Souboj Titánů (2010)

Hodně povedená fantasy inspirovaná řeckou mytologií. Akční scény jsou parádní, hlavně boj se škorpiony. Příběh se mi taky hodně líbí. A hlavně musím vyzdvihnout casting bohů. Liam Neeson je výborný Zeus a Ralph Fiennes je naprosto dokonal ztělesnění Háda. Sam Worthington a Gemma Arterton (pokud nevíte, princezna z Prince z Persie) jsou také super. 90%.

Kouzelný křišťál (2004)

Koukat se na to dalo, ale jen jednou. Myslím, že většina českých pohádek je o dost lepších. Hlavně jsem nepochopil ten úvod a závěr v současnosti. Proboha proč?

Světová válka Z (2013)

Senzační překvapení. Nikdy jsem zombie nemusel, ale tenhle film je super. Ačkoli Brada Pitta dvakrát nemusím, v téhle roli byl opravdu dobrý. Jen je škoda urychleného konce. Snad bude druhý díl. 80%

Šmoulové (2011)

Původnímu kreslenému seriálu, který jsem jako malý miloval, se tenhle film nevyrovná. To ale neznamená, že je špatný. V rámci současných animáků se jedná určitě o nadprůměr, který dokáže pobavit i dospělého. P.S. Gargamel je opravdu perfektní. 66%

Wolverine a X-meni (2008) (seriál)

Velmi podařený animák. Nebudu zapírat, že jako fanda Wolverina a anifanoušek Cyclopse, jsem nadšen zdejším status quo, kde alespoň na začátku Wolverine je vůdce a Cyclops fňuká. Potěší množství mutantů jak známých z filmů tak dalších. Varování z budoucnosti také super. Vytknul bych jen nevyrovnanou animaci. Zatímco třeba Wolverine a White Queen je naanimovaní skvělé, Nightcrawler a Shadowat jsou děs. Ale i přesto 90%.

Avengers - Sjednocení (2013) (seriál)

Opravdu mě mrzí, že kvůli tomuhle skončilo EMH. Začátek vypadal nadějně, dobrá animace (kromě Skulla) a první tři epizody byly zajímavé (Avengers Protocol a Ghost of a Chance). Jenže pak šla kvalita dolů, Nezajímavé a nudné díly. Ultimate Spider-man je sice dětinštější, ale je vtipný. Kromě prvních 3 dílů byly opravdu povedené jen Hulked Out Heroes a Hulk´s Day Out. A pak Planet Doom, která se jako jediná vyrovná i EMH. Jinak docela nuda. Edit Finále první řady se povedlo, ale stejnak slabota. 60 %

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Jasně, L.o.t.R. to není, ale na odreagování po náročným dni, je to fantasy jak dělaná. Příběh odsýpá, příšery jsou docela povedený, takže solidních 75%. P.S. Fillion a zmínka o rušení jsou dokonalý.

Doctor Who: The Infinite Quest (2007) (seriál)

Zajímavá změna, kdy doktor nezachraňuje Zemi nebo jinou planetu, ale je vlastně na cestě za "pokladem". Kovoví ptáci jsou bezva, ale animace je jinak velice slabá. 70 %

Doctor Who: Dreamland (2009) (seriál)

Příběh je povedenější než u The Infinite Quest, přestože zde nevystupuje žádná ze zavedených společnic, ale servírka a indián jsou fajn. Taktéž využití Oblasti 51 na výbornou. Vše ale sráží animace. Doktor je sic povedenější než minule, ale jinak ke zlepšení nedošlo. Přesto 80 %