Woodstock

Woodstock

USA
flower°power                          "Let your minds be free..."             Woodstock 1969

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 9.2.2015  15:26
    Ted Bundy (2002)

Podle některých lidí, kteří tohoto milého chlapce znali, to byl velmi sympatický a přátelský člověk. Mouše by neublížil. A tom to je. Přesto já osobně, ač jsem Teda nikdy nepoznal osobně, o něm kategoricky tvrdím jedno. Byl to zlý a nenávistný člověk. Známé biblické: "Podle skutků jejich poznáte je".

• 28.1.2015  20:36
    Liza (1972)

"Make love, not dog-love!" "Ďalšia z metaforických variácií patológie medziľudských vzťahov..." Aha. Takže zase mi jednou v televizi podstrčili artový film, jen pro znalce. No vida. A já myslel, že je to romantický dětský film o kynologii a lásce k pejskům. Tu máš klacík, Deneuve, moje ušlechtilá kólie s rodokmenem, na...! Aport! Co se na tom někomu (sudovi) může nelíbit? Vždyť je to takové milé a hravé! Patologie sem, patologie tam.

• 28.1.2015  20:27
    Láska bez máty (TV film) (2011)

"Make love, not stupid romantic love!" Kvalitní skopová, vlastně skopčácká zábava, směle srovnatelná i s těmi nejvýživnějšími venezuelskými či tureckými telenovelami. Hvězda za exotické exteriéry a všechny ty krásné a ve finále i velmi happy lidi.

• 23.1.2015  23:30

Kvalitní dokument si představuji jinak, než je cílené vybírání pouze těch vhodných informací plus jejich vytrhávání z historického kontextu! To vše s očividným multikulti cílem přemalovat ďábla na bílo, přilepit mu andělská křídla a kolem rohů mu rozvítit svatozář. Co všechno si dneska filmaři dovolí za manipulaci... Bože můj, ty to vidíš! A to jsem ateista.

• 23.1.2015  22:26

Charlize Theron pětihvězdičkově přesvědčivá a naprosto k zulíbání. Objevila pro sebe způsob, jak alespoň trochu vymrdat se smrtí. Pomilujme se dnes, hned teď, dokud je čas! Láska jen tak napůl, bez citů, to by pak zbytečně bolelo. Bohužel Keanu Reeves a jeho psí oči jsou na pouhou jednu hvězdu a to ještě jen ze slušnosti, protože to nebyla jeho chyba. Do této nevděčné role ho nastrčil nelítostný smrtelný osud plus špatný casting a s tím ani top herec nic neudělá. Kromě toho smutného psího pohledu nad nespravedlností (filmového) života. Zprůměrováno to stačí s bídou na tři hvězdy celému filmu. Jenže Charlize Theron si opravdu zaslouží víc, takže mám teď dilema.

• 21.12.2014  18:37
    Děti sametu (TV seriál) (2014)

