Bozvav

filmový a seriálový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 5.5.2021  20:43
    Silent Hill (2006)

Hru neznám, ale film mne nechytnul. Asijská obrazotvornost šmrcnutá evropským mainstreamem a líbivý hororový vizuál nestačil dle mého utáhnout obsahovou prázdnotu. Začátek se rozjel dobře, ale po chvíli jsem se začala nudit a to mi vydrželo až do konce. za mne 40% max.

• 4.5.2021  22:16

Strašně nudná záležitost, ve které se pomocí zdánlivě reálného konání postav na pozadí znepokojivé a mystické atmosféry tvůrce snaží ucopit neuchopitelné. Kecy, prostě nenapínavý a nezajímavý příběh, jehož atmosféra je přinejmenším nezáživná, dialogy fádní a herecké výkony průměrné. Tudíž není mc na co koukat. hudba táhlá. Za mne protrpěná jedna hvězďule.

• 4.5.2021  21:51
    Late Night (2019)

Já vím, bylo to děsně klišovité, šablonovité a zcela v meritu dnešní bláznivě korektní doby, kdy být bílým, vzdělaným, heterosxuálním a nedej bože dokonce majetným jedincem znamená, že jste považováni přinejmenším za podezdřelou osobu, ne li rovnou za vraha jehňátek. Na stranu druhou, dokonalé herectví Emmi Thompson toto vše hravě vyvážilo. Její charisma a herecký koncert jenž ve filmu předvedla mne dostal na pomyslná kolena. Děj rychle odsýpal, dialogy nebyly vyvloženě idiotské a lehce odlehčený ráz překryl i tu stupidní a nereálnou proměnu hlavní hrdinky. Takže já se dobře bavila, aniž bych cokoliv řešila. Za mne 75%.

• 1.5.2021  22:30
    Crash (1996)

Tvůrce, zřejmně nechtěně stvořil bizardní komedii, u jejíhož sledování jsem nevěděla, zda se mám smát, nebo řvát. To, že někteří jedinci nacházejí sexuální vzrušení ve velmi podivných situacích není nic nového, ovšem zpracovat do takto ujetého filmu, to chtělo notnou dávku odvahy, entuziasmu, nebo být přinejmenším podivín s hoódně zvráceným pohledem na svět. Cronenberg má v sobě nejspíše od každého kousek a na každém jeho výtvoru se to nějak ( za mne negativně) podepíše. Přesto všechno nelze tomuto počinu upřít alespoň malou porci zajímavosti, kterou ocením dvěma hvězďulemi.

• 1.5.2021  22:16
    eXistenZ (1999)

Náped dobrý, obsazení výborné, leč zpracování Cronenbergovské, tedy divné, nudně, schizofrení.30%

• 1.5.2021  19:11
    Videodrom (1983)

Co k tomu dodat? Zřetelný rukopis Cronenberga prostupuje celým filmem natolik, že je téměř nekoukatelný. Nejenom děsivě bizardní, ale také nudný a vlastně pointu nemá. Za mne jednu hvězdu za kejkle s videokazetami, to bylo ...............

• 1.5.2021  19:06

Film, jenž je celý prostoupen bizardní, depresivní atmosférou a který je navzdory krátké stopáži nudný a pocitově dlouhý. Buď jsem to nepochopila a nebo nejsem dostatečně praštěná, aby mne snímek oslovil. Za mne chujovina. 20%

• 1.5.2021  19:03
    Moucha (1986)

Kdysi mne tento film zcela nadchnul, je pravda, že tenkrát v 90 roce neměl prakticky žádnou konkurenci. Dnes viděno po letech musím konstatovat, že pořád převládá dobrý dojem, umocněný skvělým hlavním muším hrdinou. Nicméně euforii ze mne už nevykřesal. Za mne 70%.

