troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 21.2.2018  10:39
    Na cestě po Barceloně (TV film) (2011)

Osobně bych vyměnila fotbal za Gaudího.

• 21.2.2018  10:38
    Opustit Angkor (TV film) (1999)

Pěkné barevné obrázky, ale komentář spíše neucelený.

• 20.2.2018  21:10
    Rozkoš (2013)

Originální způsob vyprávění, bohužel se mě osudy hlavních hrdinů nedotkly, jako bych stála za tlustým sklem a dívala se z dálky. Třeba Rozkoš ocením víc napodruhé. Ale tvorba Jitky Rudolfové mě zajímá, i když se zatím míjíme.

• 18.2.2018  21:29

Vtipné! Tentokrát se dá OTD věřit.

• 18.2.2018  21:23

Nejsem fanda akčních thrillerů, nevadí mi černý humor, ale nemusím u toho mít rozmašírované lidi a hořící auta. Nevadí, nadšených diváků tu má dost.

• 18.2.2018  13:59
    Zmije (2006)

Ponuré, v tempu, dobré herecké obazení a oficiální text distrubutora opět mimo mísu. Nešlo zrovna o strhující podívanou, ale v daném žánru slušný průměr.

• 16.2.2018  17:15

Lasseho Hallströma tak trochu podezírám, že je zakuklený romatik. Nemá potřebu diváka zabavit, jako spíš rozbrečet. Ty dojemné příběhy jsou ovšem tak líbivé, až jsou na hrně kýče. Rpzdělení do pěti příběhů by mohlo fungovat, ovšem neúměrné délka jednotlivých epizod tento nápad trošku shazuje. Nenabízí žádnou převratnou hloubku. Jako příběh pro deštivé odpoledne to nemusí být špatné, hlavně pro ty, co mají chuť si pobrečet.

• 16.2.2018  14:48

No trošku to bylo cítit naftalínem, ale dalo se!

• 15.2.2018  23:39

Filmy, který sice nezískal ceny, ale určitě by si je zasloužil. De Niro i ostatní byli natolik přesvědčiví, že jsem jim to ochrnutí věřila. Ondříčkova kamera skvělá. Film, který mohu bez výhrad doporučit.

• 15.2.2018  20:16

Gruzie mě zajímá už dávno. Uchvátila mě jejich historie a v dokumentu i gruzínský tanec.

• 15.2.2018  11:59
    Vzteklina - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2018)

Asi nejsilnější díl, který už částěčně odhaluje, ale ještě nedává přímé odpovědi, Okruh se zužuje, divák už dokáže tipovat možného pachatele i motiv.

• 15.2.2018  11:58
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Po slibném rozjezdu přicházela pěkná gradace. Příběh byl uvěřitelný, pomalu se zaplétal i rozplétal zároveň. Přesah minulosti do současnosti také zdařilý. Hádek místy působil až zbytečně slušňácky. Ovšem jeho zapojení se do případu už mírně přitažené za vlasy bylo. V reálu si jen stěží dokážu představit, že by si ho vyšetřovatelé takto pustili k tělu. Samotný závěr pro mě znamenal zklamání. Nechci rozebírat proč, vyzrazovala bych zápletku. Série určitě stojí za vidění, nudit se nebudete. Pro tvůrce může být zpětná vazba inspirativní při další tvorbě.

• 15.2.2018  11:51
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Dobrý rozjezd, stupnující se napětí, závěr, který měl být vyvrcholením je spíše zklamáním. Nevadí mi, že jde příběh hluboko do minulosti, zvěrstva se samozřejmě děla. Ale nezdá se mi, že by někdo byl schopen žít takovou dobu s nenávistí, aby se pak stal vraždícím psychopatem.

• 14.2.2018  17:30

Kdo mě aspoň trochu zná, ví, že jsem milovnice černobílé fotografie a starých časů. Před akcí upřednostňuji atmofséru, ocením jenmý humor, nevadí mi pomalejší tempo a hlavně, film nemusí být ukecaný, aby se mi líbil. Prázdniny pana Hulota tohle všechno mají. Humor je jemný, obejde se beze slov, hudba navozuje pohodovou atmosféru, příjemná nostalgie se line zvolna. Víc než o nějaký příběh jde řadu drobný skečů, které spojuje postava pana Hulota a krásy francouzského pobřeží.

