Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Romantický

Zajímavosti k filmům (11)

Ičido šinde mita (2020)

Ve filmu se krátce objeví známý japonský kosmonaut Sóiči Noguči. Zesnulý Kei Nobata (Šin'iči Cucumi) od něj na svém pohřbu dostane skafandr.

Nidžúši no hitomi (1954)

Budova školy, kde se film natáčel, sloužila k vyučování až do roku 1971. O necelý kilometr dál byla vybudována její replika, která posloužila k natáčení remaku z roku 1987. Obě školy jsou dnes populární turistickou atrakcí a je možné si v nich prohlédnout dobovou filmařskou techniku.

Jókame no semi (2011)

Na ostrově Shodoshima, kde se odehrává druhá půlka děje, se dnes nachází malé muzeum věnované tomuto filmu. K vidění jsou fotografie z natáčení, autentické obllečení, které herci ve filmu měli na sobě, i jejich vlastní komentáře k natáčení. Muzeum je schované ve filmové vesničce, která byla vybudovaná pro natáčení remaku populárního filmu Twenty Four Eyes (1954), a která je dnes na ostrově populární turistickou atrakcí.

Kamkoliv půjdeš (2009)

Scény odehrávající se u rodiny Sreykeo byly natočeny ve stejné budově, kde skutečná Sreykeo žila se svou rodinou. Benjamin v této budově v chudé čtvrti Phnom Penhu pobýval měsíc, odstěhoval se sem krátce po setkání se Sreykeo. Celá rodina se tísnila v jedné místnosti a sdílela jeden zubní kartáček.

Kamkoliv půjdeš (2009)

Den předtím, než se Benjamin (David Kross) a Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuk) potkali, šla Sreykeo k jezírku u královského paláce v Phnom Penhu a vypustila do něj dvě želvy. Jedná se o buddhistický rituál, jehož účelem je vytvořit si pozitivní karmu. Na krunýře napsala motlitbu, v níž prosila o muže, který ji bude vždy milovat a pečovat o ni. Druhý den šla do proslulého klubu Heart of Darkness, kde potkala svého budoucího manžela.

Kamkoliv půjdeš (2009)

Film je natočen podle skutečné události. Benjamin a Sreykeo spolu stále žijí v Phnompenhu a vychovávají dvě děti.

Jie jiu wu xian sheng (2015)

Šéf gangu únosců jezdí ve Škodě Octavii druhé generace, v Číně známé pod jménem Škoda MingRui.

Jak ukrást psa (2014)

Otec Ji-so (Lee Re) a Ji-suka (Eun-Taek Hong), jehož obličej se objeví na plakátu na konci filmu, je skutečný manžel Kang Hye-jung, která ve filmu ztvárňuje jejich matku.

Interview (2014)

V první scéně filmu zpívá holčička před památníkem Korejské strany práce v Pchjongjangu. V pozadí je vidět známý hotel Ryugyong, který ale ve skutečnosti stojí na opačné straně, než kterou zabírá kamera.

Interview (2014)

Zhruba v polovině filmu se Dave Skylark (James Franco) baví v salónku s Kim Čong-unem (Randall Park) a hudební doprovod jim dělá dětské kytarové trio. Dětské vystoupení včetně písně, kterou děti hrají, je inspirováno skutečnou severokorejskou písní "Our Kindergarten Teacer", která je s více než osmi miliony shlédnutí populární na YouTube.

Reklama

Reklama

Reklama