ScarPoul

just the guy

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133
    • 15.1.2019  21:55
    Halloween (1978)

Tá hudba je neprekonateľná. A v zásade ak sa na film nepozeráme cez prizmu súčasných hororov a slasherov, ktoré celú Carpenterovu subžánrovku posunuli na inú, krvavejšiu úroveň, je prvý Halloween atmosferický film ako sviňa. Postavy sú, aké sú. Nie je to o tom, že by sme si nejakú obľúbili alebo bola pre nás zaujímavá, hoci Curtiska zo svojej postavy spravila skvelý kult. Čo je na tomto filme úplne skvelé je kamera, dlhé scény a postupné gradovanie do finále, ktoré má vlastne jednoduchú motiváciu, ale trefnú. Skráka Majkl chce ísť domov a spraviť trochu neplechy. Funkčné, zaujímavé a z odstupom času mi tie oživovačky prišli ako haluz. Rezonuje dlho aj po dopozeraní, hoci slashery a vrahov ako hororové prvky naozaj nemusím. A tie Americké malomestá ma desia viacej ako akýkoľvek vrah v maske.

• 13.1.2019  22:59

Dobre napísaná a zrežírovaná jednohubka. Oceňujem vyspelosť charakterov. Každý z nich má motiváciu. Každému z nich odráža prostredie a mikropriestor, ktorý dostáva solídny background, ľúbivosť a pochopenie zo strany divákov. Robia sa tu chyby, nič tu nie je dokonalé a všetko je úplne inak ako sa zdá. Všetko je tu logicky zmotivované a tak nezostáva po dopozeraní žiadne prázdne miesto alebo nezodpovedaná otázka. Čo oceňujem. Očakával by som ale väčšiu údernosť a lepšieho záporáka. Hemsworth je naozaj katastrofálny herec. A od jeho príchodu padne tempo. Na to, že sme na Goddardov ďalší film čakali tak dlho, som aj podľa trailerov očakával väčší mazec. Atmosféra ale dobrá. Dejové zvraty tiež. Dokonca sa mi páčilo aj členenie na kapitoly. Len aj napriek vizuálu, kamere a Bridgesovi, nebudem mať túžbu sa k tomuto filmu vrátiť. Je síce formálne dobre spravený a premyslený ale chýba mu duša. Alebo niečo, čo by prestálo dobu. Amerika má lepšie filmy na podobnú nôtu a sú jednoduchšie a údernejšie.

• 13.1.2019  18:50
    The Orville - Home (S02E03) (epizoda) (2019)

Odišla moja najobľúbenejšia postava.. A ešte kvôli takému hlúpemu dôvodu. Príbeh ako keby vycucaný z prsta, aby mohla odísť. Som dosť sklamaný.

• 13.1.2019  13:12

Taký trošku gay diel. Ale v zásade je to okej. Je to podané decentne a dve hlavné dejové línie spolu pekne korespondujú. Len na to, čo všetko dokáže Orville ponúknuť je toto skôr priemer.

• 13.1.2019  12:23

Vzťahovka, ktorá naznačí niekoľko dôležitých emocionálnych issues. Oproti prvému dielu prvej série, trochu slabšie. Ale je fajn vidieť po dlhom čase staré známe postavy. Hoci idú sledovať svojho kolegu ako sa ide po roku vyšťať.

• 13.1.2019  12:22
    The Orville - Série 1 (série) (2017)

Orville Seth MacFarlanea je studnicou múdrosti ukazujúcu inteligentný spôsob prístupu k emóciám a problémom spoločnosti v atraktívnom prostredí vesmírneho cestovania. Takže v zásade ako akékoľvek iné sci-fi. Ale páči sa mi to. Nie je to také absurdne vtipné, ako by sa mohlo od predchádzajúcich Sethových prác zdať. Je to kupodivu veľmi uvedomelé. Niektoré diely trošku tlačia na pílu v moralizovaní a niektoré sú slabšie. Väčšina je ale nápaditá - postavy bavia a celkovo je to taká ľahšia verzia k novému Star Trek: Discovery. Prvá séria bola každopádne super a som spokojný. Uvidíme čo druhá. 1. Séria 80%.

• 12.1.2019  22:29

Spíke je dobrý rozprávač. Je pravda, že som nevidel väčšinu jeho dôležitých filmov, ale tie čo som videl mali vždy osobitosť, čo si na niektorých amerických režiséroch neuveriteľne vážim. Spike je hlas čiernych ľudí. Snaží sa stierať rozdieli. Minimálne týmto filmom. Rasizmus mi prišiel vždy hlúpy. To, že tento film je trošku účelový nevadí, pretože USA pôsobí, že sa dostala do dosť veľkých sračiek. K čomu odkazujú aj posledné veľmi silné zábery. Môžeme rozprávať o dôležitosti a význame toho, čo tento film chce povedať. Netvrdím, že to robí úplne dokonalým spôsobom, ale je pravda, že k väčšine pocitov čo zažívajú postavy sa neviem úplne vcítiť. Ale rozumiem tomu. Herecky je to film na vysokej úrovni. A keď nie je Adam Driver Kylo Ren, tak je to pán herec. Film sa mi páčil. Aj napriek tomu, že sa neviem zbaviť pocitu, že silnejšie prehovára k černošskej komunite, než ku ľuďom vo všeobecnosti. Ale v realite, kde stráca národ hlas, je Spike Lee hovorcom jednej komunity o tom ako nebyť úplný asshole.

• 12.1.2019  17:22

Ak rozlúčka tak dôstojná. Čo sa dá málokedy povedať. Redford stále v najlepšej forme v príbehu, ktorý nedbá na žánrové pravidlá a je len umne vyrozprávaný. Čo v zásade Lowery dokázal už v A Ghost Story, kedy jeho rozprávačský um, dokázal vo mne vzbudiť krásne pocity a do určitej miery aj zamyslenie. Herecký koncert v ktorom sa hrá na emócie a ktoré odzrkadľujú len drobné náznaky charakterov, ktoré trochu vybočujú. Nie je to film v ktorom budeme postavám rozumieť. Práve naopak. Na druhú stranu scenáristicky je to príbeh čarosmutný. Pozitívny. Aj napriek téme. A Jackson C. Frank a jeho Blues run the Game značne katarzné.

• 8.1.2019  21:49
    Ciao Ciao (2017)

Jeden z tých novodobých čínských debutov, ktoré sa nesú na umeleckej línií vyprázdneného naratívu. Pozitvum? Čínske provinčné mestečko. Vizuálne je podmanivé aj napriek tomu, že kamera je častokrát statická a necháva akciu plynúť bez výraznejších strihových zásahov. Vďaka tomu sa mestečko, kde sa odohráva príbeh stáva pomerne pútavým. Inak je to ale zmes hlúpych nešťastných ľudí, čo vďaka oddramatizovanému deju a vyprázdnenému naratívu nemajú veľmi šancu získať si diváka. Je to len akási zmes záberov, ktoré majú mať ako keby silnú myšlienku, ale celý čas som sa pýtal, prečo by som sa mal vlastne o postavy zaujímať? A nenašiel som žiadny dôvod. Ciao Ciao je film, ktorý vyšumí celkom rýchlo. Nielenže sa sa v plejáde podobných filmov okamžite stratí, ale zároveň sa jedná o tak výraznú šablónu, že aj napriek krátkej minutáži, sa to vlečie ako sopeľ Rusa počas veľkej fujavice. Pre začínajúcich divákov, čo chcú koketovať s čínskym filmom, to môže byť zaujímavé. Pre ostatných je to v zásade zbytočnosť.

