Sharleen

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.8.2019  14:49

Ono to tu už všetko v nejakej podobe bolo, ale často to dopadlo oveľa horšie. Charlize a Sethovi to tu spolu ohromne klapalo, bola tam tá správna dávka chémie a svojim časom na obraze vyvážili aj nevýrazné vedľajšie postavy. Ešte aj toho (za normálych okolnosti sexy) Alexandra Skarsgarda zamaskovali za nesympatického truľa. Slušne som sa zabavila. It must have been love od Roxette a nočný záťah s Molly boli top.

• 12.7.2019  15:05
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Od momentu ako bolo jasné, čím si Patrick ako dieťa musel pretrpieť, som už len bez štipky posudzovania či odsudzovania sledovala jeho útrpnú cestu aspoň za malým kúskom šťastia v živote. Škoda, že nebolo viac dielov, určite by bolo o čom. Depresívna, ale parádna jazda. Benedict u mňa osobne v jeho najlepšej úlohe.

• 22.6.2019  17:18

Výborný Joaquin a legenda Robert Duvall, zvyšok osadenstva priemer. Tak do polovice to vyzeralo veľmi dobre, ale potom to išlo niekam do kelu. Spoiler: dobrovolná premena nespútaného a živelného Bobbyho na niekoho, kým celý život opovrhuje a koniec v štýle demonštratívneho pomstiteľa to ale že celé úplne pokazil.

• 12.6.2019  11:33
    Gentleman Jack (TV seriál) (2019)

Veľmi vydarený seriál, na ktorom je najlepšie to, že je natočený podľa skutočných postáv a udalostí. Je až neuveriteľné, že v Anglicku v tých rokoch existovala žena ako Anne Lister, ktorá žila svoj život podľa toho, ako chcela a nie podľa toho, ako sa to v tom období najmä od žien očakávalo. Mala všeobecný rozhľad, bola šikovná obchodníčka, cestovateľka... a mala rada ženy, no a čo. Určite nebola prvá ani posledná, ale vďaka jej zašifrovaným denníkom sa o jej živote mohol neskôr dozvedieť celý svet. A že to nebolo hocijaké šifrovanie (koho to zaujíma, tu je video s pani, ktorá denníky aj keď už bola druhá v poradí, rozlúštila a vraj jej to trvalo 5 rokov https://www.youtube.com/watch?v=Nn2fQ__WsII). Čo sa týka samotného seriálu, pre mňa je toto o dosť lepšie spracovanie ako to filmové. Nemôžem povedať, že by mi postava Anne bola vo všetkom sympatická a najmä to, ako pragmaticky pojala dvorenie sa Ann Walker. Ale čo sa týkalo iných vecí, tak ma jej hlášky a výrazy tváre fakt bavili, Suranne Jones ju skrátka stvárnila perfektne. Ann Walker mi popri nej prišla nevýrazná, aj keď to bol možno aj zámer. Veľkým plus sú ostatní herci, z ktorých ma najviac bavili Marian (sestra) a Anne (teta) a samozrejme typický anglický humor a kúzlo tých čias. Pozor spoiler (kto ešte nevidel poslednú časť). Návšteva na Dánskom kráľovskom dvore a následný opis udalostí v podaní Anne priateľom v Kodani a neskôr aj opis plesu na kráľovskom dvore Ann Walker bol do kolien :)

• 9.6.2019  21:30
    Paddington 2 (2017)

Milá rozprávka, ktorá sa vydarila aj na druhýkrát. Hugh Grant je tu bohový :), scény s ním sú najlepšie.

• 5.6.2019  22:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Takže za najväčšiu jadrovú katastrofu v doterajších dejinách môže ľudská debilita a chamtivosť, aké "prekvapivé".. Napriek tomu aj tak človeku nad detailami, ako k tomu došlo, rozum zostane stáť. Tomuto seriálu nemám čo vytknúť.. scénár, herci, réžia, kamera, atmosféra, exteriéry.. skutočné depresívne majstrovské dielo. A Stellana Skarsgarda si týmto definitívne dávam na piedestál.

• 5.6.2019  11:27
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Super rozjazd v prvej sérii vystriedala rozpačitá dvojka a to som sa teda (aj napriek divnému koncu) dosť tešila, čo bude ďalej. Najprv nie a nie to poriadne rozbaliť a keď to konečne naberie tempo, tak Eve sa začne chovať ako čistý schizofrenik (niekedy fakt na facku) a aj scénár vyzerá akoby sa scénáristi nevedeli dohodnúť, kade sa to bude uberať, tak asi urobili kompromis a každý tam flákol niečo zo svojho, aby boli všetci spokojní, teda okerm diváka. Koniec v štýle 1. série.. toľko originality. Zachránila to viacmenej postava Villanelle a Jodie Comer, ktorá ma bavila najviac a nejaké to plus aj za cestovanie a pekné zábery. Za Villanelle a originalitu námetu tie 4 ****

• 3.6.2019  22:29

Rozmýšlam, ako som to vydržala dopozerať do konca. Už viem.. aj vo svojich 63 rokoch stále sexy chlap Andy Garcia a ako jediná zo štvorice, ktorá mi prišla miestami vtipná Candice Bergen.

