kareen

Pozemšt'anka

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 29.9.2018  23:12
    Time Trap (2017)

Dobře, já chápu, že si tvůrci nízkorozpočtového scifi filmu nemůžou dovolit žádná známá herecká jména, ale copak se v Hollywoodu, mezi všemi těmi zástupy číšníků a servírek hladově lačnících po filmové kariéře, nenajde pár alespoň průměrně talentovaných herců? Vážně je nutné pořádat konkurs zrovna v modelingové agentuře? Pak se totiž, jako v tomto případě, může stát, že vám ta přehlídka sličných prkenných tvářiček s vybělenými zuby, zabije celkem dobrý nápad. Ne, že by byl snímek úplný průšvih, jak jsem psala, námět měl něco do sebe a docela rychle to uteklo, ale když se propagonistům nepodařilo ve mně vyvolat ani malý náznak sympatie a účasti, to je potom těžké. Nehledě na občas krapet zmatené přeskakování v ději a fakt, že ačkoliv mi nevadí šťastné konce, nic by se nemělo přehánět.

• 26.8.2018  23:23

Asi takhle: Skutečnost, že jsem byla zklamaná, jak málo pro mě byl teto snímek strašidelný, prostě přikládám velkému hype, který se kolem něho vytvořil. To mi ale příliš nevadí. Stejně jako u tvůrce, tři roky staré, Čarodějnice, oceňuji i tady ten expresionistický filmařský přístup, k v podstatě psychologickému dramatu, chytře zasazenému do hororu. Vždyť jaké prostředí by mohlo lépe odrážet všechny vnitřní běsy, pokřivené lidské vztahy a šílenství postav, než právě to hororové. U Heredity jsem se sice moc nebála, zato měl plíživou atmosféru a scény, které na mě působily velmi nepříjemně až hnusně, což nemyslím jako výtku. Tu mám až k hodně otravné postavě Annie (i když mám jinak Toni Collette ráda) a k faktu, že na rozdíl od už zmíněné Čarodějnice je závěr Hereditary zbytečně doslovný, což mu poněkud ubírá na výsledném dojmu. Za lepší 3.

• 18.8.2018  21:26
    Hyeong (2016)

Nedávno jsem si dala předsevzetí, že zkusím odhodit svou předpojatost vůči korejským filmům a dám jim šanci. A hned u prvního filmu mě příjemně překvapilo herectví obou hlavních představitelů. Ani jeden nepřehrává, což mě u korejských filmů vadí nejvíc, a musím uznat, že hrají skvěle, jak mladý, tak i ten starší. U scénáře už to ale tak jednoznačné není. První polovina se mi líbila moc, co se týká vykreslení charakterů obou bratrů a citlivé interakce jejich opatrného zbližování. Bylo to takové střídmé a komorní, zkrátka vkusné. Jenže pak se to bohužel pokazilo. Problém je, že korejcům k vyvolání velkých emocí nestačí jedna tragédie, dokonce ani dvě. Oni zkrátka jedou až na doraz, a když už se zdá, že mají aktéři to nejhorší za sebou, tak bum, proč tam nevrznout ještě drtivý dopad. Samozřejmě, že tohle oni zvládají dokonale, takže nebudu lhát, že jsem párkrát neměla na krajíčku, ale toho patosu tam na konci na mě bylo prostě moc.

• 18.8.2018  21:25

Pamatuju, že když sem si poprvé přečetla, kdo má Ready player one režírovat, hned mi blesklo hlavou, že je to vlastně ideální volba. Příběh je dostatečně hravý, poutavý, sem tam se tam najde i nějaká ta emoce a není úplně plytký, ale zároveň nedisponuje žádnou závratnou hloubkou, což z něj činí pro Spielberga dokonalý materiál. A navíc má tu výhodu, že si s herními scénami, které jsem si já osobně při čtení horko těžko představovala, mohl režisér s ostatními tvůrci vyhrát, co jim představivost a finanční možnosti stačily. Vizuální a trikové hrátky tak vznikly opulentní (na mě možná až moc), a věřím, že si je užili hlavně nadšení PC hráči. Já mezi ně nepatřím, takže jsem to vnímala pouze jako celkem slušný letní blockbuster.

