ScarPoul

okres Bratislava
just the guy

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130
    • 16.7.2018  01:17

Možno by ma to tak nezasiahlo, ak by som nemal aj ja pred nedávnom úmrtie v rodine. Film je plný akéhosi skrytého smútku so snahou vyrovnať sa s niečím, čo je do určitého momentu strašne ťažké. Silné trio hereckých výkonov a sympatická Linklaterova réžia z toho robia veľmi duchovnú očistu. Jediné čo mi tam vadilo, bol ten nutný Americký patriotizmus, kedy samotná otázka toho, prečo umierame a za koho dostáva, takú tú pachuť s ktorou sa mi ťažko stotožňuje. Scéna naštevy u starej černošky je emocionálne tak silná, že mi vyhŕkli slzy.. neviem. Mám pocit, že to má omnoho väčšiu hĺbku než by sa mohlo na prvé zhliadnutie zdať.

• 15.7.2018  19:12

Jim Jefferies je srdcovka. Výborný stand up. Zasmial som sa parádne.

• 15.7.2018  00:09
    Kazišuci (2018)

Je to super sranda. John Cena rules. V zásade je to typická americká žánrovka ale sympatické postavy hlavných predstaviteľov, snaha nebyť zbytočne fekálny a celkom milý hodnotový happy end z toho robia príjemnú chuťovku. V zásade všetko čo od toho môžete očakávať. A mladé baby celkom talentované. Ale podstatná vec. John Cena rules.

• 12.7.2018  22:39
    Kauza CIA (2006)

Pre mňa veľmi silné. Ja osobne strašne zbožňujem filmy, ktoré stierajú ten Americký patriotický prístup a ukazujú skazenosť systému, ktorý má dosah na celý svet. Veľmi mi to funguje v rámci môjho vnímania sveta a som rád, že prídu raz za čas tvorcovia, ktorý túto tézu podporia. The Good Shepherd je veľmi smutný film. Veľmi chladný a odťažitý. Na druhú stranu preteká nevypovedanými emóciami. Tie dosahujú v niektorých častiach a momentoch neuveriteľnú silu Herecky je to bezchybné. Každá postavička tam má svoje miesto. Matt Damon ale rozhodne v najlepšej svojej úlohe. De Niro precízne a s určitou osobitosťou, vytvára bubáka a stratu hodnôt postavenú na tajomstvách, ktoré fungujú ako súčasné pripomenutie stavu v ktorom sa svet nachádza. Aj napriek tomu, že film sa odohráva ešte v 20.storočí. Pre mňa veľmi silný zážitok, ktorý aj napriek dĺžke nenudil ani sekundu.

• 11.7.2018  23:18
    Konformista (1970)

Kamera a farebnosť vťahujú do deja. To je obrovské pozitívum. Storaro sa hrá s farbami, s atmosférou a vytvára pôsobivé vizuálne dielo. Bertolucci ešte nie taký silný v rámci výpovednej hodnoty, ale rozhodne s ňou v niektorých scénach koketuje. Viacej ako o význam mi v tomto filme lahodili kompozičné a režijne nápady. Bohužiaľ téma si aj vďaka hlavnej postave Trintignanta, ktorý mi vždy prišiel nesympatický, nevyslúžila takú pozornosť, aby som sa nad morálnymi otázkami mohol zamyslieť. Je to jeden z tých filmov, ktoré vznikli z nutnosti vyjadrenia sa k problematike fašizmu ako takého. A majú aj formálnu a historickú hodnotu. Ale ako divák, ktorý prahne po príbehu by som sa k tomuto filmu už asi nevrátil. Bertolucci má lepšie filmy. Aj také čo sa venujú podobnej tématike.

