Micione

Micione

okres Brno
Eliška

16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Muž, který sázel stromy (1987)

  Vyprávění navozující atmosféru krbových zimních večerů doplněných meluzínovým koktejlem za oknem. Příjemný hlas zklidňuje mysl a přímo vyzývá k oddání se meditaci, nečinnosti a zbavení se všech rušivých elementů. Rozevlátá kresba s nádechem impresionismu nejenže všemu skvěle vévodí, ale i silně umocňuje prožitek a svojí podmanivostí dokáže zdolat a posadit na zadek snad i největšího realistu. Častější absolvování podobných terapii bych viděla jako velmi přínosné pro uspěchané homo sapiens, i když k následnému přepnutí bych byla trochu skeptická. A to nemám na mysli zrovna „návrat na stromy“:)

 • poster

  Le Fleuve aux grandes eaux (1993)

 • poster

  Půda! (2009)

  Úbytek úrodné půdy je docela závažný problém, o kterém se mlčí jakoby ani neexistoval. Každý den mizí tisíce hektarů hnědého zlata pod betonem ve jménu staveb průmyslových a podnikatelských zón, nových supermarketů, rozrůstajících se satelitních měst , nemluvě o stále častějším betonování a dláždění ploch pro „pohodlnou chůzi“. Vždyť jen od roku 1990 činí zastavěná plocha samotných supermarketů 20 tisíc ha! Což je alarmující , ale pořád to nikoho dostatečně nepálí . Málokdo si uvědomuje, že jakmile dojde k záboru, jedná se o nevratný proces. Přijde mi, že apatie na vzestupu se stává diagnózou . Kdy už konečně budou lidé osvícení a procitnou z letargie, aby si uvědomili, že problém už tady je a týká se jich!

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

 • poster

  Můj kamarád gepard (2005)

 • poster

  Jean Marais, Interview (TV film) (1997)

  Jean Marais – hvězda evropského filmu, malíř, sochař – skromný,samotářský,všestranný umělec a hlavně podle všeho skvělý člověk – škoda, že tady jako jeden z mnohých už není. „ Pane Maraisi, máte krásný dům. Ne, ne, je to jen obyčejný dům, obývák a dva pokoje. Žiji tady kvůli svým přátelům, vše dělám vždy jen z přátelství, cítím se dobře a šťastný všude“ Začal malovat když mu bylo 10 let. Když poznal Cocteaua přestal, protože se styděl za své obrazy. Za čas se k malování opět vrátil. Vytvořil sochu Jeana Gabina pro jeho dům. Střídá sochy a obrazy, ve svých 60ti letech začal dělat keramiku, v 75ti sochařinu. Nabízenou smlouvu s Hollywoodem nikdy nepodepsal, protože chtěl být šťastný, a to mohl jen v divadle. Obrazy a vůbec všechna díla, kterých má plný dům i zahradu, jsou vyjímečná. „ Pracuju rukama, které vede spíš srdce, než hlava. Sochařství, malířství, divadlo – vše vychází ze srdce.“ A jeho vztah ke kolegům ? „ Vážil jsem si všechny, měl jsem rád Bourvila, jako herce i jako člověka. A co L. de Funés? Toho ne. Ano byl to talent, to ano, ale založený na zlém humoru, povahou nepříjemný, neměl jsem ho rád jako kolegu. Stal se hvězdou během natáčení Fantomase, načež stále zvyšoval svoji cenu až tak, že jsme museli natáčení ukončit, protože producent mu nemohl vyplácet tak vysoké honoráře, jaké požadoval.“ Tak tato informace je asi nejenom pro mě celkem šok, protože ho mám coby komika ráda. „Pane Maraisi, co je pro Vás krása? Umění. Malíři. Za umělce se ale nepovažuji, jsem jen staré čtyřiaosmdesátileté dítě, které se baví :)“

 • poster

  Hazard srdcí (TV film) (1987)

  Ten, který neláme nejvyšší příčky, u odborné kritiky je propadákem a sotva si vychutná hřejivého výsluní slávy. Okamžiky „mezi nebem a zemí“, kdy i zdánlivě bezvýznamný si cestu proklestí, zasáhne a zůstane navždy. Bez absolutní dokonalosti stvořen jen dokonalostí několika okamžiků... Nenápadný, ale skvělý.

 • poster

  Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film) (1978)

  Jedna z nejlepších československých komedií 70.-80tých let. Svižnost, vtip a spousta neuvěřitelných hereckých talentů. Paní Poledňáková měla svůj den a v tomto filmu předvedla i svůj velký talent - načež dneska obzvlášť - díky za něj :)

 • poster

  Šéfové na zabití (2011)

  ..ježiši Dejle, je to vražda a ne koktejlová párty …. ...jel jsem uliční závod...Jel jste závod – a v Priusu? Tomu moc nerozumím. ...no ..moc nevyhrávám :)

 • poster

  Duch Vánoc (TV film) (1984)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace