troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 15.11.2018  18:35
    Občan (2017)

Kdo je v nouzi největší, dokáže pochopit nouzi jiných.

• 15.11.2018  16:10

Někdy je mezi bratry daleko, i když jdou tesně vedle sebe. Velké drama na malé ploše.

• 15.11.2018  14:43
    Ohnice (TV film) (1968)

Vášeň si představuji docela jinak. Radovan Lukavský je smypatický charakterní herec, ale svou vyzáží a projevem mi jako milovník nebo chcete-li osudový muž příliš nesednul.

• 15.11.2018  14:34

O tři roky starší snímek Před soumrakem se mi hodně líbil, čišela z něj taková sexy živočišnost, trochu hravá, ale ne naivní, otevřenost vůči sexualitě, ale ne perverznost. Jako by se tu Delpy naučila, jak se to má dělat, aby to mělo úspěch a teď si to vyzkoušela ve vlastní režii. Miluji autorské filmy, kdy si režisér sám napíše scénář a ještě ztvární hlavní figuru, ale není to vždy záruka úspěchu. Někdy je zapotřebí mít dobrého dramaturga, který vznese námkitky, pomůže vzájemná cenzura od kolegů, vyposlechnou si co na to říkají druzí a někde trochu ubrat. Taky toho bylo moc, místo otevřenosti to zabíhalo do vulgarity, vtipy měli rozesmát, ale vzbudily často spíš povytažení obočí. Vždycky jsem si myslela, že mám ráda francouzský humor, ale zrvona tahle sorta do něj nepatří. Delpy je krásná ženská a dokáže mít šarm, moc nechápu, proč si napsala roli takové ... ehm ... protivné blondýny, když tomu přičtu, že postava Jacka v podání Adama Goldberga mi byla krajně nesympatická, vyjde vám z toho, jak se mi asi líbil tento film.

• 14.11.2018  19:45

Tak tady jsem se nechytala od začátku ...

• 14.11.2018  19:39

Pro mě příliš dlouhá stopáž. Ke konci mě to unavovalo.

• 14.11.2018  19:37

Asi jsem si na Hvězdné války dostatečně zvykla, zpočátku sjem ocenila perfektní vizuál, ale jak se rozbíhal příběh, začala jsem se ztrácet a můj zájem upadal.

• 14.11.2018  19:03
    Návod k vraždě (TV film) (1998)

Vyvíjelo se to slibně, ale čekala jsem nějakou gradaci a pecku na závěr, ta se bohužel nekonala.

• 14.11.2018  17:37

Začnu pozitivně - Jane Fonda vypadá na svůj věk výborně. Dokument jí dává hodně prostoru, stejně tak jejím přátelům. Uvítala sjem, kdyby dostal prostor i někdo z jejich kritků. Vždycky jsem jí měla zafixovanou jako schopnou herečku, přiznám se, že po tomto dokumentu mé sympatie k ní poněkud klesly. Nemohu se urbánit dojmu, že nepřestává hrát a staví se do lepšího světla. Podle toho, o čem mluví a jak mluví to vypadá, že jí zaleží především na ni samé, její aktivity ve mě budí dojem, že si potřebuje neustále dokazovat, že je dobrá, uznání je pro ni hodně důležité. Jinými slovy byl dokument k něčemu dobrý, poodhalil skutečnost.

• 14.11.2018  11:27
    Meurtres à Dunkerque (TV film) (2016)

Kam se poděl francouzský šarm? Mělo mě varovat, že jde o televizní detektivku.

• 13.11.2018  20:32
    Milada (2017)

Pokud tento film budí studené emoce jako pod skleněným poklopem, je něco špatně. Film o velké ženě, ale bohužel ne velký film.

• 13.11.2018  20:02

Přírodní krásy Ameriky obdivuji, její kultura a způsob života mi zůstavají cizí. Namůj vkus příliš mnoho času v kasinu a málo v přírodě.Víc bych ocenila něco ze života v indiánských rezervacích.

• 13.11.2018  18:38
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

nerada hod notím první díl čehokoliv. Pro mě je to rozjížďka, hodně záleží, co bude pokračovat.

• 13.11.2018  14:39

Tady mi to připadalo hodně překombinované.

• 12.11.2018  21:49
    Trpaslík - Pondělí (E01) (epizoda) (2016)

Nestává se mi to až tak často, že byhc se znovu dívala na seriál, který mi napoprvé připadal průměrný, ale stalo se. A musím říct, že jsem se bavil i přesto, že už jsem to viděla.

• 12.11.2018  16:24

Dobře napsaný scénář.

• 12.11.2018  16:18

Příběh je originální, jenom Monika Vitti mi v hlavní rolí nesedí. Škoda, že nebyla obsazená Sophia Loren nebo Anna Magnani, to byl byl jiný herecký koncert!

• 9.11.2018  22:54
    Alibi pro vraha (TV film) (2003)

Konečně detektivka, kde neteče krev proudem a nemáte od začátku pocit, že už jste to někdy viděli.

• 9.11.2018  14:34

Scénář, který je sice komplikovaný, ale ne překombinovaný.

• 9.11.2018  11:35
    Sesternica Beta (TV film) (1978)

Rozvláčné

• 9.11.2018  10:46

Pro mě je opravdu podobných filmů škoda. Sice jsou děsně známé a oblíbené, objevují se v žebříčcích nejlepších filmů, ale pro mě jsou to stejně pohádky pro dospělé, u kterých se úspěšně nudím, buď je vypínám, nebo je přetrpím do konce, abych konstatovala, že mi nic nového nepřinesli. Možná mají nějakou hloubku, do které jsem ještě nepronikla. Vizuál ano, příběh slabý. Sorry.

• 9.11.2018  00:50

Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, ale stalo se. I přes dlouhou stopáž se podařilo udržet napětí bez zbytečné vaty.

• 8.11.2018  14:56
    Dunkerk (2017)

"To je příliv." "Jak to poznáte?" "Připlouvají mrtvoly." Profesionálně natočený film, pro mě bez emocionálního přesahu.

• 8.11.2018  09:46
    Satyricon (1969)

S Fellinim se ne vždy potkáváme, jeho tvorba je obtěžkána spoustou filmové ukecanosti, která příběh zhutňuje a činí ho tak těžko stravitelným. Vrstvení barevitých obrazů na sebe způsobí, že je divák sice nasycen barvou, ale nepamatuje si jediný obraz. Hodně záleží na rozpoložení diváka a jeho schopností na tuto složitost přistoupit. Mnohem sofistikovaněji to vyjádřili kolegové Marigold a gudaulin.

• 7.11.2018  23:06

Tohle se krutě nepovedlo. Možná je předloha skvělá a dobře se čte, ale zfilmování jí bohužel neprospělo.

• 7.11.2018  15:49
    Odnikud (2017)

Ocenila jsem napětí, které se urdrželo během celého filmu. Nebyo to špatné, ale jednou stačilo.

• 7.11.2018  10:46

Zaokrouhluji nahoru, pro mě zatím nejlepší díl. Možná díky tomu, že nerozumím šermu, odborník by třeba našel nějaké ty nesmysly. Základem seriálu je lidský příběh a charisma Davida Matáska, kterému role sedne. Kriminální příběhy jsou slabé, herecké výkony průměrné.

• 6.11.2018  23:33

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Za zmínku stojí snad jen anděl v podání Niny Divíškové.

• 6.11.2018  12:50
    Jestřábi (1988)

Timothy Dalton má zajímavou tvář, agent 007 by mu slušel. Filmů na stejné téma bylo natočeno několik, jako první jsem viděla ty mladší. Tady by se slušeno ocenit originalitu tématu, film ztrácí na faktu, že mladší btarříčci jsou hvězdně obsazené a více hrané tudíš známější. Nebylo to špatné, ale jenou stačilo. S označením "kvalitní propadák" souhlasím.

• 5.11.2018  23:09
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Pokud se jako scénarista objeví Jiří Stránský, je jasné, že to nebude žádná bžunda. Zde se povedlo nastínit komplikovanost vztahu po odloučení.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87