ScarPoul

just the guy

ICQ: 419-320-650

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 20.8.2017  12:18

Zoe Kravitz je nádherná. A preto jedna hviezda. Inak je tu všetko, ale úplne všetko zlé.

• 19.8.2017  23:35
    Zuřivost (2016)

Skvelé herecké výkony a atmosféra. To, že hľadáme vraha je až nejaký terciálny zámer. V centre diania koexistujú tri príbehy, ktorých v zásade nespája nič okrem lásky, túžby a smútku. Príbehy, ktoré sa nám postupne otvárajú a nevadí im, že sa nám pomaly, ale isto dostávajú pod kožu. Či už sa jedná o príbeh dcéry a otca, alebo príbeh homosexuálneho páru alebo príbeh mladých ľudí( kde inak kraľuje Our Little Sister - Suzu Hirose), ktorý čelia strašnej skúsenosti, film odkrýva to najlepšie a najhoršie z ľudskej povahy. Sang-il Lee využíva prostredie aj rozprávačské postupy umne a s precíznosťou. Film, aj napriek dĺžke nenudí a postupne odkrýva zaujímavé príbehové štruktúry. Jediný dôvod, prečo to odo mňa nemá plný počet je koniec. Žiadal sa mi údernejší, silnejší a menej otvorenejší ( minimálne v prípade dvoch dejových línií). Ale v zásade veľmi silné.

• 19.8.2017  00:03

Po skvelom pilote veľký posun dolu. Gleeson je stále výborný a pribúdajú nové postavičky a zápletka sa pomaly posúva. Máme tu už Debbin modrý dáždnik aj sestru Trelawneyovej. Ale celkovo je to len zmes určitých informácií, dôležitých informácií, ktoré ale postrádajú originálnosť, alebo silný rukopis pilotného dielu. A tých pár vecí na odľahčenie kupodivu tiež nefunguje. Uvidíme.

• 17.8.2017  23:32

Dekolty v pohode, rovnako aj osôbky čo ich nesú. Rock vtipný a Efron rovnako. Chopra prekvapivo bez akcentu, ale zato v nevďačnej úlohe zloducha. Celý film je postavený na šablóne, ktoré je tak hlúpa, že som prekvapený, že to ako film drží, ako tak pokope. Kvôli postavám a chémií medzi nimi to funguje. Plus sa mi páčili podvodné zábery. Ale príbeh a hlavná zápletka sú trestuhodne na zaplakanie. Do toho nerátam ani hlúpe finále. Veľmi zvláštne, čo sa týka pocitov. Je tam nehorázne množstvo chýb. Na druhú stranu, som si to užil, aj sa pri tom pár krát z chuti zasmial. Takže dávam kompromisné tri. Ale od takéhoto tímu, som čakal niečo pamätnejšie.

• 16.8.2017  12:29
    Bobovy burgery (TV seriál) (2011)

Nie je veľa animákov, ktorých hrdinovia sú nepekní a celý svet pôsobí ako zvláštne stredisko mentálne chorých ľudí, ktorý vyzerajú ešte horšie. Bobové Burgery sú takým animákom, ALE sú tiež hovadsky vtipné. Je to konverzačka, plná podivínov, ktorý zbytočne nemoralizujú a dokážu prekvapiť zmesou podivného a zároveň dospelejšieho humoru. V malých dávkach viac ako uspokojujúce. 1. séria - 80%

• 14.8.2017  18:27

Miesta, ktoré by som chcel navštíviť. Tak by sa dala opísať Himalája od Michaela Palina. Kultúrne, geopoliticky a nábožensky hútne a plné zaujímavých príbehov, ľudí a historiek. Palin možno nie je Pilkington a jeho vtip je akýsi old school slapstick, ale vždy mi príde, ako mierne cynický a skrz naskrz Britský sprievodca, ktorý kutrá a pátra po najzaujímavejších príbehoch medzi obyčajnými ľuďmi. Rovnako, ako jeho predchádzajúce dokumenty jej aj tento veľmi uspokojivý. Rozhovor s Dalai Lámom je pre mňa vrcholom, rovnako ako aj celá epizóda v Bhutáne.