• 29.4.2021  20:24

Vynikajíci záležitost. Pomalý a zdánlivě nesrozumizelný rozjezd, kde hlavní hrdinka jedná jako mírně vyšinutá, na adrenalinových situacích závislá kravka, se raychle vyjasňuje a ve světle zobrazených událostí dostává drsný spád. Snaha Cassie sjednat spravedlnost i za cenu sebeobětování, je ztvárněna mimořádně zdařile. Film diváka vtáhne do děje a už nepustí. Excelentně zahrané, místy vtipné, místy tragické, dialogy měla hlavu a patu, dobře obsazeno. Za mne naprostá spokojenost.100%

• 28.4.2021  23:47

Pokud přistoupím na to, že jde spíše o povídkovou satiru, než o kriminálku, nebudu brát v potaz všechny ty kriminalistické boty, které se tam dějí a svérázné metody, které by neobstály ani u soudu, kterému by předsedal Hurvínek, tak jsem se bavila. nechyběl vtip, dialogy se daly poslouchat a celé to bylo takové milé a příjemné. Za mne 70%.

• 28.4.2021  20:50
    Slovania - Obeta (E03) (epizoda) (2021)

Už není , co dodat.

• 28.4.2021  20:49

Souboj směný,d ialogy ořesné, nicméně alespoň se to trochu pohlo z místa. Režie a střih divné, hudba asi Slovanská.Hlavní krasavice sice jak obrázek, ale hrát neumí, nebo nemá co, toť otázka. Ještě jeden díl v tomto duchu a končím.

• 28.4.2021  20:32

Jako pilot dost slabé. Žádné pořádné seznámení s postavami, uvedení do děje také nic moc. Dialogy nudné a akce nulová. Co se vizuálu týče, průměr a atmosféru to nemělo vůbec. Uvidíme, zda se to rozjede, nebo umře.40%

• 27.4.2021  21:55

Tak a teď tu o Karkulce. Vizuálně velmi dobře udělaný příběh o tom, jak jeden polský chrabrý darebák bez bázně a hany bohatým bral, chudým nic nedal. Hotový Jánošík. Upřímně řečeno, za normálních okolností mne dosti irituje, když někdo nějakému bezskuroulóznímu darebákovi vytváří auru lidového hrdiny, jenž je sice poněkud svérázný a nestabilní, nicméně v jádru charakterní duše se sklonem k dobrým skutkům a snahou pomoci všem vdovám a sirotkům na sto mil daleko. Kupodivu v tomto případě jsem ochotna to přehlédnout, neboť film je opravdu dobře natočený, má šmrc, humor, osobitý styl vyprávění a charismatického hlavního gangstera, který to velmi dobře zahrál.Na rozdíl od českých filmových počinů v tomto duchu, zde tvůrci ponechali k divákovi promlouvat jistou syrovost příběhu, násilí nebylo bezúčelné a akce nebala trapně okázalá. Rozhodně se jedná o film, který ty naše v rámci žánru o dva levely převyšuje. Za mne spokojených 75%.

• 26.4.2021  00:01

Tolik jsem se těšila na vytuněný fantasy svět ve stylu prvního Mortal Kombatu z 95, umocněného skvělým digi vizuálem, dokonalými příšerkami a perfektními bitkami a dostala jsem místo toho MMA tupou bitkařinu s trochou osmdesátkového wreslingu, kde sice souboje byly na dobré úrovni, ale chyběly vtipné hlášky, vnější , nebo jakýkoliv jiný svět ( chvilku natočenou na haldě uhlí fakt neberu) a také propracovanější příběh, více ponuré atmosféry a méně kožených ksichtů. Snad jen začátek byl opravdu dobrý, ale co následovalo potom, to byl maxi kompost a ne Mortal kombat. Jsem upřímně zklamaná, neb jsem se docela nudila. Navíc se to celé bere děsně vážně, což je asi ten třetí největší průser, hned po nepovedeném castingu a debilních dialozích (tím nemyslím to, že jsou nablblé, je to akčňák, ale že jsou nudné a tupé). Suma sumárum dvě omlácené hvězďule.

• 25.4.2021  20:49

Velmi milý a vtipný příběh, který je chytře udělán. Za mne spokojených 85%.