• 18.8.2018  21:22

Tady není co řešit, já tyhle filmy z americkýho zapadákova, s místními rázovitými charaktery, co nejdou pro říznou hlášku daleko, zkrátka miluju. A když tu ještě hraje v hlavní roli moje oblíbenkyně Frances McDormand, přičemž jí všichni ostatní aktéři více než slušně přihrávají, je moje spokojenost dvojnásobná. Ne, že by scénář neměl sem tam nějakou mušku a třeba to konečné spojenectví dvou nepravděpodobných postav mi bylo jasné celkem v předstihu, ale už jen za ty vymazlené lahůdkové dialogy, ze kterých sem si užila každou minutu, nemůžu dát jinak, než plný počet.

• 18.3.2018  20:07
    Fotograf (2014)

Jelikož mi film byl doporučen (za což děkuji) a nevěděla jsem o něm nic jiného, než že jde o polskou krimi, tak jsem byla zpočátku trochu zmatená tou ruštinou, ale jak tam začali mluvit o minulosti v Polsku, tak už to bylo v pohodě. Musím přiznat, že kdybych to měla hodnotit striktně po detektivní stránce, tak jsem zas až tak moc nadšená nebyla, občas jsem se ne tak úplně chytala, o kom se v té které části vyšetřování zrovna mluví a ten konec mě taky tak úplně neuspokojil. Zato co se týká ostatních stránek filmu, tak to už je docela jiná liga. Tento snímek si svým temným stylem nezadá s těmi nejlepšími zástupci severského žánru, což se týká i hereckých výkonů. Postavy jsou dostatečně zajímavé a mají patřičně bezútěšnou minulost (přišlo mi, že až moc, dokud se to nakonec uspokojivě nevysvětlilo). Hlavní postavu vyšetřovatelky Nataši jsem si vysloveně oblíbila. Flashbacky s malým Koljou a vše kolem ruské okupace, to zase táhly po dramatické stránce a přidávaly tomu hlubší rozměr. A potěšila i zmíńka o Dostojevském.

• 17.2.2018  22:06

Na The Orville jsem se docela těšila, protože miluju Galaxy Quest a myslela jsem, že tohle by mohlo být něco podobného v serializované podobě. Ale jsem zklamaná na celé čáře. Celý pilot byl jen jedna velká NUDA, bez jediného originálního nápadu, jediného povedeného vtípku, bez jakéhokoliv momentu překvapení. Dokonce jsem tam nenašla žádnou alespoň trochu zábavnou nebo zajímavou postavu. Nuda, klišé, průměr... Jediné co stálo za řeč, byly celkem povedené triky a masky, ale to ve mně vzbudilo jen myšlenku na známé přísloví o perlách a sviních. Tady není nic, co by mě nalákalo na další díl, takže za mě určitě konečná.

• 17.2.2018  21:38
    Bába z ledu (2017)

Mám ráda Slámovy malé obyčejné příběhy ze života, líbí se mi jeho práce s herci i ošumnělým prostředím, a obvykle obdivuji i jeho životné, propracované charaktery. Ale v tomto případě to byly bohužel právě některé příliš černobílé postavy, které narušovaly můj celkový zážitek z filmu. Týká se to především celé Haniny rodiny, a hlavně ukázkově schématické elitářské mrchy, v jinak výborném podání Tatiany Vilhemové. Pokud jde o celkový dojem, pořád je to nadprůměr z české produkce, jen se zdá, že tentokrát byl Sláma přeci jen o něco lepší režisér než scénárista.

