anderson

rentiér

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 7.9.2018  11:09

Pôvodný televízny dokument z krátkeho obdobia (1969 - 1972) kedy ČST Bratislava mohla svoje programy uvádzať republikovým názvom. (7.9.2018)

• 6.9.2018  20:05
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Mladá Farkašová - v reálnom živote - porodila a v návale popôrodnej eufórie (alebo depresie?) nadobudla dojem (podobne ako Urbaníková), že teraz už môže zasvätene "filozofovať" o živote. Neviem čo na to ženy, ale pre mňa bolo sledovanie utrpením. A ani moja drahá polovička sa v tom našťastie nenašla. Takže na slovenské pomery vraj výrazný nadpriemer? "Leda ve snu." Oslava povrchnosti, postupujúcej hodnotovej degenerácie a sebaklamu o tom, že toto je vraj humor. Farkašovej odporúčam vystúpiť z okruhu svojich rovnako postihnutých kámošiek a vyraziť do slovenskej reality v ktorej žijú ozajstné matky. Garantujem jej, že pokus o (ževraj) humor ju okamžite prejde. Navyše po filmárskej stránke je to nefalšované odpadové peklo. (6.9.2018)

• 5.9.2018  11:36
    Hyde & Seek (TV seriál) (2016)

Napínavý austrálsky príspevok k aktuálne horúcej téme terorizmu v mene náboženstva mieru. (5.9.2018)

• 5.9.2018  07:27
    Ministri (TV seriál) (2018)

Je to až neuveriteľné, ale celkom som sa bavil. (5.9.2018)

• 17.8.2018  22:55
    Upgrade (2018)

Hoci znepokojivá pointa mi bola v podstate jasná od začiatku, vôbec to nevadí. Tento mix sci-fi revenge akčného trileru mi sadol a bez hluchých miest svižne odsýpal až do konca. Navyše takto suverénne nakrútené a pôsobivé súboje som v podobnom type filmu nevidel už dlho. Takže za štyri nanoboty. (17.8.2018)

• 9.8.2018  10:29

Zvaríková samozrejme nehrá manželku "vlivného" režiséra, ale manželku známeho herca. Scenár opäť vyplodil Ľudovít Filan (apropo inak teda otec Borisa Filana) a neporadil by si s ním ani žiaden režisérsky génius. Prekombinovaná story je značne nevierohodná a krkolomne "vyšperkovaná" rôznymi kapitalistickými ornamentami (vydierač napríklad jazdí tuším na motorke značky Honda - čiže je v prednovembrovom ČSSR nenápadný asi ako pankáč vo filharmónii). Zaujme aspoň chabý pokus o kritiku do radov polície (Kožka ako "drsný" vyšetrovateľský samorast), ktorý končí len zmierlivým napomenutím a otcovským pokarhaním. Čiže presne to isté ako dnes, keď skorumpovaný štátny aparát zakrýva najrôznejšie kauzy a kauzičky, len aby vyvolení neprišli o svoje ťažko nakrad... pardon zarobené statky. Čerešničkou na torte je záverečná automobilová naháňačka medzi škodovkou a žigulíkom, z ktorej by iste išli do kolien aj tvorcovia pomaly už pravekej FRANCÚZSKEJ SPOJKY. (9.8.2018)

• 25.6.2018  17:23

Nezmyselná artová sci-fi gebuzina, ktorá dokázala z námetu, aký by povedzme v KRAJNÝCH MEDZIACH "zmrskli" do svižnej a úderne vypointovanej 40-minútovej jednohubky, vyrobiť neznesiteľne sa vlečúci návod na ultra pomalú smrť. Po celý čas som nechápal aký má zmysel postava matkopsa, prečo nás režisér týra neznesiteľne nudnými zábermi na tie isté exteriéry a najmä, kto má nervy na upratovanie takej prapodivne nepraktickej stavby situovanej do lona lesnej pustatiny. Ani neviem za čo udeľujem tie dva "blackboxy". Azda za osobnú statočnosť, že som túto ohavnú časovú dilatáciu dokázal bez ujmy na duševnom zdraví absolvovať. (25.6.2018)

• 20.6.2018  22:40
    Ghostland (2018)

S postavami som sa nestotožnil a ich osud mi bol viacmenej ukradnutý. A to je u psychotrileru - pretože o horor sa naozaj nejedná - dosť podstatná chyba. Jediné čo si budem pamätať je retardované škriekanie obézneho bábikofila, ktoré mi dosť liezlo na nervy. Čím si tento film vyslúžil toľkú pozornosť, to naozaj nechápem. Originalitu žiaľ nevidel ani z rýchlika. (20.6.2018)

