ScarPoul

just the guy

ICQ: 419-320-650

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120
    • 25.6.2017  20:32

Moderná verzia samurajských príbehov zasadená do doby Meidži pojednáva o tulákovi Kenšinovi, kedysi slávnom zabijákovi, teraz pútnikovi snažiacom očistiť svoje dávne skutky tým, že bude ľuďom pomáhať. V zásade jednoduchá prízma kedy cesta o pomste je dláždená dobrými úmyslami hlavného hrdinu je podaná epicky a využíva prostredie historického obdobia pomerne dosť a s gráciou. Príbeh nie je podaný pomalým štýlom ako je u samurajských príbehoch jedným zo základných pilierov. Čo ale nie je na škodu. Je to nový príbeh, pre novú generáciu divákov. Ale možno práve preto tomu chýba vyspelosť žánru Džidaigeki. Myšlienky a motivácie celkom pokulhávajú . pretože nie sú uzatvorené. Vzhľadom na to, že existujú ešte 2 pokračovania môže sa celý stav a pocit z filmu zmeniť. Takto je to dobrá jednohubka na jedno pozretie, ktorá ale nechytí za srdce. Nahodnocujem za súboje a za Jú Aoi.

• 24.6.2017  22:46

Verbinského mám ako režiséra veľmi rád. Dokonca tak veľmi že som mu často schopný odpustiť nejaké tie drobné dramaturgické prešľapy. Cure for Wellness je filmom vizuálnym a atmosférickým. A ani s jednou z týchto zložiek nemám problém. Vďaka nim príbeh nenudí a dá sa na neho pozerať, bez výraznejšej ujmy. Všetky scény s úhormi sú výborné. Bohužiaľ motivácia hlavnej postavy a tiež hlavného arcizloducha je podaná veľmi povrchne a bez hlbšieho prieniku aby ma to mohlo úplne vtiahnuť, alebo sa na plno vcítiť. Či už do protagonistu, alebo antagonistu. Pričom Isaacs aj DeHaan hrajú výborne. Rovnako aj kráska Mia Goth. Koniec pôsobí ako zo starých hororov od Universalu čo nepovažujem v súčasnej dobe za pochvalu. Má to veľa hluchých miest čo sa týka výstavby príbehu a tam kde by to neustále mohlo tlačiť na pílu a stať sa tak nervydrásajúcou hororovou jazdou je film podávaný umeleckejšie a v rámci nejakých pochybných žánrových mantinelov. Mohla to byť udalosť roku. Takto je to len rutinná jazda, na ktorú sa dobre pozerá.

• 24.6.2017  11:19

Oproti štvorke zlepšenie. Zaujímavé postavičky, ktoré majú aj nejaký potenciál tu utekajú o život, strieľajú a schovávajú sa. Vizuálne sa jedná o pastvu pre oči. Bay skrátka točí epicky, akcia je priehľadná a využíva prostredie na maximum. Všetko ostatné je ale masivná hlúposť bez väčšieho zmyslu. Transformeri ako franchise sa nikde neposúvajú. Zlý roboti chcú zabiť ľudí ale kupodivu vždy každého prekračujú, namiesto toho aby ich roztrhli. A na to že má film 151 minút tu nie je žiadny presah, žiadna dramatizácia. Skáčeme zo scény do scény. Akcie je stále viacej a viacej a pritom tu máme len 2 konverzačné scény - skládka áut a anglické panstvo. Je nám jedno čo postavy robia. Ich motivácie sú veľmi slabé. A celé to pôsobí len ako exibícia akčných scén. Je mi jedno kto je Cade Yeager.. Je mi smiešne že je Optimus prime zmanipulovaný a namiesto toho aby skutočne ublížil objavuje sa až na konci a konvertovať ho späť zaberie 10 minút a aj to vyriešením problému, ktorý sa rieši 4 diely a nemá žiadnu dramatickú postupnosť aby skutočne chytil za srdce. Priemer, pretože sa na to dobre pozerá. Ale akési čaro prvej trilógie to skrátka nemá. Hoci to že Transformeri asi spravili na Zemi všetko ešte beriem, lebo tie scény s Artušom boli kupodivu svieže.