• 14.2.2018  17:18
    Bláha a Vrchlická (TV film) (1991)

Po revoluci panovala euforie, konečně se mohlo točit bez cenzury. Jenže postupem času se ukázalo, že do šuplíku skoro nikdo nepsal a jak na divadle, tak i ve filmu se nové kusy rodily jsn stěží. Diváci se nabažili zahraničních a trezorových filmů, o televizní inscenace už nebyl takový zájem. Příběh je spíš chudičký na akci, konec předvídatelný, ale komorní scéna umožnila vyniknout oběma protagonistům. Oba byli úžasní. Bydžovské jsem věřila, že houby vidí a z Hanlíka ten chlast táhnul i z obrazovky.

• 12.2.2018  22:44
    Otello (1986)

S postupem času doceňuji operu Tady navíc velice slušný záznam divadelního představení s kvalitním zvukem a pěknou kamerou, to se vždycky nepodaří. Dneska jsem si to vychutnala!!

• 12.2.2018  19:57
    Život je ples (TV seriál) (2012)

Seriály moc neprožívám, ale na druhou stranu se snažím sledovat současnou českou televizní tvorbu. Tady jsem velice ocenila natáčení v mých milovaných Slapech. Scénář spíše slabší, pěkná herecká příležitost pro Bereniku Kohoutovou.

• 12.2.2018  19:51
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Byť Andrea Sedláčková neopomíjí opakovaně zmiňovat, že její filmy s Renatou Soukupovou nesou přísně biografické, to podstatné vycházé z jejich osobních zkušeností. Ta potřeba vyrovnat se s vlastní minulostí je z toho bohužel až příliš patrná. Přesto má film hodně zajímavého. Oldřich Kaiser se tentokrát nestylizoval ani nepřehrával, podařilo se vybrat talentované holčičky, Evě Josefíkové to slušelo ... :o)

• 12.2.2018  19:21

Uher pro mě zůstává zajímavým režisérem. U jeho prvních filmů platilo co film, to originální kus. Tady střídali silné momenty ty slabší. Hodně se mi líbil Ladislav Lakomý, potvrzuje to moji doměnku, že dorbý režisér neumí natočit vyloženě špatný film. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že šlo o film na zakázku, kterou nelze odmítnout.

• 9.2.2018  17:00

Stanley Kramer umí točit dramata. Rodilý mexičan Anthony Quinn je skvělý Řek i Ital!!

• 6.2.2018  23:44
    Fotograf (2014)

"Ve všem je stejné množství dobra i zla."                                                                                                                         Fotograf mě přibil k židli, jako to před časem dokázala Malá Moskva. Je patrné, že se Waldemar Krzystek srovnává se svou osobní historií, téma rusko-polského násilného nažívání je v něm hluboce zakořeněno. Ke zpracování si vybírá silné motivy. V Malé Moskvě to byl milostný příběh s přesahem do současnosti ve vztahu otce a dcery, Fotograf popisuje přerod milého bloďatého málčika v lidskou zrůdu Kam vkročí, zanechává krvavou stopu ... Pomocí flashbacků dává pomalu proniknout pod povrch. V jeho příbězích převládají silné ženy a zranitelní muži. Kostlivce ve skříni nemá jen Kolja ale i Lebiadkin a Nataša. Právě to vyřčené i lehce nastíněné mezi hlavními vyšetřovateli dodává příběhu lidskosti a uvěřitelnosti. Polská filmová škola ještě nezgynula! Luxusní podívaná!

• 6.2.2018  20:52
    Pohádka o touze (TV film) (1991)

Pohádka, která se mi líbila díky výtvarnému pojetí a tklivé hudbě. Vizuální složka převažuje nad příběhem, zrovna mě to tak nějak sedlo do nálady.

