ScarPoul

just the guy

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131
    • 16.9.2018  20:58
    Searching (2018)

Príjemné prekvapenie. A je hlúposť aby som tu rozpisoval veci, nech to nikomu nepokazím. Každopádne, hudba, scenár, formálne prevedenie a herecké výkony na jednotku. Napätie funguje. Rovnako aj dávkovanie informácií. Myslím si, že mnoho filmov sa pokúšalo o podobný koncept ale z môjho pohľadu je tento v rámci vnútorného fungovania a stotožnenia sa s hlavnou postavou veľmi uveriteľný a dramaticky zaujímavý. Určite stojí za videnie. Taký ten malý veľký film, ktorý prešumí kinami bez odozvy pričom uprostred plejády nezaujímavých blockbusterov značne vyniká. Low budget Gone Girl. A Asian people rules!

• 16.9.2018  14:21

Po pre mňa takmer nestráviteľných Kamikaze Girls som mal strach či sa to nebude niesť v rovnakom duchu. No a nenesie sa. Nakašima vytvoril smutný príbeh, plný tragických udalostí a smútku a dal tam muzikálové čísla, preexponované herectvo a množstvo farieb a nálad. Mohla z toho vzniknúť ultrabizarná podivnosť ale kupodivu je príbeh podaný z nadhľadom a nenútené. Hoci sú miesta ( hlavne kvôli ústrednej piesní - ktorá je inak nádherná) kedy to tlačí na city trochu viac než by sa patrilo. Ale úpadok jednej ženy, ktorá chcela byť šťastná je tu znázornený dokonale. Je to nahajpované, plné režijných nápadov a vizuálnych orgazmov. Memories of Matsuko ale nie sú filmom pri ktorom by sme chápali motivácie. Ústredná postava sa v niektorých momentoch chová hlúpo a tak zahadzuje svoje šťastie. Ale keď si to tak zoberiem, čím je to odlišné od reality? Nie dokonalé, ale určite veľmi príjemné.

• 15.9.2018  23:41

Film ktorý išiel úplne mimo mňa. Prvých 15 minút je vtipných aj nápaditých, potom sa to zvrtne na akúsi podivnosť o hľadaní si svojho miesta v živote s plejádou bizarných postavičiek a množstva scén, ktoré by skôr sedeli do animovaného filmu, než do hranej verzie. Hlavná predstaviteľka je pekná a páčilo sa mi ako furt padala na zem. Inak je to ale prostoduchý príbeh bez presahov, ktorý síce dokazuje Nakašimovu hravosť ako režiséra a tvorcu ale postráda to presah aký malo jeho Confessions. Iste dva rozdielne žánre ale v obidvoch je citeľný výrazný rukopis. Neviem. Uvidím čo jeho ostatné filmy. Toto ma ale nechytilo.

• 15.9.2018  14:42

Tento film som videl kedysi dávno a zapôsobil na mňa. Z odstupom času ale nemá pre mňa takú silu, akú má napríklad Okno do Dvora. A dôvod je posledných 30 minút, ktoré sú časovo tak hútne, že tam dochádza k logickým chybám. Odrazu sa dostávame do roviny, kedy postavy konajú úplne inak, ako by mali, pretože čo je dôležité je vyriešiť záhadu, zachrániť chlapca a ešte k tomu zabrániť atentátu na ministra. Ale aj napriek tomu, že koniec narúša logickosť a odtrháva nás vedome od prirodzenej gradácie, je to ďalší prienik Hitchcocka do žánru, ktorý ho preslávil. Zadné projekcie, atraktívne prostredie, zaujímavý herci a budovanie napätia, ktoré ustupuje logickosti scenára so sebou prináša množstvo superlatív. Nie dokonalé. Ale zábavné a nestarnúce. Doris Dayovú moc nemusím. Ale Stewart je ako obvykle pán.