• 14.8.2017  12:05

Málokedy sa stáva, že by bol remake rovný originálu. Unforgiven od Eastwooda je rozlúčka za westernom. Za jeho poetikou, hodnotami a vizuálom( hoci ten značne presahuje iné westerny). Sang-il Leeho film je svojmu americkému bratovi rovný. Nádherný vizuál a hudba. Postavy, ktoré nemajú v novej dobe miesto a strádajú a bojujú o akýkoľvek kúsok nádeje, a rovnako aj explicitné násilie, ktoré hrdinov stavia do temnejších životných rozhodnutí. Funkčné po každej stránke. Má to atmosféru, odľahčujúce prvky. Jediné čo si je asi dobré zapamätať, že to nie je vyslovene akčný film. Je to pocta westernom a easternom v novom modernom háve, ktorý stojí za dobrých základoch a prináša to najlepšie, čo moderný film môže s klasikou spraviť. Pre mňa výborná záležitosť. Ken Watanabe je tu skvelý. A ešte k tomu je to nádherná Šiori Kucuna, ktorá aj s jazvami vyzerá, ako z iného sveta.

• 13.8.2017  17:59

Trochu slabšie ako prvá časť. Nie je to postavami, ani prostredím. To je celé funkčné. Je to skôr samotným príbehom. Ten je len novšou variáciou toho staršieho. Všetky dejové zvraty sú predvídateľné a koniec je až prehnane pozitívny. A vďaka tomu sa nehodí k vývinu postáv, ako nám ich Stone servíruje. Kameramansky skvostné a chémia medzi hercami funguje. Nech je na obrazovke ktokoľvek. Ale už to skrátka nie je také aktuálne ani prekvapivé.

• 13.8.2017  00:04
    Wall Street (1987)

Vôbec nerozumiem tomu predávaniu a skupovaniu akcií. Ale to nevadí. Film je aj napriek tomu zábavný. Postavený na charakteroch, triviálnej zápletke, ale zase v prostredí, ktoré je obyčajným smrteľníkom odopreté. Stone je politický a vždy bol. Niekedy mu to funguje viacej, inokedy menej. Wall Street je jeden z tých lepších. V zásade je to taká moralitka, že peniaze nie sú o šťastí - čo podporuje super dejová línia s Martinom Sheenom( značne všetkých dáva do vrecka svojim hereckým výkonom). Niečo čo Vlk z Wall Street posunul k dokonalosti. Na svoju dobu, ale slušné.

• 12.8.2017  16:35
    Cesty větru (2009)

Mám rád road movie v akejkoľvek podobe. Oceňujem samozrejme tie, ktoré mi ukazujú svety, aké som dovtedy nevidel. The Wind Journeys sú príbehom chlapca a muža cestujúcich po úrodných, aj pustých prírodných scenériách Kolumbie. Kolorit obyvateľstva, tradičnosti a chudobnosť sa tu miesi s príbehom otca so synom, ktorý sú si odcudzení a hľadajú si k sebe cestu. Spoločným pojítkom je tradičná hudba. Či už na bubny, alebo harmoniku. V zásade sa Guerra snaží rozprávať obrazom a nedramaticky. Aj tých niekoľko drám je odľahčených. Čo vzbudzuje obdiv je epizodickosť charakterov, zasadených do odľahlých krajín a miest a tiež vizuálna stránka, ktorá je podmanivá. Vietor hučí všemožnými škárami a dodáva slovu pustatina ďalší, poetickejší význam.

• 12.8.2017  00:19
    Mr. Mercedes - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Dávam zatiaľ prvý počet. Kniha sa mi veľmi páčila a Gleeson je v úlohe Bill Hodgesa uveriteľný a funkčný. Páči sa mi zľahčovanie pomocou sexuchtivej susedky, ale aj samotný fakt, že pri niektorých scénach je seriál odvážny či už v rámci prekračovania tabu, alebo explicitnosti. Som navnadený na ďalšie diely. Spokojnosť.

• 10.8.2017  00:08

Taký ten film, ktorému to buď zožeriete aj s navijákom, alebo ho len budete skrátka akceptovať, ako ďalší z tisícov pokusov a tradičnú hodnotovú komédiu. Lynn, ale mal Launerov scénar a skvelé postavy. Pesci v najsympatickejšej podobe. Tomei na spapanie( tá žena je dokonalá ), ale čo je na filme podľa môjho názoru skvelé, je že pracuje s normálnymi postavami, kde nie je žiadny dobrák a zloduch, ale len ľudia, čo si robia svoju prácu. Nikto tu nechce nikomu vyslovene ublížiť a aj niektoré komplikácie, ktoré sa dostanú pred Vinnyho sú motivované jeho zásluhou. Nie dokonalé, ale po všetkých stránkach veľmi, veľmi príjemné.

