Jaro_slav

okres Praha-západ
Watchman

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 26.11.2018  01:03

Takovej Top Gun pod vodou. Stejně jako Top Gun je to poplatný době. Přesně řečeno je to poplatný právě právě tý době, kdy vzniknul Top Gun. Jenže zatimco Top Gun má s odstupem času pro svou naivitu bezmála status legendy, tady to nejspíš nehrozí – je to totiž poplatný době, v níž už jedna legenda natočená byla. Podobně jako v Top Gunu se tu spousta věcí odehrává nelogicky. Jednou z nejenelogičtěji se odehrávajících věcí tohohle filmu je skutečnost, že v něm hraje Gary Oldman. Bohužel to ale neni tak zábavně blboučký, aby si to vysloužilo plnej počet. Což Top Gun je. S odstupem času, žejo. Tady na to s odstupem času člověk akorát zapomene. Na rozdíl od Top Gunu. Žejo. Lepších 50 % – hlavně za ty cool záběry na digitální ponorky a Tatry 815.

• 15.11.2018  19:17

Úvodní scéna mě dočista vyděsila. Je nepřehledná, natočená cíleně pro třidéčko (a současně tmavá, facepalm), a hlavně zbytečná. Měl jsem pocit, že koukám na nějaký sračkovitý veledílo z dílen DC Comics. Pak naštěstí začal samotnej příběh a zděšení opadlo. Pokud se nic nepodělá do dalších filmů, budeme se zřejmě ještě několikrát tetelit blahem z toho, že nám Rowlingová vypráví právě ty příběhy, o nich se zmiňuje v původní pottrovský heptalogii. A to mi bohatě stačí k veliký spokojenosti. Maličko jde vypíchnout okatý, avšak trefný prolnutí se světem mudlů a jejich nadcházející WW2, o něco víc jde vypíchnout, že Jude Law je jako Brumbál dost uvěřitelnej. Takže se máme na co těšit.

• 4.11.2018  22:38

Počítal jsem to. Pečlivě. A pak si zjistil účast. Před koncem závěrečnejch titulků odešlo z Dolby Atmos sálu multiplesku Cinestar Praha Anděl 15 lidí. Jenom. Ze 140 prodanejch míst. Z obyčejnýho představení. V neděli v půl jedenáctý v noci. A pak se tleskalo.V multiplesku. Takhle dobrý to je.

• 4.11.2018  13:08

Tohle bylo i na Saoirse moc. Řekl bych, že knížka bude obsáhlejší a fungovat. Tady je leccos nevyřečený a naznačený, jenže nevyužitý, čimž ve výsledku vznikl film hezkej v detailech, avšak popsatelnej jedinym slovem: mdlý.

• 13.10.2018  18:28

Proč ne plnej počet? Nebylo tam víc místa pro Claire Foy – její herectví bere dech. Maličko víc jsem čekal od Dolby Atmos a škoda, že se vykašlali na časovou prodlevu signálu Země – Měsíc. Jinak na 100 % me gusta!

• 9.10.2018  19:24
    Venom (2018)

Že jsem nepoznal Michelle Williams, to si za rámeček nedám. Tom Hardy se snaží, ale pouze pokud vznikne/pokud existuje nějaký eRkový directors cut, teprve z toho bude fakt dobrej film. Takhle je to dost nudnej průměr.

• 7.10.2018  20:06

Dobře vymyšlenej a zahranej romanťák se slušnejma písničkama, kterej moh’ bejt zcela právem čtyřhvězdovej, kdyby scénáristy nenapadlo, že je nutný na konci rozbulet ženský v kinosálech, čimž to dojebali v naprostou tuctovku.

• 30.9.2018  19:21
    Beze stop (2018)

Film, kterej nevysvětluje a nekončí a kterej musí celej utáhnout 17letá holka. Utáhla. Zpětně jsem si vygůglil, kdeže to zpočátku filmu žili, a udivilo mě, že dovedli v tak malym parku, protkanym navíc stezkama, žít nepozorovaně. Ale je to jen film, žejo.

• 19.9.2018  16:15

Před filmem jsem nevěděl, co čekat, teď nevim, co si myslet. A už vůbec nevim, proč se mi to tak líbilo. Kuli predátorům to nebylo.

