Wyrdas

Wyrdas

Franta Wyrda

okres Liberec
Jsem jen člověk, co má rád kvalitní filmy/seriály. :o)

Skype: meifushite

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 3.2.2020  21:21

Každé pořádné béčko se neobejde bez dvou věcí. Neuvěřitelné nadsázky a sexy slečnách v pohlavních rolích! Pro fanoušky metalu je to plné klišé a trendových narážek, já však fanouškem tohoto hudebního žánru moc nejsem. Osobně jsem se dobře pobavil, jednou dokonce i lekl a hlavně jsem se pořádně nasmál. Víckrát už to vidět nemusím a vlastně ani nechci, ale vzpomínku na doslova vybuchující mravence si ponechám na vždy. Při scénkách, které se neobejdou bez efektů je krutě znát rozpočet. Na druhou stranu, tohle mělo nějaký děj a vcelku to dávalo smysl. S trochou nadsázky to za tři stojí.

• 5.10.2019  05:24

Překvapivě dobrý děj, zapadající do skutečného Star Wars vesmíru. Žádná sračka typu filmů 7+, která ždímá prachy a nebojí se popřít fungování vesmíru do té doby. Možná díky animaci nebylo třeba řešit dilema, zda nabrat neherce správné barvy a pohlaví (opět, jako v 7+), nebo vzít někoho vhodného k roli. Oproti filmům 7+ jsem nezaznamenal ani žádný trapný "humor"... prostě ano, tohle je Star Wars v dobách svižnějších, kdy se agresivně vyjednávalo a až po té počítali mrtvoly. :) Příjemná změna k lepšímu. Pokud je kvalita zasazení do vesmíru Star Wars rozpočet a barvičky, ok, tak to beru. Lepší, než brečet hanbou u těch nových "celovečeráků".

• 5.10.2019  05:11

Prakticky jediné koukatelné Star Wars od reinkarnace filmové série. Vážně... doporučuji, jediné, které nepopírá fungování Star Wars vesmíru původní trilogie... žádné trapné hlášky jako v 7+, netrpí to na nabrání nabrání neherců kvůli barvě, pohlaví a podobně... prostě to dostali herci pasující na roli bez ohledu na rasu či pohlaví. A ono to funguje. Už jsem nevěřil, že ještě uvidím hraný Star Wars, který by nebyl jen o efektech a prznění Star Wars vesmíru. I přes mnohá klišé v první polovině a tradiční nesmrtelnosti ("oklepatelnosti" hlavních hrdinů) konec filmu vše vynahrazuje. Ona ta zmíněná klišé jsou problémem posledních dvaceti let prakticky všude, takže tento úpadek musíme brát spíš jako úpadek náročnosti diváka, než problém konkrétního filmu. Naopak takto epický konec jsem skutečně nečekal, naprosto mne navrátil do mládí ke čtvrté epizodě, kterou jsem musel ihned znovu z kouknout. Doporučuji a možná lehce přechvaluji, ale musím - laťka je teď brutálně nízko.

• 31.5.2019  19:20

Krásný návrat do pubertálních let, precizní animace, ale tím to končí... nejzajímavější scéna, která mne navrátila do minulosti byla na počátku filmu - lovení pokémona. Ihned jsem zadoufal, že film se bude ubírat tímto směrem, ale nestalo se tak. Zhruba v polovině byl takový záblesk soubojů v turnaji, ale i to byla jen chvilková kulisa příběhu. Příběh sám o sobě byl až velice neoriginální a poměrně jednoduchý - připisuji to cílové skupině, tedy dětem. Ale co mne velice mrzí je ten do očí bijící rasismus. Celý film jsem musel sledovat afroameričana jako klaďase, hromadu asiatů, míšenců atd a sem tam v pozadí projít bělocha bez příběhového charakteru. Další běloch je hlavní záporák a jeho debilní syn, který přestože má výsadní řízení nad firmou a k dispozici přehled nad jejími aktivitami, je natolik blbý, že přehlédne zvěrstva svého velice nápadného otce. Korunu všemu nasadí otrc Tima, který bílý jako stěna dává jasně najevo, že když si běloch splodí spratka s ženskou černou tak, že ji bavlna sama skáče do nůše, jejich dítě je plně po ní. Takže míšení je v pořádku, běloši jsou represivní, hloupí a záporáčtí. Asiati a Afroameričané jsou majoritou a navíc klaďasové. Pohádka končí, milé děti. Za ty fakt dobře namodelované Pokémony zasloužená hvězda. Škoda nevyužitého potenciálu, neoriginálního příběhu a rasistického podtextu v celém filmu. How. PS: V kinosále jsem byl jen já s ženou... :D