• 15.7.2017  22:33

Nevím, jestli je to tím, že si neumím Star Wars pořádně užít bez hlavních hrdinů, nebo tím, že pro mě noví propagonisté nebyli dostatečně zajímaví, ale nějak jsem se pro tu různorodou partičku a jejich dobrodružství nemohla celou dobu pořádně nadchnout. Je sice fajn, že jejich postavy nebyly tak pohádkově jednorozměrné, jak je ve světě SW obvyklé, ale o to nepatřičněji pak mým uším znělo těch několik nezbytných vzletných proslovů. Akce a triky obstojné, ale zase nic, co by mě zvedlo ze židle. Je pravda, že mi dost chyběly jediovské souboje, které v této části příběhu pochopitelně být nemohly, ale čekala jsem alespoň nějaké pořádné bitky ve vzduchu s X-Wings. Bavit mě to vlastně začalo až ve chvíli, kdy se povstalci vydali získat plány Hvězdy smrti. Všechny ty souvislosti k notoricky známému příběhu mě zkrátka nenechaly chladnou a skoro jsem měla nutkání pustit si Novou naději. Oceňuji také absenci obvyklé bezstarostnosti, cesta k vítězství je tu draze vykoupena lidskými ztrátami. No a nepřekvapivě potěšil také Vader, to je jasné.

• 1.7.2017  23:23

Je pravda, že ta těžkotonážní ponurá atmosféra dodává filmu jisté kouzlo, ale ani to mě nedonutilo přehlížet tu přehlídku žánrových klišé, završenou ukázkově laciným závěrečným střetem s vraždícím psychopatem. Samotné vraždy sice poněkud brutálnějšího charakteru, ale jejich motivace mi přišla dost povrchní, a taky mi do toho nějak neseděl ten věkový rozdíl těch kluků v sirotčinci. Ale třeba mi jen něco uniklo, nevím.

• 12.6.2017  08:54

Rozhodně bych film doporučila všem gurmánům, protože to jak tam všichni kuchařští mistři kouzlili s jídlem, nepodněcovalo jen chuťové buňky, ale ještě k tomu to byla náramná pastva pro oko. Kuchařské souboje tam probíhaly v téměř akčním stylu, Nicholas Tse byl za ohromného sympaťáka, na Yong-hwu se zas pěkně koukalo (po zkouknutí korejské verze Tří mušketýrů, jsem si ho oblíbila jako zpěváka, ráda si pouštím CNBLUE unplugged), ačkoliv mi k němu neseděl ten čínsky předabovaný hlas, a ve finále jsem se spokojeně usmívala. Škoda jen, že jak už to tak u podobného typu snímků bývá, předvídatelné a neoriginální to bylo až běda. Nemluvě o tom úletu s Vašutem a královskou rodinkou v Čechách, na začátku. To jsem nějak nepobrala. Na příjemnou, nenáročnou jednohubku, to ale ujde.

• 21.5.2017  22:11
    Kocour Bob (2016)

Albert Schweitzer napsal: Existují dvě útočiště před bídou světa – hudba a kočky. V případě drogového závisláka Jamese to zafungovalo na sto procent, protože to byla právě jeho kytara a nový chlupatý kámoš, kteří mu pomohli, na jeho cestě k odvykačce, nejvíce. Když o nějakém filmu napíšu, že mnou jen tak lehce prošuměl, nemyslím to obvykle jako kompliment, ale tohle je výjimka. Právě ta civilnost a ne moc přílišné tlačení na pilu patosu, ke kterému by takový námět jinak přímo vybízel, mu prospívá nejvíc. Představitel Jamese, Luke Treadaway, dokázal přesvědčivě ztvárnit roztřesenou narkomanskou trosku, ale i tak se mu nějakým způsobem podařilo vzbudit dojem sympaťáka, což je fajn. Co si ale budeme namlouvat, největším lákadlem filmu je samozřejmě nádherný zrzavý kocour Bob, který se sice vůbec nenamáhá hrát a dělá si ty svoje kočičí věci, ale jak každý správný kočkomil moc dobře ví, každá scéna a situace, v níž se nachází kočka, je prostě lepší než každá scéna a situace, v níž se kočka nenachází. Tečka.

