Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (33)

plakát

Voyager: Nejzazší hranice (2017) 

Koukám, že se tu vesměs pějí superlativy. Myslím, že přidám něco z druhého pohledu. Film je spíš jen taková oslava, hrající na emoce, efekt. Funguje to docela dobře, ale je to čistá popcornovka. Chcete se o sondě něco skutečně dozvědět, tak tohle vážně ne. Pokud jste o té sondě kdykoliv za život přečetli jeden článek v jakémkoliv populárním časopise (dejme tomu v Ábíčku, když tedy ještě za něco stálo), víte dost, a tenhle film vám vůbec nic nedá. Hezké archivní záběry, pěkně udělané animace průletů sondy kolem planet a měsíců. Celé je to promíchané s příjemnou hudbou a kratšími vstupy lidí, co se podíleli na vývoji vlastní sondy, vyhodnocování přijatých dat atd. Jinak je polovina stopáže zabitá povídáním o Golden Record (ach jo). Bližší rozbor jednotlivých částí sondy, detailnější vysvětlení funkce jednotlivých zařízení, nějaké větší zajímavosti z průběhu vývoje, to tady víceméně úplně chybí. Já nevím, nebaví mě na každé téma pročítat relativně náročné články, to neexistuje film, který by šel skutečně trochu do hloubky a neobcházel všechno to skutečně zajímavé velkým obloukem? Film je dobrý pro dvě skupiny diváků: buď rádi koukáte na hezké dokumenty s tím, že si řeknete: "Hmm, zajímavé!", a ráno už nevíte, o čem to bylo. Druhou skupinou by bylo, že vás zaujme popis distributora, a film poslouží jako hezky podané první seznámení. Pro nikoho jiného to podle mě není.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) 

Budu trochu spoilerovat a srovnávat. Šel jsem do kina s očekáváním, že zhlédnu stejnou slátaninu jako osmičku. Viděl jsem trailer, ale dál jsem "nezabrušoval" a nechal se překvapit. Osmička byla pro mě skutečný dno, a nadále jím zůstane. Tenhle film mě jako už celkem hardcore fandu úplně za srdce nechytl, ale zdaleka to (podle mě) už není takový zlo. Nebylo tu plachtění vesmírem po zásahu fotonovým torpédem bez toho, aby se člověk ve vakuu rozprskl, nebylo tu nekonečný fňukání Luka, nebyla tu planeta s dělem, nebyl tu drsňák Snore (nebo jak se to jmenovalo), stopáž malých dětinských zvířecích přiblblíků stáhnutá na úplný minimum, nebylo tu takové scénáristické selhání jako ničení lodí při kamikazi ála hyperdrive. Velká většina špíny, která dělá z osmičky takový hnůj je tady potlačená do formy, kdy už je nad tím člověk alespoň schopnej mávnout rukou a říct si, že něčím se řadový divák zabavit musí (nic osobního proti ostatním). Jasně, je tu pořád hodně pitomin (proč nemají star destroyery zapnutý štít, nebo zde několikrát zmiňované "I feel it" od Finna...) Ale po čtyřiadvaceti hodinách od promítání je pro mě výsledný dojem vesrkze spíše lehce pozitivní. Fanoušky SW navíc není úplně snadný potěšit, každý od toho očekává trochu něco jinýho. Ale jestli má být tohle výsledná kombinace jako pro obsahově ignorantský popcornový publikum (z pohledu kánonu, postav, techniky atd.) a fandů či die hard fandů, z celý trilogie to byl pro mě prostě nejsnesitelnější film ze všech. Tohle už se prostě dá přežít, jo, podle mě se na to už dá koukat. Proto mě osobně hodně překvapilo, že něco tak nesnesitelnýho jako osmička má tak špatný hodnocení. Podle mě je to z pohledu diváka zaujatý, jednoduše mě nenapadá vůbec, vůbec nic, v čem by měla být osmička lepší:-)

plakát

Hledá se Dory (2016) 

Nevim, jak jsem u tohohle mohl nechat 3 hvězdy. Jsem se docela šeredně uklik. Hledá se Nemo je fajnová záležitost pro děti i dospělý (očištěno o nostalgii), ale tahle bezduchá slátanina s nějakym tuleněm s Tamarou místo čumáku, co furt pištěl, to snad nemůže bavit ani ty nejnenáročnější prcky. Vejral jsem na tu ptákovinu, a nevěřil jsem svejm vočím. Ždímání značky bez nápadu, bez scénáře. Krásnou grafiku rybiček v moři si dám klidně na spořič. Infantilní příběh bez logiky, návaznosti a alespoň špetky originality. Toho tuleně jsem měl a při vzpomínce na to peklo pořád mám chuť zamíchat si do špaget. Strašná oslovina šitá jen pro ty nejnenáročnější diváky.

Poslední hodnocení (579)

Top Gun: Maverick (2022)

01.07.2022

Klan Gucci (2021)

24.06.2022

The Batman (2022)

24.06.2022

Ad Astra (2019)

10.05.2022

K zemi hleď! (2021)

26.12.2021

Free Guy (2021)

14.08.2021

Tully (2018)

17.07.2021

Signál z neznáma (2014)

16.07.2021

Bourneovo ultimátum (2007)

08.07.2021

Reklama

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama