bagger95

bagger95

okres okres Praha
Fanoušek aviatiky, čtení, lineckých rohlíčků a třídění odpadu.

LinkedIn: bagger95

3 body

<< předchozí 1 2
    • 30.12.2019  22:06

Budu trochu spoilerovat a srovnávat. Šel jsem do kina s očekáváním, že zhlédnu stejnou slátaninu jako osmičku. Viděl jsem trailer, ale dál jsem "nezabrušoval" a nechal se překvapit. Osmička byla pro mě skutečný dno, a nadále jím zůstane. Tenhle film mě jako už celkem hardcore fandu úplně za srdce nechytl, ale zdaleka to (podle mě) už není takový zlo. Nebylo tu plachtění vesmírem po zásahu fotonovým torpédem bez toho, aby se člověk ve vakuu rozprskl, nebylo tu nekonečný fňukání Luka, nebyla tu planeta s dělem, nebyl tu drsňák Snore (nebo jak se to jmenovalo), stopáž malých dětinských zvířecích přiblblíků stáhnutá na úplný minimum, nebylo tu takové scénáristické selhání jako ničení lodí při kamikazi ála hyperdrive. Velká většina špíny, která dělá z osmičky takový hnůj je tady potlačená do formy, kdy už je nad tím člověk alespoň schopnej mávnout rukou a říct si, že něčím se řadový divák zabavit musí (nic osobního proti ostatním). Jasně, je tu pořád hodně pitomin (proč nemají star destroyery zapnutý štít, nebo zde několikrát zmiňované "I feel it" od Finna...) Ale po čtyřiadvaceti hodinách od promítání je pro mě výsledný dojem vesrkze spíše lehce pozitivní. Fanoušky SW navíc není úplně snadný potěšit, každý od toho očekává trochu něco jinýho. Ale jestli má být tohle výsledná kombinace jako pro obsahově ignorantský popcornový publikum (z pohledu kánonu, postav, techniky atd.) a fandů či die hard fandů, z celý trilogie to byl pro mě prostě nejsnesitelnější film ze všech. Tohle už se prostě dá přežít, jo, podle mě se na to už dá koukat. Proto mě osobně hodně překvapilo, že něco tak nesnesitelnýho jako osmička má tak špatný hodnocení. Podle mě je to z pohledu diváka zaujatý, jednoduše mě nenapadá vůbec, vůbec nic, v čem by měla být osmička lepší:-)

• 10.5.2019  20:46

Nevim, jak jsem u tohohle mohl nechat 3 hvězdy. Jsem se docela šeredně uklik. Hledá se Nemo je fajnová záležitost pro děti i dospělý (očištěno o nostalgii), ale tahle bezduchá slátanina s nějakym tuleněm s Tamarou místo čumáku, co furt pištěl, to snad nemůže bavit ani ty nejnenáročnější prcky. Vejral jsem na tu ptákovinu, a nevěřil jsem svejm vočím. Ždímání značky bez nápadu, bez scénáře. Krásnou grafiku rybiček v moři si dám klidně na spořič. Infantilní příběh bez logiky, návaznosti a alespoň špetky originality. Toho tuleně jsem měl a při vzpomínce na to peklo pořád mám chuť zamíchat si do špaget. Strašná oslovina šitá jen pro ty nejnenáročnější diváky.

• 17.9.2018  20:43

Jeden z nejlepších dílů.

• 2.4.2018  14:24
    Zapomenutí vůdci (TV seriál) (2016)

