troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 24.9.2018  17:11
    DRAK, kterého netřeba se bát (TV seriál) (2018)

Přála bych si navštívit jediné představení tohoto úžasného divadla!! Doufám, že má česká televize v zásobě nějaké záznamy divadelních představení, moc ráda bych viděla třeba Beatles.

• 24.9.2018  14:23
    Psi (1979)

Myslím, že by filmu prospěla kratší stopáž. Není to špatné, ale neoslovilo mě to.

• 23.9.2018  21:41

Jsem trochu na rozpacích, co napsat. Na jedné straně převládají mírné sympatie, na tu druhou se mi vkládají výhrady jedna za druhou ... Říznost Pelíšku tvořili krom hereckého obsazení i dobře volené pasáže Petra Šabacha. Zatímco Pelíšky jsou silný poctivý bujón, Zahradnictví zůstává zatím tak trochu zeleninová polívčička. Sice chutná, ale něco jí tak trochu chybí.

• 22.9.2018  21:51

Přiznám se, že mě mnohem víc upoutala Anna Letenská než Věra Ferbasová.

• 22.9.2018  21:44
    Romy - La Rose (TV film) (2018)

Výjimeční lidé nebývají bohužel vyjímečně štěstní.

• 22.9.2018  19:38
    Zborov (1938)

Film se na první pohled tváří jako válečné drama, ale nelze nepostřehnout silný politický podtext. Trochu černobílé vidění (špatné Rakousko-Uhersko, hodní bratři Rusové ...) Překvapily mě tak silné tendence v roce 1938. Možná seje to jen můj dojem, ale dějová linka mi připadala plná klišé, závěr až nepřirozeně optimistický.

• 22.9.2018  12:23
    Klaun Am (TV seriál) (1984)

Krásná kombinace hraných scén s animací.

• 22.9.2018  12:22
    Nádraží (TV film) (1974)

"Mamí, ten vláček mi přinesl Ježíšek?" "Jistě drahoušku!" "A kdy si s ním budu moc hrát?" "Až si pohraje dedeček s tátou!!" S malou obměnou platí i zde. Miluju rodiče, kteří dětem dají dárek, ale pak je hlídají, aby si s ním hráli pokud možná co nejméně, aby ho nepokazili ...

• 21.9.2018  22:54

Film jsem chtěla vidět vlastně jen proto, abych si připomněla Davli 60. let, tedy jak si jí pamatuji z dětství. Ale překvapivě mě to chytlo! Mělo to spád, filosofii i vyhrocené okamžiky! Za mě dobrý!

• 18.9.2018  16:28
    Vévodkyně a kuchařka (divadelní záznam) (2018)

Už dávno vím, že Vladimír Javorský je jedním z našich nejlepších herců. Tato inscenace to je potvrzuje. Jediná nepatrná vada na kráse je sedět před obrazovnou místo na jevišti s plnou sklenkou a příborem v ruce.

• 11.9.2018  23:16

Jéjda jéjda, co to je za blbosti?! V mobilu by měl nějakou aplikaci, locus nebo c:geo, ale určitě by ta neměl víc jak jednu kešku. V kešce by byl učitě logbook, žáby s lokalizačním čipem těžko. Těšila jsem se na díl s geocachingem a místo toho z toho vzešel tenhle blábol.

• 3.9.2018  13:37

Manželsko-milenecko-přátelský mnohoúhelník, v jehož úhlech jsem se ke konci ztrácela ...

• 1.9.2018  15:10
    Polda - Probuzení (S01E01) (epizoda) (2016)

