Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

V zivote jsem Draci doupe nehral, nic takovyho neznam, ale slibna recenze na csfd me prilakala, jelikoz jsem dlouho zadny solidni fantasy nevidel. Bohuzel, akorat me to dosralo. Chapu, ze velka cast nerdstva D&D oceni, ja na tyhle moderne pojaty fantasy fakt nejsem. Prostoduchy radoby vtipny talky, nesympaticky obsazeni v cele s Chrisem Pinem, nudna zapletka, plno predimenzovanych picovin a hroznej namrd digitalniho bordelu. I ve fantasy mam rad logickou a prehlednou strukturu, tady pri pohledu na vsemozny cary mary, sovomedvedy a podobny picoviny jsem byl dost zpruzelej. Takova kombinace Narnie a druhy serie Zaklinace, 50%

Iveta - Série 2 (2023) (série)

Ze sluzby VOYO se pomalu stava v nasich koncinach fenomen a v zivote bych necekal, ze v koprodukci Novy muze vzniknout neco lepsiho nez debilni sracka. Iveta me docela bavila, dramaturgicky, vizualne a castingove solidne zvladnute miniserie. Anna Fialova v roli Ivety je skvela, aktualne mozna moje nejoblibenejsi ceska herecka. Tiffany Richbitch jako Lada Staidl taky super. Jsem rad, ze prostor dostal i Mira Hanus, ten nikdy nezklame, a dokonce i Karel Svoboda v podani Sasi Rasilova alespon ten jeden usmev vykouzlil. Druha serie uz tak negradovala, logicky neprinasela vzestupy a nadeje, ale spis prubezne hloubila Ivetin nestastny osud, na kterem nic ani nezmenilo vymodlene narozeni potomka. Zpetne je mi Ivety lito, a jak rikal v prvni serii jeji otec “oni ji v ty Praze sezerou”, tak tomu tak nakonec bylo. Sepesi zklamani s tragickym osudem, majetnicky Staidl dalsi zklamani, do toho neustala naivita, nestabilita a nekonecne parazitujici bulvar. Fakt tezkej lajf.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Jeden z nejhorsich filmu, kterej jsem kdy videl. Nepocitam ruzny Babovresky, deckovy akcnaky se Seagalem apod, tohle bylo mysleno vazne, budget jak krava a svete div se, serie s Johnem Wickem je extremne popularni. Proc, to opravdu netusim, a je to pro me mozna nejvetsi zahada cele kinematografie. Do vcerejska jsem videl jen prvni dil, kterej hodnotim podprumerne, ale rekl jsem si, ze jeste dam sanci tomu aktualne nejlepe hodnocenemu. No ty pico, asi se mi nikdy nestalo, abych si musel dat cilene pet pauz behem filmu jen kvuli tomu, aby mi z toho nemrdlo. Neco tak strasne zdlouhavyho, nudnyho a stupidniho prece nemuze navstevovat miliony divaku v kokotskych multiplexech, proooooc. Mam akcnaky rad, ale tahle kundovina ve mne zanechala trauma. To tady tak mame po svete rozjebany gangsterstvo sdruzeny pod jednou radou, maj svoje kodexy, provadej najemny vrazdy, ok v poho koncept. Tim to konci, nasleduje festival trapnosti, ubohosti a nelogicnosti. Myslel jsem, ze akcni filmy, kde jeden hero pokosi desitky dalsich, uz nefrcej, ale i na tehle popcorn filmech, typu Rambo, neco bylo - nejaka atmosfera, charisma, ztotozneni se s hlavnim hrdinou, u nekterych i vyssi poslani. Tady je jen prazdno, stejne jako v dusi Johna Wicka. Keanu nejdriv nekoho zabije, pak kvuli nemu pochcipa 100 lidi, nasledne se vyda na pomstu, pochcipa dalsich 100 lidi a pak se s jednim z protivniku ve finale opet sprateli. Vidime dva vrcholy v podobe extremne dlouhych a nudnych akcnich sekvenci, nejdriv tu v Osace, kde beha slepej asiat s pohybem lepsim nez kdy mel McGregor, 50kilova holcina mlatici lukem desitky obrovskych chlapu, kulturni japonske archetypy, borce vyzbrojeny jak SAS v kevlarovych oblecich s taktikou a logikou na urovni oslika z Medvidka Pu, kteri se nejsou schopni ani rozhlednout kolem sebe, tudiz vznika prostor pro geronta Keanu, aby je bez prebijeni zasobniku a nekonecnym kardiem mohl rozjebavat. Druha sekvence z Parize me uz ani nedokazala nasrat, protoze jsem byl tak emocne vyzdimanej, ze bych se nepozastavil ani nad vtipy Vaska Vydry. Sem tam zabiti par normalnich bidaku, nasledne destruction derby a honicka u viteznyho oblouku, za kterou by se nestydel ani Dom Toretto, a pak vrchol pres 200 schodu k Sacre Coeur, kde nas hrdina bez zraneni behal, padal, skakal, zabijel, masakroval, ale tvleeee nikdy se nevzdal a proste sel dal, lol. Kdyby byl snimek o hodinu kratsi a vic by se pracovalo s autenticnosti souboju, mozna by si to i 3* zaslouzilo, takhle ne. Filmari si zajistili napric svetem luxusni lokality, nechaj si vyklidit misto pred Eiffelovkou, super dronovy zabery, vyprava taky povedena, ale vyslednej produkt k smichu.