// Komentář je k závěrečnému dílu, Děti sametu – Miřena Čechová, ke zhlédnutí na stránkách ČT - zde // K sobě samotnému krutý, až nelítostný tanec, řekl bych přímo waterboarding po baleťácku, to je skupina Tantehorse. Přitom Miřena o sobě říká: „Když jsem skončila konzervatoř, tak jsem už v životě nechtěla tancovat.“ Totiž to školské, zupácky konzervativní, tělo i mysl deformující pojetí klasického baletu, to nebyla její cesta. Aby ji našla, studovala pak současně na dvou fakultách AMU. Na DAMU alternativní divadlo a loutkové divadlo a na HAMU nonverbální divadlo. Tam na chodbě jednou potkala svého osudového (v uměleckém slova smyslu) muže, Radima Vizváryho. Ten se mi v dokumentu představil scénou s ručníkem přes obličej a lahví vody, kterou si na něj lil. Hrál totiž mučení zvané waterboarding sám na sobě a to velice důkladně, téměř až do sebeudušení. Umělec, který mě vtáhne do svého vystoupení natolik, že se i já začnu dusit a přiměje mě to zoufale lapat po dechu... klobouk dolů! A mrazení v zádech z toho, že se on a ona potkali. Osud opravdu existuje, teď už nepochybuji. Ten mi také včera, při zcela náhodně zapnuté televizi, poslal do cesty mě dosud neznámou Miřenu Čechovou a její baleťácké performance. Chtěl bych ji aspoň jednou vidět naživo! Uvidět, procítit, rozpohybovat při tom vše - své tělo, svůj chtíč, svou duši, i všechny své strachy a naděje. Její choreografie, to totiž není žádné kejhavé a depresivní Labutí jezero, žádná úzkost ze sešněrovaného tančení po špičkách, společensky přijatelného a - můj ty smutku - tak nudně očekávatelného. Miřena Čechová na pódiu, to je živočišná artová samice nabízející nevšední zážitek, šílená performerská baleťačka, samo ztělesnění radostné epilepsie života.

• 21.12.2014  18:26

Santa sice je úchyl úchylácká (hodné miminko Ježíšek by z něho předčasně zešedivělo), ale i ta největší úchylnost kolovrátkována pořád dokola mě brzo omrzí.Terry Zwigoff značně přetáhl strunu a talent prvotřídního úchyla Billy Bob Thortona úplně zazdil. Do komína. Klidně mě označte za člověka bez smyslu pro humor, ale pokud mi někdo vypráví téměř stejný, jen nepatrně obměňovaný vtip pořád dokola, dvacetkrát za sebou, už se mu nesměju, jen zívám. Chtělo by to vybrat pár nejvýživnějších scének a udělat z toho max 20 minutový kraťas. Mimochodem, spousta rádoby šoking scének mi přišla odfláknutá a bez invence. Např. na pouhém (byť análním) šukání tlusté pokladní ve zkušební kabince mi nic zvláštního, natož humorného až k popukání, nepřipadá. To se tam ta černošská velryba nemohla aspoň zašprajcovat, kdy už?

• 21.12.2014  01:00

"The truth is out there?" No way, Mulder and Scully! Our truth is out in the grain! Svatá pravda, je to tak, 21.12.2012 se ukáže! Moment, kolikátého že máme dnes? Není náhodou už dvouleté výročí konce světa? :-)) Omlouvám se, nerad šlapu fandům starých Mayů po obilí, natož po dokumentu o šlapání po obilí, ale všimli jste si, že celý tento roztomilý ufounský pokus o výplach našich mozků provází strašení datumem 21.12.2012 a vším, co se pak zaručeně stane? Podle násilných a pavědeckých interpretací archeologických nálezů z dob starých Mayů, k nám po 21.12.2012 (časté opakování magického data = větší působivost dokumentu) měly od našich pobratimů z kosmu začít proudit informace, vzápětí jejich talířovité lodě i oni sami, se svými šišatými hlavami, ďábelským intelektem a těly plnými silikonu (o tom svém silikonu nám ufouni napsali v jednom pšeničném obrazci). Aha. Jenže, jak tak koukám do kalendáře, v naprostém klídku končí rok 2014. A...? A nic. Kdepak asi udělali soudruzi Mayové z NDR ve výpočtech chybu? Mimochodem, kdo z vás vlastní kvalitní GPS přístroj a chtěl by si taky trochu zadupat v obilí a zahrát si tak na UFO, tady jsou spříznění plagiátoři: www.circlemakers.org, mají to tam i s návody. No nic. Tento dokument je samozřejmě zralý na odpad! Je jednostranný a manipulativní až běda, ale jednu hvězdu si přece jen zaslouží - za to množství krásných, originálních, téměř již uměleckých dupaček, jejichž letecké záběry v něm autoři použili.

