Zlá noc (1973) odpad!

Zlá noc, zlý sen. Neuvěřitelně trapná hra na detektivku ani ne tak námětem jak spíš provedením. Film byl zřejmě určen pro nejtěžší případy diváků v Bohnicích nebo z Bohnic rovnou pocházel. Jinak si takovou snůšku vyumělkovaných scén, divných pohnutek zapírat důkazy o vlastní nevině a poblázněného chování skoro všech postav neumím vysvětlit. No proti gustu žádný dišputát.

Hudba z Marsu (1955)

Ano, je to komunistický blábol, za každou postavou se skrývá heslo, za každým slovem je chvála socialismu a stovky známých herců (tam snad hrál plně každý) měly demostrovat lásku ke KSČ a SSSR (Marvan neuvěřitelně připomínal Stalina). Je ale také pravda, že obvyklá bublina s jednoznačným prázdným obsahem a průhledným kabátem se tady sice koná, ale občasný vtip jako oáza v hurá optimistických klišé a odkaz Oldřicha Nového společně s až Hollywoodským happyendem činí z tohoto filmu celkem dívatelnou taškařici. 2*

Vražda na večeři (1976)

Poněkud zdlouhavé entrée, které seznamovalo diváky s jejich oblíbenými detektivy (které já jsem neznal) se zvrhlo v drama připomínající trochu Kostku a Saw (vím, že je to kravina) s neustálými odkazy a umělým napětím (na mě působilo) s dějem, který ač zcela jasný, na konci mnou nepochopený (nevím jestli pochopení vůbec nárokoval). Celý film je snůška situací, které mohly vzniknout jen s pomocí parodovaných postav a jejich hereckých představitelů. Je tedy nabíledni, že se bavili spíše odborníci než laici. Já jsem to druhé a proto jen 4. Z herců excelovai především Sellers a Falk.

Talíře nad Velkým Malíkovem (1977) odpad!

Špičkové obsazení. O čem to asi bylo? Komedie? Sci-Fi? Umělecký film? Symbolismus? Poetický surrealismus? ...propánaboha..

Ulice (2005) (seriál)

Moje žena se na to dívá každý boží den. A já jsem ji varoval "nečum na to, zblbneš". Pro ženský, důchodce a lidi, kteří u toho spí, ideální. A řekl bych lepší než ostatní české seriály. No a jak dopadla moje žena? No jak myslíte. Naštěstí je na mateřské (a ještě dlouho bude)...

Sedm životů (2008)

Proč museli tvůrci kvůli 15 minutám na konci, předtím hodinu a půl nudit, nechápu. Ubrečený rasistický multikulturalismus, kdy se Smith neustále tváří jako Obama nad tvrdým rohlíkem, mi lezl na nervy a kromě této emoce se žádná jiná dlouho neprojevovala. Je pravda, že konec leccos napravil, ale všechny stopy nezahladil. Pevné 3*

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Film o (Formanově) ničem, který vrcholí ve slavné postelové scéně s budoucími hereckými megahvězdami Šebánkem a Ježkovou. Je to klasika, ale překonaná. Takže za 4.

Kariéra (1984)

Soudruzi se celkem předvedli. Moralizování a správná cesta socialistického člověka, tomu se nevyhne žádný film z té doby. Tento je ale obohacen o kultivovaný herecký projev jak Stropnického, tak i Vašuta. Samozřejmě se snímek neobešel bez zkratkovitého, černobílého schematizmu a mentorského happyendu, ale hlavní postava byla vyvedena ve slušných barvách a jeho životní osudy byly vcelku uvěřitelné. Na dobu svého vzniku poměrně slušná práce a přesto, že se mi dosavadní hodnocení zdá přece jen přestřelené, nebudu se od něj píliš lišit. 2,5 *

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

Bohužel jsem s hrůzou zjistil, že se jedná o velmi trapnou "zábavu", kde soudruhující Menšík je ještě tou lepší částí tohoto silvestra. Další mýtus na prach. Svýho času se mi to ale líbilo. Když nebylo nic jinýho...

Kurz negativního myšlení (2006)

Mně to nepřišlo jako negativní myšlení ale přirozené myšlení. Jako když říct "nemám tě rád" znamená někoho aktivně nenávidět, ale ono to může znamenat taky "jsem k tobě lhostejný". Myslím, že takový kurz reality bychom potřebovali a v pravidelných dávkách skoro všichni(hlavně baby :-)). Žít pozitivně znamená nebýt upřímný. V životě je to negativní důležitější a cennější než to pozitivní a to je třeba vědět. Dobrý film.