ScarPoul

okres Bratislava
just the guy

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 20.2.2018  00:29

Veľmi zaujímavé skĺbenie africkej kultúry a folklóru( alebo teda toho, za čo je považovaný folklór v Marvel Universe) a sci-fi prvkov v rámci celého kontextu Avengerov. V zásade je to typický Marvelovský origins film. Je tam humor, je tam objavovanie svojich schopností. Len to má afrického Q a má to trénovaných nosorožcov, kopec africko anglických prízvukov - 2 biele postavy, ktoré skvelo sekundujú černošskému ansámbelu. Hudba je konečne nápaditá ale a to je dôležité - má film konečne dobré záporné postavy. Aj Serkis aj B.Jordan. Ich motivácie, ich konfrontácie. Konečne nejaký zaujímavý záporák. Marvel ich má na počet filmov trestuhodne málo. V zásade som nečakal nič a dostal som veľa. Prijal som pravidlá a užil som si to. No a uvidíme čo mi táto moja naivita prinesie.

• 19.2.2018  19:14
    Mindhorn (2016)

Čakal som väčšiu pecku. Humor by fungoval, ale je obklopený strašným množstvom vaty. A postavy hoc ako super v zásade hrajú druhotriednu zápletku. Je to škoda. Čakal som niečo na štýl Mighty Boosh. Ale pozerateľné to je. Je inak zvláštne ako Steve Coogan napriek statusu veľkého herca hrá vo vedľajšákoch stále také nevďačné postavy.

• 18.2.2018  22:39
    Lucky (2017)

Posledný film Harry Dean Stantona. V zásade mi to príde ako rýchlo zbúchaná vec, ktorá je tak troška samoonaniou nad smrťou. Lucky je v zásade pohodový film, kde sa nič nedeje, kde je každá postavička tak prapodivne nezaujímavá a kde stojí za to len posedávanie v bare, kde David Lynch hovorí o živote prostredníctvom svojho kamarátstva s korytnačkou. Ako posledný film si zaslúžil Harry omnoho viac. Ale aj napriek tomu tu hrá príjemného starocha s ktorým by ste si tú Bloody Marry išli do toho baru dať. Priemer.

• 18.2.2018  18:27

Natočené je to dobre. Herecké vedenie je presné a bez najmenšieho zaváhania. Greenwoodova hudba vypĺňa priestor tými najmelodickejšími skladbami. A PT Anderson je tu v najlepšej forme. Otázkou zostáva. Sú takéto filmy ešte hodné diváckej pozornosti? Je naozaj táto šablóna vzťahových príbehov v zaujímavom prostredí, kde sa sťahuje slučka vzájomnej manipulácie hodná ešte divákovej pozornosti? Je Niť z prízrakov film, ku ktorému sa budeme vracať ako je tomu v There will be blood, alebo Boogie nights? A úprimne si myslím, že nie. Film má svoje kvality, ale nemá presahy. Je pevne ukotvený v režijnej vízií, ktorá ale neprináša nič nové. Oproti Inherent Vice je to výrazne zlepšenie, ale ľúbivosť, silnú pointu alebo výrazný moment tu nečakajte. Od určitého momentu je jasné, že PT Anderson len manipuluje. Ale chýba tomu hravosť, nadhľad a akási naivita jeho skorších filmov. Phantom Thread je chladný, odťažitý a v tejto svojej póze neprekonateľný. Ale analyzovať, obdivovať, reflektovať ním asi nič nebudeme.

• 18.2.2018  13:52
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Star Trek Discovery hrá na vážnejšiu nôtu. A funguje to. Aspoň pre mňa. Funkčnosť príbehu je determinovaná jednak neustálou podobnosťou so súčasným spoločenským statusom, jednak snaha o vytvorenie autonómneho vesmíru, pravidiel, tentoraz s eko rovinou a hlavne postavami, ktoré podobne ako v predchádzajúcich sériach sú funkčné, rozmanité a v mnohých aspektoch zapamätateľné. Výborné postavy Jasona Isaaca, Michelle Yeoh a Douga Jonesa, ktoré držia príbeh značne nad rovinou komfortnej zóny. Pararelné vesmíry, vojna, zradcovia, smrť a neustála snaha predvídať čo sa stane v rámci vyššieho komplexnejšieho celku robí z Discovery skvelú zábavu. Nie je to dokonalý seriál. Ale rozhodne som sa pri ňom nenudil. 1. séria - 80%

• 18.2.2018  13:48

Skvelé zakončenie série. Má to emócie, má to znova náznaky vecí, ktoré sa asi objavia v druhej sérií a tentoraz aj humor. Veľká spokojnosť.

