Návštěvníci (2022)

O čem to vlastně bylo? O zbytečně placeném člověku, který nekonstatuje nic nového? Nebo o tom, že si vykládám s lidmi o tom, co všichni vlastně ví? Právě takové profese a tito zaměstnanci navyšují ekologickou zátěž planety snad nejvíce... zbytečné a o zbytečnostech. Jediným pozitivem jsou krásné obrázky na devastovanou krajinu, kam si snad někdy zaletím podívat. Nechť je má uhlíková stopa nižší, než všech sociálních antropologů světa!

Děti bouře (2023) (TV film)

Jako nebylo to špatné, osobně pocházím také z oblasti s řeckou stopou, na severní Moravě zřetelnou skoro všude. Bohužel mě zamrzela jakási prokomunistická agitka ze snímku zřetelně plynoucí. K dokumentu patří objektivita, no a tohle sráží hodnocení o jednu hvězdu.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Snímek nezklame a ani nepotěší. Jde o klasickou survival game, u které víme, že to dopadne dle očekávání. Na druhou stranu se mi líbil hlavní hrdina s minimalistickým výkonem a surová arktická příroda.

Učitelka (2016)

Veliké překvapení, na které jsme včera natrefili. Snad každý v životě potkal učitele, který svou pedagogickou roli nezvládl a je jedno, ve kterém to bylo režimu. Zuzana Mauery ztvárnila esenci toho špatného, co lze u učitelů vidět. Od politického nátlaku, přes lhaní a oportunismus. Ve filmu však exceluje každý herec, včetně dětských. A to, že to bylo natočeno slovensky, je za mě obrovským plusem. Hřebejkův vypravečský styl hrají méně známí slovenští herci.

Hastrman (2018)

Dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nicméně v posledních 30 minutách začalo tempo filmu ztrácet dech a propadla se i kvalita. Nakonec jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, no nakonec dávám tři, deziluze z konce přebila vše a nakonec je z toho průměrná záležitost.

Chyby (2021)

Téma pornografie a sexuálních úchylek ve filmu je docela atraktivní (no nebudeme si nalhávat proč) a několik snímků na mě zapůsobilo nejen oním tématem, ale i příběhem. Když vzpomenu, co jsem viděl, šlo o skoro klasický snímek "Hluboké hrdlo", famózní a slavný film "Lid versus Larry Flynt", vtipný dánský film "Milí lidé", australskou komedii "Malá smrt", trapnou americkou ptákovinku " Zack a Miri točí porno", brutální a pedofilní řecký "Hardcore", přichází řada i na českou kinematografii s názvem Chyby. A bylo by chybou tohle vynechat, neboť po více než roce, dávám nějakému novému českému na ČSFD plnou palbu pěti hvězdiček. Nejen, že to otrokovické rodačce Pavle Gajdošíkové velice sluší, ale ono to má i vynikající děj a parádní herecké výkony málo známých herců!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Dal bych i vyšší hodnocení, ale velmi nepříjemně jsem se v tom viděl, poté, co se mi narodily tři děti...

Čerkasy (2019)

Navzdory tomu, co mnozí z hodnotících očekávali, já jsem přesně věděl, co mě čeká. Niterně propracovaný příběh, který byl sice zfilmován tisíckrát, ale přesto si stále nachází cílovou skupinu diváků. Události roku 2022 jsou smutným mementem toho, proč je a bude tento film nadčasový. Děj nemusí být hyperakční, nemusí být vševědoucí, ono totiž stačí, když je alespoň trochu humanistický. A má očekávání byla naplněna. Nikdo netlačil na pilu, byl jsem divácky uspokojen :)

Rozhořčení (2020) (seriál)

Po prvním dílu mně seriál přijde jako komunistická agitka. Nevyvážené, populistické a manipulativní... po druhém dílu trochu vylepšuji.

Malý mnich (2015) (TV film)

A právě tímto způsobem uvažování vzniká rozkol mezi evropskou civilizací a těmi ostatními.... Co si kdo dovoluje kohokoliv moralizovat? Kdo dal komu právo někoho poučovat? Právě Bhútán je jednou z mála zemí světa, která si zachovala vysokou míru kulturní autenticity. Postoje, které vyjadřují tvůrci tohoto "dokumentu" naopak moralizují něco, čemu rozumí asi jako psím koulím. Dvě hvězdičky ovšem dám. Tou první je vůbec snaha o jakési dílo z Bhútánu a tou druhou hodnotím krásné záběry krajiny.