• 21.12.2014  00:57
    U-Turn (1997)

Bezprsťákův chtíč a touha zneužívané kočičky (už si na to imho docela zvykla, poživačná tvrďačka) utéct někam daleko, za štěstím. Děsně nemorální. Supi se radují, já taky :-)

• 20.12.2014  23:26
    Shortbus (2006)

"Make love - anyway, anything, anyone!" Tohle zhlédněte a už nemusíte psát Ježíškovi o Kámasútru. Jen víc takovýchto přírodopisných, naučných filmů! Prvotřídní instruktáž How to do it - or himself, herself, ourself. Yourself too, of course! Nestydatě, ale přitom citlivě a empaticky natočená čuňárna - od mužské sebefelace až po gigantický kolektivní orgasmus, který vyrazil pojistky v celém městě! :-))

• 20.12.2014  22:58
    Svatby podle Mary (2001)

„Pískovcový penis. Očekával bych, že bude větší...“ Njn, já bych zase očekával, že Svatby budou menší (menší píčo..ina). Takže, chápu-li poselství filmu správně, pokud nepotkali někoho ještě víc ideálnějšího, žili spolu šťastně a ideálně až do nejdelší smrti? Už aby to bylo. Přitom Jennifer Lopez mám celkem rád a například v U Turn jsem bezprsťákovi Bobbymu dost záviděl, že může kočičce Grace pomáhat věšet záclony. Jenže tyhle hrozné svatby... Kýble k zblití přeslazené romantiky a neuvěřitelně stupidních řečí. Opravdu to bylo nutné, vzít tak ubohý kšeft, Jeniffer? „Jsi krásná, jsi výjimečná a on tě miluje. To je důkaz, že vaše manželství bude nejen šťastné, ale vydrží vám navěky.“ “Láska nebývá dokonalá, lásla je prostě láska.“ „Rád bych pronesl přípitek: Já vás všechny tak miluju!“ No comment. Můj vlastní přípitek: „Strčprstskrzkrk!“

• 15.12.2014  18:27
    Born Innocent (TV film) (1974)

Zraňující, surové, bezcitné. Nejen scéna znásilnění ve sprše, ale i celý film. Ona dřevěná násada vlastně posloužila jako iniciační nástroj, který měl nesmělé Chris Parker názorně ukázat, kam se to dostala. Odteď bude její osobnost nemilosrdně znásilňována špatně nastaveným (k jednotlivci lhostejným) systémem sociální "péče" o problémovou mládež, z něhož není úniku. Bude-li dívenka Chris chtít přežít a zachovat si zbytky důstojnosti, musí se i ona stát tvrďačkou s okoralou duší. V závěru příběhu se pak lidé "ze systému" doslova s křížkem po funuse podivují nad tragédií a nechápavě se vyptávají: "What happened?"

• 15.12.2014  18:26

Nakonec Tě neuhlídali, Petře... Tak ať se Ti tam nahoře dobře režíruje, připrav pro nás nějakou nebeskou podívanou. Určitě příjdeme...

• 13.12.2014  20:55

“Make film, not WTF! Scheiße!“ Žánrově nezařaditelný paskvil. Komedie ani omylem a žánr “útrpná, nudná trapnost“ tu chybí. Ale jo, dal bych z útrpnosti aspoň tu jednu hvězdu, za nabílo napudrovaného černocha v náckovské uniformě. Ovšem jen pokud by mu Chýlková v přímém přenosu bílila jeho nadměrně vyvinuté afroamerické mužství, na které předtím tak nevěřícně (a natěšeně) valila své bulvy. Bohužel, žádné pudrování bimbase se nekonalo. Detailní záběr na černou kládu délky 25 cm (měřeno v klidovém stavu) byl z filmu na poslední chvíli, čili těsně před novinářskou projekcí, vystřižen. Škoda. Třeba bych podle toho údu konečně poznal, o jaký žánr se nebohý pan Chlumský vlastně pokoušel.