• 29.10.2016  19:19
    Nō otoko (2013)

Zajímavé, že mně většina, zde nadprůměrně hodnocených, východoasijských filmů nesedne, a u tohoto japonského mixu Batmana a Dextera, ač je tu v modrých barvách, jsem se bavila více než obstojně. Na seriózní kriminálku je to trochu fantaskní (i když ne nadpřirozené), takže to spíš připomíná temnou superhrdinskou story (na asiaty přiměřeně brutální) se zajímavým námětem, několika celkem překvapivými zvraty a slušným zakončením. Jestli je Ikuto Tóma dobrý herec, z jeho bezemoční kreace nepoznám, ale navzdory tomu, že tu většinu času postavou připomíná vysušenou mřenku, tak je v těch pár akčních scénách docela cool. Nějaké mouchy to má, celý ten předzávěrečný střet v té továrně (či co to bylo) už trochu ztrácel tempo a Suzukiho nemesis byla na můj vkus až příliš netradiční (i když dostatečně šílená a zcela bez skurpulí), ale to jsou zkrátka celí Japonci, takže to beru.

• 24.10.2016  10:03

Tak tohle stálo za to vidět už jen kvůli Emmě Thompson, která tu svou kreaci sockovní důchodkyně se zálibou v bingu a s poněkud netradiční zásobou masa v mrazáku, zahrála na výbornou. A ani Robert Carlyle,jako ztrápený holič, kterému se neustále lepí smůla na paty, za ní příliš nezaostával. Jen škoda, že ačkoliv je snímek skrz naskrz prošpikován černým humorem, těch skutečně vtipných situací je tam jen poskrovnu, za to absurdity a morbidnosti jsem si užila měrou vrchovatou.

• 7.10.2016  22:12
    The Good Place (TV seriál) (2016)

Velké plus za nápad a za nekorektní Kristen Bell v hlavní roli, ale co je to všechno platné, když se to zatím z větší části drží v přizdisráčském, moctonepřehánějme zpracování. Chtělo by to pořádný rozlet, přátelé scénáristé.

• 7.10.2016  22:07

Začátek byl takový nemastný neslaný, skoro jako by tvůrci vyplýtvali všechnu svou kreativitu na předchozím 7 Days in Hell, ale pak se to docela rozjelo. Nejvíc mě pobavila ta chytlavá hudební čísla s přiblblými texty, nebo třeba scéna s žádostí o ruku, to nemělo chybu. A hlavně se tam odvíjel moc příjemný a vtipný příběh o slávě versus přátelství (samozřejmě plný žánrových klišé, ale to byl protentokrát záměr). Film je nacpaný k prasknutí slavnými hudebními i jinými hvězdami, z nichž mě účast některých z nich docela udivuje, protože dost zapadají do obrazu toho, co tu Samberg a spol vlastně parodují. K tomu mám tři teorie. Za a) disponují překvapivým nadhledem a smyslem pro humor, za b) tomu se říká hledět do zrcadla a nevidět se, nebo za c) je jim to jedno, hlavně když jsou vidět na plátně či v televizi. Za to poslední bych se obzvlášť přimlouvala.

• 7.10.2016  22:04
    RRRrrrr!!! (2004)

Polovina komických situací je postavena na tom, že pravěcí lidé předjímají zvyky a chování dvacátého prvního století, ta druhá pak na přitroublosti všech zúčastněných. Není to nic nedívatelného, no v mém případě převládala spíš nezúčastněná nuda. Našlo by se tam pár ucházejících kameňáků, ale obecně mi tento druh humoru zas tak moc neučaroval.

• 7.10.2016  22:03
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

V podstatě souhlas se zdejšími nadšenými komenty, co se týká zpracování, výborných dětských hereckých výkonů a pocty různým žánrovým trhákům let osmdesátých. Jen ta tajemná mysteriózní zápletka mě malinko zklamala. Asi jsem čekala víc Akta X a dočkala se spíš Stephena Kinga. Podle toho zakončení mi připadá, že si tvůrci nechávají otevřená vrátka pro pokračování (úspěch seriálu tomu samozřejmě neuškodí), takže bych to tipla na další sérii.