• 6.2.2018  20:25

Smekám.

• 6.2.2018  15:56

Přivřela jsem obě dvě oči a hned to bylo lepší ...!

• 5.2.2018  22:13
    Amadeus (divadelní záznam) (2018)

Byť stejný scénář, vyznívá divadlení Amadeus příznivěji než Formanův film.

• 5.2.2018  14:08
    Mustangové (1961)

Rozporuplné pocity. Sice mi celkem medí silné mužné typy, zato nemám žádný vřelý vztah k blonďatým naivkám. Stále ještě zastávám názor, že Marilyn Monroe sice dobře vypadala, ale hrát moc neuměla. Spíš uměla jenom jednu polohu, jedno v kterém filmu se objevila. Spoiler: Těm koním se nahánění ledadlem moc nelíbilo, skoro bych si typla, že to hříbě málem uštvali. A hřebec si na bondage asi moc nepotrpí ... Nová sportovní discipnina jízda na podrážkách za koněm s lasem kolem krku je mi odporná. Konec spoileru. Kombinace Akční/Drama/Romanický příběhu moc neprospěla. Konec měl být tím nesilnějším dojmem, ale rozpliznul se do sladkobolného plácání. Dojem z filmu dto dost pokazilo. Rozporuplné až do konce.

• 4.2.2018  20:22

Film, který je mnohem zajímavější dobou vzniku a hereckýn obsazením než dějem. Technická kvalita je zhoršená ve zvuku i v obraze. Výrazný a nepřehlédnutelný je Ferrdy Víšek, který má Buriana okopírovaného k dokonalosti. Marvan dostává poměrně málo prostoru, stejně jako Theodor Pištěk, který je spíš takovým okořeněním. Lída Baarová oproti tomu dostává prostoru dost, ale neumí ho správně využít, působí spíš toporně. Zato si zahrála po boku své maminky Ludmily Babkové. K vidění jsou herci z éry němých filmů. Neužijeme si ani příliš horské atmosféry, většina děje se odehrává v interiérech. Převedení divadelního scénáře do filmové podoby se příliš nezdařilo, dnešního diváka toto dílko asi příliš nenadchne.

• 4.2.2018  16:34

Barevná pohádka pro dospělé. Na můj vkus příliš naviní a vyumělkované.

• 4.2.2018  14:46
    Film o filmu: Jako nikdy (TV film) (2013)

Jako nikdy je film, který mě zasáhnul. Film o filmu jsem viděla až s odstupem času, ale ne rozdíl od jiných podobných krátkometráží dává opravdu nahlédnout pod pokličku.Uvítala bych komentář od sénáristky.

• 2.2.2018  14:56

Když jsem si pustila pro mě naprosto neznámou komedii Tři kamarádi, říkala jsem si, co to asi bude. Rok vzniku nic nenapověděl, mnohem zajímavější bylo obsazení. Ale jaké mě čekalo příjemné překvapení!?! Výrazný dobový snímek plný příjemné muziky a krásných postav! Z ženských postav zazářila pěvecky i pohybem krásná Manon Chafour! Škoda, že nedostala u českého filmu mnohem větší příležitosti. Nesmírně zajímavý ženský typ! Ne tak chladná jako Lída Baarová, ale typově jasná famme fatale. Irena Kačírková je ve své první roli nepříliš výrazná, ostatně dámy zde tvoří spíš jakýsi módní doplněk. Hlavní dějová linka je ryze mužská záležitost. Zde suveréně vévodí Lála Pešek. Jeho humor je ovšem především slovní a elegantní, zato Jára Kohout se opravdu po všech stránkách vyřádil!! Potěší dobové žertíky (žvýkací pryž nabízená panu generálnímu nebo předstíraná tykačka po vyslechnutí telefonního rozhovoru ...). Krásná je i Peškova telofonní scéna, zdá se jakoby vypůjčená od Wericha, ale zde v provenení onemanshow. onemanshow.Tématicky zapadají Tři kamarádi spíše do prvorebublikové tvorby. Za sebe mohu jen a jen doporučit.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75