• 14.9.2018  13:12
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Jack Ryan je takou oddychovkou, ktorá nemá eleganciu Jamesa Bonda ani sofistikovanosť La Carrého. Je to taká tá špionážna oddychovka, ktorá ma dobre napísané postavy a aktualizovaný konflikt. Funguje to. Možno to neprináša vyslovene nič nové, ale je to spravené poctivo, bez hluchých miest a s postupnou gradáciou. Je to všetko logicky zmotivované, prostredia sú pekné a rovnako aj kamera. Krasinski je možno trošku toporný ale inak je to v pohode. Záleží na tom či ho máte radi alebo nie. Je to dobré. Má to aj silné scény. Emócie fungujú a rovnako aj akcia. Finále je super. Spokojnosť. 1.séria - 80%

• 14.9.2018  13:07

Výborné zakončenie série. Všetko sa uzatvorí. Veľká spokojnosť.

• 14.9.2018  11:11

Dobré to je. Karty ešte stále nie sú úplne odhalené, dejových zvratov pribúda a celkovo sa to stále nesie v kontextoch, aké nastavila pilotná časť. Som zvedavý na finále.

• 13.9.2018  22:20

Tu šlapalo všetko ako hodinky. Vedľajšia postava tu má silnú emočnú konfrontáciu. Jack sa priznáva k idealizmu, ktorý sa k práci čo vykonáva nehodí a máme tu pekné prostredie a rozohranú šachovú partiu smerujúcu do finále. Lahodné.

• 13.9.2018  19:30

Konečne to začína naberať správne tempo a postavy začínajú konečne vykazovať emocionálne a charakterové presahy. Stále to hodnotím ako celom, ale zatiaľ najlepší diel série.

• 12.9.2018  21:10

Okej už sa dostávame trochu do hĺbky. Vzťahy sa jemne rozvíjajú a vyvíjajú a máme tu aj niekoľko dejových posunov. Práca s kamerou je skvelá.

• 12.9.2018  19:32

Okej, začína sa to zamotávať. Dostávame sa do rôznych lokácií a pribúdajú nové postavy. Stále mi tam chýba také to správne korenie, ale baví ma to. Hoci v tomto dieli hrá Jack druhé husle.

• 12.9.2018  07:09

Tak ako predchádzajúca epizoda aj táto si drží svoj štandart. Má to všetky atribúty Gondryho tvorby, ale nemôžem sa zbaviť pocitu že Carrey chátra pred očami. Jeho postave v tomto prípade verím najmenej. Som ale zvedavý. Takže zatiaľ rovnaké hodnotenie. Ako som už písal, na zabitie času to funguje.

• 11.9.2018  21:08

Ono je to celkom príjemné. Aj plné režijných nápadov. Ale niečo mi k tomu chýba. Nejaké to kúzlo, to čaro. Niečo čo by som potreboval hltať a pozerať, pretože potrebujem cítiť taký ten wow feeling a každé políčko tohto diela mi to aj dáva... Neviem možno že sa to zmení. Ale na zabitie času dostačujúce.

• 9.9.2018  12:03

Také to prvé predstavenie, ktoré funguje aj v rámci motivácií aj v rámci charakterov. Krasinski v pohode.

• 8.9.2018  18:42
    Kmotr III (1990)

Prvý diel je pre mňa neprekonaný. Aj napriek tomu, že Michael je styčnou postavou, ktorá do značnej miery prispela k obľúbenosti gangsterky ako takej. Coppola je v plnej forme hoci svoje highlighty má už za sebou. Stále ale dokáže namiešať správne emócie. V rámci schémy sa jedná ale o pomerne neprekvapivý film, kde sa mení len prostredie a postavy. Jediným pozitívom je Michaelovo uvedomenie si toho, čo všetko spravil zle. Je tu prítomná ľútosť a smútok, ktorú Pacino skvelo znázornil. Ale inak je tu typická úvodná oslova a finále, kde sa zbavujeme prebytočných postáv. Na konci to má pekné emócie a v zásade je to slušné uzatvorenie trilógie. Garcia v plnej forme a dokonca sa mi páčila aj Sofia ako Mary. Carmine skvelo doplňa pôvodne Rotové thémy a robí z tohto filmu zase raz hudobne komplexné a zaujímavé dielo.

