Modrý samet (1986) odpad!

Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu tohto filmu. Je to nudné, hnusné a vyslovene hlúpe. Jediná vec, ktorá stála za to je hudba. Nič viac...

Válečná generace (2013) (seriál)

Film, ktorý sa určite oplatí pozrieť. Minimálne kvôli tomu, že nám približuje ako obyčajní mladí Nemci mohli vnímať vojnu. Aj napriek tomu, že sa určite dá mať námietky (viď komentár od Zeck) hodnotím tento film veľmi kladne.

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief (2015)

Ako zarobiť miliardy dolárov? Založte si cirkev! Dokument zaujímavým spôsobom mapuje sektu Scientológov od jej počiatkov až do dnes. Film ukazuje ako sekty (ale aj cirkvy) dokážu manipulovať ľuďmi, ako až dokážu vymývať ľuďom rozum. A samozrejme ako z toho všetkého profituje Tom Cruise.

Impractical Jokers (2011) (pořad)

Asi jediný dôvod prečo tento seriál má tak vysoké hodnotenie (v čase písania: 94%) je, že ho pozerajú ľudia, ktorí obľubujú takýto formát komédií. Je pravda, že sa pri pozeraní budete smiať. Ale pokiaľ to nie je vaša šálka kávy, tak vás to prejde po pár častiach. Bohužiaľ tento seriál neprináša nič nového. Vtipy sú veľmi neoriginálne, miestami až príliš hlúpe. Respektíve často sa nezasmejete na žiadnom vtipe, ale len na čírej hlúposti.

Zmizelá (2014)

Prvé tri štvrtiny filmu sú priam ukážkové. Možno trochu prílišná hra na divákove city. Každopádne veľmi dobre premyslený príbeh. Bohužiaľ to sa vôbec nedá povedať o závere. Ťažko povedať, či za tak pokazený záver môže len snaha vtesnať film do určitej dĺžky, alebo autorom jednoducho došli nápady ako by príbeh reálne mohol napredovať...

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál začal prvú sériu veľmi zaujímavo a to napriek tomu, že vôbec neobľubujem tieto gýčovité filmy a seriály so zombie tématikou. Bohužiaľ už po prvej sérii začal byť seriál bez nápadov. Postavy riešia stále to isté a autori nevedia prísť na hociaké zmysluplné pokračovanie. Nakoniec som pozeranie seriálu ukončil počas štvrtej série. Predsa len, to množstvo hlúpostí bolo na mňa príliš. Či už hromada nezmyselných činov postáv alebo biologicky nemožných správaní zombiekov.

Zkrocená hora (2005)

Film poukázajúci na ťažký život gejov v našej spoločnosti a ich snahu zmieriť sa nie len sami so sebou. Film, ktorý sa na nič nehrá a jeho najväčšou prednosťou je "neošúchanosť" témy, ktorej sa venuje. Dobré herecké výkony, decentná réžia a scenár vytvárajú príjemný filmový zážitok, ale aj napriek tomu ostávam s pocitom, že niečo tomu chýba..

Křížová cesta (2014)

Jednoducho dokonalé podanie sveta náboženskej, v tomto prípade katolíckej, fanatickosti a jeho vplyvu na deti vychovávané v takomto prostredí. Statické zábery len umocňujú celkový dojem z tohto filmu. Osobne som mal ale problém uveriť hercom, ktorí hrali doktorov, ale aj napriek tomu pozrieť si tento film je zážitok a pripomenutie, že náboženský fanatizmus je ešte stále medzi nami.