Kubiny

Kubiny

okres Ostrava

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 12.1.2017  14:42

  Nejlepší horrorový thriller a pochybuju, že kdy bude lepší. Anthony Hopkins v roli Hannibala je zlatý vrchol celého filmu, jeho hry a pak velký dramatický útěk, to je něco, co u jiného snímku prostě nezažijete. Jako celek je film tak vyníkajíci, že případné chybičky nevidím a určitě bych je tvůrcům prominul.

  • 12.1.2017  14:29

  Koukal jsem se na to vlastně jen proto, že na to narazila při přepínání kanálů přítelkyně. Vím, že spousta lidí takové horrory přímo hltá, ale já mezi ně nepatřím. Musím říct, že naivita a přehnanost některých scén mě upřímně udivovala. Nejsem nijak zvrácený člověk s ponurou myslí, ale brutální, vražedné a naprosto "nečekané scény" mě spíše rozesmály :). Několikrát mě jako diváka napadne, jakým způsobem se mohli hlavní aktéři vyhnout všemu, co následuje. Ta naivita a hloupost příběhu i postav, to pro mě bylo naprosto očekávané. Co mě ale překvapilo, byly scény a vražděním a mučením. Dokonce i přítelkyně pouze u dvou, tří svém schovává hlavu do dlaní a naříká, jak je to odporné, panebože fuuuj atd., tak mi to přijde docela málo. Kdyby aspoň tohle pořádně ukázali, splňovalo by to účel, vystrašit diváka k pos*ání, mnohem více. Je to škoda, film je inspirován Edem Gainem a je v tom mnohem více potenciálu, než tady dokázali využít.

  • 8.1.2017  17:09
  Co na to Češi (TV pořad) (2016)
  *

  V nouzi se na to dá koukat, ale na zábavnou televizní show, to zábava prostě moc není. Vtipné jsou občas pouze odpovědi. Víc hlášek je od soutěžících, než moderátora. Matonoha je v tomhle naprosto mimo, neví co říkat, vtipy jsou zoufalé, snaha o napínání diváků přehnané. Tohle není milionář, má to být uvolněné a zábavné.

  • 8.1.2017  16:59
  V sedmém nebi (TV pořad) (2014)
  odpad!

  Citové vydírání a ponížení přede všemi. Pokud jim tolik jde o pomoc méně šťastným, tak ať zveřejní, kolik jim ten pořad vydělá a vše věnují charitě. Vilo by si jako svatý anděl strážný nechal ,,jen'' lehce nadprůměrný plat a hned by to vypadalo jinak. Ono to vypadá hezky, když rodince s např. handicapovaným dítětem upraví byt, aby byla péče o dítě jednodušší, ale kolikanásobek ceny těchto darů si nahrabe televize a samotný moderátor? Myslím, že by se fanoušci této pseudocharity divili. Myslím, že ostatní komentující už toho vystihli dost, např. investigativní otázky, zda se dětem, kterým umřela maminka, stýská po mamince. A ještě před nimi Vilík 10x zopakuje, že umřela, aby se vylepšili záběry pořádným pláčem. Raději s komentářem končím, už bych se nezastavil, na tenhle nemorální hnus se dá objektivně a odůvodněně plivat půl dne.

  • 10.4.2014  22:28

  A to jsem si myslel, že stav totálního zmatení po shlédnutí Počátku už se nikdy opakovat nebude a ono to po konci Dokonalého triku snad bylo ještě větší zmatení. Parádní podívaná, jeden z nejlepších filmů vůbec. Do hlubšího rozboru se nebudu pouštět, jasně plných 5* a opravdu nevím, co by se tomuhle skvostu dalo vytknout. Já si nevšiml ničeho.

  • 1.4.2014  15:29
  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)
  *****

