ScarPoul

okres Bratislava
just the guy

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 26.4.2018  22:52

Prvej časti som dal plný počet. Jednalo sa o sériu príbehov z rovnakého prostredia s rovnakými postavami, ktoré vo vzájomnom spojení vytvorili finálnu zápletku. Fungovalo to v rámci rozprávačských postupov aj v rámci Sonovho rukopisu. Shinjuku Swan 2 nie je zlý. Len je ucelenejší. Tie drobné príbehové odbočky, ktoré prvú časť tak ozvláštňovali sa tu nachádzajú minimálne. Hlavná postava v podaní Gó Ajana znova kraľuje a ťahá celý film aj napriek bizarnému účesu. Vzťahy z predchádzajúceho dielu sa ale výrazne nevyvíjajú. Len sa tvorí nová zápletka do ktorej musíme ísť až do Yokohamy, ktorá ani zďaleka nepôsobí tak pútavo ako štvrť Shinjuku. Ale aj napriek tomu je Sono vo forme. Či už v konverzačkách alebo v akčných scénach. Prostredie je to natoľko rozmanité a zaujímavé a plné rôznorodých charakterov, že si to doslova žiada dlhšiu sériu ako sú len tieto 2 časti. Funguje to, len tam už nie je pre mňa ten wow efekt ako pri prvej časti.

• 24.4.2018  22:03

Taká jednohubka čo neurazí, ale ani nenadchne. Typický rodinný film so všetkým čo k tomu patrí. Byť inak nastavený tak by som si to možno aj užil. Takto som si len potvrdil, že personifikované zvieratá mi celkom lezú na nervy. Mimo to je tu ale naozaj výborný Domhnall Gleeson a očarujúca Rose Byrne. Priemer.

• 24.4.2018  17:39

Môžeme o tomto filme hovoriť čo len chceme. Môže nám prísť ako zbierka rôznorodých klišé. Môže to byť niečo čo z nás chce vytiahnuť množstvo sĺz a v zásade môžeme celý futuristický svet alá Spielberg haniť koľko sa nám zachce. Pre mňa je to ale film ktorý má dušu. Dramaturgicky vystavané, vizuálne uhrančivé a herecky presné. A.I sa zaoberá večnou otázkou či môže mať robot emócie. Sieť významov, ktorá túto tézu posúva v tomto filme do interpretačných rovín je neuveriteľné množstvo. Je to siahodlhé uvažovanie o nevinnosti v tej najčistejšej podobe. Je to film, ktorý veľmi umne robí z hlavného hrdinu omnoho ľudskejší charakter, ako je tomu u iných charakterov. Je to úvaha o stave sveta, o sile ľudskosti, o dôležitosti snov a o tom, že každá rozprávka je základom každej skutočne úprimnej motivácie. Spielberg má na svojom konte kopec skvelých filmov. Pre mňa je A.I jeho vrcholným dielom. Má chyby, ale je tak strašne iný a úprimný, že aj z veľkým časovým odstupom, množstvo scén vo mne silno rezonuje. Chcel by som vlastného Teddyho. A jeden z Williamsových citovejších ale zároveň krásnych soundtrackov.

• 23.4.2018  22:14

Absolútne skvelé. Hrvavé, odkazové, vtipné, deep purple ovské. Mrzí ma že 4. séria nebude. Ale očividne nás čaká najlepšie finále zo všetkých sérií. Teším.

• 23.4.2018  17:39

Drsná škola a drsné štúdium charakterov. Herecký ansábel v najlepšej zostave. Precízna Cooperová réžia a ďalší zárez do rodinnej drámy/thrilleru, ktorá vo mne vytvára nechuť k americkému spôsobu života. Tak ako žijú oni by som žiť rozhodne nechcel. Sociálne presahy, parádny Pearl Jam a Dafoe ako dobrácky kšeftár pendlujúci na hrane zákona. K dokonalosti k tomu chýbal viacej uspokojivý koniec. Žiadalo sa mi väčšej rezanice. Harrelson ako záporák ale skvelý. Jeden z tých amerických filmov, ktoré len tak objavíte a aj ste tomu radi.

• 22.4.2018  17:54

Ďalšia vec od Jamašita, ktorá sa mi páčila. Hlavne prvá polovica. Odľahlá dedinka, nový spolužiak, prísľub začínajúcej lásky, nádherné prostredie. Potom sa začne štruktúrou a komplexnosťou film rozvíjať, čo trocha ubližuje takej tej snovej atmosfére prvej časti a hádže ho to do sociálnej roviny, ktorá je ale odľahčená množstvom prvkov( výlet do Tokia, bozk, lúčenie). Jamašita ako keby dospievajúcim rozumel viacej ako dospelým. Aj jeho predchádzajúci film Linda!Linda!Linda! ukazuje študákov a ich strasti a slasti v realistickej a značne odľahčenej rovine. V takej dedinke by sa mi žiadalo žiť. Nie je to žiadne veľdielo, ale boli to veľmi príjemne strávené 2 hodiny. Dráma žiadna, ale taký ten pocit smútku že niečo končí a niečo nové začína, bol všade prítomný. Takže hoci sme ducha nevideli, spomienky na toto miesto budú ešte chvíľu rezonovať.

• 20.4.2018  23:58
    Provaz (1948)

Pre mňa jedna z najlepších ukážok ako pracovať s filmovým prostredím na maximum. Hoci sa jedná o malý priestor tak sa Hitchcock v rámci udržania jednoty miesta, času a deja snaží o skĺbenie divadelných tradícií a tých filmových. Požičiava si z divadla veľa, ale umne divadlo transformuje do filmovej podoby a ukazuje silu obrazu, aká je na dobu vzniku, ale v mnohom aj pre súčasného diváka, bez najmenšej chybičky. Silné mužské herecké výkony, inteligentne podané finále a do určitej miery vízia jednej z najväčších filmových osobností. Povraz nie je najlepší Hitchcock, ale je to dielo ktoré stojí za pozornosť.

• 18.4.2018  23:23

Barabáš a hory je do určitej miere spojením, ktoré v najlepšej kombinácií zrkadlí osudy obyčajných ľudí v neobyčajne krásnom prostredí s takmer až poetickým presahom a hrdosťou, ktorá sála z príbehu v tej najčistejšej podobe. Barabáš je dokumentarista, ktorý uteká. Ktorý nepotrebuje mesto ku šťastiu, ale ktorý ide za príbehom. Ide za osudmi, ide za ľudskosťou a hľadá presahy. Sloboda pod nákladom možno v rámci filmového druhu neprináša žiadne invenčné postupy. A Barabáš ma určite aj lepšie horské filmy, ALE kto by nešiel s tak pohodovými old schoolovými nosičmi na pivo, ak by mal možnosť. Ich príbehy, scenéria hôr, nádhere violončelo a múdrosti o sile ľudského ducha v lone prírody môžem. Je to také Londonovské. A zároveň také Slovenské. Nie dokonalé. Ale veľmi príjemné. A rôzne druhy počasia s ktorými nosičmi bojujú vytvára omnoho väčší emocionálny presah, než by sa na prvý pohľad a bez riadneho kontextu mohlo zdať.

• 16.4.2018  17:13

Pre mňa výborná záležitosť, ktorá stojí na perfektne vybudovaných charakteroch. Ringo Lam je druhý John Woo. Jeho príbehy majú atraktívne prostredie, hrdinov s ktorými sa vieme stotožniť a výbornú kameru. Prison on Fire umocňuje ikonickosť Yun-fat Chowa, ktorý patrí k špičkám Hong Kongského filmu. Taká škoda, že mu súčasné úlohy nie sú šité na mieru a nedosahujú kvality jeho ranných snímkov. Prison on Fire je ľudský, je vtipný a finále vzbudzuje potrebné emócie, ktoré od filmu vyžadujem. Plus je to krásne natočené s množstvom vsuviek - kobra, čistenie záchodov. Jeden z vrcholov.

• 15.4.2018  10:10

After death alá Ashy Slashy. Po slabšej predchádzajúcej časti sa jedná o výrazné zlepšenie.

• 14.4.2018  14:24
    Jume džúja (2006)

Príbeh o 10 nociach snívania. 10 režisérov vytvorilo svoje vlastné vízie k tomuto ucelenému dielu, ktoré sa javí ako poviedkový film, ale je to skôr film s 10 príbehmi vo vnútri, ktoré sa pretínajú, ovplyvňujú. Spája ich ťažko definovateľný čas, neustále pendlovanie medzi bizarnosťou a realitou, nechutnosťou a snovosťou, ale to je asi tak všetko. Príbeh neprináša nič zaujímavé. Aj formálne vyhranie sa v príbehoch je skôr na škodu. Je to mix väčšiny žánrov so snahou o vytvorenie akýchsi spojitostí, ktoré by invenčne posúvali hranice celého príbehu do funkčnejšej a bizarnejšej roviny, ale toto nie je poetický film, ani experimentálny film. Nemá to v sebe nič z Lyncha ani nič z Cronenbergovej bizarnosti. Pripomína to niektoré diela Takashi Miikeho, ale ten je účelovo parodický. Dopozeral som to, ale toto je pre mňa jedno obrovské filmové nič.