Sex O'Clock (2023) (seriál)

Nikdy jsem si neumel predstavit, ze se podivam na komedialni serii mapujici osudy teenageru na stredni skole. Stesti pro Voyo, ze nove dily vzdycky vychazely v sobotu, takze se v kocovine tupe podivat na relativne zabavnou, svezi a originalni vztahovku plnou nadrzenych buchticek docela slo. 65%

Volha (2023) (seriál)

Pri pohledu na prvni dil jsem si rikal, ze se CT posrala. Od druheho dilu jsem se ale zacal bavit, zpetne to ocenuji cim dal vice a stve me, ze serie mela jen pet dilu, minimalne ten zaver byl trochu ukvapenej. Volha nabidla uplne jiny prezentovani normalizacni doby nez vetsina jinych del, vcetne buranstvi zakorenene ve velke casti spolecnosti. Naprosto uzasne satiricke znazorneni toho predobrazu oportunistickeho praskacskeho srace v podani skveleho Krystofa Hadka. Clovek, kterej je blbej ale zaroven vychcanej, si v te dobe proste dokazal poradit. Nikdy jsem si neuvedomoval, jak moc velky zajem mela STB na fungovani Ceske televize. Respektive mi bylo jasny, ze vysilani podleha tvrdym pravidlum a cenzure, ale co vsecko se kolem toho delo, to jsem cumel. Odporna doba, vcetne ruznych potratovych komisi nebo cekacek na byty. A velkej palec za Jirku Dvoraka, moje nejoblibenejsi postava.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Tramtararaaa, tamtadadaaa! A viteznou televizi v kategorii o nejvetsi produkovanou picovinu se stavaaaa - TV Prima! Gratulujeme, tady mate moje cerstve vysrane hovno, muzete ho poslat treba influencerum do vily. Prima je v tomhle fakt mistr, vzdycky musi vytvorit neco, co stoji za jeste vetsi picu nez tvorba na jeji konkurecni televizi TV Hovna. Ptam se sam sebe, proc to udelali? Chteji zacilit na vekovou kategorii 10-20 let, jit s modernimi trendy a ukazat svetu, ze TikTokeri nejsou uplny curaci? Uz po prvnim dile je jasny, ze se to absolutne nepovedlo a nehodlsm uz videt ani minutu, jedine ze by uniklo nejaky video z hromadnyho soustani. Vesmes se tam jedna o nezname influencery, znam jen Kajumiho kvuli otravnym songum a jeho unikle fotce s mikropenisem, pak jsem si nasel, ze i ten Datel je celkem znama firma. Zbytek? Wtf? Ty holky? Typicka urvany kravy, co si fotej jen svoje prdele a makeupy. To nekoho zajima? Prcani s nima muze byt ale dobry, o tom zadna. Kdyz uz tady mame trend influenceru, tak me napada nekolik serioznejsich, kteri by mozna stali za prostor v televizi, ale ti by samozrejme do neceho tak stupidniho nesli. No a ty pico, jeste nekoho zajima koncept reality show, kde se par vymrdancu zavre do vily, tam spolu zijou, soustsj, hadaj se a stab jim dela naschvaly? A nejaky lajkovani ty vole, souteze v hadani jinejch influenceru apod ... Ani se nechci vyjadrovat k vykonu moderatorky, extremne nevtipnym narazkam a k tem nevykusnym grafickym picovinam kolem toho. Do pici, vzdyt tomu ani sama Prima neveri a dali to na vysilaci cas v 17:15. Ta show je odsouzena k zaniku, strhne se na ni vlna hejtu vcetne myho komentare a za pul roku si na to uz nikdo nevzpomene, maximalne si nekdo rekne “jeeee, hele, to je ten stupidni prostitut Kajumi” a tim to konci, jako hromosvod hejtu a pohorseni to slouzit nemuze, protoze ty lidi nejsou proste zajimavi. Ve vymene manzelek si aspon luza rekne, ze ma lepsi zivot nez fetacko-alkoholicks rodina. Tady se podivas na tri vzhledove podobny radoby alfa samce, na tri pindy a jednoho potrata. Fakt nechapu, o co Prime jde.

