ScarPoul

just the guy

ICQ: 419-320-650

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124
    • 21.11.2017  23:33

Ženské hrdinky mi občas robia problém. Ale toto bolo luxusné. Theron aj napriek svojmu veku hrá prvú ligu - McAvoy je prvotriedny badass a je tam plejáda skvelých postáv a výborných scén. Hrá to síce na ťaživú nôtu a chýba tomu patričný nadhľad, ale postavy sú z mäsa a kostí a hoci k nim nikdy neprenikneme do takej miery, že sa ich motivácie stanú pre náš emočný vklad smerodajné, aj tak ich Leitch natočil s chuťou a hravosťou, takže to má atmosféru, je sa tam na čo pozerať ( Boutella - mňam) a hlavne je to správne vygradované. Je tam parádna hudba a skvelá "jednozáberovka". Len mať tak ten emočný presah, čo mal John Wick, bolo by to za plný počet. Je to akčný film, ktorý má super štýl a takých dnes už veľa nie je.

• 19.11.2017  23:49

Stará známa parta je späť. Na jednu stranu je fajn, že Miike vie vytvoriť prostredie a stále spraviť postavám dostačujúci background a vytvoriť si tak vlastnú japonskú verziu Fight Clubu. Ale mimo hlavnej motivácie, ktorá vlastne ťahá celý film a ktorá je sama o sebe veľmi slabá a prostoduchá, film nemá čo ponúknuť. Vzťahy sú mdlé, presahy takmer nulové a celá ta akcia je tiež po chvíli pomerne ťažkopádna. A aj tá dĺžka tomu veľmi nepridá. Je to škoda. Páči sa mi veľmi súčasná japonská kinematografia, ktorá má tendenciu prekračovať klasické žánre a ukazovať odvrátenú stranu japonskej kultúry. Čoraz viac si ale myslím, že tým, že je Miike tak všestranný a že točí ako na bežiacom páse, tak sa mu vo filmoch strašne stráca osobitosť. Ťažko dopozerateľný priemer.

• 19.11.2017  13:48

Démon sa konečne prejavil. Pritvrdzujeme. Dúfam, že to vydrží až do finále. Kvalitka.

• 19.11.2017  12:40

Menej humoru a viacej filozofie. Toto mi skôr sedí na dospelejšie sci-fi. Hoci MacFarlane dokáže vtesnať dôležité problémy do svojho dielka Orville, niekedy kopne vedľa. Diel, ktorý je skôr výplňou, než príbehovým dielom. A je to cítiť.

• 19.11.2017  12:38

Vtipné. Rob Lowe ako modrý mimozemšťan vtipný. Je to návrat k prvým dielom. Lepšie ako filozofovanie.

• 18.11.2017  20:57

Výborne napísané a zahrané postavy. Branagh kraľuje ako Poirot. Originál ma nikdy nenadchol. Tu som ho žral. Doylova hudba je o 100 krát lepšia ako tá z Justice league a má viacej emocionálnych nuáns. Pre mňa naozaj až rozprávkovo pekné. Jasné jedná sa o detektívku a je tam vražda.. ale má to strašný feeling starých časov, pričom je to moderné, ale nie tak ako Sherlock Holmes a má to v sebe akúsi sofistikovanosť. Koniec je aj veľmi dojemný. Pre mňa strašne príjemné prekvapenie a chvíľu som rozmýšľal tomu dať plný počet. Teším sa na pokračovanie.