• 7.1.2019  23:08
    Bird Box (2018)

Film s parádnou atmosférou, ktorá si vypožičiava to najlepšie z akejkoľvek post-apo a zároveň má taký ten feeling Last of Us. Príbeh síce pôsobí šablonovito. Podobné koncepty sme s drobnými zmenami videli niekoľko. A ani to vyvrcholenie nie je také wow, ako sa nám zvyšok filmu počas postupného odkrývania informácií snaží predpovedať. Ale dobre sa na to pozerá. Filmársky je to takmer bezchyby a má to v sebe množstvo zaujímavých momentov a zvratov. Ďalší dôkaz, že Netflix občas dá von aj niečo, čo stojí za videnie. Nie som veľký fanúšik Sandry Bullock. Skôr som fanúšik Johna Malkovicha. A ten mal veľmi vďačnú postavu. Bird Box nie je dokonalý, ale určite si ho budem chcieť pozrieť znova.

• 22.12.2018  16:38
    Aquaman (2018)

Príjemné prekvapenie. Dokonca väčšie ako som predpokladal. Wan je zručný režisér ale, že by dokázal skonštruovať film, kde spojil toľko motívov a stále to drží pokope? Klobúk dole. Každá jedna dejová línia by sa rozpadla alebo pôsobila smiešne. Je to preplácané nehoráznym spôsobom a vlastne je to filmový zázrak, že to drží pokope. Na nič sa to nehrá. Odsýpa to ako hodinky. Má to super akčné scény a dobre vykreslené charaktery, ktoré majú náznak pokračovaní a ďalšieho vývinu. Lundgren je herecký kupodivu výborný a ostatní sú stávka na istotu. Páčilo sa mi to. Je to jeden z tých filmov ku ktorým sa budem s radosťou vracať. Solídne fantasy, ktoré predstavuje podvodný vesmír s najväčšou gráciou. Nie dokonalé. Miestami dokonca ťažkopádne. Ale na konci zostáva veľmi dobrý pocit a ten malý chlapec vo mne sa tešil viac než keď sledoval Ready Player One.. napríklad. Videné v Soule v malom kine uprostred bandy juhokórejcov.

• 8.12.2018  23:09
    Mazlíček (2017)

Milý úvod pred hlavným filmom. Pes je super. SPEAK!

• 8.12.2018  23:03

V zásade dosť nezáživné a bez nápadu. Čakal som viac. Animácia ala Hanna- Barbera poteší.

• 8.12.2018  22:55

Ono sa to drží svojho štandardu. Netlačí to na pílu. Pracuje to s plejádou známych postavičiek, ktoré sú nám predstavené v predchádzajúcich dieloch a zase je to v rámci animácie o triedu lepšie. Lenže Adam Sandler prehráva aj keď je animovaný a hlavná dejová línia s Van Helsingom je nezáživná a predvídateľná. Končí to tak ako by sa očakávalo, ale predsa tomu chýba niečo čo by to posunulo dopredu. Na druhú stranu, aj keby vznikla štvrtá časť a niesla sa v takomto duchu, tak by to bola pozerateľná jednohubka, pretože je to zábavnejšie a farebnejšie ako Ice Age. A hlavne od začiatku sa to hrá na zábavu bez zbytočných moralít, hoci tu sú. Takže v zásade to plní účel a nebolí z toho hlava. Zelený sliz rules!

• 8.12.2018  19:11

Pekné. Bohužiaľ nie je to film, ktorý by som si chcel púšťať stále, ale mám rád Kiplingové príbehy. Serkis hlavne zvolil iný prístup k príbehu a celkom sa mu to vyplatilo. Je to iné. Ale nemá to takú hravosť a pamätnosť ako Disneyho verzia. Neviem čím to je ale začína mi predigitalizovaný svet vadiť. A aj tých pár miest, ktoré nie sú digitálne mi prídu umelé. To mi vadilo asi najviac. Inak klasická rozprávka ktorá neurazí. A ponúka aj iný pohľad na Mowgliho ( jedol surové mäso atď.). Sher Khan je v zásade Smaug. Poteší Baghira v podaní Christiana Balea.

