Eseter

pomatenec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.11.2019  15:59
    Dobré místo (TV seriál) (2016)

Prvních pár dílů je slabších a člověku se chce od toho odejít, ale protože jsem věděla, že mám vyčkat, tak jsem tomu dala šanci a jsem ráda. Asi bych si seriál nepustila znovu tak jako třeba Brooklyn 99, spíše mě vždy zajímá jak to bude dál, než že bych se chtěla vracet k nějakým oblíbeným epizodám či vtípkům. Blbé je i opakované schéma, někdy má člověk pocit, že se točí v kruhu. Ale sympatické postavy a charismatičtí herci to dorovnávají, především Kristen Bell, kterou mám moc ráda, stejně jako Jameela Jamil a Ted Danson jsou super.

• 3.11.2019  15:56

Jo jo i tady bych brala, kdybysme mohli dávat půl hvězdičky, protože je to tak za tři a půl opět, ale též když musím vybrat, tak dám spíš vyšší hodnocení. Já prostě mám ráda Angie jako Maleficent, má neskutečné charisma a člověk jí to prostě přeje a žere ji celý film. Druhý díl byl asi trošku horší než první, hezky se mi dívalo na klišoidní Michelle Pfeiffer, protože je kost a skvělá herečka, ale ty žánry se tam trochu praly. Ale jako zábava to bylo super. Taky díky bohu že vyměnili prince.

• 3.11.2019  15:53

Další z filmů, u kterých lituju, že tu nemůžeme dát půl hvězdičky, protože je to tak na tři a půl, ale já jsem hodná a dám ty čtyři bo mám opravdu ráda Rebel Wilson a můžu se na ni koukat celý den. Z filmu jsem byla nadšená skoro až do konce, tam se to pak pro mě trošičku pokazilo, ale ne zase tak moc. Za ta léta jsem viděla nespočet romantických komedií, takže byla sranda dívat se na nejrůznější známé scénky z romcomů. Za mě cool, ale hlavně i díky charisma Rebel Wilson, nevím, jestli by mě bez ní film tolik bavil.

• 7.12.2018  21:09
    Čertí brko (2018)

Není to úplně příšerná pohádka jak ty české bývají, ale není ani moc dobrá. Při nejlepším je nezáživná, při nejhorším otravná. Asi tak první třetina, možná míň, je opravdu zábavná, škoda že se kvalita začátku neudržela. Aj tak ale vidím spoustu kladů: + hlavní dvojice - konečně sympatičtí herci, no alespoň půlka z páru, Jan Cina je docela kouzelný, herečka Markéty má mezeru mezi zuby a to se aspoň cení když už nic + dobré vedlejší obsazení - spousta super herců - Jana Plodková, Josef Polášek, Jakub Žáček, Michal Dalecký, Marek Daniel... cool + vůbec ne strašné efekty + někdy je to vtipné + odhalené paže Jany Plodkové + asi jen dvě nebo tři písničky + slaboduchá romantická zápletka mě inspirovala k tomu napsat něco lepšího + velké plus je, že děti to opravdu bavilo a starší generaci asi taky, smáli se tam, kde se asi smát měli, takže minimálně vtipy fungovaly, navíc dobrá kombinace příběhu pro děti i dospělé, ani jednu generaci to asi nebude nudit (pokavaď nejste já) Tohle není úplně plus, ale částečně mi to připomnělo Malého Nickyho lol Pár nedostatků: - zpívá se tam, bohužel - i tahle pohádka, jak to bývá zvykem už, má nedostatek zajímavých ženských hrdinek, zas hlavní romantická postava je hlavně krásná, oproti jejímu protějšku, který je "šikovný" a má skutečně nějaké zájmy a osobnost, Markéta nemá osobnost žádnou, kromě toho že je hrozně milá a hodná, tady jde vidět, jak jsme furt pozadu v Česku - je to prostě nuda, příběh není dost silný, aby to celé utáhl, celé se to rozprskne někam do Bulíkova, ať už je to kdekoli - konec docela hořký, asi to točili liberálové což, poselství "štěstí si musíš zasloužit" - nic moc teda Odkazování na politickou situaci nynější - ani nevím, jaký z toho mám pocit, některé scény dobré, některé asi už přehnané. U těhle věcí je vždy blbé, že po letech to už nebude lidem dávat moc smysl. Otázka je, esli se na tuhle pohádku budou lidi po letech dívat.

