Bohemian Rhapsody (2018)

Tak priemerný a plytký film som dávno nevidel (snažím sa im zvyčajne totiž vyhýbať). Pekne spája všetky známe klišé biografických a hudobných filmov do jedného veľkého neoriginálneho celku. Ani k hlavnému hrdinovi ani ku kapele sa za celý čas nedostaneme bližšie, nepochopíme ich konanie, neprežijeme časť ich problémov... Nepôsobí to dobre keď film povie o svojom protagonistovi menej ako stránka na wikipedii. Najhoršie je, že sa o to ani nepokúša, ide pekne podľa šablón, vyberá si zopár situácií na ktoré je divák zvyknutý... ono je to vlastne strašná irónia keď sa film snaží ukázať akí boli Queeni novátorskí, originálni a nekompromisní, a sám si ide po vyšľapanej cestičke bez kúska invencie. Je presne ako hlavný "bad guy" Ray Foster ktorý chcel od kapely aby neexperimentovala ale radšej napodobnila to čo funguje. Inak, Ray Foster je vymyslená postava ktorá slúži len ako zdanlivá prekážka na ceste kapely. A to je posledná vec ktorá mi príde hlúpa. Film si vymýšľa veľa dejových zvratov ktoré sa nikdy nestali len tak pre efekt, a ešte aj tak je výsledok prudko nezaujímavý.

Dva světy - Série 1 (2017) (série)

Tomuto seriálu niet čo vytknúť okrem jedinej veci, a tou je naťahovanie stopáže. Zásadné veci sa dejú príliš riedko, dej sa posúva príliš pomaly. Výsledkom bolo, že síce po dopozeraní epizódy som vždy mal chuť na ďalšiu, no po jednom-dvoch dňoch som musel presviedčať sám seba, že má zmysel pokračovať. Na druhú stranu treba oceniť podarené postavy a hlavne veľmi zaujímavé obsadenie na ktoré je radosť pozerať.

Bodyguard (2018) (seriál)

Veľmi podarený seriál. Oproti Line of Duty sa kvalita spracovania (kamera, réžia, herecké výkony) posunula zase o úroveň vyššie do vlny kvalitných až filmových seriálov, po tejto stránke niet čo vytknúť. Kompletnejší a súdržnejší bol aj príbeh, až na odmysliteľné detaily je prekvapivo uveriteľný. Centrálna konšpirácia je veľmi dobre vybalansovaná, ponúka množstvo rovnako pravdepodobných možností ako to mohlo byť, a až do poslednej chvíle netušíme na čom sme, no rozuzlenie nie je nejaká krkolomná verzia ale, v istom zmysle tá najuveriteľnejšia možnosť. Zo začiatku na môj vkus príliš rozvláčne ale časom sa to rozbehne.

Babylon Berlín - Série 2 (2017) (série)

Zlepšenie oproti prvej sérií, pútavejšie, napínavejšie a trošku menej hlúpe. Uvedomil som si pri nej však druhý problém seriálu - je absolútne nekompromisne neuveriteľne neinovatívny. Okrem super prostredia neexistuje aspekt v ktorom by bol novátorský, originálny či aspoň výnimočný. Jediný dôvod pre pozeranie teda ostáva výborne zachytené prostredie medzivojnového Berlínu, tak ako sa to doteraz nepodarilo asi nikomu. Sledovať tehdajší život je veľmi poučné a vďaka nemu nie je seriál stratou času.

Black Panther (2018)

James Bond Africa. A že postavy robia hlúposti a neustále si sami sebe odporujú prišlo asi od Marveloviek.

Babylon Berlín - Série 1 (2017) (série)

Po prvej sérií mi stále ani ani na jedinej postave ani trochu nezáleží. Taktiež to trpí známym seriálovým neduhom prekomplikovanosti. Sledujeme bohvie koľko frakcií ktoré spolu i nezávisle na sebe riešia svoje konšpirácie. Vtip je v tom že každá postava zasahuje do aspoň troch z nich a každý podvázdza a je podvádzaný, každý na každého má nejakú špinu. Keď jedna strana stratí jedného spojenca rýchlo náhodou získa druhého aby sily ostali vyrovnané. Niekto si pri takomto popise možno mädlí rukami, ale v skutočnosti je to fakt hlúpe. Skutočný život nie je nikdy tak symetrický, v skutočnom živote by takto komplikovane poprepájané konšpirácie padli do piatich minút. Nie, nie je pravda že všetko so všetkým súvisí (okrem prípadu Dirka Gentlyho, vtedy áno). V Berlíne bolo v tej dobe štyri a pol milióna ľudí, je vtipné sledovať asi dvadsať postáv seriálu na seba neustále narážať na náhodných miestach. Jediné pozitívum ktoré zatiaľ vidím je zaujímavé a poučné stvárnenie doby.

Babylon Berlín - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Už som na druhej sérií? HBO Go má všetkých 16 epizód ako jednu sériu, keby neprídem sem ani nezistím že začala nová. Ale iné som chcel napísať. Čakal som kadejaké pokračovanie, ale že sa z toho stane Line of Duty by ma nenapadlo :D

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Druhá séria je zlepšenie oproti prvej, je to pútavejšie, napínavejšie a trošku menej hlúpe. Uvedomil som si pri nej však druhý problém seriálu - je absolútne nekompromisne neuveriteľne neinovatívny. Okrem super prostredia neexistuje aspekt v ktorom by bol novátorský, originálny či aspoň výnimočný. Jediný dôvod pre pozeranie teda ostáva výborne zachytené prostredie medzivojnového Berlínu, tak ako sa to doteraz nepodarilo asi nikomu. Sledovať tehdajší život je veľmi poučné a vďaka nemu nie je seriál stratou času.