• 17.6.2018  09:48

Moja obľúbená klasika sa dočkala nepriznaného učiteľského rimejku a ja to hodnotím pozitívne. Komediálne hrany kultivovanej zábavy samozrejme obrúsila kadencia vulgarizmov a zvráteností, príznačná pre nové a "moderné" generácie. No zaujal ma druhý plán, ktorý tu asi zachytia len naozaj vnímaví diváci. Film totiž ukazuje totálny rozklad morálnych autorít, ktoré by práve škola ako inštitúcia mala reprezentovať, posilňovať a dávať im vážnosť. A toto mi veru vtipné neprišlo. Skôr alarmujúce... (17.6.2018)

• 14.6.2018  08:28
    Childish Gambino: Heartbeat (hudební videoklip) (2012)

Za málo peňazí veľa muziky. (14.6.2018)

• 11.6.2018  21:31
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Povrchný seriál o povrchných ľuďoch, ktorí nemajú potuchy o tom aký je skutočný život reálnych "plebejcov". Navyše je to klišéovité a absolútne nezábavné. Chcený a nepravdepodobný happyend už len zatĺkol pomyselný klinec do niekoľkých otvorených rakiev. (11.6.2018)

• 10.6.2018  10:59

Až prekvapivo zručne nakrútená akčná úteková road movie jednohubka s výbornými ústrednými hrdinkami a pomerne počúvateľným VHS dabingom. Mimochodom v hudobnej linke našiel o rok neskôr nepochybne svoju až doslovnú inšpiráciu Alan Silvestri. (10.6.2018)

• 3.6.2018  12:38

Heist kombinácia Mannovho HEAT a OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH, ktorá na 90 percent, čiže dosť kvalitne funguje a má aj slušné herecké osadenstvo. (3.6.2018)

• 3.6.2018  12:33
    Chamraď (2017)

V prvom rade, nejedná sa o horor. Zaujímalo by ma, kto sem tento žáner priradil. Predpokladám, že ten človek nebol v tej chvíli pri zmysloch. Ide o variáciu na epizodický paralineárny film ala AMORES PERROS. Ale aj napriek námetu a drsným scénam to na mňa pôsobilo ako chcená paródia o modernej skurvenosti súčasného chudobného predmestia svetových metropol. A keďže som sa bavil a zároveň bol pohoršený, tak za minimum nudy, maximálne dobré hodnotenie. (3.6.2018)

• 29.5.2018  06:49
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Bizarný britský seriál o tradične netradičnom vzťahu vyšetrovateľka a chladnokrvná psychopatická vrahyňa. Tentokrát v komediálne ladenom a komiksovom štýle, so zámerne schematicky zjednodušenou psychologizáciou jednotlivých postáv. Ústredná herecká dvojica Sandra Oh a Jodie Comer je ale podľa mňa bezchybná a utiahne aj značne za vlasy pritiahnuté zápletky. Chybou, ktorá mi zabraňuje udeliť najvyššie hodnotenie je neuspokojivý záver sľubujúci - podľa mňa úplne zbytočnú - druhú sériu. (29.5.2018)

• 23.5.2018  09:20
    Innan vi dör (TV seriál) (2017)

Uveriteľný a napínavý severský krimiseriál s drsným závanom Balkánu. (23.5.2018)

• 13.5.2018  09:54
    Pomsta (2017)

Celkom by ma zaujímalo s akým zámerom tento film žena - režisérka nakrútila. Formálna stránka je totiž obstojná a rozhodne nenudí. Tá obsahová je však znôškou najhlúpejších postáv v kombinácii s najhlúpejšími scénami v danom žánri. Ale ako teaser na Darwinovu cenu fakt zábavné. (13.5.2018)

• 12.5.2018  00:56
    Terminal (2018)

Štylizovaná ftákovina o jednej zbytočne prekombinovanej pomste. (12.5.2018)

• 21.4.2018  20:58
    Drsný Harry (1971)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.200?+PREMIÉRA NA STV 1 = 20.4.2018, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 200?) = JOZEF HOLEC - Nekompromisný a spravodlivý detektív na stope ukážkového grázla v zlatých 70-tych rokoch 20. storočia. (21.4.2018)

• 11.4.2018  06:41

Neherečka Bluntová a nejaký Krasinski v prehajpovanom nezmysle. (11.4.2018)

• 9.4.2018  19:36

Guláš ala "pejsek a kočička". Ale zdá sa, že mnohým až nezdravo zachutil. Guy Ritchie sa definitívne musel zblázniť. A to už ani nie je s Madonnou... (9.4.2018)

• 8.4.2018  13:54
    Tomb Raider (2018)

Ak v údajnom akčnom blockbusteri účinkujú Danny Wu a Walton Goggins, nemuselo by to byť také zlé. Bohužiaľ bolo. (8.4.2018)

• 8.4.2018  13:31
    Proud Mary (2018)

Spočiatku to vyzeralo na politicky korektnú bezpohlavnú zlátaninu v ktorej sa uvedomelá členka dobrej a farebne správnej mafie, s láskou postará o budúceho multikultúrneho obohacovača, z ktorého - iste len nejakým informačným nedopatrením - urobila sirotu. Navyše akcie tu bolo čo by sa za necht vošlo. Ale vývoj tejto story bol prekvapivo sympatický a záverečnej akčnej scéne za zvukov PROUD MARY i za záverečné zúčtovanie s mafiánskym exmilencom udeľujem poctivé štyri balíčky koksu. A ten happyend som im nakoniec aj úprimne želal... Mať to schopnejšieho režiséra, mohla to byť pokojne ďalšia akčná klasika. (8.4.2018)

• 6.4.2018  07:30
    Silné reči (TV pořad) (2010)

Komentáre užívateľa MM_Ramone sú dajme tomu svojrázne, ale tento tu musím skopírovať, pretože s ním do bodky súhlasím: "Niet jebnutejšieho kokota ako je zmrd Jano Gordulič. Tento egocentrický drbnutý trcko si o sebe myslí, že je náramne vtipný a zábavný. No presný opak je pravdou. Je nesmierne trapný a hlúpy. Jeho prehnané ambície a absolútna absencia sebereflexie ho priviedli ku tomu, že začal robiť snad up vystúpenia. Obklopil sa pobodnými niktošmi ako je on sám a rozbehol na obrazovkách hnojáckej TV JOJ show "Silné reči". Niečo tak úbohé sa mohlo zrodiť len v tej jeho prijebanej hnusnej gebuli. Gordulič si totálny odpad!" (6.4.2018)

• 5.4.2018  14:14

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.12.1987, réžia českého znenia (ČST Praha) = VLADIMÍR KREJČA (5.4.2018)

• 5.4.2018  13:32
    Bandera rota (1979)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 - slovenský okruh = 14.11.1989, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = IVO TOMEČEK (5.4.2018)

• 5.4.2018  13:18
    Sylvia (1985)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 - slovenský okruh = 19.11.1989, réžia slovenského znenia (ČST Košice) = J. POLJAČEK (5.4.2018)

• 28.3.2018  09:34
    Detektív Dušo (TV seriál) (2018)

Od slovenskej (a českej) seriálovej tvorby súdny človek žiadne zázraky neočakáva. Ja osobne som už rezignoval aj na niečo, čo nazývam "komerčný štandard". Preto ma premiéra pilotnej časti prekvapivo vôbec neurážala. Bohužiaľ nebol to ani žiadny zázrak. Nulová dramaturgia (ktorá netuší ako skombinovať komediálno - kriminálny žáner), bezradná réžia (amatérske vedenie slovenských prepytujem hercov, defacto "celevrít"), relatívne fungujúci scenár trpiaci neschopnosťou vložiť postavám do úst uveriteľné a civilné dialógy... A mohol by som pokračovať až do nekonečna. V Markíze evidentne podľahli dojmu, že stvoria slovenského Monka, no bohužiaľ - ako to už u stupídnych nápadov realizovaných amatérmi býva - dopadlo to nemastne - neslano a kam to bude smerovať, to si už vôbec netrúfam odhadnúť. Jedna hviezdička za Nogu (ktorý asi ako jediný nezabudol hrať) a druhá za pomerne schopné no absolútne nevyužité(!) exteriéry. Inak ťažká bieda. (12.1.2018)

• 28.3.2018  09:32
    Zlatý důl (1982)

Réžia slovenského znenia (SPF 1988) = SVÄTOPLUK ŠABLATÚRA (28.3.2018)

• 22.3.2018  10:43
    Trust Me (TV seriál) (2017)

Réžia slovenského znenia (RTVS 2017) = SOŇA FERANCOVÁ - Napínavý seriál o ukradnutej identite. V druhom pláne našinec spoznáva pomery v zdravotníctve, ktoré sú mu až desivo povedomé. (22.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108