Love Island (2021) (pořad)

Jedna hvezdicka za cecky a prdele, objektivne ale odpad. Vubec nechapu, o co tady jde. Extremni nuda. Likehouse byl aspon bizarni, tady proste nic neni. Priserny dilo, Nova se opet vydala s Primou do souboje o nejvetsi produkovanou sracku.

Severní vody (2021) (seriál)

No ja nevim ty vole, dost zvlastni serial. Nevedel jsem co cekat a ani ted nevim, jak to vlastne zhodnotit. Zprvu se mi libila drsna chlapacka atmosfera pristavniho mesta, Collin Farrell pripominajici Ohare z Game of Thrones si me hned ziskal. Zanrove to vypadalo na takovou temnou dobrodruznou vypravu, ale velmi brzy se z toho stala takrka kriminalka a po chvili zas survival drama. Zanrove slozite uchopitelny, ale tak ok. Spis mi vadila hlavni pointa deje a zejmena zaver, ten mi prisel dost odflaknutej. Myslim si, ze by bylo mnohem lepsi, kdyby misto peti dilu vznikl treba dve a pul hodiny dlouhej film. Krasne by se daly vystrihat prazdny a nesmyslny sceny a pritom by atmosfera zustala netknuta. Chvili brutalni sceny plny zabijeni, pak zas nudny okna. Kazdopadne co si budem, absolvovat tehdy takovy vypravy za lovem velryb, to muselo byt fakt strasny. Alespon jsem si odnesl poznatek o velrybim tuku, nevedel jsem, ze byl v dobach prumyslove revoluce tak dulezitym. No a ted uz potreba neni, takze by se mohly vsichni zmrdi na vybijeni velryb laskave vysrat.

Schumacher (2021)

Celkem zklamani, fenomen Schumacher by zaslouzil dustojnejsi dilo. Co si budem, sportovnich dokumentu vychazi za posledni roky jak sracek a divak si zvykl na pomerne vysokej standard, takze jsem proste cekal viiic. Spatne uchopitelna struktura, absence dominantniho obdobi po roce 2000 a nasledne Alonsa, celkove takovy plytky, monotonni a malo emoci. Dokument o Sennovi byl o dva levely vejs, ikdyz chapu ze on sam jako osobnost rezonoval v Brazilii mnohem vic nez Michael v Nemecku. Kazdopadne libilo se mi vykresleni kontrastu Schumiho jako zavodnika a jako taty od rodiny. Obrovska skoda, ze nemuze sledovat svyho syna v F1. Pro me nejlepsi jezdec nehlede na Hamiltonovi novy rekordy.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Bylo mi jasny, ze se nedockam zadny super pecky, ale opravdu jsem necekal toto. Celej serial na me pusobi jako student, kterej se sice nabifloval mnoho dat a terminu, ale absolutne s tim neumi pracovat, nechape souvislosti a kontext. Dopis na velmi slusnej zaklad ve vyprave a filmarine, ale to je kurevsky maloooo. Ve spouste aspektech tomu chybi dotazeni, hlubsi myslenka, vice emoci. Charaktery jsou neslany nemastny. V leccem se jedna o vykradacku Pana Prstenu. A ani nemusim mluvit o tom, ze pokud se nekde sejde particka smradu / pubertaku, kteri si hrajou na hrdiny, tak to z 96% dopada opravdu spatne. No a kdyz uz jsme u tech cisel, nemohlo chybet 4% zastoupeni homosexualu a dva z hlavnich protagonistu si k sobe u ohnicku a muziky nasli cesticku, neskutecny. Ackoliv se jedna o smysleny svet, tak stale vychazi z hodnot stredoveku. Kralovstvi, rytiri, chrabrost, krutost apod, a v takovym prostredi proste neni misto pro homosexualy, statecne a nezavisle zeny nebo afroamericke rytire. Co me taky sralo, byla prace s vyvojem deje. Cela cesta s dopisem na me pusobila jak plneni nejakych questu ve wowku. Nekam jdes, nekoho potkas, neco se stane a takhle petkrat dokola. Nulova gradace. A o pohrbenym zaveru netreba mluvit. Nevim, jestli tvurci maji za lubem druhou serii (drzim se ted za koule a moc moc prosim, kluci z Netflixu, uz tuhle kundovinu znova netocte), ale nejaky vysvetleni ohledne osudu nekterych postav by taky neuskodilo. No nic, krasnych 40% a naserte si.