kritiklon

Ondra P.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 15.2.2016  23:31

Po Cameronově majstrštyku s Titanicem je Dobrodružství Poseidonu pravděpodobně hned za ním co se týče kvality a popularity i přesto, že jde o značně odlišný film. Zde je spíše vtip než romantika a atmosféra je jednoznačně nezaměnitelná v souvislosti s dobou kdy film vznikal. Myslím tím především velký důraz na herecký projev hlavních představitelů ale také jednotlivé scény a posloupnosti které jsou jednoznačně stylem a trendem tehdejší doby ve filmu. Především v amerických filmech. Jistojistě můžu říci že na tu dobu jde o velice kvalitní katastrofický film s dobrými herci. 4* za 78%

• 25.1.2016  11:17

Béčko jako vyšité ale z hlediska nenáročné zábavy je to perfektní. A to především i proto, že tento snímek si ani na něco víc nehraje. To co člověk chce a očekává od Lundgrena a Rudého škorpióna zde rozhodně dostane což není u filmů tohoto typu tak úplně pravidlem. A nejvíc mě dostávali prupovídky typu: "Padej, českej šmejde" :D. Za mě 3* za 65%

• 25.1.2016  11:09
    Bůh masakru (2011)

Největší síla tohoto snímku spočívá v hereckém umění čtveřice vynikajících herců. Přesto že se film odehrává pouze na jednom místě ( lépe řečeno v jednom bytě ) je perfektně zvládnutý co se týče humoru, stopáže a především jak již jsem uvedl po herecké stránce. Nemusí to sednout každému, ale mě se tento ojediněle zvláštní černý humor nesmírně zamlouval. 4* za 80%

• 25.1.2016  11:00
    V hlavě (2015)

Zajímavý nápad a originálí námět od Pixaru je povětšinou zárukou dobré zábavy. Ačkoliv zde není až tolik vtipu jako u jiných animáků tak nemohu říci, že by jsem se dobře nebavil. Ten menší poměr úsměvných scének zde totiž vyváží již zmíněná originalita a dostatečně dobrý scénář. 4* za 76%. Mimochodem Bing Bong je úžasně rozverná postavička :D

• 29.12.2015  23:27
    Casper (1995)

Typická klasika z "devadesátek" která není žádným pohádkovým veledílem ale jednou za čas na podívání třeba s dětmi to určitě není špatné. Ačkoliv byl za mého dětství Casper velký hit a nosil se na všem možném podobně jako dnes např.Mimoni, poprvé jsem ho viděl až nyní. Malinko tak nějak "americky" laciné ale milé. 3* za 59%

• 29.12.2015  23:20
    Prázdniny (2006)

Pohodová a svěží romantická komedie s dobrými herci a jednoduchou zápletkou mi dala přesně to, co jsem od ní očekával. Výborný film pro odreagování i pobavení, řekl bych vhodný jak pro ženy tak i muže. Nikoho neurazí a zábava je 100% zaručena především díky scénáři který není tuctový a již zmíněnému obsazení hlavních rolí. 4* za 78%

• 29.12.2015  23:14
    Ranhojič (2013)

Nevšedně laděný historický snímek, je perfektně vyvážený jak obsahem tak formou. Skvělý dramatický zážitek, ve kterém ačkoliv není mnoho akčních scén a bitev, jak je tomu v posledních letech u historických filmů neblahým zvykem, tak i přesto nenudí a upoutá diváka svým ojedinělým tématem a krásnou výpravou. 4* za 80%

• 6.10.2015  10:07
    John Wick (2014)

Příběh není dokonalost sama ale co se týče akční stránky Johna Wicka, tak jde o nejlepší akční film co se za poslední dva roky natočil, co jsem viděl. Srovnatelnou zábavu z akce jsem zažil snad již jen u Kingsmana, který je ale povahově úplně jiný. Tady není žádná nadsázka a lze se zasmát pouze u drsných a stylových průpovídek Johna Wicka typických spíše pro filmy s Arniem! Stylově mi to trošku připomělo "96 hodin" s Liamem Neesonem ale zde byl mimořádný a ojedinělý způsob boje hlavního hrdiny který se mi obzvláště líbil a Keanu Reeves tak dal o sobě po delší době vědět výraznější rolí a dokázal, že jeho hraní ještě nepatří do starého železa! 5* za 85%

