Jaro_slav

okres Praha
Watchman

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 26.4.2021  00:27

Těšil jsem se na Marťana a dostal spíš Ad Astra. Achjo.

• 19.4.2021  03:34

I na svou dobu to působí fakticky a technicky odfláknutě a herecky křečovitě.

• 25.3.2021  06:41

Když se komiksovej film vypráví jako komiks, tj. pomalu a s důrazem na estetiku a příběh, funguje to skvěle, i když má bezmála čtyři hodiny. Jenže původní verzi, ač jsem jí tehdy v kontextu ostatních výblitků DC dal taky čtyři rudý, domrvili producenti, pro který je přirozeně hlavní kvalitou filmu zisk z návštěvnosti, takže ho patřičně zdementněj pro dementní část diváků, aby na to šlo dementů co nejvíc, protože dementi v populaci převažujou. V komiksovejch filmech upravenejch pro pro dementy maj hlavní slovo různý podbízivý klišé a nadbytečný množství nepřehlednejch akčních scén. Když se náhodou přes dnešní producenty protlačí něco nápaditýho, dementům se to nelíbí, protože to neni patřičná řachanda, kde padaj mrakodrapy, aniž by viditelně hynulo obyvatelstvo. Dementi si pak myslej, že zranění nekrvácej, lidi neumíraj a že komiksový film znamená bitky, hloupý dialogy a kozi ve třidé. Zack Snyder vám v tomhle eposu kozi sice taky poskytne, ale jen tak namátkově. Prioritu u něj má vyprávění prostřednictvím obrazu. Spousta akčních záběrů je v pravý okamžik efektně zpomalená tak, že připomínají kreslený příběhový políčko papírovýho komiksu, zatímco scény delších dialogů jsou komponovány a natočeny zcela staticky, čímž je dosaženo stejnýho efektu, jaký maj v políčku kresleného komiksu bubliny s dlouhým textem vedoucí od hlav postav. Jenže na takhle promyšlený vypravěčský hrátky potřebujete vnímavýho diváka a ne mlaskajícího dementa ulepenýho od popcornu – ten chce kozi a třidéčko. A tohleto producenti moc dobře věděj. P.S.: Kdybych byl ženská, byl bych zblazněná do Ezry Millera. (To je ten skvělej teplouš z The Perks of Being a Wallflower.)

• 17.3.2021  02:45
    Vyjednavač (1998)

Skvělej devadesátkovej thriller, kde SLJ dokázali přimět něřikat furt MAADRFAKKR a kde se magnetickej záznam zničí zlomením diskety a zastřelením zapnutýho stolního počítače.

• 21.2.2021  22:30
    Obludárium (2017)

The Perks of Being a WalLGBTflower. Jenže tady skvělý mladý herci dostali moc velkou nálož nereálnosti. Navíc mně osobně vadí, jakou blbou krávu bez špetky propracovanosti scénář přiklepnul Chubby Miss Sunshine, takže tři neuspokojený rudý musej stačit.

• 16.2.2021  23:55

Plíživě pomalý, dakotově dost dobrý. Bude ta holka někdy hrát někoho, kdo je prostě v pohodě? A když jo – bude mě to bavit?

• 12.2.2021  00:26

Pomalá road movie z roku 1870 vyčištěná od hoven, krve a hnusu, v níž se střílí penězi (doslova) a při jednom z mála dramat se v zatáčce převrhne kůň. Tom Hanks tam nebulí, tak jsem tomu tu čtvrtou rudou hvězdu dal.

• 28.1.2021  21:30
    Rozpolcený (2016)

M. Night Shyamalan zase hraje hru s divákem, jejíž pravidla zase zná jen on. Nicméně zase dovedl přesvědčit producenty, že se to zase vyplatí. Aňa Taylor zase hraje holku, co je off a odd. Brus Willis is (zase) back. A já zase nevim, co si myslet.

• 9.1.2021  20:09
    Vidím tě (2019)

Příjemně minimalistický s mizernou hudbou a nejasnou pointou.

• 1.1.2021  01:19

Červený houbičky s bílejma puntíkama je asi nová verze pudingu, co žerou homosexuálové.

• 31.12.2020  18:13

Měl jsem pocit, že koukám na Young Sheldon. Taková skvělá práce s emocema. Skvěle důstojný zakončení.

• 6.12.2020  20:47

Já fakt nevim. Je to anekdota? Alegorie? BLM sociální kritika? Reklama na Kooperativu? Rozhodně to ale nemá rating PG-13. Neni to natočený blbě, takže dvouhvězda neni na místě, ale rozhodně to je tříhvězdově zapomenutelný.

