Čas nádejí - Episode 5 (2024) (epizoda)

Druhú svetovú vyhlásil Hitler? Ale čo! Tvorcovia seriálu by mali byť hnaní na zodpovednosť za šírenie lží a konšpiračných teórií.

Úsvit (2023)

Na film sme šli len kvôli tomu, aby sme vedeli (a videli), do akých projektov sype peniaze verejnoprávna RTVS. Po záverečných titulkoch bol človek na pochybách, či z nich väčšia časť nešla na úplatky pre renomovaných filmových recenzentov za pozitívne ohlasy. Neponúka totiž nič, čo by diváka nútilo si ho nielen znova pozrieť, ale totálne absentuje záchytný bod, zásadná scéna, ktorá by film katapultovala na Olymp. Najrušivejším elementom boli každopádne dialógy, kedy neustále prechádzanie z češtiny do slovenčiny a naopak, spôsobovalo doslova artikulačný chaos. Ďalším mínusom bolo žánrové lavírovanie, kedy divák nevedel, či sleduje kriminálku, alebo len súčasnej dobe poplatnú agitku. Zasadenie témy genderizmu do druhej polovice tridsiatych rokov dvadsiateho storočia bolo vtipné, rovnako tak výber samotných hercov znižoval dojem z celého filmu, ktorý tým pádom pôsobil nedôveryhodne. Jediné, čo stojí za pochvalu, je hudba a zábery prírody.

Bez ubrousku (2021) (pořad)

Tešil som sa na súťaž o varení. Miesto toho som dostal konskú dávku vzájomného urážania sa, faloše, ignorancie, závisti a prezentácie ľudskej tuposti. Oproti českej verzii s názvom Prostřeno!, kde účinkujúci sú zväčša normálni, resp. sa aspoň pred kamerami tak chovajú, je Bez servítky veľkým sklamaním.

Pěkně tučná sebeláska (2019)

Viděl jsem pouze upoutávku, ale zdá se mi, že aktivistky z tohoto dokumentu dělají vše pro to, aby všechny ostatní boubelky ještě více zostudily v očích veřejnosti. Stejná situace, jako s tzv. Gay Pride. Ti tzv. aktivisté jsou vesměs lidé, trpící mesianistickým syndromem, pasujících se do role mluvčích celé své komunity, ke které se sami řadí. Ve skutečnosti jí ovšem dělají medvědí službu, což si nejsou za žádných okolností ochotni vůbec připustit.

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Miera českej zaprdenosti a zadubenosti sa pozná podľa hodnotenia tejto relácie. Zdeněk Pohlreich je možno dobrý kuchár, ale vystupovaním pripomína typického českého Pepíka,ktorému stačí pivo, sviečková a slovník štvrtej cenovej. Paganovci sú úplne iná liga. Kultivovaní, priami a nehrajú sa na hogo fogo. Produkcia FTV Prima ale dala na reakcie českej lúzy a reláciu zrušila. Ako hovorím, typická česká zaprdenosť a zadubenosť.

Bohemian Rhapsody (2018) odpad!

Ľuďom chýba kritické myslenie. Nejak sa zmierili s tým, že im stačí priemer, až podpriemer. Vidieť to vo voľbách, pri nakupovaní a v neposlednom rade aj pri hodnotení filmov. Priateľka ma nahovorila na Bohemian Rhapsody. Dlho ma prehovárala. Súhlasil som pod podmienkou, že uhradí vstupné, no aby som nebol za hulváta, zacvakal som občerstvenie pre nás oboch. A to bolo to jediné, čo ma nútilo ostať v kine a neodísť uprostred filmu. Takže tak.

Helium (2018) (seriál) odpad!

Nórska multi-kulti propaganda, kamuflovaná za seriál pre deti a mládež. Najhoršie je, že ju vysielajú na obrazovkách verejnoprávnej RTVS. Kto doteraz nemal pochopenie pre vyčíňanie Breivika na ostrove Utøya, ho zrejme prehodnotí po pár častiach tejto seriálovej frašky.

Kráska a zvíře (2017)

Filmy, natočené v USA, sú určené čisto len pre vkus amerického diváka. Európania nikdy nepochopia zmýšľanie Američanov, rovnako tak Američania nikdy nepochopia zmýšľanie Európanov. Videl som z toho filmu len kúsok, ale nijak ma to neoslovilo. Pritom mám rozprávky rád.

Po strništi bos (2017)

Ak má aj po roku 1989 niekto potrebu kopať do Nemcov, tak je pre mňa úbohý šmejd. Modlím sa, nech už tá čechoslovakistická pliaga na čele so Svěrákovcami a podobným odpadom, konečne vykape a upadne do zabudnutia.