vito_corle

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.11.2019  20:57
    Hellboy (2019)

Rudého pekelníka mám rád. Ale když jsem viděl poslední verzi, byl jsem hrozně zklamaný. Zbytečná jatka, asi aby se diváci bavili nad porcováním a nebo filmařům zbyly někde ve skladu střeva a gumové ruce. Trapně sprostý ďáblík i jeho pubertální parťačka bez vtipu. To jak komunikovala s mrtvými, mělo být asi efektní. Bylo to jen hloupé. I 2* jsou moc

• 2.11.2019  20:30

Přesně nevím co mám o tomhle filmu napsat, byla to blbost vetší blbost jsem v životě neviděl. Dal jsme tři hvězdy pouze za Angelinu Jolie.

• 2.11.2019  20:11

Film pro každého-vtip, drama, romantika, napětí, sport, příroda... Skvělé obsazení a vtipné situace i s golfovou holí v ruce. Kdo by to řekl! Filozofující nosič holí vůbec nebyl trapný. A radující se obyvatele města nepůsobili hloupě. A hudba? Ta společně s kamerou film udělala. Viděl jsem už mnohokrát, a ještě mě neomrzel! 5*

• 2.11.2019  12:16
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix dokázal, že opravdu zahraje vše. A v Jokerovi se fakt vyřádil. Když jsem toho vyžilého vychrtlíka uviděl, nevěřil jsem. Pokaždé, když se zasmál naháněl strach. Film není žádná komiksová akční podívaná, to vážně nečekejte. Je to popis stvoření ikonického záporáka. Sledujeme, jak se z obyčejného chlapíka stane vyšinutý magor. Phoenix šlape Ledgerovi na paty.A možná ťuká Oscarovi na čelo. 5* zaslouženě.

• 14.9.2019  16:39
    Aladin (2019)

Aladin další hraná pohádka od W.D. Který je úžasně barevný, krásné kostýmy a kulisy. Možná až příliš hip hopových tanečků a zpěvů.Modrého Wila jsme si původně neuměl představit.Často byl, ale daleko vtipnější než byl hlavní hrdina. Ten někdy vypadal jako poskakující a blábolící žák ZŠ.Pořád dokola.Líbil se mi tygr, opičák a kouzelný koberec.Slušný rodinný film.

• 8.9.2019  17:22

Spider-Man:Daleko od domova je hodně povedený film a navazuje na události po Avengers: Endgame. Tentokrát Peter/Spidi musí ochránit Evropu před zloduchem Mysteriem.Je to povedený díl, který uzavírá jednou celou etapu Marvelovek.Film je nabitý humorem není to žádný muzikál ze střední. I když je to film, kde jsou puboši i přesto dávám 5 hvězd za skvělé efekty a za skvělého záporáka.

• 7.9.2019  17:20

Tenkrát v Hollywoodu-Od Tarantina jsem viděl pár filmů a není to zrovna moje parketa.Ale teď jsem byla fakt zvědavý!Filmy to je moje postavy dobře známé.A doba, to je sama o sobě tragikomedie-večírky, drogy, válka máničky.Film ukecaný a vtipný. Leova samomluva, scéna s Brucem-to byla velká zábava.Takže Tarantino do filmu dostal hvězdy a hvězdičky a udělal to po svém-do řádění Mensenovy sekty. Brad Pitt,Leonardo DiCaprio, Al Pacino, Kurt Russell a hlavně Margotka ti všichni byli skvělí+ skvělá dobová hudba, a kostýmy dávám 5 hvězd

• 28.4.2019  20:25

Avengers:Endgame: Naprostá genialita od bratrů Russových, kteří dotáhli Avengers do úplného finále- A stojí to opravdu za to. Každý fanoušek komiksů musel být nadšený, protože se film povedl. Smekám před režiséry, protože celou ságu ukončili se ctí. Já seděl v kině a jen jsem 3 hodiny koukal, co všechno se do filmu vešlo za scény a jak se jednotlivé postavy vyvíjely. Bylo pár okamžiků, které jsem opravdu nečekal. Něco překvapilo, něco zaskočilo. Bylo to parádní rozloučení s Avengers a už teď se těším na další etapu Marvelovek. Hudba je skvělá, má to spád i chvilky na vydýchání a zavzpomínání, nedá se nic vytknout. Na konci filmu sál tleskal. To se u nás tak často nevidí. Za mě naprostá spokojenost a dávám pět hvězd. PS: Rada na závěr - vezměte brýle, páč ukápnete pár slz.