• 25.4.2021  20:48

Velmi milý a vtipný příběh, který je chytře udělán. Za mne spokojených 85%.

• 25.4.2021  20:20

To, že se super hrdinkami staly plnoštíhlé čtyřicítky, je mi velmi sympatické (čím to asi bude), nicméně na nějaké lepší hodnocení to nestačí. Bohuže,l film je dost špatný jako celek. Humor moc nefunguje, Melissa ani Octavia nejsou v roli příliš uvěřitelné, dějová linka je vzorem všech klišé a největší potenciál Laser, nedostala ve scénáři jedinou chytrou větu. (Ne, že by jich film obsahoval nadbytek). Celý děj je předvídatelný až běda. Jako světlou výjimku vnímám dceru Octavie a Kraba, bohužel ani ti, nedostali větší prostor. Co říci závěrem. Superhrdinský film to není ani omylem, na komedii málo vtipu a jako parodie se to zase bere moc vážně. Myslím, že podruhé v životě se na to už nepodívám. Škoda, neb s takovým obsazením to mohla být pecka. Za mne dvě slabší hvězdy a to jen proto, že jsem fanoušek Melissy.

• 24.4.2021  23:26
    Stručné dějiny vyhlazování (TV seriál) (2021)

Za protektorátu se naše babičky učily, že nebýt zlých a nepřejících vyžírků Evropy včetně Židů, mohla být Velkoněmecká říše papežtější než papež. Po válce s velkým, bdícím, ruským bratrem za zády, jsme se zase učili, že bez podpory a přátelství Sovětského svazu jsme ztracení, Po sametové revoluci jsme pro jistotu lezli do prdele komukoliv, kdo zachrastil tvrdou západní měnou a nyní se naše děti budou učit, jak moc ošklivý ti bílý Evropani jsou, jací jsou to rasisti a tyrani a nejlépe se všichni přemalujeme třeba na modro jako šmoulové a budeme hláat lásku, spravedlnost a vyšší platy pro všechny s jinými pohlavím, barvou kůže, popř. nějakým divným náboženstvím. Panebože, to je zase jako co? Jistě, je nabílední, že kam člověk šlápne, sto let kytka nevyroste, ale klíčové je to slovo člověk, o barvě pleti, národnosti, či pohlaví to není. Co svět světem stojí a opičáci slezli ze stromů a vyvinuli se vnás ( no moc se to nepovedlo - zjevně), tak silnější a dravější jedinci, skupiny, časem národy válcují ty slabší. Egypt válcoval Nůbii, ve Americe vedly Mezoameričané mezi sebou války, zajímaly otroky, mlátilii se kytkama ve jménu vyššího principu a rituálních obětí, Číňané se pobíjeli s Mongoli a všichni měly otroky. Ve všech civilizacích hrálo svou významnou roli náboženství, které bylo všechno, jen ne milosrdné. A nikdo dopr. neřešil barvu pleti. Jistě otrokářství novověku bylo krajně nehumální a odsouzení hodné, nicméně otroky bílým usurpátorům dodávali silnější soukmenovci se stejnou vervou, jako dnes v mnohých oblastech prodávají rodiče svoje nezletilé dcery obchodníkům s bílým, černým, žlutým a třeba i růžovým masem. Viděla jsem první dva díly a navíc nemám nervy, tak špatně vyhodnocená fakta a polopravdy, události vytržené z kontextu, prostě shovadilost přesně v meritu dnešního trendu, tak dlouho srát bílým spoluobčanům na hlavu, až se vytočí a skončí to válkou. Zbytečnou a bez vítěze, nepočítám li ty, kteří tuto hysterii uměle vyvolávají právě za učelem vyvolání konfliktu, při kterém si řádně namastí kapsy třeba prodejem zbraní všem zúčastněným stranám, aby to bylo rasově a genderově vyvážené. Nikdy jsem neřešila u jedince barvu kůže, pohlaví, sociální postavení a víru, ale pomalu začínám mít pocit, že jesli to takto půjde dál, bude ze mne netolerantní jedinec, který bude hájit výhradně zájmy své sociální skupiny za účelem přežití. Za mne sračka.

