Millerovi na tripu (2013)

Znôška najhorších a najschematickejších klišé rodinných amerických komédií poslúžila tvorcom Millerovcov ako pilier novodobej zábavy, kde sa pre šťavnatý a viacmenej samoúčelný "fuck" nechodí ďaleko. Nebyť obligátnej fekálnej odbočky (pavúk), dal by som 5. A to aj napriek tomu, že od naozaj vtipnej komédie, od ktorej by ma ešte teraz bolela bránica to má na míle ďaleko. Kvôli pohodovej nálade, ktorou je film prestúpený sťa odér kvalitného matroša a kvôli brutálnemu titulkovému gagu s THE REMBRANDTS, ale budem naozaj veľkorysý. :-) A hoci je Anistonová na striptérku dosť prestarnutá, v spodnej bielizni jej to stále nenormálne sekne ! (20.10.2013)

Archa neviňátek (1993)

Réžia českého znenia (INTERSONIC 1993) = JÚLIUS MATULA+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: WAU = 6.10.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = ? (9.9.2013)

Podfukáři (2013)

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 28.9.2013, réžia českého znenia (Prima 2003) = MARTA BALLINGOVÁ (3.10.2013)

Kapesné (1976)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 2.10.2013, réžia českého znenia (MGM) = ? - Skrátka klasický Truffaut. (3.10.2013)

Nelítostný Parker (2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 6.10.2013, réžia slovenského znenia (Markíza 2013) = (30.9.2013)

Šéfové na zabití (2011)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 22.2.2014, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2014) = - Opäť plné vulgarizmov, bez ktorých si dnešní "kreatívci" asi žiadnu komédiu nedokážu predstaviť. Tentokrát ma to ale neurážalo a relatívne dosť som sa bavil. Navyše CHARLIE DAY dokazuje, že má potenciál aj mimo "gangu z Filadelfie". No a prečo dávam za 4 ? Nuž preto, že Anistonovej perverzná zubárka jednoducho nemá chybu. :-) (27.9.2013)

Projekt LAZAR (2008)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 22.9.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = - Americká psychorozprávka, vhodná povedzme na zabitie daždivého jesenného nedeľňajšieho popoludnia. (24.9.2013)

Coffee Town (2013)

Nebyť miestami stupídne vulgárnych "cool" dialógov, mohla to byť nadpriemerná konverzačná "indie" komédia s námetom značne britského razenia. Nakoniec priemer. (17.9.2013)

Kick-Ass 2 (2013)

Po tom ako sa Vaughn rozhodol odstúpiť od realizácie pokračovania svojho megahitu, zavrhol som nádej, že by dvojka mohla dosiahnuť čo i len polovičnú úroveň prvej časti. A nemýlil som sa. Pokračovanie zlyháva v akomkoľvek rozvíjaní pôvodnej zápletky a invencia scenáristu (a žiaľ zároveň aj režiséra) sa zmohla iba na nablýskanú a dvojnásobne "vytunenú" prezentáciu osvedčených prvkov originálu. Navyše zúfalé sú aj herecké výkony kľúčových postáv a u postavy Jima Carreyho to vyzerá ako by ju strihač osekal na minimum, čo znamená, že jeho talent vyšiel absolútne navnivoč. Som zvedavý aká bude trojka. Lebo šanca na reputáciu tu stále je. (12.9.2013)