Bozvav

filmový a seriálový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 1.6.2020  14:42
    The Gambler (2014)

Docela zmatená a neucelaná záležitost, kde má hlavní roli naprosto debilní profesor a jeho "zvířátka". Jediné drama bylo, zda to vydržím koukat až dokonce. Za mne 40% max.

• 1.6.2020  14:34
    Kontraband (2012)

průměrný pašerácký akčňák, který nijak neurazí, ale ani výrazně nenadchne. jako oddychovka dobré. Za mne 60%.

• 1.6.2020  00:06
    Luisa a Lotka (TV film) (2017)

Prvoplánové, herecky mizerné (byť holky sympatické). žádná zápletka, dialogy debilní. Za mne nejslabší, co jsem kdy na toto téma viděla.

• 31.5.2020  16:34
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Po přečtení brilantního komentáře "kolegy" Verbala řeknu jen jediné, asi tak. Jednu hvězdu dolů za jistou monotónost, ke které seriál lehce sklouzává.

• 31.5.2020  00:42

Roztomilé, sladké a naivní. Taková moderní pohádka. Za mne 55%.

• 30.5.2020  01:11
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Být to dvodílný film super, takto dosti utahané a místy až nudné. ponurá atmosféra dosti rozmělněna ve fádní konverzaci. Za mne 55%.

• 30.5.2020  00:22

Za mě rozhodně kulantní a vcelku vymazlená záležitost. Jen je škoda, že se tvůrci alespoň trošičku nezabývali motivací a duševním rozpoložením fešného psychopátka (já vím, jaká motivace, byl to prostě magor na ntou). Trochu mi chyběli nějaké ty souvislosti, jinak naprosto dokonalé. SVražedná partička omšelých smažek versus kultivovaný sociopat, k tomu jedna oběť se stokholmským syndromem, jedna bojovná oběť a jedna dcera, jenž má prostě smůlu,že je její fotřík laciný šmejd.akce hutná, krve cákala, dialogy (no ty nebyly důležité), závěr si přímo říká o hutné poračování. Za mne spokojených 70%.

• 29.5.2020  15:37
    Havran (2012)

Docela dobrý snímek, jn to obsazení bylo taakové kožené. Za mne 70%.

• 29.5.2020  14:35
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Slušný televizní počin s překvapivě bohatou výpravou a slušným obsazením. Byť mi z historického hlediska přijde postava Jacka Rozparovače krajně nezajímavá, v té době se v oné čtvrti vraždilo prakticky denně a 5 mrtvých prostitutek je v podstatě "žabařina", to téma skýtá hodně potenciálu pro až ghotik film. To zůstalo tentokráte nenaplněno, snémek nepřekročil svůj televizní stín. I tak dobré a příjemná změna vidět Lewise v jiné roli. Za mne 60%.

• 29.5.2020  00:04
    Kateřina Veliká (TV seriál) (2019)

Herecký koncert vynikající Helen Mirren, která i ve svém věku dokáže být šik baba. Byť celkově skvěle obsazeno a zahráno a výprava velkolepá, tak se nedalo nevšimnout jisté dramaturgické prázdnoty. Spíše než historické drama o druhé polovině života a vlády Kateřiny veliké, šlo o romantizovanou konverzační telenovelu, která se sice opírá o historická fakta, ovšem dosti a místy i nepěkně si s nimi zahrává. Stručně řečeno, hezky se na to koukalo i když se tam mnoho nedělo. Jako velké plus vidím, že z toho neudělali dvanáctidílný seriál, ale jen mini sérii s rozumnou stopáží. Helen to jednoznačně táhne, ale navíc než 2,75 hvězdičky - tedy 57% to neutáhne. I tak rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 26.5.2020  22:11
    Neviditelný (2020)

Jako horor to stálo za houby, jako dokonale propracovaný psycho thriller taky. Jako napínák s trochou akce, no budiž. Za mne hezky a uhlazeně promrhaný potenciál námětu, kde se dalo bubákovat, tyranizovat a šikanovat okolí mnohem nápaditěji a urputněji. Já mít takový oblek, tak se rozhodně neomezím na šmírovaní jedné z nejkobyovatějších hereček součastnosti, ale vrhnu se do akcí mnohem zábavnějších. Nicméně ani tal nelze snímku upřít jisté kvality, za které dávám dvě a půl hvězdy. Kdyby to nevydávali za horor a scifi, tak bych dala i možná o jednu více.

