...a jitra jsou zde tichá (2015)

Musím říct,že film se mi velice líbil!!!Připadlo mi to jako vzpomínka a pocta ženám-vojačkám,kterých ve WW2 v Rudé armádě bojovalo bezpočet(což si myslím,že v jiných armádách nebylo)Ať už to byli sympatické postavy,které jsem si okamžitě oblíbil(sympatičtí mi byli všichni,ale nejvíc mě jako chlapa zaujala Anastasiya Mikulchina v roli Rity :-)),krásná příroda,hudba,podle mě výborné flashbacky do minulosti postav nebo děj,který mě opravdu ani chvíli nenudil-film je něco mezi dramatem,válečným nebo klasickou vyvražďovačkou.Rusové(nebo Sověti) válečné filmy vždycky uměli a ty z Velké vlastenecké války obvzlášť a tento snímek to jen dokazuje.Také se mi líbilo,že autoři nezapoměli uprostřed toho všeho na lidský rozměr-já hodnotím pěti hvězdami.Jen mě dost udivuje,že to u nás nejspíše nevyšlo na blu ray nebo aspoň na DVD-že by kvůli zemi původu????P.S-co nejdřív musím zkouknout i originál,který vůbec neznám

American Gothic (2016) (seriál)

Seriál o zazobané rodince z Bostonu,z nichž někdo je nejspíše sériovým vrahem,tzv.Zvonečkářem a z nichž každý její člen má nějaké to svoje temné tajemství a svého kostlivce ve skříni...Vynikající počin,který je opravdu napínavý od začátku až do konce-od prvního dílu mě chytl a do posledního nepustil-napětí a atmosféra by se dali krájet,takovou směs temnoty,dramatu a napětí jsem už dlouho nezažil-vynikající herecké obsazení v čele s Antony "Banshee" Starrem,díky kterému jsem se na seriál vlastně i díval-je vidět,že tento pan herec si role vybírat umí a podle mě je opravdu velice nedoceněným,ten měl být už dávno v Holywoodu v první lize,ale i herecké výkony ostatních byli na velice dobré ůrovni.Pochválit musím také scénář plný fakt nečekaných zvratů(ale nikoliv nějak extra překombinovaných),parádní hudební doprovod,který navodil tu správnou atmosféru a dobrou kameru,která místy dotvářela ten správný temný obraz..Svým způsobem je také dobré,že seriál nebyl nějak moc roztahaný,těch třináct dílů bylo akorát,i když mě na druhou stranu mrzí,že jsem se s hrdiny musel rozloučit,ale o to více nadšen jsem z něj byl a ještě dlouho a rád na toto dílo budu vzpomínat!!!!Za mě 95%!!!P.S.Musím moc poděkovat dámám Lucifrid a KevSpa za tvorbu českých titulků,bez kterých bych se na seriál nedíval-dobrá práce,holky!!!! :-)

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Jedna hvězdička je za tu fakt odpornou panenku(z té mi naskakovala husí kůže snad pokaždé,kdy se objevila v záběru-opravdu hnusná!!!) a ta druhá za herecké výkony(hlavně dětských herců a ústředního sourozeneckého dua,ale ani ti ostatní nehráli špatně)...A jinak už je to bohužel jen samá bída-velice chabý scénář i děj,díky tomu mě film prakticky vůbec nebavil,čekal jsem větší nářez-pro fanoušky podobných věcí můžu doporučit vinikající The Boy,který se mi velice líbil,ale toto je fakt slabota

Apocalypto (2006)

totální pecka-ten film mě bavil od začátku až do konce!!!!

Armáda jednoho (2016) odpad!

