kareen

Česko
Pozemšt'anka

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 21.5.2017  22:11

Albert Schweitzer napsal: Existují dvě útočiště před bídou světa – hudba a kočky. V případě drogového závisláka Jamese to zafungovalo na sto procent, protože to byla právě jeho kytara a nový chlupatý kámoš, kteří mu pomohli, na jeho cestě k odvykačce, nejvíce. Když o nějakém filmu napíšu, že mnou jen tak lehce prošuměl, nemyslím to obvykle jako kompliment, ale tohle je výjimka. Právě ta civilnost a ne moc přílišné tlačení na pilu patosu, ke kterému by takový námět jinak přímo vybízel, mu prospívá nejvíc. Představitel Jamese, Luke Treadaway, dokázal přesvědčivě ztvárnit roztřesenou narkomanskou trosku, ale i tak se mu nějakým způsobem podařilo vzbudit dojem sympaťáka, což je fajn. Co si ale budeme namlouvat, největším lákadlem filmu je samozřejmě nádherný zrzavý kocour Bob, který se sice vůbec nenamáhá hrát a dělá si ty svoje kočičí věci, ale jak každý správný kočkomil moc dobře ví, každá scéna a situace, v níž se nachází kočka, je prostě lepší než každá scéna a situace, v níž se kočka nenachází. Tečka.

• 29.10.2016  19:19
    Nō otoko (2013)

Zajímavé, že mně většina, zde nadprůměrně hodnocených, východoasijských filmů nesedne, a u tohoto japonského mixu Batmana a Dextera, ač je tu v modrých barvách, jsem se bavila více než obstojně. Na seriózní kriminálku je to trochu fantaskní (i když ne nadpřirozené), takže to spíš připomíná temnou superhrdinskou story (na asiaty přiměřeně brutální) se zajímavým námětem, několika celkem překvapivými zvraty a slušným zakončením. Jestli je Ikuto Tóma dobrý herec, z jeho bezemoční kreace nepoznám, ale navzdory tomu, že tu většinu času postavou připomíná vysušenou mřenku, tak je v těch pár akčních scénách docela cool. Nějaké mouchy to má, celý ten předzávěrečný střet v té továrně (či co to bylo) už trochu ztrácel tempo a Suzukiho nemesis byla na můj vkus až příliš netradiční (i když dostatečně šílená a zcela bez skurpulí), ale to jsou zkrátka celí Japonci, takže to beru.

• 24.10.2016  10:03

Tak tohle stálo za to vidět už jen kvůli Emmě Thompson, která tu svou kreaci sockovní důchodkyně se zálibou v bingu a s poněkud netradiční zásobou masa v mrazáku, zahrála na výbornou. A ani Robert Carlyle,jako ztrápený holič, kterému se neustále lepí smůla na paty, za ní příliš nezaostával. Jen škoda, že ačkoliv je snímek skrz naskrz prošpikován černým humorem, těch skutečně vtipných situací je tam jen poskrovnu, za to absurdity a morbidnosti jsem si užila měrou vrchovatou.

• 7.10.2016  22:12
    The Good Place (TV seriál) (2016)

Velké plus za nápad a za nekorektní Kristen Bell v hlavní roli, ale co je to všechno platné, když se to zatím z větší části drží v přizdisráčském, moctonepřehánějme zpracování. Chtělo by to pořádný rozlet, přátelé scénáristé.

• 7.10.2016  22:07

Začátek byl takový nemastný neslaný, skoro jako by tvůrci vyplýtvali všechnu svou kreativitu na předchozím 7 Days in Hell, ale pak se to docela rozjelo. Nejvíc mě pobavila ta chytlavá hudební čísla s přiblblými texty, nebo třeba scéna s žádostí o ruku, to nemělo chybu. A hlavně se tam odvíjel moc příjemný a vtipný příběh o slávě versus přátelství (samozřejmě plný žánrových klišé, ale to byl protentokrát záměr). Film je nacpaný k prasknutí slavnými hudebními i jinými hvězdami, z nichž mě účast některých z nich docela udivuje, protože dost zapadají do obrazu toho, co tu Samberg a spol vlastně parodují. K tomu mám tři teorie. Za a) disponují překvapivým nadhledem a smyslem pro humor, za b) tomu se říká hledět do zrcadla a nevidět se, nebo za c) je jim to jedno, hlavně když jsou vidět na plátně či v televizi. Za to poslední bych se obzvlášť přimlouvala.