• 6.10.2015  09:52

Že to dopadne tragicky se dalo čekat ještě než byl natočen první záběr. Naprostá zbytečnost točit taková pokračování. Závěr prvního filmu byl zkrátka dokonalý a nemělo se do toho zasahovat. Koruna je z toho cítit z Vizovic až do Prahy. Lhal bych kdybych tvrdil že jsem se párkrát nezasmál. Ale když vezmu v potaz, že jsem to spočítal na prstech jedné ruky a že ten nejslabší vtip či hláška z prvního dílů je lepší než ta nejlepší ve dvojce, je to zoufale málo! A tak přiblblý děj jen diskredituje předchozí dílo! Páni herci, máte opravdu zapotřebí si takto pošlapat pověst? Tento fakt chápu pouze u Bolka, ten kvůli dluhům přišel snad i o svůj klaunskej nos z "Manéže" ale ti ostatní mi nepřijdou že by zrovna dřeli bídu. 1,5* za 34%

• 24.9.2015  09:33
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Místy dobrej vtip nebo moment ale celkově mi koncept tohoto pořadu přijde neoriginální a asi po 2 nebo 3 dílech Vás to více než omrzí! Je to pořád jedno a to samé dokola. A nezachrání to ani ti nejsledovanější streameři, youtubeři, vlogeři a dokonce ani okoukaní hosti. 1,5* za 27%

• 16.9.2015  16:12

Přesto že je to pro mnohé mé vrstevníky klasická komedie, tak já ji viděl poprvé teprve nedávno. Nemůžu ji vynášet do nebeských výšin ale lhal bych, kdybych řekl že jsem se nezasmál. Jakožto pokračování snímku "Vánočních prázdniny" to je zhruba na stejné úrovni. Bohužel ten typický americký konzum je v tom pořád znát ale více mi vadil u již zmíněného filmu o Vánocích kde byla celá ta jejich americká kultura strašně dotěrná a vychloubačná! 3,5* za 72%

• 16.9.2015  16:03

Příběh i použitá forma se mi i docela líbily. Bylo to takové poklidné, lehké, pohádkové fantasy spíše asi pro odrostlejší děti. Ale ačkoliv bych měl brát v úvahu dobu vzniku, tak ty masky, kulisy atd. mě osobně přišly dost odfláknuté a působilo to na mě spíše jako kdybych sledoval nějakou tu starou sovětskou pohádku. Už kvůli těm "řepám" co mají na hlavě hlavní hrdinové a ten drak či co, ten taky nevypadal vábně. Škoda, myslím že seveřani umějí podobné filmy lépe. Za mě se to vejde jen do průměru. 3* za 62%

• 16.9.2015  15:53
    Piraňa 3D (2010)

Z primárního hlediska chápu že jde o nadsázku a člověk to musí sledovat s určitým nadhledem a brát to v potaz. Jenže přehnané krvavé scénky se mi málokdy trefily do nálady a máloco mi přišlo vtipné tak, jak by nejspíš při tomto parodicky situovaném hororu mělo. Ale scény s přepůlenou blbkou na lodi, nebo piraňa co žvejká penis ty neměly chybu to se musí uznat :D Co se týče ostatních přehnaných skečů to už je slabota,stejně jako silně tuctová zápletka a tak dám 1,5* za 29% a to hlavně za tu rozsáhlou přehlídku výstavních balónů :D

• 30.8.2015  18:44
    Geronimo (1993)