Au au au ... Skoro to vypadá, že chtěl někdo vyrobit školní příklad toho, jak to vypadat nemá. Scénář je nevěrohodný. Pokud by někdo upadnul na 20 let do komatu, určitě by po probuzení nešel do své staré práce, kde náhodou pracuje jeho kamarád, do hospody, kde je 20 let stejná servírka, do posilovny, kde potká starého známého ... Jeho ženy by nejspíš měla jinho chlapa, ale zřejmě ne kolegu z práce. Nebo by možná byla opět sama po nevydařeném vztahu. Spíš by byl sice protahovaný médii, ale nezaměstnaný, hospoda by byla zavřená nebo přstavěná na něco nového, z posilovny by byl sklad ... Kolik existuje v republice posilovan, které fungují na stejném místě 20 let? A kolik se v nich protočilo zaměstnanců?! Občanku a řidiák by měl propadlý, musel by dělat přezkoušení, potřeboval by nový zbrojní průkaz. Zřejmě by nečuměl na kávovar jako dement, ale otevřel by sáček s mletou kávou a udělal si lógr, jak byl zvyklý. Opravdu napsal scénář pan Holeček? Není náhodou z větší části převzatý z německého seriálu Der letzte Bulle? Zřejmě včetně prkených dialogů ... Nejsem příznivcem příliš dlouhých komentářů, nebudu to protahovat. něco přihodím k jednotlivým dílů. Pilotní díl nic moc.

• 1.9.2018  12:01

Když vidím jakýkoliv film, kde se vyskytují vandáci nebo chcete-li trempové, musím se smát. Ale kdo ví, třeba se takhle ti novodobí chovají, kdo ví?! Možná scénarista?

• 1.9.2018  08:30
    Magnolia (1999)

Skutečně drama? Něco mi uniklo? Asi se nechám vyreklamovat, mám podezření, že jsem nějaká pokažená. Jak jinak si vyvětlit, že film, který je tady 285. nejoblíbenější a figuruje v žebříčcích 500 největších filmů všech dob časopisu Empire a 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete, mě k smrti nudil a připadal mi nechutný. Možná bych to nějak vstřebala, pokud by mělo jít o komedii. Zbytečné plýtvání filmového materiálu a zbytečné plýtvání mého času. Mohla jsem mezitím přebrat shnilé brambory nebo vyklidit sklep. Tady opravdu nejsem cílová skupina. Abych byla konkrétnějí - nesourodá směsice, která v závěru nevyzněla jako kompaktní. Chybějící nápady nahrazuje sprška vulgárních výrazů. Pokud film figuruje v podobných žebříčcích, očekávala bych, že je něčím přelomový, bude přesahovat region, ve kterém byl natočený, bude nadčasový a dá se vidět několikrát. Magnolia z mého pohledu nesplňuje nic.

• 30.8.2018  22:38
    Gabriela (1941)

Mery Rosůlková potěšila, většinou jí znám už jako šedovlasou poťouchlou stařenku, tady působí ve svých 40ti letech velice mladistvě a elegantně. Mému srdci byla bližší než tragicky dramatická Marie Glazarová. Z mužských rolí potěšil Jindřich Plachta ve své úpřimně všední lidskosti a Vladimír Leraus jako galantní zchránce žen.

• 30.8.2018  09:24
    Prstýnek (1944)

Film, který si dobře pamatuji ze svého dětství a který mám čím dál raději.

• 29.8.2018  10:51
    Já a ty (2012)

Neodradilo ani neuchvátilo.

• 27.8.2018  23:16

Mělo to odpich, ale bohužel i předvídatelný scénář.

• 27.8.2018  11:05

Vždyť to říkám - Disney byl velké děcko a rád si hrál. Udělal z toho životní náplaň a vyšlo mu to. Nemusíme chodit daleko, i u nás existují podobní nadšenci, třeba pan Šikl, který vydělává na svá předražená hobby předraženým vstupným na svých atrakcích. Ale zpět k velkému Waltovi - jeho tvorbu i manýru považuji za ryze americkou, neoslovuje mě a nevnímám jí jako velký přínos pro lidstvo. Ale dokument o něm je natočený dobře.

