anderson

rentiér

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106
    • 10.11.2017  07:04
    Súmrak bossov (TV seriál) (2017)

Prvá séria bola len taký "jemný" predvoj. S dávkou veľmi čierneho humoru by sa dalo povedať, že taký "čajíček". Druhá séria je už veľmi slušné "maso". Napríklad včerajšia časť o bratoch Mellovcoch. Sviniach v ľudskej koži, ktorým sa prepieklo do tejto chvíle úplne všetko (bez ohľadu na to ako skončila tá mladšia sviňa). Po pozretí si tohto dokumentu sa normálne zmýšľajúcemu človeku musí pozastaviť rozum... Ale počkať, veď sme na Slovensku. Tu je to predsa už normálka. Tu si mafiánske štetky volá do svojich najsledovanejších programov komerčná TV, odsúdený úkladný vrah si užíva potlesk verejnosti a zlodeji z vládnych i mimovládnych špičiek a ich lokaji dostávajú zlaté padáky. A to je len povestný vrchol ľadovca. Myslím si a určite nebudem sám, že trest smrti má v určitých prípadoch svoj opodstatnený zmysel. (10.11.2017)

• 25.10.2017  13:19

Filmy s námetom repetitívneho "deja vu konceptu" majú niečo do seba a teraz si ani nespomínam, že by som videl nejaký, ktorý by nebol aspoň priemerný. A platí to aj o HAPPY DEATH DAY. Bohužiaľ. A bohužiaľ preto, že aj keď sa jedná o slušnú, dobre obsadenú a dokonca aj zábavnú snímku, chýba jej väčšia scenáristická invencia a niečo... niečo čo by ten slušný priemer povýšilo na niečo nezabudnuteľné a originálne. Výsledné tri úmrtia ale vôbec nie sú zlou vizitkou a mne neostáva nič iné iba sa modliť, aby nejaký hollywoodsky šialenec (vzhľadom na slušný komerčný ohlas) neprišiel so sequelom, prequelom a podobnými vtákovinami. (25.10.2017)

• 22.10.2017  02:01
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Seriál pojednávajúci o začiatkoch modernej behaviorálnej metódy a profilovania v prostredí FBI. Forma je vycizelovaná do posledného detailu, ale scenáristicky sa jedná o variáciu na HALT AND CATCH FIRE v prostredí federálnych vyšetrovateľov. Kriminálna línia je v podstate druhoradá a rozhovory s vrahmi sú síce zaujímavé, ale ak hľadáte seriál o ich zvrátenej mysli, odporúčam návrat do dôb nedávno minulých (napr. PROFILER). Tunajšie komentáre zasa blábolia o niečom, čoho sa v tejto sérii vôbec nedočkáte. (22.10.2017)

• 11.9.2017  06:30
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Remeselne zručne zrežírovaný mix najroznejších atraktívnych seriálových klišé. Napínavé, vygradované a kvalitne obsadené, ale v záplave súčasných nadštandartných televíznych produkcií vo výsledku iba lepší priemer. Možno pri druhom pozretí a prípadnej druhej sérii hodnotenie zvýšim. Potenciál rastu tu je. (11.9.2017)

• 2.9.2017  11:33

Komentár užívateľa RedAK ma "rozsekal". Sám by som dojmy z tohto filmu nedokázal popísať lepšie. :-) (2.9.2017)

• 2.9.2017  08:01
    Shut Eye (TV seriál) (2016)

Seriál, ktorý chytí už od prvej epizódy a nepustí až do konca. Herecké obsadenie je navyše dokonalé. Odporúčam. (2.9.2017)