Palec nahoru a klobouk dolů pro amíky, kteří se v Geronimovi odprostili od jakékoliv snahy obhajovat jejich "temnou historii" z doby kdy utlačovali původní obyvatele Severní Ameriky a omezovali jejich "právo na život"! Je zde sice vyobrazeno několik barbarských útoků na civilisty ale to je prostě válka a dělali to i kolonizátoři o tom žádná. A právě pro ten přímočarý a ničím nezaobalený přístup jak ukázat skutečnost pravými jmény i činy jenž jsou zde syrově vyobrazeny, se mi tento snímek nesmírně líbil. Navíc Wes Studi je úžasným představitelem pro takové role což má jednak v krvi, a což již dokázal v neopakovatelném velkofilmu "Poslední Mohykán"! Není to typický příklad filmu který by se dal zaškatulkovat na 100% jako Western! Oproti tomu je to však působivé drama z prostředí divokého západu, o jedné z postav ranné americké historie a složité době v níž žila. 4* za 82%

• 30.8.2015  18:32
    Sabotáž (2014)

Co k tomu říci? Nějako tu hodinku cca se můj úsudek pohyboval někde mezi 3 - 4 hvězdami a čekal jsem a tak trochu i doufal, že "Sabotage" to na ty 4* dotáhne a nadchne mě. Sice by nešlo o nějako žánrovou akční pecku na kterou by se vzpomínalo dlouhá léta, nicméně jsem svou důvěru vložil v originální koncept který..............nakonec dopadl úplně jinak než jsem myslel a než by bylo zdrávo. Čekal jsem podstatu té zápletky v něčem úplně jiném a podle mého názoru i originálnějším a i když ten konec nebyl nejhorší, tak mě poměrně zklamal. Ale jako stylová akční jednohubka postačí. 3* za 64%

• 30.8.2015  18:16
    Otčím (2009)

Obstojný hororový Remake. Originál zatím neznám ale co do kvality tak jde o čistě průměrný horor s ucházející atmosférou který ale příliš neděsí. Tento film je špatný horor ale docela kvalitní thriller, to jo! Děj a konec je ale předvídatelný až to bolí. Zato ústřední postava otčíma je zvládnutá slušně. 3* za 63%

• 25.8.2015  20:08
    Disturbia (2007)

No sice jsem to celkem v pohodě dokoukal ale až na závěrečných 30 minut mi to příliš nedalo. A i ta půlhodina je celkem diskutabilní. Trochu mi to připomíná filmy typu Vřískot či Nezvratný osud! Samozřejmě nemyslím příběhem, dějem, stylem či něčím takovým. Myslím tím, pro jakou věkovou kategorii je ten snímek určen. "Disturbia" má totiž typický příběh se záhadou, s typickými postavami co se vzájemně zabouchnou a spíše v pozadí zde stojí rádoby hororová zápletka se sousedem vrahem co má žumpu plnou náctiletých pipinek! Klasický případ "thrilleru" pro puberťáky!!! A když říkám puberťáky, myslím tím patnáctileté uhrovaté výrostky co hodnotí film jen dvěma způsoby! Buďto HUSTÝ a nebo NA-PÍČU-VOLE. Ale jak říkám, ke konci to celkem ujde i díky snaze o napínavou atmosféru. Jedno podívání určitě neurazí ani náročnějšího diváka. 3* za 65%

• 25.8.2015  19:54

Murphyovská ptákovina se vší noblesou! Je zde několik dobrých vtípků, ale daleko častěji je to trapné. Místy je to i celkem nuda s inteligencí psího exkrementu. Když jsem byl ještě malej tak se na to možná dalo koukat. Co si budem povídat, děti baví všelijaké americké hlouposti a obscénnosti. Tudíž děti to možná ocení než dospějou. Ale dnes už mi to příjde jako podřadná komedie s povětšinou špatným humorem. Prostě přihlouplá americká slátanina! 2* za 44%

• 21.8.2015  19:49

Zřejmě jsem něco podstatného přehlédl ale podle toho co jsem viděl já, jednoznačný případ nadhodnoceného filmu! Jindy úžasný Jean Reno je v roli Enza takový nemastný, neslaný. Hlavní postava Jaques, ta je úplně divná a nesedla mi. A jelikož i ostatní herci nic moc, tak po herecké stránce teda žádná pecka! Příběh ani prostředí kde se odehrává už mi neříká vůbec nic ( tedy míněno tímto způsobem jakým je to podáno ) a nebýt krásných mořských záběrů a to i zásluhou kvalitní kamery, viděl bych tento příběh ještě daleko hůře. Nic nezachrání ani zde často zmiňovaná romantická stránka filmu. Mě nepřipadá vyjimečná ničím, díky čemuž bych měl přidat "Magické hlubině" nějaké ty hvězdy navíc. Z mého pohledu 3* za 63%

• 15.8.2015  20:13

Příjemná podívaná. Takový ten film se silným příběhem, kdy je kvalita a způsob vyprávění na vysoké úrovni, což je jeho hlavní předností. "Secondhand Lions" jsou překrásným snímkem o dětství, životě a hlavně o snech! Haley Joel Osment, ačkoliv již trošku starší je ve své dětské roli NEpřekvapivě skvělý. Ostatně to jsou i Michael Caine s Robertem Duvallem. Řekl bych že nikdo z té trojice nikterak mnoho nevyčnívá, čímž je příběh i prostor pro ústřední postavy dokonale vyvážený! 4,5* za 86%

• 15.8.2015  20:04
    Prokletí (2008)

Slabší rozjezd, průměrný průběh a luxusní konec. Herci nebyli moc dobří a i přesto, že to příliš hororově na mě nepůsobilo ( takže jako horor docela slabota! ) tak posledních, našláplých 30 minut stálo rozhodně za podívání se na "From Within"! 3* za 61% a smrt všem fanatikům :D !!!

• 13.8.2015  20:50

Vyumělkované akční i vizuální orgie prznící historii. Tak o tom žádná! Když ona je ale ta pitomost s nesmyslnými stvůrami a výjevy, které by nevymyslel snad ani Homér, pro oko diváka děsně zábavná. Proto radši hodím za hlavu veškerou logiku a přehlídnu strojené, počítačové onanie a budu se bavit přehnanou Thermopylskou řezničinou. 3,5* za 72%

• 12.8.2015  20:11
    Svatý boj (2001)

Nejslabší snímek s neonacistickou tématikou který jsem dosud viděl! Ne, že by ten hlavní důvod byla skutečnost, že je v "The Believer" málo pro tyto filmy typického "ultranásilí"! Rád se podívám na propracované drama s touto tématikou, jako je třeba "Broderskab". Ale ač je myšlenka o nábožensky a ideově nerozhodném mladíkovi Dannym Balintovi zajímavá, zdaleka nevyužívá svých silných stránek a celý účel se tak nějak rozplyne do prázdna! 3* za 65%

• 1.8.2015  16:32

Po herecké stránce je to na 5*. A to jak Paul Newman a Henry Fonda, tak i méně známí herci. Ale ta zápletka mi alespoň v tomto podání přišla malicherná, příběh silně fádní a i to prostředí ve kterém se to odehrává mě jako diváka nijak neoslovilo ani nezaujalo. Zkrátka jsem se s ním nemohl ztotožnit. Vsadit takto dramatickou zápletku s tak málo dějovými zvraty do prostředí dřevařských dělníků? No nevím, nevím! Možná to je opravdu jen Newmanovým zpracováním protože Ken Kesey je pro mě vynikající spisovatel. Předlohu pro tento snímek neznám ale vím že je velmi ceněna. Ale bohužel musím konstatovat že toto zpracování jeho románu mě asi neoslovilo tím správným způsobem. Nebo toto téma v takovémto konkrétním provedení zkrátka není pro mě. Nebýt několika silných scén jako byla ta s Joe Benem pod kládou nebo Hankovou "fuckující" amputovanou rukou na konci, možná bych hodnotil i hůře. 3,5* za 67%

• 1.8.2015  16:20

Porod, těhotenství a vše co k tomu patří, to je velmi silné komediální téma které má mnoho možností jak pobavit diváka. I když jsem se u tohoto snímku několikrát zasmál, řekl bych, že nevyužil svého potenciálu ani z poloviny a to ani jako komediální film ani co se týče příběhu a zápletky. Čekal jsem to mnohem lepší po všech stránkách a za mě osobně je to zklamání. 2,5* za 47%

