Živitel (2017)

Skvělý film, na který budu myslet ještě dlouho. Ten, kdo říká, že se nudil, tak snad nemá srdce.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Ještě větší zklamání než Last Jedi. Po zhlédnutí tohoto filmu bych byla radši, kdyby sequely radši ani nevznikly. Vzaly nám všechno; happy-ending z šesté epizody, a nezanechaly nic. Totálně vyprázdněné, bez odvahy, fuj. Je mi líto hlavních hrdinů, protože měli hodně potenciálu, který přišel vniveč a postavy se nikdy nikam neposunuly a když ano, tak totálně nesmyslně.

Chceš mě, chci tě (2009)

Ani nevím, esli tenhle film hodnotit, protože jsem radši předstírala, že se na něj ani nedívám. Někdy mi fakt z té trapnosti bylo... no trapně. Takové jako že doufáte, že se hlavní hrdinka nezamiluje do misogynního chlapa, ale ve skutečnosti víte, že je to nevyhnutelné. Jako ne že bych to nikdy v romantické komedii neviděla, ale tady to bylo až moc přehnané a do očí bijící a navíc je to film z roku 2009 jako!

Mandalorian (2019) (seriál)

Konečně zase něco, z čeho máte pocit, že je to opravdové Star Wars (oproti TROS). Tedy alespoň první 3 díly, které jsou s posledním dílem nejlepší. Prostředek seriálu dost hapruje a někdy kvalita padá dolů, a to hodně, že to asi ani nedoporučím svoji mamce, což je co říct. Ale baby Yoda je nej.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Seriál co zežerete na posezení, protože je svižný a napínavý, ale zároveň i překvapivý. Byla jsem paf hned z první epizody, kde se toho v celém díle stalo tolik jako v jiných seriálech až za celou řadu. Nejlepší je, že hlavní, na co se seriál zaměřuje je přátelství dvou žen. Female gaze je tu znát a je to super.

Ples příšer (2001)

Spíš slabší 4 *, ale stejnak radši dám víc, protože si to film zaslouží. Navíc kamera je skvělá. Líbí se mi, že vyprávění není doslovné, ale stejně spoustě věcí díky dobrému nasnímání a dobrým hereckým výkonům porozumíme. Smekám před Halle Berry, svou roli zahrála skvěle.

Miss Americana (2020)

Možná to chtělo ještě 10 let počkat a natočit dokument až pak. Přišlo mi, že Taylor nemá zas tak o čem vyprávět. Ale jako celek je film působivý a dojemný. Určitě je mi teď Taylor víc sympatická. Krásná hudba Alexe Somerse.

Dobré místo (2016) (seriál)

Prvních pár dílů je slabších a člověku se chce od toho odejít, ale protože jsem věděla, že mám vyčkat, tak jsem tomu dala šanci a jsem ráda. Asi bych si seriál nepustila znovu tak jako třeba Brooklyn 99, spíše mě vždy zajímá jak to bude dál, než že bych se chtěla vracet k nějakým oblíbeným epizodám či vtípkům. Blbé je i opakované schéma, někdy má člověk pocit, že se točí v kruhu. Ale sympatické postavy a charismatičtí herci to dorovnávají, především Kristen Bell, kterou mám moc ráda, stejně jako Jameela Jamil a Ted Danson jsou super.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Jo jo i tady bych brala, kdybysme mohli dávat půl hvězdičky, protože je to tak za tři a půl opět, ale též když musím vybrat, tak dám spíš vyšší hodnocení. Já prostě mám ráda Angie jako Maleficent, má neskutečné charisma a člověk jí to prostě přeje a žere ji celý film. Druhý díl byl asi trošku horší než první, hezky se mi dívalo na klišoidní Michelle Pfeiffer, protože je kost a skvělá herečka, ale ty žánry se tam trochu praly. Ale jako zábava to bylo super. Taky díky bohu že vyměnili prince.

No není to romantika? (2019)

Další z filmů, u kterých lituju, že tu nemůžeme dát půl hvězdičky, protože je to tak na tři a půl, ale já jsem hodná a dám ty čtyři bo mám opravdu ráda Rebel Wilson a můžu se na ni koukat celý den. Z filmu jsem byla nadšená skoro až do konce, tam se to pak pro mě trošičku pokazilo, ale ne zase tak moc. Za ta léta jsem viděla nespočet romantických komedií, takže byla sranda dívat se na nejrůznější známé scénky z romcomů. Za mě cool, ale hlavně i díky charisma Rebel Wilson, nevím, jestli by mě bez ní film tolik bavil.

Ovládací panel
1 bod