• 7.10.2016  22:04
    RRRrrrr!!! (2004)

Polovina komických situací je postavena na tom, že pravěcí lidé předjímají zvyky a chování dvacátého prvního století, ta druhá pak na přitroublosti všech zúčastněných. Není to nic nedívatelného, no v mém případě převládala spíš nezúčastněná nuda. Našlo by se tam pár ucházejících kameňáků, ale obecně mi tento druh humoru zas tak moc neučaroval.

• 7.10.2016  22:03
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

V podstatě souhlas se zdejšími nadšenými komenty, co se týká zpracování, výborných dětských hereckých výkonů a pocty různým žánrovým trhákům let osmdesátých. Jen ta tajemná mysteriózní zápletka mě malinko zklamala. Asi jsem čekala víc Akta X a dočkala se spíš Stephena Kinga. Podle toho zakončení mi připadá, že si tvůrci nechávají otevřená vrátka pro pokračování (úspěch seriálu tomu samozřejmě neuškodí), takže bych to tipla na další sérii.

• 18.9.2016  17:03

Tak nějak nevím. Úvodní modro-černobílá část je po filmařské stránce opravdu lahůdka, sice jsem se nebála, ale horrorovou atmosféru to mělo dobrou, to uznávám. Zato ten barevný samurajsko- kočičí příběh krvavého násilí a velké pomsty na mě působil až směšně. Je to všechno hodně japonské a docela dobře se na to kouká, ale mrazení v zádech jsem z toho neměla ani náhodou.

• 10.9.2016  18:25
    Sing Street (2016)

Osmdesátková muzika není zrovna mým hudebním šálkem čaje a i v ději by se našlo pár hluchých míst, to jak se tam řešily všechny ty sociální otázky, bez kterých se nejspíš žádný irský film neobejde. Nicméně, za nejsrandovnější zakládání nové kapely, co jsem kdy viděla, za téměř básnický milostný románek mezi Conorem a Raphinou, za bezva Conorův vztah se zajímavým starším bráchou a za několik hlášek, co mě fakt sestřelily, musím jít s hodnocením směrem nahoru. Jen místo muzikálu bych to charakterizovala spíš jako hudební film.

• 10.9.2016  18:24

A pak, že nejde dělat teenagerské komedie vtipně, originálně, vkusně a s nadhledem.

• 10.9.2016  18:23
    Kahaani (2012)

Tak tohle je hodně příjemné překvapení. Čekala jsem, že i když se mi to třeba bude líbit, budu muset přimhouřit oči nad některými bollywoodskými manýrami, ale nakonec jsem se dočkala napínavého a scénáristicky dobře vystavěného thrilleru, který se prostě odehrává v Indii. Žádné zpěvy a tanečky, žádné kýčovité výjevy, zato atmosférické prostředí kalkatských interiérů i exteriérů, tajemství, komplot, dobré herecké výkony a co jsem se dočetla, tak v Indii už zkultovnělá postava nájemného vraha – pojišťováka (čemuž se vůbec nedivím). A pokud jsem měla o průběhu děje přeci jen nějaké pochybnosti, tak je zcela vyvrátil závěrečný zvrat, který se možná dal i předvídat, ale mě dokonale překvapil, protože jsem se nechala zmást přemýšlením vedeným jiným směrem. Což byl nejspíš promyšlený tah scénáristů, který se jim v mém případě vážně povedl. Co si ale mohli odpustit bylo zhruba posledních pět minut, kdy tam mermomocí museli propašovat sentiment a taky zbytečně doslovnou vysvětlovačku. Ale to už je vzhledem k tomu, že šlo o nadbytečný doslov, celkem nepodstatný detail. Filmová výzva 2016

• 27.8.2016  19:27

No nějak nevím... Jak je Kubrick výborný po obrazové i provokativní stránce, tak mu to tady z mého pohledu hrozně uklouzává na sterilních vztahových rozhovorech, každý asi holt nemůže být Woody Allen. Cruise jsem nikdy moc nemusela, ale Nicol mám ráda a vím, jak dokáže být skvělá herečka, jenže tady na mě oba jejich výkony působily spíš trochu křečovitě, i když uznávám, že je tu Kidman opravdu kus. Jako docela slušný erotický thriller, to beru. Jako vztahovou psychologickou studii, už méně. Filmová výzva 2016