• 25.5.2020  21:42

Za mne příjemné překvapení a to hned z několika důvodů. Za prvé v tom nehrál Langmajer, což vnímám jako velké plus, za druhé je to zdařile obsazeno, Petra Hřebíčková je výborná, malá Valentýna Bečková roztomilá a Balzerová, ta nemá chybu nikdy. Za třetí jsem se i zasmála, dialogy neprudily a celé to scénáristicky držello pohromadě. Hudba nevýrazná, ale hodila se. Co vidím jako mínus, bylo úděsné přehrávání vyzáblé a vrásčité Dykové a protivně pozitivní konec. Jako celek řadím snímek do kategorie, kouknu jednou za deset let. Nechápu zdejší hodnocení, kde jsou pomalu na stejné úrovni daleko horší hovna české kinematografie posledních 30let. Za mne 60%.

• 21.5.2020  21:09

Taková blbinka, vtipné trochu, napínavé lehce, akční drobet. Obsazení dobré, leč dialogy mírně nablblé. Za mne 50%.

• 21.5.2020  14:05

Námět dobrý, jen je to takové hoódně rodinné. Holčičkám se to íbilo, já se docela nudila. Jestli ty přerostlé ještěrky byly draci, tak já jsem Cher. Za mne 45%.

• 21.5.2020  13:27
    Don't Knock Twice (2016)

Toto se opravdu nepovedlo. Nefunguje jako horor ani jako cokoliv jiného. Definitvní naději alespoň na jednu hvězdu pohřbilo rodinné psychologické drama, které se do filmu hodilo asi jako já na přehlídku anorektických blondýn.

• 21.5.2020  13:21

Velmi rozporuplné dílo. Za mne zbytečně krvavé. Ne, že by to asi nebylo až tak mimo realitu, ale v tomto případě díky maniakálnímu trvání na detailu a dobové věrohodnosti tvůrcům ušlo to podstatné sdělení poselství, které s sebou ukřižování krista nese. Po shlédnutí těchto jatek, totiž na jazyku nezůstane nic, než nepříjemná pachuť a rozhodně ne touha se nad něčím zamyslet.

• 21.5.2020  13:15

Námět dobrý, leč zpracování prachbídné. Žádné lekačky, děj se vleče jak veterinární přednáška o roztočích a finále předvídatelné. Docela škoda, protože obsazení veskrze sympatické (až na rodiče hlavního hrdiny, ty měla baba jaga sežrat jako úlitbu divákům hned zkraje), vizuál rodinný, hudba fádní, ale vyloženě neštvala. Být tam více napětí a trocha akce, mohlo jít o docela kulantní podívanou. Takto za mne spodní hranice průměru. PS: jediná koukatelná baba Jaga byl, je a bude John Wick.

• 20.5.2020  21:50
    Jsi můj život (TV seriál) (2006)

Roztomilá blbina, která e suce nedá koukat celá, ale první a poslední díl ušel.

• 20.5.2020  13:54
    Kachorra (TV seriál) (2002)

Divoký Anděl byla blbinka, ale toto je fakt děsné, nedalo se vydržet ani jeden díl v kuse.

• 16.5.2020  21:25

Velká výpravná nuda. Zmatené a neucelené vyprávění, přehrávané až příliš.Ceská verze s Kopeckým je dalejko lepší. Za mne 40% max.

• 12.5.2020  22:56

I kdyby se Vyorálek na hlavu postavil, tak tu trapnou lví kokoterii nezachrání. Humor nefungoval, smysl to nedávalo a ten hlásek opelichaného plyšáka (který je dobrýleda tak jako metafora pro stav české národní hrdosti, inteligence a kulturnosti) mě vyloženě iritoval. Jeho čistě náhodná podobnost se zeleným hajzlíkem od Alzy, mírně šmrcnutý Elmem, který je mimochodem zábavnější, včetně pana Nudličky (a to už je co říct). První epizodu posílám netolerantně do kopru, nicméně ještě se na jednu podívám a třeba přehodnotím.

