ScarPoul

just the guy

ICQ: 419-320-650

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123
    • 22.10.2017  12:28

Alegorickosť, podobenstvá, retrospektívy a alternatívne dejové línie podmienené rozhovormi a dedukciami, vizuálna hravosť a režijná nápaditosť, rozprávač rozprávajúci k divákovi cez otázky a zároveň skladajúci roztrieštený príbeh. Miike vo vizuálnej a režijnej dravosti. Ale príbehovo je to zaspaté. Príbeh lásky a nenávisti medzi skupinkou trestancov je nezaujímavý, chladný a podliehajúci vizuálnosti. Nemá presah a snaha o veľké myšlienky tu nepadá na úrodnú pôdu. Je to hra na niečo viac, než to v skutočnosti je. Film z obrovským potenciálom, ale pre mňa bez duše.

• 21.10.2017  22:00

Nejako sa nám to zamotáva. Exorcista si drží svoju úroveň. Jeden z tých seriálov pri ktorých ľutujem, že na ďalšiu časť musím čakať týždeň.

• 20.10.2017  23:53
    The Orville - Krill (E06) (epizoda) (2017)

Trošku slabšie, ako predchádzajúce diely, ale rovnako to má nielen presah, ale aj prísľub vedľajšej dejovej línie, ktorá sa môže pravidelne opakovať. Katnees Everdeen ma rozosmiala k slzám.

• 19.10.2017  21:22
    Fontána (2006)

Pre mňa jeden z najkrajších a najsilnejších príbehoch o znovuzrodení a sile lásky. Má to výrazný metafyzický presah. Výborné herecké duo a jeden s najsilnejších soundtrackov od Mansella. Pre mňa najsilnejší a najlepší Aronofsky.

• 19.10.2017  21:19
    matka! (2017)

Návrat ku koreňom, ale cez prizmu debilnej poetiky. Čo v zásade zamrzí, pretože magické svety, ktoré sú priznané sú pre mňa funkčnejšie než snaha o intelektuálny presah a o fakt že si veľa vecí treba domyslieť a prijať momentom, kedy príde koniec. Pôsobí to trochu samoúčelne. A to je môj jediný problém s filmom. Inak je to natočené skvelo. Herecky je to uvedomelé a každý s hercov má niekoľko silných scén. Je to nervy drásajúce. Posledných 30 minút je aj skvelo vyhrotených. Samému mi bolo pri veľa scénach nepríjemne. Lawrence konečne dokazuje, že je herečka hodná oscara. Ale vravím.. Nemusel sa Aronofsky snažiť byť silou mocou tajomný. Nefunguje to. Plus poetika jeho filmov má veľmi ďaleko od tej Lynchovskej, ktoré si podobný prístup vyžadujú. Ale ako film kde žerú mäso novorodenca a mlátia ženy je to v rámci americkej tvorby veľmi nepríjemné, veľmi nekonvenčné a možno práve preto hodné vašej pozornosti.

• 18.10.2017  23:03

Atmosféra veľmi v pohode. Rovnako aj fakt, že posledných 40 minút to solídne tlačí na pílu a nenechá vás to vydýchnuť. Sandberg zvláda svoje remeslo dobre. Uvedomuje si, že všetky tie tajnosti okolo konkrétnych vecí sú už zbytočné. Treba ukázať viac. Ale zároveň treba zostať verný originálu a hlavne žánru, ktorý tak umne Wan dostal do popredia. Annabelle 2 je strašidelná, je plná solídnych lakačiek a zaujímavých postáv. Koniec je otvorený a krásne prepájajúci tento film z prvým dielom z roku 2014. Obidva filmy tvoria tak jednu výraznú príbehovú štruktúru. Páči sa mi to. Aj dva náznaky na The Nun. Toto univerzum sa mi páči a zároveň mi pri ňom naskakujú zimomriavky. Naozaj solídne remeslo a určite horor roku 2017.

• 18.10.2017  20:05
    The Orville - Pria (E05) (epizoda) (2017)

Je veľmi zábavné sledovať zarovno skvelý Star Trek a uvoľnený a predsa aktuálnejší v rámci reflektovania súčasného stavu veci - Orville. MacFarlane sa dostáva do ľudskejšej a po mnohých stránkach osobitejšej roviny. Výborný diel.

• 18.10.2017  20:02

Výborný diel s absolútne fantastickým presahom. Naozaj som strašne nadšený. Rozvíjajú sa tu simultánne rôzne dejové línie, postavy majú hlbšie a silnejšie väzby umocnené dobrodružstvami a hlavne je to stále rovnako zábavné. Koniec aj pekne dojímavý.