• 22.6.2017  21:45
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Trochu slabšie ako predchádzajúce série, ale stále kvalitka. Práve ten fakt, že už to nie je based na skutočnosti tomu uberá trochu gráciu. Fargo je tu tiež mimo a celé to sleduje len kriminálku zápletku, ktorá je vystavaná s prvotriednou noblesou ako pocta bratom Coenovcom. McGregor v dvoj úlohe skvelý ale celý film si pre seba kradne David Thewlis ako ten najhnusnejší zloduch vôbec. Všetky postavičky okolo neho sú ako prvotriedne šachové figurky, ktorých existencia je veľmi neistá. Má to sympatické postavy, dobré dejové zvraty a super feeling. Dokonca aj ten koniec je taký správny. 80%

• 20.6.2017  21:09
    Saam gaang (2002)

Ďalšie zo série poviedkových filmov, ktoré sa snažia desiť a strašiť a dostať sa vám nejako pod kožu. Lenže rovnako predtým je to utopené v neschopnosti vytvoriť uveriteľné charaktery..hoci... ale o tom potom. Zatiaľ čo druhú časť spájali deti - tu je pojítkom duša(duch/démon). Prvá poviedka Memories od Jee-woon Kima je atmosféricky zaujímava, ale ku koncu sa rozpadá. Môžu za to 2 dejové línie, ktoré sa vzájomne rušia. To čo prvá časť tak úpenlivo buduje, druhá zahadzuje a znehodnocuje. Od režiséra takého formátu obrovský krok vedľa -30%. Druhá poviedka The Wheel od Nonzee Nimibutra je absolútne nevyužitá. Snaha o prenik k folklóru je nedostačujúci, pretože je prevedení veľmi jednoducho a bez výraznejšej drámy. Po všetkých stránkach veľmi nefunkčný - 10%. Going home od Petra Chana je ale iný súdok. Postavy sú zmysluplné. Dramaturgicky vyšperkované. Skôr je žánrovo film na pomedzí fantasy než hororu. Mystifikácia funguje a prostredie má rovnaký zmysel ako samotný príbeh a postavy v ňom. Fungujúce, smutné a zároveň niečim veľmi tragicky krásne. 90%. Výsledne dávam tri pretože prvé dve poviedky sú veľmi nekonzistentné a v rámci hodnotovosti úplne zbytočné.

• 20.6.2017  10:38
    American Gods (TV seriál) (2017)

Pilot nemastný neslaný. Rýchle predstavenie postáv. Na rýchlo odbitá zápletka. Od druhého dielu ale výrazne zlepšenie. Na to, že sa seriál nemôže pochváliť ani jednou akčnou scénou a napriek tomu, že všetkých 8 dielov skôr pôsobí ako exkurzia do sveta, ktorý nám nie je známy a objavujeme jeho zákutia pozorne a s určitým zmäteným pohľadom ( nie natoľko rozdielným ako má Shadow), stále sa jedná o vizuálnu pastvu pre oči, a celá výplň je mytológia a mýtus v tej najlepšej možnej transformácií akú si viete predstaviť. Bavilo ma to. Ian McShane je zase raz perfektný a všetky postavičky dotvárajú akokoľvek zpočiatku bezvýznamné dotvárajú celú hierarchiu bohov so všetkými nuansami im vlastnými. Páčia sa mi úvodné príbehy. Páči sa mi skrytá epickosť. Aj fakt, že každej postave rozumiem. Teším sa na druhú sériu. S prvou som spokojný - 1. séria 90%

• 19.6.2017  19:40
    San geng 2 (2004)

Nuž aj majster tesár sa niekedy utne. Špička režisérov povestní svojou originalitou na poli žánru sa rozhodli prispieť k druhej časti poviedkovej série Three Extremes. Výsledok. Veľmi nemastný neslaný. Ale poďme po poriadku. Fruit Chan spravil Dumplings. Tento príbeh je správne odľahčený a nesie sa v tradíciách nechutných hororov, ktoré pôsobia skôr čiernohumorne než vyslovene vážne. Šamanka s prapodivnou omladzovacou kúrou síce nemá vyvrcholenie a najsilnejšia je druhá dejová línia s mladým dievčatkom, ktoré zneužíval otec, ale ústredné duo Bai Ling a moja obľúbenkina Miriam Yeung si svoje party užívajú. Ale vo výsledku aj napriek nápadu - priemier. 50% Čo sa týka poviedky Cut od Chan-wook Parka tak to je v rámci tejto série najväčšie sklamanie. Hlavný psychopat nie je vôbec temný, ale skôr smiešny a hra na mačku a myš nefunguje už len preto lebo tam nefunguje správna motivácia. Prečo? Načo? A to zostáva aj po finálnej pointe, ktorá je kupodivu veľmi smiešna. 30% No a posledný je The Box od Miikeho. Toto zamrzí tiež, pretože v tomto jedinom príbehu tu hrá významnú úlohu aj zasnežené prostredie, stan a inšpirácia starým Japonským hororom a divadlom Kabuki. Bohužiaľ snaha o významovosť a prekvapivý zvrat podráža aj tomuto príbehu nohy a stáva sa z neho len variácia na príbehy, u ktorých navždy zostane v tieni až zabudnutá. Miike sa totiž aj napriek poetickosti snaží šokovať, ale ja aj vy vieme, že to vie robiť aj lepšie. 50%. Výsledná je slabá tretia hviezdička. Ale od režisérov podobného formátu som naozaj čakal väčší mindfuck.