• 29.11.2020  01:21
    Uncle Frank (2020)

Koukat na Bettanyho a Lillis, i když si zrovna jen tak povídaj v dineru, je neuvěřitelná rozkoš. Paul je excelentní herec vážnejch rolí, prokázal to nejednou; zato Sophia má těžkej úkol obhájit svou pozici, jakou jí vydobyl první díl nový adaptace TO – a řekl bych, že tady si vede nadmíru dobře. Rozkoš naopak neni, že i dneska jsou furt v populaci zabedněný homofobové nechápající, že svou sexuální orientaci si stejně jako barvu očí nebo svý rodiče nevybíráte. Tohle je podobenství o tom, jak dovedou svym jednáním zabít ve vás veškerou odvahu žít, již vám dodávaj ti ostaní. Film je takovej (pun intended) ginger shot: malej, zato silnej. Zasloužený čtyři rudý.

• 28.11.2020  18:19
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Možná to tam na severu posrali, co se propagace elektromobility tejká, ale seriály jim fakt jdou.

• 28.11.2020  18:17
    Nebe s.r.o. - Série 1 (série) (2019)

Naštěstí jsou ty díly krátký, takže nestihnou s humoru sklouznout k trapnosti.

• 28.11.2020  18:13
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Excelentní dialogy, překvapivý pointy, bezvadnej casting – chci další sérii!

• 28.11.2020  18:11
    Díra (2019)

The Cube, jenom míň vystajlovaný a víc, ehm, lidský.

• 28.11.2020  18:09
    Absurdistán (2006)

V roce 2020 ten film má mnohem větší bubu faktor než před 14 rokama.

• 28.11.2020  18:08

Podivná křeč plná dobrejch herců.

• 28.11.2020  18:06

Překvapivě zapomenutelný.

• 28.11.2020  18:03
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Náročný na pozornost, skvěle obsazený, slušná výprava – chybí tomu ale jiskra.

• 28.11.2020  17:59
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Stojí to hlavně na Amy. Natočit to Norové, budou ostrý předměty vyhledávat i diváci.

• 28.11.2020  17:54
    Vodní svět (1995)

„Čmoudi“ tomu zajistili celou jednu rudou!

• 28.11.2020  17:51
    Ragnarök – Konec světa (TV seriál) (2020)

Dost dobrý. Trhni si, Marveli. Chci další sérii. Škoda Isolde, byla sympaťačka.

• 28.11.2020  17:32

Kdo by čekal, že vzpomínky Severuse Snapea budou nejpříjemnější díl?

• 27.11.2020  11:42

Když se tvůrci rozmejšleli, proč točit film pro světovou komunitu neurologů, chtěli obsadit ňákou fakt dobrou herečku. Třeba Saoirse Ronan. Jenže producenti si spočítali, že v kinosálech je typická obsazenost 0,63 neurologa, takže se film musí zatraktivnit i pro plebs a tvůrcům to vysvětlili: Chloë má větší CHARISMA. Vpředu i vzadu. Plus to určitě naláká i ty hejsky, co ji viděli jako 11letou v Kick Ass a od tý doby furt čekaj, až nebude jailbait. Což ona už nějakej ten pátek neni, zato je z ní celkem vyrovnaně mdlá herečka, takže film, kterej by Saoirse možná dokázala pozvednout, Chloë jen tak provlnila skrznaskrz tou svou blonďatou ovul— pardon, ondulací, takže je natolik zapomenutelnej, že i já tenhle koment píšu s asi měsíčním zpožděním.

• 27.11.2020  10:53

Oukej. Oukej. Odsejpalo to celkem povedeně, takže jsem ani neměl ten pocit, že by tomu pomohlo výrazně méně oblečení na Moretzový, což se u jinejch jejích filmů moc tvrdit nedalo. Jenže jsem nedlouho předtím viděl film o zvucích, takže jsem z pohledu jednobytovejch příběhů byl saturovanej.

• 27.11.2020  10:43
    Hannibal (2001)

Ridley Scott to zkusil, ale ten pocit, že nakonec jedinou radost měl z novýho zůstatku na bankovním účtu, mi asi nikdo nevezme.

• 27.11.2020  10:40

Jeden z povinně adorovanejch filmů, kterej na jednu stranu stárne důstojně a hlavně sotva viditelně, na druhou stranu funguje asi jenom díky Jodie a Tondovi. Jinak by z toho byla nanejvejš hodinová epizoda ňákýho toho CSI seriálu.

• 15.11.2020  17:45
    V úskalí (2020)

Sophia si opět hraje s Billem, ale tady spíš jen tak odpočinkově. Její pomalý vyprávění mi nicméně opět sedlo a čtyři rudý tomu dám s radostí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24