kratina

kratina

kočí Vincek

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.2.2015  22:16

Mezi fantaskními pohádkovými kulisami a komparsem v ručně šitých historických kostýmech (taky byly francouzským filmařům zapůjčeny z Barrandova) běhala jedna laciná, amatérsky odfláknutá digitální laň a jedna velmi zmatená Kráska, které režisér sice řekl, že se má zamilovat do Zvířete, ale už jí neprozradil ani jeden jediný důvod PROČ. A mně jako divákovi taky ne. Když mě v příběhu, který má být o čarovné síle lásky, nejvíc zaujme mrkev a dýně, které Kráska pěstuje v úvodu filmu, je asi něco špatně. Sice výpravné a malebné, ale naprosto bez šťávy. O nějakých uvěřitelných citech ani nemluvě.

• 12.2.2015  22:09
    Ondine (2009)

Rybář je ideální povolání pro notorického alkoholika - po svém pracovišti se klidně může i potácet a motat. Dá se to svést na příliš velké vlny. Výlov mořské panny a boj Syracuse s démonem alkoholu, jeho vnitřními běsy a smutkem mě zaujaly, jen chvílemi to sklouzávalo až ke kýčovité romanci. Na pět hvězd by to muselo být víc ze života (nebo naopak sakra víc kýčovité, proč by ne). Takhle se mnou u filmu průběžně zmítaly protichůdné pocity, jak rybářskou bárkou bouře na moři...

• 12.2.2015  22:04

Generál Carlo Alberto Dall Chiesa podcenil jedno. Jak hluboko už do celé společnosti prorostly kořeny mafie. Režisér Giuseppe Ferrara naopak nepodcenil nic a do hlavní role obsadil tvrďáka Lino Venturu, jehož kamenné rysy tváře a sveřepý pohled ho do role bojovníka za spravedlnost přímo předurčovaly. I po třiceti letech je 100 dní v Palermu stále strhující drama a příběh marného boje proti chobotnici zločinu, sahající chapadly i do vysoké politiky. Bohužel je tento příběh aktuální dodnes a obávám se, že bude i v budoucnosti.

• 25.12.2014  20:10

Samotnému zpracování ani hereckým výkonům samozřejmě není co vytknout. Snad jen "drobnost". Většina skutečných znásilnění zřejmě neprobíhá takto vesele až žoviálně. Ale tupost a nedostatek empatie vyšetřujících policistů, to bylo přesné.

• 25.12.2014  20:04

Sssssss...? Ts! Natočeno zřejmě coby psychoterapeutická pomůcka pro ofidiofobiky. Nicméně jako pilot k seriálu o nejrůznějších fobiích to svůj účel splnilo. Já starý camelopardofobik už se těším na druhý díl seriálu s názvem "Žirafy v letadle".

• 10.10.2014  20:42
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Vezmu obálku, vložím do ní své doklady SIPO za rok 2014 - potvrzení o mnou zaplacených, ze zákona bohužel povinných televizních poplatcích - a pošlu to do účtárny ČT. S požadavkem, ať mi vystaví dobropis. Já samozřejmě neupírám nikomu právo točit cokoli, třeba i takovouto odfláknutou, amatérskou ubohost plnou dětinských (a navíc nedotažených čili nudných) fórků, ale ne za moje peníze!

• 10.10.2014  20:31
    Co kdyby (TV pořad) (2012)

Německý skeč, většinou křeč. I těch pár dobrých nápadů (opravdu jen pár) bylo promrháno. Buďto nedotažením k nějaké úderné pointě, nebo naopak rozmělněním pointy dovysvětlováním, znovu a znovu... a pro blbé diváky pro jistotu ještě jednou.

