Bridgertonovi (2020) (seriál) odpad!

Kto čítal sériu Bridgertonových, nemôže inak ako toto spracovanie označiť *odpad*. A tým nenarážam iba na farbu pleti hercov, ale na totálnu stratu charakteristík hlavných postáv ako ich opísala autorka Júlia Quinnová. Na scenári pracovali traja scenáristi, tak prečo preživéhoboha si nevymysleli niečo vlastne, ale nápad ukradli a dokonale sprznili!

Podivuhodná věda (2018) (seriál)

Je smutné, že sa filmová tvorba na tejto stránke hodnotí cez prizmu rusofóbie. Podľa niektorých komentárov, všetko čo je z Ruska je zlé a konšpiračné. Ja mám z toho úplne opačný dojem... Tento dokument mi odpovedal na hodne otázok, ktoré v amerických dokumentoch trefne zamlčujú. Veľa miest, ktoré Američania nemali možnosť vo svojich dokumentoch ukázať (lebo ich Rusi na svoje územie nepustia a svoje výskumy starostlivo chránia), spracovali ruskí tvorcovia. Ja im za to ďakujem. A ten, čo sa nechce dozvedieť pravdu z oboch strán,je zaslepený a preto nikdy neuvidí svetlo pravdy. Ja dávam dokumentárnemu seriálu plný počet hviezdičiek.

Vlčí volání (2019)

Nechápem zlé hodnotenia. Tento film poukázal na systém vládnych nariadení, ktorē zrejme v inom prípade majú význam. Mne sa páčilo aj filmové spracovanie. Scény reálne. Nemusí byť každý film spracovaný podľa amerického videnia.

Zamilované Vánoce (2018) (TV film)

Jediný prínos tohto filmu je v tom, že som si n nete dohľadala chutný estónsky vianočný koláč, ktorý sa v pekárni piekol... herci ma vôbec nepresvedčili, že Vianoce myslia vážne, scéna pôsobila umelo... iba logická poznámka: Kedy sa Ellie venovala práci v pekárni v predvianočnom čase, kedy vyrábala vence do stánku, ktorý prevádzkovala a už vôbec kedy tie veci v stánku predávala... nič nemohla robiť dobre...

Policie Modrava - Série 1 (2011) (série)

Na rozdiel od zahraničných kriminálnych seriálov boli časti prvej aj druhej série zaujímavejšie než tie americké. Herecké výkony na sto percent, dokonca ma prekvapila réžia J. Soukupa - tiež stopercentná, nádherná šumavská príroda zachytená na kameru - 110 percent a ani scenár nebol taký hrozný, ako sa zdal niektorým komentátorom. *** Dodatok s úsmevom... asi by mal pán Soukup prestať treťou sériou, lebo si vyvraždí celý kraj... :o)

Spravedlnost (2017) (seriál)

Zaujímavý námet, ale mala som pocit, ako keby zo scenára boli vymazané dosť dôležité momenty. Navyše spracovanie na mňa pôsobilo chaoticky, bez myšlienky, akoby herci hrali bez vedenia réžie. Keďže niečo podobné bolo aj pri filme Trhlina, bude zrejme chyba v réžii. Elizaveta Maximová bola uafektovaná, ale vnímam to ako jej charakterovú črtu.

Trhlina (2019)

Scenár nezvládnutý - kto nečítal knihu, filmu porozumie iba ťažko. *** Réžia prapodivná ako celá tribečská záhada. *** Herecké výkony amatérske (ale to je skôr chybou réžie - nemali sa takým výkonom uspokojiť) *** veľa scén nedoriešených, takže divák nevedel o čo ide. *** Jednu hviezdičku som dala iba za hudbu a zvuky... iba to dodávalo celej scéne mystickú atmosféru... na horor to bolo slabé...

Černobyl (2019) (seriál)

Z mojej strany sklamanie, ale aj tak som dala 3* - aspoň za snahu spracovať túto katastrofu. Filmové spracovanie obsahuje hodne hlúposti v scenári (návšteva manželky v nemocnici bez akejkoľvek ochrany - rovnako tak vyšetrovatelia nedbali na vlastnú ochranu a pritom práve oni vedeli o čo ide). A to je len jeden z príkladov. Nechcem zbytočne prezrádzať dej tým, čo to ešte nevideli. .... Pokojne to mohlo byť spracované do jedného príbehu, 5-dielna séria bola zdĺhavá a bez dynamiky. Nemohla som si pomôcť, ale cítila som z celej série protiruskú propagandu, a preto som si zaradila seriál k tendenčným prácam.

Kamenný kvítek (1946)

Nádherná rozprávka, ktorú si dieťa zapamätá až do dospelého veku,a to je správny účel rozprávky, ktorá má poučiť. Ja som sa ešte ako dieťa dozvedela, koľko nerastného bohatstva Rusko (vtedy ZSSR) má ukryté pod povrchom zeme. Navyše príbeh odzrkadľuje mentalitu ruského (sovietského) človeka.

Otcy i děti (2008) (seriál)

Výborné spracovanie až na slovenský dabing, preto by som odporučila pozrieť seriál v originálnom prevedení. Čo mám proti dabingu? Niektoré dialógy nezodpovedajú mimike a gestikulácii hercov. Ruština proste k tomuto dielu sadne lepšie ako slovenčina.