Wiliem

okres Jeseník
somewhere in the past

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 30.12.2018  17:20

S životopisnými snímky to je vždy na pováženou, příběh sice dobrý ale nějak to úplně nefungovalo, až příliš patosu snad. 65%.

• 18.3.2018  15:08
    Mrtvý muž (1995)

Hodně komorní film, kde se v podstatě moc neděje ale přesto se toho děje hodně.

• 28.1.2018  13:13
    Hřiště snů (1989)

A to mělo být jako co, tento naprosto šílený kýč, kde rozum dávno zmizel v nenávratnu s nezajímavým nudným dějem sem teda měl fakt problém vůbec dokoukat. Kam se hrabe Frank Capra, se svými výstřednostmi, toto je úplně jiná liga.

• 4.12.2017  13:42

Docela dobrá gangsterka v čele s charismatickým H.Bogartem, dějově trochu slabší, snad jen na netradiční závěr, vše nahrazuje ale ústřední trojice. 65%.

• 16.7.2017  21:08

Není moc co chválit, příběh předvídatelný a tak nějak bez potřebných emocí, jestli ty vyprchali předvídatelností, těžko říct. Herecky též ne zrovna atraktivní, tak jen zapadne jako další z řady spíše dobových fimů s morálním odkazem. 50%.

• 18.3.2017  21:43
    Lost Angel (1943)

Rodinné komediální drama možná lehce sentimentální ale tak nějak přirozeně, což je určitě kladem filmu. M.OBrien kouzelná a celkově herecké obsazení je jistě další věc co vyzdvihnout. 70%

• 16.3.2017  20:51
    Juke Girl (1942)

Čistě dobové drama, který vlastně nic moc nenabízí, snad jen občasné popichování mezi A.Sheridan a R.Reaganem stojí za zmínku. Takový notně morální film s nepřekvapivým závěrem. 55%.

• 12.3.2017  22:56

Těžko se hodnotí tato směs fantasy a komedie, buď vám to sedne a necháte se ukolébat fantaskním světem jak se ze dne na den snadno a rychle stát profesionálním hráčem baseballu a nebo vám to přijde tak absurdní že už to nezahrání ani výborný R.Milland. Čekal jsem trochu něco jiného, žel bohu. 55%.

• 1.3.2017  21:08

Lehce staromódní válečná romance, která stojí především na hereckých výkonech. J.Stewart tu hraje řekněme takového lehce natvrdélo ňoumu který si ale jde jasně a úspěšně za svým. Škoda jen toho značně proválečného konce. 70%.

• 8.1.2017  22:49

Výborná komedie s Bobem Hopem, coby zarytého pacifisty, která má spád a je velmi vtipná. 70%.

• 19.11.2016  21:52

Silnější 3*, slušné drama s trochu neočekávaným koncem často spojované herecké dvojky Tracy&Hepburn. Na svou dobu nejspíše poměrně neortodoxní scénář. 65%.

• 24.4.2016  15:56

Napínavá detektivka s velmi příjemnou stopáží, komediálními vložkami a napětím až do samotného konce. 70%.

• 1.1.2016  10:40
    Texas (1941)

Slušný western ve kterém ale není nic moc překvapivě nového, děj je celkem snadno odhadnutelný, ústřední dvojice celkem sympatická ale nějak to postrádá trochu větší náboj, celkem snadno zapomenutelný film. 65%.

• 30.12.2015  23:23

Nic než jen průhledná vykalkulovaná hra na city která od začátku směřuje k předem jasně danému konci. Je mnohem lepších fimů s podobnou tématikou které dokázali skutečně dojmout, což se o tom filmu fakt nedalo říct ani náznakem. Jediné plus má u mě že jsem ho alespoň dokoukal, jinak naprosto nic co by stálo alespoň trochu za vyzdvihnutí od předpotopní hudby, přes toporné herecké výkony až k absurdním zcela jasnému rozuzlení. 15%

• 28.12.2015  13:12

Slabé tři*, děj je dost naivní což hodně snižuje celkový zážitek. 50%.