• 13.4.2018  23:35

Druhá séria je ešte šialenejšia a vtipnejšia ako prvá. Olyphant, Barrymore a spol. vytvorili jeden z najoriginálnejších seriálov súčasnosti. Scenáristicky je to dotiahnuté do dokonalosti. Každý diel je plný vtipov, ktoré fungujú. A do toho sú tu funkčné emócie. Prvá séria bola skvelý štartovač. Táto posúva celý koncept o level vyššie. Som nedočkavý na tretiu sériu - 2. séria - 95%

• 13.4.2018  23:32

Pre mňa veľmi pohodový zombie seriál. Skvelé postavy, uveriteľné zvraty a sympatický humor. Každý z hlavných hrdinov je sympatický a tvorcovia sa celkom vyhrávajú s témou malomeštianstva a faktu, že každý pozná každého. Veľmi príjemné a hlavne v rámci žánru pomerne originálne. Druhá séria povinnosťou. Olyphant výborný a rovnako aj Barrymore. 1. séria 85%

• 8.4.2018  21:50

Začínam mať tú rodinku rád. Jamada veľmi krásne pracuje z nenásilným humorom. Teraz si uvedomujem, ako som bol zle nastavený pri sledovaný prvej časti. Jamada je už starý pánko ale jeho príbehy majú stále silnú emóciu. Zatiaľ čo prvý bol o zachovaní vzťahov, ktoré vekom pomaly chladnú ( v spleti ukecaných a charakterovo bohatých členov rodiny) tento bol o smrti a zmierení. A bol podaný veľmi pekne. Smial som sa, aj som bol dojatí a čo je dôležité, všetky charaktery sú vykreslené bez najmenšej chybičky. Nevyvíjajú sa, len zažívajú nové veci a ako to už o rodiny, ktorej členovia sú rozdielni býva, robia z nových zážitkov tie najdramatickejšie udalosti. Také pohladenie na dušu. Dal by som si kľudne aj tretiu časť.

• 8.4.2018  12:14

Zatiaľ najslabší diel. Čakal som väčšiu rezanicu medzi duom Ash a Ash. Som zvedavý čo bude ďalej.

• 7.4.2018  23:43
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Dobrý nápad aj spracovanie. Na televíznu produkciu veľmi slušné. Celý ten sci-fi nádych sa mi neuveriteľne páčil, hoci nebol využitý tak kvalitne ako keby sa jednalo o film. Interiérovosť tohto sci-fi sveta ma ale bavila. Aj tá upršanosť. A hlavne Poe ako AI manažér hotela. Joel Kinnaman vo svojej úlohe Takeshi Kovacsa fantastický. Skvelo vykreslená postava/motivácie/ aj jeho prerod. Z vedľajších postáv je to diskutabilné, ale vyslovene mi nikto nevadil. Čo na seriály oceňujem, že aj napriek komplexnosti a komplikovanosti funguje. Hoci sa ústredná zápletka môže javiť banálna, odkrýva mnohovrstvové problémy na ktorých stojí celá ekonomická a spoločenská doktrína Bay City. Vyvrcholenie roztiahnuté na posledné tri epizódy má tak dostatok času na logické vysvetlenia, akčné scény, ale aj priestor na to, aby všetky kusy skladačky zapadli na miesto a veci z prvej časti sa uzatvorili. Toto oceňujem. Ale taký ten wow filozofický efekt, presah, myšlienkové vnuknutie, ktoré by z tohto spravilo TEN seriál o ktorom sa bude rozprávať o 5, 10, 15 rokov to bohužiaľ nemá. Je to super na zabitie času, ale to je asi tak všetko. Neprináša to totiž nič nové, len je to znova v atraktívnom prostredí. 80%.