• 21.8.2016  15:10

Přiznávám, že z této filmové výzvy jsem měla vzhledem k tématu největší obavy, ale nakonec to bylo docela fajn. Jasně, příběh o chytrém a milujícím autistovi je naivní a černobílý až běda, ale takové věci se u pohádek neřeší. Protože Khan je pohádka. Pohádka o tom, že na světě jsou jen dva druhy lidí, zlí a ti hodní, co konají dobré skutky, a že nezáleží na původu ani náboženství. Pohádka, plná smutku i optimismu, smíchu i dojetí, zkrátka přesně tak, jak to umí jen Indové. Výborné to bylo, když se Khan svým svérázným způsobem sbližoval s Mandirou, to jsem se přistihla, že se permanentně usmívám, protože mě tahle netradiční lovestory opravdu bavila. Jenom škoda, že čím víc se to přibližovalo závěru, tím také přibývalo patosu, ale takového spíš americky patriotického, což celému snímku v mých očích uškodilo. Zato herecký výkon hlavního představitele, ten byl na pět hvězd. Filmová výzva 2016

• 21.8.2016  15:08

Jak se dalo čekat, tak nejvíc tu fungují scény parodující všechna rasová klišé, na to jsou Key s Peelem prostě nejlepší. Jen škoda, že se tento jejich přístup nepromítl i do scénáře, protože tam se to žánrovými stereotypy přímo hemží a o nějaká překvapení tady divák ani nezavadí. Komedie sice není žádné velké terno, ale jelikož mám ráda oba komiky a taky žeru kočky (ne doslovně), tak jsem si ji více méně i užila. Jen škoda nevyužitého potenciálu, mohlo to být o nějaký ten kočičí chlup vtipnější.

• 21.8.2016  15:06

Já čekala tříhodinové melodrama a přitom jsem se dočkala moc příjemného filmu, se spoustou nevtíravě vtipných scén, který mi nakonec utekl jako voda. Víc než Betty na mě udělal dojem Zorg, líbilo se mi jak bral všechno s klidným odevzdáním a nadhledem, ale když šlo o jeho lásku k Betty, byl ochotný i riskovat a hnát se pro ní i do úplně šílených akcí. Co se týká Bettiny psychózy, nemám s tím žádné zkušenosti, ale vím, že podobná duševní onemocnění jsou peklem nejen pro nemocného, ale i pro všechny kolem, takže jsem i chápala proč nakonec Zorg udělal to, co udělal, i když musím přiznat, že jsem takový závěr absolutně nečekala. A moc smutná scéna byla, jak Zorg přišel domů a přiklopil víka od všech klavírů. Filmová výzva 2016

• 12.8.2016  20:39

Sice to není jedna z nejzajímavějších nebo nejoriginálnějších romancí, jaké jsem kdy viděla, ale má to hodně fajn pohodovou atmosféru a hlavně výborné obsazení, v čele s mými oblíbenci Fergusonem a Morriseym. Akorát jsem čekala trochu lepší taneční čísla, když už to má tu salsu v názvu, ale nemůžu mít holt všechno. Filmová výzva 2016

• 25.7.2016  20:21

Dil je ve své křehké zranitelnosti i všestravující touze po lásce stejně fascinující, jako Patrik v Jordanově pozdější Snídani na Plutu. Filmová výzva 2016

• 23.7.2016  20:09

Možná by na mě tento animák o útěku před stářím zapůsobil víc, kdybych zrovna nedávno nezhlédla tématicky podobné (a o hodně realističtější) španělské Vrásky. V podstatě bych se podepsala pod komentář kajdy.l. Začátek nejlepší, když se děj přesunul do Jižní Ameriky, nějak to ztratilo šťávu, pořád se sice našlo dost hezkých i úsměvných momentů, ale bylo to celé takové roztahané, dějově ani ryba ani rak. A začínám si říkat, kde by byly ty dnešní kresleňáky bez nezbytných srandovních veverek? Filmová výzva 2016

• 17.7.2016  18:51
    Ondine (2009)

Je zajímavé, že se mi ve filmové výzvě sešly hned dva filmy s tématem mořské panny. A bohužel mi ani jeden z nich tak úplně nesedl. Úžasná irská příroda i hudba je fajn, to beru, jen to ostatní už na mě tak nezabíralo. Snad je to tím, že obecně nejsem moc na podobná melodramata a taky mě zrovna netankujou přechytralé nemocné holčičky, případně dialogy typu „každý potřebuje naději... bojím se doufat“ apod. Na druhou stranu oceňuji, že to nebylo nijak přeslazené, to bych od Jordana ostatně ani neočekávala. Jen ten konec bych nechala víc otevřený. Filmová výzva 2016