• 24.4.2021  22:52
    Světlo a stíny (TV seriál) (2021)

Co na to říci? Pokud by to tvůrci natočily jako film occa 150 minutách, mohla to být pecka. Takto upřímně za mne docela utrpení to sledovat. Dokoukala jsem dokonce jen z čiré zvědavosti, zda jsem konec správně odhadla. Celé to bylo hodně předvídatelné, plné politických keců a sladkobolného filozofování. Magie minimum, efekty také nic moc a ústřední dějová linka moc chabá na to, aby utáhla osm dílů. Herci celkem v pohodě, ale postav zbytečně mnoho, situace kdo ským ka a kdo s kým neka nepřehledná. Za mne jako celek velké zklamání a těžký televizní průměr, tedy 50%.

• 24.4.2021  22:48

Konečně se něco dělo a skončilo to ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé. 55%.

• 24.4.2021  22:13

Tento díl jakž takž ušel. Postava Kiriganova dostala i lidskou tvář. Jen se tam pořád žvaní o ničem. 55%

• 24.4.2021  21:45

Hodně běhání, trocha milosného vrkání a jinak nic. 50%

• 24.4.2021  18:02

Kdyby to nebylo tak děsně předvídatelné, řekla bych, jeden zajímavý zvrat, ale takto bohužel musím poznamenat, že mne to už opravdu nebaví. 35%.

• 24.4.2021  18:01

Chaos, prázdné kecy, nuda.35%

• 24.4.2021  18:00

zase nudnější díl, pletichaření, kecy v klecy a pořádná magie nikde. Za mne 45%

• 24.4.2021  17:07

Druhý díl je o maličko lepší , než ten první. Méně postav, dějová linka začíná dávat smysl i když už teď jsem si jistá, že zhruba vím, jak to dopadne. Obrazově rozmanitější, ovšem jako fantasy dost slabé. Spíe to připomíná něco z první světové války. Za mne 50%.

• 24.4.2021  16:24

Je to straně utahané, pocitově jsem měla pocit, že na to koukám dvě hodiny. Vrása dobrá, byť zatím se vlastně nic nedělo. Postavy veskrze sympatické, ale je to celé takové neosobní a ušmudlané. Dialogy nudné a děj nikam neposouvající, velké množství postav, o kterých jsme se zatím nic nedozvěděli. První epizoda nic moc, uvidíme zda se to rozjede. 40%.

• 23.4.2021  23:36
    Aladin (2019)

Co na to říci? Zjevně mám nějakou krizi středního věku, mixlou devalvací zdravého úsudku a a úpadkem dobrého vkusu. Jinak si neumím vysvětlit, proč tomu velkému, barevnému a nabubřelému nic dávám dvě a půl hvězďule. Asi proto, že Smith jako pitvořící se modrý Džin, byl tak dokonale debilní ( mám Willa moc ráda, ale tato role mu fakt nesedla), nebo k vůli tomu, že na ústřední pár se moc hezky koukalo, možná k vůli roztomilé opičce a tygrovi, nebo k vůli nejlepšímu hereckému výkonu, co kdy jaký koberec na plátně předvedl a to včetně toho, co hrál v Kleopatře. Víc netřeba dodat. Je to americké až běda, ale dětem se to asi líbí. Moje holky už jsou na to moc velké, takže je ta vší barevnost a zpěvy nechaly zcela chladnými.

• 21.4.2021  22:06

O něco lepší než první díl. Pokud divák přistoupí na tu neuvěřitelně naivní hru o tom, jak poměrně snadno lze udělat z dravce blbce, pak se opravdu dobře pobaví. Za mne bych přidala více humoru, méně vysvětlování a trochu více ake. Nicméně i přes výše uvedené zápory, díky hlavním hrdinům a takovému komornímu, příjemnému herectví jsem se docela dobře bavila, takže za mne tentokrát lepší průměr, tedy 55%.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105