Nejkrásnější hádanka (2008)

Pohádka, kterou nejvíc ze všeho zhodnotí slovo "průměr"... není fádní, není nudná... není kouzelná ani novátorská. Ovšem v tomhle žánru teď přijít s něčím novým, to je nadlidský výkon. Krásné postavy, obstojné dialogy... nemám co konkrétně vyčíst, ale naopak mi nic extra v paměti neutkvělo. Za mě to nemůže jít pod tři hvězdy.

Jak jsem poznal vaši matku - Dětské řeči (2010) (epizoda)

Kdo je tvůj taťka? Tak nějak suchý díl s velkou dávkou trapnosti. Pár gagů se povedlo, zejména Marshallova část, ale jinak nic moc. Barney vždycky výzvu splní, ať už jako taťka, nebo s mamkou.

Jak jsem poznal vaši matku - Architekt destrukce (2010) (epizoda)

Zoe je fakt sexy blázen. Ted má zas své záchvaty dementnosti, Barney s Marshallem tradičně válej, Robin nemá dostatečný prostor k úplné trapnosti a Lily si dala také pauzu. Takže celkově za to, jde to. Kolik je v této recenzi hadů? Cože? Hadů jsem rozhodně nenapsal!

Jak jsem poznal vaši matku - Praví Newyorčané (2010) (epizoda)

Proč Ted potřebuje vyhrát? Má komplex z úspěšné kariéry. Proč Lily potřebuje vyhrát? Docházejí ji nápady, jak urážet a ponižovat ostatní. Proč Robin potřebuje vyhrát? Je psychicky narušená a vyžaduje od ostatních, co sama nikomu nedává. Proč Marshall potřebuje vyhrát? Protože se bojí, že je neplodný. Proč Barney potřebuje vyhrát? Protože je boží! Díl vcelku o ničem... prostě běhaj a doplňují u toho skládanku emočně vyprahlé party. A kdo že je tedy ten pravý Newyorčan? Podle tohoto dílu; bezcitný, hulvátní hovado beze špetky empatie.

Jak jsem poznal vaši matku - Nedořešená (2010) (epizoda)

Díl o Lilyiných hovínkách v hlavě....o tom, že Robin je nevychovaná alkoholička. O Tedovi a Barneym, kteří tam v pozadí řeší něco s budovou GNB. Lily, vysmáááááž! Marshall to zachránil od odpadu jednou zatraceně funky hvězdičkou.

Jak jsem poznal vaši matku - Úklid před vlastním prahem (2010) (epizoda)

Výkyvy výkonů jsou naprosto protikladné. Na jedné straně Barney a Marshall, na druhé Lily a Robin. Upřímně, chudáci děti, kterým Lily bude dělat matku. Jinak poodhalení Barneyho minulosti stojí za to, setkání s jeho "otcem" také... Robina výplň dohazovačky člověka nutí cítit se trapně. Je to v průměru... no... průměr. Možná bych dal dvě hvězdy, ale James to dokázal dobře zachránit.

Jak jsem poznal vaši matku - Velké dny (2010) (epizoda)

Otvírák šesté série za mě dopadl dost dobře. Pokud by se měly i další díly ubírat tímto směrem, rozhodně bych nebyl zklamaný. Marshall je opravdu hvězda seriálu, to mu nelze upřít a jeho otec je prostě týpek na entou. Lilyinu přecitlivělost bych ještě dokázal s přimhouřeným očkem odpustit - pro tentokrát. Ted a Barney moc prostoru nedostali, ale i tak z toho vymáčkli dobrej placák-špičák. Z Robin jsem měl také derekci - paradoxně i poté, co měla být jakože "sexy". Vychrtlá anorektička s povahou lidské hyeny přece nikoho neokouzlí. Za to ty dvě šťabajzny na baru s jazyky v akci, to tedy bylo něco! Pivo s Tebou.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 5 (2009) (série)

Neuvěřitelně kolísavá série. Pár epických dílů dostalo za pět, ale vyskytly se i odpadní kousky. Ať chceme nebo ne, parta dospívá a začínají řešit dospělejší věci. Ale vyspěleji se rozhodně nechovají. Na jedné straně tu máme bezchybné vystupování Barneyho, naprosto famózní vstupy Marshalla, - ale na té druhé straně barikády tu máme Lily, která se proměnila v hysterickou mrchu. Robin dál pokračuje v kariéře děvky a Ted... ten kolísá jak celá tahle série. Od pěti k nule a zpět. Spousta dílů měla perfektní základ, ale nedomyšlený konec. Možná, kdyby se tvůrci více zaměřili na detail než kvantitu, mohlo vzniknout 12 opravdu nezapomenutelných dílů té nejlepší série. Takhle mi z jednotlivého hodnocení vzešla v průměru trojka - a nebylo by fér, abych se hádal se samotným ČSFD.

Jak jsem poznal vaši matku - Dvojníci (2010) (epizoda)

Poslední díl páté série hledá dvojníky, aby nám ukázal, že každý je svým vlastním dvojníkem. Lily má stále dobrou postavu a je vážně škoda, že v USA je zvyklostí mít sex nahoře "S". A i když byl hlavní motiv Tedův nový výstřelek v oblasti módy, málem jsem na to zapomněl. Parta dospěla a řítí se k zodpovědnosti - a nebo ne? Uvidíme. Důstojné zakončení pětky za pět.

Jak jsem poznal vaši matku - Nevěsta (2010) (epizoda)

Nevěsta je další eso páté série. Parodie na Tedovu svatbu s jeho nejlepší přítelkyní, která ho potkala, se setkala s velkým úspěchem nejen diváků v ně seriálu, ale i u mě samého. Fakt jsem si užíval každý prostřih filmu a opravdu bych si přál vidět ho celý! Tenhle díl měl vše, co od HIMYM očekávám. Možná by neuškodilo více Marshalla, ale i tak za pět.