• 12.1.2019  22:08
    Grantchester (TV seriál) (2014)

Grantchester je kriminální seriál ve stylu A. Christie.Ty anglické mají prostě něco do sebe a po shlédnutí prvního dílu dávám pět hvězd a těším se na druhý díl. Mladý kněz, spoustu postaviček na malém městě a tuším spoustu vražd. Tak snad malé město, ale dost obyvatel!

• 3.1.2019  20:48
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Kouzelník Žito-to je název nové štědrovečerní pohádky. Čekal jsme nějaké to historické téma na který název naváděl. Místo toho trapná slátanina a o rádoby kouzelníkovi. Představitel Žita fakt hraje jako prkno a neumí hrát. Pohádka nepěkná příběh skoro žádný dialogy o kobylincích a podivné písničky trapné. Nezachránil to ani Liška jako zase zadrhávající čert a pekelná madam Vilhelmová.Odpad než tohle, radši rok ušetřit peníze a počkat na slušnější kousek. Doufám že letošní Vánoce budou pohádky slušné a ne nějaké bejkárny jako je tato trapárna.

• 16.12.2018  16:27
    Aquaman (2018)

Aquaman je DC film letošních Vánoc. Komiksová podívaná napěchovaná efekty i humorem. Barevná a efektní podmořská Atlantida, mořští koníci, žraloci a vymyšlené potvory. Rocková hudba neruší.Spíše se k filmu hodí. Hlavní hrdina je prostě exotický svalovec, který to umí s vodou a nebojí se přesily. Záporáci-to je skoro švédský bratr a pirát s obří přilbou. Ten má, ale trošku méně prostoru.Hodně mě pobavilo přirovnání k Artušovi a meči to se mi líbilo!Dolph jako za mlada, sošná Nicole a hodně sexi Mera. Co trošku drhlo-počítačový ksicht tatíka. Jinak od DC slušný úlovek a určitě se brzy dočkáme 2.

• 12.11.2018  20:27
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Vojna a mír je ruská klasika. L.N. Tolstoj napsal skvělý příběh. s mnoho postav a několik dějových linií. Tato anglická verze je natočená jako minisérie a herci jsou úžasní.Každý díl má spád a člověk se u toho nenudí. Krásné kostýmy, hudba postavy uvěřitelné.Seriál ukazuje historické postavy Napoleona, cara Alexandra, Kutuzova. Bitvy nejsou tak velkolepé jako v ruské verzi, ale není potřeba hodinu koukat na Borodino. I tak věříte, že to byla nefalšovaná hrůza a jatka. Vyšinutá společnost boháčů, co lezou večírku na večírek z postele do postele neznají přátelství. Na druhé straně chudák co se rozdělí i se zvířetem o poslední jídlo. I záběry, které vyjhadřují podstatu Tolstého románu-třeba Bolkonského pozorování lidí i přírody-mají vlastně spád a nenudí. Nic se nezměnilo. Aktuální v každé době. Za mě 5 hvězd.

• 28.10.2018  12:45

Sherlock Holmes-mám rád detektivky a Sherlock Holmes po Herculovi Poirotovi je další soukromý detektiv, který využívá dedukci k vyřešení případů. Jen o šedých buňkách moc nemluví. Není to typický suchar v kostkované čepici a s dýmkou. Ale vtipný trochu vyšinutý s nadáním na bojové sporty. Jude Law jako doktor Watsn je stejně jako jeho parťák akční hrdina s láskou ke kartám. Oba dva dokazují, že jim role sedla. Efekty super, viktoriánský Londýn postavičky v uličkách prostě výprava luxusní. Hudba úžasná a titulky bombastické. 5 hvězd za Downeyho, Lawa a za skvělou zábavu.

• 21.10.2018  17:04
    Odysseus (TV film) (1997)

Odysseus dvoudílný fantasy film, podle Homéra. Dobrodružný film , kde nechybí bájní tvorové, Kyklopové a hlavně bohové . Začínáme na rodné Ithace, jak se kvůli jablku Odysseus nechal naverbovat Agamemnonem a Meneláem. A když je konec trojské války 20 let Odysseus a jeho vojáci vracející se z Troji plují po moři a objevují, co a kdo všechno obývá bájný svět.Film se mi líbil nebyl to žádný velkofilm a na 5 hvězd to není, ale i 4 stačí.

• 20.10.2018  19:04
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Hercule Poirot-asi každému se vybaví malý chlapík při těle, vajíčkovou hlavou a navoskovaným knírek a vždy elegantní oblek. To je Hercule Poirot. Seriály, filmy miluji, David Suchet předvádí, že mu role geniálního detektiva sedla, že si jí fakt užívá. Ale i lidi kolem slavného Belgičana jsou nezapomenutelní- mám rád zmateného kapitána Hastingse co ho dostane každá sukně, osobní sekretářku slečnu Citronovou :D a šéfinspektora Jappa. Povedly se krátké příběhy i ty známější celovečeráky. Slyším znělku a vidím cupitající lakýrky a knírek a rád se k Herculovi vracím, jeho šedé buňky si zaslouží 5 hvězd.

• 9.9.2018  12:48

Harry Potter a Ohnivý pohár je čtvrtý díl o mladém kouzelníkovi. Pokračujeme v dospělejší a místy fakt hororové jízdě. Už dávno se nesmějeme vtipkování dětí hábitech. Hlavní hrdinové vyrostli, jsou dospělejší a zápletka se úměrně tomu mění. Když se poprvé objeví Voldemort běhá mráz po zádech. Fiennesovi role V sedla. Jednotlivé scény jsou děsivé , temné a už to není ten veselý barevný příběh z prvního dílu.Pořádná dramatická podívaná smrt se nevyhýbá ani klaďasům a zmetci se množí a sbírají síly.

• 30.7.2018  16:08

Harry Potter a vězeň z Azkabanu-třetí pokračování kouzelnické ságy o učni s bleskem. Předchozí dva díly byly prostě pohádkové, i když 2 už přitlačila na pilu a atmosféra trošku zhoustla. Ale 3, to už pro mě byl čistokrevný film pro odrostlejší diváky. Temné pochmurné prostředí, efekty, postavy už se neomezovaly jen na ušaté skřítky, bezhlavé rytíře a nadpřirozená zvířátka. Mozkomorové fakt naháněli strach, nemusel by se stydět dospělácký hororek. Přibylo několik nových postav, některé hodně temné, některé s překvapivým vývojem. Prostě napětí a překvápko. Kouzelnický kriminál si budu pamatovat a hypogrif Klofan je něco jako letadlo v Top gunu – proletěl bych se! Spousta nádherných efektů, herci skvělí, kostýmy a prostředí úžasné. Shrnuto –podle mě nejlepší díl z celé série! 5 hvězd a škoda, že nemůžu přidat ještě tak tři.

• 27.7.2018  12:27

Harry Potter a tajemná komnata - druhý díl ságy o učni s brejličkama, který se opět vrací do Bradavic. Přibyly nové postavy, které bavily - pan Wisley byl starý dobrák v obnošeném obleku, z táty Malfoye šel strach, domácí skřítek Doby byl hyperaktivně ukecaný. Nový školní rok a posila učitelského sboru - profesor Zlatoslav Lockhart byl z těch nových asi fakt nejlepší. Je vtipný, samolibý, užvaněný, ulhaný, kouzla mu moc nejdou. A taky nové věcičky - třeba létající auto a pořádně drsná vrba. Tajemná komnata posunula pohádku k akci a strašidelnosti - Harry se ohání mečem, bazilišek je jako živý, a kdo má arachnofobii, přijde si na své jako Ron. :-) Film mě opět nezklamal a jako u jedničky jsem dal 5 hvězd. Herci, kostýmy, efekty, vtip i akce a naprosto fantastická hudba.

• 26.7.2018  13:44

Harry Potter a kámen mudrců je po Pánu prstenů moje oblíbená fantasy série. Příběh skoro pohádkový – mladý kouzelník se učí řemeslo v kouzelnické škole - Bradavicích. První díl se mi hodně líbil, byl to film pro všechny diváky – trocha pohádky, akce, strašidel, kouzel a vtipné magie. Úžasné postavy a herci, kteří byli svým knižním postavám podobní. Tvůrci při výběru herců měli fakt šťastnou ruku a všech 7 filmů z toho těžili. K tomu úžasné kostýmy, efekty, prostředí. Fantazy pro děti i dospělé, Rowlingové se podařil vymyslet úžasný svět magie, kouzelnických předmětů, podivných tvorů. Kdo by nechtěl být žákem Bradavic!! Za mě 5 hvězd.