Ještě jsem snad neviděl "bláznivou" komedii,u které bych se ani jednou nezasmál,tato sračka je moje premiéra-ale čemu se divím???Vždyť už režisérovi minulé počiny stáli doslova za hovno-Diktátor,to byl totální shit a Borat?U něj jsem se místy sice zasmál(přesněji řečeno asi 4x),ale ten humor byl opravdu trapný a ubohý-ovšem toto "dílo" bylo po dlouhé době to nejhorší,co jsem tedy viděl-tento idiot by si měl zajet do Francie nebo Itálie za Fantozzim,jak se dělá vtipnej film,nebo že by ti emeričani opravdu byli takový zdegenerovaní kreténi,že by se jim podobné pičoviny líbili????

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Hodnotit je ještě brzo,ale první díl byl fakt super-kupa dobrých hlášek,dobrý efekty,hodně deaditů,narážky na první dva filmy a samozřejmě Bruce Campbell-nebylo tam nic,co by se mi vyloženě nelíbilo a jsem zvědav,jak se dvě dějové linky nakonec propojí.Jestli si i další díly zachovají takovou kvalitu,tak to bude mazec!!!!Update-no po zhlédnutí všech dílů musím konstatovat,že jsem od toho přece jen čekal asi něco víc,připadlo mi,že to celé vlastně táhl jen hláškující Ash a chvílemi jsem se do sledování musel i nutit-nevím,jestli to bylo tím,že jsem shlédl všech deset dílů naráz a možná už toho bylo moc,ale třeba ten díl s těmi milicionáři mě dvakrát nenadchnul a taky ten druhej Ash byla dost slátanina(30 let schovává jeho uřízlou ruku aby se nic nestalo a najednou z ní za pět minut vyroste druhej Ash???),dost mi tam také neseděla postava Lucy Lawless,vůbec jsem nepochopil,co tam dělá-některý díly lepší,jiné slabší a ten konec mi zrovna taky dvakrát nesedl..Ale abych jen nehaněl-narážky na první dva díly byli pro fanouška jako já balzám a i finále v chatě mělo svoje kouzlo(setkání Ashe z hlavou jeho staré lásky ve svěráku se mi velice líbilo!!)-a Bruce Campbell,tak ten je za 100%-pořád i po letech snad nejsympatičtější a nejcharizmatější zabiják démonů,jakýho jsem kdy viděl!!Shrnuto-myslel jsem,že to bude jasných za pět,ale nakonec těch pět dám,ale i z nostalgií,kterou to u mě vyvolalo,takže pět mínus-nicméně si ale myslím,že to je jeden z nejlepších počinů minulého roku a fanoušky původní trilogie to rozhodně neurazí...P.S-opravdu hodně velký dík(nejspíše pánům z Edny) za titulky-výborná práce,hoši!!!!

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Určitě ne špatný seriál,od kterého jsem ale asi čekal trošku něco jinýho,než jsem dostal-seriál odehrávající se před nástupem nacistů k moci,skvěle ukazující,že demokratická Výmarská republika nebyla nic jinýho,než jeden obrovskej bordel(ostatně jako ta masarykovská "demokracie" u nás a nebo dnešní multikulturní EU,kdy čím větší demokrat,tím větší hajzl a dobytek..),v kterém je pár opravdu brutálních zvratů(z toho jednoho z nejlepších s nacisty a komunisty nejspíše uživatel Cervenak asi nepochopil naprosto nic :-)),má dobrou atmosféru a i herecké výkony jsou velice dobré,ale škodí mu místy fakt velká roztahanost děje-ale v celku se dá říct,že jsem byl velice spokojen,i když už jsem viděl i lepší-80%

Banshee (2013) (seriál)

