• Krátkometrážní

Láska je slepá (2020) (pořad)

Prečo tie americké ženy musia byť také afektované a rozprávať a správať sa ako úplné sliepky?!! hrozne prznia tú angličtinu..celé to pôsobí tak otravne umelo a lacne :/ hold ale čo sa môžem čudovať keď si človek zapne americkú TV reality show..:D

Dva papežové (2019)

Nemôžem tvrdiť, že sa jedná o zlý film -naopak je veľmi dobre a kvalitne spracovaný, s dobrým hereckým obsadením a námetom..ale pre mňa bol jednoducho príliš "ťahavý" a nezaujal ma natoľko ako som si myslela, že zaujme...

Tekutý písek (2019) (seriál)

Bavila ma atmosféra seriálu- zbohatlickí teenageri a ich svet v znamení divokých párty, dovoleniek na jachtách, zaujímavých aktivít a užívaní si života, ktoré potom odhalí aj tienistú stránku toho všetkého..a že vlastne všetko čo sa zdá na pohľad dokonalé vám šťastie neprinesie a nesie sa to ruka v ruke s nezáujmom blízkych, citovým chladom a so vzťahmi, ktoré vlastne neexistujú..plus (mám rada všetko európske a hlavne škandinávske), páčili sa mi flashbacky, výber hercov aj spôsob spracovania- divák je tak nejak prirodzene "lapený" dejom, a s každou epizódou dychtivo čaká na rozuzlenie. A to keď prišlo, tak spolu s ním prišla aj troška sklamania (preto tá hviezdička dole), akoby som čakala niečo prepracovanejšie a s väčšou pointou či nápadom. Záverečná "pravdu odkrývajúca" scéna trvala "5 sekúnd" a bolo...a o tom výslednom rozsudku by sa dalo tiež celkom slušne polemizovať!

TY (2018) (seriál)

Len tri slová - totálna strata času... A Penn Badgley a jeho charakter je totálne nesympatický otravný freak.

Diego Maradona (2019)

Páči sa mi a vyhovuje mi štýl režiséra, akým spôsobom vie uchopiť nejaký zaujímavý životný príbeh. Podobne ako pri snímke Amy (2015) aj príbeh Maradony ma celkom stiahol a vžila som sa do sveta futbalu, teda respektíve skôr do toho šialenstva, čo v 80. a 90. rokoch tento šport predstavoval- akési náboženstvo až fanatizmus (čo možno trvá aj dodnes). So zatajeným dychom som sledovala odvrátenú i pozlátenú stránku tohto skvelého futbalistu, a keďže životopisné snímky preferujem prišla som si na svoje. Hoci by som nepohrdla aj trošku skrátenou minutážou. Za mňa ale určite 5*.

Bez věcí nad věcí (2018)

Veľmi sa mi páči námet, veď mnoho ľudí určite koketuje s myšlienkami, kedy dopekla sa táto doba stala takou konzumnou..ľudia kupujú to čo nepotrebujú, sme obklopení technikou, mobilmi a častokrát zabúdame čo je naozaj podstatné. Okej, ale o tomto by sa dal napísať sloh. Film veľmi príjemne potešil, bolo veľa momentov kedy som sa nahlas zasmiala, taký sviežo-ironický humor čo mi vyhovuje, perfektná ústredná dvojica, (hoci hlavná ženská postava mi nesadla a tá herečka mi prišla akási tuctová:( a bolo pár okamihov, ktoré na mňa pôsobili rušivo..pár hluchých miest a samozrejme aj nejaké to cliché. Preto 4*

Bez jištění na El Capitan (2018)

O môj bože!!! Ľudia sme fakt veľmi, veeeeľmi podivuhodné tvory!...spoiler is coming..(keď som videla ten výstup kompletne bez istenia sprevádzaný zábermi tej výšky, ktoré len umocňovali tú crazy atmosféru..mimovoľne som len krútila hlavou a nevedela som uveriť, že sa na toto niekto môže dať. Neviem si ani len prestaviť, aký to musí byť pocit neskutočného adrenalínu, strachu, endorfínov, nervov a na každom rohu cítite pachuť možnej smrti. Tu nejde o žiadne hodnotenie filmu...napadá mi len jedno slovo- neuveriteľné. Hoci tento nadupaný príbeh jedného šialenca :D mi miestami prišiel niektorými scénami trošičku rozvláčny...a možno som bola len v takej mood..:P

Kursk (2018)

Veľmi zaujímavý (bohužiaľ skutočný) príbeh...strašné, že sa také niečo stalo a pritom sa nemuselo! Teda..bola nádej na záchranu preživších, ktorí zúfalo čakali na pomoc, a "vďaka" neschopnosti a pýche ruskej vrchnosti, ktorá si vždy bude myslieť, že sú najlepší a najmúdrejší.. prišli desiatky nevinných detí o svojich otcov..ženy o svojich mužov..matky o svojich synov. Pri sledovaní filmu ma premkol pocit totálneho smútku a hnevu, že kvôli ľudskej hlúposti a namyslenosti umreli nevinní ľudia zbytočne....

After: Polibek (2019)

Musím sa priznať, že hoci už mám dávno nad 20..táto snímka ma úplne dostala, a zase som sa cítila tak trošku ako oplašená tínedžerka :D Asi to bude hereckým obsadením (come on... vysoký, potetovaný sexy anglický herec s prízvukom a zvodným pohľadom :D) a skvelou chémiou medzi ústrednou dvojicou. Malo to pre mňa náboj, tempo, dej a bavilo ma to. A ktomu ako bonus ešte skvelý soundtrack. Knihy sú vec druhá a tie ma teda vôbec až tak nechytili...mala som pocit, že ide o akúsi zlátaninu všetkého možného pre násťročných bez nejakej pointy a dejovej línie...

Slunce je také hvězda (2019)

Verím, že romantické filmy sa ešte stále vedia točiť dobre, no toto nebol ten prípad. Nehovorím, že by šlo o úplný prepadák, pár myšlienok bolo veľmi pekných..ale jednoducho na mňa skrz plátno nepreskočil ani jeden pocit, ani jedna emócia. Nefandila som tej láske ani ústrednej dvojici a čo bolo najhoršie celkom som sa nudila. Taký ten ľahký priemer..