• 31.5.2019  11:55
    Focus (2015)

Relativně klišovitý scénář zachránila hvězdná dvojce Willa s Margot. Na druhou stranu Focus dokázal pár scén vypíchnout a vrýt do paměrti - rozhodně scéna s Asiatem, která má problém se sázením. Rozsekal mě hamyžný fotr na konci filmu a několik dalších, originálně vtipných scén. Profesionální přípravu k autonehodě jsem ve filmu také viděl poprvé - zajímavé. Nestárnoucí Will a v pravdě sexy Margot následně, jak jsem již nastínil na začátku, vytáhli průměrné béčko do výšin mírně podprůměrného aáčka. Nicméně, tento film mě nenechal usnout ani po třetí dvanáctce a proto si své čtyři hvězdy zaslouží, děj je svižný a kupodivu dává smysl.

• 27.8.2017  11:16
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Stará, věrná klasika. Hlavně ještě kdysi v historii na ZŠ nám to p. učitelka pouštěla vždy, když potřebovala vyplnit své hodiny. Takže pokaždé, když již neměla co k látce dodat, zapnula TV a pan Fazole nám zpříjemnil den. S odstupem času musím doplnit, že některé scény byli skutečně slabší, ale celkový dojem s nostalgií v zádech pod čtyři hvězdičky nejde.

• 27.8.2017  11:07

O level vyšší humor, než v krátkých dílech televizního seriálu, ucelenost pomohla dodat celkový lesk. Není co víc dodat.

• 27.8.2017  11:02
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Každý měsíc sypou tolik dílů, až je jasné, že to nemůže být vždy TOP zábava. Ale to je naprosto běžný jev u seriálů, které neví, kdy přestat a kvantita je pro ně zásadní měřítko - hlavně splnit limity. Proto také některé upoutávky na díl (skeč před dílem samotným) mají různou délku dle toho, jak moc chybělo nápadů na příběh jako takový. Nikdo zde nestárne, téměř nikdo neumírá, téměř každý díl má reset celkového příběhu a čas od času se myšlenky či pointy opakují. Simpsonovi jako celek těží z prvních sérií a až na výjimky jde zábava už jen směrem dolů. NICMÉNĚ, málokterý seriál je koukatelný i po šesti sty epizodách! K úklidu do pozadí neurazí nikdy. Poctivých 55%.

• 27.8.2017  10:49

V pubertě jsem díky těmto dílům v mobilu byl za super borce. Dnes bych to již vyselektoval, ale těch pět tomu dlužím, za... :D

• 26.8.2017  23:02

Na Hollywood novinka, u nás už zas tolik ne... ale to jediné bych asi vytkl reklamě tohoto snímku. Ohledně filmu jako takového, zábava, příběh se zápletkou, mix studií (kresleňáci), prostě něco, co dohromady dávalo smysl. Škoda, že se dnes již neumí točit filmy jako dřív.

• 26.8.2017  14:17

Na vzdor. Kdysi pradávno, v dějepisu, to táta přinesl na večer k chipsům z videopůjčovny a já se smál, jako malý - a to jsem vlastně i byl. Těžko říct, zda jsem se nyní smál z nostalgie, ale fungovalo to. Film k jointu, nebo k pokročilejší fázi pařby. Buď zvolím odpad a lidé mne budou uznávat, nebo zvolím 5* a zemřu... Měl jsem zvolit odpad!