• 10.9.2018  18:35

„Komedie s Milou Kunis“ stačilo by napsat. Friends with Benefits to není, ale potvrdilo se mi, že má fakt komediální talent a pořád ten božskej hlas. Takže se asi kouknu na Naštvaný matky, nebojaksetojmenuje, a na Labuť, abych zjistiť, jak je na tom ve vážnejch rolích. Slabších 70%.

• 8.9.2018  19:15
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Výborně natočený, slušná výprava, skvělý herci, ale téma, který mě ani trošku nezajímá. A kvůli Dakotě Fanning na to přece čumět nebudu. Takže po třech epizodách tři rudý a dost.

• 5.9.2018  20:17
    Slender Man (2018)

Chápu ty negativní ohlasy. Je tam málo lekaček, vypráví se to pomalu, hudební podklad je nepříjemnej, herečky nejsou načančaný pýče, je tam jen jeden hezoun (a neni nažehlenej), nestříká tam krev, netrhaj se tam končetiny, neteče tam sliz — a hlavně se tam hodně mluví. Zkrátka nic, co by chápal moderní horrorovej divák, natož aby se mu to líbilo. A právě proto je to výbornej film. Některý scény připomínaj výjevy z postarší PC hry F.E.A.R. nebo nepostaršího seriálu Stranger Things nebo podobně nepostaršího novýho zpracování IT, ale vykradenejma bych je nenazval. Výprava je dost minimalistická a konec neni líbivej. Poctivý řemeslo, což v době obecně vysoký obliby leštěnejch prdů ocení jen málo lidí.

• 4.9.2018  19:40

Kdybych vypadal tak dobře, jako Reeves, byl by to vlastně film o mně. Skvělý konverzační cvičení se zcela zjevně nebere vážně a totéž chce po divákovi, s čímž tady na československym webíku nemá šanci uspelt. A za ten strašlivej zvuk, co Keanu vyluzoval, si to tu čtvrtou zaslouží.

• 3.9.2018  13:54
    Lady Bird (2017)

Ten film zabere až ve svý druhý polovině. Ale zato pořádně. Člověk musí na konci trochu počkat, protože nutkání dát plnej počet je silný. Nejvíc muj pocit z Lady Bird jako filmu i postavy vystihuje ten mikrodialog na konci: "Jesus Christ, you have really bad music! It’s all greatest hits." "But they’re the greatest. What’s wrong with that?" 80%

• 2.9.2018  22:34
    Upgrade (2018)

Kolem Upgrade je docela slušný haló. Docela to chápu. Dal bych tomu asi taky poctivý čtyři rudý, jenže jsem nedávno viděl všecky dosavadní příběhy Black Mirror a Upgrade je jenom takovej trochu delší a trochu drsnější příběh ve stejnym stylu. Proto jenom nějakejch 60 až 70%.

• 26.8.2018  16:52

Škoda, že to neni víc přehnaný a míň pitomý. Ale v zásadě největší debilita ve scénáři je úvaha nad tím, na jaký polokouli se nacházej na základě hodnoty zeměpisný šiřky zjištěný pomocí sextantu zaměřenýho na Polárku. A kdoví, jestli to neni nějakej skrytej humor. Takže pohodovejch 55%.

• 19.8.2018  14:58

Filmu s takovouhle atmosférou lze ty logický a technický lapsy snadno odpustit. Jenom neni dobrý na něj chodit s kocovinou.

• 19.8.2018  04:24

Začíná to jako hutný drama a končí to (skoro?) jak červená knihovna. Tohle vám nezbaštim.

• 16.8.2018  22:23
    Equalizer 2 (2018)

Jít do sálu s Dolby Atmos se v posledních odhadem dvaceti minutách překvapivě ukázalo jako fakt dobrej nápad. Překvapení z jedničky se logicky konat nemůže, o něco víc se vysvětluje, záporáci jsou bohužel dost tuctový, zbraně taky a vedlejší dějový linie jsou tu moc mirkodušínovský. Ale hrátky s kamerou a skvělá Denzelova nepravděpodobnost zůstaly, takže to ty čtyři rudý furt s přehledem hodí.