• 16.10.2017  23:18

Po filozofickej stránke bezchybné. Riešenie schopností, ktoré robia z človeka Boha tu vytvára zaujímavý paradox. Jediné čo to podkopáva sú staré triky a súboje, ktoré sú hodné amatérskeho filmu, ktorý točia chlapci z dediny na poli. Inak Shatner aj Nimoy skvelý. Som zvedavý, či ma to bude baviť aj naďalej, ale aj napriek dĺžke je to v rámci niektorých myšlienok nadčasové.

• 15.10.2017  12:48
    Temná věž (2017)

Nuž žijeme vo svete, kde treba zjednodušovať. Temná veža patrí pre mňa k najlepším dielam aké som kedy čítal. Komplexný svet fungujúci intertextuálne a hlavne s neuveriteľným presahom a uveriteľnými postavami. Arcel spravil jednoduchú verziu alá Ghost In the Shell, lebo čo keby niekto nedokázal čakať na presahy a potreboval by ukončiť zápletku hneď. Film nenecháva doznieť scény, ktoré sú dobré. Charakterizácia postáv je takmer nulová, ale ich fungovanie v rámci filmu je okej, pretože kamera a prostredie posúva celú hlúpu zápletku o triedu vyššie. Je sa na čo pozerať a možno práve preto zamrzí, že je to krátke, nedotiahnuté a bez osobitej scény. To čo začínalo relatívne dobre skĺzne do roviny absolútneho klišé, nezáujmu a prostoduchosti, kde aj akčná scéna nemá dramatizáciu. 2 hviezdy dávam za to, že to nie je väčší prúser.. a že sa to dá dopozerať bez ujmy. Ale je to škoda. Aj keby ostatné dieli boli v pohode ( ak k nim vôbec dôjde) tento je veľmi, veľmi nedotiahnutý. Čo je vzhľadom k 4 scénaristom obrovská hanba.

• 14.10.2017  23:50
    Wind River (2017)

Ďalšia žánrovka z pera Taylora Sheridana. A rovnako dobrá ako tie jeho predchádzajúce. Je jedno či sme v Mexiku, Texase, alebo Wyomingu. Atmosféra by sa dala vo všetkých troch prípadoch krájať. Postavené na hercoch, ktorý stvárňujú charaktery s chybami a s problémami, ktoré sú buď veľmi všeobecné, alebo naopak úzko špecifické. Zasadené do indiánskej rezervácie je pôsobivým náhľadom na temnú stránku spolunažívania medzi pôvodnými obyvateľmi Ameriky a tými novými. Nick Cave a Warren Ellis do toho hrajú s clivou a melancholickou hudbou, ktorá sa dostáva pod kožu ako nočný mráz uprostred hôr. Renner perfektný a niekoľko scén neuveriteľne silných, hoci sú koncepčne veľmi jednoduché. Veta: Ubehla v snehu 10 kilometrov, mi bude ešte dlho rezonovať v hlave.

• 14.10.2017  16:31

Prekonáva prvú sériu v mnohom. Pričom aj prvá séria bola veľmi dobrým zárezom do celej mytológie exorcistu. Ale tam, kde sa prvá séria snažila o prepojenie a posunutie hlavnej línie ďalej.. v druhej sa línie vetvia a postavy, ktoré tu máme sú zaujímavejšie aj funkčnejšie. Vývinom prešli aj obidvaja hrdinovia a celé sa to nesie vo veľmi znepokojivom a napínavom háve.

• 13.10.2017  16:52
    Přízrak (2017)

Za mňa super. Pomalé, pracujúce s mystifikáciou a s konvenciami, ktoré o duchoch máme a ktoré poznáme a pritom to zostáva veľmi svojské a ku koncu v rámci presahu aj určitým spôsobom poetické. Nie je to o postavách, je to skôr o zamyslený. A duch v podaní Casey Afflecka je do určitej miery veľmi smutným hrdinom, ktorého je na jeho púti veľmi zaujímavé sledovať. Každopádne pre mňa artová záležitosť..ktorá je pre mňa úplne lahodná a funkčná. Pozriem si to s radosťou znova aj kvôli výbornej hudbe.

• 12.10.2017  23:30
    Baby Driver (2017)

V zásade to nie je zlý film. Ale akosi ma tam nič neprekvapilo. Je pravda, že Wrightovi k dobru slúži fakt, že jeho postavy nemajú zrovna na ružiach ustlané a že akcia vždy vyvolá rovnako výraznú reakciu, ale inak je to u mňa na akejsi pol ceste k spokojnosti. Vedľajšie postavy bez pamätnej scény, hlavná postava zase v mnohých scénach zvláštne nevýrazná. Nevedel som si k nemu nájsť ani kúsok sympatií čo mi napríklad u takého Kinsgsmana išlo strašne ľahko. A hudba, ktorá by tomu mala dodávať šmrnc mi tiež prišla tuctová bez výraznej gradácie, alebo ošiaľu, ktorý by hlavne poslednú pol hodinu, ktorá má naozaj výborné tempo posunul k výbornému finále. Mám pocit, že takýchto tuctových filmov s potenciálom je strašne veľa a máloktorý dokáže prekročiť svoj tieň.