• 28.7.2015  18:05

Bohužel musím konstatovat, že od této vánoční komedie jsem čekal mnohonásobně více. Na "Christmas Vacation" jsem slyšel jen samou chválu a proto je asi zklamání ještě daleko větší než by bylo bývalo. Myslel jsem že půjde o originální vánoční komedii u které se budu trhat smíchy ale namísto toho jsem viděl spíše průměrný, americký vánoční kýč, který sice humor nepostrádá ale nemůžu tvrdit že jsem z toho filmu byl nadšenej! Vtipů mohlo být víc, naopak méně jich mohlo být těch, které by se dali zařadit do kategorie trapných výstupů. Dle mého názoru mírně přeceňovaný snímek. 3,5* za 73%

• 28.7.2015  13:22

Upřímné, víceméně pohodové drama z prostředí kouzelného francouzského venkova. Myslím že vyobrazení historického období a životních poměrů té doby je velice realistické. Co se týče příběhu tak ten je příkladně jednoduchý ale přitom lehký jako pírko. Krásná ukázka toho, že i z prostého děje klasického literárního díla se dá vytěžit maximum, máte-li zapálené a odhodlané herce, dobrého kameramana a kvalitní režii. Nádherná příroda i prostředí francouzského venkova je dokonalé a dodává snímku nevšední půvab který pocítíte na vlastní kůži. A to i přesto, že konec je smutný, možná až truchlivý! Moc se těším na pokračování "Manon od pramene"! 4,5* za 86%

• 26.7.2015  19:44

Podle mě je to jediná povedená, hraná adaptace komiksových animáku co se Asterixe týče. Ty další hrané díly už stojí za houby! To že úvodní díl je čestná vyjímka je hlavně díky trojici Christian Clavier, Gérard Depardieu a Roberto Benigni! Toto trio táhne na bedrech dá se říci celý film díky komickým rolím, které umějí všichni tři skvěle a s přehledem sobě vlastním. Nebudu to tady srovnávat s animáky protože zaprvé je to "nebe a dudy" ( má to úplně jiné kouzlo a působí to na mě zcela jinak ) a za druhé musím říci, že ani ne všechny animované filmy s Asterixem se mi líbily. Některé možná méně než tento hraný Asterix a Obelix. 3,5* za 72%

• 26.7.2015  16:31
    Malý pasák (2005)

Je tam šíleně znát ta nucená kontroverze! Snaží se to tlačit na pilu a to až na doraz, aby se to mohlo svojí obscénností tvářit drsněji než právě nasteroidovaný kulturista, masturbující před zrcadlem nad svým vlastním obrazem! Pánům tvůrcům trošku ujel vlak jelikož je zde spoustu obšlehlých věcí z podobných, starších projektů stejného ražení ( každej kdo zná si jistě domyslí o čem mluvím! ). Tudíž až na pár povedenějších, srandovních scének to nepřináší nic nového a to ani výstřední příběh který je čistě průměrný. A v neposlední řadě musím dodat, že animace se mi také nelíbila! To znamená že tam, kde by si to u mě mohlo nahnat nějaký ten bodík navíc to taktéž zklamalo! 2,5* za 49%

• 26.7.2015  15:51

Německý pokus o skopčácký "American Pie" s herci co postrádají jednak talent ale i sexapell a to jak na mužské tak i ženské straně ( když přimhouřím očko tak s vyjímkou té blondýny která ještě vypadá obstojně ale talent má očividně na úplně jiný věci než je herectví! ). A to je snad u filmu na toto téma také podstatné ne? Čím jiným by to chtělo táhnout diváky, když ne oplzlým či výstředním humorem a pohledem na polonahou sexy roštěnku/y??? Sakra v té americké blbosti o nadržených puberťácích byly aspoň herci co vypadali k světu, uměli zahrát a pěknejch holek tam byly tucty, snad jen s vyjímkou Alyson Hannigan, která se trochu opozdila a do krásy nám vyrostla až v posledních letech. Navíc to také bylo sem tam vtipný oproti "Kokotovi v pozoru"! Tohle je jen ubohá kopírka která je navíc nezřídka kdy trapná. 1,5* za 33%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12