• 9.8.2017  18:02

Jim Carrey výborný, rovnako aj Momoa a Waterhouse je pastvou pre oči. V zásade ale Amirpour trafila vedľa. Úvod je skvelý a prvá hodina nám predstavuje skazený a nový distopický svet. Druhá, ktorá natieňuje zápletku ale atmosféru prvej časti absolútne ničí. Na konci zostáva len akési prázdne nič. Filozofia do tohto sveta nepatrí hoci je dementná. Reeves je mimo čiaru, čo je škoda. V zásade atmosféricky a scenáristicky zaujímavý koncept, ktorému dej úbližil. Režisérkyna prvotina sa mi páčila o stupeň viac.

• 6.8.2017  23:18

Niektoré vtipy sú na hranici s genialitou. Iné sú za hranicou únosnosti. Je vtipné ako sa perspektíva mení. Keď som bol malý tak som to žral. teraz sa len pousmejem nad Carreyovskými kreáciami. Priemerná komédia, ktorá sa zasekla v čase. Pre súčasného diváka to musí byť niečo nedopozerateľné. Hoci scéna s nosorožcom funguje pre mňa furt.

• 6.8.2017  19:41

Komorné a pútavé. Gray nenatočil spektákel ale civilný film o jednom sne a jednom človeku. Hunnam ukazuje herecké zručnosti a možnosti s každou svojou ďalšou postavou. Miller mu skvelo sekunduje. Ale aj napriek ambíciam je škoda, že sa nestretneme ani s jednou veľkou scénou. Či už prvá svetová vojna, konflikt v rodine, strety s domorodcami, útok piraní a iné sú podané bez emócií a bez výraznejšej podpory či už hudby, alebo kompozície. Celé to pôsobí dokumentárne, hoci to nie je výtka. Koniec aj napriek vyššie uvedenému, prekvapivo spirituálny. Nie je to dokonalé. A prechody z jedného prostredia do druhého sú stále v rovnakej farebnej atmosfére, ale ubehlo mi to ako voda.

• 4.8.2017  23:41

Mám rád filmy, ktoré idú proti diváckym očakávaniam a ktoré dbajú viacej na atmosféru, ako na samotný príbeh. Jednoduchá dejová línia má vytvoriť zdanie vlastného fikčného sveta o Bad City, ktoré ale nefunguje kvôli zameraniu sa na postavy. Tie paradoxne len prostredie vypĺňajú a slúžia ako kulisa k atmosfére. Tá je podporená výbornou hudbou a čiernobielym obrazom. Prostredie nesedí k postávam. Postavy k prostrediu. Ich vzájomný vzťah je mätúci. Značky upozorňujúce na postavu v čiernom sú rozmiestnené takmer všade, pričom ale postavy sú s prítomnosti tajomnej upírky stále vedľa. Ale aj napriek tomu mi to celé zaváňa úmyslom. Amirpour nenatočila dobrý film. Natočila iný film. A po všetkých tých schématických veciach sa mi celkom páči postoj, dajme upíra na skateboard a nechajme ho ísť nočnou ulicou. Podobná lahôdka akou bol pre mňa Neon Demon.

• 4.8.2017  16:32

Pre mňa stále okej. Postavy mám rád a páči sa mi aj Čínska zápletka. Jet li super záporák a naháňačky majú väčší spád a drajf. V zásade tu nemám veľmi čo k tomu napísať. Takéto druhy filmov sa vám buď páčia alebo nie. Sú schématické a stoja na postavách a hláškach. Niektoré fungujú, iné nie. Ale pre mňa je Lethal Wheapon asi najlepšia séria na poli Buddy filmov :) Minimálne tých amerických.

• 2.8.2017  16:18

Ritchie rospoznateľný jedine v štýle a forme rozprávania. Inak je to nezaujímavý počin, ktorý má takmer nulové napätie a nedokáže ničím prekvapiť. Dokonca aj fantasy prvok - ktorý som považoval za veľmi dobré ozvláštnenie je tu trestuhodne nevyužitý. Ritchie síce správne predpokladá, že legendu o Artušovi už počul nejeden človek. To ho ale neospravedlňuje vykašľať sa na atmosféru a nenechať nech rozprávajú vo filme aj emócie. Hunnam je sympaťák, ale asi má v tom filmovom svete fakt smolu. To čo pri Sherlockovi fungovalo( vďaka chémií Sherlock a Watson) tu v rámci jeho druhov, alebo radkyne nefunguje vôbec. Záporák s tvárou Jude Lawa je skôr na smiech a predigitalizované finále berie aj posledné kúsky akejsi originálnosti. CGI by malo film dopĺňať a pomáhať mu. Nie nahradiť filmové rozprávanie počítačovými prvkami. Nefunguje to už len preto, lebo počítačový a virtuálny svet dbá očividne viacej na príbehy ako samotný svet filmový. Napriek tisíckam nápadov je ten film nevýrazný.