• 26.8.2017  14:08
    Looper (2012)

Film, který mě dokázal udržet při vědomí i k pokročilé noční hodině. Nádherně zpracovaný koncept, který by si klidně zasloužil o 20 minut delší stopáž pro obsáhlejší rozvedení. Díky pro mě zajímavému tématu jsem se nenudil ani při delších dialozích a film mi ubíhal svižně. Je fascinující, jak i s malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo a upřímně se divím (přesto mne to příjemně překvapuje), že i zde na ČSFD si Looper nestojí vůbec zle - a to i přesto, že nemá tupý příběh založený čistě na efektech (jako třeba Avatar a podobné). A rozhodně můžeme říct, že smrt, jakou si zažil Bruce Willis byla rozhodně tou nejsušší z celé historie filmové kinematografie. (haha). PS: Každopádně se směji chytrákům, kteří tvrdí, že v budoucnu nemůže být zlý big boss, protože mu nezemřela matka, kterou zabil až Bruce v návratu do minulosti. Ke stejnému konci mohlo vést stovky cest, tzn. byl zlým protože "něco jiného", následně v nové budoucnosti protože přišel o matku, tzn. cesta byla jiná, výsledek stejný. Tečka.

• 26.8.2017  13:40
    Cyberbully (TV film) (2015)

Tento film mi poslední scénou náramně připomněl Ptáky. Také skončil tak, že vlastně nevíme to nejdůležitější... Zveřejnil hacker všechny fotky? Včetně obsahu počítače jejího otce? Zřejmě tam je tolik materiálu, že by mohl jít sedět. Ale na rozdíl od Ptáků, zde byl skutečně dramatický příběh, žádné slepé a naprosto nudné scény a v poslední řadě, dával smysl. I díky krátké stopáži je film snadno stravitelný, přesto je v něm myšlenka obsažena bez šidítek. Ústřední super herečka nezklamala, Maisie Williams opět dokázala, že emotivní scény jsou její doménou a jen pro ten nedokončený konec (vážně mě to vynucené ustřižení doslova zklamalo) nehodnotím plným počtem. Nicméně čtyři hvězdy zasloužené!

• 26.9.2016  14:58
    Batman (1966)

Jsem hrozně moc rád, že to má zařazení jako komedie a díky tomu se to nemusí brát tak vážně, protože sprej na žraloky mě dostal málem do mdlob! :-D Ale v tom nejlepším slova smyslu, bavil jsem se od začátku do konce. Ani nápad na zápletku nebyl špatný a vzhledem k roku natočení to je velice obdivuhodný snímek. Super banda padouchů mě ovšem zklamal zpracování Hádankáře, kterého si už prostě neumím představit jinak, než jako ztvárnil Jim Carrey... Ostatně i Dvě tváře se mi nejlépe líbili taktéž z filmu Barman navždy v roli Tommy Lee Jonese. Nicméně když pominu tyto dvě postavy, se mi líbil a rád se na něj někdy opět podívám. Příjemně povedená komedie.

• 23.9.2016  00:51
    Protivný sprostý holky 2 (TV film) (2011)

Asi nelze hodnotit druhý díl a přitom to alespoň po tajnu nesrovnávat s tím prvním, že? Nicméně, ať je vaše odpověď jakákoli, u mne to tak skutečně dělat nelze. K věci... oproti jedničce je dvojka rozhodně utahanější, výrazně méně vtipná a dialogy už nabírají ten typický americký pubertální směr. To je rozhodně k záporům a nezachrání to ani výběr herců a hereček, který byl z mého úhlu pohledu po hříchu špatný. Ono, když vám není sympatický nikdo, krom ředitele školy, který hraje skutečně jen pramalou roli v pozadí, něco není v pořádku. Film sám o sobě by si asi zasloužil dvě poctivé hvězdičky, ale já prostě nemohu - z jednoho prostého důvodu. Některé scény byli skutečně nelogické a to i na americkou úroveň. Ano, Američané jsou sice tím nejhloupějším národem světa, ale ani tam to vše co ve filmu nefungovalo nemohlo přece projít? Hackování kamer je jen počátek (nehledě na to, že se stačilo zeptat majitele, šlo o trestný čin) následovaný blbostmi jako opravdu hodně nepřiměřené škádlení se mezi studenty zasahující do školního i do soukromého života (a za hranicemi zákona, stačilo jen vše nahlásit na policii - svědků i důkazů byla všude hromada) až po absurditu... vlastně skoro všeho. Vyloženě ztráta času to není, ale věnovat tomuto filmu plnou pozornost je zbytečné. K domácímu úklidu jako kulisa super, proto nakonec jen jedna hvězda - k úklidu mám raději hudbu...

