vito_corle

vito_corle

Martin Přeček

Česko

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Správní chlapi (2016)

  Už jste se někdy váleli smíchy u akčňáku? Zápletka pro drsňáky, ale díky díky správným chlapcům Russellovi a Ryanovi fakt psina. Při hledání holky narazí ne fetky, mrchu v podobě krásné matky političky, samorostlé dcerky jednoho správňáka. Buď z toho mohl být vážný film plný politiky, hvězdiček od filmu a zkrachovalců. Ale rejža z toho vyrýžoval komedii-stříleček, omylem pádů z terasy, výslech mořských panen. Prostě zábava !

 • poster

  Popelka (2015)

  Po dlouhé době nová "stará dobrá" Popelka. Kdo jsme ji viděli kreslenou, zajásali jsme. Příběh do skoro poslední mrtě zůstal stejný. Žádné modernosti alá princ na motorce a místo skleněné boty pohorka. Barvy a kostým, myší koně a i trocha humoru třeba u zmatené vílí kmotřičky. A perfektně zlá macecha s kocourem. Hned by si člověk šel se slečnou v modrých šatech skočit !

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

  Strážci galaxie mám hodně rád už proto, že je to další skvělý komiksový film. Mám rád komiksové hrdiny a svět Marvelu. Film je nacpaný počítačovou porcí visuálních efektů. Kde by byly takové filmy bez počítačů? Moje nejoblíbenější postava v celém filmu je Rocket, který chrlí jednu hlášku za druhou. Když chtěl od vězně protézu nohy tekly nám slzy. :)Když byly vidět jeho sešroubovaná záda, tekly nám taky.

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Vetřelci-nejlepší scifi horor, který byl natočený. Cameron si vyhrál s každým detailem- vojenskou technikou, zbraněmi, lodi... Skvělá hororová atmosféra nahání strach od samého začátku. Tmavé tísnivé chodby a vy slyšíte jen ten známý zvuk s detektoru pohybu. Nikdy nevíte, co se stane, na co hlavní postavy narazí. Ale určitě nečekáte nic dobrého!Překvapení nastane, když se ve filmu objeví vetřelčí královna. Obrovská, strašidelná a taky chytrá ! Dokonce umí jezdit výtahem :). Za mě pět hvězdiček oprávněně i po tolika letech.

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Král Artuš: Legenda o meči se mi líbil je to další fantasy, které nemá s legendou o Artušovi nic společného, ale i přesto je to skvělé temné fantasy, které má i humor, super efekty, hudbu, kostýmy a halvně hvězdné obsazení. Eric Bana jako Artušův otec Uther Pentragon, Jude Law jako záporák se také pochlapil a Charlie Hunnam je na Artuše jako dělaný a perfektně se na tuto postavu hodí. Film se sice nedrží legendy, ale mě to nevadí stejně se mi fakt líbil a byl jsem nadšený. Mělo to spád a děj.

 • poster

  Thor: Ragnarok (2017)

  Thor:Ragnarok- fakt povedený komiksák. Nejlepší ze série o ,,vládci hromů". Vtipy, hlášky, akce, něco vážného o zemi a lidu, nic nic zbytečně sladkého. Skvělý soundrack, efekty, kostýmy, barvy. Chvílemi mi Thor připadal jako další Strážce galaxie a ne jako suchar z Avengerů. A sestra záporačka byla fakt dobrá a sexi kost. Cate to hodně slušelo. Loki byl správný zmetek-bratr. Chrlil jednu hlášku za druhou a nevynechal jedinou možnost jak kladivouna přehrát. Jo rodina je rodina! :) Ale Thor nebyl suchar s nářadím na ježka byl ještě větší drsňák se smyslem pro humor. A Hulk! Ten mi urval bránici i jako zelenej dětinskej i jako vědec s kupou doktorátů. A protože se s Thorem znají z práce a jsou to kolegové, fakt jim to spolu šlo. Když se řezali v aréně 2 kámoši z práce bylo to skvělé. A překvápko-vtipný Strange v úvodu a skvělá vedlejší postava.Za mě 5 hvězdiček a snad se nedočkáme dalšího sladkobolného Thora, ale dalšího marvelovského útoku na bránice. Kdo je filmem pobouřený, že z Thora byla taškařice a režisér nebral předlohu tragicky vážně.... Co je vážného na komiksech? Nic jen jejich příznivci!