• 19.1.2018  19:49
    Crash Pad (2017)

Ah, víc charakterů jako je Stensland!

• 3.11.2017  20:55

Osud Jonathana Larsona mě zasáhnul hned po první zhlédnutí Rentu a nikdy jsem na něj nepřestala myslet. Ale tenhle film absolutně mění můj pohled na tenhle muzikál, na každou písničku. Vše budu vnímat ještě mnohem intenzivněji než předtím. U filmu jsem hodně brečela, upřímné rozhovory rodiny a přátel a tragický osud tohoto talentovaného skladatele mě velmi dojal. Je to velká škoda, že tu nemohl být dýl.

• 1.11.2017  21:46
    Křižáček (2017)

Je to o tom, jak týpos de, de, de. Má to pěkné scény a pěknou hudbu. Někdy je to až příliš pomalé, ale zas je to něco jinčího a je to docela pěkné. Docela ale nesympatičtí herci, na které se mi špatně dívalo. Ale konec je super.

• 1.11.2017  21:44

Dost mě to nudilo, ale týdny jsem na ten film nemohla přestat myslet (v dobrém)? Edit: Čím víc nad tím filmem přemýšlím, tím víc se mi líbil. :O

• 7.5.2017  19:34

Dirk je místy velmi slabý seriál, jenže má spoustu dobrých momentů a velmi sympatické postavy, které je snadné si oblíbit. Hlavní zápletka není moc zajímavá a není vůbec podána chytře a přirozeně a spousta věcí tu vyznívá dost nuceně. Smutné jsou taky některé pokusy o humor, někdy to vyjde, ale spoustukrát ne. Postava Dirka až hodně připomíná Doctora (Who) anebo Sherlocka (BBC). Ale. Ano, je tu spousta ale. Naprosto úžasné postavy – aj ten neoriginální Dirk. Bart a Kena si nejde nezamilovat, stejně jako dvojici Rigginse a Friedkina, Rowdy 3, Farah Black... Téměř každý hrdina má něco do sebe, a ten hlavní, Todd, ač se zdá ze začátku jako nudný klaďas, má ve skutečnosti hloubku a zajímavou, kontroverzní minulost. Soundtrack je skvělý a přidává scénám tam, kde to děj a postavy úplně nedokážou. Dirk Gently se snaží až moc, většinou mu to nevychází, ale stejně si ho nakonec zamilujete. Pravděpodobně. Edit: Druhá řada si mě naprosto získala. --Možná při druhém zhlédnutí bych se na první řadu dívala už jinak. V každém ohledu velmi povedené díly.

• 27.1.2017  23:01

Chápu, proč je ten film tak populární, ale stejně je to pěkná hovadina. Sekvence, jak jsou tam ti staří lidi přetáčím, mladá dvojice mě taky rozčiluje. Proč jí furt říká, co má dělat? Pane bože. Aspoň že tam pak nějaký "character development" je, ale stejně. Bylo by to víc cool, kdyby on byl míň "nice guy" a ona míň slepice. No nevadí.