• 16.7.2016  22:01
    Profesionál (1981)

Na vážného Belmonda jsem si zvykla poměrně rychle a byl vážně výborný, ale ještě lepší byl Hossein, ten tu svini zahrál přímo dokonale. Je to takový příběh osudové pomsty a mužské cti s westernovým laděním, zdařilejma hláškama, perfektním koncem a samozřejmě s nepřekonatelným Morriconem. Prostě další názorný příklad toho, že Francie byla vždycky silná v kramflecích, co se drsňáckých kriminálek týče. Filmová výzva 2016

• 9.7.2016  22:40
    Dědička (1949)

Zařazení pod romantický žánr je v tomto případě opravdu mimo mísu. Krutost si tu podává ruce s necitelností a nejsmutnější na tom je, že ačkoliv byl otec v zásadním rozhovoru s dcerou až moc tvrdý, měl bohužel pravdu. Stejně jako to, že teprve až následný cynizmus dokázal vykřesat z průměrné husičky Catherine jiskru zajímavější osobnosti. Jen netvrdím, že lepší, té hořkosti tam bylo nakonec přeci jen až příliš.

• 9.7.2016  22:36
    Samchongsa (TV seriál) (2014)

Filmová Korea není zrovna něco co bych příliš vyhledávala, ale když jsem narazila na tohle jejich seriálové zpracování Dumasovy klasiky, byla jsem zvědavá. A bylo to tak půl na půl, nakonec se mi to vážně líbilo, jen jsem musela přimhouřit oči nad některými nešvary, které jsem tak trochu i očekávala. Nejdřív to dobré – musím opravdu souhlasit s názorem, že ačkoliv si seriál jede svůj vlastní příběh, tak má svým duchem k předloze blíž než mnohé západní pokusy. Nikdo se tu nejmenuje podle knížky (ani se nebudu snažit předstírat, že si ta korejská jména pamatuji), ale přesto mi bylo vždy okamžitě jasné kdo koho představuje, nebo k jaké povědomé situaci se schyluje (došlo dokonce i na přívěsky, zde na vlásenku). Hlavní čtveřice jsou fešní (no, „Porthos“ až tak ne) a sympatičtí korejští chlapci, kterým historické oděvy moc seknou a hlavně mají mezi sebou skvělou přátelskou chemii. Padouch „kardinál“ je spíše slizký, takže ho v charizma hravě překonávají generál „Buckingham“ a především okouzlující princ „Athos“, „mylady“ je na druhou stranu zas správně zákeřná femme fatale. Zápletka, intriky i dobrodružství jsou vtahující, párkrát jsem se i zasmála, jen bych od asiatů čekala trochu lepší souboje, pár jich ujde, ale některé jsou jenom naznačeny nebo divně sestříhány. Co se týká dalších nedostatků, tak někdy zbytečně natahované scény, jejich občasné několikavteřinové opakování (když to chtějí jako zdůraznit) a taky nezbytná romantika. Ne, že by pošťuchování mezi princem a princeznou nebylo docela zábavné, ale krátila bych. Mimochodem, ty jejich líbačky jsou vážně k smíchu, vášnivější si dávají i děti v mateřské školce. Jednotlivé díly mají delší stopáž (něco přes hodinu), takže těch dvanáct dílů je tak akorát. Milovnice Koreje ze mě asi nikdy nebude, ale tentokrát připouštím, že jsem se bavila.

• 5.7.2016  10:20

Natočit detektivku s tímto námětem třeba Němci nebo Amíci, tak bych to nejspíš odsoudila šmahem jako nevzrušivý průměr. Ale severská přidaná hodnota v podobě těžkotonážní depresivní atmosféry a uvěřitelných výkonů vizuálně nepříliš atraktivních herců zkrátka dělá své. A když k tomu navíc připočtu islandský genius loci, na který zvlášť my obdivovatelé této drsnější ostrovní země slyšíme (zdravím Malarkeyho), tak nemohu než jít na čtyři hvězdy i přes fakt, že jsem se musela místy trochu víc soustředit, abych se neztratila v ději. Filmová výzva 2016

• 5.7.2016  10:15

Kdybych měla Austenland přirovnat k některé z postav Pýchy a předsudku, tak by to byl neblahé paměti nabubřelý bratránek Collins. Ten film je stejně hloupý, trapný, upocený a člověk se v jeho přítomnosti cítí podobně nepříjemně.