Nojo. V dílu o Abakumovi mě dostalo tohle: Komouši přesídlili celý národy, všechno jim sebrali (OK, nechali jim volební právo, pecka, zbyl jim titul, ó), některý zastřelili. "Ale Američani přece dělali to samý!" Tím asi chtějí tvrdit, že vláda japonský menšině v USA všechno sebrala, nechala jim jen titul a volební právo. Po přesídlení do rezervací tam taky zůstali až do konce života. Nenechali jim ani floka, spoustu z nich rovnou na místě zastřelili. Pokud ne, tak fakt nechápu paralelu. "Ano, přesídlili jsme národy, ale v USA se ve 40. letech dělo to samé!" To jistě. :D Docela jsem se smál. Netvrdím, že dokumenty ze západní Evropy či za velkou louží jsou vždycky obsahem v pohodě, má to ale malej háček: ještě jsem neviděl novodobý německý dokument, kde by zpochybňovali vinu na holokaustu, vraždění atd. Tadyhle rusáci místo toho pořád vypráví pohádky o zlých Němcích, přitom společně s nima obsadili většinu Evropy. O tom, že bolšani v 70. letech rozsekali obrovský masový hrob u řeky Ob lodníma šroubama remorkérů, o tom jsem ještě žádnej ruskej dokument neviděl. Proč? Rusku se to nehodí? :D Je dobře, že tohle ČT odvysílala (a přeložila). Kdo na tohle totiž skočí (a ještě o tom nadšeně povyká), ten je ztracenej. A ne snad proto, že by některý západní dokumenty byly o nějak lepší, ale proto, že Rusku absolutně chybí jakákoliv sebereflexe a sebekritika. Tam jestli si uznaj, že za dob CCCP nebyli o nic lepší než nacisti, tak to už budou na světě naše pravnoučata. :D

• 31.3.2018  21:02
    Rudí prezidenti (TV seriál) (2018)

Pokud o nich nic moc nevíte, je to dobrý první seznámení s problematikou. Slušně zpracovaný, formát mně osobně sympatickej. Moc se nehodnotí, spíš popisuje, z čehož si může každej udělat hodnocení sám. Zmíní se i dobrý věci, který se v tý době dělaly (zmíněno např. za Husáka bylo stavění dálnic, jaderný elektrárny, infrastruktury), je ale fakt, že těch plusů je jak šafránu. Co dobrýho byste taky chtěli hledat na zm*dech typu Gottwald či Zápotocký, kteří podepisovali jednu popravu za druhou? Nic moc pro kremrole /"Málo vyzdvihujou sociální úspěchy, nulovou nezaměstnanost, blablabla!"), ostatním doporučuju. :)

• 30.1.2018  21:31

Nuda.

• 14.12.2017  00:24

To je proste jen vykradacka. Je to stejny jako vsechny ty posledni Marvelovky, jako novej Star Trek, jako cokoliv. Tezi to ze jmena, bude se prodavat merchendise. Technicky provedene moc pekne, ale ten zbytek? Chapu, ze z toho bude spousta lidi nadsena, ale pro me je to jen dalsi tupej film o nicem. A jsem z toho moc zklamanej, protoze na druhej novej Star Trek bych do kina rozhodne nesel, stejne jako na zadnou jinou plitkou Marvelovku nebo nejaky Kouzelny zvirata. Uz proste nejsem cilovka.

• 4.11.2017  22:38
    Milada (2017)

Jsem asi jen řadovej divák. Na tenhle film jsem navíc šel s tím, že jsem o hlavní hrdince nevěděl snad nic kromě toho, že ji koumouši pověsili. Mně se to líbilo. Nekoukám na filmy každej den, většinou vidim maximálně tři do měsíce. Nejsem namlsanej, zmlsanej a přemlsanej. Přišlo mi to docela emotivní, a přecijen, pro mě je tu důležitější samotná pointa než to, jak je to natočený. A pointa jsou zkurvený komouši. Asi si nedělám iluze o tom, že postava Milady byla trochu zkrášlená. Teď ji nijak nehodnotim, to mi nepřísluší, ale nejspíš byla v reálu trochu "průměrnější", víc jako my, myslim v takovejch těch průměrnejch rodinnejch scénách. Tady ve filmu ji líčej jako nadčlověka, nebo někdy až divnočlověka, tak to ale trochu ve filmech bejvá. Takže tohle je třeba brát s rezervou. A pokud ji film líčí správně, pak tím spíš nemám jak vyjádřit úctu, s jakou tahle paní prolezla koncentrákem, až ji zlikvidovali třešničkáři. Samozřejmě taky vůči její dceři. Tohle bych fakt nechtěl zažít. Dovedu si představit, že tady bude hodně lidí remcat, že to je původně anglicky, tudíž je česká verze nadabovaná. Možná je to trochu naše ostuda, že film o Horákový musí vzniknout za podpory Netflixu. Mně to nevadí. To nedělá film filmem. Je mi fuk, jestli Milada mluví původně anglicky nebo thajsky, je mi fuk, kdo to daboval, s dabingem jsem problém neměl. Nebyl to dabing Vlastimila Bedrny, ale pořád to byl normálně dobrej dabing. Příběh taky neni nijak světobornej, pokud očekáváte nějakej kultovní film. Je to prostě příběh ženy. A hraje se na city (logicky). Příběh je podávanej klasicky, tady neni moc co vymyslet. Moc se mi nelíbil způsob, jakym se děj posouval v čase, kdy celá rodina Horákových projíždí mlčky autem kdesi po lesích. Jo, to jsem si říkal, že není úplně ono. Pak tu byly místama slabší dialogy. OK. Je to životopisnej film, kterej má přiblížit dobu a věci, proti kterejm se snažila M.H. bojovat. Vážně nevím, co jinýho může potencionální divák očekávat. Nevím. U tohohle filmu asi hodně záleží na atmosféře. V kině na velkym plátně a s dobrym zvukem a ideálně večer je to prostě něco jinýho než doma na 15,6" notebooku za 12 tisíc z Datartu. Myslim, že taky naladění člověka dělá hodně. A určitě je to film, na kterej člověk musí jít tak nějak v neutrální náladě a neunavenej. Myslim, že kdybych si ho pustil doma v neděli ve dvě odpoledne, asi by na mě zapůsobil míň. A je taky jasný, že ne každýmu to něco řekne. Někoho prostě tyhle věci nezajímaj a neni na tom nic špatnýho. Pokud tomu tak ale je, nelze se divit zklamání, že se ve filmu "vlastně nic neděje". To je totiž fakt překvápko, že se "nic" neděje. Mně to ale stačí jako výborná doložka doby, kterou jsme naštěstí většina tady nikdy nezažili. Líbilo se mi to. Nebylo to hvězdný, ale bylo to silný, hodně smutný, a hlavně postavený na něčem, neni to výmysl. Jsem asi jen průměrnej divák, ale pokud vás tenhle film zaujal, doporučuju ho zhlédnout. A pokud vám to téma prostě nic neřiká, tak si ho nepouštějte. Filmařsky to prostě žádná špička neni a je fakt blbost to jen podle toho posuzovat. Peace

• 5.8.2017  14:49
    Hra osudu (TV film) (2011)

Mně nesympatiční herci, hrozné herecké výkony, neskutečně laciné klišé, navíc doplněné fakticky špatnými částmi ze současnosti. Animace jsou strašné, ale to TV filmu nelze vyčítat (rozpočet). Kostýmy a lokace jsou naopak zpracovány docela dobře, díky čemuž jde výsledek trochu nahoru, celek to ale nezachrání. Český dabing navíc objevil nové dno. Dívejte se radši z okna. Je to lépe strávený čas a ušetříte na elektřině.

• 2.5.2017  23:38
    Samotáři (2000)

Pekne divny film. Neco ve mne zanechal, a vubec nevim co. Je to takova zvlastni prehlidka ani deje, ani pouhejch obrazu. Chvili se clovek smeje, chvili nevi, jak to ma brat. Pekne divnej film.

• 23.3.2017  23:17

Paradni jizda, prijemni herci. Odsypa to a tak nejak hezky funguje. PS: nwvum jstli na to vidkm

• 19.3.2017  13:05

Jo, je to jen dokument, a v mnoha ohledech jde proste do extremu (nutnost pro laickou verejnost, kterou fakta moc nebavi), vyvoj globalniho klimatu uz ale ukazal, ze extremni zmeny mu zas takovy problemy nedelaj. Na dokumentu mi vazne vadila jen jedna vec: stejne jako vsichni ostatni pouziva vyrazy "kdyby se to stalo" misto "az se to stane". Asi vsechny studie se shoduji, ze narust o nekolik metru je strednedobe realny. Kdyby se puzivaly fraze "az se to stane", mel by dokument uplne jinou vahu.

