vito_corle

vito_corle

Martin Přeček

Česko

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Správní chlapi (2016)

  Už jste se někdy váleli smíchy u akčňáku? Zápletka pro drsňáky, ale díky díky správným chlapcům Russellovi a Ryanovi fakt psina. Při hledání holky narazí ne fetky, mrchu v podobě krásné matky političky, samorostlé dcerky jednoho správňáka. Buď z toho mohl být vážný film plný politiky, hvězdiček od filmu a zkrachovalců. Ale rejža z toho vyrýžoval komedii-stříleček, omylem pádů z terasy, výslech mořských panen. Prostě zábava !

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

  Strážci galaxie mám hodně rád už proto, že je to další skvělý komiksový film. Mám rád komiksové hrdiny a svět Marvelu. Film je nacpaný počítačovou porcí visuálních efektů. Kde by byly takové filmy bez počítačů? Moje nejoblíbenější postava v celém filmu je Rocket, který chrlí jednu hlášku za druhou. Když chtěl od vězně protézu nohy tekly nám slzy. :)Když byly vidět jeho sešroubovaná záda, tekly nám taky.

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Vetřelci-nejlepší scifi horor, který byl natočený. Cameron si vyhrál s každým detailem- vojenskou technikou, zbraněmi, lodi... Skvělá hororová atmosféra nahání strach od samého začátku. Tmavé tísnivé chodby a vy slyšíte jen ten známý zvuk s detektoru pohybu. Nikdy nevíte, co se stane, na co hlavní postavy narazí. Ale určitě nečekáte nic dobrého!Překvapení nastane, když se ve filmu objeví vetřelčí královna. Obrovská, strašidelná a taky chytrá ! Dokonce umí jezdit výtahem :). Za mě pět hvězdiček oprávněně i po tolika letech.

 • poster

  Vražda v Orient expresu (2017)

  Vražda v Orient Expresu je klasická kriminálka od A.Christie-nová verze této klasiky se slavným belgickým detektivem Herculem Poirotem. Poirota mám rád, miluji seriály se Suchetem. Pro srovnání-tato verze není tak depresivní a temná jako byl Orient právě se Suchetem. Film je napěchovaný hvězdami (Johny Depp, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, Penélope Cruz...) Skvělé obsazení krásné prostředí, efekty, kostýmy, vlak vypadal fakt luxusně. Jeruzalém a Istanbul vypadaly dobově, hudba byla chytlavá. Hodně se mi líbilo jak se Poirot vracel černobíle k postupu vyšetřování. Asi každý z nás má zafixovaného Sucheta jako malého Belgičana, ale časem si i na tohoto Poirota zvyknete. Super scéna zády ke všem vlastně přivedla Poirota k tomu, že nepotřebuje vrahy usvědčit, protože jsou to vlastně jen nešťastní dobří lidé. Jsem zvědavý, jestli se Poirot podívá i do Egypta a bude vyšetřovat další záhadnou vraždu na Nilu.

 • poster

  Avengers: Infinity War (2018)

  Avengers: Infinity War- na to jsem jako fanoušek komiksů dlouho čekal a dočkal jsem se epického snímku. Akce a spád. Postavy se navzájem doplňovaly a hláškovaly. Spidei v novém obleku byl úžasný. Tony byl vtipný a doctor Strange byl charizmatický. Capitan America změnil image, najednou tvdrďák s thorovskou bradkou, byl jsme celkem překvapený. Hulk- Benner byl vtipný. Jeho hádka s trucujícím Hulkem bavila. Konečně jsem se dočkal spojení strážců Galaxie s Avengers. To musel dorazit titán Thanos, kterého považuji fakt za majsrštyk. Jeden z nejlepších filmových parchantů. Jeho síla, akce, ale hlavně myšlení, jak vylidnit vesmír, aby nepřestal existovat. I když ale mluvil, nebyl zbytečně roztahaný, pořád to mělo spád. Ale abych se vrátil k filmu - efekty super, Wakanda byla krásně udělaná, Wakanďané a jejich bojovníci byli prostě tradiční válečníci s novýma vychytávkama a starým odhodláním. Nemám co vytknout, režisérům se to prostě povedlo a já sem se bavil od začátku až do konce. Film měl spád a všechno do sebe krásně zapadalo, děj byl skvělý a vůbec nenudil. Když se film natáčel tak jsem měl trochu obavy, jak bratři Russové zvládnou ukočírovat tolik postav! Povedlo se jim to. Hrdinové utvořili malé skupiny. Rocket, Groot, Thor. Stark, Spidei , Strange a strážci a zbytek na Wakandě. Prostě se jim podařilo několik linií, které spolu nikdy neztratily kontakt. Konec filmu jsem opravdu nečekal a myslím, že to nečekal nikdo kdo hoví komiksům. V kině v tu chvíli všichni ztichli a jen tupě zírali, co se děje s jejich oblíbenými hrdiny já sem třeba uronil pár slz. Zvláště u scény, když umíral Spidie a Strange. Ale věřím, že ve 4. díle bude všechno tak, jak má být.

 • poster

  Avengers: Endgame (2019)

  Avengers:Endgame: Naprostá genialita od bratrů Russových, kteří dotáhli Avengers do úplného finále- A stojí to opravdu za to. Každý fanoušek komiksů musel být nadšený, protože se film povedl. Smekám před režiséry, protože celou ságu ukončili se ctí. Já seděl v kině a jen jsem 3 hodiny koukal, co všechno se do filmu vešlo za scény a jak se jednotlivé postavy vyvíjely. Bylo pár okamžiků, které jsem opravdu nečekal. Něco překvapilo, něco zaskočilo. Bylo to parádní rozloučení s Avengers a už teď se těším na další etapu Marvelovek. Hudba je skvělá, má to spád i chvilky na vydýchání a zavzpomínání, nedá se nic vytknout. Na konci filmu sál tleskal. To se u nás tak často nevidí. Za mě naprostá spokojenost a dávám pět hvězd. PS: Rada na závěr - vezměte brýle, páč ukápnete pár slz.

 • poster

  Zodiac (2007)

  Zodiac patří mezi mé oblíbené filmy. Akce a napětí podle skutečné události. David Fincher měl šťastnou ruku na herce Gyllenhaal, Ruffalo, Downey... Film popisuje řádění sériového vraha, který si nechává říkat Zodiac.Policisté i reportéři se snaží odhalit identitu masového vraha. A i když víte jak to musí dopadnout sledujete hon na vraha. Film se mi hodně líbil a proto dávám 5 hvězd.

 • poster

  Na nože (2019)

  Na nože měla být krimikomedie. Je to ale krimi, u které se někdy zasmějete. Trošku anglický nádech, zápletka alá Agatha Christie-Pošahaná rodina, soukromí detektiv, kterého ztvárnil Daniel Craig takoví současný Poirot. Film má skvělé herecké obsazení Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Don Jonson, Jamie Lee Curtin.... A mimochodem J.L. Curtis to tam fakt sekl ! Mně se to líbilo a proto 5 hvězd. A už vyhlížím pokračování.

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Král Artuš: Legenda o meči se mi líbil je to další fantasy, které nemá s legendou o Artušovi nic společného, ale i přesto je to skvělé temné fantasy, které má i humor, super efekty, hudbu, kostýmy a halvně hvězdné obsazení. Eric Bana jako Artušův otec Uther Pentragon, Jude Law jako záporák se také pochlapil a Charlie Hunnam je na Artuše jako dělaný a perfektně se na tuto postavu hodí. Film se sice nedrží legendy, ale mě to nevadí stejně se mi fakt líbil a byl jsem nadšený. Mělo to spád a děj.

 • poster

  Ospalá díra (1999)