• 17.8.2014  14:26

Fantaskní podobenství, ve kterém si Ďábel konzumu přichází pro nevinnou dívku – dceru nešťastníka, který se kdysi dávno natolik bál své smrtelnosti, že s ďáblem uzavřel smlouvu. Prohrál samozřejmě nakonec úplně všechno, i tu svoji všivou nesmrtelnost. Co teď zbývá starouškovi, ve světě plném falešných cingrlátek a pozlátka spotřební společnosti? Ve světě, kde mladí nemají náležitou úctu ke starým lidem, nerozumějí jim a kašlou jim na jejich hodnoty, byť požehnaným věkem prověřené. Ve světě, kde mladí lidé jsou vesměs jen nevychovaní frackové bez morálky a bez špetky zodpovědnosti (což je samozřejmě odvěká klasika, tohle si staří mysleli o mladých už ve starém Římě :-), rozmazlení konzumenti bez fantazie, bažící po rychlých požitcích, ideálně i s velkou slevou. Co našemu, několik stovek roků starému pánovi zbývá? Už nic. Jen vzpomínky na lepší svět jeho mládí. Nebo přece něco? Jeho duše se vzepře ďáblu i osudu a on se bude pokoušet udržet naživu svět imaginace a dětské fantazie. Tím, že na ulici hraje pro kolemjdoucí pimprlové divadlo. Večer sbalí otřískané a vybledlé kulisy, šourá se unaveně ulicí a pak přes okno luxusní restaurace nahlédne do moderního světa, na všechny ty mladé a šťastné lidi, lapené do sítí konzumu. Přes výlohu zahlédne na chvíli i svoji dceru, která se mu tak vzdálila. Velmi smutný závěr filmu. Co je to čas? Čas, to je jen takové neuchopitelné, éterické zhmotnění ďábla. A jak vypadá ďábel, když se s ním potkáme? To je ten štědrý a zábavný, leč pěkně zlomyslný parchant! Tenhle Gilliamův obzvláště.

• 17.8.2014  14:18

Máš rád poušť, kratino? Ale jo, mám ji rád. Hlavně ten písek. Obrovské hromady písku, duna za dunou, sem tam plaz či kaktus (au). Vražedné horko ve dne, děsná kosa v noci. Ale hlavně ten písek, že... V tom se dá leccos pohřbít. Těla obětí, krvácející duše přeživšího... nebo i divácká očekávání. Například moje skončilo zasypáno pořádně hluboko. Je to divné. Námětem i lokací to mělo všechny předpoklady pro krutou a napínavou zábavu, ale nezaujalo. Laxní přístup mučitele „Týrám podle harmonogramu, ale moc mě to nebaví“ a k tomu nelogicky namachrovaná oběť, dávající příliš často a příliš okázale najevo pohrdání svým životem. Ten divný nadhled nad bolestí a vlastním utrpením jsem Eddiemu prostě nevěřil.

• 13.8.2014  21:28
    Pramen panny (1960)

Mistr psychologie a znalec temných zákoutí lidské duše režisér Bergman se zde až nehezky hluboko porýpal ve zdánlivě jednoduché otázce oprávněnosti pomsty za brutální zločin. A ono jednoduché a pragmatické: „Oko za oko, smrt za smrt“ je v jeho krutém příběhu zpochybňováno svědomím člověka. Ono je taky trochu jiné kafe zabít dva dospělé grázly, kteří nikomu na světě nebudou chybět, než přibrat pod nůž i nedospělého kluka, téměř ještě dítě. Pramen panny sugestivně klade nepříjemné otázky, na které si ovšem nakonec musí každý z diváků odpovědět sám.

• 13.8.2014  21:25
    Angels Crest (2011)

Zbytečný film o zbytečných lidech. Otec nezodpovědný a nezralý floutek, matka coura a alkoholička a k tomu pár šikovných dětských prstíků - v nešikovném až dementním filmu (plném nakousnutých, ale dál už neřešených problémů, viz např. to prokurátorovo trauma), který imho není ani tak o té zbytečné tragédii, jako spíš o tom, že narodit se v zapadákově a navíc do blbé rodiny je holt blbá karma, se kterou člověk nehne. V Angels Crest zkrátka nežije ani jeden sympatický člověk, jen spousta životních ztroskotanců. Tahle díra je až po okraj plná pesimismu a nešťastných lidí, kteří neví, co se svými životy a tak si je holt i nadále úspěšně kurví a kurví... A? A nic. Až nakonec přijdou titulky. Jedna hvězda za ty zasněžené hory, víc nic.

• 27.7.2014  19:06

7 citově deprivovaných pistolníků, t.č. na volné noze, loví bobříka odvahy v boji s několikanásobnou přesilou zločinecké bandy. Naši pistolníci, vedení plešounem-tvrďákem, se snaží naučit zaostalé a bojácné rolnické páprdy několik pro přestřelku nezbytných dovedností, jako například, za který konec se drží puška. Z dálky už se blíží oblaka zvířeného prachu. To v čele hordy hrdlořezů v sombrérech cválá sám velký Calvera! R.I.P. Eli Wallach. Ve svých westernových rolích velice sympatický darebák, zkrátka božský lump!

