Království koček (2002)

Veľmi príjemný fantazijný film, plný charizmatických postáv a zaujímavých nápadov. Aj vďaka kratšej stopáži som sa ani minútu nenudil. Štúdio Ghibli opäť nesklamalo.

Můj soused Totoro (1988)

Japonská animovaná klasika. To, že na rozdiel od väčšiny ostatných Miyazakiho filmov je Totoro viac pre deti, neznamená že nedokáže osloviť viac vekových vrstiev. V tomto je Miyazaki skutočný majster.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Nádherný rozprávkový príbeh. Úžasná hudba aj animácia. Štúdio Ghibli opäť nesklamalo. Aj keď tento film nerežíroval sám Miyazaki, mnohým jeho filmom sa prinajmenšom vyrovná.

Noir (2001) (seriál)

Skvelá atmosféra a vývoj postáv, no na môj vkus neúnosne pomalé tempo. Každým dielom sa príbeh pohne len o malý krok alebo vôbec. Soundtrack je výborný no nie príliš pestrý. Obzvlášť sa mi páčila záverečná znelka. Animácia je len podpriemerná no z kvality seriálu to neuberá. Celkový dojem je veľmi dobrý, no podľa mňa tu bol potenciál na viac.

K-ON! film (2011)

Obstojné doplnenie druhej série seriálu. Ničím neprekvapí, no ani neurazí.

Suzumija Haruhi no júucu (2009) (seriál)

Druhá séria Haruhi je v podstate len 14 "bonusových" dielov, ktoré dopĺňajú pôvodnú sériu, a sama o sebe by neobstála. Mohli by sme ju rozdeliť na dve časti. Prvá, "Endless Eight", je zaujímavým experimentom, no myslím si že autori to trochu prehnali. Osem dielov je o štyri viac ako je únosné. Neviem si predstaviť sledovať tieto diely s týždňovým rozostupom. Druhá časť, "The Sigh of Haruhi Suzumiya", je vlastne film o filme "The Adventures of Mikuru Asahina". Celá séria sa nesie v duchu prvej série a je dostatočne vtipná aj zaujímavá. Hodnotenie: Bamboo Leaf: 4* Endless Eight: 3* Sigh: 4*

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Veľmi svieži a originálny seriál. Skvelo mixuje komédiu, akciu, drámu, ale aj iné žánre. Každá z postáv je svojská a zaujímavá. Drzú Haruhi, či rozkošnú Mikuru si nemožno neobľúbiť. Po hudobnej a vizuálnej stránke nie je čo vytknúť. "Melancholy of Haruhi Suzumiya" je jednoducho výborná, zábavná jazda od prvého do posledného dielu.

Ničidžó (2011) (seriál)

Uletené, miestami absurdné, miestami dokonale vtipné. Séria skečov zo života, ktorý vôbec nie taký obyčajný ako názov nasvedčuje. Kúzlo Nichijou je v nepredvídateľnosti. Neviete či scéna skonči v ďalšej sekunde, alebo bude trvať ďalších pár minút, len aby vyvrcholila absurdnou pointou. Je síce pravda, že niektoré vtipy sa opakujú, no ja som sa dobre bavil celých 26 dielov.

Higuraši no naku koro ni - Kai (2007) (série)

Druhá séria "Higurashi" nadväzuje na tú prvú a brilantným spôsobom vysvetľuje predošlé udalosti. Hlavnou postavou už nie je Keichi, ale Rika, z ktorej pohľadu je rozprávaná väčšina príbehu. Motívy a správanie postáv v prvej sérii je uspokojivo vysvetlené a všetky otázky sú zodpovedané.

Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Higurashi musím hodnotiť jedine spolu s jeho druhov sériou "Higurashi no naku koro ni Kai" ,pretože táto prvá séria nás hlavne postupne zoznamuje s postavami a prostredím a viac otázok kladie ako zodpovedá. Celá séria je rozdelená do štyroch zdanlivo nesúvisiacich časových línií, ďalej rozdelených do viacerých kapitol, podľa toho kto je práve rozprávačom príbehu. Samozrejme zo začiatku má vo všetkom divák riadny zmätok, ale práve v tom postupnom skladaní si jednotlivých čriepkov príbehu tkvie čaro tohoto seriálu. Krvou sa samozrejme nešetrí a napätie by sa miestami dalo krájať. Najväčšou slabinou je kvalita animácie, no určite sa ňou nenechajte odradiť, lebo by ste prišli o skvelý zážitok.