• 10.7.2018  23:20

V tomto filme šlape všetko ako hodinky. Hitchcock je vo vrcholnej forme. Využíva prostredie francúzskej riviéry na maximum. Cary je sympaťák, ktorému tú jeho skrytú noblesu do bodky veríme a Grace je tu neuveriteľne očarujúca. Príbeh sú potom samostatné eskapády, ktoré vďaka Burksovej kamere, kompozícií a nasvieteniu dostávajú hĺbku a spád. Páči sa mi to. Je to taký drobný únik do doby kedy sa filmy robili s radosťou. Je to z toho cítiť. Tá láska k žánru, ktorú si Hitchcock nielenže osvojil, ale si ju aj hýčkal a rozvíjal podľa vlastných potrieb. To Catch a Thief je letný film. A je to zábavný film. A je to po všetkých stránkach aj veľmi podarený film. Nezostarol ani o rok.

• 10.7.2018  17:36
    Podraz (1973)

Vždy keď si zúfam nad súčasným stavom kinematografie a rozmýšľam, prečo máme v súčasnosti tak málo dobrých filmov, siahnem po klasike a cítim sa znova ako ten chlapec čo sa do filmu zamiloval. The Sting je presne takým filmom. Herecké duo uveriteľných charakterov a postáv. Scénaristicky vypiplané do dokonalosti. Film pri ktorom vás nebaví rozmýšľať a ktorý si užívate a nechávate sa ním prekvapiť, vo vás bude rezonovať podľa môjho názoru už stále. Je to herecký koncert. Je to inteligentné, je to vtipné a má to v sebe takú tú starosvetskú noblesu a galantnosť aká z kinematografie zmizla, alebo je aspoň veľmi dobre schovaná. Dôkaz, že Newman a Redford boli majstrami.

• 8.7.2018  10:29

Na vysnívaný projekt je to v druhej časti až priveľmi zmätočné a vyžaduje si to strašne otvorenú myseľ zo strany diváka, aby sme nie lenže kašľali na to, ako sa v tom celom mišmaši zorientovať, ale tiež prijať všetky pravidlá hry, ktoré sú nám ponúkané. Gilliama mám rád. Vie byť svojsky, vie byť správne bizarný a jeho príbehy tak špecificky vybočujú zaužívanému trendu. Zbožňujem jeho cit pri výbere herečiek. Jeho postavy sú mi zvláštne blízke. A Don Quijot je manifestom týchto bizarností. Zásade súhlasím s Andertonom, hoci ja aj napriek vyššie spomenutým úskaliam som odchádzal s pozitívnym pocitom. Asi koniec vo mne zarezonoval silnejšie, ako som predpokladal. Muž, ktorý zabil Dona Quijota je čarosmutný príbeh o dobrodružstvách, ktoré už nie sú, a o príbehoch s tým spätých. Je to viera uveriť v zázraky vo veľmi nezázračnom svete. Nie dokonalé. To vôbec nie. Ale mám po tom chuť ísť do Španielska.

• 5.7.2018  23:07

Peyton Reed je istejší ako bol pri jednotke. Vzťahy medzi postavami fungujú, vtipy vychádzajú bezchybne a akčné scény sú správne nápadité. Rudd ukazuje aj emocionálnejšiu stránku a plejáda postavičiek, tu má svoju funkciu aj miesto. Ant-man sa stáva plnohodnotnou postavou Marvel Universa a spolu s Wasp predstavujú nový stavebný pilier marvelovských filmov. Akčná rodinná dramedy, ktorú si užijú aj decká a aj dospelý. Zamrzí absencia kvalitnejšieho záporáka ale to je u Marvelu už také nepísané pravidlo. Užil som si to. Síce som čakal nejaký výraznejší prvok prepojenia s Avengermi, ale aj tak v pohode. Michael Peňa nezabudnuteľný.

• 2.7.2018  22:21

Sono v plnej sile. Komiksové, explicitné, erotické, vulgárne, násilné a poetické. Spojenie vyššieho štýlu ( klasická hudba) a nižšieho štýlu - striekajúca krv a erotično v absolútnej harmónií a v obale, ktorý je plný režijných nápadov. Nie len že to má skvelú hudbu a vytvára to novú mytológiu z filozofickým presahom. Tiež to má na dva 40 minutové dieli pripravenú masívnu rezanicu, kde upíri a ľudia zomierajú tým najbizarnejším spôsobom. Sono vie. Tokyo Vampire hotel stavia na prostoduchej zábave a nesie v sebe všetky prvky, ktoré mám u režiséra Sonovho formátu rád. Na to, ale aby ste si ho naplno užili musíte byť veľmi otvorený a vnímavý divák. Toto nie je pre každého. Ale je to parádna zábava. Oproti All Esper Dayo! je to výrazne formálne zlepšenie. Z dramaturgického hľadiska bezchybné. Postavy trochu pokulhávajú. Ale kto je fanúšikom Sona bude spokojní.

• 1.7.2018  20:40

Nebyť tých konečných zvratov tak to má nábeh na najlepšiu žánrovku za dlhú dobu. Konečnými zvratmi myslím skôr fakt, že to končí viac optimisticky, než by si scenár od Sheridana zaslúži. Je povestný tým, že nerobí kompromisy a jeho postavy sú nám sympatické dokým nepríde krutá rana reality. Tu to bohužiaľ nie je. Hoci Solima pracuje s tvárnejšími charaktermi, ktoré už poznáme a môžeme teda u nich vnímať určitý posun dopredu. Film funguje. Myšlienkovo, akčnými scénami a aj ako zamyslenie nad stavom spoločenstva. Wolskiho kamera splýva s priestorom a je nápaditá a Hildur si berie to najlepšie s Jóhannovho soundtracku z prvej časti a obohacuje to o svoje emočnejšie témy. Del toro a Brolin bezchybný. A fantastická Isabela Moner. Nebyť posledných 15 minút bolo by to za plný počet.

• 30.6.2018  17:07
    Psí ostrov (2018)

Japonské prostredie a psi v sprievode špecifickej Desplatovej hudby( ten človek sa zrodil k tomu, aby robil hudbu do Wesových filmov) podporených skvelými hláškami a vizuálnym charakterom robia z Isle of dogs iný, špecifický a nezabudnuteľný film. To, že Anderson dokáže kompozične čarovať a jeho príbeh má hĺbku, zaujímavé prostredie a charaktery je už výrazové špecifikum. Čo si tu ale najviac užívam je akási ľahkosť a vizuálna dominancia, ktorú pre mňa postrádal napríklad Kubo od Laiky. Čím netvrdím že je to zlý film. Ale akási dramaturgická komplexnosť je mi predsa len trochu bližšia. Hlavne ak sa jedná o bábkový film. Som náramne spokojný. Dôvod prečo nedávam plný počet, je len fakt že Fantastic Mr. Fox sa mi páčil viac aj ho mám viac napozeraný. Počkám na druhé zhliadnutie a možno aj tu vpálim plný počet.

• 27.6.2018  22:36

Sériu mám rád. Insidious od Wana považujem za najlepší horor vôbec. A potom už len sledovať rovnaké postavy čeliace novým nástrahám je aj vďaka drobnému vývinu zaujímavé a nenudí. Iste Whannell scenáristicky pokulháva a hoci koncepčne sú nápady nápadité ( páčia sa mi všetky 4 monštrá, ktoré zatiaľ predstavil) ako sa dostávame ku konfrontácií s nimi tak prechádzame množstvom rôznorodých kiksov. Historická retrospektíva je v tomto prípade vítaná, ale nerozvíja potrebné nuansy k spokojnosti. Bez rozdielu na to ale ďalší slušný prírastok, ktorý v rámci série a žánru neprináša nič nové - rovnako ako chapter 3- ale znova predstavuje svet, ktorý je svojou desivosťou veľmi pútavý. Aspoň pre mňa. Síce to už nejde tak hlboko do mytológie, ale stále to zostáva akýmsi majákom kvality v plejáde zlých hororov. Takže spokojnosť.