• 18.2.2018  09:48

Michelle Yeoh rules. Trochu som sa bál, aké to bude bez Jason Isaaca, ale seriál má natoľko pevne postavenú dejovú líniu, že uzatváranie vzťahových vecí je to, čím tento diel dominuje. A je to skvelé. Teším sa na finále.

• 17.2.2018  18:08

V niečom dobré v niečom zase veľmi prvoplánové. Keby som bol mladší páčilo by sa mi to asi viac. Takto je len prehliadka zaužívaných klišé, ktoré do značnej miery fungujú, ale neprinášajú nič nové. A na to, že som sa chcel pozrieť do sveta Jumanji mi ten naozajstný džungľový svet príde strašne chabý. Všetko je to podriadené faktoru, hlavný hrdina musí prežiť. Čo nie je zlé, len tá rodinná zábava sa mi už u tých amerických filmov, akosi znechutila. Radšej Breakfast Club, alebo pôvodný film. Kevin Hart ale výborný a Karen Gillian sexy.

• 17.2.2018  10:46

Škoda toho ústredného stretu. Star Trek je dobrý skoro vo všetkom až na akčné scény. Tie sú veľmi zle zvládnuté. A v rámci obrovskej konfrontácie aj bez nápaditosti. Ale už som namotaný na to ako prasa.. takže som to prepáčil.

• 15.2.2018  22:14

Joj výborný dejový zvrat. Čím bližšie sa to blíži ku koncu, tým viac to tlačí na pílu.

• 15.2.2018  06:45

Stupňovanie, výraznejšie prepojenie, neustále posúvanie hraníc a vzťahov. Má to svoje chybičky o to pokoj. Ale je to výborná zábava. A každý ďalší diel, dodáva predchádzajúcim väčší zmysel.

• 11.2.2018  20:25

Po pauze prichádza super tempo. Discovery je temnou variáciou na medziplanetárne cestovanie. Páči sa mi rozvetvenosť, postavy aj dejové zvraty, ktoré sú zasadené do príbehu logicky. Tento diel je zábavný, nápaditý a načrtáva predzvesť problémov, ktoré prichádzajú.

• 9.2.2018  19:30

Má to kopec fajn vtipov a Wahlberg a Ferrell si skvelo sekundujú. Ale inak to neprináša nič nové. Dokonca aj finále je značne prestrelené oproti prvému dielu. Prečo tam nie je viac Bill Burr?? Každopádne typická Ferrellovka. Hoci je škoda, že už to nemá toľko wtf momentov, ako jeho predchádzajúce filmy. Na zabitie času a jedno pozretie, ale dostačujúce.

• 7.2.2018  22:39
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Na začiatku zaujímavé. Ústredné duo má medzi sebou chémiu a je tam dosť wtf momentov, aby to udržalo pozornosť a zároveň je to natoľko nápadité, že vás vlastne zaujíma, čo sa bude diať ďalej. Bohužiaľ čím sa približujeme ku koncu, napätie, záujem aj originalita opadáva a stáva sa z toho len ďalšia britská teen variácia, ktorá mohla mať potenciál, ale nejakým spôsobom sa dostala do úplného priemeru. Dosť škoda. 1. séria - 60%

• 3.2.2018  22:32
    Kolos (2016)

Nezvyčajné a preto dobré. Nechápem prečo Vigalondo prišiel zrovna s takouto zápletkou, ale ak pristúpite na pravidlá tak to kupodivu funguje. Jediné čo mi tam vadilo bola slabá motivácia zo Sudeikisovej strany. Prečo sa to u neho zmenilo? Fakt to bol len psychopaticky stalker? Mimo to ale originálne, s funkčnými vtipmi aj dramatickými scénami. A finále bolo zase značne uspokojivé. Niektorým vzťahom by som dal lepšie vysvetlenia a väčší priestor, vtedy by som tomu vpálil plný počet. Ale mimo to, jeden z tých amerických filmov, ktorý je divný ale pritom veľmi v pohode.

• 3.2.2018  18:54

Vtipné nahliadnutie do tvorby jedného z najkultovejších filmov. Franco si tu konečne strihol výbornú úlohu. Výborne sa na to pozerá, sú tu skvelé emócie a funguje to. V zásade jeden z tých filmov, ktoré zarezonujú ešte dlho po svojom vzniku a slúžia ako akýsi epilóg k pôvodnému filmu. Nečakal som, že to bude až takto dobré. Takže spokojnosť.