• 5.4.2018  22:53

Duchársky príbeh ako sa patrí. Toto obdobie japonského filmu mám veľmi rád. Je tu nádherná spojitosť s folklórom, šintoizmom a celkovo mytológiou, ktorá stavia na jednoduchom príbehu o pomste, pričom atmosféra by sa dala krájať. Osobne mám tento film radšej ako Onibabu už len kvôli výrazným inšpiráciam, ktoré si z tohto diela zobral Neil Gaiman v jednom z príbehov o Sandmanovi ale aj taký Takeshi Miike.

• 5.4.2018  16:51

Taká tá sociálna dráma, ktorá núti k zamysleniu alebo pri ktorej budete aspoň krútiť hlavou nad rozhodnutiami niektorých dospelých. Veľmi prapodivný svet medziľudských vzťahov, ktorý vyťahuje z ľudí len to najhoršie, ale tým, že celý tento svet vnímajú hravé deti je celá realita zľahčená ich pohľadom. Tým pádom film emocionálne nevydiera. Ukazuje veľmi realisticky charakterové vady, ale aj chvíle akejsi nehy, ktorá je determinantom celého príbehu. Dafoe vo veľmi sympatickej úlohe. Hoci je len akousi kulisou je zároveň akýmsi hodnotovým a morálnym pilierom ku ktorému sa postavy utiekajú. Tým, že sa jedná o tému sociálnej drámy, ktorú až tak nemusím, nedávam plný počet. Inak je to veľmi slušne spravený film, ktorý má aj napriek negativite v sebe záblesky niečoho pozitívneho.

• 4.4.2018  23:54
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Tie nekorektnosti sú to čo to zachraňuje. Sú tam momenty kedy si hovoríte, že toto je dosť cez čiaru a potom si v zásade uvedomíte, že ani nie. Že je to vlastne trochu pravda. Parta super komikov vytvorilo podľa mňa originálnu a trefnú reflexiu dospievania. Množstvo popkultúrnych odkazov ako aj pravdivých pohľadov na najúchylnejšie obdobie našich životov. Kroll je pán. A v zásade ma to hovadsky bavilo. Teším na ďalšiu sériu.

• 3.4.2018  22:42

Nenásilný a príjemný ľúbostný príbeh z Kyota. Mimo to, že mám strašnú túžbu sa tam vybrať a ochutnať mieste tofu je civilnosť tohto snímku to, čo na Jamadovi milujem. Tradičný príbeh bez veľkých dramatických scén, vyseknutý ako keby zo života. Všade dýcha duch starého Kurosawovho Rašomóna. Máme tu dokumentaristické prvky hovoriacich hláv a v tom pekne natočený príbeh o láske. Takéto filmy zahrejú pri srdci a pohladia dušu. Hoci Jamadu uctievam za Tokyo príbeh a zbožňujem jeho samurajskú trilógiu, tento príbeh vo mne zanechal strašne dobrý pocit. Uvažujem nad plným počtom.

• 3.4.2018  01:38
    Ai to Makoto (2012)

Miike vo svoje najdokonalejšej forme. Bizarný príbeh plný dejových zvratov podmienených tradičnému ultra explicitnému násiliu. Keby takto vyzerali Crows Zero tak by sa mi tá séria páčila viacej. Konečne sú tu naznačené charaktery a ich motivácie. Hoci sú prezentované jednoducho a bez riadnej hĺbky pomáhajú výplni príbehu vytvoriť akési opodstatnenie. Teda niečo čo fungovalo v Miikeho filmoch na začiatku a dá sa to vidieť hlavne v jeho opuse Ichi the Killer. Cumabuki je nespoznateľný ale hrá parádne, hoci sa jedná o veľmi jednoduchú úlohu. Muzikálové čísla skvelo ozvlášťňujú prehnané školské násilie a školskú hierarchiu, ktorá tomuto mikrosvetu prislúcha. Dospeláci hrajú tretie husle a sú len kulisou, komparzom. A funguje to. Je to veselé, iné, temporytmus funguje a rovnako aj vizuál. Tieto až komiksové presahy Miikemu vždy išli. Akonáhle sa nehrá na veľké umenie tak mu tú jeho nadsázku za mierou únosnosti žeriem. Nie pre každého. Ale je tu Emi Takei a iné krásky v školských rovnošatách. A hudba je celkom chytľavá. Rozhodne sa to podarilo viacej ako Sonov zárez Toyko Tribe.

