Jaro_slav

okres Praha-západ
Watchman

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 24.6.2018  21:57
    Hořící keř (TV film) (2013)

Kterak nám polská režisérka předvedla, jak se má ve filmu ukázat skutečnej hnus „socíku“ – něco, co český tvůrci nedovedou bez humoru, následkem čehož vzniká v lidech mylnej dojem, že to byla jenom taková švejkovitá pohodička.

• 24.6.2018  20:09

Mám takovou osobní teorii, že lidstvo už nenávratně zdegenerovalo, a je tudíž načase, aby nás příroda vyhubila a nahradili nás nějaký ty novodinosauři. Ale my furt jen degenerujem a degenerujem a žádná pandemie v dohledu. Tak aspoň tahleta filmová jurská série k tomu směřuje. Proto ta třetí rudá, jinak je to dost tragédie.

• 20.6.2018  14:33

Je zjevný, že nejsem správnej hororovej divák. Bavil jsem se totiž dobře na rozdíl od většiny kometujících. Hlavně ereckej výkon malý Lulu byl fakt povedenej, příběh tam nějakej byl a takovejch těch lacinejch lekaček a děsivejch potvor jen pomálu. Šedesátka.

• 13.6.2018  14:56

Fuj, to bylo nepříjemný! Ale blbej film to neni. Dal bych tomu čtyři lajky z pěti, ale bylo to fakt nepříjemný. #hashtag

• 11.6.2018  21:29

Dvě rudý za perfektní bububu řemeslo. Jinak jsem vůbec nepochopil, co, proč a kdo. A navíc jsem se málem posral ze všech těch leknutí.

• 9.6.2018  16:55

Smutně odbytý se strašlivě fádní hudbou.

• 6.6.2018  20:31
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Taková romantičtější verze The Crown. Díky hereckýmu obsazení mě to přesto hodně baví.

• 6.6.2018  20:23

Jakkoliv to může bejt zcela smyšlený, „Ztraceni na Skotské vysočině“ si mě naprosto získalo a podmanilo. A skotskej bodlák v královninejch vlasech? Skvělej detail dokreslující celkovou povedenost tohohle seriálu.

• 3.6.2018  22:09
    Psí ostrov (2018)

Typickej film od Andersona. Ujetej, pečlivej, plnej nápadů, s vynikající kamerou, ale nemám takovou tu potřebu to honem vidět znovu.

• 3.6.2018  03:01
    Oldboy (2013)

Sice jsem pointu tušil předem, ale má to takovou atmošku, že mi to vůbec nevadilo. Bonus v podobě hambatý Olsenky tomu tu čtvrtou rudou vysloužil poprávu, i když je to jinak celý podivně překombinovaný a spíš trojhvězdnatý.

• 29.5.2018  01:40

Kdyby mi bylo tak o 20 let míň (tj. 16), asi bych to baštil. Ale takhle jsem to přetrpěl jen kuli malý Kingový, abych se ujistil, že už neni ani malá ani roztomilá, a Joelovi Courtneymu, co byl tak skvělej v Super 8. Dva jediný fakt dobrý vtipy byly v závěrečnejch titulcích, mimochodem.

• 28.5.2018  18:12
    Deadpool 2 (2018)

Jako Stopařův průvodce po galaxii. Spousta skvělejch jednotlivejch vtípků ve formě narážek na jiný filmy jiný studia, jiný role herců, a k tomu častější bourání „zdi“ mezi filmem a divákem. Ale jako celek pořád nuda. Oproti jedničce byl znát vyšší rozpočet, ale scénaři jakýkoliv peníze nepomůžou.

• 27.5.2018  17:54

Jak je možný, že mě sral VEŠKEREJ lidskej casting včetně Woodyho? Celej film je jedno velký Proč? a tři rudý jsem dal jenom proto, že jsem Star Wars magor, pak trochu za výpravu, setkání se Žvejkalem a za poutavě oprejskanej design všeho možnýho.

• 6.5.2018  18:01

Nesnášim filmy, u kerejch se lekám. Ale tohle je taková úžasně minimalistická filmová rozkoš, že dávám plnej počet, ač to znovu vidět nechci.

• 5.5.2018  04:20

Celkem výborně nasnímaná scéna divoký party v bytě versus taxikář, jemuž se sám od sebe hejbe volant v autě se zpětnou projekcí. Ryzí šedesátý léta bez nápadu nicméně v tomhle filmu převažujou. Romantika 404.