• 26.8.2018  15:22
    Bambi (1942)

S každým dalším kusem od Walta Disneyho nabývám přesvědčení, že byl vlastně takové velké děcko a tvořil pro sobě podobné. Zvířátka sice mají reálný základ, ale musí být super roztomilá a supersladká, musejí se chovat tak trochu jako lidé, být dostatečně legrační, děj je spíš okrajovou záležitostí a musí ukápnout i nějaká ta slzička. Scény nemusí být reálné, ale musí být zábavné. A děťáka sedí s oteveřenou pusou fixovaní na obrazovce a cvrkají blahem do plínek (starší do spoďárů), rodiče a prarodiče je hladkají po hlavičce a říkají: "Podívej! To je pěkná pohádka!" Vysoké hodnocení přičítám skutečnosti, že většina diváků viděla Bambiho jako zmíněná cílová skupina, případně v roli rodiče, který je rád, že je od dětí na chvíli pokoj. Prostě hodně líbezný animák pro děti každé věkové skupiny, který nic moc nenabízí, ale pěkně se na to kouká.

• 26.8.2018  11:17

Film jsem hodnotila 1.12.2015, kdy jsem si s Woody Allenem ještě moc nerozuměla. Od té doby došlo k výzarnému posunu, jeho filmy vyhledávám a většinou se u nich výborně bavím. Tak jsem si znovu pustila Annie Hall, co to se mnou udělá s odstupem času. Musím říct, že mám raději jiné filmy, které mě oslovily, Annie Hall zůstává pro mě vzdálená, příliš chaotická, sice prošpikovaná dobrými hláškami, které Woody opravdu umí, ale jako celkem na mě film nefunguje.

• 25.8.2018  16:39
    Mrtvý muž (1995)

Jim Jarmusch mě začal bavit. Jeho originální (ne)western, který provází naprosto nepoetická hudba se nepodobá žádnému špageťáku nebo klasickému westernu. Jo, dostal mě!

• 21.8.2018  21:38
    Dubček (2018)

Jako velkou slabinu současných historických filmů vidím důslednou snahu zobrazit všechno "jak to doopravdy bylo", výsledkem je jakýsi pseudo hraný dokument, který nic nového nepřinese. Místo plnokrevného dramatu vznikne slabý odvar čehosi, co spíš uspává než zaujme.

• 20.8.2018  20:16
    Big Ben - Smrt překupníka (TV film) (1997)

Dívat se na Bulle von Tölz v češtně je jako přeložit Slovácko se nesúdí do Hochdeutsch. Překladem to ztrácí polovinu vtipu a vlastně to, proč se na to občas dívám. I když máti Berghammerová drmolí, že jí někdy není rozumět ...

• 20.8.2018  12:04
    Vzpomínka na Karla Kryla (koncert) (1995)

Mám ráda Nohavicu i Kryla, ale je to nezvyk slyšet Karlovi písničky od někoho jiného.

• 19.8.2018  22:53
    Doznání (1970)

Nabízí se mi srovnání s polským Výslechem, který je mnohem osobnější, emotivnější a svižnější. Tady se člověk přes vážnost tématu nemůže ubránit zívání, poslední třetinu už jsem spíš protrpěla.

• 17.8.2018  17:30
    O otci (2016)

Pěkně natočený kraťas.

• 15.8.2018  21:04

Musím přiznat, že i toto zpracování si u mě našlo své místo. Nebylo to hned, dala jsem si na čas a podívala se znovu a s odstupem. Léa Seydoux je mnohem víc sexy než Jeanne Moreau, Buñuel pojal Deník komorné mnohem víc jako sociální drama, Benoît Jacquot je hravější, vkládá víc citu.

• 13.8.2018  22:38

Vzpomínám si, když jsem před lety natrefila na nějaký film Woodyho Allena, říkala jsem si páni! Tohle je komedie? Co je na tom tak senzačního? Jenže jak šel čas a já viděla víc a víc filmů tohoto něžného neurotického zmatkaře, zadral se mi tak nějak po kůži. Dnes můžu říct, že mě baví, inspiruje a že mu rozumím, byť jsou jeho filmy ryze americké ... :o) Dokáže si vybrat téma i herce a přesně ví, jakou atmosféru chce navodit. Dokáže napsat dialogy, ale zárověň herci pod jeho vedením hrají i mimikou. Ano, tenhle kousek mě potěšil, osvěžil a přinesl mi kousek moudrosti zajímavého filmaře, herce, reřiséra, scénaristy, milovníka žen a dobré muziky. Howg!

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85