• 3.12.2018  23:24
    Venom (2018)

Pre mňa príjemné prekvapenie. A to som si myslel, že zvoliť Fleischera do réžie bola chyba. Venom nie je ten antihrdina z komiksov o Spider-manovi. Je to stelesnenie akejsi zlovestnej sily, ktorá skvelo korešponduje s hlavným predstaviteľom v podaní Toma Hardyho. Ten je logickým hrdinom. Jeho postoje k situácií ktorá sa mu stane sú správne zmotivované a znázornené. Takýto logický emotívny presah tu už dlho nebol. Keď na to príde tak tu dlho nebol ani zaujímavý origin movie. Michelle hrá druhé husle. Záporák je zase raz nevyužitý a okrem niektorých scén, ktoré nemajú čím zaujať lebo sú odbité veľmi povrchne je film len akousi povinnou jazdou po tomto žánri. Ale cítiť tam strih. Cítiť tam skracovanie. Inak mi to pripomína Raimiho prvého Spider-mana. Nie je to akčné. Má to dosť zbytočného digitálu ( hlavne finále) ale určitým spôsobom ma to potešilo, lebo to bolo ľudskejšie alebo sa to aspoň snažilo ľudskejším byť. Normálne tri. Nadhodnocujem na 4*

• 2.12.2018  23:01

Mal som obrovský problém to dopozerať. Celý čas som si hovoril. Why should i care? Nikto tam nestojí za akýkoľvek pocit. Každý jeden koncept - aj ten zaujímavý je zničený v priebehu deja absolútnou scenáristickou bezradnosťou. Shane Black, ktorý si spravil kultové meno ako scenárista prišiel s týmto? Žiadna z postáv nefunguje. Kamera je nezáživná a všetky scény sú v tme, kde akýkoľvek CGI efekt pôsobí umelo a samoúčelne. Béčko Predators s Adrianom Brodym sa aspoň hralo na to , že prináša niečo nové. Toto bolo nič. Všetky postavy hrali tretie husle. Nefungovali vtipy, napätie ani akcia. Koniec je smiešny a nezáživný a celkovo to pôsobí dojmom niečoho čo nemalo nikdy vzniknúť. Takéto hlúpe motivácie som nevidel už dlho. A už vôbec nie u filmára, ktorého tvorbu mám veľmi rád. Absolútna strata času. Som rád, že som na to nešiel do kina. Inak by som bol nasratý, že som za toto musel vyhodiť peniaze. Prečo sa v roku 2018 robia filmy, kde nie je citeľný žiadny autorský rukopis ani snaha o presah?

• 1.12.2018  23:17
    Song to Song (2017)

Typický Malick. Povrchné putovanie po emóciach a pocitoch, ktoré podporuje Lubezskieho kamera, ktorá ale ani v tomto prípade nemá čo zachytiť. Song to Song je ukecanejší ako predchádzajúce filmy a s dejom, ktorý má určitý naratív, hoci časovo to skáče z miesta na miesto. Tento štýl mi príde už značne nudný. To, čo v Strome Života rezonovalo ako túžba ukázať akúsi poetickosť sa stáva umeleckou masturbáciou. Buhú, že je všetko tak nespravodlivé a že láska je dakedy komplikovaná. Chytiť za srdce film nechytí. Ale hudba je super a Natalie Portman je v tomto filme neskutočné krásna. Tri hviezdy kvôli tomu, že je to iné. Ale znova pozerať to asi už nebudem.