• 3.5.2018  06:42

Profesor Zlatoslav Lockhart vyšetřuje něčí smrt a nám nepolíbenejm Agátou a její tvorbou je jedno, kdo koho zabil, zato si užíváme tu hravou filmařinu.

• 25.4.2018  22:57

Začátek je fakt útrpnej, ale ty mikropříběhy různejch skupin postav, střídající se v průběhu filmu, to táhnou výborně a málokdy nastane pocit, že se zrovna nic neděje. Peter Dinklage hrající obra je zdaleka nejvtipnější věc za hodně dlouhou dobu, co jsem v kině viděl, a váhal jsem, zda za tenhle vtípek nedat pátou hvězdu. Protože je jistý, že se po tomhle bude nějak pokračovat, já osobně doufám, že to slovo fake zazněvší v jedný scéně je právě pro další pokračování příběhu klíčový. Už jen proto, že chci Elizabeth Olsen znovu vidět na plátně rusovlasou.

• 23.4.2018  12:51
    Kniha lásky (2016)

Čtyři rudý to ode mě má, protože: Maisie Williams (obviously), Ellen, BTTF3 a ten hajzl Burke. Jinak je to taková ta lehce nadprůměrná feelgood oddechovka, kde události a postavy jsou šablonovitý, ale v tomhle žánru to ani tak nevadí.

• 23.4.2018  09:53
    Spojenci (2016)

Ja už se občas bojim sáhnout do šuplíku pro ponožky, aby tam na mě nevybafla Cotillardová. Možná je tohle dobrej film, ale já ho dokoukal spíš tak z (vlastního) donucení, než že by mě fakt zajímalo, jak skončí. Protože Cotillardová. Bylo by ale nefér to kuli ní zodpadkovat, takže tomu dám tři rudý, jako všemu, co bylo sice nejspíš dobrý, ale zapomenutelný.

• 20.4.2018  16:01
    Órbita 9 (2017)

Mininalistický, nízkorozpočtový, nevysvětlující – a zapomenutelný.

• 15.4.2018  02:43

Je to přesně ten druh filmu, u nějž je zážitek nepřímo úměrnej tomu, jak vážně berete děj. >>> Za prvý: úvodní scéna z orbitální stanice je tak dobrá, že snese srovnání s Gravity a překonává Life, Event Horizon či Sunshine. Za druhý: product placement Fordu v podobě konceptu Bronco je fakt nevtíravej a docela milej. Za třetí: inspirace Aliens ve scéně s nadvlkem funguje skvěle a netrčí z filmu jako ňáká samoúčelnost. Za čtvrtý: TOHLE FAKT MÁ PG-13? Některý scény působěj hodně eRkově. Za pátý: ve filmech už zase směj realisticky padat mrakodrapy. 17 let to trvalo. Za šestý: Comedian a Silk Spectre II z Watchmen! >>> Hned po filmu jsem dal tři rudý, ale zpětně si uvědomuju, že tohle je jasná čtyřhvězda.

• 6.4.2018  22:45

Jakási žánrová hravost, nebo jak to nazvat, vyprávění dost ozvlaštňuje: hlavně závěr, kde je napětí dokresleno touhle hudbou, byl pro mě naprosto strhující. Velice dobrý jsou scény politicko-vojenských debat z Izraele. Takže opět jediný zklamání byly technicko-historickýho rázu, zejména Airbus A310-300 ocitnuvší se nějak zpátky v čase v roce 1976 a mající vnitřní šířku trupu srovnatelnou s A380, a do stejného roku zpět v čase nacouvavší Toyota Land Cruiser generace J70. Ale to lze takhle pojatýmu filmu snadno odpustit.

• 6.4.2018  22:26
    Den co den (2018)

Ne, ve svejch šestatřiceti letech fakt nejsem cílová skupina tohohle filmu. Ale zajímalo mě, zda a kam se posunula ta malá holka, co si pro sebe dočista ukradla film The Nice Guys. Tady to ta holka celý táhne sama a zvládá to se slušnym přehledem, ač jí scénář občas nutí chovat se fakt podivně — protože si to tak zjevně žádá knižní předloha. Věřim, že náctiletý publikum může hýkat nadšením, pro me to jsou takový ty snadno zapomenutelný tři rudý. Nic mě tam vysloveně neuráželo, ale ani kdovíjak nenadchlo.