• 9.1.2016  21:23
    Lásky čas (2013)

Ech, velmi problematický je tento film! S Curtisem mám zvláštní vztah, protože mám ráda jeho um popsat běžný život jakýmsi zvláštně romantickým, idylickým způsobem, který je sice nadsazený, přesto se člověk dokáže s těmito pocity ztotožnit. Jeho občasná nostalgie je mi hodně blízká. Zároveň je skvělý na dialogy - jsou jak vtipné, tak i velmi uvěřitelné a upřímné. Nevadí mi jeho slabost pro romantický kýč, protože jsem si na to zvykla a když se jdu dívat na jeho film, tak vím, co čekat. Vadí mi ale spousta jiných věcí. Obecně jeho omezený pohled na svět a překvapivě u scénáristy romantických filmů neschopnost lépe promlouvat k ženskému publiku, kterému podle mě nerozumí. Největší problém u About Time je morální stránka, některé skutky hlavního hrdiny, Tima jsou vyloženě eticky problematické, vlastně až nechutné, že mi z toho bylo blivno, a to že si Curtis něco takového ani neuvědomí a plácne to do filmu jako něco, co je v pořádku a ani to nijak nezpochybňuje, o něm něco vypovídá. Navíc jsem jako u jiných jeho filmů opět postrádala větší prostor pro ženské hrdinky, film o nich sice vypráví, ale strašně dvourozměrně a nedostatečně. Stopáž je zbytečně dlouhá a film plný nadbytečných scén, které vlastně nic neřeknou. Pár věcí, ale bylo opravdu povedených, například několik temných scén, které ten romantický patos velmi osvěžily, postava Rachel McAdams, Mary, která byla nekonvenčně hezká a to opravdu oceňuju (přesto její příběhová linie nedostatečná) a Domhnal Gleeson (a další samozřejmě), kvůli kterému stojí za to film vidět.

• 1.1.2016  21:32
    Jízlivě tvůj (TV seriál) (2013)

Zaslouženě plný počet. Skvělá komedie plus v druhé sérii i (nečekané) dojemné chvilky?? Překvapivě Vicious dokazuje, že seriál o sedmdesátnících může být velmi zábavný i pro běžného diváka.

• 19.12.2015  19:30

Nové Star Wars jsou prostě Star Wars a to bylo to nejdůležitější, co měl J.J. splnit. Mají své mouchy samozřejmě (jako tolik zmiňované pře-odkazování až kopírování ep. IV až VI, příběhové díry a nelogičnosti). Upřímně je mi to jedno, protože toho pozitivního je mnohem více. Především nové postavy. Všichni čtyři mě zaujali téměř hned, nevěřila jsem přitom, že bych si mohla nové hrdiny tak rychle oblíbit (především Kylo Ren!). A ani jeden není takový, jak jsem očekávala (snad jedině Poe a jeho flirtování s Finnem bylo něco, co jsem si přála a vypadá to, že by se to opravdu mohlo uskutečnit, ale to si ještě budeme muset počkat). Podstatné ovšem je, že The Force Awakens je opravdu film 21. století a dává konečně prostor silné ženské hrdince (tzn. normální ženské postavě, která má hlavní roli, není jen ta, co poslouchá hlavního týpose, co má dělat, nebo co vymyslí za plán, není sexualizována a objektivizována, rozhoduje se sama za sebe, je nezávislá, může být neupravená a může být komická a především opravdická a může být ta nejlepší a nejsilnější a vyrovnat se či dokonce porazit muže) – a já to rozhodně neberu jako nějakou módní vlnu či politickou korektnost (wtf?) ale jako přirozený vývoj myšlení a uvědomění si, že jsou tu i jiní než mužští diváci. To, že to některé dokáže zneklidnit, jen dokazuje, v jaké společnosti žijeme. Doufám, že je to směr, kterým se teď budou Star Wars (a snad i filmový průmysl obecně) ubírat! Taky mě potěšilo, že se nenaplnil můj strach, že film bude moc zavánět Star Trekem (díky bohu za to). A supr bylo, že i když je nyní Expanded Universe vyřazen z canonu, přesto si z něj film alespoň trochu bere a doufám, že toho bude ještě více a vůbec by mi nevadila nějaká zmínka třebas o Maře Jade (pochybuju ovšem). Byla jsem dost naivní, když jsem si myslela, že spousta mých otázek ohledně starých i nových postav bude zodpovězena, spíše naopak. Nejvíce jsem ale byla zklamaná koncem, a to jak málo jsme se dozvěděli o Lukovi a že tam vůbec nepromluvil a navíc, že poslední scéna je jak z nějaké soap opery, kde se herci dlouze dívají do kamery (což byla sranda, ale ne moc cool a trochu-hodně to ubírá vážnosti té scény, ale bylo to k popukání). Na konci promítání jsem jen seděla a byla v šoku a proklínala Abramse za to, co to k sakru provedl. Všechny nás zničil.