• 5.7.2016  10:12
    Mlčenlivý (1973)

Tady celkem není o čem, prostě stará poctivá francouzská špionážní krimi s Lino Venturou a přímočarým scénářem, u kterého jsem si v polovině filmu nějak neuměla představit, že by dokázal ve stejném tempu udržet mou pozornost další hodinu, ale jemu se to povedlo a ještě jsem byla napnutá jak trenky. Filmová výzva 2016

• 19.6.2016  22:36

Hmm... francouzská komedie. Asi bych si měla začít zvykat na to multikulturní složení v jejich filmech, protože na jednoho typického obyvatele země galského kohouta tu připadá nejméně dvakrát tolik rodilých přistěhovalců. V tomto případě se jedná o smíšenou francouzsko-alžírskou, notně altruistickou, rodinku, vychovávající své dvě děti v přesvědčení, že není nad to pomáhat lidem a to pokud možno zadarmo, protože peníze jsou špinavé nutné zlo. Důsledkem této výchovy je dcera pracující v personálním oddělení, která všechny propuštěné nešťastníky mužského rodu obšťastňuje sexem ze soucitu, zatím co mladší syn se snaží odtrhnout od svobodomyslné rodinky a usiluje o to stát se ortodoxním muslimem, což se mu většinou zas až tolik nedaří. Upřímně jsem chápala nespokojenost jeho manželky, když ji dotáhl do toho brlohu v Alžírsku, akorát, že já bych ho navíc ještě párkrát flákla po hlavě Koránem, aby se mu trochu rozsvítilo. Popis komedie-drama je v tomto případě přesný, občas to bylo na smích, občas se jelo na vážnější vlně a nakonec z toho byla i docela hezká romantika.

• 19.6.2016  22:34

Možná by se to místo zbytečně rozvleklých lesbických scén mohlo věnovat také trochu Evině minulosti, ale jinak si z možných přístupů vybrali tvůrci asi ten nejrozumnější. Tajemství její mysli a pravých pohnutek se odborníkům nepodařilo přijít na kloub tehdy ani teď, a proto je lepší, že si divák může udělat vlastní obrázek, bez nějakých naservírovaných závěrů a spekulací. Například já v ní vidím nešťastnou holku, nejspíš psychicky nemocnou (skutečně mi tu přišly některé věci jako příznaky schizofrenie), obviňující lidi kolem sebe, že jí nechápou a nemají rádi, ale přitom si ve své do sebe zahleděnosti neuvědomující, že ani ona nemá ráda je. Alfou a Omegou celého snímku je samozřejmě skvělý výkon Michaliny Olszańské a také celková chladná odosobněnost, při níž závěrečné scény u soudu vyzní s o to působivější mrazivou silou.

• 12.6.2016  14:26
    Oko ďábla (1963)

Nic proti dnešním horrorům, ale takhle působivou plíživě strašidelnou atmosféru za málo muziky, to zvládají jen tyhle staré hitchcockovsko-noirové bijáky. V tomto k tomu stačí jedna tajemná vražda mladé ženy, sympatická hlavní hrdinka a zbytek už obstarají temná zákoutí Říma, plus dům plný podezřelých stínů nebo jeden dva záhadné telefonáty. Nehledě na to, že je to docela i vtipné, scény s nastraženou pastí nebo s marihuanou, mě dokázaly srdečně rozesmát.

• 12.6.2016  14:24
    Lakki (1992)

Nevím, asi to na mě bylo trochu moc art. Navíc mi byl ten blonďatý přecitlivělý spratek většinu času hluboce nesympatický.

• 12.6.2016  14:23
    Vrásky (2011)

Páni, tak tomu říkám moc příjemné překvapení. Španělský animák z prostředí domova pro seniory je natočen s velkým citem pro problematiku starých lidí, dokáže rozesmát i dojmout a přitom nikdy nesklouzává k lacinému patosu. Dva rozdílné charaktery, Emilio „Rockefeller“ a Miguel, mi dokázaly vlézt pod kůži a stejně tak jejich postupně se rodící přátelství. Je v tom plno smutku, ale i důstojnosti a nezlomné vůle. A má to scénář, za který by se nemusel stydět leckterý hraný film.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26