• 24.7.2014  21:42

... neboť není na světě větší hrůza, než smrt vašeho dítěte. Prázdnota na vás vycení zkažené zuby. Není vůle žít, není síla umřít. Vše zešedne a znehybní, mysl se topí v olejnatém jezeře, jen samé skvrny a šmouhy, jen divné a smutné obrazce, jako na špatně vytřené podlaze po malování. Ne rozumem, ale srdcem je třeba. I když je to tak neskonale těžké, je to jediný způsob, jak svému dítěti prokázat lásku. Nechat ho jít. Udělat si místo v srdci pro další život. Neboť i vaše holčička vás milovala. Jestli se teď opravdu odněkud dívá, určitě by chtěla, abyste vy, její rodiče, byli šťastní. „Půjčím miminku všechny svoje hračky.“

• 17.7.2014  10:22
    Intimita (2001)

Pobuřující? S přehnaným množstvím sexuálních scén? Prosím vás, lidi, kam na ty kecy chodíte? Od koho to opisujete? :-) Nedá mi to, abych neocitoval jednoho "TOP" uživatele. Podle něj prý režisér "...užívá sexu jako nástroje k ničemu..." . Zvláštní názor. Pro mě je Intimita působivý film, který není o těch (vámi zatracovaných) pohlavních orgánech, ale o zcela jiném orgánu. O srdci. O touze člověka najít svou chybějící druhou půlku duše a přitom neublížit někomu, koho jsme dříve za tu půlku naší duše považovali. A víte co? Zase až tak divoce a nějak zbytečně často se tam nesouloží. Taky se tam hraje divadlo a kulečník, víme? Dal bych plný počet hvězd, ale bylo to až příliš smutné a beznadějné. Prostě ze skutečného života.

• 5.7.2014  17:04

Adam a Eva bojují s pokušením v Ráji - zarostlé žižkovské zahradě, sledováni dalekohledem dvěma starými šmíráky, pohodlně usazenými na balkonu prvorepublikové vily. Jen místo na zakázané jablko se hříšně svůdné Evě sbíhají sliny na zakázané hrozny. Romantickou lásku ukončí drsná rvačka bratrů kvůli holce, nyní bohužel již zbouchnuté. Tudíž je jedno, jestli Kajda staršího bráchu přepere, nebo dostane pořádný výprask, stejně o svou velkou lásku již definitivně přišel. Velmi smutná milostná romance, navíc s tragickou postavou zkrachovalého, ale do poslední chvíle hrdého ševce, skvěle ztvárněného panem Menšíkem. Jeden z klenotů československé kinematografie.

• 9.6.2014  14:54
    Nepovedený kouzelník (TV film) (2005)

Krále, nervózního ze své stále ještě neprovdané dcery, hraje Viktor Preiss, pravda, hraje ho poněkud nervózně. Zřejmě si již uvědomil, do jaké nepovedené pohádky se nechal uvrtat. Proto taky nedůtklivě peskuje při šachové partii princeznu, navlečenou v šatech tanečnice ze šantánu, s bujným dekoltem, očividně princeznu lehkých mravů (?) a to slovy: „Bereš život na lehkou váhu! A šachy taky. Jak vůbec můžeš chtít pěšcem ohrozit královnu?! To je znevážení královského majestátu!“ A pár dalších dobrých vtípků. A to je asi tak všechno. Tahle podivně rozvrkočená pohádka mě zkrátka moc nebavila, váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Dokonce ani neskutečná držka Táborský to tentokrát nevytrhnul (tou parukou to kostymérka navíc úplně zazdila, takže Táborského nádherně strašidelná huba - dar matky přírody - vůbec neměla možnost vyniknout).

• 9.6.2014  14:52

Dechberoucí scény? Leda tak pro lidi s arachnofobií či trpící závratěmi. Srdcervoucí příběh? Nanejvýš vláknorvoucí a i to jen pro juvenily, denně promrskávající hračku JOJO. Pavoučí spravedlnost, akční pomsta, slzopudný příběh lásky? Prosím vás, kde?! Nevšiml jsem si. Zřejmě jsem se málo soustředil, nebo co. Akční nuda, poletující na vlákně.

