Jaro_slav

okres Praha
Watchman

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 27.4.2020  19:52

Na Hromnice o hranu zítřka více. Tohle mě bavilo.

• 18.4.2020  19:54
    Irčan (2019)

Když to Scorsese dotočil, mělo to hoďku a půl. Jenže protože mu táhne na osmdesátku a asi už mu ten mozek nejede naplno tak, jako mu frčel zamlada, vzpomněl si vzápětí, že zapomněl tohle. A tohle a ještě tohle. A pak tamto, to, tohleto, tamto druhý, o tamtom, tohle a tamty s tamtěma a ještě tuhle. A taky toho a ty dvě a tamto jejich a tuhletu. A staly se z toho tři a půl hodiny rozvleklý a neobvykle přeceňovaný nudy, u který bylo fakt těžký udržet pozornost; a důvody, proč jsem to vydržel, byly: 1) COVIDová karanténa, 2) Anna Paquin, 3) výprava, 4) místama fakt skvělá kamera a 5) celkový herecký obsazení. Já mám rád jeho pomalý a dlouhý filmový vyprávění, ale nic se nemá přehánět. Ani tenhle komentář.

• 6.3.2020  18:18
    Neviditelný (2020)

Odešel jsem z kina. Koukat na Elisabeth Moss by i bez lekaček bylo na mě moc děsivý.

• 4.3.2020  20:57
    V síti (2020)

KLIROTIS a čůrající pes jsou jedny z mála okamžiků, kdy to tvůrci pro snesitelnost trošku odlehčili. Je to děsivě tísnivý – a zvonění Skypu po tomhle milovat zrovna nebudete. Nejblbější pocit je, že ač po skončení natáčení bylo zahájený trestní stíhání aktérů, je to jenom drobek z těch grázlů, který na internetu lověj malý děti. A asi chápu, že ty tři herečky maj poskytnutej nějakej druh osobní ochrany.

• 2.3.2020  11:16
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Entwistlova tvorba mě asi bude bavit, protože tohle bylo úžasně creepy a divný, stejně jako TEOTFW. Zjevně ho šťastně vyhejkaný mladý lidi v banálních filmovejch příbězích serou podobně jak mne a má perfektní čich na casting.

• 2.3.2020  01:08

Tenhle díl je za šest hvězdiček. Hlavně díky kameře, (ne)střihu a dialogům.

• 18.2.2020  00:46

Obrovskej skok oproti „Dolarům“, technicky precizní, vypravěčsky perfektně vystavěný, neskutečně dlouhý, místama vtipný, s dobrou pointou.

• 18.2.2020  00:33

Trochu jako John Wick 2. Více neznamená lepší. Větší rozpočet je vidět jen na pestřejších lokacích, technicky je to furt dost mizerný, především nazvučením. Ale obsazení dvou hlavních (anti)hrdinů funguje dobře.

• 10.2.2020  12:20

Tak jsem se na to ve svejch osmatřiceti konečně podival. Když tomu člověk odpustí mizerný nazvučení, hlavně ruchy, a že už tehdy to zjevně natočili v PG-13, pak zjistí, že odvyprávěný je to fakt pěkně, tu a tam se objeví nápaditá kamera a pokud bylo záměrem, aby si to Clint Eastwood ukradl pro sebe, povedlo se to beze zbytku.

• 28.1.2020  20:09

Když to začlo, začal jsem se smát německý verzi I Wanna Hold Your Hand, ale asi po minutě mi došlo, že to je v tomhle kontextu dost děsivý, zatrnulo mi a zatrnuto jsem měl po zbytek filmu. Těch pár vtípků je načasovanejch tak, že nemaj šanci odlehčit trpkost a tíživost toho, co člověk doopravdy sleduje. Na konci, když si člověk oddechne u úvodních tónů Heroes od Bowieho, dostane opět ránu kladivem německ verze. Uff, to mě dokonale vyndalo.

• 27.1.2020  02:46
    Troop Zero (2019)

Někdy ke spokojenosti stačí, když film, jakkoliv scénáristicky nepravděpodobnej, je dobře obsazenej, hravej a milej — a obsahuje Bowieho songy.

• 27.1.2020  02:15
    Annabelle 3 (2019)

Celej ten conjuringovej vesmír budu muset prozkoumat. Protože tohle mě bavilo. Asi proto, že je to skvělá ukázka toho, že jde udělat horor bez zbytečnejch lekaček a zbytečný krve, jenom pomocí napětí.

• 26.1.2020  23:43

Star Trek: Picard, Episode 1: A New Hope.