• 17.11.2017  18:15

Je zbytočné haniť. Sú tam dve režíjne koncepcie, ktoré sú výrazne a nefungujú spolu. Snyder sa vyžíva v rozprávačstve. Jeho rozprávačský štýl je efektný a ľudský. Dbá na emócie. Dáva dôraz na atmosféru. A presahy týchto scén sú všade - návrat Supermana, scéna v kukuričnom poli.. konverzácia medzi Dianou a Bruceom. Alebo finálny voiceover Lois Laneovej. Cítim tam skracovanie. Cítim tam vycadzovanie scén kvôli dynamickosti. Potom prichádza na rad Whedon, ktorý rád vtipkuje, odľahčuje a nezaujíma sa o presahy. Celá scéna s ruskou rodinou mi príde ako jeho input. V zásade ale funkčné. Čakal som niečo horšie. Pozitívum je, že to je lepšie ako Suicide squad. Ale horšie ako BvS, WW a MOS. Na druhú stranu vytvára to priestor pre ďalšie interpretácie a pre ďalší príbeh. Charaktery sú funkčné. Sú tam len dve chyby. Hudba nepodporuje emócie - len doplňuje scény - Elfman je až na pár dobrých soundtrackoch pre mňa najhorší skladateľský fušer vôbec. A druhá vec čo celý film kazí je, že scény nedoznievajú. A sú postrihané tak, aby sme sledovali viacej vecí naraz, než aby sme nechali dramaturgiu konkrétnej scény doznieť. Je to chyba strihu. Ale aj napriek tomu, sa tu stále bojuje o dôležitejšie veci než v akejkoľvek Marvelovke. A Steppenwolf nie je o nič horší záporák ako Hela, Volture, alebo Starlordov otec z tohtoročných Marveloviek. Treba zastať úplne dokonca kvôli Luthorovi. A za mňa 75%. Dúfam a modlím sa za Director´s Cut od Zacka Snydera.

• 13.11.2017  23:29

Po predchádzajúcom dieli výrazné zlepšenie. Rozhodne viac napätia. A v zásade končíme niekde inde, kde sme začínali. Je to schématické a očakávateľné, ale zároveň aj zábavné. Pre mňa spokojnosť.

• 13.11.2017  20:18

2. séria prekonáva prvú vo veľa veciach. Viac humoru. Silnejšie a trefnejšie hlášky. Lepšie vzťahy. Posledné dva diely bohovské. Jedna z najlepších vecí v televízií. Výhoda? Netlačí to na pílu. Dve série a hotovo. A zážitok je aj dojímavý, aj vtipný aj ľudský. Má to všetko a Goggins s McBridom sú najväčší bad ass televízie za hodne dlhú dobu. 2. séria 100%.

• 12.11.2017  23:20
    Haze (2005)

Nie je ľahké byť Cukamotových hrdinom. Hlavne ak tým hrdinom je sám Cukamoto. Haze je príbeh manželstva.. ktoré predstavuje " asi" emočné bludisko. Výrazná subjektivizácia konotácií nám síce môže poslúžiť k vlastnej interpretácií diela, ale na konci( kedy sa dostávame do realistickejšej roviny) sa to akosi významovo rozpadá. Je bludisko metaforou na vnútorný svet, ktorý je stiesnený a utláčaný práve vzťahom? Sú končatiny milenci, ktorých zničila nenávisť Cukamotovho bludiska? Je bodnutá žena v kuchyni dôsledok jeho vnútornej nenávisti? Sú spomienky pre vzťah dvojice relevantné? Je to hra s divákom a s formou. To ide Cukamotovi najlepšie. Ale aj tak to nie je vyslovene film z ktorého by som padal na zadok. Nie že by väčšina jeho filmov taká bola. Len osvedčené prvky vzbudzujúce nepríjemné pocity, sú pre mňa už akosi nezaujímavé. Tetsuo a Snake of June neprekonaný.

• 9.11.2017  23:59

Oproti predchádzajúcemu dielu zlepšenie. Prichádzame do centra veľkého konfliktu a úprimne som zvedavý ako to celé dopadne. Čo sa mi na tomto páčilo, bol meditatívny charakter. Hoci samozrejme žiadalo si to ešte trochu viac presahu. Inak dobré.

• 7.11.2017  23:51

Po dlhom čase krok vedľa. Čo je škoda. Časové paradoxy a línie zbožňujem. Ale zbytočná snaha o vytvorenie romantickej línie a veľmi rozprávkový koniec mi to dosť skazili. Čakal som väčšiu pecku. Zamrzí o to viac, že Rainn Wilson bol super záporák.

• 5.11.2017  23:08
    Crows Zero (2007)

Drsné a zaujímavé. Ale vzťahovo nedostačujúce a okrem finále v rámci postupne budovaného napätia pre mňa aj nefunkčné. Pričom začiatok, ktorý bol značne odľahčený pôsobil veľmi osviežujúco. Po pol hodine sa to zvrtlo na ťažkú drámu a postupne som tomu prestával veriť. Na to ako som mal Miikeho rád mám pocit, že je strašne nesúrodý. Strašne povrchný a strašne pozlátkový. Ale bez presahu. Filozofia na ktorej mal byť postavený príbeh sa objaví v posledných 2 minútach a pôsobí strašne samoúčelne. Pri Ichi the Killer bolo aspoň to nepríjemné násilie. Tu je to také tancovanie v blate. Priemer. Ale už sa k tomu asi nikdy nevrátim.

