Muž s kinoaparátem (1929)

Docela působivé dílo, ale musím přiznat že občas mi zrak zklouzával někde úplně jinam než na film, takže podle mě ne až tak úžasné jak je tu podsouváno. 80%

Světový šampión (1927)

Pominu-li ten tak trochu nevydařený závěr, docela by mě zajímalo jestli to byl skutečně záměr, tak jak to nakonec vyznělo. Každopádně vcelku průměrná podívaná. 60%

Rozmary bohaté ženy (1928)

Poprvé jsem měl možnost sledovat němý film dokonce úplně bez zvuku a musím přiznat že to bylo docela trápení, veliká škoda toho, protože film to rozhodně nebyl špatný. Takto ale nemůžu jít výše, když navíc přihlédnu k nikterak výraznějšímu ději. 65%

Farmářova žena (1928)

Film má jistě své přednosti a pokud se vám povede se naladit na jeho tempo, nebudete litovat. Příjemná podívaná. 75%

Cirkus (1928)

Strašně se mi líbilo jak spadl do sudu, hned několikrát, a nebo ta chůze po laně. Prostě super. 100%

Gran Torino (2008)

Nejsem žádný velký fanda moderní produkce, říkám hned zkraje, proto jsem k filmu přistupoval spíše skepticky. Dočkal jsem ale milého překvapení v podobě výtečně napsaného a zpracovaného scénáře. Snímek je velmi věrohodný, vůbec ne kýčovitý. Přesně podlé mého gusta. 100%

Frankensteinův syn (1939)

Po shlédnutí prvních dvou filmů na téma Frankenstein už mě tento nemůže příliš ničím překvapit. Navíc tento je až příliš rozvleklý a tím pádem místy nudný, navíc děj hodně naivní, prostě nemůžu dát více. Kvality prvních dvou dílů rozhodně nedosahuje. 45%.

Atalanta (1934)

Třicátá léta patří mezi mé nejoblíbenější období kinematografie, leč tento film mezi to nejlepší z 30.let zcela rozhodně nepatří. Místo nuda, závěr filmů nebyl nikterak vyjímečný, absence výraznějšího děje. Alespoň ta hudba to trochu zachraňovala. Řekl bych trochu nadhodnocený film, imdb 8.0. Pro mě. 55%

Zlatý věk (1930)

Jedna hvězdička snad jen proto že mě to celkem rozhodilo, no ale ne tím správným směrem jak bych očekával, takže pouze jedna. Jinak je to ale příšerný film. 10%

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Upřímně nebýt toho že tam hraje můj oblíbenec Jackie bych se na to rozhodně nedíval, no nakonec z toho vzešla vcelku koukatelná, netradičně pojatá, pohádkově zbarvená zábava, která jistě potěší každého snílka. 65%