• 26.5.2019  15:36
    Favoritka (2018)

Boli chvíle, keď som mala chuť to vypnúť, ale vydržala som do konca. Ani nie tak kvôli nominácii filmu na Oscara, ako kvôli hereckému koncertu všetkých troch herečiek. Najviac ma potešila Rachel, ktorá po úplne zbytočnej a nezáživnej úlohe v My Cousin Rachel zahviezdila, ako sa na historický film patrí. Dávam 4 hviedzičky, ale znovu by som to už vidieť nechcela.

• 4.5.2019  09:25

Nie tak vydarené ako jednotka, ale malý Dennis je na zožranie.

• 4.5.2019  09:20
    Trollové (2016)

Strašne roztomilé :)

• 4.5.2019  09:17

Mary je je rozorvaná mladá baba bez záujmov a stretávame ju práve po prepustení z polročného väzenia za ublíženie na zdraví. Nejako si nevie rady so životom (pri nahliadnutí do rodinného zázemia to ani neprekvapí) a je trošku viac upnutá na najlepšiu kamarátku, ktorá sa ide práve vydávať a Mary jej ide za družičku. Kvôli svadbe si začne hľadať priateľa len aby mala doprovod na svadbu, o ktorého inak vôbec nestojí. Pri vybavovačkách okolo svadby spoznáva Jess, ktorá má urobiť video a fotky zo svadby a tá ju začne zaujímať viac, ako všetky nepodarené rande. Super hlášky, príjemná hudba a sympatické hlavné postavy, navyše veľmi dobre zahrané, čo prevažuje nad nedostatkami. Za toto festivalové dielko dávam plné 4 hviezdičky.

• 4.5.2019  08:51
    Tango a Cash (1989)

Tak som včera prišla na to, že som Tango a Cash nikdy nevidela od začiatku do konca. Kurt a Sylvester boli super dvojka, Sly sa mi páčil práve v takýchto úlohách a Kurt bol veľký feši, (teda až na ten účes na Jágra) a silno mi tu pripomínal rolu v Cez palubu. Tempo našlapané, hlášky zaručené, všetko ako má byť.

• 24.4.2019  11:38
    Na mušce - Série 1 (série) (2018)

Prvá séria zatiaľ dosť bavila, britský humor skrátka nepustí. Jodie Comer a Sandra Oh sú obidve skvelé, čo je viac ako polovica úspechu. Villannelle je niečo ako kombinácia rozmaznaného teenegera a psychopatického vraha a Eve strelená, ale dostatočne do práce zažratá agentka. Postupne sa medzi nimi vyvinie zvláštny vzťah a obidve sú zrazu ochotné porušovať pravidlá hry. Originálny námet, aj keď niektoré veci sú tu nelogické, ale má ísť hlavne o zábavu, nie o prvotriedny špionážny počin, nie? Dobre fungujú aj vedľajšie postavy ako Fiona Shaw alebo Kim Bodnia z Mostu, ten zvlášť potešil. Koniec ale trošku divný, uvidíme kam sa to bude uberať v 2. sérii.

• 24.4.2019  11:23

Neviem prečo, ale Walk the Line som dlho odkladala. Hudba Johnnyho Casha mi je dosť neznáma, ale po filme som si zopár piesní vypočula. Joaquinovi a Reese to tu spolu veľmi sluší a údajne si ich do ich úloh vybrali/schválili samotní Johnny Cash s June a urobili dobre. Niečoho by som tu trochu ubrala, niečo možno pridala a nezaškodila by kratšia stopáž, ale inak slušné 4 hviezdičky.

• 7.4.2019  22:17

Vydarené, s celkom presvedčivým vodcom v hlavnej úlohe. Hitlerove myšlienkové pochody stáli za to... napríklad zhodnotenie súčasnej nemeckej politickej scény: Vedenie krajiny momentálne patrí ťažkopádnej žene, ktorá ma vyžarovanie ako smutná vŕba, táto matróna... alebo: Dnes vedie SPD tento roztrasený puding a staromódna vykŕmená sliepka. Jedinou útechou je čudná strana Zelení :)) Čo až také vtipné nie je, že mnohí Nemci (a samozrejme sa to týka pomaly celej Európy) zaplavení migrantami, sú stále ochotní pokladať Hitlerovo pokrivené videnie sveta za spasenie nemeckého národa.