• 2.8.2017  00:25

Kedysi som to miloval. Teraz je to úsmevné. Carrey je hádam jediný herec, ktorého kreácie fungujú, hoci sú strašne za mierou znesiteľnosti. Ale baví ma to aj po rokoch. Niektoré scény sú výborné aj z odstupom času. Čo asi najviac zamrzí je Courteney Cox ešte pred plastikou. Tá žena bola strašne krásna.

• 1.8.2017  21:55
    The Jim Jefferies Show (TV pořad) (2017)

Páči sa mi ako si neberie servítky a ako to poukazuje nie len na americké ale aj globálne problémy. Hoci aj tie sú v určitom zmysle späté s USA. Rovnako sa mi páči rosnička Brad Pitt a jeho apokalypticko nihilistické prognózy. Trochu by sa mi ale žiadalo nezosmiešňovať niektorých respondentov a viacej sa rýpať v tom ako veci posunúť inde. Nemusí to byť na každú cenu vtipné. Mimo to ale príklad komika a áčkového herca, ktorý zaujímajú stanovisko. Takýchto treba viac.

• 1.8.2017  20:31
    Equalizer (2014)

Chesus Washington je stelesnením americkej dokonalosti. Working Joe so zmyslom pre klasickú literatúru. Je dobrosrdečný, je to analytik a tak trocha čierny motherfucker ak by sa teda pýtala ruská mafia, alebo iná osoba na nesprávnej strane zákona. Predstavujem si kvantum stoporených penisov a vlhkých vagín keď si to Washington len tak nakráča do Moskvy a strieľa celý ruský mafiánsky syndikát. Mimo to ale Fuquov najlepší film od Training day. Washington si tieto postavy užíva a sadnú mu. Atmosféra super. Záporák je po dlhom čase výživný, hoci finále sa mi žiadalo šťavnatejšie. Inak funkčné a v rámci žánru uspokojujúce. Aj scenáristicky aj hudobne.

• 31.7.2017  23:56

Je fajn vidieť, že ešte tri herecké legendy dokážu utiahnuť na svojich ramenách celovečerný film. Ale od tvorcu, ako je Braff, ktorého filmy mám naozaj úprimne rád, mi tento príde ako prehliadka zaužívaných klišé bez osobitosti. Čo v zásade zamrzí, lebo to hádže film do nevýrazných vôd, do ktorých asi nebudete vstupovať tak často, ako tvorcovia predpokladali. Je to fajn film. Ale na jedno pozretie. Nedostatkov je tam veľa a týkajú sa hlavne réžie a scenáru. Arkin rules!

• 30.7.2017  23:13

Trojka nemá síce toľko pozitívnych atribútov ako predchádzajúce dva diely, ale stále je to výborná zábava. Postavy sú už natoľko vžité a chémia medzi nimi funguje bezchyby, takže sa smejete, ste aj dojatí a rovnako si aj užívate akčné scény. Tie síce neprinášajú nič nové - na druhú stranu nič nekazia. Donnerove filmy mám rád a mám rád ako pracuje s postavami. Najviac sa mi ale páči fakt, že aj napriek iným scenáristom tu stále dýcha odkaz Shanea Blacka. Pesci aj napriek neznesiteľnosti veľmi v pohode.

• 30.7.2017  13:56

Lepšie ako jednotka. Akčnejšie. Je tu viac hlášok. Zloduch je riadne slizký motherfucker a je tu skvelá postava Lea v podaní Joe Pesciho. V zásade sa jedná o rovnakú prvotriednu žánrovku akou bol aj prvý diel. Len je tu toho viac a kupodivu to stále pôsobí konzistentne a dramaturgicky funkčne. Reklama na kondómy a scéna na záchode sú komediálnym vrcholom filmu.

