Bozvav

okres Brno
filmový a seriálový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 18.3.2019  22:41
    Dáma a Král (TV seriál) (2017)

Zatím viděna první série a musím říci, že za mne spokojenost. Jistě, postupy vyšetřování jednotlivých kauz jsou poněkud naivní, policisté jsou velmi benevolentní a vstřícní, podezřelí spolupracují a hned kápnou božskou, le navzdiry tomu se jedná o smysluplnou konverzačku v Poiretovském stylu. Matěj Hádek je ve své roli velmi dobrý a po dlouhé době v něčem snesu Donutila. Takže suma sumárum za mne první řada za 75%.

• 16.3.2019  22:50

Roztomilá hraná verze našeho večerníčku. Typicky německá, ale přesto půvabná. Za mne 70%.

• 16.3.2019  15:36

Slušná porce srandy, nasmála jsem se. Co na tom, že dialogy byly nablblé a celé to bylo klišovité. Za mne 70%.

• 16.3.2019  15:11

Film by měl působit jako celistvá výpověď o romantickém vztahu na pozadí válečných událostí v Sarajevu a o jejich dopadu na život hlavních protagonistů. Bohužel film tak nepůsobí, díky střídání jednotlivých období, které není dobře zvládnuté působí nesourodě a místy až zmateně. Silné okamžiky značně poškozují hluchá místa a plky o ničem. Jako celek slabší průměr. Herci dobří, hudba průměrná, stříh nic moc. Za mne 50%.

• 5.3.2019  17:47

Vcelku slušný snímek, napětí fungovalo, obsazení výborné, zápletka taky. Za mne 75%.

• 5.3.2019  17:07

Film měl obrovský potenciál stát se kulťákem, bohužel se tak nestalo. Nevím zda vinou scénáře, režie, či prostě to hercům nesedlo, ale něco bylo špatně. Každopádně za shlédnutí to stálo, až na pár hluchých míst, docela dobré. Za mne 60%.

• 5.3.2019  14:41

V podstatě děsná blbost. velmi mizerní herci, kterým se nedalo věřit ani slovo. Absence napětí, humoru, smysluplných dialogů. Jedna velká nuda, za mne 35%.

• 4.3.2019  22:47
    Polar (2019)

Tak nevím, jestli se mám smát a nebo plakat. S Wickem bych toto dílko určitě nesrovnávala, byť žánrově podobné, tak stylem zcela odlišné. Polar je směsicí bizardních postaviček, nesympatického obstarožního zabijáckého kokota, zcela nelogických dějových zvratů, hromady krve, trošky slušné akce a absence napětí. Na stranu druhou jsem se místy fakt nasmála ( jen nevím, zda to byl záměr tvůrců, nebo jen přidaná hodnota). Už jen ta představa, jak firma zaměstnávající námezdné zabijáky, svým zaměstnancům platí zdravotní a sociální pojištění, obhospodařuje penzijní fond a pak je na stará kolena likviduje, aby jim nemusela platit, je naprosto odvazová. Jen aby se neinspirovali i běžní zaměstnavatelé, nedej bože stát. Jsem na vážkách zda to mám poslat do kopru, nebo dát tři zvrácené hvězďule. Čert to vem, za to pobavení to stálo.

• 28.2.2019  11:57
    Muhteşem Yüzyıl: Kösem (TV seriál) (2015)

O proti staršímu bratříčkovi výrazně chudší výprava, nicméně realističtější podání. Za mne velké mínus představitel sultána Ahmeda, je to takový nesympatický jeliman. Velkým plusem je krásná hudba. V prvních sedmi dílech se toho moc nedělo, ovšem po výměně herečky v roli Kosem dostal seriál větší spád a stal se i akčnějším, tím pádem mne to chytlo. Takže za mne čtyři hvězdy za první řadu.