• 24.2.2017  17:33
    Detektor (TV pořad) (2008)

Experiment Filadelfia: Jak Nikola Tesla vědce před provedením testu varoval, když byl už několik měsíců po smrti? Nebyla vlastně Teslova smrt jen kamufláží, aby po něm nešly německé tajné služby a nesnažily se ho přetáhnout na svou stranu, kdyby se experiment povedl? Asi nenajdu vhodný vulgarismus, kterým by šel tenhle pořad označit.

• 20.11.2016  23:38

Tenhle hnůj budete mít problém dokoukat do konce. Jen pro otrlé či extrémně zoufalé :-D uf

• 14.9.2016  23:02

Já nevím. Mám pocit, že tenhle film nefunguje úplně dobře v žádném ohledu. Některé bojové scény jsou impozantní a právě fakt, že tady je 90 % skutečně reálně natočeno bez počítačových efektů, z filmu může udělat zážitek. Průjezd sovětského tanku zdí továrny na mě zapůsobil. Stejně to ale nestačilo, zbytek je taková chaotická slepenina, film postrádá zajímavý motiv, scény jsou přeházené, děj jde dopředu tak, že nikdy nevíte, jestli už je četa zase někde jinde... Snad tím chtěl režisér zdůraznit právě absurditu války jako takové? Pokud ano, pak se mu to moc nepovedlo. Vážně nechápu, čím se právě tenhle snímek tak proslavil...

• 12.9.2016  12:20
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

"Je to levný, dobrý, nasytí to, a ještě vám zbyde na pivo!"

• 4.9.2016  23:39

Nikdy bych neřek, že se budu koukat na něco takovýho. A už nikdy bych neřekl, že se mi to ještě bude líbit.

• 11.8.2016  13:19
    Rusko: ztracené roky (TV seriál) (1997)

Historie MIG: Moc pěkné archivní záběry, tím to ale hasne, zbytek je těžká bída. Už jen úvodní tvrzení, že "na počátku 30. let se ruská ekonomika začínala vzpamatovávat ze škod dvou válek" je sice na jednu stranu pravdivé, ale nějak opomíjí sérii hladomorů. Je vhodné zmínit, že kromě nejzákladnějších informací se z dokumentu nedozvíte vůbec nic. Špatynka.

• 3.8.2016  23:43
    Beta Test (2016)

Největší položkou v rozpočtu byl bezesporu nájem Mustanga, následovaný koupí iPhonu, červeného ovladače z vietnamské tržnice a umělého kníru pro televizního moderátora. Asi málo koukám na hovadiny, takže tu jednu hvězdičku dám. Na rovinu ale říkám, že čekáním na sníh v létě strávíte čas líp.

• 3.8.2016  00:27

Hrůza.

• 10.7.2016  01:04

Docela zajimave, ale konec filmu byl uz trochu slatanina. Na pomery Abramse je to ale docela dobre.

• 29.5.2016  15:12
    Život není krásný (amatérský film) (2008)

Tenhle film se nedá označit jinak než jako kultovní. Je to neskutečná slátanina více či méně přehnaných brutálních scén, sprostých nadávek a gagů. O hereckých výkonech škoda mluvit. Celé to dohromady ale dává tak nějak smysl. Má to hlavu a patu, byť většině "zásadových" lidí se to jistě líbit nebude. Na druhou stranu scénky s otcem a synem, pivo s pěnou nebo cikánská bitka prostě patří k legendám. Tenhle film je zkrátka kapitola sama o sobě. :)

• 11.4.2016  22:30
    Nebe a led (2015)

Snimek Nebe a led je nadherny dokument o historii zkoumani Antarktidy, doslova napechovany dechberoucimi zabery a silnym pribehem vyznamneho fracouzskeho glaciologa. Je to take ale bezutesny pribeh o necem, co uz vsichni vlastne davno vime a presto nejspis sami nic skutecne delat nezacneme. Je jen otazkou, kdy se tani svetovych ledovcu stane i primo nasim vlastnim pribehem. Jiste je ale to, ze mnozi si stejne blizici se totalni katastrofu i pres takto pusobivy snimek nepripusti.