• 23.9.2016  00:41

Nebylo to vůbec špatné vzhledem o tomu, o jaký druh filmu se jedná a jakým typem "spotřebitele" já jsem. Nejvýstižnější je asi napsat, že se jedná o "klasickou komedie pro americké puberťačky", ale to by bylo moc strohé, jednoduché a hlavně by to nevysvětlovalo čtyři hvězdičky. Ono to totiž nebylo vůbec tak hrozné, jak jsem teď nastínil. Humor byl místy na poměry těchto počinů dost rafinovaný a až překvapivě vkusný. Celkově to působilo komplexním dojmem a žádné závažné přečiny se neobjevili ani v scénáři, ani v dialozích. Asi bych dal tři hvězdy za film jako takový, ale má milovaná kráska Lindsay Lohan zazářila a celému snímku svým kouzlem tu čtvrtou hvězdu po právu přičarovala. Navíc, aktuálních 60% na ČSFD je zbytečně kruté.

• 15.9.2016  01:23

Kdysi jsem hrával Angry Birds na mobilu a nebyl jsem si schopný si představit, že by na tak neuvěřitelně triviálně jednoduchou hru šel natočit film - byť animák. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapený celým konceptem. Humor byl na dnešní poměry nadprůměrný a neúchylný (většinou), animace byly velice zdařené a děj vzhledem k možnostem herní předlohy překvapivě dobrý. Celkově vzato bych tento snímek doporučil jak dětem, tak dospělému publiku. Mimochodem, pokud nejsem politicky slepý, viděl jsem v tom krásné varování na téma islamizace Evropy. To je určitě největší problém dnešní doby a je dobře, že se nastiňuje už malým dětem. Chyběl jen strýček Sam, který by prasata řídil ze třetího ostrova. Čtyři hvězdy naprosto zaslouženě, o páté jsem velice váhal... ale vzhledem k nesmyslnému podhodnocení zde na ČSFD ji bez výčitek přihodím.

• 15.9.2016  01:09
    Řachanda (2016)

Čekal jsem málo a to jsem dostal. Když bych měl zhodnotit klady, tak je to určitě nadprůměrná kamera, ale tím asi také končíme. Děj byl zbytečně komplikovaný (pro dětské publiku), ale na druhou stranu nelogicky kostrbatý pro dospělého - nechápu mimo jiné, k čemu tam bylo zapotřebí okecávání dvou království, celé se to mohlo vměstnat do jednoho. Efekty na naše poměry nebyli sice vůbec zlé, ale hned na druhou stranu masky mohli být rozhodně lepší. Co se týče herců/neherců, tak rozhodně zaválel Bolek Polívka, ale oproti němu všichni ostatní bez výjimky stáli za pramálo obdivu. U některých postav bylo místy vyloženě vidět přehrávání. Princezna má být hezká, zvláště v pohádkách, ale do toho měla ta místní také pořádný kus cesty. Co ale hodnotím úplně nejhůře je pokus o vtip, zejména o ten nemístný... Uvažoval bych o dvou hvězdách, ale za vyloženě trapnou scénu se sportovním přenosem v jezírku nakonec dávám jen jednu.

• 9.7.2016  00:52

Krásný příběh, nádherná princezna, poutavé nápady, akce, láska i střípky napětí. To vše zabaleno do jednoho nestárnoucího snímku. Za mlada jsem to žral a dnes mě to nezklamalo. Široké spektrum různých monster příjemně zpestřují celý filmový zážitek.

• 9.7.2016  00:47

Kdysi dávno jsem to žral. Dneska jsem se na to podíval po hříchu dlouhé době znovu a ona euforie ze vzpomínek se nedostavila. Ačkoli herecké obsazení mě potěšilo stejně jako tenkrát, něco mi tomu chybělo. Možná trošku delší souboje (počítám hlavně ten finální, přeci jen většina soubojů byli vzpomínky na předchozí triumfy) a bylo by to fajn. I tak se jedná o příjemný film, který nemá čím urazit.