• 1.4.2018  19:26

Nebudem tomu uberať hodnoty, ktoré to má. Pretože je to remeselne spravené dobre. Nezachytil som všetky referencie - na to sa vo filme dialo strašne veľa vecí, ale to znamená, že je len prirodzené, že sa k nemu vrátim. Dokonca sa mi veľmi páčili závody a celá druhá úloha. Finále ma skôr ale sklamalo. Minimálne tou akčnosťou. Vtedy som si uvedomil, ako veľmi chýba akčným scénam nápaditosť. Ako je to len o tom dať tam toho čo najviac a stavať celý príbeh na takých prvkoch napätia typu - treba strčiť kľúč do zámky, ale nabúralo do nás auto a tak sa mi ťažšie hľadá dierka - je v rámci celej dramatizácie strašne fádne a detinské. Môžete namietať, že je to pocta tomu, čo bolo kedysi, ale tie veci mali dušu. Ak mi dáte jeden dôvod prečo by ma mal zaujímať Wadeov osud, tak som ochotný o tom viesť diskusiu, ale Mandelsohn, Rylance, Pegg, dokonca aj Cooke tam má väčšiu hĺbku v rámci charakterov ako samotný Sheridan. Rylance inak znova perfektný. Jeho detský smútok je takým katalizátorom, že finále príjemne zachraňuje. Spielberg už nevzbudzuje taký emocionálny wow efekt ako tomu bolo kedysi. Remeselník môže byť dobrý akokoľvek chce, ale pokračovanie toho sna, ktorý vo mne vzbudzoval kedysi, toho sna, že filmy sú bránou do nového sveta už nemá. Na druhú stranu, malí chalani v kine ochkali nadšením, takže som možno len ja zostarol. Stále ale film, ktorý treba vidieť.

• 1.4.2018  11:19

Jeden s tých dielov, kde sa poserie čo sa len môže. Inak to stále pripomína nejakú bizarnú počítačovú hru. Siamský démon bol lahôdkou.

• 1.4.2018  01:08

Jamašita si holduje v kolektívnom hrdinovi na ktorom môže robiť akési sociálne štúdie prapodivných charakterov. Ale je to tak strašne bez osobitosti, až to bolí. Linda, Linda, Linda! bolo svieže dielo v atraktívnom prostredí a s presahom. Tešil som sa, že oproti ranným kvázi umeleckejším a v zásade veľmi samoúčelnym dielam autor vyrástol a čaká nás nová éra žánrových a zábavných filmov. Ale minimálne v mojom prípade je Matsugane potshot affair krokom späť. Humor nie je vypointovaný, dejové zvraty sú oddramatizované, ale v zásade nezaujímavé a u žiadneho s hrdinov sa nenájde natoľko silná motivácia, aby nám prišiel sympatický. Je to skrátka dedinská telenovela s postavami, ktoré sú natoľko divné, že nám v zásade nemajú čo povedať. Takéto filmy má na konte aj Miike a je to naozaj asi akýsi žánrový poddruh na ktorý sa treba nastaviť, ale mne sa to akosi nedarí. Tešil som sa, že Jamašita bude pre mňa žánrovo veľmi blízky režisér. Ale zatiaľ mi toho dal veľmi málo.

• 31.3.2018  18:29
    1984 (1984)

Chápem rozhorčenie kolegu dr.horrible. Kniha je preplnená myšlienkami, silou a radí sa k jedným z najlepších kníh, ktoré vytvorili novú subžánrovú záležitosť na ktorej sa priživil mimo ďalších aj Alan Moore, George Lucas a Terry Gilliam. 1984 ako adaptácia ale pre mňa funguje, pretože pomalé tempo, dlhé rozhovory, Deakinsova kamera, vťahujú systematicky, pomaly a isto. Vytvárajú priestor pre bezútešnosť a pre chladnosť, ktorá je definíciou celého žánru. Kniha je silná. Film je zúfalý. U mňa v tom dobrom zmysel. Otvorenosť adaptácie a Radfordova vízia je priamo úmerná predstave, akú som mal s knihy. Nie je to akčné dielo. Má to filozofické presahy, ale je to skôr úvaha nad spoločnosťou. Dnes rovnako aktuálna ako kedysi. A takto stále dokola. Hurt v úlohe Winstona Smitha perfektný.