• 24.6.2018  20:29

Postavy majú nulový vývin čo zamrzí hlavne u nováčikov. Pratt a Howard to hrajú na sympatie a v zásade s tým nemám až taký problém. Ale je tu kopec postáv do počtu bez potrebného charakterového presahu. Všetko je to o efektoch, dinosauroch a tam, kde prvá časť jemne balansovala medzi WTF momentami a napätím, druhá časť si hlavne od predstavenia nového raptora(ktorý sa usmieva, keď ide napadnúť Levina!) holduje vo WTF momentoch a vo veľmi plytkých zvratoch ( zachraňovania v posledných minútach sú príšerné). Hlavne dievčatko ale sympoška. Prvá hodina je pastvou pre oči a aj napriek demencií má super tempo a nenudí. Ako náhle ale začnete rozmýšľať tak je tam kopec premárnených ( hlavne scenáristických šancí). Hudba v pohode a aj finále, ktoré ma necháva v záujme ako to celé vyvrcholí. Je to v pohode na zabitie času aj v rámci akéhosi wow efektu. Ale postráda to dušu. Lenže dinosaurov som mal vždy rád. A tak zvyšujem neobjektívne o jednu hviezdu.

• 19.6.2018  16:01

Postavy ktoré milujem sa lúčia. Wachowski dokázali vytvoriť nádhernú a pestrú škálu príbehov, emócií, miest, humoru, akcie a myšlienok, ktoré ma do určitej miery formovali a ktoré dokázali, že televízia dokáže vytvoriť väčší priestor pre stieranie hraníc a pre lepšie pochopenie toho, kto sme, ako to v súčasnosti film. Čo je veľmi zvláštna zmena. Sense8 je pre mňa srdcovka. Mrzí ma že je koniec. Nie preto, že by som postavám neprial šťastie. Ale preto, lebo som chcel toho viacej. V sériach je akčná zápletka doplnením, ale nie dominantou. Tou sú malé žánrové mikropríbehy postáv. V tomto poslednom dieli, hoci je tu snaha o vyváženie, akčná zápletka a celkovo akcia dominuje. Lenže Sense8 je práve silný v civilných scénach, vo vzťahoch medzi postavami. Je to škoda ukončiť všetko takto nasilu. Ale som rád aj za to. Bol to ambiciózny projekt a dal mi toho veľa. Hoci nedám plný počet, išli slzy niekoľko krát. Novodobá definícia ľudskosti a človečenstva alá Wachowski ukazuje, že film môže byť zábavný, stierať hranice a zároveň vo vás niečo zanechať. Krásne rozlúčenie. Nothing matters when we´re dancing....

• 17.6.2018  22:41
    Dr. Ken (TV seriál) (2015)

Čo ja viem. Typický blábol, ktorého hlavnou devízou je že nemoralizuje. Ken Jeong je super, rovnako aj jeho rodinka. Kopec štekov od týpkov z Community a zo sveta komédie. Má to kopec fajn vtipov. Zapamätateľné postavy a je to skvelé na zabitie času keď jete klobásku alebo polievku. ( Nie naraz. Zvlášť). Je mi to sympatické a skvele som sa bavil. Také moje osobné guilty pleasure. 1. séria - 75%.

• 17.6.2018  01:05
    Oáza (2002)