• 13.8.2018  00:22
    Escobar (2017)

Velkym průserem tohohle filmu je snaha bejt hodně moc Hollywood-friendly. Takže se tam mluví anglicky se směšnym jako že španělskym přízvukem. Je to vůči divákovi skoro až urážlivý. Byl jsem rád, že Eva Holubová dostala roli ve světovym filmu, jenže ona se z ní nakonec vyklubala Penelopa, chjo. Na pozadí snímku mě bavila soutěž „Vygůgli si podle registrace, zda to letadlo existovalo“, nicméně hlavním přínosem filmu pro mne je, že mě dokopal pustit si konečně seriál Narcos od Netflixu.

• 12.8.2018  22:02
    Temné síly (2018)

Neoficiální, ale upřímný text distributora: „Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, všem scénáristům, režisérům a ostatním tvůrcům žánru Teenage Postapocalyptic Dystopia Survival Shit-Fiction záhadně zmizely mozky.“ Pokud je vám -náct a i váš IQ má hodnotu -náct, jistě si to užijete. PG-13 rating by tu tudíž měl bejt přeznačenej na PG-18, vztaženo nikoliv k věku, nýbrž právě k výše zmíněný hodnotě IQ. Je zjevný, že bude pokráčko, ač tajně doufám, že tahle sračka si na to nevydělá. Přirovnal bych to k sérii Bludišťák, k Dávači či k Detergentu (jsem tak rád, že se SW herecky dostala mnohem dál). Nažehlený teenage pitomci putujou sluníčkovou přirodou, nehtíky maj stále pěstěný, fousky stále hladce oholený, pijou buhvíco, serou buhvíkde a samolepky z auta škrábou špachtlí, aniž by odřeli lak. Při použití X-Men feature jim zasvítěj oči a zazní dramatickej zvuk, při výmazu z paměti se efektně rozplynou, „Obliviate“ pytcho. DO PR DE LE !!! Tohle fakt dovede někdo myslet vážně? Jediná souhrnná rudá je tak za ten krátkej barevnej nápad na začátku konečnejch titulků, za lehce zábavnou roli Brienne z Tarthu a vlastně i za to, jak je to multikulti barevný a ještě celý umocněno další multikulti barevností. Tohle, jestli neni skrytý podprahový sdělení... A my se kdysi vysmívali Tvajlajtu, idioti!!!

• 12.8.2018  14:22

Umně schovaná satira na současný influencery a veřejný mecenáše tomu tu čtvrtou zajistila. Jinak je fakt lepší ten předfilm, v němž hlavní roli maj ty slavný ňújórský knedlíčky.

• 11.8.2018  00:36

Čína se naučila dělat elektroniku, lodě, letadla i auta. Tak třeba jednou budou umět i Čelisti. Tři rudý jen proto, že jsem čekal retardovaný vysokorozpočtový béčko a dočkal se ho.

• 3.8.2018  21:41

Verbal napsal: „Má to snad úplně všechno!“ No právě. Je tam toho moc. Postav, zvratů, akcí, absurdit. Ztratilo to lehkost a zůstalo jen řemeslo. Takže sotva šedesátka.

• 29.7.2018  22:11
    Extinction (2018)

Loukostový „scífko“ s překvapivou pointou. A pro tyhle filmy mám slabost. Takže nekritickejch 80%.

• 29.7.2018  18:21

Band of sisters. Frantíci k sobě nejsou moc milosrdný v tomhle filmu. Ale aspoň jsem objevil tuhle zpěvačku.

• 28.7.2018  17:13

Je dobře, že jsem si nic negůglil o tom, jak to bylo doopravdy, protože jsem díky tomu byl překvapenej tam, kde jsem měl bejt. Příběh neni ničim vybočující z týhletý "survival" řady, ale skvělý oba herci, místy fakt nápaditá kamera a hlavně excelentní nazvučení tý bouře čtvrtou rudou hvězdu pro tenhle film právem vydobily.

• 22.7.2018  23:05

Nápad nic nevysvětlovat je prostě skvělej. Černobílost už je jen pomocnej prostředek.

• 22.7.2018  20:10

Marně přemejšlim, proč jsem to nějak nepochopil. Asi proto, že jsem se ani s Tinderem nenaučil.

• 21.7.2018  15:06

Fakt mě naštval osud Kiran Soni Sawar. Na ten její nos bych mohl koukat furt. Drsnej díl.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19