• 28.2.2019  11:53
    Velkolepé století (TV seriál) (2011)

Vizuálně dokonale propracovaný seriál, jehož první dvě řady (zvláště ta první) jsou i zábavné. Historicky dosti nepřesné, ale kdo se na to kouká k vůli historii? Skvělý herci, krásná hudba, vášeň, napětí. Za mne nejlepší telenovela ze všech. Od třetí řady výrazný sešup dolů, byť právě z hlediska té historie o dost přesnější. Jako celek dobré, za mne 85%.

• 23.2.2019  22:16

Přiznám se, že jsem se docela dlouho odhodlávala, zda si to mám vůbec pustit, abych nebyla zklamaná. A udělala jsem chybu, film je naprosto vynikající. Životní role Ivany Chýlkové, stejně tak skvělý i všichni ostatní. Minimalisticky pojatý snímek, jehož šílená rodinka, jakoby vypadla z oka té mojí. Velmi realisticky podaná směs nostalgie, napětí mezi jednotlivými členy rodiny, cizí prvek v podání přítele z Německa a marná snaha alespoň jednou vytvořit zdání fungující, harmonické rodiny. Nápad jehož vedlejí přidanou rodinou bylo krásné završení životní pouti jednoho z účastníků. Emoce prýštily, film ani na chvíli nenudil, dialogy trefné. Velmi zdařilé dílo, jenž je v rámci české kinematografie asi jedno z nejlepších z řadu let. Za mne plný počet. Tomáš Pavlíček i zůstane v hledáčku hodně dlouho.

• 23.2.2019  21:05

Skvělá ujížděčka, kterou jsem si díky výbornému obsazení (až na Seana, ten byl nemastný, neslaný), skvělým hláškám s slušné hudbě maximálně užila. K dokonalosti chyběl jen lepší závěr. Někdy je prostě méně více. Anna byla v roli domácího Sherlocka neskutečně zábavná, Blake patřičně drsná femme fatale. Zápletka vtipná. Za mne 90%.

• 23.2.2019  19:46
    Jan Palach (2018)

Když někomu hrkne v bedně a něco si udělá, reakce okolí jsou podobné. Že jde o duševně labilního jedince, který neunesl tíhu svého bytí (ať už to bytí bylo tragické opravdu, nebo jen v jeho hlavě) a že je škoda, že mu nikdo nepomohl. Pak stačí, aby si jeden takový vybral správný motiv a hrdina dnešního dne byl na světě. Následně by byla škoda toho potenciálu, co v sobě takový kousek má, nevyužít a nezblbnout jím masy. To už tu bylo mnohokrát a pořád mne to nijak zvláště nedojímá. Tudíž snímek o tom, jak jednomu definitivně hráblo, byť dobře psychologicky postavený a vcelku slušně zahraný, ze mne moc emocí nevydoloval. Navíc díky masáži médií a jistému kultu, který se kolem toho chudáka vynořil jsem výrazně zaujatá, takže za mne dvě hvězdičky - tak, tak.

• 23.2.2019  19:34

Velmi dobrý rozjezd a pak už jen nuda a jedno velké klišé. Nicméně hlavní hrdinové sympatičtí a uvěřitelní. Za mne tři hvězdy.

• 21.2.2019  22:27

Dala jsem šanci druhému dílu a upřímně, měla jsem co dělat, abych tu kravinu dokoukala. Ještě větší pruda a ještě méně logiky, či racionálního jednání. Kašlu na to, je to sračka pro pubertální devianty a těch je zde koukám dle hodnocení vcelku dost, což mne mírně znepokojuje.

• 21.2.2019  22:25

Nápad vypadal zajímavě, nicméně zajímavý nebyl. Propagace násilý bez důvodu už u dětí mi přijde totálně ubohá. Jednu hvězdu za sympatického hlavního hrdinu. Představa, že by někdo pozbíral všechny potenciální asociály už v pubertě a naučil je, jak být velmi výkonými sociopaty mne spíše děsí, než baví.