• 9.7.2016  00:43

Nádherná československá komedie, ke které se po pár rocích vždy s láskou vrátím. Pokud se chcete od srdce zasmát a nejste zhýčkáni filmy postavených na efektech, jak je dnes v módě, tak vřele doporučuji. Jediné, co bych skutečně vytkl je dle mého názoru uspěchaný konec - přeci jen si je mohl vychutnat trochu více. :-)

• 5.7.2016  21:52

Začátek třetí trilogie začal přímo tragicky. Herecké obsazení nových hrdinů bylo katastrofální a pokus o humor naprosto nevkusný vzhledem k atmosféře, kterou Star Wars MĚLO. Děj mě také zklamal, dalo se toho tolik natočit o propracovaných již existujících příbězích, který by neklopýtali na každém kroku, jako tento. To, že sithského mistra, potomka samotného Dartha Vadera porazí nesympatický černoch, nebo začínající Jediájka, která světelný meč drží poprvé v životě byla vyloženě katastrofa. Naprosto nehodící se ksicht pro potomka Dartha Vadera už byla jen poslední kapka v moři omylů. Že J.J. Abrams nebude schopný pokračovat v sérii Star Wars tak, jak ji máme rádi, to jsme věděli... ale že to posere až takhle moc, to asi čekal málokdo. Tohle bylo skutečně tragické probuzení, které naopak celou myšlenku uspalo do karbonitu. Při proslovu velitele Planety Smrti k armádě jsem měl dojem, že se vrátila Třetí Říše s řečníkem, který by mohl být plnohodnotným nástupcem Adolfa Hitlera, alespoň co do proslovů. Ne, ne, ne... ještě nedávno se říkalo "kéž by sedmička přinesla něco, co by vymazalo jedničku"... nějaké cestování časem, novou dimenzi, která by jedničku pohřbila. Teď říkám... kéž by sedmička nepřišla vůbec. Nejen, že Probouzející se Síla zpochybnila i základní fungování jejich vesmíru, ona ho vyloženě přepsala a totálně zničila. Abrams se tímto u mne stává režijním vyvrhelem, který pohřbil tak slavný odkaz, na který on neměl nikdy mít možnost sáhnout. Tohle bylo dalece nad jeho schopnosti. Alespoň, že tam nebyl Micky Mouse! Když pominu vyloženě trapný humor (o tomto názoru mě přesvědčil i všudypřítomný nesouhlasný šum v kině na premiéře, který ovládl sál vždy po těchto scénách), pominu i to, že SW:SsP přepsala fungování světelných mečů, cvičeného záporáka mečem i v síle se děděnými předpoklady stát se nejsilnějších Sithem všech dob hodila na úroveň člověka, který drží meč poprvé v životě a sotva zavadil o umění používat Sílu a v neposlední řadě extrémně děravý scénář, tak se jednalo o vcelku průměrnou vesmírnou střílečku se zbytečně velkým rozpočtem. I Harrison Ford z toho raději spáchal spoluúčast na harakiri světelným mečem svého syna. A Planeta Smrti? To už mi přijde moc, ačkoli mne to upřímně velmi uchvátilo (Nicméně Hvězda Smrti působila lepším dojmem - a evidentně tu chybí talent na cokoli nového). Impérium opět nezklamalo svou idiocií ve smyslu zabezpečení nejmocnější zbraně vesmíru a vlastně vším, co podnikli. Efekty nejsou všechno. Pan Abrams je prostě typický rejža dnešní doby. Vždy jsem si přál, aby další filmy o Star Wars vyprávěli legendy o největších Sithech všech dob... Bane, Maul, Traya, Nihilus, Sion, Malak... nebo můj nejoblíbenější Darth Revan... popřípadě, pokud chtěli navázat v časové ose dál, naprosto jasnou volbou měla být Lumiya, kterou vycvičil ještě Darth Vader a jenž se po smrti Darth Sidiuse prohlásila temnou paní ze Sithu. To ona měla přesvědčit Vaderova vnuka (Jacen Solo) aby se přidal k Temné Straně Síly. Kdybych to měl shrnout... tak teď už víme, že hlavní hrdina Star Warsu může být žena i černoch (konec diskriminace ve vesmíru!) a porazí bez sebemenšího výcviku i nejmocnějšího Sitha současnosti, který je tak neschopný, že i po mnohaletém tréningu se nechá trefit Wookieem na dost dlouhou vzdálenost. Finn i Kylo Ren snad nemohli být obsazeni méně sympatickými herci. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale nemůžu. Ale tu jednu má Probouzející se Síla poctivě - za efekty.

