Čas nádejí - Episode 5 (2024) (epizoda)

Druhú svetovú vyhlásil Hitler? Ale čo! Tvorcovia seriálu by mali byť hnaní na zodpovednosť za šírenie lží a konšpiračných teórií.

Spalovač mrtvol (1968)

Film vyšinutého magora, ktorý ocenia azda len rovnako vyšinutí magori.

Helium (2018) (seriál) odpad!

Nórska multi-kulti propaganda, kamuflovaná za seriál pre deti a mládež. Najhoršie je, že ju vysielajú na obrazovkách verejnoprávnej RTVS. Kto doteraz nemal pochopenie pre vyčíňanie Breivika na ostrove Utøya, ho zrejme prehodnotí po pár častiach tejto seriálovej frašky.

Úsvit (2023)

Na film sme šli len kvôli tomu, aby sme vedeli (a videli), do akých projektov sype peniaze verejnoprávna RTVS. Po záverečných titulkoch bol človek na pochybách, či z nich väčšia časť nešla na úplatky pre renomovaných filmových recenzentov za pozitívne ohlasy. Neponúka totiž nič, čo by diváka nútilo si ho nielen znova pozrieť, ale totálne absentuje záchytný bod, zásadná scéna, ktorá by film katapultovala na Olymp. Najrušivejším elementom boli každopádne dialógy, kedy neustále prechádzanie z češtiny do slovenčiny a naopak, spôsobovalo doslova artikulačný chaos. Ďalším mínusom bolo žánrové lavírovanie, kedy divák nevedel, či sleduje kriminálku, alebo len súčasnej dobe poplatnú agitku. Zasadenie témy genderizmu do druhej polovice tridsiatych rokov dvadsiateho storočia bolo vtipné, rovnako tak výber samotných hercov znižoval dojem z celého filmu, ktorý tým pádom pôsobil nedôveryhodne. Jediné, čo stojí za pochvalu, je hudba a zábery prírody.

Bez ubrousku (2021) (pořad)

Tešil som sa na súťaž o varení. Miesto toho som dostal konskú dávku vzájomného urážania sa, faloše, ignorancie, závisti a prezentácie ľudskej tuposti. Oproti českej verzii s názvom Prostřeno!, kde účinkujúci sú zväčša normálni, resp. sa aspoň pred kamerami tak chovajú, je Bez servítky veľkým sklamaním.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film) odpad!

Na komédiu málo vtipné, na historicko-vojnovú drámu absolútne nevierohodné. Fakticky sa dá povedať, že celý tento paškvil je urážkou inteligencie tých, ktorí sa zaujímajú o históru svetovej vojny podrobnejšie. O to viac je smutné a zároveň nepochopiteľné, že to má tak vysoké hodnotenie. Žiaden rozdiel medzi týmto a tým, čo sa natáčalo za socializmu. Propaganda ako propaganda.

Kráska a zvíře (2017)

Filmy, natočené v USA, sú určené čisto len pre vkus amerického diváka. Európania nikdy nepochopia zmýšľanie Američanov, rovnako tak Američania nikdy nepochopia zmýšľanie Európanov. Videl som z toho filmu len kúsok, ale nijak ma to neoslovilo. Pritom mám rozprávky rád.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Partizánsku vojnu vedú študenti zo štátu Washington, ktorá je liahňou ľavičiarov v USA. To si tvorcovia tohto paškvilu snáď robia srandu.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Z výčtu toho, kto sa na tomto seriály podieľal, to zas až tak prekvapivé nie je. Samý žid, ľavicový intelektuál, kopa negrov a Jodie Foster. Už zo zásady bolo jasné, o čom to bude a proti komu je seriál smerovaný. Snáď Trump obháji svoj mandát.