• 8.9.2018  11:02
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Oproti prvej sérií je to zovretejšie, akčnejšie a dramatickejšie. Escobar v Mourovom podaní je hnusný nesofistikovaný paranoidný son of a bitch, ktorý si celý ten čas drží status poriadneho hajzla. Aj v momentoch kedy komunikuje s rodinou a kedy pôsobí nežnejšie. Tvorcovia neromantizujú. Skrátka figurky sú rozložené a súboj o to kto prežije sa začína. Znova raz idú Holbrook aj Pascal do úzadia a celé je to postavené na Escobarovi a vzostupe kartelu Cali. Finále je potom lahodným ukončením jednej etapy vo vývoji Narcos. Nemám moc rád príbehy z drogového prostredia. Ale niečo na tom kokaíne je, čo ma núti pozerať sa a žasnúť kam ďaleko dokázal celý tento spoločenský problém zájsť. Pre mňa sa Narcos stávajú jedným z najlepších seriálov. Uvidíme čo ďalej. 2. séria - 90%

• 4.9.2018  19:02
    Taxikář (1976)

Sú filmy, ktoré by dnes vyzneli smiešne. A sú filmy, ktoré sú tak iné, že sú niečím zaujímavé aj dnes. A to je prípad Taxi Drivera. Scorsese nezaprie inšpiráciou Európskym filmom. To ale vôbec nevadí. Stavia na charakteroch, epizodickosti a hlavne premene hlavného hrdinu. Všetky nuansy príbehu spejú k akejsi morálnej očiste, ktorá je vyvrcholením pocitov, kedy chce človek niečo zmeniť ale nedarí sa mu. De Niro je parádny. Rovnako aj Fosterová. Film je moralitkou a výraznou kritikou urbánej spoločnosti, ktorá funguje aj dnes. Je to manifest straty hodnôt a úprimnej snahy ich získať. V niektorých ohľadoch je film silný, v iných krvavý, a niekde možno veľmi naivný, ale táto silná manifestácia prezentovaná cez hlavnú postavu sa nikdy nevytratí a v tom je sila tohto filmu. A ten jemný jazzík v pozadí. Lahoda.

• 1.9.2018  23:04
    Kmotr II (1974)

Zatiaľ čo prvý diel bol vzostupom Corleonovského klanu k tomu aby dominoval ako Cosa Nostra v New York City, druhý diel sleduje rozpad Corleonovcov. Najtragickejšou emóciou v prípade Majkla je v tejto časti nedôvera. Zrada je prítomná na každom kroku a prichádza od tých najbližších. To má za následok stratu hodnôt, ktoré sú v kontraste s tým ako fungoval Vito v prvej časti. Jeho vzostup v podaní DeNira je ale atmosferický a značne romantizujúci. Časť s Majklom sa nesie v smutnom, tragickejšom duchu, prezentovaného cez Kay, Freda a Toma. Godfather part II, je v zásade demaskovaním života mafiánov. Prináša so sebou viacej bolesti, viacej premárnených šancí a viacej ohliadnutí za zmyslom toho všetkého. Prvý diel je pre mňa stále neprekonaný aj vďaka knihe. Ale toto doplnenie funguje aj po toľkých rokoch. Pre mňa nie úplne dokonalé. Ale len veľmi dobré. Rotova hudba sa však dostáva pod kožu a rezonuje ešte dlho po dopozeraní.

• 29.8.2018  00:56

Znovu prepchaté nápadmi. Fungujúci príbeh s atmosférou špinavých barov a začínajúcich gangstrov, ktorej dominuje dvojica hercov De Niro a Keitel. Dlho som tento Scorseseho film odkladal. Ako väčšinu jeho rannej tvorby. Je celkom fajn vidieť rukopis a snahu byť európsky. Či už je to kamera, alebo farebnosť diela. By the Way veci, ktoré sa stávajú do určitej miery jeho špecifikom. Vedenie hercov je precízne a hlavne každý stvárňuje funkčný charakter. Lenže ako to býva koniec je odbití príliš rýchlo a bez príslušnej katarzie, s čím sa inak často stretávam pri starších amerických filmoch. Ako keby potrebovali pointu doriešiť rýchlejšie ale je to bez potrebnej výstavby. Akoby sa to len stalo. Ako dramaturgický prvok je to okej, len nie vždy to funguje. Inak to má slušné tempo a je to aj riadne ukričané. Asi sa k tomu už nevrátim, ale som rád, že som to videl.

