Neuvěřitelná cesta (1993)

Skvělý film. Nádherná příroda a ty nejlepší zvířata vůbec. Lepší než Benji! :-) Jako menší jsem to miloval, především suché hlášky Sassy.

Pomoc! (1965)

Jo, je to blbost, ale Brouci jsou senza i ve filmu (včetně hudby) a to i při tak strašné scéně, jako když lyžují. Příběh je...ano, opravdu špatný, ale zase je zde dobrý humor (především ze strany Lennona) a pokud milujete Beatles, tak je to navíc i povinnost. A celkem příjemná.

Drž hubu! (2003)

Úžasná komedie. Ti dva se skvěle doplňují. A nevěřil bych, že si Depardieuho tak oblíbím. Minimálně v tomto filmu. "Máš oči jako kůň."

Červený drak (2002)

Ze začátku film vypadá jako solidní nástupce jehňátek (rodiny mrtvé, střepy v očích...), ale brzy ztrácí dech, za což může především...ehm "love story". A ani Anthony už to příliš nezachrání, především proto, že je na scéně skoro méně než právě v Mlčení. Přesto nejde o špatný thriller, jenom prostě nesnese srovnání se svým předchůdcem. Spíš 3 a půl.

Purpurové řeky (2000)

Poměrně solidní film (ač podobnost se 7 je nepřehlédnutelná), který ale poněkud sráží závěrečná pointa. Tak trochu jako u Saw - docela mi vadí, když film takto přechytračí sám sebe, ač to vůbec není nutné. Ale jinak zajímavý thriller.

Pátý element (1997)

Vizuálně pěkné, ale... Tehdy nová Jovovich je celkem roztomilá, hlavně když žvatlá, slova jako "multipass" a tak. A Oldmanův megalomanský magor Zorg je celkem zábavný (Oldman neumí být špatný). Ale na ty dvě hodiny je scénář docela o ničem a... A nic. Scénář je o ničem. A Chris Tucker mě štval takovým způsobem, že být to možné, zaškrtím ho.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Předchozí díl byl na "komiksový film" neakční a Baldýnského - potažmo standardního popcornem proloženého diváka - "nudil k posrání". Reakce studia? Restart, u kterého zjednodušíme a zestupidníme děj a dodáme tolik žádanou akci. Na druhou stranu nevím zda je akce zas o tolik víc, hodně je totiž kladen důraz i na nepříliš dobrou a klišovitou love-story. Že je Norton o několik tříd lepší než nevýrazný Bana není třeba říkat. Ale psychopatický Bruceův otec v podání Nicka Nolteho byl daleko lepší (nebo alespoň zajímavější) než Roth. Ten si sice svou roli očividně užívá a snaží se, seč může, ale pozici hlavního hajzla stejně obsadil překvapivě mdlý John Hurt. Liv Tyler coby Betty? Budiž, řekl bych, že je lepší než Connelly. Akce a triky skvělé, závěrečná bitka je možná nejzuřivějším soubojem, jaký jsem v komiksovém filmu viděl od dob prvního Spider-Mana. Ale tím výčet plusů končí. Příběh je laciný a béčkový, akce tolik nepřibylo (a navíc se žádná scéna nevyrovná bojům v poušti z jedničky) a psychologie byla nahrazena tupou romancí. Bohužel. Takhle bych si restart opravdu nepředstavoval. Robert Downey coby Iron Man ukazuje svému neandrtálnímu zelenému bratříčku obrovské plechové "Fuck you!"

Hancock (2008)

Celkem zábavný film, který ale nevyužívá svůj potenciál. Smith je jako hulvátský a věčně ožralý superhrdina kouzelný, ale jeho "náprava" přichází příliš brzo a zhruba od půlky se film vydává zcela jiným, patetičtějším a bohužel i horším směrem. Co se Hancocků týče, já asi zůstanu u svého milovaného Herbieho. I ty tři hvězdy jsou možná trochu moc.

Misery nechce zemřít (1990)

Rozdíly mezi knihou a filmem jsou minimální. A to jak v ději, tak v kvalitě. Je třeba něco dodávat? Kathy Batesová je úžasná.

Zabiji Nixona (2004)

Sean Penn jako věčný loser. Jako člověk, který by rád někam šel a chtěl by vzít život do svých rukou, ale nejde to. Snaží se, ale všechno mu proklouzává mezi prsty. A když z televizních obrazovek Richard Milhous Nixon stále ukazuje ty své 2 "véčka" a pořád vidí světlejší zítřky i dnešky, přestože všude kolem jsou známky energetické krize, pohár přeteče. Velmi uvěřitelný a citlivý film a palce nahoru pro Penna, na jehož výkonu snímek stojí.