• 19.6.2017  07:11

What do you belive Shadow?..... Everything!

• 17.6.2017  16:32

Perfektne zmotivované. Washington a Hackman hrajú vysokú ligu a do toho im hrá temný Zimmer ako o závod. Woslkého kamera je klaustrofobická a využíva minimálny priestor maximálne a čo sa týka Tonyho Scotta ďalší zárez v rámci žánru, kedy síce neprekvapuje, ale drží si všetky osvedčené karty a pritom hrá na istotu. Bez jedinej dramaturgickej chyby, ctiac si tradíciu a pravidlá žánru a s parádnou atmosférou. Koniec síce vieme a celkovo finálny zvrat, ktorý drží film pokope, po zhliadnutí nebude mať pri druhej projekcií takú silu, ale stále sa jedná o film, ktorý ma aj napriek roku svojho vzniku nenudil ani minútu.

• 14.6.2017  22:41

V prvom rade pozitíva. Krásna Kaif. Sympatický Malhotra. Čo na tom, že chémia medzi nimi je prakticky nulová. Po dlhom čase melodická a energická hudba a piesne. Počúvam ich stále dokola. A tiež decentné zobrazenie budúcnosti. Pripomínalo mi to Sandlerov Click. Koniec emotívny. Čo sa týka filmu ako takého. Pokulháva na charakteroch, ktoré sú voči sebe veľmi chladné. Hoci sa na konci objavuje emocionálne funkčné finále, je to skôr zásluhou dobre zvolenej hudby a filmových strihov, než silného príbehu. Na to, že sa jedná o obmedzenú naráciu, tak je táto zložka až trestuhodne nevyužitá a nudná. Nejedná sa ale o zlý film. Len sa vďaka námetu aj zvučným menám dala z toho vyťažiť väčšia pecka. Takto priemer. Ale veľmi príjemný.

• 13.6.2017  22:53

Prizma viery a toho čo ju utvára. Bohovia chodia medzi nami. Spätý s tradíciami a ľudskou rasou. Ďalší zo samostatných dielov série, ktorý nám približuje konkrétnu postavu. Je to zábavné, plné symbolizmu a ikonickosti a pomaly, ale isto to napĺňa autorov zámer. Začínam tento seriál úprimne zbožňovať.

• 11.6.2017  17:33

Chémia medzi Dhawanom a Bhatt je elektrizujúca. Khaitan natočil ďalší film na tému svadba a kontrast pôvodných indických hodnôt z tými modernými. Keďže ženská otázka je aj v súčasnosti aktuálna, považujem tento film za odľahčenú verziu určitého riešenia problému. Nie je to bláznivé ale je to úsmevné. Nie je to tragické, ale to neznamená, že to nie je smutné. A všetci herci hrajú prvú ligu. Rovnako ako tomu bolo v prípade režisérovej prvotiny Humpty Sharma Ki Dulhania. Film ku ktorému sa budem s radosťou vracať. Či už kvôli atmosfére, alebo sympatiám. Hudba bola okej. V rámci súčasnej indickej tvorby, ale nenájdete popisnejší a pozitívnejší film.

• 8.6.2017  08:56
    John Wick 2 (2017)

Svet Assasínov a pravidiel. To čo mi v prvej časti vytváralo trochu rozpačitý dojem súvisiaci zo zápletkou v druhej časti neplatí. John Wick Chapter 2 je po každej stránke výborne vystavaným akčným filmom. Má v sebe drsnú eleganciu, pozlátko neónu a starej architektúry( scéna v katakombách v Ríme je perfektná), má to mýtotvorný aspekt a všetci herci sa pre svoje postavy zrodili. Neviem či som dakedy videl takú gráciu u zúčastnených, kedy si každú vetu a každý výstrel náramne užívajú. Ian McShane ako Winston je asi najdokonalejšou postavou v rámci akčného žánru a Reevesovi tento comeback neuveriteľne prajem. John Wick sa stáva týmto dielom ikonickým charakterom a taký na poli akčného žánru nebol už vyše jednu dekádu. Pomyslenie že bude minimálne ešte jedna čast mi robí neuveriteľnú radosť.

• 6.6.2017  19:48

Šmakocinka.

• 6.6.2017  13:32
    Zrůda (2003)

Iný životopisný film a možno práve preto je zaujímavý. Snaha o prienik do života hlavnej postavy je robený citlivo a nenátlakovo. K postave cítime určité sympatie a vytvára u diváka zvláštnu rozpoltenosť. Stieranie toho dobrého a zlého a hlavne snaha vystihnúť hlavnú motiváciu a dôvody posúvajú tento film do inej špecifickejšej kolónky, ktorá z neho robí výrazne dielo svojho žánru, ale zároveň zostáva v pamäti ako silný príbeh s perfektným hereckým výkonom Charlize Theron.

• 6.6.2017  11:17

Zábavné. Ale toľko vtipov na tak malom priestore spôsobuje, že kopec z nich vystrelí do prázdna a posledných 30 minút je typicky disneyovský koniec, ako všetko dobre dopadne, bez nejakej zaujímavej scény. Koniec to posúva do roviny detskosti a trápnosti a dospelosť prvotných vtipov upadáva. Na konci máme ešte strašne zlú pesničku, ktorá mi bude hrať v hlave ešte týždeň. Ale na jedno pozretie je to okej.

• 5.6.2017  21:27

Justice league Dark mám rád. Rovnako ako Constantina a Zatannu a samozrejme Deadmana a Swamp Thinga. Ale animák, je stále len animák a potenciál naozajstnej rezby je stále v nedohľadne. Je to fajn, ale neprekračuje to svoj tieň daný filmovým druhom a diváckou prístupnosťou. Ale ako spestrenie je to okej.

• 4.6.2017  22:45

Už to ide na plné obrátky. Metafyzičnosť, nádhľad, mystifikácia a predurčenosť v jednom. Postavy sú zábavné, dýchajú, posúvajú sa. S každým ďalším dielom je to lepšie a lepšie.

• 2.6.2017  23:39
    Wonder Woman (2017)

Bohužiaľ tam boli chyby. Postavy sa dostávali z miesta na miesto bez výraznejších logických súvislostí, alebo dialógových vysvetlení. Kto je Áres som zistil hneď ako sa objavil na scéne. Na druhú stranu chápem že Jenkinsová skrátka potrebovala celý Dianin zrod vytvoriť aj skrze jej naivitu a neschopnosť všímať si očividné detaily. Akčné scény epické - tá posledná kedy nastane finálny stret a hrdinka sa zrodí spolu so Zimmerovou melódiou mi spôsobil zimomriavky. A čo sa týka pozitív? Hlbšie, precítenejšie a v rámci klišé scén - vôbec nie trápne. Postava, ktorá má v sebe tak potrebnú ženskú dokonalosť, že ju to posúva v rámci významovej roviny na veľmi silné miesto. Osobne ak hovoríme v mojom prípade o nejakej superhrdinke ktorá mi vie učarovať tak je to len Wonder Woman. Chris Pine skvelý sekundant. Je vážne škoda že sa tvorcovia stále boja stlačiť pedál na plný plyn. Má to potenciál byť ešte dravšie, ešte záživnejšie a ešte významovo bohatšie. To ale neznamená že je to zlý film. Je to významovo a akousi mytologickosťou omnoho vyspelejšie než čokoľvek od Marvelu. Civilnosť zo začiatku je tak silná, až mi pri nástupe prvej akčnej scény chvíľu dopínalo, na aký film sa vlastne pozerám. Po minuloročnom fiasku zo Suicide squad sa jedná o skvelý návrat späť do koľají. Zatiaľ 80%. Žiada sa mi druhá projekcia. A nepohrdol by som ani director´s cutom.