• 27.11.2018  23:37

Jeden z tých filmov, ktoré vidíte a necháte sa ním vtiahnuť do sveta, ktorý vôbec nie je príjemný a krásny. Ale aj napriek tomu obsahuje niečo čo vás očarí. Prinúti vás vstúpiť do toho sveta a do prostredia plného nepekných emócií. Kde priateľstvo má veľmi tenkú hranicu a kde násilie je denným chlebom. Gran Torino a Million Dollar Baby vo mne rezonujú dlhšie. Ale tajomná rieka bolo moje prvé zoznámenie s Eastwoodom. Ešte v dobe keď som mal 14 rokov a nevedel som zhola nič o dolárovej trilógií. Teraz som sa spätne k filmu vrátil. A spomenul som si čím ma očaril. Aj napriek tomu, že po ňom zostáva akýsi nedobrý smútok.

• 25.11.2018  20:53

Z traileru som sa tešil veľmi. Nakoniec som dostal kvalitou veľmi rozdielne poviedky, ktoré síce majú Coenovský rukopis a dialógy a množstvo zaujímavých postáv, ale tým že skáčeme z atmosféry do atmosféry z komédie do drámy, narúša to tempo celého príbehu a hlavne čo zamrzí - chýba tomu spojovací motív. Niečo čo by to povýšilo na to veľké dielo na ktoré sme od Coenovcov čakali. Aspoň teda ja. Prvé dve poviedky sú zábavné a iné. Ale bohužiaľ príliš krátke. Tretia stavia na atmosfére ale jej príbeh hoc´ jednoduchý pôsobí trošku prvoplánovo. Štvrtá poviedka s Tomom Waitsom má zase určitú poetickosť. Meranie síl príroda verzus človek ale vyznieva do stratena, hoci má silné momenty. Piata poviedka má zaujímavý koniec ale všetko pred tým je oproti ostatným ukecané a bez nápadu. A posledná má určitý mood E.A. Poa alebo P.H.Lovecrafta ale v zásade sa v nej nestane nič čo by dokázalo zaujať. Dokonca ani dobre spravená konverzačka nespravila svoje, pretože na konci si uvedomíme, že sme sa vlastne nič nedozvedeli. Priemerná záležitosť, ktorá by bola ospravedlniteľná u kohokoľvek iného, len nie u niekoho kto robil pamätné westerny ako sú Coenovci.

• 25.11.2018  12:12
    Outlaw King (2018)

Výprava, kostýmy a prostredie pochmúrneho Škótska dosahujú vrchol. Nečakal som, že v roku 2018 uvidím historický film, ktorý nekladie dôraz na vizuálne efekty ale skôr na drsnosť, blato, násilie a na historickú presnosť. Vizuálne efekty sú len na doplnenie a sú čerešničkou inak plnokrvného filmu. Braveheart to nie je. A vo svojej hereckej vyzretosti a premenlivosti v tomto filme značne dominuje Aaron Taylor- Johnson ako Black Douglas, čím zatieňuje aj samotného Pinea. Herecky je to dobré, ale je to skôr ako zábavná hodina dejepisu, než film s postavami, ktoré si môžeme obľúbiť a zamilovať. Čo je inak jediná výtka. V rámci toho ako je Mackenzie všestranný režisér je toto ďalší dôkaz toho, že nepotrebujete svoj rukopis ak chápete pravidlám žánru a viete byť viac oldschool v dobe kedy to slovo prestáva dávať zmysel. Už druhý film od Netflixu za veľmi krátku dobu, ktorý potešil.

• 23.11.2018  23:46

Na tak jednoduchú zápletku vyťažené na maximum. Akosi je len vidieť ten rozdiel medzi tým keď má Evans peniaze a naopak kedy niečo robí pre radosť. Samurajskú tému oceňujem.