• 3.4.2016  18:43
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2000)

Díly s Vladimírem Čechem jsou skvělé a právě těm dávám 4hvězdičkové hodnocení. Následujícím moderátorům (Preiss, Hejma) ale něco chybí a z pořadu se tak stala prachobyčejná nuda.

• 3.4.2016  18:08

Jak mám Škorpíky rád, tak tenhle koncert vážně nic moc. Nejde ani tolik o to, že by bylo slabé jejich vystoupení (které ale tedy taky nebylo vyloženě odvar), katastrofální je především technické provedení, zejména vážně hodně špatná zvuková stopa. Koncert tím velmi ztrácí na dynamice a emočnosti: ze skvělých písniček se rázem stává plochá hudba, což zážitek velmi deklasuje. Součástí záznamu je i kratší dokument, který si ale užijí pouze diváci ovládající angličtinu, němčinu či španělštinu (DVD edice Blesk).

• 3.4.2016  14:02
    Phil Collins: Paris Live (koncert) (1998)

Nástup je pozvolný a pomalejší, po chvíli se ale hudba rozjede na plné obrátky a začíná ta pravá energická jízda. Mohl by Collins vůbec zklamat? Záznam novějšího koncertu "Finally... The First Farewell Tour" je ale po všech stránkách lepší a silnější podívanou.

• 3.4.2016  13:56
    ABBA: Koncert (koncert) (1980)

Dávám sice 4hvězdičkové hodnocení, přesto si ale myslím, že z námětu šlo dostat mnohem víc. V tomhle podání jde o mix několika nahrávek z turné a dokumentu, což není právě to, co jsem očekával. Daleko více bych uvítal kompletní, na kousky neroztrhaný záznam živého vystoupení. Mimo tuto zvláštní formu jde ale o skvělou podívanou. It's gotta be rock'n roll to fill the hole in your soul!

• 3.4.2016  09:52

Fantastická, absolutně dokonalá podívaná. Tenhle záznam vás doslova nabije energií. Písniček je hodně a jsou skvěle podané. Velmi dobrá práce je odvedena i po technické stránce: zvuk je kvalitní, správně vyvážený a záběry nejsou chaotické, ani strnule nudné. Tenhle koncert jsem viděl už mockrát, jeden čas jsem poslouchal i samotné vyextrahované nahrávky - a přesto mě neomrzel!

• 31.3.2016  17:25
    První nálet (TV film) (2007)

Poměrně zajímavý dokument, jehož hlavní přednost tkví v tom, že jeho téma není ohrané. Ačkoliv mohl obsahovat ještě více informací, řekl bych, že je natočený docela slušně. O náletech vzducholodí v první světové válce jsem něco málo věděl, ale tento snímek mi ukázal dosud neprobádané vody. Když ho za několik let uvidím znovu, určitě se zlobit nebudu.

• 31.3.2016  17:24

U nás jde o prakticky neznámý snímek, ve Švýcarsku je to ale naopak jeden z těch nejznámějších: co se domácí tvorby týče, překonal v návštěvnosti v kinech všechny rekordy. Podle mého dosáhl takového lokálního úspěchu naprosto oprávněně. Jde o milou veselohru, která i přes svůj věk velmi potěší. Největší vtip na tom ale je to, že je snímek založený na pravdě, byť jsou mnohé scény maličko "přetažené". Doporučuji sehnat titulky, švýcarský dialekt a němčina jsou víceméně odlišné jazyky.

<< předchozí 1 2