Jaro_slav

okres Praha-západ
Watchman

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 19.9.2018  16:15

Před filmem jsem nevěděl, co čekat, teď nevim, co si myslet. A už vůbec nevim, proč se mi to tak líbilo. Kuli predátorům to nebylo.

• 10.9.2018  18:35

„Komedie s Milou Kunis“ stačilo by napsat. Friends with Benefits to není, ale potvrdilo se mi, že má fakt komediální talent a pořád ten božskej hlas. Takže se asi kouknu na Naštvaný matky, nebojaksetojmenuje, a na Labuť, abych zjistiť, jak je na tom ve vážnejch rolích. Slabších 70%.

• 8.9.2018  19:15
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Výborně natočený, slušná výprava, skvělý herci, ale téma, který mě ani trošku nezajímá. A kvůli Dakotě Fanning na to přece čumět nebudu. Takže po třech epizodách čtyři rudý a dost.

• 5.9.2018  20:17
    Slender Man (2018)

Chápu ty negativní ohlasy. Je tam málo lekaček, vypráví se to pomalu, hudební podklad je nepříjemnej, herečky nejsou načančaný pýče, je tam jen jeden hezoun (a neni nažehlenej), nestříká tam krev, netrhaj se tam končetiny, neteče tam sliz — a hlavně se tam hodně mluví. Zkrátka nic, co by chápal moderní horrorovej divák, natož aby se mu to líbilo. A právě proto je to výbornej film. Některý scény připomínaj výjevy z postarší PC hry F.E.A.R. nebo nepostaršího seriálu Stranger Things nebo podobně nepostaršího novýho zpracování IT, ale vykradenejma bych je nenazval. Výprava je dost minimalistická a konec neni líbivej. Poctivý řemeslo, což v době obecně vysoký obliby leštěnejch prdů ocení jen málo lidí.

• 4.9.2018  19:40

Kdybych vypadal tak dobře, jako Reeves, byl by to vlastně film o mně. Skvělý konverzační cvičení se zcela zjevně nebere vážně a totéž chce po divákovi, s čímž tady na československym webíku nemá šanci uspelt. A za ten strašlivej zvuk, co Keanu vyluzoval, si to tu čtvrtou zaslouží.

• 3.9.2018  13:54
    Lady Bird (2017)

Ten film zabere až ve svý druhý polovině. Ale zato pořádně. Člověk musí na konci trochu počkat, protože nutkání dát plnej počet je silný. Nejvíc muj pocit z Lady Bird jako filmu i postavy vystihuje ten mikrodialog na konci: "Jesus Christ, you have really bad music! It’s all greatest hits." "But they’re the greatest. What’s wrong with that?" 80%

• 2.9.2018  22:34
    Upgrade (2018)

Kolem Upgrade je docela slušný haló. Docela to chápu. Dal bych tomu asi taky poctivý čtyři rudý, jenže jsem nedávno viděl všecky dosavadní příběhy Black Mirror a Upgrade je jenom takovej trochu delší a trochu drsnější příběh ve stejnym stylu. Proto jenom nějakejch 60 až 70%.

• 26.8.2018  16:52

Škoda, že to neni víc přehnaný a míň pitomý. Ale v zásadě největší debilita ve scénáři je úvaha nad tím, na jaký polokouli se nacházej na základě hodnoty zeměpisný šiřky zjištěný pomocí sextantu zaměřenýho na Polárku. A kdoví, jestli to neni nějakej skrytej humor. Takže pohodovejch 55%.

• 19.8.2018  14:58

Filmu s takovouhle atmosférou lze ty logický a technický lapsy snadno odpustit. Jenom neni dobrý na něj chodit s kocovinou.

• 19.8.2018  04:24

Začíná to jako hutný drama a končí to (skoro?) jak červená knihovna. Tohle vám nezbaštim.

• 16.8.2018  22:23
    Equalizer 2 (2018)

Jít do sálu s Dolby Atmos se v posledních odhadem dvaceti minutách překvapivě ukázalo jako fakt dobrej nápad. Překvapení z jedničky se logicky konat nemůže, o něco víc se vysvětluje, záporáci jsou bohužel dost tuctový, zbraně taky a vedlejší dějový linie jsou tu moc mirkodušínovský. Ale hrátky s kamerou a skvělá Denzelova nepravděpodobnost zůstaly, takže to ty čtyři rudý furt s přehledem hodí.

• 13.8.2018  00:22
    Escobar (2017)

Velkym průserem tohohle filmu je snaha bejt hodně moc Hollywood-friendly. Takže se tam mluví anglicky se směšnym jako že španělskym přízvukem. Je to vůči divákovi skoro až urážlivý. Byl jsem rád, že Eva Holubová dostala roli ve světovym filmu, jenže ona se z ní nakonec vyklubala Penelopa, chjo. Na pozadí snímku mě bavila soutěž „Vygůgli si podle registrace, zda to letadlo existovalo“, nicméně hlavním přínosem filmu pro mne je, že mě dokopal pustit si konečně seriál Narcos od Netflixu.

• 12.8.2018  22:02
    Temné síly (2018)

Neoficiální, ale upřímný text distributora: „Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, všem scénáristům, režisérům a ostatním tvůrcům žánru Teenage Postapocalyptic Dystopia Survival Shit-Fiction záhadně zmizely mozky.“ Pokud je vám -náct a i váš IQ má hodnotu -náct, jistě si to užijete. PG-13 rating by tu tudíž měl bejt přeznačenej na PG-18, vztaženo nikoliv k věku, nýbrž právě k výše zmíněný hodnotě IQ. Je zjevný, že bude pokráčko, ač tajně doufám, že tahle sračka si na to nevydělá. Přirovnal bych to k sérii Bludišťák, k Dávači či k Detergentu (jsem tak rád, že se SW herecky dostala mnohem dál). Nažehlený teenage pitomci putujou sluníčkovou přirodou, nehtíky maj stále pěstěný, fousky stále hladce oholený, pijou buhvíco, serou buhvíkde a samolepky z auta škrábou špachtlí, aniž by odřeli lak. Při použití X-Men feature jim zasvítěj oči a zazní dramatickej zvuk, při výmazu z paměti se efektně rozplynou, „Obliviate“ pytcho. DO PR DE LE !!! Tohle fakt dovede někdo myslet vážně? Jediná souhrnná rudá je tak za ten krátkej barevnej nápad na začátku konečnejch titulků, za lehce zábavnou roli Brienne z Tarthu a vlastně i za to, jak je to multikulti barevný a ještě celý umocněno další multikulti barevností. Tohle, jestli neni skrytý podprahový sdělení... A my se kdysi vysmívali Tvajlajtu, idioti!!!

• 12.8.2018  14:22

Umně schovaná satira na současný influencery a veřejný mecenáše tomu tu čtvrtou zajistila. Jinak je fakt lepší ten předfilm, v němž hlavní roli maj ty slavný ňújórský knedlíčky.

• 11.8.2018  00:36

Čína se naučila dělat elektroniku, lodě, letadla i auta. Tak třeba jednou budou umět i Čelisti. Tři rudý jen proto, že jsem čekal retardovaný vysokorozpočtový béčko a dočkal se ho.

• 3.8.2018  21:41

Verbal napsal: „Má to snad úplně všechno!“ No právě. Je tam toho moc. Postav, zvratů, akcí, absurdit. Ztratilo to lehkost a zůstalo jen řemeslo. Takže sotva šedesátka.

• 29.7.2018  22:11
    Extinction (2018)

Loukostový „scífko“ s překvapivou pointou. A pro tyhle filmy mám slabost. Takže nekritickejch 80%.

• 29.7.2018  18:21

Band of sisters. Frantíci k sobě nejsou moc milosrdný v tomhle filmu. Ale aspoň jsem objevil tuhle zpěvačku.

• 28.7.2018  17:13

Je dobře, že jsem si nic negůglil o tom, jak to bylo doopravdy, protože jsem díky tomu byl překvapenej tam, kde jsem měl bejt. Příběh neni ničim vybočující z týhletý "survival" řady, ale skvělý oba herci, místy fakt nápaditá kamera a hlavně excelentní nazvučení tý bouře čtvrtou rudou hvězdu pro tenhle film právem vydobily.

• 22.7.2018  23:05

Nápad nic nevysvětlovat je prostě skvělej. Černobílost už je jen pomocnej prostředek.

• 22.7.2018  20:10

Marně přemejšlim, proč jsem to nějak nepochopil. Asi proto, že jsem se ani s Tinderem nenaučil.

• 21.7.2018  15:06

Fakt mě naštval osud Kiran Soni Sawar. Na ten její nos bych mohl koukat furt. Drsnej díl.

• 21.7.2018  14:56

So many fok fok foks, ale má-li to bejt budoucnost, proč hned zpočátku, kruci, nešli cestou blokování hashtagů (to už i dneska jde) a hlavně zakrytí obličejů (to už uměli v pravěku)? Ale stejně je to fakt dobře natočený. Mezi Kelly Macdonald a Faye Marsay to skvěle jiskří, Benedict Wong plní dobře svou úlohu lehce komický postavy na odlehčení a závěr je skvěle nevyřčenej.

• 21.7.2018  13:27

„Sedmý smysl“ s mnohem víc houbičkovitym koncem. Žádný laciný lekačky a příšery za dveřma, žádný zbytečný potoky krve a utrhaný končetiny, žádný laciný budování „napětí“ pomocí eskalující „temný“ hudby, jenom plíživě tíživá atmosféra vystavěná hlavně na herectví. Jenže ten konec je takový WTF, že tomu nedovedu dát plnej počet.

• 21.7.2018  11:47

Hashtag: #nohappyend. Vysvětlení na konci je úžasně zvrhlý a přitom bych se nedivil, kdybysme tak jednou jako lidstvo dopadli – pro takovýto vyšší dobro.

• 20.7.2018  14:41

Zpočátku trochu Into the Wild, což mě mírně děsilo, ale závěr ve stylu Inception mini mě pobavil.

• 19.7.2018  12:47

Tak silně nepříjemný, až je to skvělý. A jako bonus vtipný Daewoo Matiz s češtinou. 5*

• 14.7.2018  17:20

Na jednu stranu je dobře, že téma Ant-Mana je vícenálevovej čaj a i druhej film dokáže přijít s něčim novym, na druhou stranu je smutný, že ani jeden z pěti scénáristů se nepokusil postavu hlavního záporáka napsat trošku zajímavou, což přitom v margelovskym vesmíru dovedou. Product placement vozů Hjóndé byl okatej, ale ne otravnej. Audi to umí debilnějc. Slabší osmdesátka.

• 14.7.2018  10:00

Zajímavý řešení přemnožení lidstva ve vztahu k počtu pracovních míst.

• 14.7.2018  09:54

Trochu jinačí zpracování jednoho z příběhů tohohle filmu. A ukázka toho, jak můžou vykojený hysterický matky bejt svou péčí nebezpečný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18