• 11.5.2020  22:24

Nehrát v tom Lucy, je to odpad, takto dávám půl hvězdy ani nevím za co. Horor to není, upíři nemají zuby a pořád se tam blbě kecá. Strašná sračka.

• 11.5.2020  21:48
    Pád anděla (2019)

Gerard Butler jako hrdinný zachránce prezidentů a sirotků už lehce nestačil s dechem. Zápletka chabá, jasný viník už po pár minutách. Akce slušná, dialogy vyloženě neprudily. Za mne slabší tři hvězďule.

• 11.5.2020  16:01
    Kafarnaum (2018)

Beze sporu velmi silný příběh, jenž chytí za slinivku. Hlavní nehrdina je zástupcem celé generace osůbek, které se narodily jen proto, aby se na světě plácaly od ničeho k ničemu. Nejlépe to vystihnul kolega Verbal. K tomu není co dodat. Dokud se budou tyto osoby množit jako krysy, bude to průser. Za mne 85%.

• 11.5.2020  15:46

Takové krásné téma a tak zprzněný film. Přitom potenciál nabízel řadu možností, jak se zhostit natočení filmu se ctí. Místo toho jsme dostali upatlaný příběh, jenž nevzbuzuje žádné emoce, postavy ploché, hudba děsná a dobová řeč zcela pominuta. Příběh vlastně nic nesděluje, žádné niterní konfrontace se nekonají a scény, jebž by měly býti dramatické jsou prosty jakéhokoliv náboje, či dramatu. Za mne velká škoda a dávám jednu a půl hvězdy za imaginárního Hitlera. PS: vtipné to nebylo ani trochu, spíše bizardní.

• 11.5.2020  13:44

Upatlaná a nemastná, neslaná nastavovaná kaše, která bohapustě využívá věhlasu svých nejstarších bratříčků. Za mne nudné, herci kožení a necharismatičtí. dávám jednu temnou hvězdu

• 4.5.2020  16:30

Postavy mají draw, celý snínek je velmi osobitý, patřičně temný, tak proč mě to tak hrozně nebavilo? Možná proto, že všechny hlavní postavy byly děsně nesympatické, možná pro tu severskou strohou brutalitu či proto, že žádná z postav nebyla nějak výrazněji psychologicky propracovaná. Dialogy by se daly označit přinejmenším jako divné. Za mne tak 35% max.

• 4.5.2020  16:16
    Výjimeční (2019)

Kdyby tento příběh byl ještě o kapánek slumečnější, tak bych se spálila i přes monitor. Je sice pravdou, že se film zaobírá tématem, kterému nelze nefandit, ale nereálnost chování některých zúčastněných je tristní (a tím nemyslím všechny ty postižené), Tempo příběhu je líné a mdlé a film trpí až velkou doslovností s mírným tahem na uspání. Tudíž pominu li fakt, že scénáristická a režijní dvojice Olivier Nakache, Eric Toledano se pokusila o reálné vykreslení nereálného spojení lidí, kterí by se za normálních okolností nejspíše nesešli, což se jimrelativně povedlo a zaměřím se na komediální stránku, tak kde nic, tu nic. Jako klad bych vyzdvihla upozornění na to, že by bylo na místě,kdyby úředníci začali používat zdravý rozum a kdyby se konečně už zákony nemíjely s realitou. Jako film mne to ovšem nebavilo. Za mne max dvě hvězdy.

• 1.5.2020  21:20
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

Svého času pecka.

• 30.4.2020  23:25

Mizerové, ač jsou už výrazně starší a omšelejší, pořád ještě mají co nabídnout. Pravda, není toho mnoho, ale pořád více než mnozí mladí bukanýři. Scénáristi se sice moc nevytáhli, spíše se snažili hrát na strunu nostalgie, což bylo v tomto případě spíše na škodu. Akce dosti a dobrá. Zápletka ubohá, hudba super, obsazení příjemné a hlášky fajn, než jim došel dech. Suma sumárum, čtyřku bych už rozhodně netočila, úroveň dolů šla, ale bavila jsem se. Kdyby tam nebylo tolik sladkobolných keců, dala bych o hvězdu výše. Takto za mne 60%.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85