Vévodkyně z Amalfi (1979) (TV film)

Inscenácia na najvyššej úrovni, a nielen hercami, dialógmi, réžiou, ale hlavne zaujímavou predlohou. Síce plnou zloby, násilia a krvi, ale prekvapujúcou každú chvíľu novými udalosťami, ktoré sa nedali predpokladať. Keď niečo môže dopadnúť zle, tak dopadne ešte horšie. Strašnejší horor som už dlho nevidel. –––– Chcem, aby ste zanechali tie pochybné rozptýlenia. Lebo ja viem, že ženy majú najradšej ten kus, čo ako úhor nemá v sebe kosť. ... Ale ja mám na mysli jazyk, čo vie predniesť všetky druhy lichôtok. –––– Manželstvo je nebo alebo peklo. Nič tretie v ňom neexistuje. –––– Sme ako diamanty, ktoré sa porežú na vlastnom prachu.

Město bohů (2002)

To musí byť radosť prežiť detstvo v takom Meste bohov. Alebo ho neprežiť. Keď utečieš, chytia ťa, keď zostaneš, zožerú ťa. Na konci titulky, že vraj podľa skutočnosti. Keď je len percento filmu podľa pravdy, tak načo taký svet? Zasypať, zarovnať a začať odznovu.

White Plastic Sky (2023)

Mal som určité očakávania a film ich absolútne všetky sklamal. Zle vystavaný príbeh, neosobné postavy a fikčný svet budúcnosti úplne bez atmosféry. Je doslova nakreslený, nevysvetlený a nepochopiteľný. Niečo o agresívnych rastlinách, operáciách na ľuďoch a skoro nič som nepochopil a po pol hodine filmu som sa už ani nesnažil. Sklamanie a viac takýchto pokusov o sci-fi už nechcem vidieť.

Kozoroh 1 (1977)

Ako thriller dobré, ale sci-fi to nie je, ak nerátam mäkké pristátie tryskáčom len tak niekde v púšti. Trochu dlhé konverzačky párkrát vystriedali fajn akcie buď autom alebo letecká naháňačka s práškovacím lietadlom. Jóžin z bážin by vedel rozprávať o svojom trpkom konci, ale nechcem spojlerovať. Takže ako žáner konšpiračný thriller môže byť na slabšie štyri hviezdy. –––– Tak, pánové, vzhůru na Mars! –––– Tak vidíte, co dokáže věda. Jsme tady, miliony mil od Země, a můžete si objednat pizzu.

Iveta - Knoflíky lásky (2022) (epizoda)

Tak toto som trochu nepochopil, že ísť do špinavej Prahy je fuj-fuj, ale potom skončí na podnájme v jednej izbe s cudzím záletným chlapom a starostlivý otecko je v úplnej pohode. No ale Knoflíky lásky s videoklipom stáli za to a kto si to pamätá, musí mať zážitok. –––– Jsi blbá nebo naivní. Nikdo si nechce jenom povídat. Každýmu o něco jde.

Iveta - Tisíc obyčejných věcí (2022) (epizoda)

Nezdalo sa mi, že takéto telenovelové spracovanie vydržím do konca prvej epizódy, ale dalo sa to. Asi aj tá nostalgia s retro zariadením všetkého, to sa podarilo, no spev sa podaril už menej. Ale aj chudák Habera sa tam objavil. Najsympatickejšia postava je nakoniec jej sestra. –––– Chci zpívat jako Karel Gott. –––– Možná se na ni budeme jednou dívat v televizi...

The Real Charlie Chaplin (2021)

Dokument trochu inak, pocitovo, hlavne na začiatku. Aj som mal obavy, kam sa to s tými Chaplinovými klonmi vyvinie, ale tvorcovia vedeli, kedy to uťať a vrátiť sa z fantázie k dokumentu. Nakoniec dosť veľká spokojnosť. –––– Chaplin stvoril tuláka a tulák stvoril Chaplina.

Eiffelova věž: Příběh legendy (2023) (TV film)

Otrasný dokument, ktorý sa na dokument ani nepodobá. Plno zbytočných kecov, hrané pasáže, ktoré zdržujú, a nakoniec sa človek vlastne vôbec nič nedozvie. Ale naozaj nič.

Velký případ (1999) (TV film)

Jednoduchý prípad s jedným vražedným úkonom, ale pritom výborne zdramatizované.  A nielen záverečný súd, ale aj celé malé vyšetrovanie. Zásluhu ma tom majú aj výborné herecké výkony úplne všetkých zúčastnených.

Hrana (2013) (koncert)

Hudba Mareka Brezovského je niečím mimoriadnym a zároveň nie príliš hraným materiálom a pre mladších aj celkom neznámym pojmom. Aj ja, hoci som asi vo veku účinkujúcich, som sa s touto hudbou zoznámil až cez čsfd. Nevyhľadávam, ale keď je príležitosť a slovenská televízia ju pravidelne (v nočných hodinách) raz za pár rokov ponúkne, tak neodmietnem. Ťažká, silná hudba neurčitých žánrov je zmenou oproti všetkému, čo sa bežne počúva. –––– Zoznam ďalších účinkujúcich, ktorí tu na čsfd nemajú profil: Michal Bugala, Ivana Pristašová, Igor Sabo, Vladimír Šarišský, Martin Wittgrüber, Roman Andor, Marek Ormandík