• 21.2.2019  21:04
    Složka 64 (2018)

Za mne dosti chabé. Nevadí mi to téma, byť jsem proti násilné sterilizaci kohokoliv (bez ohledu na vyznání, barvu pleti, či inteligenční kvocient zděděný v genech). Zajímalo by mne, proč se raději nekastrují nepřizpůsobivý jedinci mužského pohlaví, no nic zpět k filmu. Děj je nemastný neslaný, potenciál prostřihů nebyl příliš využit, Carl byl ještě koženější než obvykle ( nevěřila bych, že to ještě vůbec bude možné), Asad to tentokráte taky moc nevytrhnul. Děj nijak negradoval, hlavní hrdinka byla nesympatická a vůbec celé to sice aktuální, (pro Dány a Němce zvláště) nicméně za mne omšelé téma mne nenadchlo. Nejsem sluníčkář, jen mi pořád není jasné, když všichni vědí co za ksindl jsou naši nepřizpůsobivý "návštěvníci", tak proč je prostě nepošlou domů a místo toho jim ještě dávají občanství. Dávám dvě hvězdičky, na víc to nevidím.

• 21.2.2019  17:34
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

Svého času velmi populární záležitost, kterou jsem navzdory šílené blbosti vydržela koukat více než sto dílů, pak už se to fat nedalo. I tak asi jediná telenovela, co za něco stála.65%.

• 17.2.2019  20:27
    Submission: Part I (TV film) (2004)

Sugestivní a beze sporu zajímavý dokument, který sice nevypovídá až tak mnoho o víře, jako spíše o zvráceném výkladu islámu a o hluboce zakořeněném zpátečnictví většiny muslimů. Podpora domácího násilí na ženách, útisk a politický islám. Peklo na zemi. Nicméně tak dobré, aby za něj režisér musel položit život, to zase nebylo.80%.

• 17.2.2019  20:06

Neuvěřitelně silný příběh, který bez zbytečného patosu a příkras ukazuje, že i v "asimilovaných arabských přistěhovalcích" jsou tak silně zakořeněné dogmata jejich zvrácené formy víry, že je to na ránu. Mně nejvice zajímavé přišlo to, co už jsem slyšela z několika stran, že více než muži, jsou mnohdy ortodoxní ženy. Tady se to krásně ukázalo na matce Nishy. Zatímco na otci bylo vidět, že na vzdory strachu z odsouzení svých souvěrců svádí duševní boj mezi láskou k dceři a naučenými zvrácenými principy, tak matka nezaváhala ani na minutu. Žádní rodiče by neskákali radostí do vzduchu, kdyby jejich šestnáctiletá dcera měla v noci v pokoji cizího kluka, nicméně asi by to vyřešilo trochu řevu, možná pár facek a nazdar. Je pravdou, že znám i pár silně katolických rodin, co v obdobném případě také reagovali velmi přehnaně. Jasná ukázka toho, že bigotní víra v jakékoli podobě a přehnané lpění na tradicích je odporné a škodlivé. Skvělé herecké výkony a až jistý minimalismus z filmu udělali velmi emotivní lahůdku, která sice nezahřeje u srdíčka, ale zanechá hluboký a silný dojem v každém člověku, který má smysl pro právo a spravedlnost. Za mne plný počet.

• 17.2.2019  18:38

Nudná, místy až psychopatická řezničina, kde jsou uvěřitelné snad jejině závěrečné titulky. Naprostá absence děje (mlácení všech vším za děj nepovažuji), nejdej bože nějakého alespoň trochu smysluplného scénáře udělaly ze snímku strašnou, nereálnou a nechutnou kaši. Nevadí mi ve filmu krev a násilí, pokud je alespoň z 5% uvěřitelné a pro děj klíčové. Zde to vypadalo asi jako v zoo, když zapomenou týden krmit paviány a pak jim to najednou nasypou na jednu hromadu. Někteří zde srovnávali se Zátahem. To je taky pitomost, ale o proti tomuhle adept na Oskara. Jednu hvězdičku za pár tak stupidních momentů, že jsem se i zasmála. Tedy 5,5%.