• 18.7.2018  17:52
    Kmotr (1972)

Kmotr je první díl trilogie od Francise Forda Coppoli. Ten natočil skvělou gangsterku podle skvělé knihy. Výborný režisér, který měl štěstí při lovu na herce. A podařil se mu fakt úlovek - Marlon Brando, Al Pacino. Film je sice už starý, ale pořád se na něj dá dívat - vztahy, chování, morálka, strach, respekt. Takže máme vykreslenou sicilskou mafii – její život rodinný, obchodní i kriminální. V čele stojí silný kápo ze staré školy - kmotr Marlon, který má obrovské charisma a jako hlava sicilské mafie budí fakt respekt. Prostě starý dobrý mafián, který je tvrdý k sobě, rodině, přátelům, obchodním partnerům, zakládá si na dodržování nějakých těch pravidel a plnění dohod. A proto se dá i mafiánovi fandit. I když mám rád filmy v dabingu, tady bych doporučoval podívat se a hlavně poslechnout si Kmotra v originále. Ten Brandův hlas je prostě fantastický!!! 5 hvězd jen za něj, kde je zbytek.

• 18.7.2018  15:17
    Král Galů (2001)

Větší hrůzu jsem v životě neviděl je to děs a i když historii mám rád tohle se mi vážně nelíbilo byla to děs a hrůza až z toho boleli oči-ODPAD!

• 17.7.2018  13:48

Nepřítel před branami, je válečné drama, podle skutečné události. Němci se snaží dobýt Stalingrad a proti nim světští vojáci a jeden z nejslavnějších odstřelovačů Vasilij Zajcev.Stalingrad vypadá realisticky válka vypadá jako válka. boj o každý dům a peklo pro vojáky a civilisty. Film se mi líbil a zůstal válečný i přes kus romantiky(asi pro vyrovnání). Herci v rolích odstřelovačů (Ed Harris jako vycvičený skopčák, V. Zajcev jako sibiřský samouk) se určitě našli, protože byli fakt dobří ! Harrisovi v uniformě a s tím studeným ksichtem se dalo věřit a právě kvůli němu 5 hvězd.

• 16.7.2018  16:05

Akta pentagon: Skrytá válka je další skvělá práce Stevna Spielberga. Ten si zaručil úspěch i tím, že obsadil do hlavních rolí Toma Hankse a Meryl Streep. Oba odvádějí ve filmu skvělé výkony a úžasně se doplňují – ona trošku zdrženlivější majitelka (v té době moc úspěšných žen v čele novin nestálo), on zarytý divoký a urputný novinář. I když politiku a politikaření nemusím, nejsem žádný politický guru a vyznat se v ní je pro laika nemožné, film se mi fakt líbil. Výsledek – politika není pro obyčejné lidi, pokud kvůli ní není třeba někde v nějaké válce umřít. Hanks byl zase výborný jako vždy a Streepová byla možná ještě o tu zodpovědnost za lidi lepší. Spielberg jen vyrobil další povedený film. 4 hvězdy, a to je pro politický film dost. Spielberg se poslední dobu činí, doufám, že další povedené filmy jako byl Ready player one a Akta pentagon budou následovat.

• 15.7.2018  11:11

Senzační prázdniny komedie na léto s oblíbebým komikem Louis De Funésem, která potěší a díky dabingu nemusíte ani koukat, stačí jen poslouchat. Má to neskutečný spád, malí Francouz je neustále v pohybu a díky gestům a mimice je v pohybu, když nehne ani prstem. Klasický evropský humor-zápletky, zmatek trocha romantiky, špatná anglická kuchyně a skvělá whisky škola repetentů v obleku i v námořnických hadrech. 5 hvězd

• 14.7.2018  19:06

Návrat do budoucnosti 3 je poslední pokračování veleúspěšné sci-fi komedie.Je tu návrat starých známých hrdinů a do příběhu přibylo i několik nových postav. Tentokrát se Marty vydal daleko do minulosti. Žádných pár let zpátky rovnou na divoký západ. Úžasná podívaná a vtip. Delorean mezi koně a Marty mezi pistolníky. Sem tam nějaká romantika, ale pořád je to velká legrace.Možná bych řekl, že 3 přestřílela 2. Musím dát 5 hvězd.