• 28.3.2018  23:08

Multigenerační zázrak. Tohle si užije člověk, kerýmu je teď 20 i 40. Nebo 55 – Atari, že jo. No a pro mě extra bonus: ta okatá holka z Me & Earl & the Dying Girl. 100%. STO PROCENT! (A to mě trailery odrazovaly.)

• 27.3.2018  21:46

Nejspíš nebudu schopnej napsat něco kloudnýho, dokud si nepřečtu Bibli. Tak aspoň něco nekloudnýho: Spousta záběrů na obličej Rooney Mary je v tomhle filmu hlavním kladem pro nás neznabohy.

• 25.3.2018  21:43

Ryzí PG-13 záležitost a povedená! >> Je multikulti, barvičkatá, počítačová, týnejčrovská, gendeově vyvážená, nebere se moc vážně a název tak úplně nesouvisí s dějem. Záležitost v nejlepším slova smyslu roztomile blboučká. Dokonce ještě víc jak jednička. Ne však líp. Boyega je dobrej komediální herec, mladej Eastwood určitě už jen svym pohledem zvlhčuje ženy a tahle naprosto skvělá kravina jim sluší oběma. Děcka jsou spíš komparz, i když Cailee Spaeny tu tvrdohlavou pubeťačku na začátku filmu hraje fakt roztomile, ač jí bylo při natáčení devatenáct. Jenom mozek je potřeba nechat v předsálí kina a nahradit ho těma mozkama filmovejma. Jako zajímavej bonus tam opět hraje ta hluchoněmá holka z Babelu, jenom už mluví i slyší a vůbec se nesvlíkne.

• 20.3.2018  11:58
    Tomb Raider (2018)

Když ve filmu s názvem Tomb Raider je nejmíň zajímavá ta část v hrobce, něco je vskutku blbě. Za úvod z Londýna, za ne tak okatý PG-13 (fakt už na ten rating začínám mít alergii) a za tu malou čurdu Nicka Frosta si to ty tři rudý jakž takž zaslouží.

• 15.3.2018  22:32
    Yes Man (2008)

Zooey Deschanel, Zooey Deschanel, Zooey Deschanel. A taky ten zbytek. A Zooey Deschanel.

• 9.3.2018  21:14

Velice povedenej komiksovej film, kterej jenom jaksi neni podle komiksu. Tzn. jako adaptace knihy je to možná selhání, jako oddechovka to funguje skvěle. (Ono to fakt neni podle ňákýho komiksu?) Čtvrtá rudá hlavně za to, že to nemá posraný PG-13. Ono by to ani nemělo mít PG-18 nebotakněco. Někerý lidi z pátečního publika multiplesku měli problém s okatym zobrazením zranění, krve, ostrouhaný kůže, malýho penisu a podobnýho násilí obecně.

• 20.2.2018  22:51

Trošku to funguje jako Wolverine pro X-Men, tj. taková vysvětlující odbočka z komiksovýho vesmíru Avengers. Docela kvalitní scénář, zaměřenej převážně na rodinnej příběh královský rodiny a vliv onoho příběhu na dějiny (smyšlený) země (analogie s The Crown tam jistá je – ne že ne), je tu nicméně přebitej naprosto skvělym vizuálem pohrávajícim si s africkejma motivama na pozadí supermoderní techniky, kterýmu umně sekunduje hudba, taktéž si pujčující témata africkejch rytmů a zpěvů; a taky překvapí ne tak protivně okatý PG-13, současná vražda filmů. Product placement Toyota-Lexus je odpustitelnej, protože je tam jen chvilku a má roli klaďasů i záporáků, takže jedinou trapnou velkou chybou je to nucený poselství jednoty, míru, humanity, solidarity „a pak a tak“ hned po neúměrně natahovaný scéně bitvy. Na druhou stranu jako velikej klad filmu musim zmínit absenci současný velice módní a velice zvrhlý filozofie, že je třeba vymýtit a zakázat zbraně. Tenhle film jasně řiká, že na světě furt je dost lidí, kuli kterejm je dobrý ty zbraně nadále vyrábět a vyvíjet — jen by ještě mohl věrohodně zobrazit, že jejich použití obvykle znamená krev. Hodně krve. Jenže PG-13. Kolem a kolem, moc nechápu, proč jsem na to původně vůbec nechtěl jít: fakt to neni marný. Lepších 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17