Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (3 457)

Predátor: Evoluce (2018)

Na tento film by som sa asi nikdy dobrovoľne nepozrel, nebyť najnovšieho tragického prírastku do loveckej ságy. A musím povedať, že som sa bavil kráľovsky. Black síce mytológiu tiež poriadne prekopal, ale nielenže on na to má právo, ale dokonca mu to všetko aj parádne funguje. A to napriek tomu, že sa nejedná o R-kovú "řežbu", ale skôr popcornovú zábavu pre dnešných aktivistických tínedžerov. V desivom závese Koristi dávam jednoznačné silné štyri evolučné DNA reťazce. (Hoci pevne dúfam, že všetky tieto mutácie budú iba slepá vývojová cesta.) (7.8.2022)

Predátor: Kořist (2022)

Pôvodný PREDATOR patrí ku kultovým filmom mojej mladosti. Naopak KORISŤ je filmom, ktorý azda nemôže byť od originálu viac vzdialený. Ak by toto mal byť vzor akým bude DISNEY do budúcnosti nakladať s populárnymi foxovskými značkami, čaká nás veľmi smutná epocha. Keby aspoň sledovanie súboja rachitickej dievčiny s údajným vesmírnym lovcom bolo aspoň trochu nápadité a zábavné a nie trpiteľsky smiešne... Priznám sa, oslavné komentáre tunajších skúsených harcovníkov ma vystrašili oveľa viac než označenie tejto naivnej persifláže za horor. Za jednu useknutú končatinu odporného šovinistického francúza. HOWGH. (5.8.2022)

plakát

Garbage: Push It (1998) (hudební videoklip)

Absolútna audiovizuálna genialita vtesnaná do necelých piatich minút. Niečo ako Lynch krížený Carpenterom, Votrelcom a Hellraiserom. Neopísateľné "urban hell". Five head-bulb! (20.7.2022)

plakát

Alesso, Katy Perry: When I'm Gone (2022) (hudební videoklip)

Katy Perry a obria laserová vodováha od LG. Nesmierne pôsobivá symbióza. 😉 (14.7.2022)

Utíkej a střílej (2022)

Režisér sa rozhodol nakrútiť posttarantinovku ako vystrihnutú z 90-tych rokov. Pridal bizarnú konšpiračnú linku ako od Coenovcov a snáď až na hlavného a ultranesympatického hrdinu, siahol po nesmierne životaschopnom a zábavnom hereckom obsadení (najmä magor v podaní Henkeho je fakt dokonalý). Dotiahnuť ešte zopár detailov a štyri nekompromisne zábavné kryptoVHSky by boli samozrejmosťou. Takto iba nenudiaci a mierny nadpriemer. (14.7.2022)

plakát

Texas: Halo (1997) (hudební videoklip)

Chungking Express som si naplno vychutnal až keď u nás vyšiel na DVD. No hneď ako vyšiel tento videoklip k dokonalej skladbe od TEXAS, vedel som, že tvorcovia mu vzdali neskutočnú poctu. Aj po tých rokoch je klip spolu so skladbou plný "hongkongskej" energie - Kowloon HK, Chungking Mansion. (12.7.2022)

Princezna (2022)

Tvorcovia nenáročnej zábavy pre deti a mládež stáli v prípade tohto námetu pred náročnou dilemou. Museli stvoriť príbeh zo stredoveku, kde bude silný ženský element, multikultúrne obohatenie, odsúdenie mužského šovinizmu a ešte aj nejaká tá menšina. A to všetko by samozrejme okrem iného mohlo byť aj zábavné a komerčne úspešné. A ja musím neveriacky konštatovať, že aj keď to nie je na uvedomelého oscara, túto neľahkú úlohu sa im mierou vrchovatou splniť podarilo. Navyše Kurylenková - ktorú by som ja osobne pasoval aj za kráľovnú - je tu absolútne - no nenapadá ma iný výraz - ultimátna. Za štyri veže ako keď bičom plesne.  (3.7.2022)

Super-Blb (2022)

Francúzi zatúžili po svojom "kikesovi" a musím konštatovať, že potenciál tu bol. Ustúpil však fekálnemu humoru a výsledok je adekvátne tomu polovičný. Ak sa na tomto filme naozaj niekto smial od začiatku do konca, považoval by som to za príznak, ktorého sa treba obávať. Pár vtipných momentov sa ale našlo. Preto za tri deravé pláštenky. (26.6.2022)