• 14.7.2018  18:46

Skvělé pokračování sci-fi komedie a návrat postav z 1. dílu. Tentokrát, ale super veterán cestuje fakt do budoucnosti. Je úžasné vidět, jak by měl vypadat náš život za pár let- oblečení všechny ty hračky a vychytávky jsou vtipné. Delorean je v tomhle tomhle pokračování trochu vylepšený nechybí stará známá znělka. 5 hvězd.

• 14.7.2018  15:58

Návrat do budoucnosti je úžasná podívaná, u které se člověk musí bavit. Je to sice starý snímek, ale pobaví hlavně milovníky sci-fi. Zábavná komedie hlavně díky skvělému obsazení-Michael J. Fox a Christopher Lloyd. Nikdy by mně nenapadlo, z čeho všeho může být stroj času- Dolorean se ale osvědčil a je to pecka. Návštěva do minulosti se vyvedla, byla to taková super exkurze do života našich prarodičů.5 hvězd za herce, za vytuněného veterána a hudba se kterou je cestování časem navždycky spojeno.

• 14.7.2018  14:26

Smrt na nulu-Klasika od A. Christie, ústřední postavou je zase puntičkářský Belgičan Hercule Poirot. Prostředí krásní, protože stejně jako Agatha i já mám rád Egypt. Poirot vyšetřuje záhadnou smrt na lodi která pluje po Nilu (snad se nebude brát jméno řeky za spoiler).Kolem detektiva se motají samí podivíni a každý může být vrahem. 5 hvězd za prostředí (Egypt) za mého oblíbeného detektiva (Poirot-Sucheta). Agatha tím spádem příběhu, kombinací a složitostí zápletky, množstvím postav potvrdila, že je pořád královnou detektivek.

• 14.7.2018  11:12

Steven Spielberg dokázal, že pořád umí natáčet filmy a předvedl nám úžasnou podívanou s působivými efekty. Ready Player One je povedené sci-fi ve kterém najdeme spoustu filmových připomínek. A protože prý vyjmenování je spoiler nebudu jmenovat-ale je tam třeba velká opice, prehistorický ještěr a třeba auto, co umí cestovat v čase. Ve filmu se Spielberg vrací tam, kde kdysi začínal vrací se do osmdesátých let. Byla to super jízda 3/4 filmu je počítačová virtuální realita s avatary. Zaslouženě 5 hvězd.

• 13.7.2018  19:24
    Spectre (2015)

Spectre-24. bondovka, ze které jsem byl celkem nesvůj.Začátek v Mexiku super, bitka ve vrtulníku ušla, úvodní píseň moc nenadchla. Na koho jsem byl hodně zvědavý byla Monica Bellucci v letech ale kost. No-přišla, u zdi, viděla, řekla a zvítězila. Jen se filmem mihla. Scéna, kdy se Bond účastní schůze byla celkem slušná, jen Christoph Waltz -Blofeld mohl zůstat ve stínu. Trochu napínačky akční pasáž okořenila slušná automobilová honička Bonda a Honxe. Pak se Bond setká se starým známým Whitem z CR a Quantumu. Další akční podívaná-Bond se setká s Madline a rozhodl se prohnat letadlo po horské silnici a horském lese. Bitka ve vlaku-tak tam šlo do tuhého Bond měl na mále. Nelíbilo se mi, že Blofeld se lehce odhalil a nebylo kolem Spectra trochy mlžení a tajemna. Na závěr 007 vystřílel jedním samopalem po zuby ozbrojené gorily. A poslední scéna v Londýně-M v akci a Bond ostrostřelec sejme vrtulník z jedoucího člunu. K dokonalosti něco chybí nebo přibývá. Asi sem měl velké očekávání po Skyfallu. Ale přesto dávám 5 hvězd už kvůli tomu, že se vrátila organizace SPECTRE.

<< předchozí 1 2 3 4 5