• 4.11.2017  17:01

Muselo to prísť. Slabí a nezaujímavý diel v ktorom je dominantou dvojica chlapcov, ktorý sú strašne nesympatický. A vzhľadom na to, že Isaac ma občas pekné WTF momenty ( prank s nohou) tak mi to v rámci tohto seriálu prišlo všetko akosi nasilu a veľmi uhladené.

• 4.11.2017  12:40

V tomto smere som čakal niečo napínavejšie. Je tu príliš veľa démonických stretnutí, ktoré sú neuzatvorené, pretože sme len v polovičke. Vytráca sa z toho napätie, jediné čo to posúva ďalej je prítomnosť niečoho na ostrove, čo je potvrdené a aj ukázané. Po prvých 4 dieloch, ktoré boli skvelé je to ale menší krok späť.

• 4.11.2017  09:40
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Je v zásade zvláštne, že toto funguje. Strašne mi to pripomína Zodiaca, čo je asi jediný film of Finchera, ktorý naozaj nemusím. Nie sú tu žiadne násilné ani vypäté scény. Nie je tu žiadna akcia, vzťahy majú realistický podtón a tým, že sa jedná o inteligentných ľudí, tak aj vzájomná interakcia a komunikácia je podávaná sofistikovane a nedramaticky. Celé je to založené na konverzačkách, na riešení prípadov, neťahajú nás k tomu ani slávne mená hercov, ani scény, ktoré by v televízií nikto nikdy nevidel. Čo je ale to, vďaka čomu je seriál taký perfektný je odkrývanie ľudskej psyché v tom najlepšom scénaristickom móde.Nefunkčnosť spoločnosti produkuje vrahov. A tím z FBI sa snaží týchto vrahov klasifikovať. Objaviť príčinu toho, prečo sa správajú tak, ako sa správajú. Niektoré výpovede sú silné. Iné divácky uspokojivé. A hlavne je ponorenie sa do tohto sveta neuveriteľne pútavé. Kašľať teraz na Freuda. Fincher vytvoril seriál, ktorý je civilný, atmosférický, skutočný a nepríjemný. Celú sériu som zhltol na jedno pozretie a chcem viac a viac. Pretože som si hlavných hrdinov zamiloval. A tiež preto, lebo sofistikovaných seriálov, ktoré rezonujú máme naozaj strašne málo. 1.séria - 100%

• 4.11.2017  09:39
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

• 2.11.2017  21:12

Najlepší Thor so série. Na druhú stranu sa to nesie v rovnakom duchu ako predchádzajúce Marvelovky. Je to farebné. Viewers friendly. Je tam dosť vtipov, vizuálne chutné scény, pár cameo roličiek a staré známe postavy a posuny v ich charakteroch. Ale nie je tam žiadne napätie, nie je tam žiadny úžas. Toto všetko sme už videli a poznáme to. So všetkým čo to prináša. Je to fajn, lebo sme si na postavy zvykli. Ale zloduch je veľmi nevýrazný. Vedľajším postavám dochádza dych. A množstvo vtipov začína byť na škodu, pretože nie všetky fungujú. Thor je vlastne predvojom k Infinity War a na tú som úprimne zvedavý. Pretože od nej závisí či to čakanie naozaj stálo za to. Lebo mám pocit, že tým samostatným filmom dochádza dych a na moje srdcovky od DC sa nechytajú. Mimo to, mi to ale ubehlo rýchlo, bavil som sa. A hoci to neprináša nič nové, tak to nesklamalo. Takže aj napriek vyššej úvahe - spokojnosť :)

• 2.11.2017  11:03
    René (2008)

Třeštíkovej dokumenty nie sú pekné. Sú smutné, nepríjemné. Ukazujúce dno, odpad, spoločenskú vydedenosť a hlúposť. René je ale silný film. Film, kedy spoločnosť vytvorila niečo čo umenie nedokáže zmeniť. Boj dobra zo zlom tu ustupuje ľahkosti konkrétnych Reného rozhodnutí. Šťastie je chvíľkové a bojovať o neho zbytočné. Je to smutný film. A je to nepríjemný film. Ale zároveň je dôležitý a treba ho vidieť. Pretože je to zrkadlo systému, ktorý nebol dokonalý a ani nebude. A ktorý produkuje buď ovečky, alebo ľudí, ktorý si to mieste v živote nie sú schopný nájsť. Utópia 21.storočia s názvom Sloboda.