• 28.1.2018  18:53

Predchádzajúce diely som nevidel a asi po tom ani netúžim. Ale nie je to zlé. Dá sa na to pozerať. Kamera je výborná a má to super tempo - čo je pri minutáži akú to má naozaj veľké plus. Len to skrátka neprináša nič nové. Nie je tam žiadna postava, scéna, alebo myšlienka, ktorá by vo mne zarezonovala. Možno že som na takéto teen filmy už značne starý. Každopádne som si aj od vyvrcholenia série sľuboval omnoho viac. Toto mi príde ako začínajúci film, ktorý ma ukázať predzvesť ďalších udalostí. Ale oceňujem dobre zvládnutý pátos. To je dakedy pri takýchto filmoch ťažké. Vidno že pre Wesa Balla je toto niečo ako srdcovka.

• 27.1.2018  23:21

Vadil mi tam len ten robot. Inak je to super. Detský herci sú v pohode. Prehliadka odkazov na celú ságu poteší - vynorenie imperialistického krížnika z tieňa planéty je orgazmické a celé sa to nesie v duchu - čo by z toho mohlo byť, keby že má Roman peniaze. Táto low budget vec značne prevyšuje očakávanie a jediné čo pri nej naozaj zamrzí je, že tam toho nie je viacej. Žiadalo sa mi doslovnejších vzťahových splietancov, premyslenejšie súboje so svetelným mečom a výsledná pointa, ktorá mi odfaklí dekel. Za mňa ale spokojnosť. Film sa dá pozrieť tu : https://www.youtube.com/watch?v=arxOmH20qa4

• 26.1.2018  19:54
    Tvář vody (2017)

Faunov labyrint bol výborný. Hellboy je pecka. Ostatné veci sú tak niekde medzi. Buď dobre alebo zle. Shape of the water nie je zlý film, ale neprináša nič nové. Má kopec režijných nápadov, ale tie sme už u Del Tora mohli vidieť dávnejšie. Úprimne neviem čím tento film až tak zaujal. Na jednu stranu som za Del Tora rád. Nie je veľa takýchto špecifických tvorcov, ale dejové línie sú roztrieštené. Vyvrcholenie je fádne a bez nápaditosti a romanca čo do divnosti je v zásade veľmi tuctová. Dá sa to pozerať a rozhodne to nie je strata času, ale padať na zadok z toho asi nebudete. Možno pred desiatimi rokmi. Teraz už asi nie. Sally Hawkins je ale roztomilá a Doug Jonesove príšery zbožňujem. Ale v rámci žánru a tiež režisérovej filmografie, veľmi silný priemer.

• 24.1.2018  00:13
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Seriál, ktorému by svedčalo 10 častí. Nie 13. Je to miestami strašne rozťahané a uberá to tempo inak dobre premysleným scénam. Niektoré skvelé dialógy ( kňaz o zle, Wesleyho vyhrážanie Karen) idú tak v rámci nánosov potrebnej vaty do úzadia. Má to temný feeling, ale žiadny poriadny superhrdinský moment. Až na finále a potom super jednozáberovku v druhej časti. Daredevilovi chýba nadhľad. Chýba mu presah a chýba mu niečo čo by z neho robilo TEN seriál, ktorý by zarezonoval ( hoci hodnotenie tomu samozrejme nezodpovedá). Skvelý je tu záporák Fisk a ten to drží ťažko nad vodou. A potom vedľajšie postavičky ako Stick alebo pani Gao. Nie je to zlé. A ak sa správne nastavíte, dá sa to pozerať, hoci to pôsobí ťažkopádne. Dávam tomu šancu len kvôli The Punisherovi, ktorého považujem za najlepšiu vec od Marvelu. Každopádne dopozerané a viac menej spokojnosť. 1.séria - 75%

• 24.1.2018  00:13
    Daredevil - Série 1 (série) (2015)