• 29.7.2017  13:37

Donner bol priekopník. Experimentoval so žánrami a priniesol nám nie len prvého Supermana a malého antikrista ale aj jednu z najlepších buddy sérií vôbec. Riggs a Murtaugh sú ekvivalentom pohodových policajtov, ktorý hláškujú, bojujú proti zočinu a pritom zostávajú ľudský. Nie je veľa takých postáv a nie každá séria sa môže popýšiť tak dobre spracovaným rozvojom charakterov. Pre mňa povinnosť a film, ktorý si vždy rád pozriem a ktorý ma baví vždy rovnako. Kamen a Clapton spravili perfektnú hudbu. A naháňačka Riggsa s Joshuom na konci je parádna. Gibson kedysi utekal ako teraz uteká Cruise.

• 28.7.2017  21:11

Jeden z najpríjemnejších amerických filmov, aké som za poslednú dobu videl. Z mojej strany mu nemôžem vytknúť absolútne nič.

• 28.7.2017  00:27

Zemeckis a Silvestri zabodovali až o rok starším Back to the Future. Čo sa týka tohto, je to mdlé, nezaujímavé a bez výraznejšej scény, ktorá by sa dala označiť ako dobrá. Chémia medzi Turner a Douglasom nefunguje. Vtipy sú tiež len prehliadkov klišé bez nápaditosti. A trochu pochybujem, že len tak v džungli máte ihličnaté stromy. Vadilo mi tam veľa vecí. Logické kiksy. Formálna a technická stránka na úrovni televíznej produkcie, ale hlavne sú postavy strašne nezáživné. V zásade ani neviem prečo tie 2*. Pokračovanie už vidieť nepotrebujem.

• 25.7.2017  22:02

Pre mňa funkčné zakončenie trilógie. Vizuálna stránka a rovnako hudobné motívy od Giacchina sú natoľko výrazné, že zľahčujú niektoré scénaristické prešľapy. Ich prítomnosť je rozpoznateľná s rôznorodých komentárov a hodnotení. Biblické motívy vo filme prítomné a podané veľmi okato mi síce trochu vadili, ale celkovo som na hru pristúpil, hoci niektoré scény boli na hranici. Bez rozdielu na to, je to prvotriedna filmárčina, ktorá ukazuje Matta Reevesa, ako človeka, ktorý dokáže pracovať so scénou, ale aj s emóciami. Tie medzi opicami fungujú parádne. A motívy ľudí sú zobrazené tiež na výbornú. To že digitálny svet opíc, dáva človeka do úzadia je prítomné už od druhej časti. Takže tu to beriem ako pozitívum. Každopádne som spokojný. Po King Kongovi je Caesar už druhý Ape, ktorý mi spravil na veľkom plátne tohto roku veľkú radosť.

• 25.7.2017  13:56
    Appaloosa (2008)

Komorné a s atmosférou. Výborný Harris aj Mortensen. Kvôli nim dávam o jednu hviezdu na viac. Film funguje hlavne na vzťahoch medzi postavami. Svet sa mení. Postavy nie. Viera v priateľstvo je ale v tomto prípade silná a kvôli tomu sa na to veľmi dobre pozerá. Nie je to o prestrelkách, nie je to o mestách a drsnej dobe. Je to o ľuďoch. Tých čo veria, že správne veci sú dakedy zložité a tých čo stoja na strane zákona, hoci ich to dakedy stojí viac, než len pokojný spánok. Bealova hudba je príšerná. Ruší atmosféru, kde sa len dá. Inak spokojnosť.

• 24.7.2017  20:58
    Dunkerk (2017)

Film funguje ako filmový záznam udalostí, ktoré sa stali. Absentuje tu snaha o vytvorenie hlavnej postavy, ktorá nás celým peklom sprevádza a tým pádom tu nehľadajte žiadny veľký príbeh. Postavičky, ktoré sa tu nachádzajú nedostávajú priestor herecky vyniknúť. Čo je tu dôležité je atmosféra, ZImmerová hudba, ktorá dotvára tempo a atmosféru tak ako to dramaturgická zložka nedokáže a potom Hoytemova kamera, ktorá nás vťahuje hlbšie a hlbšie na pláž, vodu a do vzduchu. Ale výsledný dojem? Pekne natočené, historicky presné. Ale to je asi tak všetko. Nolan nebaví, Nolan nešokuje. Nolan len prerozpráva jednu udalosť a to je všetko. Je to škoda. Potenciál bol obrovský. Stačí len spomenúť scénu Elegy for Dunkirk vo filme Atonement. Poteší Murphy a hlavne Mark Rylance, ktorý si znova bral celý priestor pre seba( keď sa už na obraze zjavil). Od tvorcu Nolanovho formátu som ale čakal viac. Retrospektívne rozprávanie tu bolo úplne zbytočné.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121