andaAanda

andaAanda

<< předchozí 1 2
    • 8.9.2014  21:42
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

výborné obsazení a některé jednotlivosti, ale celkově je to slabé, blbý scénář, blbě zřežírovaný. moc motivů, špatná práce s timingem, příliš laciných prvoplánových odkazů k současné společenské situaci, příliš civilní herectví, chudá stylizace. pokud vám o tomle seriálu bude někdo svými slovy vyprávět, bude to jistě lepší zážitek než ho skutečně vidět.

• 10.6.2014  01:30

krátce před odcvýsíláním tohoto dílu jsem viděla film diagnóza brodský. ve srovnání s ním vychází tenhle portrét jako mělký a bezzubý, nicneříkající.

• 27.5.2014  15:41

při vší úctě ivan trojan nemůže být lepší než originální ty burell!

• 25.5.2014  23:04
    Kolotoč (TV film) (2007)

jde prakticky o zázrak,kdy někdo na počátku jednadvacátého století vytvořil něco,co by se dobře vyjímalo v televizi dvacet, třicet let předtím.

• 21.5.2014  23:03
    O domě (studentský film) (2008)

jeden večer jsem ten film viděla sedmkrát a kdybych nemusela jít spát, sedím u toho dodnes!

• 21.5.2014  23:02
    Show! (2013)

lidský filip renč, cool výlet do osvětimi a pár momentů mě dostalo, ale poporavdě víc nás zasáhly starší bohdanovy filmy...

• 12.5.2014  20:39
    Klauni (2013)

je to trapný měřítko, ale po dlouhý době film, na němž jsem v kině neusnula, jednou z něj myslím bude příjemná klasika. některý příběhy mě táhly víc - asi bych si vystařila s jiřím lábusem a kati outinen, kdyby on tolik nemluvil. nicméně hlášku (odpověď na otázku "můžu si zapálit") - "to je v pořádku, my se pak osprchujeme." považuju za geniální. :) evě jeníčkový maminku věřím, působí přirozeně, zbavena zřejmě několika nánosů "zkušeností", samozřejmě ta letmá zmínka, že jí má být 35 je takový něžný, dámský vtip - :)

• 12.5.2014  20:27
    Clona (TV seriál) (2014)

fajn casting. jinak mi to šustí papírem, je to taková prázdná nafouknutá bublina s nepřirozenými dialogy.

• 6.5.2014  19:00
    Revival (2013)

po svých prvníc dvou filmech, osobních i osobitých, se alice nellis dala na omyvatelné, bagelitové, líbivé komedie, u kterých si s nějakou uvěřitelností neláme hlavu. dále viz tetsuo :)

• 1.4.2014  05:21
    Průvan (TV pořad) (2013)

výborný formát, který snad televize jen tak nezruší! iritovala na mě jen původní forma moderování, přišlo mi to jako by někdo míchal magazín o studentském filmu a o prograsivním amatérském divadle. současná podoba výborná.

• 16.2.2014  22:23
    Konečně spolu (2007)

vyloženě nesnáším tenle typ rádoby otevřených citově vyděračských filmů na pomezí červené knihovny s nelogicky jednajícími protivnými postavami a průhlednými, až polopatickými zápletkami.

• 31.1.2014  18:45
    Gayby (2012)

proč není v obsazení uvedena představitelka hlavní role?

• 29.1.2014  11:05

Silný příběh. Výborné herecké výkony, především McConaughey a Leto - doufám, že dostanou Oscary, jsou fakt famózní. Ale tenle typ filmu, moc se omlouvám, že to píšu, je na jedno brdo. Vyprávěný téměř totožně jako Philadelphia, Erin Brockovich...

• 29.1.2014  11:01

pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. a jeden z nejlepších od coenů, co jsem viděla. za dlouho dobu poprvé, kdy jsem neměla pocit, že mi něco chybí, že na mě něco hraje, že to, na co koukám, je film a ne marketingový tah. výborná hudba, skvělý casting.