• 1.11.2017  22:03
    Blackthorn (2011)

Mať tak Shepardov domček v područí Bolívie tak neodídem, len čítam, pijem Yerba Maté a mám nezáväzné radovánky s miestnými dievčatami. Spomienková línia Butch a Sundance nefunguje. Tá drsná - súčasná - starecká zase perfektne. Je to úvaha nad životom, nad tým, aké máme sny a či sa nám ich podarilo naplniť a to všetko do gitarovej hudby a krásnych vizuálov Južnej Ameriky. Nie je to originálne, nemá to ani pamätnú scénu. Je to len nostalgické a dostáva sa to pod kožu. A možno práve preto sa mi to páči. Škoda, že ambície neboli väčšie. Takto ale veľmi uspokojivé a filmársky poctivé. Hoci to má nálepku iný western.

• 1.11.2017  12:37

Dávam 4, hoci je to objektívne za 3. Ti West vie spraviť atmosféru aj vie spraviť zaujímavé postavy. Len v zásade neprináša nič nové. Pár odkazov na klasiku, ale žiadny presah. Dokonca v niektorých scénach zbytočné obkecávačky. Dialogóvo nie je West na takej úrovni ako Tarantino, ani nikdy nebude. Škoda, že sa o to stále snaží. Nerozpráva priestorom, nerozpráva obrazom. Rozpráva kecami. Niekedy to funguje. Inokedy to spomaľuje. Finálna retribution mohla byť sofistikovanejšia a krvavejšia. Bez rozdielu na to je ale Paul v podaní Ethana Hawkea skvelým hrdinom. Dokonca by som si s ním vedel predstaviť sériu, hoci niektoré jeho motivácie, neboli podľa môjho názoru až tak výrazné. Bez rozdielu na výtky vyššie ma to bavilo. A Taissa Farmiga bude raz lámať všetky mužské srdcia.

• 31.10.2017  22:59

Film, ktorý išiel úplne mimo mňa. The Quiet Family z 98 mám rád. Toto je ale ukážka rôznych filmárskych postupov, ktorá je ale natoľko dementná a samoúčelná, že som si tam nedokázal nájsť ani jednu pozitívnu vec. Nesúrodé - animácia mi tam neuveriteľne vadila a celé je to prostoduché. Ak si to porovnám s čímkoľvek iným z Miikeho tvorby tak je toto štýl, korý mi vôbec nesedí. A viem, že podobných filmov má viacej. Ja asi zostanem predsa len pri yakuze a pri jeho thrilleroch. Sklamanie.

• 30.10.2017  15:02

Oproti predchádzajúcej sérií výrazné zlepšenie. Postavy, určité pravidlá s ktorými sa postavy musia vysporiadať a ktoré sa týkajú mimosveta a rovnako aj vzťahy, ktoré sa medzi nimi budujú. Má to silnejšiu atmosféru, oproti prvej sérií to využíva všetky možné prvky od lakačiek alebo ukázaním inej stránky temného mimosveta. Je to funkčné, zábavné, má to parádnu atmosféru a skvelý soundtrack a hlavne to nezanecháva takú pachuť niečoho nedotiahnutého ako prvá séria. Už mi tu nevadilo takmer nič a zhltol som to aj s navijákom. Konečne Dufferovci dupli na plyn a ukázali skvelú kombináciu Spielbergovej fascinácie mladým hrdinom a Kingovou fascináciou monštrami, ktoré obývajú nudné a nezaujímavé mestečko. Za mňa plný počet a naozaj ma to potešilo. 2. séria - 100%

• 28.10.2017  23:38

Neviem prečo som čakal väčšiu pecku. Je to celkom priamočiary príbeh bez výraznejších dejových zvratov. Postavy sú buď hysterické, alebo ukotvené vo svojej prostoduchosti( malý čierny Chris Rock mi liezol neskonale na nervy). Vygradovanie a napätie bolo pre mňa nulové a hoci atmosférou sa jedná o zaujímavý počin, 3 rozdielne paralely rovnakej iniciatívy považujem za celkom nudné, hlavne ak sa v určitom bode stretnú, len aby si vymenili poznatky a každý zase išiel svojou cestou. Netvrdím že je to zlé, ale rovnako ako Night Manager som v rámci seriálu stúpil vedľa a nechal sa pritom oblbnúť pozitívnymi hodnoteniami. Carpetnera, Poltergeista a Kinga zbožňujem. A hoci to na nich výrazne odkazovalo, v tomto prípade ma to nechalo skôr chladným. Mrzí ma to. 60%.

• 28.10.2017  12:41

Uf pomerne desivé. Temná doba lajkov a dislajkov a skvelá a trefná agitka na našu spoločnosť. Humoru je tu pomenej čo ma trochu mrzí, inak stále v rámci žánru vysoká kvalitka. Páči sa mi, že MacFarlane hovorí o dôležitých veciach takýmto spôsobom.

• 28.10.2017  11:31

Už ma to asi nemôže sklamať. Mám na tom rád úplne všetko. Vývoj postáv, to ako sa ich vzťahy prepletajú. Charaktery majú hĺbku, presah, je tu prepojenie s pôvodnou sériou. A samozrejme to má kopec skvelých scén.

• 27.10.2017  23:56

Funguje to stále viac a viac. Strašne sa mi páči svet Discovery. Od postáv, cez vizuál. Každý diel viac prehlbuje stavy, odkrýva veci z minulosti a núti nás zamilovať si každú jednu z postáv, hoci sú tak povahovo rozdielne. Doug Jones a Jason Isaacs kraľujú.

• 27.10.2017  10:52

Pre mňa yakuzácke filmy točí s dokonalou svojskou poetikou Kitano a Sono. Netvrdím, že Miike je nejaký fušer, ale viac mi sedí keď gangsterku kombinuje s iným žánrom. Či už je to žáner hororový, akčný, romantický. Táto oldschoolová gangsterka je skvelo vystavaná, plná zaujímavých postáv a pomalých scén. Jeden z ďalších filmov, ktoré ukazujú, že byť gangstrom v Japonsku nie je až také zlé( až teda na to zabíjanie). Snaha o mier a snaha o pomstu je tu krásne zmotivovaná a nájde sa tu aj pár vydatných hoci krátkych akčných scén. Čo mi ale vadilo bola určite neosobnosť s akou Miike pristupoval k látke. Je to rutinná záležitosť, kde sú chyby skracované jump cutmi, ktoré je vidno alebo v iných prípadoch je chyba priznaná ako účel( scéna s kreslom pri konci), ale pochybujem o tom. Film, ktorý pre mňa nenecháva množstvo motívov doznieť a tým sa stáva tradičnou žánrovkou, ktorá ale fanúšika žánru nejako výrazne neuspokojí.

• 22.10.2017  22:46

Začína to sľubne. Potom sa z toho stane akýsi zlepenec hlúpostí a nelogickostí. Nemá to žiadnu atmosféru a postavy sú strašne pasívne. Miike sa snažil skĺznuť na vlne duchárskych hororov. Ale prisahám, že také Hair od Sona - čo do zápletky absurdnejšie sú omnoho pozerateľnejšie. Jeden z tých filmov( a verím tomu, že ich má Miike viac), ktoré ukazujú, že aj majster tesár sa niekedy utne. Príde mi dokonca absurdné, že Američania spravili z tohto remake dúfajúc, že to bude dobré. Nuž čo.. veď nakoniec každý máme to svoje jedno nebo.

• 22.10.2017  12:28

Alegorickosť, podobenstvá, retrospektívy a alternatívne dejové línie podmienené rozhovormi a dedukciami, vizuálna hravosť a režijná nápaditosť, rozprávač rozprávajúci k divákovi cez otázky a zároveň skladajúci roztrieštený príbeh. Miike vo vizuálnej a režijnej dravosti. Ale príbehovo je to zaspaté. Príbeh lásky a nenávisti medzi skupinkou trestancov je nezaujímavý, chladný a podliehajúci vizuálnosti. Nemá presah a snaha o veľké myšlienky tu nepadá na úrodnú pôdu. Je to hra na niečo viac, než to v skutočnosti je. Film z obrovským potenciálom, ale pre mňa bez duše.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124