• 12.6.2015  23:45
    Poldark (TV seriál) (2015)

Ech. Co na to říct. Začátek více než skvělý, prostředek a konec buď nuda nebo přímo hanebné pobouření (slut shaming, sexismus apod., a to mě zvedlo ze židle). Velmi velké plus jsou herci bo jsou děsně sympatičtí a krásní. (Možná jen herecký projev Aidana Turnera mě moc nenadchnul bo má nějak podezřele málo výrazů a všechno hraje furt stejně.) Problém je nejspíš už přímo v samotné předloze, takže sálo dlouze si tu stěžovat na patetický příběh o dobrákovi Rossovi by asi nemělo moc význam. Hodně mě zaujal příběh George.

• 12.6.2015  23:39
    The Politician's Husband (TV seriál) (2013)

Po prvním díle velmi zdařile rozjeté drama, další dva díly už to není úplně ono, trochu to pokulhává, technicky je to ale zvládnuté skvěle. Výkon Emily Watson a Davida Tennanta netřeba komentovat, na jejich hereckém výstupu to celé stálo. Docela dobře se povedlo namixovat příběh rozpadajícího se manželství a politických intrik, závěr více než skvělý, ten mě opravdu pobavil a i díky němu dávám trochu vyšší hodnocení.

• 12.6.2015  23:34

Záplava fialové mě ihned strhla stejně tak jako velmi dospěle odvyprávěný příběh. Hlavní motiv filmu mě odzbrojil, protože dokáže vypovídat o opravdových problémech, hlavně lidí, kteří jsou nějakým způsobem ponižováni, utlačováni nebo šikanováni. Je řečeno mnoho pravd reálného života, především psychické týrání a ponižování někým blízkým, kdo by vás měl mít rád, je tu popsáno dost věrohodně. Jedna z nejlepších, nejdojemnějších disneyovek s nejsympatičtějšími hrdiny.

• 3.4.2015  20:37

Hehe, ateisti jsou zábavní. (Jako fakt.)

• 3.4.2015  20:36
    The Fall (TV seriál) (2013)

Asi trochu SPOILER. Tak do Stelly jsem se úplně zamilovala. Já prve myslela, že to bude mnohem víc o tom, jak nebohou Angličanku žádnej Irčan mezi sebe nepřijme nebo tak něco, ale nakonec to bylo mnohem lepší. Hlavního záporáka-úchyláka se podařilo vykreslit dost dobře bo mě z něj bylo fakt blbě. Byla to nechutnost. Nechápu, jak někdo tvrdí, že je to o podobnosti Stelly a Paula bo já si myslím, že je to přesný opak. - V postelové scéně s kolouchem Andersonem je to dobře vyjádřeno, v zásadě potvrzeno Stellyným opovržením nad jeho výrokem, však taky jo, protože tenhle seriál je o násilí na ženách a o postavení ženy obecně. Skvělé feministické drama. PS. Trio z Hollyoaks nesmírně pobavilo. PS2. Bacha na Obočáře.

• 3.4.2015  20:28

Naprostí trotli.