• 31.3.2019  21:39

Keire tieto historické úlohy náramne sedia a jej voľba je najväčšia prednosť tohto filmu. Škoda, z tohto mohla byť aj oveľa lepšia životopisná dráma.

• 17.3.2019  17:04

Toto nezachránil ani Keanu (Winona tu bola dosť otravná), ktorý sa síce snažil, ale tu to nejde a nejde.

• 11.3.2019  14:04

Green book vďačí za svoj úspech predovšetkým presvedčivej a vzájomne perfektne fungujúcej ústrednej dvojici. Dala by som Oscara aj Viggovi, ale Ramimu za Freddieho tiež, takže to sa tento rok žiaľ vylučuje. Oscar za najlepší film schvaľujem, o to viac, že nebol medzi favoritmi.

• 26.2.2019  15:30

Ako čítam, dosť ľudí je nadšených z návratu k atmosfére 1. série, ale aj tak mi tu niečo chýbalo. Po prvých dvoch častiach všetko fungovalo, ako malo, ale potom sa to začalo kamsi strácať. Intro ale opäť parádne. Najlepšia postava u mňa určite Roland West (Stephen Dorff), fešák z klipu od Aerosmith Cryin'.. no áno, je to už dobrých pár rokov dozadu.

• 16.2.2019  20:02

Vidieť to po toľkých rokoch a stále cítiť to isté napätie. Ťukám si na čelo, ako môže špičková právnička (úžasná Glenn Close), ktorá ešte neprehrala žiaden prípad, podľahnúť klientovi a podozrivému z vraždy manželky v jednej osobe, ešte počas procesu. Na druhej strane, keď je tým klientom Jeff Bridges v mladom vydaní, tak si priznajme, že sa tomu až tak čudovať nedá.

• 10.2.2019  10:17
    Sugar Rush (TV seriál) (2005)

Kim ako aj jej celá, mierne povedané netradičná rodina, brala útokom moju bránicu v každej časti. Dobré herecké obsadenie a britský humor v plne paráde. Rodičia Nathan a Stella boli parádna dvojka. Druhá séria ešte lepšia.

• 7.2.2019  10:12
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Vydarený dramatický seriál z prostredia jednej chudobnej štvrte povojnového Neapola. Má to tú správnu atmosféru a skvelé herecké výkony, najmä malá Lenu a Lila hrajú ako o život. V teenegerskom prevedení je pre mňa presvedčivejšia skôr Lila. Veľa sa tu toho odohráva neverbálnou komunikáciou, pohľad či gesto povedia často oveľa viac ako slová. Niektoré scény priam bravúrne, iné naopak zbytočne naťahované, čo trochu uberá z môjho hodnotenia, ale ako celok rozhodne zaujalo.

• 3.2.2019  21:45
    V utajení (2017)

Veľkými hereckými menami nabitá nuda.

• 20.1.2019  17:48

Nech to šlak trafí, priznávam sa.. páčila sa mi aj jednotka a dvojka asi ešte viac. Herecké obsadenie tých, ktorí pribudli, potešilo a Lily James ako mladá Donna je úplne úžasná. Musím ale súhlasiť s tu prítomnou väčšinou, že Cher tam je navyše.

• 20.1.2019  17:36
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Tak po 4 časť to bolo celkom zaujímavé, ale na jej konci sa už, bohužiaľ nezastaviteľne, Diana začala chovať ako Bella z Twilight a čím ďalej slabší scénár tomu nepomohol. Ale hrá tam Matthew Goode, na ktorého sa môžem dívať hocikde a druhá zaujímavá postava je čarodejnica Satu. Plus má to naozaj krásnu scenériu. Asi dám šancu aj ďalšej sérii.

• 6.1.2019  20:48

Bradley Cooper úžasný a vôbec nie zlý aj ako režisér. Lady Gaga herecky celkom drží krok + v civile vyzerá ako normálna žena a určite lepšie ako pod tonami make-up(u) a ten neskutočný hlas... láska, úžasná hudba, príbeh.. Na 5 hviezdičiek to nebolo, ale zabrnkalo mi to presne na tie struny, na ktoré malo.

• 1.1.2019  17:08
    La La Land (2016)

Trošku som sa toho obávala, muzikály nie sú zrovna moja parketa, ale toto bolo veľmi pekné..Emme a Ryanovi to spolu pristalo a ten alternatívny koniec ma dostal.

• 30.12.2018  12:51

Áno, je to artový film, miestami bizarný a určite mohol byť kratší. Ale je to vizuálne nádherné, s krásnou hudbou. Asi som trochu zaujatá, lebo sa to odohráva v Ríme, pri niektorých záberoch som ani nedýchala.

• 22.12.2018  21:37

Jedna hviezdička za Táňu Pauhofovú, Kláru Issovú a pár vtipných hlášok. Zvyšok celé zle, ale čo už sa dá vyrobiť z takej knižnej predlohy, že.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8