• 23.11.2018  23:38
    Apostle (2018)

Celý čas si hovorím, kto je dopekla Dan Stevens. Absolútne skvelo minimalisticky zobrezaná postava. Inak Evans ukazuje, že mu nerobí problém ani anglicky hovorený film. Absolútne rozumie tomu čo je atmosféra a ako treba vystavať príbeh. Nerobí zbytočné postavy, hoci niektoré zomierajú príliš rýchlo. Necháva svoje postavy trpieť a dáva im logickú motiváciu a strach. A všetky tieto atribúty sa v Apostle ukazujú. Nádherne balansuje medzi nadprirodzenom a realitou. Medzi fanatizmom a vierou. Medzi šialenstvom a odovzdaním. Film nám neukazuje viacej ako treba. Postupne odkrýva skutočnosti a posledný záber je chuťovkou odkazujúcu k veľmi vyzretému spôsobu točenia. Nie je to úplne maistream a má to svoje chyby - napríklad tomu trošku poľavuje tempo - čo je niečo čo u jeho azijskych filmov nenájdete, ale aj tak sa zatiaľ jedná o najlepší film od Netflixu aký som videl. Naozaj skvelá chuťovka využívajúca jednak klišé a konvencie a zároveň tým, že je trošku eko ich prekračuje. Hoci len trošičku.

• 23.11.2018  18:59
    Sestra (2018)

Joj nie. Ako keby som dostal po hube mŕtvou treskou. Načo toto? Nie lenže to nemá nejaký výraznejší motív. Ani to neobohacuje, nerozširuje vesmír. Je to len rutinná záležitosť bez jedinej dobrej scény a s toľkými dierami v logike, že mi príde až absurdné, že to nikomu zo zúčastnených neprišlo sprosté. Naozaj sa v rumunskej osade, pánu Bohu za chrbtom nachádza bar s anglickým názvom a každý tam hovorí perfektne anglicky. V Dunajskej Strede nevedia ani dobre po slovensky a mám akože veriť, že v 50. rokoch to bolo tak strašne dandy, že anglofonnosť bola v tomto smere tak rozšírená? Bullshit. A to ani nehovorím, že prídu lakačky, stretnutia s démonmi a postavy majú čas si vydýchnuť a netriasť sa. Conjuring aspoň ukazoval dôsledky, tohto strachu. Tu sú všetci tak strašne nad vecou. Logické chyby aj čo sa týka mystifikácie. A naozaj sa démon dostal do sveta živých len tak. Ako keby najmocnejšia relikvia bola faktické hovno? Obrovská strata času. Bez hlavy a päty a s absolútne nezaujímavými postavami. Myslím si že tento filmový vesmír je oficiálne na hrane pozerateľnosti. A keď si predstavím, že kedysi som sa takýchto filmov nevedel dočkať.

• 21.11.2018  23:30

Prídem si až smiešny že som od toho čakal ťažkú poetiku. Ono je to vlastne strašne vychcaný film. Kiarostami sa možno hrá na emócie skryté pod povrchom ale v zásade je celý príbeh dosť priamočiary. Ako náhle som si to uvedomil stratilo to pre mňa čaro. Oceňujem dlhé zábery aj snahu o realistické zobrazenie. To funguje. Ale jediná emočná väzba s kýmkoľvek bola na začiatku a týkala sa babičky. Ostatné scény nedávajú priestor na úvahy, zamyslenie ani nemajú výrazne umelecký prínos. Čakal som o dosť viac.

• 17.11.2018  21:37
    The Outsider (2018)

Túžim vidieť už dobrý Netflix film. Toto malo krásny potenciál. ale pozerať sa dve hodiny na stoporené herectvo Jareda Leta, ktorý nám má akože ukázať o čom je jakuza mi príde značne smiešne. Skrátka poďme vysvetľovať američanom ako toto všetko funguje. Je to lineárne, bez prekvapivých zvratov a čo je ešte horšie bez presahov. Nickovej postave skrátka nerozumieme lebo mu chýba motivácia. Dostávame útržky informácií ale jedným pohľadom nedokáže spasiť celý potenciál na ktorý sa nás snaží film nalákať. Asano je super a aj zvyšok osadenstva. Inak je to ale nudná záležitosť bez rukopisu. Atmosféra 50. rokov je super. Ale to je asi tak všetko. Sklamanie.