• 12.12.2014  22:20
    Šílení (2005)

Člověk člověku vlkem, šílenec šílenci lékařem. Pomoc všem trpícím, terapie se zpěvy a tanci a zaručenými výsledky, svůdná Charlota zdarma všem potřebným. Odvážný coming out známé nymfomanky Ani Geislerové! Ostatně myslím, že Švankmajerův taky :-)

• 11.12.2014  00:15
    The Battery (2012)

Totálně vy(k)lidněná zombiroad movie aneb příjemné relaxační postapo s klaustrofobicky depresivním koncem, natočené za pouhých 100 dolarů. Je neuvěřitelné, co dokázal spáchat schopný a nebojácný vousáč Jeremy jen s pár rekvizitami - s obyčejným walkmanem, pár flaškami whisky, jedním obstarožním šestiranným koltem po dědečkovi, basebollkou a kýblem jablek plus kýblem scenáristické a režijní invence. A abych nezapomněl, i s Ryanem Winfordem, autorem povedeného náladového soundtracku.

• 11.12.2014  00:15

Nesympatický černoch, který se nepotí a nepoužívá (nemá?) mimické svaly, k tomu litry vypitého kafe a několik A5tek sežraného papíru. Divně vyprávěný divný příběh, ze kterého si po čase zřejmě budu pamatovat jen tu poslední krabičku od sirek, ze které na mě Jarmusch posměšně vyplázl režisérský jazyk. Hodnocení? Vůči artovému(?) filmu, který je na mě zřejmě už moc "těžká kláda" bych byl i shovívavý, ale zprasená finální scéna v bunkru to vše zazdila. Zaškatulkovaný komik Bill Murray ve vážné roli zlého šéfa? To jako vážně?! A ještě ke všemu tam i mluvil... Taky ten zápas a škrcení imho mělo být natočeno jinak. Ne tak divoce a akčně, ale rozvláčněji až něžně, zkrátka víc artově, Jarmuschi! :-P

• 11.12.2014  00:13

"Make love, free love!"     ...but do not forget to stretch the condom on the cloven hoof! So long they walked for water with carafe :-), until the virus ripped (of the chain).

• 10.12.2014  23:54
    O chudém královstvíčku (TV film) (1979)

Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-)))

• 9.12.2014  20:48

Docela rád bych si přečetl komentář uživatele Mrázek, co by na to říkal. Škoda, že už "skončil" a nepíše :-) To já jsem z tohoto pokusu o česko-sicilskou koprodukční krimi moc na větvi nebyl. Jako kmotrovina nějak bez šťávy, ale ani jako (v krabici od banánů) volně ložený dokument nic moc. Vlastně nejzábavnější na tom byl fórek v závěrečných titulcích: "Film vznikl pod záštitou Nadačního fondu proti korupci.". Tak ona má u nás korupce dokonce už i svůj nadační fond... :-)) Zajímavá informace. Řeknu vám, v tom fondu bych chtěl dělat ředitele!

• 9.12.2014  18:16
    Odhalení: Mimozemské spisy (TV seriál) (2012)

"Make love, not UFOlove, volové!" A pak že nejde natočit prvotřídní pavědecký pseudodokument. Jde. Tohle pořekadlo znali už staří Egypťané: Kdo chce záhadologova psa bít, hůl mimozemského původu si najde...

• 3.12.2014  20:50
    Táta (2005)

Smutná road movie s jedním téměř zlomeným a jedním zmateným srdcem, trochou naděje a s permanentně nasazeným imaginárním červeným nosem, chvílemi i bez. Těžké, hořce humorné sbližování se zbylým synem. Opičky na něj, na okolí, opičky i dovnitř sebe sama, do své úzkostí sevřené duše. "Ostatně, já myslím, že děti berou smrt mnohem lépe, než my, dospělí..." řekl ten nejsmutnější klaun, jakého jsem kdy v životě poznal. V závěru tichá a nenápadná, ale o to silněji působící katarze. "Tati, chceš slyšet příběh o jednom malém chlapci?"