• 18.9.2016  17:03

Tak nějak nevím. Úvodní modro-černobílá část je po filmařské stránce opravdu lahůdka, sice jsem se nebála, ale horrorovou atmosféru to mělo dobrou, to uznávám. Zato ten barevný samurajsko- kočičí příběh krvavého násilí a velké pomsty na mě působil až směšně. Je to všechno hodně japonské a docela dobře se na to kouká, ale mrazení v zádech jsem z toho neměla ani náhodou.

• 10.9.2016  18:25
    Sing Street (2016)

Osmdesátková muzika není zrovna mým hudebním šálkem čaje a i v ději by se našlo pár hluchých míst, to jak se tam řešily všechny ty sociální otázky, bez kterých se nejspíš žádný irský film neobejde. Nicméně, za nejsrandovnější zakládání nové kapely, co jsem kdy viděla, za téměř básnický milostný románek mezi Conorem a Raphinou, za bezva Conorův vztah se zajímavým starším bráchou a za několik hlášek, co mě fakt sestřelily, musím jít s hodnocením směrem nahoru. Jen místo muzikálu bych to charakterizovala spíš jako hudební film.

• 10.9.2016  18:24

A pak, že nejde dělat teenagerské komedie vtipně, originálně, vkusně a s nadhledem.

• 10.9.2016  18:23
    Kahaani (2012)

Tak tohle je hodně příjemné překvapení. Čekala jsem, že i když se mi to třeba bude líbit, budu muset přimhouřit oči nad některými bollywoodskými manýrami, ale nakonec jsem se dočkala napínavého a scénáristicky dobře vystavěného thrilleru, který se prostě odehrává v Indii. Žádné zpěvy a tanečky, žádné kýčovité výjevy, zato atmosférické prostředí kalkatských interiérů i exteriérů, tajemství, komplot, dobré herecké výkony a co jsem se dočetla, tak v Indii už zkultovnělá postava nájemného vraha – pojišťováka (čemuž se vůbec nedivím). A pokud jsem měla o průběhu děje přeci jen nějaké pochybnosti, tak je zcela vyvrátil závěrečný zvrat, který se možná dal i předvídat, ale mě dokonale překvapil, protože jsem se nechala zmást přemýšlením vedeným jiným směrem. Což byl nejspíš promyšlený tah scénáristů, který se jim v mém případě vážně povedl. Co si ale mohli odpustit bylo zhruba posledních pět minut, kdy tam mermomocí museli propašovat sentiment a taky zbytečně doslovnou vysvětlovačku. Ale to už je vzhledem k tomu, že šlo o nadbytečný doslov, celkem nepodstatný detail. Filmová výzva 2016

• 27.8.2016  19:27

No nějak nevím... Jak je Kubrick výborný po obrazové i provokativní stránce, tak mu to tady z mého pohledu hrozně uklouzává na sterilních vztahových rozhovorech, každý asi holt nemůže být Woody Allen. Cruise jsem nikdy moc nemusela, ale Nicol mám ráda a vím, jak dokáže být skvělá herečka, jenže tady na mě oba jejich výkony působily spíš trochu křečovitě, i když uznávám, že je tu Kidman opravdu kus. Jako docela slušný erotický thriller, to beru. Jako vztahovou psychologickou studii, už méně. Filmová výzva 2016

• 21.8.2016  15:10

Přiznávám, že z této filmové výzvy jsem měla vzhledem k tématu největší obavy, ale nakonec to bylo docela fajn. Jasně, příběh o chytrém a milujícím autistovi je naivní a černobílý až běda, ale takové věci se u pohádek neřeší. Protože Khan je pohádka. Pohádka o tom, že na světě jsou jen dva druhy lidí, zlí a ti hodní, co konají dobré skutky, a že nezáleží na původu ani náboženství. Pohádka, plná smutku i optimismu, smíchu i dojetí, zkrátka přesně tak, jak to umí jen Indové. Výborné to bylo, když se Khan svým svérázným způsobem sbližoval s Mandirou, to jsem se přistihla, že se permanentně usmívám, protože mě tahle netradiční lovestory opravdu bavila. Jenom škoda, že čím víc se to přibližovalo závěru, tím také přibývalo patosu, ale takového spíš americky patriotického, což celému snímku v mých očích uškodilo. Zato herecký výkon hlavního představitele, ten byl na pět hvězd. Filmová výzva 2016