• 31.5.2017  21:46

Jeden z najlepších zombie filmov aké som za poslednú dobu videl. Charaktery, akčné scény, napätie, vizuál aj dejové zvraty, ktoré sú občas predvídateľné, ale na druhú stranu podporujú žáner. Pokračovanie animáku Stanica Soul je dravšie, akčnejšie a príbehovo ucelenejšie, hoci postráda finálny prekvapivý zvrat. Sang- ho Yeon ale Vlakom do Bushanu ukazuje, že je všestranný režisér a má cit pre svoje postavy, rovnako ako pre príbeh. A musím povedať, že jeho hraný debut je lepší ako čokoľvek z jeho animovanej tvorby.

• 28.5.2017  23:32

Trochu slabšie ako predchádzajúce aj napriek značnému posunu. Emily sa tu vyzlečie. Na scénu prichádza Mr. World. A pomaličky začína Shadow chápať, že sa tu deje asi niečo iné ako je mu prezentované. Aj napriek vysokej úrovni sa mi tu žiadalo niečo trefnejšie ako Gillian v prevleku Marilyn Monroe.

• 28.5.2017  21:15
    Stanice Soul (2016)

Zábavné a nesúce sa v tradičnom štýle Sang-ho Yeonhovho štýlu. Postavy sú hlúpe, alebo neznesiteľné. Hádam okrem bezdomovca. Ten bol v pohode. Celá situácia so zombie apokalypsou je tu chytená za správny koniec. Aj napriek tomu, že sa jedná o animovaný film, tak tu funguje napätie a celé sa to nesie v silne atmosférickom prevedení. Podobne ako predchádzajúci režisérov film The Fake. Jasné, má to svoje chybičky, ale prekvapivo tie finálne zvraty fungujú. Má to značný presah, hoci v animovanom prevedení si prvýkrát uvedomujem ako je kórejština strašne ubrblaný jazyk. Presah je samozrejme v tom, že to vôbec o Zombie nákaze nie je. Či?

• 28.5.2017  18:15

Prvú trilógiu mám rád - pretože Verbinski vie nasnímať akciu a ide úmyselne do obrovských spektáklov a absurdít, ktoré mu ostatní vyčítajú, ja ho za to mám rád. Na vlnách podivna bolo okrem morských víl slabým odvarom dobrodružstva a rovnako je tomu aj v prípade Salazarovej pomsty. Dejové zvraty, paródia na hlavného záporáka ( Bardem mi fakt liezol na nervy) a absolútne nevyužitý Wenham alebo fantasticky namaskovaná Farahani. Depp je kupodivu znesiteľný, ale je jediný. Aj Rush už melie z posledného. Vtipy síce fungujú takmer všetky, ale akcia a dramatickosť je na bode nula. Plus mám pocit, že väčšinu vecí som už v tejto sérií videl. Aj scéna so žralokmi ,čo mala byť chuťovka, pôsobila ako digitálny maratón. Dosť škoda. Obávam sa že sériu už nič nevzkriesi. A to že sa nedokážeme ani s nikým stotožniť je tiež hanba. Najviac ale zamrzí Zanelli ako skladateľ. Zobral všetko od Zimmera a nechal nám len akúsi zvláštnu pachuť filmovej hudobnej epiky. Priemer ako sviňa.

• 28.5.2017  00:20

Je to také príjemné obzretie sa za životom. Postavy vyrástli ale nezmenili sa. Už sa to netočí okolo drôg, ale okolo snahy nájsť si v živote svoje pevné miesto. Pri takýchto filmoch si uvedomujem, že len riadny feťáci a sociopati dokážu vyjadriť stav spoločnosti cez svoje diela trefnejšie než akékoľvek vysoké umenie. Darí sa to Welshovi v rovnakej miere ako napríklad Palahnuikovy. Hoci aj oni zostali uväznený v čase a v súčasnosti rozprávajú svoj pohľad na svet už bez tej údernej trefnosti ako kedysi. Sick Boy a Renton sú tu v úzadí (hoci by mali byť hlavné postavy) dominujú Spud a Begbie. Majú vo svojich dejových líniách citlivé miesta a vizuálne ich Boyle podporuje všemožnými farbami, blikaniami a svetlami. Je to dobré a je to úsmevné. Je to melancholické a nostalgické. Ale soundtrack je nevýrazný, dychtivosť niečo vypovedať sa objavuje len sporadicky a kultový status tomu neprischne. Bude to prinajhoršom celkom slušné pokračovanie. Bolo to fajn. Ale doba sa zmenila.

