Noc v muzeu (2006)

Osobně jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Je tu pár skvělých nápadů a postav (socha z velikonočního ostrova a mini kovboj s mini Římanem). Navíc na rozdíl od spousty jiných komediích tahle vám zaručeně připraví pár výbuchů smíchu. 80 %

Taylor Swift - Blank Space (2014) (hudební videoklip)

Sakra, málokdy se mi klip líbí s každým přehráním víc a víc, ale tohle se fakt povedlo. Text a klip si sednou naprosto geniálně. Písnička samotná je dost povedená, ale v kombinací s klipem je to neskutečně boží. A Taylor si šílenou přítelkyni musí neskutečně užívat. 100 %

Kingsman: Tajná služba (2014)

Naprosto špičkový akčňák s nepřekonatelně vtipnými scénami, který je skvělou parodií a zároveň poctou starým Bondovkám. Opravdu nevím, co bych filmu vytkl. Bravurně zvládnuté souboje, dokonalá hudba, skvělé herecké obsazení (nigga Jackson) a scény, které mají na to stát se kultovní (kostel a hlavy). Naprosto čistých 100 %

Vikingové (2013) (seriál)

Velmi povedený seriál o obávaných severských bojovnících. Pomalu se mi nechce věřit, že za tímto seriálem stojí stanice, která se soustředí především na dokumentární tvorbu. Velký klad přikládám skvěle podaným postavám. Jednak jsou skvěle zahrané a pak možná ještě lépe napsané. Málokdy jsou seriálové postavy tak uvěřitelné jako tady. Žádná z postav není dokonalá, přesto (nebo právě proto) si jich většinu oblíbíte. Docela povedené jsou i akční scény. A člověk se o Vikinzích občas i něco nového dozví. Série 1 - 75 % Druhá série Vikingů výrazně zvedla laťku. Jednotlivé díly jsou najednou mnohem zajímavější. Také všechny důležité postavy dostávají další vrstvy, což je dělá mnohem více reálnější. Mnohem zajímavější je dějová linka v Anglii, kde Ragnar konečně potkává někoho sobě rovného v podobě krále Ecberta. A jsem rád, za ten skok v čase, minálně kvůli Bjornovi. Jako dítě jsem ho jako jedinou postavu skutečně nemohl vystát. Teď je mnohem sympatičtější. Série 2 - 90 % Třetí série sice nepřekonala druhou, ale přinejmenším se jí vyrovnala. Napětí a akce je v každém díle dostatek. Objevuje se i středověká politika a člověk se konečně musí začít bát i o hlavní postavy. Snad si dvojnásobně dlouhá 4. řada kvalitu udrží. Série 3 - 90 %

Temný případ (2014) (seriál)

Seriál jsem dlouho odkládal, protože mě docela odrazoval ten hype, který se kolem něj vytvořil. Dnes, po zhlédnutí celé první řady, musím uznat, že se jedná opravdu o velmi kvalitní seriál. Po stránce herecké, scenáristické, hudení nebo kterékoli další je takřka bezchybný. Přesto však nejdu na plné hodnocení. Seriál je dobrý, ale má až příliš pomalý spád. Na jednu stranu je to dobře, ale tady mi to přijde až příliš zahnané do extrému. Možná kdyby jednotlivé epizody byly o něco kratší a tedy koncentrovanější, byl bych spokojen úplně. Přesto se ale těším na druhou řadu. Série 1 - 82 % Druhou řadu je těžké hodnotit. Na jednu stranu je to opět perfektní po technické stránce, herecké výkony (hlavně Farrell) jsou na výborné a má to dokonalou hudbu. Problém nastává se scénářem, potažmo příběhem. Všechno se totiž děje ještě pozvolněji než v první sérii. Vlastně jediný díl, kde se toho odehrálo relativně dost je finále. Tady pak nevím, jestli je chyba na mé straně (i když za úplného idiota se nepovažuji, ale vejška mi už mohla odvařit mozek), nebo na straně tvůrců, ale občas je opravdu problém se v ději orientovat. Ač mě to mrzí, tak druhá řada pouze za 60 %

Taylor Swift - Bad Blood (2015) (hudební videoklip)

Co se týče hudby, u Taylor Swift jsem byl přece jenom zvyklý na něco jiného, ale špatné to není. Co se týče videa, tak tady hodnotím velmi kladně, zajímavý nápad, dobré provedení a ten konec mě rozsekal. :D 70 %

Iron Man (2010) (seriál)

Po první epizodě jsem víceméně spokojený. Japonská animace mi nevadí, akce i vtip se najdou. Je to o dost záživnější než třeba současní Avengers Assemble. Navíc kvituju zvolený hudební podkres. Přesto to ale není nic světoborného. Po zhlédnutí celého seriálu kvituji to, že se celá série věnuje jednomu ústřednímu tématu. To je ale i největší minus celho seriálu, jelikož je to hodně roztažení a seriál by mohl být poloviční, takhle je tu dost vaty. Dobré je, že na rozdíl od amerických animáků se Japonci nebojí nechat umřít ani kladnou postavu. Když s to shrnu, tak 60 % je optimálních.

Supergirl (2015) (seriál)

Pilot byl lepší než jsem očekával. Melissa Benoist je sympatická. Akce taky ušla, člověk se párkrát zasmál. Akorát Olsenova osobnost mi nějak nesedí. Za pilot 66 % Edit Po celé sérii jsem spokojený. Supergirl určitě předčila má očekávání. Rozhodně není perfektní a má co zlepšovat. Ale především zhruba od třetiny série jsem se bavil. Některé epizody nebo jejich části byly trochu slabší (očekávaný crossover s Flashem byl strašně křečovitý) a finále úplně nevyužilo svůj potenciál, ale i tak jsem spokojený. 72 %

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Není to dokonalé, ale pořád je to velmi slušný akční historická fantasy. Nejdříve ke kladům. Luke Evans je jako Dracula perfektní. Dobře je postavena také mytologie celého příběhu. Akční scény s využitím Draculových schopností (netopýři!) jsou také dobře zvládnuté). Je škoda, že se většina filmu musí odehrávat v noci, takže akce tolik nevynikne. Navíc by možná filmu prospěla o maličko delší stopáž (tak 10 minut), protože občas vše působí trochu uspěchaně. 75 %