Seriál, ktorému by svedčalo 10 častí. Nie 13. Je to miestami strašne rozťahané a uberá to tempo inak dobre premysleným scénam. Niektoré skvelé dialógy ( kňaz o zle, Wesleyho vyhrážanie Karen) idú tak v rámci nánosov potrebnej vaty do úzadia. Má to temný feeling, ale žiadny poriadny superhrdinský moment. Až na finále a potom super jednozáberovku v druhej časti. Daredevilovi chýba nadhľad. Chýba mu presah a chýba mu niečo čo by z neho robilo TEN seriál, ktorý by zarezonoval ( hoci hodnotenie tomu samozrejme nezodpovedá). Skvelý je tu záporák Fisk a ten to drží ťažko nad vodou. A potom vedľajšie postavičky ako Stick alebo pani Gao. Nie je to zlé. A ak sa správne nastavíte, dá sa to pozerať, hoci to pôsobí ťažkopádne. Dávam tomu šancu len kvôli The Punisherovi, ktorého považujem za najlepšiu vec od Marvelu. Každopádne dopozerané a viac menej spokojnosť. Hoci sú to 4 slabšie *.1.séria - 75%

• 16.1.2018  23:55

Herecký koncert s fantastickými dialógmi a s neuveriteľne silným presahom. McDonaghov najvyspelejší film. Nehrá sa na nič. Pomaly plynie. Ukazuje nám postavy, ktoré by sme nechceli za susedov. Zároveň s každou jednou postavou súcitíme. Nech je akokoľvek negatívna. Každý tu prechádza zmenami. A je tu niekoľko silných miest. Zamiloval som si to. Čítanie dopisov, horiaca stanica, barová scéna, hasenie billboardov. Film ktorý rezonuje a ktorý si zaslúžil všetky ceny čo získal právom. Takýto druh filmov mám rád. Coenovci už dekátu nenatočili nič s takýmto presahom. Musel prísť McDonagh. Všetko tam sedí ako riť na šerbeľ. A je to neuveriteľne ľudské. A McDormand a Rockwell podávajú jedny z najlepších výkonov svojej kariéry.

• 16.1.2018  12:22
    Špína (2017)

Scenár stojí na veľmi jednoduchých základoch ( mlčanlivosť Leny) vzťahy v rodine, samotný akt znásilnenia, ktorý je vykonaný za veľmi odvážnych podmienok ( chápem tomu, že narušenie niečoho čo vnímame, ako domov je tu dôležité pre vývin postavy, ale predsa len). Ale aj napriek tomu je to herecký na veľmi vysokej úrovni a režijne si je Tereza veľmi istá tým, čo chce povedať a ako to chce povedať. Film vďaka tomu funguje a núti k zamysleniu. Často vyčítam slovenským filmom chladnosť a neschopnosť preniknúť do postáv. Tereze sa to darí.Nie vždy, ale rozhodne viac, než by som od takéhoto filmu čakal. Nie je to dokonalý film, ale je to dôležitý film. Nie len témou, ale aj tým, že prekračuje hranice. Pôsobí európsky a aj napriek množstvu vulgarizmov vyspelo.

• 14.1.2018  17:12

Film, ktorého vizuál značne prevyšuje príbeh. Krásne nakreslené políčka nás vťahujú viac a viac do videnia Van Goghovho sveta a jeho príbehu. Ten je spravený ako detektívny príbeh, kedy sa mladík snaží dopátrať prečo vôbec Van Gogh spáchal samovraždu. Stretáva sa s rôznymi ľuďmi, tí mu rozprávajú svoju verziu príbehov. Tieto príbehy sa vzájomne dopĺňajú a vytvárajú celistvý obraz života a smrti jedného umelca. Na to o akú nádhernú záležitosť sa jednalo som trochu sklamaný. Pretože sa mi tam žiadalo viacej Van Goghových myšlienok, monológov aj určitej krásy sprítomnenej vo formálnej stránke diela. Takto je to len obyčajný príbeh, ktorý kvôli roztrieštenosti postáv, nemá šancu navodiť potrebnú atmosféru a katarziu. Bez rozdielu na to, je to krásny film, ktorý sa oplatí vidieť. Mansellova hudba je výborná.

• 7.1.2018  21:45

Toto sa mi páčilo. Netradičný príbeh dvoch amatérskych filmárov, ktorých stretávajú úsmevné a prapodivné zážitky. Nemá to dejovú líniu. Je to len akési čakanie a konfrontácia s luxusom a biedou, s ľudskou prostoduchosťou. Sú turistami a akokoľvek sa môžu javiť intelektuálne vyspelí, tak na to na každom kroku doplácajú. Jamašita tu obsiahol veľa nápadov a vytvoril zaujímavé postavičky. Škoda len že podanie niektorých vtipov nie je tak úplne správne načasované. V tomto je majster Kitano, ktorý šplechne takú scénu do drámy, že vyprsknete smiechom. Ale aj napriek tomu, začínam tomuto independent japanese štýlu prichádzať na chuť.