Východné kinematografie si spájam s predstavou fungujúcich rodín, ktoré si stále navzájom pomáhajú. Chang-dong Lee vytvoril film, kde za maskou rodinnej úslužnosti sa skrýva sebecký duch bez porozumenia. Je preto jasné, že dvaja spoločenský vyvrheli nájdu k sebe cestu, aby zabránili samote a nepochopeniu, zobrať im radosť zo života. Spoločenské konvencie a pravidlá je to, čo ich nakoniec rozdeľuje. Ale bojujú až do konca. So-ri Moon podáva najlepší výkon aký som v roli telesne postihnutého mal možnosť vo filme vidieť. Jej Princezná je až trestuhodne opomíjaná v rámci svetového merítka. Tá ženská vie vytvoriť charakter a je postavový chameleón.. Máme tu množstvo hercov, ktorý pre svoju rolu spravia možné aj nemožné, ale týmto filmom ich dáva Moon hravo do vrecka. Som naozaj potešený že som to mal možnosť vidieť. Funguje to, má to svoje silné miesta, napätie aj určitú čarokrásu. Rozmýšľal som nad plným počtom.

• 16.6.2018  13:45

Vizuálne krásny ale príbehovo nudný Hitchcock. Snaha o akúsi britskú galantnosť, humor a eskapády sa podarila len z časti. Nie je tam totiž vyslovene silná postava. Čo mi trochu vadilo. Vzťahy medzi postavami sú na to, že sa odohrávajú počas jedného dňa, značne povrchné a bez výraznej dramatizácie. Všetko je to podmienené typickej schéme nepravého obvinenia, ktorú Hitchcock využíva pomerne často, ale nemá to také tie prvky napätia, vďaka ktorým by to utkvelo v pamäti dlhšie. Plus finálna zápletka je jasná akémukoľvek fanúšikovi podobných filmov. Na rok svojho vzniku to mohlo byť fajn. Teraz to pôsobí už trošku staro.

• 14.6.2018  16:24

Prvá polovica je výborne napísaná, zahraná aj zaujímavá. Čím sa ale dostávame bližšie k finále, film sa stáva tradičnou patriotickou agitkou na to, ako sú vlastne američania skvelý a že stačí prečítať pár ženských časopisov, aby ženy zmenili na vás pohľad. Eastwood v najsilnejšej forme. Hláškuje, kuká na ostatných tým svojim prižmúreným pohľadom, fajčí cigary, rozdáva rany, režíruje a celkovo funguje. Len som asi viacej navyknutý na akých si jeho outsiderov a tulákov a čudákov, než vyslovene generálov, ktorý vedia dať po papuli naolejovanému Kenovi. Ale ako ukážka Eastwoodovho majstrovstva na poli žánrového filmu s jasným rukopisom, to rozhodne stojí za pozretie.

• 12.6.2018  00:09

Jedna z Hitchcocových najlepších prác. Kriminálna zápletka je podávaná opatrne a pomaly. Dáva tým vyznieť dvojici charakterov Stewart a Kelly. Finále je potom tradičná príčina a následok, ale kvôli ľúbivosti postáv a charakterov, napätie funguje. Odohráva sa to v jednom priestore ale režisér z toho vyťažil maximum. Videl som to kedysi dávno a teraz som si to pripomenul. A funguje to rovnako dokonale, ako po prvý krát. Stewartove herectvo môžem. Má v sebe akúsi nonšalantnosť a hravosť a Kellyová má šarm a krásu. A do toho je zapojená plejáda mikropríbehov, ktoré rovnako fungujú a dopĺňajú hlavnú zápletku. Majstrovstvo.

• 10.6.2018  20:05

Reygadasov Japan mám celkom rád. Je to nový prístup k realistickému zobrazeniu a k akejsí zvrátenej ľútosti prítomnej u jeho hlavných hrdinov. Battle in Heaven je plný dlhých záberov, prekračovaných tabú, nezabudnuteľnej atmosféry a určitej melanchólie fungujúcej na princípe neschopnosti zmeniť nie len osud, ale aj svoj pád. Presné vedenie je podfarbené veľmi zaujímavým vizuálom kamery, ktorá sa raz stáva POV, inokedy je tichým pozorovateľom udalostí a v neposlednom rade sa otáča od akcie niekde inde, len aby mohla sledovať scenériu. Pre mňa pestré, silné, zapamätateľné.