• 21.8.2016  15:08

Jak se dalo čekat, tak nejvíc tu fungují scény parodující všechna rasová klišé, na to jsou Key s Peelem prostě nejlepší. Jen škoda, že se tento jejich přístup nepromítl i do scénáře, protože tam se to žánrovými stereotypy přímo hemží a o nějaká překvapení tady divák ani nezavadí. Komedie sice není žádné velké terno, ale jelikož mám ráda oba komiky a taky žeru kočky (ne doslovně), tak jsem si ji více méně i užila. Jen škoda nevyužitého potenciálu, mohlo to být o nějaký ten kočičí chlup vtipnější.

• 21.8.2016  15:06

Já čekala tříhodinové melodrama a přitom jsem se dočkala moc příjemného filmu, se spoustou nevtíravě vtipných scén, který mi nakonec utekl jako voda. Víc než Betty na mě udělal dojem Zorg, líbilo se mi jak bral všechno s klidným odevzdáním a nadhledem, ale když šlo o jeho lásku k Betty, byl ochotný i riskovat a hnát se pro ní i do úplně šílených akcí. Co se týká Bettiny psychózy, nemám s tím žádné zkušenosti, ale vím, že podobná duševní onemocnění jsou peklem nejen pro nemocného, ale i pro všechny kolem, takže jsem i chápala proč nakonec Zorg udělal to, co udělal, i když musím přiznat, že jsem takový závěr absolutně nečekala. A moc smutná scéna byla, jak Zorg přišel domů a přiklopil víka od všech klavírů. Filmová výzva 2016

• 12.8.2016  20:39

Sice to není jedna z nejzajímavějších nebo nejoriginálnějších romancí, jaké jsem kdy viděla, ale má to hodně fajn pohodovou atmosféru a hlavně výborné obsazení, v čele s mými oblíbenci Fergusonem a Morriseym. Akorát jsem čekala trochu lepší taneční čísla, když už to má tu salsu v názvu, ale nemůžu mít holt všechno. Filmová výzva 2016

• 25.7.2016  20:21

Dil je ve své křehké zranitelnosti i všestravující touze po lásce stejně fascinující, jako Patrik v Jordanově pozdější Snídani na Plutu. Filmová výzva 2016

• 23.7.2016  20:09

Možná by na mě tento animák o útěku před stářím zapůsobil víc, kdybych zrovna nedávno nezhlédla tématicky podobné (a o hodně realističtější) španělské Vrásky. V podstatě bych se podepsala pod komentář kajdy.l. Začátek nejlepší, když se děj přesunul do Jižní Ameriky, nějak to ztratilo šťávu, pořád se sice našlo dost hezkých i úsměvných momentů, ale bylo to celé takové roztahané, dějově ani ryba ani rak. A začínám si říkat, kde by byly ty dnešní kresleňáky bez nezbytných srandovních veverek? Filmová výzva 2016

• 17.7.2016  18:51
    Ondine (2009)

Je zajímavé, že se mi ve filmové výzvě sešly hned dva filmy s tématem mořské panny. A bohužel mi ani jeden z nich tak úplně nesedl. Úžasná irská příroda i hudba je fajn, to beru, jen to ostatní už na mě tak nezabíralo. Snad je to tím, že obecně nejsem moc na podobná melodramata a taky mě zrovna netankujou přechytralé nemocné holčičky, případně dialogy typu „každý potřebuje naději... bojím se doufat“ apod. Na druhou stranu oceňuji, že to nebylo nijak přeslazené, to bych od Jordana ostatně ani neočekávala. Jen ten konec bych nechala víc otevřený. Filmová výzva 2016

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26