• 30.3.2018  22:34

Romantická línia mi tam prekážala, pretože sa kĺzala len po povrchu. Hlavný hrdina ale dosť v pohode aj čo sa týka motivácií aj čo sa týka naivity. Do toho neónové svetlá, tanečné bary, rodinné prostredie ( ktoré bolo vykreslené najlepšie), smutný saxofón nesúci sa hudobným podmazom a realistické krvácanie. V zásade to má veľa superlatívov. Nehrá sa to na veľké umenie. Chang-dong Lee je vo svojej réžií presný a vie čo chce vyrozprávať. Hoci to nemá pachuť až tak výraznej žánrovky, jedná sa o slušný, nenudiaci film. A päste v kontakte s papuľou nevydávajú to filmové dž, ako obvykle. Kvôli tomuto za mňa veľké plus.

• 30.3.2018  18:02
    Alphaville (1965)

Jean-Luc Godard experimentuje a filozofuje. Dakedy tie jeho myšlienky padnú na úrodnú pôdu. Inokedy nie. Alphaville je pre mňa zaujímavým filmom, kvôli jednak noirovej atmosfére, ktorá je mojou slabosťou pri starých filmoch. Zároveň si z tohto filmu zobral inšpiráciu pôvodný anime seriál Ghost in the Shell, ktorý považujem za jednu z najlepších filozofických animé v rámci žánru. Nuž a potom je tu Anna Karina, ktorej úsmev ma dostáva do kolien aj po skoro 60 rokoch. Godard sa zaoberá témou straty emócií, pragmatizmu, počítačovej nadradenosti ( teda niečoho, čím sa vysporadúvali autory sci-fi žánru práve v tomto období). Scéna vraždenia mužov, ktorý prejavujú emócie v bazéne považujem za najsilnejšiu vo filme. Godard musel šokovať významovosťou než vizuálnosťou. A tu sa mu to darí. Alphaville nie je určite dokonalým filmom. Ani najlepším filmom režiséra. Ale zapamätať si ho zapamätáte.

• 30.3.2018  11:57

Na svoju dobu fantastické prevedenie. Akurát mi tam chýbala väčšia bezútešnosť, ktorá by sa prejavila aj v prostredí. Táto až silená svetelná dokonalosť, mi prišla miestami umelá. Na tvorcu ako bol Truffaut ale film s nesmiernými presahmi. Funkčný aj v sci-fi rovine, ale aj v tej úvahovej, ktorá sa zamýšľa nad silou príbehu a nad tým, ako nás ovplyvňuje. Mám chuť siahnuť po Bradburyho predlohe. Od hercov, cez dlhé zábery a niekoľko skvelých režijnych nápadov, je Fahrenheit 451 na svoju dobu veľmi silným zárezom do sci-fi žánru. Oskar Werner v postave Montaga veľmi, veľmi dobrý.

• 28.3.2018  22:12

Spielbergová posadnutosť detským hrdinom z neho spravila takým režisérom akým je. Je schopný zobraziť inú víziu drsnej reality skrze oči dieťaťa, ktoré hľadá pochopenie v celom tom mišmaši dospelých machinácií a robí to citlivo a hravo. Vďaka tomu dokázal priviesť na svet množstvo zaujímavých diel. Empire of the sun sa nesie v rovnakom duchu. Je to konfrontácia dvoch svetov - detského a dospelého. Ale zároveň je to aj konfrontáciou rozdielnych kultúr. Hľadanie prepojení, hľadanie významu skrze svet plný zvrátenosti, súbojov a snaha o vytvorenie nádeje, vzťahov a zachovania si čistoty, tvorí z tohto diela úžasnú citovú a vizuálnu pastvu. Daviau a jeho snímanie obrovských davov, berie dych. Zároveň dokáže krásne nasnímať citové scény - výbuch atomovky je veľmi silný. Williams vo svojej najlepšej forme a čo je dôležité mladý Christian Bale. Ťahá celý film a jeho prerod a cesta sú tým najsilnejším čo na poli detského hrdinu Spielberg vytvoril. K dokonalosti chýbalo naozaj málo.

• 26.3.2018  22:32

Pekne vystavané, skvelo natočené a zahrané. Bohužiaľ tá fantasy rovina je tam na druhej koľaji. Čo zamrzí. Práve tá dáva tomu filmu na významovosti. A dodáva tomu značné presahy. James Stewart sympatický od prvej scény po poslednú. Veľmi sa mi páči raz za čas sa vrátiť k takýmto nostalgickým veciam čo fungujú a nechať nech zarezonujú. A dôvod toho prečo je ten film taký silný je aj fakt, že jeho téma je aktuálna rovnako dnes, ako bola aj kedysi.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128