troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 23.5.2018  22:46

Po výborných filmech Nikdo nic neví, Zelená knížka a Rodinné trampoty oficiála Tříšky natočil Josef Mach jen průměrný film, ze kterého si z dětství pamatuju akorát to splétání housek na závěr. Nevadila by mi poctivá agitka, ale tohle mám být komedie a není tu nic humorného ani úsměvného. Černý svět se potkat s bílým jen okrajově, z každého jsme viděli letem světem jen nepatrně, takže ve výsledku máme jen průměrnou šeď bez lidského příběhu.

• 23.5.2018  11:37

Všechna bída světa. Tak by se mohl jmenovat podtitulek filmu podle předlohy Jaromíry Kolárové. Už sjem zmínila, že jí považuji za velkou spisovatelku a také velikou soudružku. Zastihla mě noc to jen potvrzuje. Jakoby se autorka potřebovala vypovídat ze svého přesvědčení. Bigotní matka, které vykala, táta, kterého nepoznala, kněz, který osahává děti, bezpráví v práci, v koncentráku ... Celé je to takové až příliš koncentrované. Snímek může být úderný, i když není ukrutně dlouhý. V tom vidím hlavní slabinu snímku. Byl tak obsažný, až sám sebe zahltil. Každý máme v sobě nějakou únosnost a když je toho moc, prostě vypneme. Překvapuje mě, že si zrovna tohhle Juraj Herz nepohlídal.

• 23.5.2018  08:46
    Sloni žijí do sta let (TV film) (2003)

Hodnocení tohoto dokumentu se odvíjí od toho, zda má člověk rád vzpomínkové pořady a návraty po letech nebo ne. Já je ráda mám.

• 23.5.2018  08:33
    Kolem Mileny Jesenské (TV film) (2018)

Zajímavě zpracovaný dokument o zajímavé ženě.

• 20.5.2018  18:41
    Princezna za dukát (TV film) (1991)

Kdyby to nebylo tak mravokárné, přidala se špetička humoru a nekončilo to tak příšerně pozitivně, mohla to být docela zajímavá pohádka.

• 20.5.2018  18:38

O fous víc napětí a mohl to být krásný pohádkový horor ...

• 20.5.2018  16:30

Řekla bych, že Němci nemají na rozdíl od nás problémzpracovat svou historii včetně problematických okamžiků ve filmové tvorbě. I když je to někdy jen v rámci televizního filmu.

• 18.5.2018  15:10
    Prach (2015)

Pokus mladého režiséra natočit artový snímek. Jsem příznivcem nové vlny, mám ráda artové filmy a nikterak mi nevadí pomalé tempo vyprávění. Ale to podstatné nesmí chybět - totiž to nitro. Do filmu tvůrci dokáží vložit jen to, co mají sami v sobě. Obsazení neokoukaných tváří vidím jako plus, ale úsporné dialogy musí správně vyznít a tady už trochu narážím na prázdnotu místo avizované niternosti. Situaci mohu zažít, leč to samo o sobě ještě není záruka, že jí dokážu přetlumočit, sdělit, vykreslit na velké plátno. Rozhodně nechci být jenom kritická, jako debut vyznívá Prach nadějně, další snímky Víta Zapletala si nenechám ujít.

• 17.5.2018  18:32

Geiální spojení mezivztahových problémů i mezietnických vztahů v kombinaci s generační výpovědí. Tohle všechno a ještě mnohem víc. Fassbinder si příliš neláme hlavu, jak co divák přijme a jak mu to co nejlépe naservírovat. Nahrne na nás emoce a nečekané situace, aniž by řešil, jak to divák zpracuje, udělá to zcela přirozeně. U jeho filmů nemám pocit, že už jsem něco podobného (asi 100 ×) viděla. Nevybírá si do hlavních rolí krasavce ani líbivá témata. Možná je mu i jedno, kolik mu film vydělá a na které příčce pomyslného žebříku se umístí. Prostě točí. A dělá to dobře.

• 17.5.2018  12:35
    Jedna navíc (1995)

Knihy Donalda E. Westlaka se dobře čtou. Na filmy podle Donalda E. Westlaka se špatně kouká. Jsou totiž průměrné, není vnich nic nového a za chvíli zapomenete, že jste je viděli. Doporučuji přečíst knihu a film vynechat.

• 14.5.2018  21:59

Přes silný politický podtext je v popředí lidský příběh. Martin Hollý mě opět přesvědčil, že je skvělým režisérem a se ctí se dokáže popasovat i s předlohou Bohuslava Chňoupka

• 14.5.2018  18:56

Dlouho jsem sbírala odvahu podívat se na tenhle kousek. Dneska jsem byla dostatečně vláčná, abych nechala film plnout, spíš tak nějak do podkresu. Když se podívám na scénář, hned mě odradila tři jména. Jak je moc lidí pohromadě,je nebezpečí nesoudržnosti. A ta také provází celý film. Ale přesto se najdou i hezké momenty. Líbila se mi postava Simony Chytrové. Je to herečka s chladnou krásou uvnitř, není komická ani dramatická, ale některé polohy jí sedí. Pokud dostane roli na tělo, je dobrá. Vít Olmer se mi odjakživa líbil víc před kamerou než za kamerou, tenhle kus to jenom povrzuje.

• 14.5.2018  00:03

První dva filmy Zdeňka Jiráského se mi líbily, tady jsem mírně v rozpacích. Tento způsob televizních historických filmů zdá se mi poněkud neštěstným ...