• 17.2.2019  18:02
    Robin Hood (2018)

Vzhledem k úctě k Alexandru Dumasovi a Howardu Pylovi nemohu dát nic než odpad. Pominu li legendu jako takovou, pak by se dalo uvažovat o jedné přestřelené hvězďuli. Kdyby šlo o neznámého hrdinu v utopistické říši, pak bych asi debilní dialogy, nemožné kožené neherce přehlédla, už k vůli vcelku kulantním střeleckým výkonům. Takto bohužel nemůžu říci než: "Bože, co to zase vyplodily za děsnou chujovinu?"

• 9.2.2019  09:31

Zajímavý příběh, který sice není můj šálek kávy, ale koukalo se na něj hezky. Nicméně já gangsterům nikdy moc nefandila, byť jsou ve filmech vykresleni vcelku pozitivně. Za mne tři hvězdy.

• 9.2.2019  09:30

• 7.2.2019  15:18

Tento Louskáček je vizuálně přeplácaný, multikulkurní, barevný a místy i dosti kýčovitý. Nebudu komentovat hudbu, ta je krásná, ale příběh je dosti neucelený. Navíc mu chybí pohádková atmosféra, takové to kouzlo. Hlavní hrdinka je půvabné děvče, ale ostatní jsou díky maskám bizardní. Louskáček sice fešák, ale osobní kouzlo pod bodem mrazu. Motivy Švestkové okřídlené povidelnice nejasné, ostatní mírně infantilní. Baletu málo. Co mne se týče, čekala jsem něco jiného, dívat se na to dalo a dětem se to i vcelku líbilo, byť v dle nich se to nedá s baletem vůbec srovnávat. Za mne jedna a půl hvězdy za film a jedna za myšky.

• 7.2.2019  13:24
    Belle (2013)

Velmi hezký příběh s jistým morálním přesahem. Nikdy mne nepřestalo udivovat, jak se někdo mohl hlásit ke křesťanství na jednu stranu a na druhou podporovat otroctví. Tyto paradoxy jsou výhradní záležitostí lidské rasy a je až s podivem, jak si v nich libujeme. Jinak samotný film je i přes lsadkobolné romantické prvky nesmírně pěkně udělaný, kostýmy krásné, dialogy i herecké výkony velmi kvalitní. Jednu hvězdu dolů za to, že příběh nešel víc do hloubky. Za mne 80%.

• 5.2.2019  20:04
    Soumrak dne (1993)

Smutný a v podstatě pomalu se loudající příběh o nelhkém údělu personálu na snobských sídlech v Anglii. Velkolepý herecký koncert Hopkinse, ostatní se taky nedali zahambit. příběh sám, bohužel tak silný nebyl. Za mne 65%.

• 5.2.2019  17:21
    Grand Hotel (TV seriál) (2011)

Velkorysá výprava, jinak nabubřelé nic. Shlédnuta první řada.

• 4.2.2019  21:04
    Replicas (2018)

Velmi zajímavý námět, který v tomto zpracování bohužel moc nefunguje. Emoce nefungují, nic z toho jsem Reevesovi nevěřila. Napětí je dosti vágní a postavy se nijak zvláště po psychické stránce nevyvíjely. Technicky zmáknuté dobře. Za mne slušný průměr, nic víc, nic méně.

• 4.2.2019  17:53
    John Wick 2 (2017)

Zatímco jednička dávala smysl, byla i lehce tajemná, tak dvojka je co se scénáře týče chudá příbuzná. Akce sice požehnaně, ale je tupě jednotvárná, dialogy na úrovni besídky zvláštní školy, hudba fádní a závěr očekávatelný. Nerozbitný jagušák mne spíše prudil, než bavil. Za mne velké zklamání, byť na stranu druhou musím uznat, že v rámci žánru pořád lepší průměr, tedy tři odřené hvězdičky. Na trojku se snad už raději ani těšit nebudu.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71