• 9.12.2015  19:37

Taková lehce úsměvná nenáročná vysokoškolská komedie z Cambridge v hlavní roli s Jackem Bennym. Neurazí ale ani nenadchne. 60%.

• 5.12.2015  23:03

Docela svižná, značně ukecaná detektivní komedie, která stojí především na trefných dialozích a vzájemném popichování C.Granta a J.Bennett. 65%.

• 28.10.2015  19:20

Ne úplně typický role pro J.Cagneyho i když to tak z počátku vypadá, to je ale jen chvilkové zdání, protože časem se z toho stává docela slušné drama o tom že válka dokáže změnit ať už v dobrém či zlém leckoho. 65%.

• 24.7.2015  23:10

Prostě jsem tomu celému vůbec nevěřil. Jedno klišé střídá druhé a celé je to takové prázdné mi přijde. Možná to začalo už u R.Crowea, který se myslím do role moc nehodí, nevím, ale nějak to postrádá nějaký náboj, kouzlo, takto mi to přijde jen jako šablonovitý prázdný kýč. A to mám Francii jako zemi rád. 45%

• 1.3.2015  22:27
    Podezření (1941)

Škoda toho konce, ale jinak jde o velice slušný snímek s pozvolna gradovanou atmosférou. 70%.

• 14.12.2014  22:09

Opravu hodně špatné. Příběh nulový, tuctové dialogy, rádoby dojímavé scény, nezajímavé akce. Bohužel naprostá ztráta času. 25%.

• 25.11.2014  19:23
    Without Love (1945)

Dosti průměrná romantická komedie často párované dvojice S.Tracy a K.Hepburn s velmi jemnou dávkou humoru. Film, celkem ukecaný, který neurazí ale ani ničím nepřekvapí. 60%.

• 23.11.2014  22:21
    Věčná Eva (1941)

Hodně vtipná a velmi příjemně koukatelná romantická komedie s nádechem muzikálu. Ch.Laughton co by umírající stařík který se neustále snaží prosadit svou a nestále mu někdo hází klacky pod nohy prostě kouzelný. 85%

• 22.11.2014  23:59

Velmi vtipná a originální romantická komedie s neuvěřitelné sympatickou ústřední dvojicí G.Cooper, A.Hepburn s výtečným scénářem. Spousty humorných situací a především i skutečně uvěřitelné kouzlo mezi oběma, hlavně v druhé části filmu kdy se Audrey zpovídá kolik že měla už lásek. Sledovat jedině v originále doporučuji, je to veliký rozdíl. 90%.

• 17.11.2014  23:32

Tak nějak nevím jestli zrovna K.Douglas byl ten pravý do hlavní role, nějak mi tam úplně neseděl. Stejně tak mi to přišlo trošku moc strojené, po půlce filmu najednou děj zcela změní charakter a začne trochu hrát na city (L.Bacall se ale upřít šarm nedá). Při takovém obsazení jsem asi čekal trošku více, lehce zklamání. 65%.

• 16.11.2014  11:58
    5 Fingers (1952)

Velmi dobrý špionážní film, především díky zcela chladnokrevnému pojetí J.Masona v roli (ne)špiona. 85%.

• 4.11.2014  22:50

Je to hodně roztahané a dlouhé prázdné záběry tomu moc nepomáhají. Pár světlých momentů tam je ale i dějově je to celkem laciné. Po druhém shlédnutí musím jít ještě níže. 45%

• 1.11.2014  23:47

Film z prostředí dostihových závodů kde se značná část děje odehrává v Paříži. Dějová linie je taková trochu podivná, místy nelogická, místy sklouzávající k sentimentalitě, taková žánrová všehochuť. 60%.

• 2.5.2014  23:18

Celkem příjemná romantická komedie, to ano. Co se zbytku týče, možná originální, nic to ale nemění na faktu že to celkem nudí, hlavně ze začátku a logicky to moc smyslu nedává, na jedno shlédnutí ok. 60%.

• 26.1.2014  18:14

Životopisný snímek z prostředí zubního lékařství popisující osud jednoho neobyčejného zubaře jménem T.G.Morton a jeho převratný objev, kterým významně dopomohl k rozvoji oboru lékařství jako takového. 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15