sarkareifova

sarkareifova

okres Tábor
student, věčný optimista a snílek :D

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Hříšný tanec (1987)

  Jednoznačně nejlepší film o tancování vůbec. Jennifer Grey a Patrick Swayze je ta nejlepší taneční dvojice na světě. U závěrečné taneční scény pokaždé skoro brečím dojetím. Neuplyne rok abych se na to aspoň jednou nepodívala a furt mě to baví, jako kdybych to viděla poprvé. Nejlepší je sledovat jak se z Baby, která je na začátku jako prkno stává skvělá tanečnice. Hudební podklad je skvěle zvolený a rostředí filmu se k tomuto píběhu skvěle hodí. Nemůžu dát jinak než za plný počet hvězdiček.

 • poster

  V jako Vendeta (2005)

  Tohle se mi dost líbilo. Akční, tragické a zároveň romantické. Začátek a konec jsou sice trochu slabší, ale všechno mezí tím je skvělý a duchaplný příběh na téma totalita. Ale nečekejte vojáky v uniformách. Tenhle příběh je pojat úplně jinak než většina filmů o tomto tématu. Ta touha po ukončení totality i za cenu vlastního života a vlastně i života ostatních je hlavní děj. To co se odehrává okolo je až na pár scén prakticky nedůležité, ale zároveň to celý příběh svým způsobem dokresluje a dává mu smysl.

 • poster

  Noční můra v Elm Street (1984)

 • poster

  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

  Skvělé zakončení té nejlepší pirátské série vůbec. Nevadí že tady nehlaje Orlando a ani Kiera. I bez nich si dokázal film udržet popularitu. Penelope Cruz skvěle předvedla své herecké schopnosti a Johnny Depp je ten nejlepší pirát na světě. Akorát Černovouse jsem čekala trochu jiného. 5 hvězdiček na hodnocení je málo.

 • poster

  Casino Royale (2006)

  James Bond mě obecně chytl za srdce. Tenhle díl bondovky mě nadchl nejvíce. Preferuji více Daniela Craiga jako Jamese Bonda.

 • poster

  Svéráz národního lovu (1995)

 • poster

  Tupíři (2010)

  Neskutečné! Takhle jsem se nabavila snad u žádné parodie. Brečela jsem smíchy snad celej film. Jeto rozhodně llepší než Stmívání. Postavy mají velice legrační jména, nejlepší je Jeremaia. Nejvtipnější je scéna, kdy svému taťkovy utrhne knírek. Abyste si to mohly užít aspoň tak jako já, je třeba znát aspoň první dva díly Stmívání. Myslím, že zde je vyjádřena podstata parodie a to královsky se pobavit a ńikdy se nenudit.

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

 • poster

  Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

  Tenhle film naprosto miluju, stejně jako veškeré film kde hraje Heath Ledger. Někdo by to mohl přirovnávat např. k filmu Královna ročníku nebo podobně, ale není to tak. Námět je skvělej a každého rozhodně pobaví. Je to povedená a zábavná modernizace Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy.

 • poster

  Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)