Prozatím nejlepší seriál,jaký jsem viděl-s dalšími a dalšími díly narůstající a narůstající kvalita a to se opravdu málo kdy vidí.Výborně promyšlené a propracované postavy z tohoto seriálu dělají opravdový skvost,z kterého jsem byl doslova unešen-ony totiž ty kladné postavy nejsou zas až tak kladné a ty záporné nejsou také být tím,čím se na první pohled zdají,dokonce jsem i s plno záporáky docela sympatizoval-asi nejlepší z nich je Kai Proctor,který si jde tvrdě za svým,ale dokázal mnohokrát i dost překvapit,dohromady s jeho "suchopárným" ůčetním Clayem Burtonem opravdu pekelná dvojka(pokaždé,když si Clay sundal brýle,byla to neklamná známka toho,že se dočkáme nějakýho toho masakru :-)),další do sbírky Chayton Littlestone-"drobeček",který se postupně z bojovníka za indiánská práva a tradice stane chladnokrevným a psychopatickým vrahem,ale ze začátku mi byl i dost sympatický a dokonce jsem chápal i jednání Rabbita po té,co chtěl zpět svoji dceru a snažil se proto jít i přes mrtvoly..No hlavní hrdinové Lucas,Sugar a Job,ti absolutně neměli chybu,Hlavně Lucas a hláškujíci Job,toho jsem si opravdu oblíbil,ale přiznám se,že postava Carrie mi jako jediná byla opravdu nesympatická,ale po druhé sérii jsem si i na ni zvykl a pak už v pohodě a taktéž jsem si oblíbil celý sheriffův sbor včetně indiána Ravena a ex nazi Bunkera-svérázné postavičky..Zajímavé je i to,že docela dost celkem hlavních postav umírá(Emmeta a Siobhan mi bylo opravdu líto)..Je to prostě takový béčko,který se snad ani moc vážně brát nedá,ale je to opravdu parádní jízda a zábava(sám jsem všech 30 dílů zkoukl asi za necelý týden),na maloměsto kterým Banshee je je tady opravdu dost velká sbírka kriminálních živlů-od indiánského gangu Red Bones a neonacistických Arian Brotherhood po mafie všeho druhu a národností,dobrý,i když trochu nereálný bitky(souboj Nola Longshadow vs. Clay Burton je snad nejlepší a nejbrutálnější,co jsem ve filmu viděl),docela dost krve a brutálních scén a hodně šukání(i když toho mohlo být i míň)..No myslím,že tento seriál můžu s čistým svědomím doporučit všem,co mají rádi drama a napětí-neříkám,že z toho musí být každý hotový jako já,ale za pokus dát tomu šanci to stojí-a už teď vím,že mi hrdinové tohoto dílka budou opravdu chybět a nemůžu se dočkat čtvrté série,po které by měl být seriál ukončen-zas je ale dobrý to,že chtějí skončit v nejlepším a neudělat z toho nějakou trapnou sračku-a to se cení...Všechny tři série za 100%!!!Update:Tak čtvrtá série za námi-no,hodně jsem četl,že je zdaleka nejslabší a už to není ono-já si to nemyslím-je jen prostě trochu jiná..Ubylo akce a sexu ale zase na ůkor psychologie postav a já nemůžu říct,že bych byl nějak zklamán..Dost prostoru dostal sheriff Brock Lotus(další super postava) a hlavně Calvin Bunker se svým árijským bratrstvem,který se svým nepřítelem na smrt Kaiem Proctorem podobně i skončili-ve finále přišli ůplně o všechno-dobře měla našlápnuto i Carrie se svými mstitelskými kousky...A docela dost mě zaujala postava Montyho,to byl týpek jak sviňa,škoda,že se tam vlastně pouze mihl,mohli ho taky trošku rozebrat,takovej sympaťák se hned tak nevidí :-) Docela mě překvapil celkový happy end,to jsem opravdu nečekal,ale nic proti tomu..Já myslím,že čtvrtá série seriálu ostudu neudělala-za mě naprostá spokojenost-95% P.S. Banshee a jeho hrdinové i padouši mi budou opravdu velice chybět,díky moc za ty hodiny a hodiny super zábavy s Vámi všemi!!!!!!A speciální dík patří všem,kteří se podíleli na tvorbě českých titulků,bez kterých bych si tento skvost nikdy neužil-THANX!!!

Banshee Origins (2013) (seriál)

Střípky z minulosti některých postav,fanouška potěší,protože se pár nových věcí o hrdinech dozví a zdá se mi to dost originální,alespoň já jsem něco podobného ještě neviděl-fanouškům doporučuji zkouknout