• 27.8.2018  21:23

Dve krásne baby, parta sympatických chalanov a niekoľko lahodných scén, ktoré nešetria krvou, nápadmi a vtipmi. Som milo prekvapený, že niečo takéto vzniklo a ubehlo to mojej pozornosti. V zásade tradičná žánrovka, ktorá má obrovskú výhodu, že sa na nič nehrá. Preto aj zombie mačky som dokázal hravo prekúsnuť, pretože to do takejto vtákoviny patrí. Mám rád filmy, čo majú nadhľad ale zároveň nie sú prehnane citovo vydierajúce alebo scenáristicky hlúpe. Po Zombielande sa jedná o rovnako slušnú chuťovku.

• 26.8.2018  20:15

Krásna kamera a dobre napísané a zahrané postavy. Viacej netreba. Postavy sa vyvíjajú prirodzene. Príbeh hoci trošku romantizujúci funguje v rámci realistických emócií a vzťahov. Kde našli tak odporného chalana, ktorý to hraje s gráciou nikdy nepochopím. Ellen Burstyn je ale sympatická. Ukazuje množstvo polôh a dejové zvraty prežíva s typickým ženským nadhľadom, ktorý ju núti postupne opúšťať svoje sny a túžby. Skvelý Kristofferson. Prečo ten človek nie je viac známy za to jeho umiernené herectvo a silné charaktery? Každopádne spokojnosť, hoci sa žánrovo nejedná o druh filmov, ktoré by som pozeral neustále. Ale je tam citeľný rukopis a k filmu sa pristupovalo s láskou. Je to vidno nie len v nápadoch, kamere a svietení ale aj v tom že to v zásade všetko skončilo a divák postavy poznal. Dôverne a s pochopením.

• 25.8.2018  16:11
    Kmotr (1972)

Jeden z tých filmov o ktorých bolo povedané všetko. The Godfather je pre mňa skvelou knihou a skvelou adaptáciou. Prerod človeka voči povinnosti k rodine na niečo čo sa mu vždy hnusilo, je aktuálny neustále. Prostredie zrád, intríg u postáv, ktoré ( aspoň niektoré z nich) vyznávajú morálne čisté a ľudské hodnoty dodáva kontrastnému prostrediu New Yorskej mafie zvláštnu pachuť skazenej spoločnosti. Ako predzvesti niečoho čo bolo, bez rozdielu že sa to neustále mení na niečo horšie. Démonický Al Pacino hlavne v druhej polovici dokazuje hereckú všestrannosť. Scény na Sicílii milujem. Inak snímke kraľuje Marlon Brando a umiernený právnik Robert Duvall. Po niekoľkých rokoch som si to znova pozrel a je to scénaristicky a režijne takmer bezchybný film. Nino Rota a jeho ústredná téma prináša rovnako ako film, melanchóliu a smútok sveta, ktorý je väčšine z nás nedostupný.

• 21.8.2018  23:04

Máloktorý herec dokáže udržať celý film. Tom Hardy dokázal, že takým hercom je. Surovo úprimný a v zásade aj po skončení filmu sa nič neskončilo. Ale to je asi také , ako život sám. Forma, hudba aj prevedenie skvelé. Len tie vsuvky s otcom nemuseli byť. To jediné mi tam vadilo, hoci som sa po prečítaní synopsy práve na tento prvok tešil najviac. Inak super.

• 21.8.2018  14:53
    Máš ji! (2018)

Celkom fajn volovina s dobre napísanými charakterami - až na trojicu krások ( Bibb, Wallis a Jones). Ústredná pätica je ale parádna a každý má nejakú výraznú a zaujímavú scénu. Snaha dostať to do nejakej konkrétnej dramaturgickej roviny je ale to, čo film do značnej miery kazí ( či už finálny zvrat, ktorý je podprahovo dosť očakávateľný, alebo aj všetky romantické eskapády, ktoré dynamiku deja značne narúšajú). Ale stále je to zábavné a netlačí to na pílu ani v scenách, ktoré majú tendenciu veľmi ľahko spadať pod klišé. Bavil som sa.

