• Thriller

Meky (2020)

Odpočívaj v pokoji Meky, ďakujeme za tvoje nezabudnuteľné piesne a humor, ktoré tu s nami ostali.

Red Notice (2021)

Veľa kriku pre nič..

The Morning Show (2019) (seriál)

Americké televízne pozlátko v plnej kráse. Jennifer a Reese, ktoré si kedysi spolu zahrali v epizódke v Priateľoch, sa tu po rokoch opäť stretávajú a náramne im to ako tandemu šlape. Čo by som ale dopredu nepovedala, že Jennifer s prehľadom herecky prevyšuje Reese, čo je patrné skôr v neskorších epizódach. Billy Crudup je proste parádny. Koniec 1. série bol vyšperkovaný a za to pridávam aj 5. hviezdičku. Momentálne rozpozeraná 2. séria je tiež zatiaľ dosť slušná.

Cesta za smířením (2021)

Nápad skvelý, len na mňa trochu moc krvi a motorovej píly. Naomi super, aj trojica trestancov nemala chybu, len ten manžel mi až tak nesadol. Za to starý pán a jeho trefné komentáre v scéne, kde sa uprostred noci vyberie na ukradnutom aute na chatu, bola na nezaplatenie.

Vražedná konstelace (2016) (seriál)

Prvá epizóda taká čajová, ale oplatilo sa pokračovať. Dobrý herecký výber v hlavných aj vedľajších úlohách. Kjell Bergqvist (Tom) vyzeral, ako by bývalého detektíva a terajšieho bezdomovca nemusel ani hrať. Olivia alias Julia Ragnarsson niekedy pôsobí, že nemá žiadny pud sebazáchovy, ale inak jej to myslí a jej uhrančivé oči významne dotvárajú celkovú atmosféru. 1. séria: je tu viacero dejových línií, čo niekedy pôsobí trochu rušivo a niektoré veci zostanú na konci akoby nevysvetlené, ale záver celkom prekvapí 2. séria: u mňa lepšia ako prvá. Prepracovanejšia, všetko do seba nakoniec zapadne. SPOILER: Neuveriteľne hlúpe mi ale prišlo, ako ľahko sa Olivia vlúpala do domu miliardára ako i to, že tam vôbec išla, keď už mala tú česť, čo je to zač. Piatu hviezdičku pridávam za to, že ma to bavilo natoľko, že som posledné dni toho zase moc nenaspala.

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Humor a sranda bola aj 3. séria, ale tej propagandy LGBT plus non binary a kde máme záchodky pre tretie pohlavie bolo už trochu moc. Aspoň, že tá Gillian Anderson nikdy nesklame.

Kaštánek (2021) (seriál)

Dobre natočené, napínavé, ponuré severské krimi v kontraste s pomerne nudnou hlavnou dvojicou vyšetrovateľov. Ale aspoň im to aj v tomto dokopy pasuje. Za posledný diel pridávam aj piatu hviezdičku. Od jedného z tvorcov Forbrydelsen som ani nič menej nečakala.. teda až na charizmatickejšiu ústrednú dvojku.

Jaká je cena života (2020)

Film o ťažkej téme odškodnenia rodín obetí útokov z 11. septembra. Žiaľ opäť raz prvoplánovo vsádza na city divákov, no výpovede pozostalých napriek tomu pôsobia uveriteľne, takmer ako keby ste sledovali dokument. Právnický tím na čele so skvelým Michaelom Keatonom sa tak musel prispôsobiť aj ďalšej neľahkej úlohe a to roli psychológov. Dobre zahradné aj zrežírované, ale aj tak mi tam niečo chýbalo, škoda.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Zase raz niečo, čo ani neviem podľa čoho hodnotiť, ale keďže som sa až tak nenudila (mohlo to byť aj kratšie) a dokonca čakala, ako to dopadne, dávam ***. Žáner mix toho aj tamtoho a čo je dosť blbé, dokonca ani len pekná Charlize... tento look jej fakt nesedí. Pobavila ma recenzia od Poma, ten to asi vystihol najlepšie.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Konečne po dlhšej dobe niečo, čo ma naozaj chytilo, HBO zase raz valcuje konkurenciu. Bolo tu iba zopár zaváhaní a trochu slabší prvý diel, ale popri celku to ani nestojí za reč. Každou epizódou som čakala, kam ešte Kate Winslet vygraduje svoje herecké umenie. Za rolu Mare by ju rozhodne nemala minúť nejaká tá cena. Schopne jej sekunduje aj Julianne Nicholson a celkovo je tu dobré herecké obsadenie. V krimi žánri to nie je až taká preborná vec (pozor dokončenie vety obsahuje SPOILER) bolo vcelku jasné, že vrahom nie je nikto, na koho sa upriamila pozornosť a že rozuzlenie príde až v závere. Za to ako sociálna dráma a sonda do duší miestnych obyvateľov Mare of Easttown priam exceluje.