• 5.7.2016  20:11

I když se jedná o jednoznačně nejlepší díl druhé trilogie, dalece zaostává za kvalitou trilogie první. Celý díl je vlastně jen jedno velké bojiště, příběh se zastavil a dal prostor jen vývinu Anakina do Dartha Vadera. Takže na to celé pohlížím spíše na Star Wars - ukázka vesmírné války, nikoli jako na plnohodnotné pokračování odkazu první trilogie. Když pominu, kolik scén nedávalo smysl a raději se vrhnu na kladné výtky, tak bych určitě vytkl souboj mistra Yody s Darth Sidiusem a legendární scény s novým Darth Vaderem a tím myslím jeho titulování do úřadu temného lorda a jeho následné vyvraždění chrámu Jediů. A to nejlepší nakonec byl skutečně konec... povstání Darth Vadera jako bytost, kterou tak dobře známe z první trojky. Ke kladům můžeme také připsat jak úchvatně si tvůrci poradili s emoční stránkou celého filmu, zejména pak vyvraždění Jediů formou zrady (Yodu to muselo vážně bolet, trpěl jsem za něj) a konečný rozhovor Darth Vadera s Obi-Wanem. Celkové hodnocení ale není tak slavné, jak by se dalo z komentáře tipovat. Jsou to velice slabé čtyři hvězdy jen proto, abych to trošku vyzdvihl nad Skrytou hrozbu a Klony útočí. 61%.

• 5.7.2016  19:45

Určitě o poznání lepší, než první díl druhé trilogie, rozhodně však ne lepší, než cokoli z původní trilogie. Začátek byl poměrně dost odlehčený a nemohu se zbavit dojmu, že to celé stojí až na finálním souboji v Aréně. Atmosféra ze světa Star Wars je zde jen odleskem tvorby mnohem starší, přesto mají útočící klony co nabídnout. Opět to dle mého celé zachraňuje hlavně Natálka svým přirozeně nadpozemským půvabem. C3PO a A2D2 mi přijdou svými hláškami ještě trapnější (A2D2 naštěstí celého vypípali), Jar Jar sice naštěstí šel do pozadí, přesto jej ale stále slyšíme zbytečně moc. Moc mě zamrzelo, jak trapně nechali zemřít legendárního námezdního lovce hlav Jango Fetta. Nebýt legendárního nástupu mistra Yody a krásným zpestřením epického souboje v Aréně, byl by tento film pod hranicí třech hvězd. Takhle si udrží krok s jedničkou, ale není to ten zážitek, který bych čekal od pokračování Star Wars ságy.

• 5.7.2016  19:32

Za mě rozhodně nejslabší článek celé série, kde pan Lucas jakoby zapomněl, čím že se to stal tak populárně slavným. Celý film de facto stojí jen na svém digitálně efektním zakončení ve stylu multi boje na všech třech frontách: Síla (souboj se světelnými meči, který zachrání pouze postava nezapomenutelného Darth Maula, tolik slavného bojovníka doby pozdější - nezfilmované jinak, než-li kresleně), souboje ve vesmíru, který mne ale až zas tak nenadchl (nutno dodat, že mladý Skywalker mi z kokpitu spíše celý zážitek pokazil) a boji na Naboo (který byl pojat poměrně zajímavě, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. Je to válka, čili to chtělo méně humoru, více akce). I když jsem všechny filmy ze světa Star Wars viděl několikrát, jak s dabingem, tak v originále, tady si nikdy moc zpětně nevybavím děj. Nějaké kecy, pokus o humor ve stylu Jar Jara, nějaké kecy, politické kecy... ZÁVOD KLUZÁKŮ (ten byl vážně fajn, klidně to mohli prodloužit), pak nějaké kecy a finální trojsouboj. Jen díky kluzákům a především díky Darth Maulovi a mé srdeční herečce v roli Padme Amidaly dávám dvě zasloužené hvězdy, kousíček od tří. 42%