• 3.12.2014  20:17

Jacques Villeret to hraje (? :-)) naprosto uvěřitelně a je radost se na něj dívat – na prostáčka, splňujícího všechna náročná kritéria exemplárního blbce, stanovená partou chytrých idiotů. Přitom jeho Francois Pignon je človíček zcela důvěřivý, nezáludný a s natolik čistou duší, že bych si ho i já velice rád pozval k sobě domů na večeři. Ale ne proto, abych se mu vysmíval! Pokecal bych s ním o životě a on by mi poskytl zpětnou vazbu a upřímný názor člověka jednoduchého, leč upřímného, na všechny mé chyby, které jsem v životě stihl naflákat. Myslím, že i na ty, které si neuvědomuji či nepřipouštím.To byla večeře za všechny prachy. Mít svého vlastního blbce k večeři - k nezaplacení!

• 3.12.2014  18:16

"Make love, not remake, please!" Původní a originální námět k zamyšlení, nyní bohužel kvůli očekávanému snadnému zisku uchopený americkým kuchařem, pěkným blbcem, a jím uvařený, podušený a zrežírovaný do nepříliš zábavné večeře. Nechutnala mi. Na tenhle typ přeexponovaných amerických taškařic moc nejsem - opravdový, nádherný blbec je zkrátka jen jeden, ten z roku 1998.

• 1.12.2014  21:22
    Psí kus (TV film) (2005)

"Make love, not woof!" Domácí násilí má dnes již mnoho podob a jde s dobou. Nebo s dogou? Simonou Stašovou? Ta má ostré nejen zuby a drápy, ale zejména jazyk a zahrála starou štěknu natolik přesvědčivě, až se jeden bál, jestli to opravdu jen hraje. Příběh je to veselý a hravý, infantilně ňafající zpoza opravované pračky, ale něco tomu chybělo - asi nějaká pořádná kost! Taky trochu jiný způsob zpracování. Takhle je to sice zábavné a plné vtipných a trefných manželských i nemanželských hlášek, ale ve výsledku se to stejně jen honí za vlastním ocasem, jako nějaký nečistokrevný čokl z Bakalářů.

• 30.11.2014  15:49

"Make love, not slapping!" Ženu ani květinou neuhodíš! Pokud to ovšem není právě Julia Roberts, známá spíš pod pseudonymem Pretty Whore, že... Sice tragický námět filmu, ale imho špatný výběr herečky do hlavní role. Docela to zabil(a).

• 30.11.2014  15:37
    Děvčátko (1978)

"Make love, but not ahead of time!" Au! Myslím, že Violet se ještě nějaký čas měla, matka nematka, vzor nevzor, držet hesla: Lepší vrabec v hrsti, než holub, čili velký pták... bůhvíkde! Kontroverzní, smutné, působivé. Ukradené dětství holčičce, která to tak (prý) sama chtěla.