 • poster

  Vražda v Orient expresu (2017)

  Vražda v Orient Expresu je klasická kriminálka od A.Christie-nová verze této klasiky se slavným belgickým detektivem Herculem Poirotem. Poirota mám rád, miluji seriály se Suchetem. Pro srovnání-tato verze není tak depresivní a temná jako byl Orient právě se Suchetem. Film je napěchovaný hvězdami (Johny Depp, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, Penélope Cruz...) Skvělé obsazení krásné prostředí, efekty, kostýmy, vlak vypadal fakt luxusně. Jeruzalém a Istanbul vypadaly dobově, hudba byla chytlavá. Hodně se mi líbilo jak se Poirot vracel černobíle k postupu vyšetřování. Asi každý z nás má zafixovaného Sucheta jako malého Belgičana, ale časem si i na tohoto Poirota zvyknete. Super scéna zády ke všem vlastně přivedla Poirota k tomu, že nepotřebuje vrahy usvědčit, protože jsou to vlastně jen nešťastní dobří lidé. Jsem zvědavý, jestli se Poirot podívá i do Egypta a bude vyšetřovat další záhadnou vraždu na Nilu.

 • poster

  Spider-Man: Homecoming (2017)

  Spider-Man: Homecoming je proti ostatním filmu o pavoukovi něco nového. To tady ještě nebylo. Kostým pavouka je vybavený technologií Tonyho Starka. Ten v mladém Parkerovi viděl něco víc. Nového člena Avengers. Film je nacpaný úžasnými efekty a hudbou. Hlavní hrdina je ukecaný jak rádio někdy tím lidi štve (Happy, Tony). Ale to dělá z Parkera zábavnou postavu. Přibylo několik nových postav. Jednou z nich je kamarád Petera, který jediný ví, co je Parker skutečně zač.Vlastně taky hrdina, i když nenosí masku a neskáče po budovách. Skvělá postava byla omlazená tetička May. Teta je celkem kus i Tonymu se líbila. Ale péct moc neumí! Veselá postava, která na konci filmu odhalí, že její synovec je Spidei. Skvělý spider-manovský film a už se těším na pavouka- Avengera v novém obleku.

 • poster

  Avengers: Infinity War (2018)

  Avengers: Infinity War- na to jsem jako fanoušek komiksů dlouho čekal a dočkal jsem se epického snímku. Akce a spád. Postavy se navzájem doplňovaly a hláškovaly. Spidei v novém obleku byl úžasný. Tony byl vtipný a doctor Strange byl charizmatický. Capitan America změnil image, najednou tvdrďák s thorovskou bradkou, byl jsme celkem překvapený. Hulk- Benner byl vtipný. Jeho hádka s trucujícím Hulkem bavila. Konečně jsem se dočkal spojení strážců Galaxie s Avengers. To musel dorazit titán Thanos, kterého považuji fakt za majsrštyk. Jeden z nejlepších filmových parchantů. Jeho síla, akce, ale hlavně myšlení, jak vylidnit vesmír, aby nepřestal existovat. I když ale mluvil, nebyl zbytečně roztahaný, pořád to mělo spád. Ale abych se vrátil k filmu - efekty super, Wakanda byla krásně udělaná, Wakanďané a jejich bojovníci byli prostě tradiční válečníci s novýma vychytávkama a starým odhodláním. Nemám co vytknout, režisérům se to prostě povedlo a já sem se bavil od začátku až do konce. Film měl spád a všechno do sebe krásně zapadalo, děj byl skvělý a vůbec nenudil. Když se film natáčel tak jsem měl trochu obavy, jak bratři Russové zvládnou ukočírovat tolik postav! Povedlo se jim to. Hrdinové utvořili malé skupiny. Rocket, Groot, Thor. Stark, Spidei , Strange a strážci a zbytek na Wakandě. Prostě se jim podařilo několik linií, které spolu nikdy neztratily kontakt. Konec filmu jsem opravdu nečekal a myslím, že to nečekal nikdo kdo hoví komiksům. V kině v tu chvíli všichni ztichli a jen tupě zírali, co se děje s jejich oblíbenými hrdiny já sem třeba uronil pár slz. Zvláště u scény, když umíral Spidie a Strange. Ale věřím, že ve 4. díle bude všechno tak, jak má být.

 • poster

  Aquaman (2018)

  Aquaman je DC film letošních Vánoc. Komiksová podívaná napěchovaná efekty i humorem. Barevná a efektní podmořská Atlantida, mořští koníci, žraloci a vymyšlené potvory. Rocková hudba neruší.Spíše se k filmu hodí. Hlavní hrdina je prostě exotický svalovec, který to umí s vodou a nebojí se přesily. Záporáci-to je skoro švédský bratr a pirát s obří přilbou. Ten má, ale trošku méně prostoru.Hodně mě pobavilo přirovnání k Artušovi a meči to se mi líbilo!Dolph jako za mlada, sošná Nicole a hodně sexi Mera. Co trošku drhlo-počítačový ksicht tatíka. Jinak od DC slušný úlovek a určitě se brzy dočkáme 2.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace