troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102
    • 21.4.2020  22:00
    Poldové a nemluvně (TV seriál) (2020)

Zpočátku jsem byla skeptická, ale postupem času jsem se dívala s chutí. Některé díly byly slabší, ale jako celek to ušlo. Jenom ta znělka ála Pavel Celta - asi ho Jiří Hájek slyšel moc často v rádiu ...?

• 21.4.2020  19:05

Po Zahradách a Houbách konečně poloha, která Pepovi svědčí, je civilnější, vyzrálejší a mnohem příjemněji se na něj kouká.

• 21.4.2020  18:50

Chci zpátky Michálka, který natočil Zapomenuté světlo a Sekala!! Kde je?!!

• 17.4.2020  11:25

15.4.2020 Na Marii-October jsem se těšila. Podobný námět jako u Pikniku (Tv film 2014), ale zoruzlení je jiné. Průběh jsem tak nějak očekávala - že bude podezřelý každý, včetně Marie a posluhovačky. Přesto byl vývoj velice zajímavý, dobře napsané figury. Komorní drama, jaké mám ráda!

• 5.4.2020  12:29
    Učitel - Série 2 (série) (2017)

Asi nejslabší z celé druhé série byl první a poslední díl. Díky lehce otevřenému konci je dle mého mínění zaděláno ještě na trojku, tak jsem zvědavá na pípadné pokračování

• 3.4.2020  14:50
    Péril blanc (TV film) (2017)

Na tomto cyklu jsou víc zajímavé lokace než krimi.

• 31.3.2020  19:52
    Hvězda (divadelní záznam) (2020)

Mám ráda divadlo, Evu Holubovou i Patrika Hartla. Doufala jsem, že půjde o záznam z dřívější doby. když jsem se dověděla, že to bude bez diváků, napadlo mě, co to asi bude. Je to jako bych četla pohádky prázdným postýlkám, když jsou děti u babičky ... První polovina mi připadala taková jalová, v druhé polovině se to rozjelo trochu víc.

• 31.3.2020  11:45

Každý ne. Ta prvoplánovitost uráží intelekt diváka. Mělo by to být sexy, ale je to bezpohlavní a sterilní. Každý "Inga Lindström: blabla" se může odehrávat vlastně kdykoliv, firurky se posunují podle předem určeného schématu, k tomu vám pustí tzv. "romantickou" muziku a další ... (dosaď si sám) je na světě.

• 30.3.2020  21:43
    Město bohů (2002)

Tenthle film se mi hodnotí špatně, podobně jako tarantinovky a gansterky. Násilí mi prostě nedělá dobře. Mohla bych hodnotit jen formu, ale ani do toho se mi nechce pouštět.

• 30.3.2020  00:07
    Tlumočník (2018)

Z té dvojice mě víc zaujal Peter Simonischek, jeho figura byla zajímavější než bolestínský překladatel, i když jí Menzel ztvárnil dost přesně.

• 29.3.2020  23:43
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Přes pomalejší rozjezd se příběh dostává od druhého dílu do tempa, které mu vydrží až do konce. Drsná hudba se hodí k drsnému tématu, tady byla nepříjemná až moc, ale nutno říct, že to silně podtrhlo napjatou atmosféru.

• 25.3.2020  01:34

Raději se na to vyspím ....

• 23.3.2020  17:25
    Durrellovi - Série 1 (série) (2016)

Kdybych opakovaně nečetla knihu, asi bych byla v hod nocení vlídnější. Celkem bez problémů bych unesla úpravy v ději, ale vadila mi jiná charakteristika postav, než je v knižní přeloze.

• 23.3.2020  12:27
    Zrádci - Den pravdy (E05) (epizoda) (2020)

Asi největší mazec byl Holubí dům ve vietnamštině!

• 23.3.2020  12:18
    Barokní srdce Evropy (TV seriál) (2020)

Přiznám se, že baroko nepatří zrovna mezi má oblíbená období, takže jsem na na nový ucelený dokument opravdu těšila. Zpořátku mi to připadalo jako přínosné, postupem času se začaly ukazovat slabiny. Trochu to připomíná odborné knihy dnešní doby - hodně barevných obrázků na křídovém papíře, ale člověk se vlastně nic nedoví. Po skončení seriálu není divák o nic moudřejší, než byl na začátku. Podivné rozčlenění mě iritovalo asi nejvíc. Pochopila bych chronologické řazení od raněbarokních staveb až po ty inspirované barokem. To neustálé přelétání od objektu k objektu, aniž by se tvůrci aspoň některým věnovali důkladně. Myslím si, že Česká televize by měla díváky hlavně vzdělávat. Kochací nicneříkající dokumenty bych přenechala komerčním televizím. I přes vysoké hodnocení je pro mě seriál zklamáním.

• 20.3.2020  13:59

Další průměrná detektivka, kde je největší hodnotou vybraná lokace.

• 19.3.2020  12:05

Václav Kubásek si liboval v zajímavých předlohách. Zvláštní je, že se k tomuto tématu po letech znovu vrátil. Nejde o žádné super dílo, ale přesto potěší výborné herecké výkony.

• 17.3.2020  16:53

Příliš mnoho bratří, příliš málo blues. Myslela jsem si, že je v Americe zvykem pouštět předtočený smích, aby diváci věděli, kdy se mají smát.

• 17.3.2020  15:07
    Rodina (2010)

Je to už pár let, co jsem si oblíbila skandinávskou kinematografii a vždycky mě potěší, když kápnu na nějaký pěkný kousek.

• 12.3.2020  20:11
    Vítej, Kaniusho (TV film) (2011)

Tu komedii jsem neznaznamenala,.

• 10.3.2020  19:48

Smutná sonda do života mladého páru. Aneb nic není tak, jak to na první pohled vypadá.

• 9.3.2020  22:43

Au, to bolelo ...!

• 7.3.2020  16:23

Tohle je přesně typ filmů, který mě baví. Je osobní a osobitý. Má nadsázku. Je vtipný, ale netlačí na pilu.

• 7.3.2020  12:01

Film, kterému jsem se dosud úspěšně vyhýbala. Ale byla jsem v dobré náladě, řekla jsem si, dám tmu šanci a budu velkorysá. V skrytu duše jsem doufala, že to přece nebude tak špatné, jako je zdejší hodnocení ... Myslím si, že jakýkoliv rozbor je plýtváním času. Do očí bolela červená barva (byl to záměr nebo laciný materiál?), uši si ani na chvilku neodpočinuly, všeho bylo tak trochu moc.

• 7.3.2020  11:07

Nejsem si zcela jistá, zda by křepelka bezvýhradně souhlasila se soudružkou textařku, zřejmě k tomu neměla příležitost. Možná nezhynula bídně hlady, ale každopádně přišla o bejvák. Ale o tom Partyzánská stezka není. Je o nadšení ostravských pionýrů, které se s největší pravděpodobností nikdy nekonalo, je pouze ve scénáři soudruha Josefa Picka, který figuruje na listině spolupracujících s StB, Že by omylem? Přes jasnou snahu propagovat Pionýr a oslavovat partyzány je film nesmírně zajímavý. Je totiž časovou konzervou se vším všudy. Nejen díky dnes již neexistujícím reáliím, ale především myšlením tehdejších tvůrců. Filmová řeč má nesmírnou sílu, to si soudruzi velice dobře uvědomovali. Agitační filmy byly vesměs přehnaně optimistické, plné pozitivních nakažlivých písní a byly jedno společné - nebyly reálné. V nich mohli soudruzi snít o světě, který měl být, ale nikdy nebyl. Přes tento jasný plán se podařilo Kaněrovi odvést slušnou profesionální práci.

• 6.3.2020  01:25

Já se nestačila divit!! Tohle bylo co? Bouše na dovolené nebo Hercule Poirot v Karlově studánce?

• 3.3.2020  23:28
    Závěť (2007)

Opět chaotická taškařice, jak je u Kusturici zvykem.

• 3.3.2020  23:24

Komentář později

• 3.3.2020  16:32

Kdyby nebalo Challenge tour, možná bych se k tomuto kousku ani nedostala, Leč v rámci 30 dní se světovou kinematografií jsem si sestavila pestrý jídelníček složený převážně z toho, co nabízí kabelovka. Nejjistějším zdrojem se stal jednoznačně film Europe. Spolu s Ulicí v Palermu zatím nejzajímavější snímek.

• 3.3.2020  12:57

Platforma nebyla špatná, provedení pokulhávalo.

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102