• 15.8.2017  11:20

Réžia slovenského znenia (ŠpÚZF 1964) = SVÄTOPLUK ŠABLATÚRA - Spektakulárny dokument o plavbe lode nazvanej LIETAJÚCI CLIPPER po svetových oceánoch. Pre mňa osobne najzaujímavejším faktom na celej tejto produkcii je dobový slovenský dabing, ktorý sa vďaka zopár nadšencom - a teraz sa podržte - podarilo umiestniť aj na oficiálne nemecké BluRay vydanie, ktoré vyšlo pred pár dňami! Takže aspoň takýmto kurióznym spôsobom niekto zachraňuje naše kultúrne dabingové dedičstvo. Patrí mu za to obrovská vďaka! (15.8.2017)

• 30.7.2017  19:06

Pre Charlize som mal vždy slabosť. (30.7.2017)

• 17.7.2017  10:31

Príbeh - na svoju dobu pomerne bizarného - manželského trojuholníka. Senta Berger a jej "sixtís look" tvoria dokonale príťažlivú harmóniu lahodiacu oku. (17.7.2017)

• 9.7.2017  20:57

Človek, ktorý v tunajšej databáze do kolónky "podobné" priradil k tejto slaboduchej zlátanine TUCKERa&DALEa bol pravdepodobne pod vplyvom halucinogénov. (9.7.2017)

• 9.7.2017  20:23

Cranston sa poprvýkrát pokúsil využiť svoju "perníkovú" charizmu vo filme a ja si trúfam povedať, že mu to absolútne vyšlo. Podporu našiel navyše v presnej réžii a jednoduchom, ale údernom trilerovom scenári. O napínavé situácie núdza nebola a pokus o noirovú atmosféru rozhodne nevyznel falošne. (9.7.2017)

• 7.7.2017  20:04
    Baby Driver (2017)

Réžia českého znenia = JIŘÍ KVASNIČKA - Skôr než to zasa nejaký pomätenec doplní do spätých filmov, dovolím si poznamenať, že toto s Refnovým filmom DRIVE nemá absolútne nič spoločné. Ak niekomu na spätosť stačí postava kriminálneho vodiča/řidiče, tak mu odporúčam dlhú a intenzívnu odvykačku. Ja by som si dovolil tvrdiť, že toto je skôr taká ultra teen verzia Hillovho DRIVERa. Bohužiaľ absolútne prepálená, cukríková a s postupujúcim časom aj nudná. Ako by WRIGHT totálne strácal svoj drajv... Snáď nabudúce, dúfam. (7.7.2017)

• 4.7.2017  18:52
    Wimbledon (2004)

Vtipná reminiscencia a pohodový romantický film. (4.7.2017)

• 3.7.2017  09:03
    Forever (TV seriál) (2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 2.7.2017, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = ŠTEFAN MANDŽÁR (3.7.2017)

• 28.6.2017  12:38
    Boli pri tom (Riaditelia) (TV film) (2017)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 26.6.2017, pôvodný televízny dokumentárny film (28.6.2017)

• 28.6.2017  06:34

Dokument, ktorý potvrdil jediné. Vtedy i dnes je história prispôsobovaná a krivená podľa toho, kto aktuálne má v rukách licenciu na jej manipulovanie. Portrét sociopata, akých dnes máme napr. u nás plný parlament, súdy či iné mocensko-spoločenské "páky". Akurát namiesto boja ideologického už ide len o "obyčajnú sofistikovanú" zlodejinu. No a dnešné obete už nemusia chodiť na súdne monsterprocesy. Úplne postačuje obyčajná - povedzme - exekúcia. A presne tak ako sa nič nestalo tejto ľudskej svini - keďže ho kryli stále vysokopostavení spolupáchatelia či "sympatizanti" - tak aj dnes - minimálne na Slovensku - je všetko v "súlade so zákonom". Človeku je z toho na povracanie. (28.6.2017)

• 25.6.2017  22:13

Oddychová nemecká lupičská komédia so sympatickým castingom a pomerne chytrým scenárom. Petersen i celý štáb bol zjavne v dobrej nálade. Za tri poctivé investičné stimuly. (25.6.2017)

• 25.6.2017  22:06

Nedostižný BIG LEBOWSKI roku pána 1998 položil latku príliš vysoko a nikto, kto sa pokúšal nakrútiť pseudonoirovú krimi komédiu o ničom ju doteraz nedokázal prekonať (paradoxne ani samotní Coenovci). VTEDY VO VENICE sľubovalo zábavu v podobnom duchu, žiaľ potenciál ostal nevyužitý. Možno keby to do rúk dostal Guy Ritchie... ale ktovie. Dvoje vulgárne graffity aspoň za Middleditcha, ktorý sa pomaly zo Silikónu ktorý "válí" stáva aj nádejným filmovým hercom. (25.6.2017)

• 22.6.2017  07:01

Ferrell a Wahlberg sa v tejto akčnej komédii našli ako absolútne dokonale zohratá komická dvojka, medzi ktorou funguje buddy chémia i vzájomný humorný kontrast (upätý slušňák vs. drsný frajer). Navyše po scenáristicko-režijnej stránke ide o takmer perfektne vybrúsenú perlu, pri ktorej som dostával pravidelné záchvaty smiechu (stačí keď si spomeniem na dialóg o tuniakovi a levovi a umieram). A ako fanúšik dabingu musím poznamenať, že český dabing s Procházkom a Hruškom v ničom nezaostáva za samotným filmom. Skvelá práca! (22.6.2017)

• 16.6.2017  21:33

Votrelec sa stal v novom miléniu silnou značkou, ktorú Ridley Scott dôsledne využíva na obohatenie svojho bankového konta. Z mysteriózneho sci-fi hororu tak po akčnom intermezze dospel až do existenciálnej popkornovky o hľadaní odpovede na odvekú otázku či bolo prvé vajce alebo sliepka. Ja osobne som teda čakal priame nadviazanie na PROMÉTHEA, kde Noomi nájde planétu stvoriteľov a nakope im ich stvoriteľské pozadia. Bohužiaľ tu máme PROMÉTHEA 2.0 v ktorom namiesto jednej pustej zasvinenej planéty máme inú. Riešia sa tu nezmysly a votrelec tu dokonca zmutoval na domáce zviera. Navyše niektoré scény ani nedávajú zmysel. Chápem, že produkcia i scenáristi ušetrili, ale nechápem tie vysoké hodnotenia. Dve hodiny nudy a príšerných dialógov. Ak to bude mať pokračovanie, tak amen tma. (16.6.2017)

• 2.5.2017  00:07
    Monolith (2016)

Minimalistický "Knight Rider" survival. (2.5.2017)

• 28.4.2017  21:55
    Uteč (2017)

Načisto prehajpovaný mix absurdne budovaného trileru a umelohmotne šponovaného neatmosferického prepätia. Jedna hviezdička za komediálny WTF záver, ktorým režisér aspoň trochu uzemnil svoje frankenštajnovské (alter)ego. (28.4.2017)

• 6.4.2017  06:44
    Lupiči (2015)

Na úvod treba povedať, že sa vôbec nejedná o akčný film. Zhruba dve "akcošky" tu síce sú, ale od adrenalínovej jazdy majú ďaleko. Naopak, multikultúrne uvedomelí tvorcovia moderným morálne flexibilným divákom predkladajú srdcervúcu drámu zo spoločensky diverzifikovanej Európy. V nej súperí gang sympatických a etnicky rôznorodých - rozumej dobrých - lupičov s gangom nesympatických a etnicky nerôznorodých - rozumej zlých - priekupníkov s drogami. Film nemá šťastný koniec, čím chcel režisér nepochybne zdvihnúť pomyselný morálny ukazovák/prostredník (vyberte si podľa vlastného uváženia) a apelovať na všetkých multikultúrne obohatených obyvateľov Europy, že "krást se nemá". Bol som dojatý. (6.4.2017)

• 4.4.2017  10:54
    Smrt ve tmě (2016)