  Mám tady nějaké spoilery na konec, tak pozor :). Společně s Big Bang Theory je to pro mě nejlepší seriál a narozdíl od některých jsem spokojený s tím, jak seriál skončil. Lidé si asi moc zvykli na prvních pár řad, které byly o partě mladých lidí, kteří si užívali a jediná opravdu vážná věc tam bylo manželství Lily s Marshallem, které ale bylo ze začátku taky takové naivní a bez nějakých problémů. Seriál je plný komedie, ale i smutku a hlavně reality, dospívání našich postav a to se asi hodně lidem nelíbí. Jasně že i HIMYM šel chvílema dolů, ale nikdy tak rapidně, abych ho přestal sledovat nebo o tom třeba jen uvažoval a jsem rád. Jak jsem napsal, s koncem jsem spokojený. Ano, Tracy se ukázala jako dokonalá žena pro Teda a ano, s Robin to nevyšlo mnohokrát a proč tedy spolu skončili? Protože to nepotřebuje logiku a nevím, proč ji tam někteří lidé hledají. Takhle to je, kolik lidí to má takové, jaké se to ukázalo mezi Tedem a Tracy? A od některých jsem slyšel, že je podraz smrt Tracy. Jaký podraz? Je to život a tohle se stává, je to smutné, ale je to tak. A mě osobně přijde ten konec, kde Ted neskončí sám a bude s Robin, bude mít děti, má svůj vysněný dům, postavil mrakodrap a tím vším si splnil sny, mnohem lepší, než kdyby to skončilo "jen" nostalgickou vzpomínkou na Tracy a tím by se ukázaly Tedovy obavy z celého seriálu z osamělosti skutečností. Marshall s Lily, tam asi není co řešit. Robin, ta dokázala pracovně ohromných věcí, ale to díky tomu, že o Teda přišla a, říkejte si co chcete, s Barneym to prostě nemohlo vyjít. A Barney? Několikrát se ukázalo, že přes snahu jeho samotného se změnit, Barney toho protrpěl od dětství hodně a všechno se to s ním táhlo, kupilo se to, až z toho prostě utéct nemohl a v tom mu nemohla pomoct žádná žena světa. A přece mě nakonec překvapili i tady a ukázali jedinou bytost na světě, která dokáže Barneyho zaměstnat a zkrotit, jeho největší láska, naděje na krásný nový život, třeba že to nebude přímo ten jeho :).

  • 28.5.2013  10:13
  Gauneři (1992)
  *****

  Těžko říct, jak to Tarantino dělá, ale dokázal mě bavit filmem, ve kterém se víceméně nic neděje.

  • 30.3.2013  16:00

  Tak v první řadě.. Snad nikdy a nikde jsem tolikrát neslyšel slovo "negr" jako v tomhle filmu, ale je pravda že to tam sedí. Nejsem doslova nadšenec Tarantinovek, ale když už se na nějakou podívám, musím uznat že Tarantino je mistr, především se mi líbí trocha toho černého humoru :). Hned začátek filmu je skvělý, kde pan doktor Schultz obchoduje/likviduje jako správný gentleman a zástup černochů jen nevěřícně kouká. Příběh filmu je vlastně prostý a přesto je skvělý. Strašně se mi líbí právě to, s jakou lehkostí Schultz vykonává svou práci, to jakým způsobem oddělá šerifa a maršálovi ještě v době, kdy na něj míří několik desítek pistolí řekne, že mu dluží 200 babek, to bylo opravdu super! Další scénu kterou bych vypíchl, je scéna s ku-klux klanem a jejich pytlemi. "Příště vás já i moje manželka sereme, odcházím domů!". Tři hlavní postavy, teda jejich herci jsou naprosto skvělí a pro mě osobně to vyhrává hlavně DiCaprio, který byl na plátně sice kratší dobu než Waltz s Foxxem, ale zahrál to opravdu skvěle a opět mi dokázal, proč je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. A právě Jamie Foxx je skvělý zejména tím svým postojem, kterým všem kolem dává najevo, že není podčlověk, ba dokonce se tváří naopak, že je oproti těm okolo nadčlověk! :)

  • 30.3.2013  15:47

  Naprostý nářez! Je jasné, že kdyby to nemělo takové obsazení, jaké tenhle film má, tak je to něco mezi 3-4*. Ale tenhle film hraje právě na to, že v něm hrají takové akční superhvězdy, které rozhodně ještě nepatří do starého železa, nebo do muzea jak pravil na konci filmu sám Arnold. Už na začátku filmu jsem věděl, že tohle přesně bude ten film, kde si skupina hlavních hrdinů usmyslí, že vystřílí město a navzdory obrovské přesile to zvládnou levou zadní. Opravdu skvělý filmový zážitek. Nejlepší věci na filmu? Samozřejmě Sylvester Stallone (opravdu neskutečný kus chlapa, ve filmu 76 let!), spousta skvělých hlášek, zejména se mi líbily hlášky, které odkazovaly na slavné postavy herců. Arnoldovo "já se vrátím", na které Willis odpoví "ty už ses vracel dost" mě dostalo. Ale nejlepší hláška, u které jsem šel do kolen je jasná : REST IN PIECES! Žádný akční film jsem si tolik neužil. A díky za Chucka Norrise, který byl i přes málo času na plátně skvělý tah.

  • 30.3.2013  15:46

  Možná mám ohledně tohohle filmu divný vkus, když vidím jaké hodnocení tenhle film má, ale pro mě je to jasná 5* bomba, u které se řežu pokaždé co ji vidím. Připadá mi, že někteří od tohoto filmu čekají víc inteligentního humoru a větší propracovanost, ale mě se to líbí tak, jak to je, což znamená jednoduché a přímočaré. Jediné co bych tady vytkl, je nevyužitý potenciál Jacka Blacka, ale tohle budiž odpuštěno skvělým výkonem Roberta Downeyho jr. Jeho role je opravdu nejlepší věcí celého filmu, jeho hra na černocha mě vážně dostává do kolen a celé tohle snažení vyvrcholí u toho rozhovoru u ohně, kde se chtě nechtě Al Pacino práskne že je gej. Jen jak začal slovy "jsem jako malý kluk, co si hraje s pindíkem když je nervózní", tak jsem při prvním zhlédnutí slzel. Skvělý prostý film, pro mě patří mezi nejlepší, ale chápu že to není zrovna pro každého. A ještě jedna perla filmu, tou je Tom Cruise jako Les Grossman, na to jak málo prostoru dostal, tak z něj vytěžil maximum :)

  • 30.3.2013  15:43
  Futurama (TV seriál) (1999)
  *****

  Skvělý seriál, který se hodí na každou delší chvíli. Musím uznat že pro mě osobně Futurama překonala i mnou kdysi nepřekonatelné Simpsonovi, protože na Futuramu se můžu koukat pořád dokola, kdežto u Simpsonových jde s každým shlédnutím zábava dolů, což u Futuramy neplatí. Nejlepší postavy jsou samozřejmě Bender a Fry, ten ňouma mě svou zanedbatelnou inteligencí pokaždé baví. Tyhle dvě hlavní postavy jsou navíc skvěle doplněny o zbytek posádky Planet Express a navíc je zde spousta dalších postav, které se často v dílech objevují, já osobně mám rád kapitána Brannigena a jeho poskoka Ciffa (snad píši jména správně). Tenhle seriál je dokonalý svou jednoduchostí a rozhodně doporučuji každému kdo se chce v dlouhých chvílích pobavit.

  • 30.3.2013  15:42
  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)
  *****

  Pamatuji se, jak jsem se odmítal na tenhle seriál podívat, když mi ho doporučoval známý, protože z ukázek co tehdy běžely na Coolu mě to nijak nelákalo. Díky bohu že jsem se jednou z nudy přece jen podíval, protože z Big bang theory se vyklubal můj oblíbený seriál, který jsem už viděl snad pětkrát a stejně vím, že se podívám znovu a znovu. "Cassanova" Howard, společensky plachý Rajesh (u kterého mě navíc pořád a pořád dostává jeho Indický přízvuk), příliš hodný, až naivní Leonard a .. no, prostě Sheldon, to je naprosto skvělá parta nerdů, díky čemuž se člověk opravdu nemůže nudit u žádného dílu. I když je některý díl slabší, tak si ho stále užiji. A samozřejmě, do téhle nerdovské party je vhozená Penny, typická královna plesů ze střední, čímž je postaráno o ještě větší zábavu. Navíc jsem hodně rád jak tvůrci postupně zapojili Amy Farrah Fowler, u které je radost sledovat především její snahu o normální vztah se Sheldonem. BAZINGA! Jasně za 5*

  • 30.3.2013  15:39

  Pro mě je Pulp fiction nejoblíbenější film vůbec. Skvělí herci, skvělé filmové postavy, skvělé tři příběhy, které dávají smysl odděleně a zároveň na sebe nenápadně navazují. Vlastně všechno co mě napadne, je v tomhle filmu skvělé. Jsem si jistý že i tady by se chyby našly, ale ať jsou jakékoli, přes všechno to dobré si jich člověk nemůže všimnout, pokud je vyloženě nehledá. Skvělá věc u tohoto filmu je, že je v něm spousta skvělých scének. Když někomu říkám o tomhle filmu, pokaždé zmíním jinou scénu, protože je jich opravdu strašně moc a nejde si zapamatovat jen jednu. Taky se mi moc líbí na první pohled nudné a protahované rozhovory, například o tom jak "negr plachtil čtyři patra", nebo o čtvrtlibráku se sýrem. Tyhle rozhovory jsou opravdu skvostné! U tohohle filmu se opravdu bavím u všeho a ještě bych vyzdvihl hlavně filosofické řeči Samuela L. Jacksona, ty jsou prostě skvělé.