• 9.6.2018  13:15
    Ba yue (2016)

Vizuálne pôsobivá mozaika mikro príbehov jednej rodiny. Dalei Zhang netlačí na dramatickosť. Snaží sa byť tichým pozorovateľom udalostí, ktoré sa pred ním rozvíjajú. Vzťahy nám nie sú prezentované ako vývojové, ale ako stabilné, funkčné a prezentujúce jednu štruktúru, akou je rodina. Dalo by sa povedať, že svet sledujeme cez oči malého chlapca ale hlavnou postavou je jeho otec, ktorému sa darí veľmi málo vecí a ktorý chce preraziť vo filmovom biznise. Prostredie malého provinčného mestečka, čiernobiela farba a čínske šansóny tomu dodávajú nezabudnuteľnú atmosféru. Bez drámy, bez napätie ale realistické, úsmevné a úprimné.

• 3.6.2018  19:55
    Mentolky (1999)

Hlavný hrdina je neznesiteľný. Film ukazuje styčné momenty jeho života a v každom z nich mohol svoj život nasmerovať lepšie. Režisér ho k tomu nevedie. Účelovo necháva človeka, aby upadal, bez toho aby prišiel s nejakou konzistentnejšou, ľudskejšou myšlienkou. Ako máme pristupovať k hrdinovi, ktorý sa správa k ostatným ako úplný somár?A to katarzné na konci sa všetko vysvetlí je tiež podané ako veľmi samoúčelný blábol. Na to, že je Chang-dong Lee celkom uznávaný režisér sú jeho prvé dva filmy v mnohom nefunkčné a nekonzistentné. Žiadalo by sa mi viacej presahov alebo aspoň lepšie napísané postavy. Kamera, hudba a atmosféra je inak po prdeli. Mám chuť ísť normálne do Južnej Kórei a dať si jazdu vlakom. Čo bol inak leitmotív, ktorý sa mi páčil.

• 2.6.2018  21:53

Trochu horšie ako Amazonky ale je tam kultová scéna s morským hadom a Trója, ktorá vyzerá ako opustená rómska osada. Kevin hovorí, že všetci musia byť tvrdý ako kameň. A Zeus luskne prstami a obrovský blesk jebne do malého terča. Je to tak zlé, až je to vlastne vo svojej prostoduchosti geniálne.

• 2.6.2018  21:49
    Hercules a Amazonky (TV film) (1994)

Kedysi som to žral aj s navijákom. Mytológia ma bavila. Teraz keď viem o nej viacej, tak sa na toto pozerám a hovorím si WTF. Ale má to takú dementnú dávku nostalgie, ktorá je mi celkom sympatická. A mladá Lucy Lawless na spapanie. Len je to strašne šovinisticko- feministický film. Quinn ako starý Zeus ťažko v pohode.

• 2.6.2018  12:51

Žiada sa mi trilógia. Druhý diel je rovnako dobrý ako prvá časť. Tentoraz väčší dôraz na príbeh Chow Yun-fata, ktorý sa vracia do svojho charakteru a je veselý, inteligentný, kamarátsky a má smolu. Ringo Lam dokázal využiť prostredie maximálne. Rovnako aj hierarchiu vo väzení, ktorá má svoje pravidlá a svoje vlastné hrozby. Ale má to skvelé dejové zvraty, funkčné postavy a vtipy a oldschoolové finále. Hoci v 90. rokoch toto zrovna oldschool nebol. Ringo Lam bol jeden zo styčných režisérov Hong Kongu v 90. rokoch. Nenadobudol takú slávu ako John Woo ani nezažíva tak výrazný comeback ako Tsui Hark, ale jeho ranné filmy vyššie spomínaným značne konkurujú. Nie až tak akčné, ako skrátka filmársky vyspelé a dobré.

• 30.5.2018  07:24

Výborné trio Cleese, Kline a Palin. Ich eskapády, hlavne ku koncu nemajú chybu. Film je funkčný a aj napriek pomerne priamej zápletke v mnohých smeroch nápaditý. Funguje bez výraznejších logických kiksov, len je bohužiaľ spravený na môj vkus trošku ťažkopádne. Hlavne čo sa Crichtonovej réžie týka. Je naivné myslieť si, že to bude čokoľvek podobné Cleesovej kariére alebo dokonca tej Palinovej. Má to viacej podobností s filmami s podobnou tématikou, ktoré točil Chase a Aykroyd v USA. Ale aj napriek tomu, to má určité čaro. Neviem či by som si to pozrel druhý krát, ale zasmial som sa. Slabšie 4*

• 28.5.2018  23:44

Veľmi krásny film. De Niro citlivo načrtol príbeh dospievania, kde sa pozlátko dobrého a zlého zlieva v rozhodnutiach determinovaných srdcom a ľudskosťou. Veľké krízy toho obdobia sú pozorované cez oči chlapca s úžasnými mentormi a morálnym kódexom. Štek Joe Pesciho fantastický. Inak je to veľmi uvoľnené, ale robené s láskou a citlivo. Ide z toho atmosféra 60 rokov.. ide z toho noblesa, rock, jazz, a akási čarosmutná melanchólia. Som veľmi rád, že sa ešte nájdu filmy, ktoré ma vedia chytiť za srdce a ktoré som ešte neobjavil.

• 27.5.2018  23:45

Ono je to tak. Manga adaptácie pre mňa fungujú len sporadicky. Hlavne ak sa jedná o tie, ktoré ani nie sú tak staré. Samotný príbeh je okej, pretože predstavuje zaujímavú tému a herecký je podchytený dobre. Plus Miike vie ako točiť a využíva nie len prostredie ale aj herecké výkony ku krvavej ale umiernenej adaptácií. Na to že tu máme fantasy prvky to Miike aj tak tlačí do realistickej a naturalistickej nálady. Problém je epizodickosť celého príbehu. Jeden hlavný cieľ je doplnený o množstvo nezaujímavých súbojov, ktoré by mali rozvíjať fikčný svet mangy a seriálu Mugen no džúnin, ale nemajú čo robiť v hranej, filmovej verzií. Nie lenže zbytočne narúšajú vzájomný vzťah ústredného dua, ale rušia veľkolepé krvavé finále, ktoré má rovnakú choreografiu ako 5 veľkých zápasov, ktoré sme videli pred tým. Je to trochu škoda, že stí film tejto filmárskej legendy má toľko zbytočných chýb, ale to neznamená, že by sa na to nedalo pozerať. Čiernobiely úvod je dokonca dychberúci. Len tá výplň je strašne zbytočná. Lokácie a atmosféra časov minulých je ale znova perfektná. Pozerateľný a zábavný priemer.

• 26.5.2018  23:00
    Óbá fensu (2016)

Povahovo a atmosférou je to podobné The Drudgery train, ktorý je lepším z Jamašitových filmov. Jedná sa o pomerne tradičnú romancu z dramatickými presahmi, ktoré v tomto smere ale fungujú. Je to kaleidoskop postavičiek. Niektoré divné. Iné nie. Ale všetky sú v akomsi medzistave, ktorý len ťažko môžeme nazvať ideálny. Aj kráska v podaní Jú Aoi je psychotická a nevyrovnaná. Ale akosi to nevadí. Pretože od určitého momentu sa musí každá z postáv konfrontovať so svojou vlastnou neschopnosťou niečo zmeniť a brať život so všetkým čo prináša. Je to také ohliadnutie za životom bez filozofovania, bez nejakej silnej myšlienky, ale predsa len so silnou dávkou uveriteľnosti, ktorá z toho robí pozerateľné dielko. A tým, že Jamašita má takých filmov pomenej, je to v rámci filmu Over the fence veľké pozitívum. Hlavný hrdina v podaní Džó Odagiriho ťažko v pohode.

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130