Tunajšie žánrové zaradenie do škatuľky hororu je úplne mimo a predikuje v divákovi absolútne mylné očakávania. S morálne pochybnými postavami sa navyše dá len veľmi ťažko stotožniť. O napätie ale v žiadnom prípade núdza nie je. A musím oceniť aj značne originálny, ale pre mňa nadmieru úchylný námet. Každopádne po otrasnom pokuse o remake mojej obľúbenej klasiky, vykročil režisér oveľa sľubnejším smerom. Prizval si na pomoc skvelého Langa a dokonca sa mu podarila aj jedna scéna pri ktorej som skoro zvracal (čo sa mi nestalo už nekonečne dlhú dobu). Neviem či to bol účel, ale režisér (možno nechtiac) skvele poukázal aj na prehnanú politickú korektnosť, kvôli ktorej hlavná hrdinka takmer "zařve", hoci jej parťák mohol všetko poriešiť kladivom a jednou presne mierenou ranou. Záver nám navyše sľubuje pokračovanie, na ktoré som veru dosť zvedavý. (4.4.2017)

• 4.4.2017  10:42
    Rupture (2016)

X-MENI na trilerový spôsob. Mierne napínaví, mierne nudní. Ale s NOOMI v hlavnej úlohe sa tie pseudoevolučné táraniny dali celkom v zdraví odsledovať. Takže za tri pavúky. (4.4.2017)

• 26.3.2017  19:00
    Brimstone (2016)

Aj keď sa tendenčný pamflet zaodeje do kvalitného vizuálu a - až na "vykulenú" Dakotu - neurážajúcich hereckých výkonov, stále je to len pamflet. Prežil som to. Takže za 3 vykŕmené ošípané. (26.3.2017)

• 22.3.2017  22:30
    The Horde (2016)

Námet ktorý by mal v rukách talentovaného tvorcu obrovský potenciál je využitý sotva spolovice. Priemer. Ale nenudí. (22.3.2017)

• 22.3.2017  06:47
    Neutečeš (2014)

Na tomto filme by sa nádherne dalo demonštrovať ako sa sľubná a pomerne originálna a nádejná hororová zápletka dá totálne pochovať a znefunkčniť. Hlavní hrdinovia sú načisto vypatlaní pubertiaci, ktorí sa len poflakujú, povaľujú a pregrciavajú odnikiaľ nikam. Niet sa čo čudovať, keďže ich rodičia budú asi podobné ak nie aj horšie indivíduá. Asi vravím preto, že ich v tomto filme takmer neuvidíte, aj keď postavy ich sem tam zo slušnosti spomenú. Úplnú korunu imbecility ale nasadil tomuto filmu scenárista, ktorý vnukol retardovaným tínedžerom geniálnu myšlienku, že tajomného prenasledovateľa znesú zo sveta pomocou bazénu a elektriny. Nemám slová. Režisér navyše trpí záchvatom "artizmu" a mučí divákov nekonečnými a zmysel postrádajúcimi zábermi. Navyše vďaka digitálnej kiematografii sú tieto zábery sterilné ako televízna inscenácia a neobsahujú už ani náznak 35mm "filmovosti". Za odvahu, že som sa dodíval až do konca, udeľujem aspoň dva značne pomalé prízraky. (22.3.2017)

• 21.3.2017  06:39

Základom tohto nenápadného "antisystémového" filmu je naozaj dobrý scenár a kvalitne napísané dialógy. Na piatu hviezdičku mu chýba len istá dotiahnutosť v komplexnej charakteristike jednotlivých postáv a - podľa mňa - nie príliš šťastné obsadenie Pinea do titulnej úlohy. Pri všetkej úcte k režisérovi, z tohto "cukrouška" drsný texasan asi nikdy nebude. (21.3.2017)

• 17.3.2017  09:23

V profile režiséra filmu sa píše, že je to veľký talent. Po zhliadnutí tohto filmu si myslím, že sú to bohapusté KECY. Jednu hviezdičku si ale dovolím udeliť za primerané (ne)herecké obsadenie a druhú za to, že som od nudy úplne nezomrel. (17.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106