Temné stíny (2012)

Perfektní, zábavné, stylové, vtipné a herci rovněž skvělí! Připomínalo mi to humor podobný The Addams Family ale také atmosféra byla značně totožná. Za sebe mohu jen doporučit. 4* za 82%

Žena ve vodě (2006)

Tady jsem zase jednou šlápl vedle a to přímo do ho***a!!! Asi nejzásadnější problém je v tom, že jsem čekal něco naprosto jiného. Nevim pro jakou diváckou skupinu to bylo zamyšleno natočit. Pro děti moc dospělé a pro dospělé moc dětské! Herci bez energie a zápalu, s téměř cirkusově strojeným hereckým přednesem. A ke všemu smrtelně ubíjející nuda. Nevím co pozitivního bych napsal a co bych ještě dodal! 1* za 23%

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Připomínalo to tu pohádku jak pejsek s kočičkou vařili dort. Ani náznak nějaké originality či vlastní iniciativy. Víceméně vykrádačka všeho co tvůrcům cvrnklo do nosu. Teda v tomto případě spíše do kalhot. Jediné pozitivní věci jsou vynikající dabing a pár dobrých vtípků nebo humorných situací. Tento "hokus-pokus" si jeden z našich nejznámějších komiksů nezasloužil. 2* za 44%

10 000 př. n. l. (2008)

Půlka filmu víceméně nuda, poslední půlhodina byla ale celkem zábavná - od spojení kmenů až po závěrečný boj! Spíš jde ale o typickou jednohubku. Žádný skvost to jistě není. 3* za 58%

Max a maxipříšerky (2009)

Velmi těžce se to hodnotí. Vím co tím chtěl básník říci a také některé scény jsem shledal jako velmi originální, zajímavé či lahodící mému oku. Rozhodně bych to také nenazýval rodinným filmem jak je zde zmíněno. Celý ten film chvilkama vypadá spíše jako nějaké pedagogické promovideo s psychologickým rozborem nevychovaného fracka. A jelikož jsem to takto prostě cítil a dělalo to na mě takový dojem, film mi příliš nesedl. Ani ty masky se mi nelíbily a nepřišly mi vůbec povedené. Na druhou stranu plně chápu když dá někdo 5* stejně jako když dá někdo odpad! Tenhle filmík může působit hodně rozporuplně a rozdílně na širokou škálu lidí to je prostě fakt! Takže za mě říkám že tam byly momenty co se mi líbily a nebylo jich ani nijak málo ale to celkové pojetí a zpracování mi jednoduše nesedlo. 2,5* za 46%

Vojna a mír II: Nataša Rostovová (1966)

Trošku zklamání. U díla tohoto rozsahu jsem čekal vzestupnou tendenci ale po Alexandru Bolkonském je Nataša Rostovová tak trochu krok zpět. Samozřejmě výpravnost a jakousi historickou pompéznost tomu stále nelze upřít. Nicméně hrdinka okolo které se druhý díl ságy celý točí, mi přijde jako naivní husička z druhého stupně sibiřské, pomocné třídy základní školy. Předlohu jsem nečetl takže nevím do jaké míry je to Tolstého rukopis či záměr nebo úmysl tvůrců ale tato hrdinka mi byla neskutečně protivná. Právě proto i škoda že je to hlavně o ní a děj není o něco všestrannější jak tomu bylo v první části této ságy. Jinak ostatní parametry tohoto díla jsou stále na vysoké úrovni. Kamera, kostýmy, exteriéry, interiéry i nastínění historického období a tehdejších společenských poměrů jsou velmi dobré. Doufám že třetí pokračování "Rok 1812" půjde ve šlépějích úvodního snímku a dočkám se ještě komornějšího a epochálnějšího vyprávění. 3,5* za 74%

Pobuda (2005)

Taková hrubiánská komedie s neandrtálcem Gérardem který se zde chová jak ten největší vidlák z nejzapadlejší francouzské díry. Podává příliš okatý herecký přednes, který je zde na jeho řekněme standardní úrovni. Ale ostatní herci ho dobře doplňují a já jsem se chvíli dobře bavil a chvíli skřípal zubama nudou! Pobuda určitě není propadák ale také nic na co by se vzpomínalo s kdejakou slávou a potěšením. Francouzi i Gérard umí komedie rozhodně mnohem lépe. 3* za 58%

Vládce knih (1994)

Na tu dobu je to jistě zajímavá záležitost. Mám na mysli to prolínání animovaného a hraného filmu. Samotný hlavní děj té animované části je ale čistě průměrný. Děti to tak napotřetí omrzí. Pro dospělé pouze jednohubka. A pro ty co tomuto žánru příliš neholdují nedoporučuji vůbec! Jsou daleko lepší animáky. Za 3* a se zde uvedenými 60% se plně ztotožňuji.

Jumanji (1995)

Klasika z mého dětství s perfektním Robinem Williamsem a začínající Kirsten Dunst je úžasnou fantasy pohádkou pro celou rodinu! Nechybí zde vtip, napětí, originalita ani kvalitní zápletka. Pro mě osobně velká nostalgie a film na který nedám dopustit. 4* za 77%

Lovci lvů (1996)

Mírně nadprůměrný dobrodružný film se skvělými herci. Beru-li samostatně zápletku tak ta je spíše průměrná ale hlavní představitelé se svými výkony i tak postarali o to že jsem se nenudil a tenhle "Hon na lvi" mě vcelku bavil! 4* za 75%

Ovládací panel
11 bodů