• 8.5.2014  20:49
    Jantarová komnata (TV film) (2012)

Mám opravdu blbé nápady, dívat se na NĚMECKÝ dobrodružný film... Tohle si slavná Jantarová komnata nezasloužila. Takový blivajzovitý eintopf, uvařený v ukradeném klobouku Indiana Jonese. Skopčácký polní kuchař do toho zamíchal opravdu kdeco, od na drobno nakrájeného Ensteina, přes semena děsně léčivé rostliny (copy akce Bororo?) až po zaprášený laser z druhé světové (hmm) a pohádkový gyroskop. Už jen sádroví trpaslíci mi tam chyběli. Tak aspoň že mě ti honiči pokladů pobavili, když nešikovně rozflákali vzácný exemplář šifrovací Enigmy :-)

• 8.5.2014  20:44

Trochu moc šablonovité postavy, zazobaná matinka byla jak z omalovánek pro zlé zbohatlíky a Linda Gray svou pošahanou (oprava, ona o sobě říkala, že je jen "pestrá") a citově vyprahlou životní ztroskontankyni taky dost přehrávala. Otce naší těhulky, přestárlého rockera, maximálně tak nechat vycpat a vystavovat v muzeu kuriozit. „Hele, kámo, jsi moje dcera, mám tě rád, ale nic řešit nebudu, já jedu na turné.“ Navíc film bez překvapení, s očekávatelným happy endem. Ale stejně dám vysoké hodnocení. Sympatická ruská kočička s rozkošným čumáčkem Olesya Rulin v roli těhulky Mary byla naprosto k sežrání!

• 8.5.2014  20:41

Hrycovy hlody, sladkostí svody, svatební pábení a smutná bokovka ve skladišti na zemi, na matraci. Koňak Debušé - píše se to Debouche, to je důležité vědět - pro jednoho de(chlu)bílka a nebohý kůň, kterému učitelka ukousnula hlavu: „... ale veď to bol Elevátor!!!“ Přeslazený Šimon, tápající a zasněný. A jistě, celé je to jen (ne příliš) lechtivá taškařice, navíc krotká. Ale nenudí a pěkných pár hlášek se taky najde. Od kostek ledu při šizení nápojů, tzv. Baluchadesův zákon: „Teleso ponorené do džúsu je nadľahčované korunkami, ktoré svojím objemom vytlačí...“ až po: „Čo si to dovoľujete! To je môj muž, toho si budem biť sama! :-)

• 8.5.2014  20:38

Takhle to asi dopadá, když scénář napíše lidský mutant - dvojhlavý scenárista. Potřeboval bych něco vysvětlit. Když na mě na moři zpoza útesu vyběhne žralok a slupne mě k svačině, on je nějaký zásadní rozdíl v tom, jestli měl jednu nebo dvě hlavy? Víc hlav = větší hrůza? Ani náhodou, vy blbouni z Asylum! Víc by mě vyděsila dvojhlavá tchýně, když už.

• 4.5.2014  18:14
    Noemova archa (TV film) (1999)

Chtěl jsem si po té letošní nepodařené potopě spravit chuť, ale nespravil. I tahle verze potopy znalce bible zřejmě znechutí, kované ateisty moc nerozesměje (těch pár rádoby vtípků to nevytrhne), fanoušky Jona Voighta příliš neuspokojí a diváka konzumenta bůhvíjak nezasytí. Zlatý Darren Aronofsky a jeho mainstreamové necky roku 2014.

• 6.4.2014  16:40
    Noe (2014)

Pan Aronofsky bibli nečetl. Nebo četl, ale nepoučil se z ní. Podlehl totiž mrzkému mamonu a kvůli výdělku natočil podivnou pitomost. Jistě, plnou "hlubokých" myšlenek. Jakých jiných taky, při potopě, že... Z biblického Noaha udělal vegetariána, z bible trhací kalendář, z Archy mainstreamové necky a ze sebe blbce.

• 16.3.2014  10:22

Velice zajímavé dokumenty, opravdu hrozné katastrofy, opravdu strašné zpracování - děsně otravné. Po každých pěti minutách zaplácnou tři minuty zopakováním komplet celého předchozího děje. To se dá vydržet u jednoho, dvou dílů, ale u všech už je to na vzteknutí. A tím pádem i děsný žrout času. Pokud máte času dost, doporučuji. Zábava, poučení i strhující drama, to všechno v tom je. Dva zajímavé tematicky související tipy: Noční vizualizace leteckého provozu na Evropou na trubce a FlightRadar24.com, kde můžete online sledovat a identifikovat letadla, která vám právě prolétají vysoko na nebi nad barákem. Popřípadě i přistávání nebo start letadel z mezinárodních letišť, s online uváděním nárůstu rychlosti a výšky nad terénem – docela zajímavá hračka :-)