• 27.5.2017  21:04

Boylov najsilnejší film jeho prvého kariérneho obdobia. Teraz ich dáva s prehľadom ako na bežiacom páse. Drsný, nápaditý, formálne obohatený o kvantum réžijných nápadov. S výborným hereckým obsadeným, ktorému dominuje Ewan McGregor a Robert Carlyle. Soundtrack k filmu podobný ako samotný film. Rozmanitý, nesúrodý, zapamätateľný a svieži. Nečítal som Welshovu knihu a neviem či dakedy naberiem odvahu. Niekedy sa kult utvára až prechodom na iné médium.

• 27.5.2017  17:45
    Saibi (2013)

Cesta antihrdinu. FIlm plný hlúpych a zlých ľudí. Stotožniť sa dá s niekym len veľmi ťažko. Ale Sang-ho Yeon nechcel natočiť taký film. Bezútešnosť, hlúposť, manipulácia a kresťanská sekta. To všetko na Juhokórejskom vidieku. Hlavného hrdinu nenávidíme, pretože je to zasraný psychopat, hnaný egom a zlosťou. Všetko ostatné je podriadené jeho dementnosti. Postavy zomierajú, alebo trpia podľa jeho skutkov a želaní. Koniec možno trochu blahosklonný ale je to lepšie ako King of Pigs.

• 26.5.2017  22:04

Reminisencia nad dávnymi časmi. Šikana, bezútešnosť. Pohľad to temného zákutia dospievania v Južnej Kórei. Nikde to asi nieje iné. Sang-ho Yeon natočil animovaný príbeh, ktorý je ale v mnohom veľmi nepríjemný a skôr určený pre dospelého diváka. Tam ale voči nemu film obsahuje niekoľko zakopnutí. Nemastný neslaný koniec, ktorému chýba vyvrcholenie. Zvrat, ktorý je možno nečakaný, ale neprekvapivý. A prienik do sveta postáv je rovnako determinovaný len určitými epizódami. Stále sa to javí ako film, ktorý by mal mať väčšie posolstvo ale pritom je podaný veľmi jednoducho. A bohužiaľ to nezaváňa účelom, ale skôr chybou. Čo je škoda. Bez rozdielu na tieto fakty, je ale stále dobré si filmy pozrieť. Minimálne vražda mačky je určitým spôsobom veľmi nepríjemná.

• 23.5.2017  22:14

Páčilo sa mi to hlavne preto, lebo sa to nedá ľahko uchopiť. Využitie niekoľkých žánrových pravidiel je tu zmiešaných do nesúrodej kaše, ktoré postupne vypúšťa vizuálne a emocionálne čisté indície, ale v inom prevedení by to bola nefunkčná blbosť. Assayas už druhý krát vsádza na Stewartovej herectvo a znova mu to vychádza. Jej postava je nám na konci filmu dôverne známa a rozumieme každej jednej motivácií, hoci nám nemusia dávať zmysel. Prístupné a zároveň odťažité. Významovo bohaté, ale pritom veľmi skúpe na slovo. Otvorené, ale to neznamená, že sa jedná o tie povestné otvorené dvere, ktoré vás vsajú do priestoru a zanechajú na vás stopu. Hoci film si zapamätáte určite. Nebyť posledných 20 sekúnd bolo by to možno aj za 5.

• 21.5.2017  23:47

Elégia za Lauru Moonovú. Temné, úsmevné a kupodivu romantické. American Gods sa s každým dielom stávajú lepšou a lepšou záležitosťou.

• 20.5.2017  22:53

Miikeho cielený deštruktívny mikrokozmos stratených generácií - časť tretia. Ley Lines je zase o niečom inom ako jeho predchodcovia. Spojovací prvok je množstvo režijných Miikeho nápadov, ktoré sú znakom nielen novátorského prístupu k látke, ale aj perfekcionizmu ktorý sa pretavuje do výsledných emócií skrze detaily. Nie je to príjemný svet. Ale je fascinujúci. Je to svet, kde morálka a ľudskosť ustupuje skazenosti. A všetko je to vykreslené s pôsobivou dávkou utopistických a fatalických postáv. Ďalšia exkurzia do Japonského podsvetia, ktorá zanechá dojem.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120