• 7.10.2017  00:14
    Star Trek: Klec (TV film) (1966)

Jediné čo mi tak fakt vadilo boli kulisy a kostými mimozemšťanov. Vizuál pôsobí béčkovo a všetko je to spravené z lepenky a nejakej umelej srsti či čo. Na druhú stranu v rámci scenáru, dialógov a základnej myšlienky je to kupodivu veľmi funkčné a dobre napísané. Vidno, že ten Roddenberry mal talent. Okrem zaujímavých schém, ktoré v tomto pilote nemajú kedy nudiť, si tu necháva aj priestor pre vtip, ktorý mu funguje. V zásade som milo prekvapený.

• 5.10.2017  21:28

Pre mňa zatiaľ najlepší Villeneuve. Nejde ani tak o príbeh. Ani o to, že veľa dejových línií zostane nevypovedaných. To čo ma úplne dostalo bol vizuál. Bol to fakt, že dokážeme robiť filmy, ktoré vytvárajú dokonalý fikčný svet s pravidlami, postavami a mytológiou, ktorá je natoľko realisticky podaná, že jej jednoducho nejde neveriť. To sú atributy tohto Blade Runnera. Ukazuje nám svet v akom nejde všetko ľahko. Máme tu kasty.. máme to technologický pokrok, ale aj obrovský hodnotový úpadok. Ale aj napriek tomu, máte chuť do tohto sveta vkročiť. Dať si nejaké čínske nudle a sledovať nahú Joi, ktorá vás láka k tomu, aby ste si ju kúpili. Niektoré myšlienky podané s decentnosťou. Ani jedna, ale nepôsobí hlúpo. Filozofovanie ustupuje hľadaniu pravdy a potvrdeniu vlastného miesta vo svete. Cesta hrdinu v podaní Ryan Goslinga je uveriteľná, decentne podaná a určitým spôsobom smutná. Pre mňa najsilnejší zážitok tohto roku.

• 4.10.2017  23:59

Nápad fajn.. ale je to rozbité. Mystifikácia funguje len na konci, inak je to taká banalitka, ktorá ma síce nenudila, ale nebol som z nej paf. Až na scénu rezania ruky. Tam som mal priznám sa naozaj dosť problém byť očami na obrazovke. Inak asi okej.. Ale nevrátim sa k tomu a nejaký wow efekt to vo mne nezanechalo.

• 4.10.2017  18:19

Svet replikantov a Blade Runnerov je vizuálne podmanivý v každom prevedení. Toto by si žiadalo anime seriál.. alebo film. Fungovalo by to. Poetika a vizuál natoľko silný.. aký tu od pôvodného Ghost in the Shell už dlho nebol.

• 2.10.2017  23:06

Context is for Kings je veľmi dobrá veta. Isaacs ako kapitán správne tajomný a démonický. Väčší prienik do postáv. Nové postavy pribúdajú. A ide sa objavovať. Teším sa ako malé decko.

• 1.10.2017  17:47

Aboslútne fenomenálne!

• 1.10.2017  16:23

He sounds like a dick... Všetko je lepšie ak je váš kamoš Liam Neeson. Skvelý diel.

• 27.9.2017  22:29

Drží si to úroveň a v zásade to krásne dokončuje zápletku z prvého dielu. Síce sa tu nenachádza nič výsostne pamätné a aj súboje sú veľmi televízne, ale úprimne? Som zvedavý ako to bude pokračovať, takže zostávam.

• 27.9.2017  21:02

Okej.. som zvedavý. Star trek seriál som nevidel ani jeden. Zatiaľ ale veľmi fajn. Sonequa výborná a Doug Jones rovnako. Zatiaľ chytilo. Uvidíme či ma to udrží, alebo pustí.

• 27.9.2017  19:16

Skvelé. Reflektujúce. Úsmevné. Dojímavé a hlavne vyspelé. Nikdy som si nemyslel, že ma takýto seriál bude baviť. A mám pocit, že každým dielom je to lepšie a lepšie.