• 3.4.2015  20:26
    Pán času (TV seriál) (2005)

Myslela jsem, že nikdy nenajdu nejoblíbenější seriál. Ale jo, nakonec jsem ho našla a je to Doctor. Všechny ostatní seriály jsou prostě jen dobré. Můj nejoblíbenější Doctor je Desitka a nejoblíbenější společník je Rose. Co je podstatnější - můj oblíbený scénárista je Russell T Davies a jeho éra. Moffat - no to je jedna dlouhá kapitola. Prostě pro mě je Doctor Who hlavně první až čtvrtá sezóna, protože já na tomhle seriálu odjakživa obdivovala živé, plastické postavy, někdy jednoduchý, ale vždy ve své podstatě hluboký příběh, který je současně bláznivý, hravý, strašidelný, velmi emocionální. Především tu jde ale vždy o lidi, vztahy mezi nimi. Velmi dobře je tu popsán vývoj či motivace postav, jednotliví společníci i vedlejší postavy mají duši. To se Moffatovi málokdy povedlo bohužel.

• 3.4.2015  20:19
    Banana (TV seriál) (2015)

Banana se mi líbí více kvůli postavám, které jsou mi prostě bližší, navíc spektrum charakterů je tu mnohem širší, starší Cucumber je, dá se říct, jen o mužích, a to je, přiznejme si to, někdy dost nuda. Zato Banana nám toho nabízí opravdu hodně a LGBT spektrum snad celé vyčerpá (doufejme) - hodně mě potěšilo objevení transgenderu postavy.

• 3.4.2015  20:17
    Cucumber (TV seriál) (2015)

Hm, říkám to pořád, ale Russell T je prostě génius, co zná lidi. Ale opravdu skrz na skrz. Navíc je mistr psaní a vtipu. Stvořil Henryho, který je kontroverzní postava, svým způsobem dost nesympatická postava a přesto se s ní člověk může identifikovat a dokonce si ji oblíbit, nebo se o ní alespoň dál zajímat. Skvělá interakce mezi starší a mladší generací a jde vidět, že Russell ví, o čem je život a svět a lidi. Po zhlédnutí Cucumberu (a možná spíše Banana) budete mít pocit, že nikdo na světě není hetero. Ještě ve srovnání s Banana má Cucumber lepší dynamiku a svižnější styl vyprávění, je delší a to se mi víc líbí. Postavy možná trochu méně zajímavé na druhou stranu...

• 3.4.2015  20:12

Mně to přišlo romantické, tak to je velké plus. A hodně se mi líbilo, že tentokrát mohl zvítězit ošklivák a podivín a že role tu byly obrácené (alespoň v závěru určitě ano) oproti klasickým romantickým filmům.

• 3.4.2015  20:00
    Pride (2014)

Pěkný kousek, dala bych tak tři a půl hvězdičky. Super téma, krásný příběh, velmi dojemný v konečném důsledku. Škoda že se nestihne dát prostor všem postavám mnohem víc, protože charaktery jsou tam fakt zajímavé. Po komediální stránce super, po té dramatické trošku míň. Nelíbilo se mi špatné vystupňování emocí, gradace atmosféry, nebo jak to nazvat. Dojímačka měla být na konec ne na začátku, uprostřed filmu a ještě všude jinde.

• 3.4.2015  19:57

Jako tohle je jak nějaký sen. Nemůžu z toho bo je to naprosto nestandardní záležitost. Já nevím prostě, ale mě to po celou dobu sledování úplně emocionálně šokovalo a vyždímalo, brečela jsem mnohokrát. Komentuju to jako vášnivý fanoušek a oddanec Pink Floyd, nevím, jaký dojem může The Wall udělat na běžného posluchače, ne-fanouška. Ale pro mě je to nezapomenutelné a dokonalé umění, velmi nadčasové. Upravené písničky jsou super, nejvíce se mi líbí předělaná Mother.

• 31.1.2015  18:28

Pořád velmi milé a vtipné, nasmála jsem se opravdu hodně, ale tak nějak je to pořád o tom stejném.