• 16.11.2018  20:11

Viacej romantické ako komédia ale kupodivu je to skvelo namiešaný mix klišé a zároveň scén, ktoré netlačia na pílu a nie sú spravené vyslovene účelovo. Hoci sa držia pravidiel žánru. Je to ale veľmi príjemná zmena, hoci sa jedná o typický romantický príbeh. Herci v pohode, zvraty skôr ľahšie ale zase uveriteľnejšie, bez trapných a fekálnych eskapád a so sympatickými postavami. Jeden z tých filmov, ktoré treba vidieť s nežnejšou polovičkou. Druhý krát si to asi nepozriem ale ak by bolo pokračovanie, určite mu dám šancu.

• 16.11.2018  09:53

Nie je to prekvapivé ani to neposúva charakter niekde inde. Je to ten istý mix zaužívaných klišé a schém, ktoré tentoraz fungujú, lebo majú dynamiku, moderný presah a Atkinsona ktorý využíva aj svoje vizuálne pohybovo- mimické herectvo. Scény po zelenej pilulke boli fucking epic. Smial som sa a celkovo som si to príjemne užil. Aj koniec, vystrihnutý ako zo zlovestného Scooby-doo filmu nakoniec svojou prostoduchosťou pobavil. Olga stále nádherná. Rowan v super forme. Trošku nadhodnocujem , čo sa časom určite utrasie, ale fakt som si to náramne užil.

• 12.11.2018  01:15

Nikdy som nemal rád Queen. A kedysi som nemal rád ani Rami Maleka. Išiel som do toho len s tým pocitom, že sa o tom rozpráva ako o TOM filme. A pravdou je, že som odchádzal plný rôznych emócií. Každá jedna z nich bola ale pozitívna. Malek je výborný, ale to viem už dávno. A Queen má svoje piesne, ktoré dokážu zarezonovať a je vtipné ich vidieť rezonovať u publika aj v tejto dobe. To je myslím ten rozdiel medzi umením a kultúrou. Kultúra je pre masy. Umenie oslobodzuje a často krát ho treba nájsť. Je veľmi málo umelcov, čo dokázali tvoriť umenie pre masy. Čo dokázali ovplyvňovať a ukazovať krásu, hoci sami mali problémy ju vo svojom živote naozaj nájsť. Freddie bol taký človek. A som rád, že mi to mohol cez tento film ukázať. Od scény v daždi to naberá na emóciach, ktoré sú čisté, úprimné, dobre zahraté a oslobodzujúce. To už hovorím o skvelom finále. Štek Mike Myersa výborný. Jeden z tých filmov o ktorých sa bude ešte bude dlho rozprávať. A ak budeme mať šťastie tak to nikdy neprestane.

• 11.11.2018  21:05

Videl som to v zlej kvalite. Veľmi zlej. Hľadal som ten film, kde sa dalo a som rád, že som ho našiel ale skrátka výsledný dojem sa skazil. Čo je škoda. Príbeh totiž využíva tradičné Majidiho prvky. Nie je surový ani bezútešný hoci sa jedná o pomerne ťažké témy, udržuje si tu režisér pri svojich postavách nadhľad. To že to využíva magickosť pri styčných udalostiach je len plus. Ale výsledný dojem skrátka nebol taký silný ako pri Baran. Príbeh o profesorovi ktorý má úžasný život ale je slepý a po operácií očí si uvedomuje všetky svoje krivdy a zmení sa ako osobnosť o 180 stupňov je príbehom o pokore a zmierení. Koniec je správne namixovaný a ukazuje k novému začiatku, na ktorý by sa ale nikto normálne rozmýšľajúci netešil. Ak si to raz pozriem v lepšej kvalite prihodím hviezdu. Stále ale film od tvorcu ktorý ma dokáže zasiahnuť svojim rozprávačským talentom.

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133