• 6.1.2018  20:45
    Coco (2017)

Najkrajší kino zážitok hneď takto na nový rok. Coco má srdce, dušu, krásnu hudbu a plejádu nezabudnuteľných postavičiek. Príbeh je pekne zauzlený a hoci sa prekvapivý zvrat dá čakať, je podaný s citom a hlavne kúzelne. Finále vo vás potom len žmýka pozitívne emócie. Mal som strašný problém nerozplakať sa pred deckami. Oči mi slzili ako divé. Nádherný príbeh o smrti, jej pozitívnom aspekte a presahu v podaní mexickej mytológie. Neviem či som videl krajší a silnejší film od Pixaru od Toy Story 3.

• 5.1.2018  19:50

Problém s filmom je chladnosť. Hoci Kidman a Farrell sú vo svojich úlohách výborný, vzájomné vzťahy ustupujú chladnému, čístému a sterilnému priestoru a prostrediu. Vzťahové väzby sú tak určené cez akúsi tradičnú hierarchiu, aká je nastavená súdobou spoločnosťou. Ale poznať postavy nepoznáme. The Lobster bol viac založený na emóciach a pre mňa fungoval viacej. Rovnako aj grécke Lanthimosové filmy. Dôvod prečo to tu nefunguje, je druhá časť filmu, vyjadrenie zápletky a akési prijatie, celej situácie. To mi tam úplne nesedelo. Na jednu stranu chápem, že ako sociálna štúdia nemôžeme byť prehnane emočný a netlačiť na pílu, ale hlavná postava stojí pred rozhodnutím, ktoré má väčší dôraz na psychiku, než tomu tak bolo v tomto filme. Silné scény tu sú. Ale je tam veľa výplne práve s deckami, ku ktorým si kvôli tej chladnosti nevieme nájsť( aspoň ja som nemohol) cestu. Čo je škoda. Nepríjemné je to dosť.

• 1.1.2018  22:34
    Okja (2017)

Joon-ho Bong spravil eko film. Agitku pre mäsožravcov, ktorá sa nesie vo vizuálnom duchu jeho predchádzajúcich filmov. Páči sa mi diverzita, čudné postavičky, malé dievčatko, postava Paula Dana, ktorá je zase raz skvelá a celkový feeling filmu. Je pravda, že výplň občas pokulháva. Ako keby to presne nevedelo, čo to má byť. Ale scéna na jatkách a finále bolo natoľko uspokojivé, že zvyšujem o jednu hviezdu. Nie je to najlepší Bongov film, ale rozhodne je zaujímavý. A hlavne sa mi páči multikultúrnosť snímku, využívanie viacerých jazykov a svojský prístup k práci. Škoda tých striekajúcich výkalov. Tie mi tam dosť vadili.

• 30.12.2017  21:46

V zásade taký nemastný neslaný experiment. Postavy nezaujímavé - ten týpek čo nosil lodičky ma strašne vytáčal - ale sú zasadené do akéhosi neutrálneho existenčného prostredia, čo mi prišlo do značnej miery sympatické. Mimo to si myslím, že film má určité náznaky potenciálu, ale nevyužíva ho kvôli neujasnenému uchopeniu. Je to o postavách? O mladých ľuďoch? O dospievaní? Ale vďaka tomu, koľko to trvá, je to v zásade dopozerateľné.

• 28.12.2017  17:36

Netypický film o Kumiko a jej utkvelej predstave, ktorú sleduje až do Minnesoty. Intertextuálne dielo odkazujúce na Fargo od Coenovcov funguje meditatívne, do určitej miery idealisticky a kladie dôraz na umeleckosť. Čo, ale neznamená, že je to vyslovene ľúbivé. Rinko je vo svojej postave uhrančivá, chápeme jej motiváciu - snívať a nebyť v spoločnosti, ktorá stále od nej niečo vyžaduje( tiež sa dakedy tak cítim), ale film nedovolí vytvoriť pozitívne spojenie medzi ňou a divákom, čo je škoda. Koniec je umelecký a nevyznieva prvoplánovo, hoci mal na to nábeh. Preto tá štvrtá hviezda. Funkčné sú roviny aj v Japonsku aj v USA.

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126