• 5.7.2016  19:20

Souhlasím s tím, že poslední díl první trilogie ze světa Star Wars je žel Bohu i tím nejslabším, ale to rozhodně neznamená, že by byl špatným, nebo snad dokonce nudným! Stále nám Lucas uměl ukázat Sílu jeho myšlenky a zakončit trilogii parádním vyvrcholením. Co si ale mohl pan Lucas odpustit byl zbytečně protáhnutý začátek filmu. Celé se to mohlo odvíjet trošku svižněji. Ke konci mi to naopak přišlo zase zbytečně uspěchané, Návrat Jediho si myslím zasloužil velkolepější konec. I přes to všechno se jedná o velmi zdařilý film, který opět nezklamal svou hudební scénou a živoucí Sílou, která z něj prostupuje. Hodně mi vadilo, že zde až moc výrazně převyšovala filmová pravda, tedy dobří hrdinové nezemřou ani když jim tvůrci dají do cesty v realitě nepřekonatelnou překážku a vyváznou jen se škrábanci a ztrátou jen pár tuctových spolubojovníků beze jména. A nakonec, co si opravdu zasloužilo dovést do konce je vysvětlení, jak funguje ono povznesení Jediů. Přes to všechno vzhledem k předchozím dílům nemohu dát plný počet hvězd, leč jen o kousek.

• 5.7.2016  19:04

Druhé pokračování první trilogie Star Wars mě osobně přišlo ještě velkolepější a celkově lepší, než první film. Kde začít, Star Wars asi každý známe, takže jen ve zkratce... Mistr Yoda, gigantické kráčející tanky AT-AT, zrada, láska, humor, akce... A hlavně legendární hláška "Jsem Tvůj otec", to vše a mnohem víc v jednom jediném filmu. Věru plnohodnotné pokračování vesmírného příběhu z daleké, prastaré, ale nikdy nezapomenuté galaxie! A opět hudební scéna, která tomu nasadila korunu v tom nejlepším možném smyslu!

• 5.7.2016  18:37

První díl něčeho, co obrátilo můj život naruby. Od do kdysi dávno minulých až po současnost se vždy rád zapojím do debaty o Vesmírných válkách a rád vysvětluji fanouškům Star Treku, že oni jsou ti vedle. Nepřekonatelně skuteční hrdinové bojující proti samému Impériu zla! Jak nádherně nás Lucas poměrně obsáhle seznámil s hrdiny a přesto děj neztratil spád, to se dnes už málokomu znovu povede. Je v tom silný příběh, novátorské nápady, sympatičtí hrdinové, silní záporáci, akce, příjemný vtip a dokonalý hudební doprovod! Nemám co bych vytkl... až snad na jedno, co jsem nikdy nepochopil... Proč se po zásahu světelným mečem Obi-Wan vypařil?

• 5.7.2016  18:03
    Deadpool (2016)

Nebýt toho břitkého vtipu, ostrého jak paprička která chutná podruhé, byl by tento film naprosto tuctově běžným Marvelákem, kde se člověk může bavit jen efekty. Takže i přes veškerý můj odpor k nesmrtelným hrdinům, kteří bojují stylem "chcípni, chcípni, cigárko, chcípni" je pro mě Deadpool překvapením, které nezklamalo. Tedy zklamalo mne to na poli zápletky, kde krom nafintěných efektů a suchého děje nebylo moc co nového nabídnout. Nicméně tím humorem to celé ladně zamaskovali. A ne, zas tak špatné to také nebylo. Někdy ve vzdálené budoucnosti se na to možná podívám znovu.

• 5.7.2016  17:57
    Ant-Man (2015)

Hned ze začátku... moc nechápu, kde se bere základ pro všechny ty komentáře, že zde Marvel riskoval. Ant-man byl před zfilmováním stejně známý jako třeba Iron man a herecké obsazení jakbysmet. Je to další typická, tuctová Marvelárna, která má z mého pohledu oproti většině ostatním navrch hlavně díky "smrtelnosti" hrdinů (ne, vážně, koho doopravdy baví sledovat nesmrtelné hrdiny?) a jejich vhodnému humoru. Celkově vzato je to asi jeden z nejlepších Marveláků, kterého jsem v poslední době viděl. Opravdu hodně se mi líbila dobře zpracovaná myšlenka boje typu malý-velký.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10