• 1.3.2014  16:25

Já nevím, co (téměř) všichni máte? Dokonce i ty, Brute?! (argensone :-)) Jste se asi ještě nikdy nerozváděli, že neumíte docenit ten vnitřní zápas a nehezká dilemata postav příběhu, že mám pravdu? Přitom Žilkovou a její ordinérní a nakřáplý hlas taky dost nesnáším... a Čenský mi jindy nesmí do baráku (a to ani v pohádkách!) Jenže, málo platné, tahle role ustrašeného blbce, který má pořádný čurbes v tom, co vlastně od života čeká, ta Čenskému sedla jako prdel na hrnec. Ohledně pana Menšíka - zachránit film a vytáhnout ho svým hereckým uměním nad průměr, to nepovažuji za ztrátu času, ale za záslužnou činnost ;-) Minimálně 50% za komediální stránku, poctivé čtyři hvězdy za drama.

• 1.3.2014  16:08

Chtěl jsem napsat dlouhý a oslavný komentář, ale nemám čím. Vilma mi vzala tužku! Schovala si ji do výstřihu a řekla mi: "Hledej, šmudlo!" Takže jistě pochopíte, že místo psaní komentáře jsem se pak celé odpoledne věnoval hledání té tužky...

• 1.3.2014  15:21
    Záplava (2007)

Ze dvou na tři hvězdy zvedám za to, že se to dá brát i jako hraný dokument o té skutečné protizáplavové hrázi, přehrazující Temži na okraji Londýna. Zajímavá apokalypsa, šikovně využité dobové záběry skutečných záplav v Anglii a pominu-li protivnou rádoby dramaticky cukající kameru (dtto přehnaně nervózní střih) a pár klasických nešvarů standardní šablony katastrofických filmů, bylo našlápnuto k docela zdařilé potopě (trochu cynické vůči nebohým Londýňanům, ale zaplavené to měli fakt pěkně :-). Pak vlna překonala bariéry na Temži, hlavní postavy filmu totálně zblbnuly a děj filmu se zvrhnul na prachsprostou komedii, pitomou jak od společnosti Asylum. (Teď si bezdůvodně skočíme z hráze do vln, však? A po Temži spolu s troskami připlouvají další a další hovadiny). Samozřejmě čert vem ty statisíce utopených, zato k jedné rodinné tragédii, opsané snad odněkud z telenovely, nám pěkně zahrajou, dramatické i tklivé melodie (jak z LOTRa). Škoda. Přitom matka příroda se zde opravdu činila, seč jí síly stačily. Jenže ani sebevětší přílivová vlna si očividně neporadí s velikými klacky , které jí pilně hází pod nohy katastrofálně blbý scenárista.

• 23.2.2014  15:13

Viděno vlastně omylem, původně televize měla běžet jen jako křoví. Výsledek? Rozdělanou práci jsem odložil a užíval si film. Solidní kriminálka, akční pasáže realistické a naprosto žádná hluchá místa mezi nimi. Veškeré postavy, ať už policisté nebo gauneři, přesvědčivé a naprosto ze života. A to říkám já, který asijské akčňáky dobrovolně nevyhledává! Asi je načase přehodnotit názor.

• 16.2.2014  19:13
    Pád (2006)

Tak nádherné příběhy jí vyprávěl a tak děsivou a hnusně sobeckou motivaci k tomu měl! Ve chvíli kdy mi to došlo mi běžel mráz po zádech... Jeho bezohlednost k malé Alexandrii mnou otřásla. S takovou jizvou na duši by se jí pak žilo hodně těžko, poznamenalo by ji to na celý život. Velice surový příběh o zneužití světa dětské fantazie.

• 9.2.2014  22:48

Stewe Irwin býval zábavný při chytání krokodýlů za ocas. Jeho pokus chytit za ocas válečné dějiny mi nepřišel jako dobrý nápad. Když jsem ho viděl, s jakou dětinskou radostí se (jako s prominutím nějaký čokl) přehrabuje v hromadě stehenních lidských kostí... je z nich přímo u vytržení a s radostí rozzářenýma očima nadšeně povykuje do kamery... Už jsem pak neměl důvod se o něho nějak bát, když v další scéně vesele třásl nevybuchlým, pořádně zrezivělým minometným granátem...

<< předchozí 1 2 3 4 5