troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 21.11.2017  21:48
    Nebezpečný člověk (TV film) (2017)

Televizní komedie o krejčím, který se vydává za atomového fyzika.

• 21.11.2017  21:30

Znovu jsem se přesvědčila, že Okno do dvora je pro mě nejlepší Hitchcockův film. Leta mu neubrala, spíš naopak. Pošmákla jsem si!!

• 21.11.2017  13:11

Z obou sérií pro mě dopadla lépe ta první. U druhé jsem měla celou dobu velký pocit nesoudržnosti a nevyváženosti. Nebylo tomu tak od počátku. Slibně se rozvíjející děj završil banální konec, dalo by se říct bez většího vyvrcholení.

• 21.11.2017  13:03

Slabší dějově, dobrá muzika.

• 15.11.2017  21:25

Natočené po revoluci, ale provedení jako před revolucí. Šeptalo se, kde se mělo křičet.

• 15.11.2017  14:52

Zatím nejsilnější díl celé série. Alespoň pro mě.

• 15.11.2017  12:53

Vcelku fascinující příběh, kterému chybí to podstatné - nějaké rozumné rozuzlení. Působí poněkud samoúčelně. Škoda.

• 14.11.2017  16:19

Napětí udržené až do konce.

• 13.11.2017  16:06
    Pirko (2016)

Součesný slovenský film kráčí vlastními cestičkami. Vždycky hodnotím odvahu vlastní svobodné výpovědi bez nějakých nároků na úspěch. Tou podle mě Pirko je.

• 13.11.2017  16:01

Pro mě tomu chyběla trochu údernost první a druhé epizody, ale pořád ještě silný zážitek.

• 12.11.2017  20:13
    Casino (1995)

Film, jehož hlavní téma a způsob zpracování je mi cizí.

• 12.11.2017  17:22

Vidělo znovu na Filmovém Tesáku 2017. Znovu si uvědomuji, že parodie nám prostě jdou, i ty animované.

• 12.11.2017  17:20

Zdařilá televizní parodie.

• 12.11.2017  17:18
    Babička (1921)

Zjednodušená verze, která není chronologická, spíš útržkovitá, předpokládá znalost předlohy. Babička není tak charismatická jako Terezie Brzková nebo Jarmila Kurandová, snímek je spíše zajímavý jako doplnění naší němé tvorby než jako divácký požitek.

• 9.11.2017  20:04

Krutě pravdivé.

• 9.11.2017  14:25

Umělecké zpracování klasické pohádky, které mě velmi mile překvapilo. Jak scéna a kostýmy, tak i choreografie a hudba velice pečlivě vybírány a sladěny dohromady. I po letech pastva pro oko a potěšení pro ucho. :o)

• 9.11.2017  12:56

Nanni Moretti se řádně vyřádil!! Komu se kdy podařilo být osobně přítomný při papežském konkláve kromě kardinálů? Nikomu!! Ale tady máte šanci být při tom!! A co víc - můžete být svědky, jak by to vypadalo, kdyby v té nejzásadnější chvíli zvolený papež svůj úřad nepřijal. Řada královských scén, od karetních vsuvek až po volejbalový turnaj!! Královsky jsem se bavila! Přitom nejde o nějaký podbízivý či účelový snímek (jak tu někteří nejmenovaní spekulovali, že jde o dílko financované samotným Vatikánem - to ani náhodou!! Z takového smyslu pro humor nikoho ve Vatikánu nepodezírám!!). Ono "co by se stalo kdyby" aplikované na správnou situaci ve správný čas a navíc velmi přitažlivých způsobem. Zřejmě to neocení davy, ale to je mi srdečně jedno. Ráda se podívám znovu s odstupem času!

• 9.11.2017  09:47

Strhující, ale podobně jako u Ptáků mi tam chyběla pointa.

• 8.11.2017  13:12

Mění se pouze rekvizity, podstata zůstává.

• 7.11.2017  21:35

Film si mě postupně svou poetikou a zvláštní atmosférou získal.

• 6.11.2017  13:45

Dobře natočený film, na který se dobře dívá, ale vlastně není důvod se na něj podívat podruhé. Pěkný, ale ne vyjímečný.

• 6.11.2017  12:30
    Hofrat Geiger (TV film) (1996)

Remake v duchu červené knihovny ... No nedopadlo to zase tak špatně. Starší verze z roku 1947 i mladší Mariandl z roku 1961 jsou postavené především na komediálních výkonech Hanse Mosera, lidové muzice a poetických záběrech. Nová modernější verze se soustředí převážně na hlavní postavy, skoro odpadla vedlejší dějová linka mladé dvojice, už není tak poetická ani komická, ale pořád má slušnou úroveň. Jako televizní film na deštivé odpoledne - proč ne?!

• 5.11.2017  21:42

Když jsem šla loni na zlínském Filmfestu na Olgu Hepnarovou, moc se mi do toho nechtělo. Nechtělo se mi do depresivního snímku. Navíc se překrýval s jiným filmem, který jsem vidět chtěla. Nyní s odstupem si to "sedlo". Pokud současní tvůrci sahají do minulosti, vždy se ptám, jestli není dost současných témat? V případě Olgy mi to ale nevadilo. O jejím činu se hodně mluvilo, ale nikdo púořádně nevěděl, proč to udělala. Vždycky to byla "ta ženská, co najela do lidí", jen málokdo z mého okolí znal její jméno nebo věk. A už vůbec nikdo netušil, co se jí mohlo odehrávat v hlavě. Zpracování poměrně náročného tématu se zdařilo. První polovina je téměž dokumentární nahlédnutí do Olžina života, nebýt jejich komentářů, jen stěží bychom odhadli, co si vlastně myslí. Poprvé se mi zdálo její okolí netečné. Teď vnímám za mlčením matky i působením psychiatra spíše bezradnost. Jde o zdařilou sondu do duše psychopata, která je nadčasová. Za mě nejvyšší hodnocení.

• 2.11.2017  23:05
    Maryša (divadelní záznam) (1996)

Na živo to bylo ještě lepší.

• 2.11.2017  15:59

Téma mě zaujalo, tak jsem si přečetla předlohu. Ale ... Kniha mě moc nezaujala, film ještě méně. Třeba se bude líbit někomu jinému.

• 31.10.2017  22:03

Zima na krku, na co se asi tak podívám? Že by na kovboje? Z Leningradu? Jo! Jo? Jo jo jo!!!

• 30.10.2017  22:37

Aspoň vybrali pěkný chlapy na který se dalo koukat ...

• 29.10.2017  20:56

Peter Solan si vybírá nosná témata, dokáže je dobře zpracovat, ale stává se mi u něj, že mi v konečné podobně vždycky něco chybí. To můj dojem z filmu, nevylučuji, že se časem rozepíšu víc.

• 24.10.2017  12:37

Někdy je mi to až líto, že podobné filmy nedokážu ocenit, když se většině tak líbí. S Batmanem se bohužel těžce míjíme. Nechť si to vychutná, komu to je to určeno.

• 24.10.2017  11:46
    Love (2011)

Mělo to svoje mouchy, ne že ne, ale zároveň to mělo i cosi do sebe. Jako vždy hodnotím u mladých tvůrců i skrytý potenciál a ten tu cítím hodně silně.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70