• 26.1.2020  23:04

Vypadá to jako taková ta řachanda o týnejčrech, ale má to naštěstí skvělej scénář i prefektní obsazení. A celkově je to moc povedenej lehce trpkej film o přátelství a hledání směru v životě na konci náctiletosti.

• 26.1.2020  22:55
    Blíženec (2019)

Překombinovanej konec tomu dost ublížil, ale ten pravej Will Smith má s Mary El. takovou chemii, že mě fakt bavilo se na to koukat.

• 6.1.2020  23:02
    Salt (2010)

Svižná jednohubka k večernímu žehlení. Chybí tomu větší nadhled, ale vysloveně to neuráží.

• 5.1.2020  17:12

Spousta skvělejch nápadů, který dohromady už tak skvěle nefungujou. Trošku to připomíná Stopařova průvodce po galaxii. Čtvrtou rudou tomu nelítostně vybojoval hrozivý De Niro.

• 31.12.2019  17:35
    Santos Dumont - Icaro (E06) (epizoda) (2019)

Poslední epizoda, bezpilotní roky, je celkem věcný shrnutí tý míň šťastný části Santosova života, ale bohužel zábavný zhruba tak, jako číst si o něm na wikipedii.

• 31.12.2019  17:34
    Santos Dumont (TV seriál) (2019)

Po tomhle seriálu nutně do svý sbírky potřebuju Cartier Santos. Mohl to bejt dobrej 2hodinovej film, takhle je to slabej 6hodinovej seriál působící lehce mýdlovitě. Velká škoda, byť pro milovníky letectví a hodinek taková nutnost. Dvaapůl rudý.

• 31.12.2019  17:16

Zdaleka nejlepší díl série. Lítání a žádný blbosti. Dokonce se tam objevuje nápaditá kamera a slušný herectví.

• 30.12.2019  15:43

Rostoucí počet leteckejch scén je sympatickej, ale na naznačenym románku s Aidou neni špatná ta jeho smyšlenost, ale to, jak jalově je to natočený. Co ovšem fakt filmaři nezvládli, je výprava, zejména auta první dekády 20. století. Škoda, že příběh někoho tak významnýho začíná vypadat zpackaně.

• 30.12.2019  00:57
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Samozřejmě jsou některý věci přitažený za vlasy, ale smyšlenej příběh nějak dramatizovat musíte. Atmosféra je skvěle hustá, výprava obstojná a obsazení excelentní. A málokdy se velký WTF rozuzlení promění v excelentní nekonec. 80 % jak vyšitejch.

• 28.12.2019  16:45

Už ve druhym dílu se objeví létání (je znát malej rozpočet), romance (zbytečná a jalově natočená), sociální nepokoje a hlavně ty hodinky. Nicméně filmařsky a herecky pořád žádná sláva.

• 28.12.2019  16:36

Pro milovníky letectví a/nebo hodinek taková povinnost, jakkoliv to filmařsky ani herecky neni kdovíjaká rozkoš. Z úvodní epizody je znát předpoklad tvůrců, že divák ví, kdo Dumont byl.

• 23.12.2019  20:34
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Ještě horší, než skotská Manuela. A to je co říct!

• 23.12.2019  20:29

Tady je blbě snad všechno. Kamera, dialogy, střih, hudba – celkově naprosto směšně vystajlovaný a přitom jak z nějaký kulisový televizní inscenace. Nedokoukal. Nasrat.

• 23.12.2019  20:25

Nalíčený hezouni s lehce ušmudlanou tváří (protože středověk), ale excelentní manikúrou, pečlivě oholenou tváří a zarovnanym obočím, vedou ňáký jalový dialogy. Uvidim, zda to druhej díl někam posune, ale ta celková vyžehlenost mě trošku uráží.

• 22.12.2019  22:20

Herecky excelentní zábavná jednohubka vyžadující pozornost, takže jsem si to musel pustit znovu od začátku, neboť jsem si při tom četl o Černobylu – a neměl nic ani z filmu, ani z četby. Že David Bowie hraje Nikolu Teslu, to je jen taková bonusová zábavná třešínka na dortu.

• 21.12.2019  19:40

Abramsův průvodce po jedné předaleké galaxii. Díky neustálýmu hopsání z planety na planetu to vizuálně neni ani na chvilku nuda, dějově je to ale po všechny chvilky ukolébavka; a závěr s Palpatinem je dočista dementní. Ale celkově bych to průserem nenazval.

• 20.12.2019  23:42

Na to se fakt nekoukalo příjemně a asi v tom je ta síla.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22