Krypta (1981)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 1.11.1985 (R: ČST 2 = 14.2.1990) - Nezabudnuteľný zážitok z prednovembrového kina, keď som s vytreštenými očami sledoval čo nám to súdruhovia uvoľnili do distribúcie za koninu. :-) A celých 25 (!) rokov som čakal, kedy si tento zážitok budem môcť zopakovať. Španielsky DVDrip je konečne vonku a ja môžem konštatovať, že toto bizarné dielko nestratilo nič zo svojej 3 - hviezdičkovej charizmy ani po rokoch. Film je ťažké po žánrovej stránke zaradiť, ale až teraz som si všimol, že režisér balansuje na hranici absurdnej satiry a grotesky a detektívny príbeh je úplne podružný. Je škoda, že tento film pozná tak málo ľudí a je trestné, že sa doteraz nedočkal česko - slovenskej TV premiéry. K deju: v internátnej škole v Barcelone miznú mladé študentky. Na koreň tejto záhady sa snaží prísť "svojrázny" detektív ... (1.3.2009) Tak užívateľ kocourMour ma vyviedol z omylu. Film na ČST uvedený bol. SILA. (27.11.2009)

Nine Inch Nails: Broken (1992) (video kompilace) odpad!

Odporná brutálna debilná krvavá primitívna nechutná zhovadilá úchylná SRAČKA bez akéhokoľvek zmyslu. SALO si práve našlo svojho "bratríčka". A tunajšími oslavnými komentármi som zhrozený. A áno, už sa teším ako ma nazvete pokryteckým obmedzeným malomeštiakom, čo nedokáže vnímať posolstvo skryté v "prepytujem" hudbe. Každopádne, nie som nerozhľadený a videl som už kadečo. Nejde totiž o vizuálny šok, ale skôr o to čo vlastne autor "túžil" povedať. (26.2.2009)

Satan's Bed (1965)

Údajne jeden z najhorších britských filmov. Ja si to rozhodne nemyslím. Ale môj vkus je absolútne mimo tunajší mainstream. (26.2.2009)

It Couldn't Happen Here (1987)

NOTE (25.2.2009) Tradícia bezpríbehového hudobného filmu šmrncnutého surrealizmom , ktorý by mal rozšíriť (sic!) popularitu konkrétnej kapely je takpovediac britským trademarkom. A hoci sa nepočítam k skalným fanúšikom tohto dua, ich skladba HEART (nakrúcaná v SLOVINSKU) a "elvisovský cover" ALWAYS ON MY MIND sa mi v 80 - tych rokoch celkom páčili. Keď som teda vydedukoval, že klip k "elvisovke" pochádza z tohto filmu, nedalo mi to a pozrel som si ho. A neľutujem. (10.3.2009)

Hardgore (1975)

Po FORCED ENTRY ďalší pokus o skĺbenie akéhosi náznaku príbehu a pornografie. Samozrejme s prevahou porna. Nie je to ale až taký humus ako som sa nazdával, preto udeľujem aspoň 2-hviezdičky. Apropo napriek náznakom, žiadne gore-orgie a tobôž horor tu nehľadajte. K deju: do podivného sanatória prichádza mladá kočka liečiť si svoje nymfomanské chúťky. :-) Zapletie sa ale do sexuálnych a satanistických orgií, ktoré sa v sanatóriu konajú ... (22.2.2009)

Číslo (1992)

Žiaden komentár ? No, ČT 2 to kedysi odvysielala 2x a odvtedy ani ťuk. Tento film však vo mne zanechal veľmi príjemný pocit napriek tomu, že nejde o klasické komerčné dielko, ktoré smeruje priamo z bodu A do bodu B. Film pojednáva o právnikovi (LHERMITTE) a jeho trampotách s manželkou a deťmi. A napriek tomu, že sa v prvom pláne jedná o komédiu, dajú sa tu nájsť aj vážnejšie scény, ktoré napĺňajú do bodky žánrové kánony tragikomédie. Navyše film je umocnený vynikajúcim dabingom OLDŘICHA KAISERA. Snáď sa ešte niekedy dožijem reprízy. (21.2.2009)

Princip domina (1977)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 11.4.1982 + R: ČST 2 = 13.2.1983, réžia českého znenia (ČST Brno) = M. MESSANY (19.2.2009)

Andros zasahuje (1977) (seriál)

Réžia českého znenia = MIROSLAV KRATOCHVÍL (ČST Praha) --- epizódy: Agentúra trident (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.2.1983) + Léčba byla úspěšná - pacient zemřel (ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 - český okruh = 28.8.1986 + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 - slovenský okruh = 6.9.1986) + Smrt v dětském balónku (ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 8.1.1985+R:ČT 2 - český okruh = 29.10.1986) (19.2.2009)

Obviněn a na útěku (1978) (seriál)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 5.3.1983 - réžia českého znenia = BLANKA NOVÁKOVÁ (ČST Praha) (19.2.2009)