• 4.5.2018  11:23

Trochu těžkopádný snímek, ale měl svoje silná místa. Je škoda, že Peter Krištúfek tragicky zahynul při srážce autobusu s kamionem a už žádný další film nenatočí.

• 4.5.2018  08:52
    Trenker a Riefenstahlová (TV film) (2015)

Raději bych viděla dokument. Jakákoliv dramatizace skutečných událostí už je sama o sobě výkladem. Ale Tobias Moretti je v 55 pořád fešák, to se musí nechat!

• 2.5.2018  22:33
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Zpočátku to vypadalo jako naprostý propadák, ale po prvních slabých dílech se to tak nějak ustálilo na slušném průměru. Od osmého dílu se na to dalo koukat. Takže jedna třetina je celkem slušná krimi, ale pod tu komedii se nepodepíšu.

• 2.5.2018  22:24

Překvapivě nejlepší díl z celé série. Zpočátku jsem moc nedoufala, ale po vyloženě slabých dílech, kdy mi Zoli i s Duchoněm lezli na nervy to najednou začalo nabírat grády. Jsem ráda, že to nedopadlo zas tak strašně, jak to zpočátku vypadalo, jen doufám, že nikoho nenapadne točit pokračování.

• 2.5.2018  12:36
    Cukor (TV film) (1982)

"Nech sa ten cukor v ňom rozpustí na dobro."                                                                                                                Filmová tvorba v osmdesátých letech stagnovala. Kdo zrovna neměl zaracha, točil spíš vlažné "nezávadné" kusy. Trochu lépe se dařilo televizní tvorbě, zde se dařilo propašovat jak adptace světové literatury, tak i něco z vlastních zdrojů. Tak se podařilo propašovat i Cukor podle knižní předlohy Karola Horáka, s výborným hereckým obsazením. Stopáž i kamera odpovídají televizní tvorbě, příběh je dobře přepsán do filmové řeči.

• 29.4.2018  22:17
    Únos (1952)

Moc jsem si přála, aby prvotina mých oblíbených režisérů Kadára a Klose bylo něco jiného. Víc se mi k tomu psát nechce.

• 26.4.2018  21:33
    Usmívej se, lásko má (TV film) (1995)

Příjemný dobový snímek.

• 26.4.2018  11:51
    Návrat do Černobylu (TV film) (2017)

Už ani nevím, kolik dokumentů o Černobylu jsem viděla. Nedávno jsem byla i na setkání s přímým účastníkem. Některé informace a obrazy se opakují, vždy se najde něco nového. Tady velice zajímavé záběry ze stavby nového sarkofágu.

• 25.4.2018  18:13
    Telefon story (TV film) (1998)

Tak OTD napráská hlavní záleptku, ach jo ... Tímovšem ubrali příběhu to hlavní ... Jinak to bylo celkem milé a hlavně uvěřitelné. Přidávám hvězdičku za ten jazz.

• 25.4.2018  17:38
    Otcové a děti (TV film) (1971)

Je vidět, že Evě Sadkové šly nejen pohádky. Výborná předloha Ivana Sergejeviče Turgeněva a dobré herecké výkony jsou hlavní předností této televizní hry. Za minulého režimu se podobným televizním inscenacím velmi dařilo. Mělo to hned několik důvodů - dílo ruského autora nebylo radno odmítat, to by mohlo vypadat jako bojkotování a nikdo nechtěl polepit svůj kádrový profil! Česká televize se tehdy neohlížela na žebříčky sledovanosti, ani diváků nepředkládala jednoduché a hlavně "zábavné" kusy. A protože byla jenom Česká televize a lidi se chtěli večerna něco dívat, byl tak leckdy i český nebo slovenský dělník víc vzdělán v klasické literatuře, než někteří soudobí studenti ... Technická kvalita sice pokulhává, ale dobrou režii a scénář lze ocenit i po letech.

• 25.4.2018  11:58

"Iluze snadnosti vyžaduje to největší úsilí."                                                                                                                    Konverzačky mám dost ráda, byla jsem zvědavá, kam se děj posune. Bohužel nepřišel žádný "Uvau" okamžik, který by mě dostal. Škoda, nastavené to bylo dobře. Herecké výkony dobré, chybělo něco uvnitř.

• 25.4.2018  08:44
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Televizní zpracování podle tehdejších teorií. Podle současných poznatků šlo o námořníka, který byl v Americe přichycen u podobného činu. Atmosféra filmu je tu dobrá, působí přirozeněji a temněji než třeba u detektiva Murdocha. Zajímavé bylo sledovat tehdejší policejní postupy často mařené nátlakem médií a veřejným mínění (umývání místa činu), k tomu politické pletichy a přítomnost věštců. Napínavá detektivka, i když divák přede ví, jak to dopadne.

• 24.4.2018  18:47

Dřív byl Martin bručoun se teplým hlasem, který ho dělala lidštějším. Teď už je to jenom morous. Doklad toho, jak může dabing pohřbít figuru.

• 24.4.2018  17:06
    Chicago (2002)

Pěkně se na to dívá. Ale žádná metanoia.

• 24.4.2018  11:46

Nevěděla jsem do čeho jdu. Jednou si prostě takhle sedím u televize utahaná po celém dni, děti se mnou a najednou na mě vykoukne tohle. Bavili se i moje děti, které kromě Titanicu nic z vyjmenovanýh filmů neviděly a přesto se bavily ...

• 23.4.2018  22:38

Nastavení bylo dobré, ale očekávání asi příliš velká.

• 23.4.2018  22:13

Jeden z mála případů, kdy je dobrá kniha i film.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80