• 31.10.2014  20:18
    Hollyoaks (TV seriál) (1995)

Ehm. Ano toto je skutečnost. Dávám tady této soap opeře pět hvězd, plný počet. Celý můj hodnotový systém se nejspíš zbortil a s ním i mé divácké snobství, protože mám vážně daleko k tomu, abych ještě dál předstírala, že jsem posh. Ne nejsem a už na to všechno kašlu. Naplno tady přiznávám, že jsem klesla tak hluboko a sledovala Hollyoaks. Nedovedu si představit, že bych se dívala na něco podobného z české produkce, ale buďme férový, v Česku by něco podobného asi nevzniklo. Hollyoaks je údajně soap opera zaměřena především na mladší diváky a témata, na které se zaměřuje, jsou opravdu rozmanitá, ať už domácí násilí, menšinová sexuální orientace, šikana, a dokonce je věnován prostor postavě, která je transgender, což mě opravdu mile překvapilo. Já ale hromadu těchto příběhů a postav zažívající všechno tohle ani pořádně neviděla, protože jsem sledovala jen jednu dějovou linku, a to tu, která se týká Brendana Bradyho a Ste Haye. Nejvíc oceňuju opravdu silnou a velmi dobře ztvárněnou reprezentaci LGBT+. Navíc příběh BB a Ste je ten nejromantičtější a nejvíc srdcervoucí, co jsem viděla a nevím, jestli kdy ještě uvidím něco tak nádherného a frustrujícího zároveň.

• 28.10.2014  17:28
    Láska v bílém pekle (TV seriál) (2004)

North and South je asi vůbec nejkrásnější románová adaptace od BBC. Věděla jsem, že se mi bude líbit už při prvním zaznění melodie v úplně první scéně (dokonalý Mr Phipps). Velmi dobře se povedlo vykreslit stále-ještě-zasněný Jih a proti němu již za ziskem se honící průmyslový Sever - obě místa skvěle reprezentovaná hlavními hrdiny Margaret Hale a Mr Thorntonem. Opravdu působivá romantická mini-série, s krásně ponurou, melancholickou atmosférou. Jako obvykle, velmi dobré herecké obsazení, ale Daniela Denby-Ashe tomu všemu vévodí, je opravdu neobyčejná!

• 21.6.2014  19:45
    In the Flesh (TV seriál) (2013)

Jsem okouzlena především námětem, protože se tu řeší to nejdůležitější, a to deprese a úzkosti, rasová diskriminace, homofobie, a vůbec prostě utlačování menšin, nebo těch, co se nějakým způsobem liší. Celé je to navíc zabalené do zombie dramatu. Děj první řady je srdcervoucí a dojemný, především Kieren; jeho návrat domů, vyrovnávání se se smrtí a životem a přijetí odpovědnosti za své činy. Druhá řada je ještě o kousíček lepší než první, nepolevilo se tu na obsahu, stále se řeší důležitá témata, stále je to neskutečně smutné ale zároveň velmi zábavné. Není tu snad žádná nezajímavá, nudná postava, hlavně mě ale bavil Philip - opravdu dobrý vývoj postavy v průběhu seriálu, z nových postav mě nejvíc zaujala Maxine (úžasná) a Simon (ještě úžasnější, Emmett J Scanlan je tu téměř k nepoznání). Soundtrack okouzlil všechny a také mě, Keatona Hensona jsem si velmi brzo zamilovala. Pusťte si In the Flesh a modlete se se mnou za třetí řadu!

• 3.6.2014  22:31

Spider-Man je snad můj nejoblíbenější superhrdina, filmy s ním ale zatím nikdy nedokázaly využít super-spider-manovského potenciálu. I tentokrát je příběh velmi slabý a hrozně moc neinvenční. Samotný Peter Parker mě tu bavil mnohem víc než v předešlé trilogii a našlo by se více věcí, s kterými si tvůrci poradili lépe. Záporák Rhys je ale hrozně klišoidní a nudný (velká škoda) a podobně je na tom celý příběh. Na nového Spider-Mana bylo prostě ještě moc brzo.

<< předchozí 1 2 3 4