• 20.8.2018  23:54
    Konec léta (2017)

Veľmi príjemný filmík. V zásade klasický príbeh jednej rodiny, ktorý sa nesie v tradičných schémach. Ale to vôbec nevadí. Dobre sa na to pozerá. Má to aj dojímavé miesta, ktoré nie sú silené ani emočne vydierajúce. Každý z hrdinov si prechádza svojimi vlastnými úvahami o tom, čo pre nich predstavuje šťastie. A je príjemné vidieť, že ku konci filmu sa tam každý nejakým spôsobom dostáva. Taká ta vec, ktorá vám nezmení život, ale na chvíľu veľmi príjemne zarezonuje. Asi ako šálka dobrého činského čaju.

• 18.8.2018  23:53

Nie zlý film. Len neprináša nič nové. Vzťah otca a syna ktorý milujú filmy evokoval vo mne znázornenie rodinných hodnôt a cinefilné nadšenie. Ale celé je to skôr rutinná záležitosť s očakávanými zvratmi ktorá stojí na dobrej kamere, dobrých hercoch a klasickej hudbe, ktorá do konceptu skvelo zapadá. King of Peking je spomienka na jedno leto medzi otcom a synom. A je to pekná spomienka. Aj napriek všetkým nepríjemnostiam sa celý príbeh javí ako krásne dobrodružstvo. Má to svoje čaro aj svoje úsmevné momenty. Príjemný film, ktorý stavia na jednoduchosti a čo do tempa aj pocitu mu to funguje. Aj keď je to pre mňa skôr priemer, vy ostatní si v pohode dajte o hviezdu viac.. alebo menej.

• 18.8.2018  22:09

Jim Jefferies je jeden z najlepších súčasných komikov. Jeho Stand upy dokážem pozerať stále dokola a furt sa smejem. Taký ten súčasný prorok ktorý má kopec dobrých pointov a je pri tom značne vulgárny.

• 18.8.2018  22:06
    Jim Jefferies: Freedumb (TV film) (2016)

dr. horrible to vyjádřil napřosto přesne.

• 17.8.2018  00:20

Taký ten film na ktorý sa dobre pozerá, lebo sa odohráva v zaujímavom prostredí ( vinyl shop), lebo hovorí o veciach ktoré všetci poznáme s nadhľadom ale s trefnosťou ( vzťahy), lebo postavy sú nám do určitej miery blízke lebo ( uvažujeme podobne) a pretože hudba nás navádza na nové zákutia a predstavuje nám skupiny o ktorých sme možno nevedeli. Nie je to ten film z ktorého padnete na zadok alebo ktorí vám otvorí dvere do nepoznaného sveta žánru alebo tém. Ale garantujem vám, že ak na neho natrafíte znova, tak si ho aj znova pozriete. Je to skrátka veľmi pohodové a Cusack ako hlavný hrdina je so svojimi scudzovákmi kupodivu veľmi dobrý ťahúň.

• 15.8.2018  23:37
    Velká hra (2017)

Dynamické, zábavné a s myšlienkou. Asi tri silné a dobre zahrané scény a celkovo ďalšie herecké a scénaristické potešenie. Elba a Kostner dominujú. Chastainku moc nemusím, ale tu mi neprekážala. Sorkin má možno silnejšie filmy a aj lepšie napísané, ale bavilo ma to. Forma, hudba, výstavba. Je to tradičné klišé o vykúpení a zlých rozhodnutiach, ale má to v sebe akýsi kúsok naivity, ktorá je mi značne sympatická. Taký ten Real Story kde kupodivu všetko vyjde ako má, lebo skrátka hlavná postava je taká aká je. Určite nie dokonalé, ale je to poctivá žánrovka bez prešľapov. Jediné na čom záleží je, či ste na ňu správne naladený.

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131