• 6.1.2014  13:22
    Lásky čas (2013)

jeden ze subjektivně nejdelších filmů, co jsem v poslední době viděla. všechno tak příjemně, přirozeně, bez větších poryvů plyne a vy si uvědomíte, že se už snad dvě hodiny díváte na nekonečnou expozici, byť ručička se posunula sotva o 40 minut... ten příběh nemá žádnou výraznější vnitřní dynamiku, je unylý, naťukne mnoho motivů, ale žádný nenechá pořádně rozvinout. stejně tak postavy poznáváme jen povrchně, a tak pomalu není "s kým jít"... celé je to takové ploché. proto moc nechápu to všeobecné nadšení...

• 5.12.2013  01:01

odpověď na (zřejmě) řečnickou otázkou tuwanakhy: ve stopách woodyho guthrieho jde mj. člověk jménem arlo, adg :)

• 25.11.2013  23:41

občas je myslím i divákovi, který nezná knižní předlohu, jasné, že jde o instantní podobu mnohem košatějšího příběhu, ale to holt už je úděl adaptací... výborný teenagerovský film s příjemným obsazením.

• 7.10.2013  12:17
    Viceprezident(ka) (TV seriál) (2012)

jako by vrtěti psem přepracovali v seriál. můj problém - není na koho se napojit. všechny hlavní postavy jsou takoví lehce asociální sebestřední vyčůránky, kteří si s různou intenzitou střídavě nabíjejí držtičky. oblibuju mikea, garryho a jonaha, ale myslím, že jejich komičnost by víc vynikla v soukolí postav s lidštějšími rysy.

• 23.9.2013  14:41
    Artefakta (TV pořad) (2013)

vyděsil mě trochu nezvykle patetický a nervní projev jana buriana v úvodním díle. jinak se zřejmě zařadím mezi stálejší diváky, byť si nemyslím, že by to byl dokument a "něco jako noc s andělem" :)

• 23.9.2013  08:27
    Rebelka (2012)

3.5, protože: mou pozornost si příběh udržel od začátku do konce, kdy jsem si ale uvědomila, že jsem čekala víc - rozvedení některých motivů, ale především romantickou zápletku, bez níž je pohádka podobného ražení jen poloviční.

• 11.9.2013  11:14
    Girls (TV seriál) (2012)

pro mě jeden z nejlepších, ne-li nejlepší seriál z posledních let.plnokrevný, svižný, vtipný, s životnými postavami a až laboratorně přesně dávkovanými romantickými momenty. hlavní hrdinka, se kterou se snadno identifikuju, vedlejší postavy, kterým rozumím, hlavní romantický hrdina, který je tak ošklivý, až je hezký. rozkošný andrew rannels. výborná hudební dramaturgie. asi nic pro heterosexuální muže... zatím poslední třetí série podle mě nejvýrazněji odlišná od předchozích, rozpačitá a roztříštěná, ale ne nezajímavá. asi celkem ovlivněná faktem, že se na seriálu začalo podílet víc scénáristů a režisérů. podle mě jde spíš než o seriál v tomhle případě o sérii krátkometrážních filmů, propojených spíše volně, především postavami, ale odlišných žánrů, prostředí atp. pozornost od té hlavní linky to na můj vkus odvádí někdy až moc... nejpovedenější mi přijde třetí díl s oslavou haniných narozenin, kde mají výtečné scény ray a marnie, mimochodem postavy podle mě budované v téhle sérii nejzajmavěji. je to vlastně geniální - původně nesnesitelně dokonalá a precizní marnie dopadla hubu, sebrala se a jede dál, začíná sama odkopnutá a tak i končí. holky ji začnou mít přirozeně rády. naopak jessin příběh je plochý a a hannu a shoshanu poznáváme jako čím dál neuvěřitelnější a nesnesitelnější picduchy, v hannině případě dokonce bez soudnosti - ale přiznám se, že mi epizoda, kterou stráví v nelichotivých bikinách přijde až terapeuticky vtipná.

• 11.9.2013  09:40
    Admission (2013)

tinu fey jsem objevila kdysi jako naprosto boží bytost ze sitkomu 30 rock. o to víc mě děsí, jak jsou všechny položky její filmografie - především ty S/M romantické komedie z posledních let tuctové a iritující. i tenhle film na mě působí jako prostná. expozice, švih, emancipovaná hrdinka, která brzy objeví samu sebe, švih, její milostná oběť, švih, jedna komplikace, druhá komplikace, třetí komplikace, výkrut a sladkobolný závěr. řeší američtí herci /scenáristi taky složenky? zřejmě ano...

• 11.9.2013  09:31

slovy jedné básně "nebylo to zas tak strašný, ale nebylo to super". na ose vymezené třeba sólokaprem a zločiny a poklesky by se tenhle film zřejmě nacházel poblíž sólokapra, ale nedaleko středu. působilo to na mě jako epizoda, cvcičení, etuda, a závěr filomu mě v tom dojdu jen utvrdil.

• 11.9.2013  08:02

jeden z nejlepších, nejšťavnatějších popisů subkultury, co jsem viděla. ve srovnání s ním je jasně vidět, proč jsou mašínovy na pohled hezké tři sezóny v pekle jenom kindergarten story...

• 14.5.2013  13:54

mám sklony k depresím a pod pojmem romantická komedie si představuju zřejmě něco jiného než tvůrci a většina diváků. vyžaduju dvě dost jednoduché věci, aby to bylo veselé a skončilo to hezky / dobře. dokážu připustit, že jiný než standardní konec činí film zřejmě v něčích očích neotřelý, ale veselé to fakt není. je to deprimující melancholická nuda.

• 13.5.2013  09:10

mně úplně stačilo, že koukám a romantickou - z mého pohledu - téměř komedii, která nepůsobí jako rovnice o několika neznámých s jasným výsledkem...

• 4.5.2013  04:48

zhruba deset minut jsem marně snažila ponořit do příběhu, než jsem to vzdala, protože takový skvost, abych ho musela dokoukat do konce za každou cenu, tahle komedie vážně není. pro mě je to spotřební zboží, sestavené ze stejné množiny prvků jako mnoho komedií před ní i po ní, zase trochu jinak nakombinovaných. jsem schopná se tu zasmát nějaké situaci, hlášce, ale absolutně nezvládám napojit se na jakoukoli z postav nebo se zajímat o další vývoj příběhu. u nás podobný typ komedií moc nevzniká, ale američani je vyloženě vyrábějí skoro na pásu a ani herci z okruhu většinou brilantního 30 rocku se mu holt nevyhýbají. - tina fey to tak má, objevila se během posledního desetiletí hned v několika romantických komediích a vždycky to byl maximálně průměr.

• 14.4.2013  07:58

na mě u tohohle filmu působí především poetika diablo cody, zřetelná a v tom základním asi vždy stejná (ženská hrdinka, kulisy středostavovské ameriky, bizarní zápletka, cool detaily... blablabla a sevřený, jednoduše, až matematicky přesně vystavěný děj). zřejmě má pocit, že to tak funguje. v tomhle případě to zrovna úplně nefunguje. troufám si tvrdit, že z větší části proto, že hlavní hrdinka není tak srozumitelná jako schizofrenní matka nebo těhotná šestnáctka, je těžké se na ni napojit, její životní situace je vystavěná neuvěřitelně, její problém nejde jednoduše ztvárnit, pojmenovat, musí se široce a mělce opovídávat. diablo cody píše vlastně takovou frikulínovskou červenou knihovnu a tady se neúspěšně pokusila vykročit z žánru. a tak to dopadlo hodně rozpačitě.

• 10.4.2013  21:44
    Kopačky (2008)

super, vtipná, nekorektní romantická komedie . svým způsobem majstrštyk, škoda, že autoři si potom nedali hned pokoj.

• 10.4.2013  21:39
    Helena (TV seriál) (2012)

tenhle týden nabídl nečekané srovnání - stejný díl americké předlohy a následně její českou verzi. roseanne není zrovna žádný sitkomový skvost, ale to srovnání bylo celkem tristní. stálo by za t, kdybychom se kořeny kořeny žánru nechali inspirovat i jinak - klidně bych to ty herce nechala hrát před živým publikem. tohle je prostě odpad.

<< předchozí 1 2