Jump street 21 (2012)

Nemám pre tento film cieľový vek, ale ani hlavné postavy vo veku okolo 30 rokov nemali vek na študentov strednej školy, skôr by tam mohli byť učiteľmi. No ale v bláznivej komédii je možné všetko a tak sa to dalo zniesť a celkom sa zabaviť.

Tři tenoři - zrození legendy (2015) (TV film)

K spevu pochopiteľne nie je čo dodať, kvalita obrazu nie je podstatná a je primeraná staršiemu záznamu, tak len to, že Pavarottimu to išlo očividne s najväčšou ľahkosťou.

Máří Magdaléna (2018)

Nebyť mnohých nudných pasáží, bol by to veľmi zaujímavý film prinášajúci konečne iný pohľad na Máriu Magdalénu. Nemám žiadny problém s tým, že apoštolov nemuselo byť iba dvanásť, mohla byť medzi nimi aj žena, a iba v priebehu tisícročí sa z nej urobila prostitútka. Film na tom síce nič nezmení, ani overiteľné pramene nemáme, ale prečo sa aspoň nezamyslieť.  –––– Boží království nemůžeme vidět očima. Je v našich srdcích. Stačí, když odhodíme uzkost a předsudky a staneme se podobnými dětem, jak nás to učil On. Království se nedá vybudovat konflikty, ani bojem, ani ničením. Roste v nás, sílí každým naším aktem lásky, soucitu a odpuštění.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Vzhľadom na herecké obsadenie som čakal viac. Oveľa viac ako nevýrazný občas vtipný pokec k výchove mladých dievčat. –––– Víš, co je to oáza klidu na deset? Manželství! –––– Formuluj pŕesně!

Výjimeční (2019)

Názov filmu je taký občas používaný eufemizmus pre obrovský problém pre človeka, jeho rodinu a aj pre celú spoločnosť. Riešenie problému starostlivosti je ťažké aj pre veľké a bohaté štáty ako Francúzsko a škoda hovoriť, ako je to u nás. Stačí si pozrieť správy, keď sa venujú zdravotníctvu, alebo hoci občas aj Rozborila s jeho reláciami, akokoľvek niekto nemá rád citové vydieranie, aby sa vedelo, ako takíto Výnimoční ľudia žijú. No ale naspäť k filmu, ktorý sa chvíľami tvári, že je autizmus takmer liečiteľný a vylieči ho, keď už nie vľúdny a chápavý prístup, tak pestrá rasová a náboženská zmes ošetrovateľov. No to je novodobé Francúzsko, na to si len treba zvyknúť.  –––– Zase někdo omylem zatáhl záchranní brzdu.  –––– Co s ním bude, až já nebudu?

Spiknutí (1997)

Toto nie je obyčajný film. Ako v správnom sprisahaní, od začiatku do konca nevieme, komu a čomu máme veriť, čo sú haluze a kto je ten správňak. Samozrejme skvelá Julia Roberts, ale o ostatných pochybujeme, chceme pochybovať, a tak je to v správne v správnom filme. Skvelé obsadenie ani netreba komentovať. –––– Takže NASA chce zabít prezidenta s pomocí zemětřesení? –––– Můžeš to dokázat? – Ne, dobrý spiknutí se nedá dokázat. –––– Nic není, jak se zdálo být. – Ne. Nic kromě ní.

Neúspešný (1983) (TV film)

Bláznivý mladík v podaní Gučíka otravuje celé osadenstvo uviaznutého osbného vlaku nejakej lokálnej trate. Alebo sa to dá zobrať naopak, že svojou výrečnosťou a žoviálnosťou spestruje čakanie, ktorého koniec je v nedohľadne. Každopádne sa filozofuje o zmysle života, práce a nikam to nevedie, ako aj velý film.

Predsunutý (1985) (TV film)

Emil Horváth ako agent Muška vo vojnovej Bratislave nahlasuje súradnice cieľov. Filmu chýbalo počiatočné vysvetlenie situácie pre menej znalých konkrétnej situácie, no potrebná dramatickosť sa ku koncu dosiahla. Nie je to žiadne veľdielo, ale poctivé tri hviezdy si zaslúži. –––– Keby sme mali pušky a granáty, tak rozmlátili by sme tento Tisovský chliev ešte dnes. –––– Ak tu po príchode Rusov nebude žiadna ozbrojená sila, postavia ju komunisti.

Podobizeň prvej lásky (1980) (TV film)

Taká slovenská národnobuditeľská klasika. Láska k žene a láska k slovenskému národu. Ani jedno nebolo jednoduché, ale film sa venuje takmer iba ich nešťastnej láske. Dobre zahrané na lepšie tri hviezdy. –––– O kultúru sa treba starať, nie o pletky. Divadlo nacvičiť, spevokol založiť. Budeme odvádzať ľudí od krčiem. Brezno musí byť vzorom aj pre iné slovenské mestá.

Temná hvězda (1974)

Pokiaľ existuje sci-fi komédia, tak to je presne toto. Na vesmírnej misii je partia hipisákov, ktorých akoby vyslala planéta opíc, a tí z neznámeho dôvodu náhodne odpaľujú neperspektívne nestabilné planéty. To ale vôbec nie je podstatné, lebo aj na lodi zažívajú úžasné momenty. Napríklad keď im vyhorí sklad s toaletným papierom alebo zážitky s votrelcom. Vraj je tento film aj inšpiráciou pre skutočného Votrelca, takže nie je zbytočný. Naviac som sa viackrát zasmial, aj na pomôckach očividne kúpených v najbližšom hračkárstve a drogérii. –––– Telefon je bohužel mimo provoz. Prosím, ihned nahlaste poruchu. –––– Nemám rád lidi v týhle raketě. Jsou to burani a neocení mý kvality.