• 26.11.2014  22:28
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Prázdná a smutná jako rezivějící houpačka na dávno opuštěném dětském hřišti, hustější než tma, pohlcující světélko naděje na konci tunelu a cynictější než ta nejzavšivenější kurva z laciného bordelu, to je duše detektiva Rustyho Cohle. Čpí krví a močí, jako čerstvě vyvhrnutý jelen, je roztrhaná na cucky v magické vesmírné spirále bolesti a beznaděje, utopená v chlastu a ubíjená zrůdností zločinů, které se Rusty spolu s parťákem Hartem snaží objasnit. Atmosféra je tíživá, ale jinak než v Sedm. V True není žádný samozvaný Bůh, jako byl Kevin Spacey a jeho "John Doe", zparchantělý rádoby znalec Bible, který se tak sugestivně a poživačně nimral v našich vnitřnostech i v hlavách. Ten měl alespoň nějakou vizi. True je daleko horší prasárna, taková všední, obyčejná, protože vrah z močálů je obyčejný buran bez vize. Zosobnění primitivního nenažraného života. Seriál vám nic neříkal, protože jste se při něm děsně nudili? Závidím vám. Vaše bezproblémové životy, plné jásavých barev, pestrých a optimistických, jak zbrusu nové číslo jehovistické Strážní Věže, dosud neumazané od bláta darwinistické reality. Závidím vám všechny ty šťastné pocity, kterými přímo přetékáte, jako bažiny v Louisianě při hurikánu Andrew. Hej, vy odpaďáci, víte co mi můžete? ... Můžete zoufale třást hlavou a zkoušet shodit parohy, nasazené na hlavu umučené šlapky i vám. Můžete roztrhnout obal bonboniéry života a čekat, jaká chuť na vás vyjde. Můžete tančit po koberci doma před televizí, bosí a nazí. Stejně na ničem nezáleží. Život je jen otřískaný jukebox, naládovaný všemožnými zvuky naší paměti. Cinkají v něm medaile za zásluhy, při sexu cvakají policejní želízka, na hrobech šelestí scvrklé a plesnivé listí. V koruně jilmu zakráká sadistický pták Fénix a zkrvaveným zobákem si znuděně čechrá peří. Třeba i vy, spolu s detektivem Rustym, časem pochopíte, že boj se zlem je jen marnění času. Pouhé zabrnkání nože na víčko sklenice od okurek, právě otevřené vaším letitým přítelem pod hvězdnatou noční oblohou, při pozdním grilování rodinného prasete. Je to jako cítit kovovou chuť hliníku v ústech při milování s nemilovanou ženou. Snaha polapit do dlaně světélkující bahenní plyn. Na mastném, zmačkaném papíru od svačiny načmáraná úlevná báseň, o divoké a nespoutané chuti vraždit. Recept na šťavnatý, jen lehce do krvava propečený seriálový stejk - pro zmlsané akční konzumenty nudná a těžce stravitelná flákota, pro mravní vegetariány přímo nestravitelný humus. Naopak pětihvězdičková delikatesa života pro toho, kdo zná.

• 26.11.2014  22:26

Nahatý art, drsný kanadský žertík. Třída úplně nahých studentů, nahá učitelka, již oblečená třída, stále nahá učitelka, inspektor za dveřmi... „Vstupte!“ Že by pomsta studentů otravné, studené čůze? :-) Samozřejmě zcela nereálné, nicméně milé, hravé a příjemně chlípné. Hlavně když si tu scénu představím s naší angličtinářkou na gymplu, černovlasou kočičkou, jen o několik málo let starší než my.    S dovolením sem šoupnu odkaz , snad za to nedostanu po uších :-P Dřív to viselo i na Youtube a na jiných "seriózních" stránkách, ale páni cenzoři mají zřejmě dlouhé... prsty. Jako by na nahých scénách v artovém filmu bylo něco pobuřujícího. Ale násilí na televizních obrazovkách přes den, dostupné dětem od nejútlejšího věku, to je v pořádku, že...

• 26.11.2014  22:24
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Seriály žerou čas. Vyprávěj je výjimka, ten naopak čas šetří. Místo abych zdlouhavě a neohrabaně svým potomkům vysvětloval, o čem byl život za komunistů, kdy o blaho národa láskyplně pečovala ta jediná správná, mírotvorná a spravedlivá STRANA, sednu si s nimi k Vyprávěj. Občas se na něco zeptají, já odpovím... a mají to komplet. I s těmi rozjívenými neposlušnými teniskami, na jejichž bujné poprsí byla před pár dny, u příležitosti 25. výročí přišpendlena medaile Za zásluhy. Arogantním křupanem a ožralou, demokraticky zvolenou (vepřovou) hlavou státu. Chjo.

<< předchozí 1 2 3 4