• 26.9.2017  20:56

Nemám veľmi potrebu dávať to dole. Jednak preto, lebo Mark Millar je môj obľúbenec. To že ho Vaughn našiel a začali tvoriť originálne komiksy je len bonus. Funguje to. Je to zábavné a má to skvelý vizuál. Jackmanova hudba znova veľmi lahodná. Ak to beriem, ako ďalší zárez do série, tak to funguje vo veľa aspektoch. Fikčný svet, postavy, aj určitý presah v rámci novej americkej centrály. Vtipy s Eltonom Johnom dokonalé a akčné scény originálne a vždy nápadité. Ja neviem. Strašne zle sa rozpisujem o filmoch, ktoré sa mi páčia. Možno by sa mi žiadalo viacej krvavosti a nekorektnosti. V tom bola jednotka lepšia. Inak sa mi ale celá línia s Colinom Firthom a Markom Strongom strašne páčila. Neviem. Chcem ešte trojku.

• 24.9.2017  22:26

Jediné čo ma na tomto celom mrzí je, že to nepritiahne všetkých ľudí do kín. Kvôli médiám je celá téma rómskej komunity veľmi často podávaná, ako niečo negatívne. Práve preto ma potešilo, že trio Belišová, Mojžíšová a Šulík prišli s predstavou kultúry jedného národa, ktorý s nami žije a snaží sa prežiť už veľmi dlhý čas. Osudy sú to obyčajné. Niektoré majú príchuť nádeje, iné sú smutné. Film ale ukazuje dôležitú vec. Kultúrne presahy, ktoré dokážu vzbudiť emócie skrze piesne, ktoré majú potrebnú emočnú silu, aby upútali a tiež, že aj medzi rómami sú ľudia s dobrými myšlienkami čeliaci ťažobe sveta v ktorom všetci žijeme. Žiadalo by sa mi viacej. A dlhšie.

• 23.9.2017  17:24
    Woyzeck (1979)

Výborné prostredie, skvelé finále. podmanivá hudba a psychotický Kinski. Ale to je asi tak všetko. Dialógy a dramatickosť na bode nula. Film sa nedostane pod kožu a je skôr experimentom v Herzogovej filmografií, než vyslovene filmom, ktorý vás nadchne a ku ktorému sa budete vracať. Nie že by taký film pre mňa Herzog dakedy natočil, ale skúšam ďalej. Ešte šťastie, že to zachraňuje dĺžka. V rámci pohľadu na svet skrze vedomie človeka utláčaného spoločnosťou a ku ktorému prehovárajú hlasy som čakal väčšiu pecku.

• 19.9.2017  21:56

Super. Vtipné, využívajúc najlepšie prvky sci-fi seriálov a pri tom svojské. Nebyť vyslovene patetických výkrikov, tak by to bolo za plný počet.

• 17.9.2017  23:33

Pomalé a poetické. Harry Dean Stanton je v postave Travisa perfektný. Film uteká veľmi pomaly, bez výraznejšej dramatickej scény. Stavia na emóciach, ktoré sa neukazujú hneď a explicitne, ale ktorých prítomnosť vieme vytušiť vo väčšine scén. Film je pútavým skĺbením filmových obrazov a až divadelných dialógov( veď Sam Shepard) v dokonalej symbióze medzi týmito dvoma umeleckými druhmi. Wenders je režisér, ktorý skúma, ktorý experimentuje, posúva hranice svojich výrazových prostriedkov a možností krajiny z ktorej vzišiel a pripojil sa filmami ako Nebo nad Berlínom a týmto krásnym kúskom k filmárskej špičke s vlastným rukopisom a vlastnou poetikou. Finále s Nastassjou je tak čarosmutné, až to vháňa slzy do očí. Krásny film.

• 17.9.2017  19:47
    Visitor Q (2001)

Miikeho deštrukcia rodiny. Sono to robí sofistikovanejšie, ale v rámci toho, že Miike má na svojom konte v tomto období už niekoľko bizarností dá sa povedať, že Sono sa inšpiroval im, než naopak. Tajomný cudzinec necháva rodinu, nech sa ničí. Nie že by s tým mal veľa roboty. Rodina sama osebe prechádza deštrukčnými stavmi. Matka je bičovaná mladým synom a utieka sa k heroinu. Otec bol znásilnený v televízií a má incestný vzťah so svojou dcérou. Syn je šikanovaný a ústráchaný. Máme tu veľa tabuizovaných tém, ktoré sú posúvané do hraničných situácií. Striekanie mlieka z pŕs, milovanie sa s mŕtvolou a hlavne zaujímavo pôsobiaci hudobný motív, ktorý pôsobí až poeticky. Pre mňa bizarnosť, ale v zásade funkčná. Doslovnosť je asi zbytočná. Treba to vnímať metaforicky. Každopádne sa jedná o výrazné stieranie tradičného japonského filmu a jeho poetiky. Toto je tá odvrátená strana Japonskej spoločnosti. A je to riadna show.

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123