troufalka

troufalka

okres Brno
československá a evropská kinematografie, animované filmy

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 19.9.2017  21:12
    Zmizení herce Bendy (TV film) (1979)

Pěkné zpracování.

• 19.9.2017  14:55

Tady jsme se s Jakubiskem těžce minuli. Pro mě to jde za hranici vkusu. Teď vím, proč jsem tento film tak dlouho odkládala.

• 18.9.2017  16:50
    Šípková Růženka (divadelní záznam) (2013)

Vtipné svěží provedení, které vychází z klasiky, ale není zkostnatělé.

• 18.9.2017  13:02

Víc než za komedii považuji Ledové muže za filmovou raritku. Bruslení je nadřazeno ději, film je asi mnohem víc hudební nežli sportovní.

• 17.9.2017  20:23

Stále znovu a znovu se točí remake úspěšných filmů a já zatím nepochopila proč? Jen málokdy se stane, že se remake podaří alespoň tak dobře jako prvotina a skoro nikdy ji nepředčí.

• 13.9.2017  12:36
    Na cestě (2012)

Myslím, že se to povedlo. Film je stejně prázdný a mdlý jako kniha.

• 13.9.2017  11:55

Ten film je něčím velmi milý. Má totiž příjemnou balkánskou atmosféru, která pohladí. Díky výběru herců je zajímavý, prptože vedle známých hvězd tehdejší doby si zahrály v hlavních rolích neokoukané tváře. Děj sám o sobě ničím příliš nepřekvapí, ani dialogy neoplývají velkou invencí.

• 11.9.2017  13:22
    Švadlenka (1936)

Mac Frič byl nejen dobrý režisér, ale především dobrý stratég. Uměl výborně kalukulovat, pracovat s lidským potncionálem a odhadnout reakci publika. Ve Švadlence se o komediální složku postarala Věra Ferbasová a Růžena Šlemrová, ale především Hugo Haas, který si svou roli extravagantního pařížana patřičně užil. Oko diváka mohlo vlídně spočinout na ladných křivkách Lídy Baarové a líbezné tváří Adiny Mandlové, dámy se pak mohly těšit z romatického příběhu se šťastným koncem a pokochat se módními modely (tehdy aktuálními, dnes již historickými.)

• 10.9.2017  21:28
    Raněný lučištník (TV film) (1975)

Konverzační televizní inscenace zvládal Oldřich Daněk bravurně.

• 6.9.2017  09:52

Tenot film mě provází od dětských let. Na rozdíl od jiných šedesátkových filmů šel v televizi relativně často. Teskná poetika jednoduchého příběhu mě zasáhla napoprvé. Tehdy jsem samozřejmě netušila, že se o kostýmy a kompozice postarala Ester Krumbachová, ani jsem neměla ponětí, kdo je to Otakar Vávra, dostal mě příběh. I dnes mi leží Romance pro křídlovku na nočním stolku.

• 5.9.2017  10:27

Podívejme se na to pozitivně - řada herců dostala svělou možnost přivydělat si nějakou tu kačku k důchodu a česká kinematografie dostala další učebnicový příklad toho, jak se to dělat nemá. A ta hudba taky není tak úplně špatná (když si jí pustíte do auta ...)

• 26.8.2017  08:17

Když čtu knihu, je to jako bych sama prožila příběh. Když vidím film natočený podle knihy, kterou jsem četla, je to jako by mi někdo převyprávěl příběh, který jsem sama prožila. Komu zvoní hrana je pro mě osudovou knihou, kterou jsem hodně dlouho vstřebávala. Filmová zkratka v kulisách se zadní projekcí není úplně to pravé ořechové, i když jde o dobře natočený film se skvělými herci. Paradoxně se z toho stává především jakési staré fotoalbum s fotkami oblíbených hervců, když byli ještě mladí. Zub času si vybral svou daň. Ve své době právem oceňovaný kousek, dnešní filmová řeč je jiná, diváci jsou jiní, jen málokdo ocení filmovou archiválii.

• 24.8.2017  20:32

Klasicky zamotaný předsvatební příběh, který ozláštňují jen staré záběry Prahy a Hašlerovy písničky. Aspoň já se soustředila na reálie a známé herce víc než na příběh.

• 24.8.2017  09:15

Asi nevtipnější a nejvíce nadčasová byla prostřední povídka s Janem Pivcem. Nemohu říct, že by to bylo vyloženě špatné, jenom to nebylo dost dobré.

• 22.8.2017  21:11

Asi nejrozsáhlejší a nejdramatičtější zpracování, které jsem kdy viděla.

• 21.8.2017  11:07
    Senna (2010)

Čím dál tím víc jsem přesvědčena, že opravdu nemusím vidět všechny filmy ze seznamu 1001 film, které musíte vidět ... Klidně umřu bez nich. U dokumentu je podstatné, jestli se zaobírá tématem, které mě zajímá. Mnohem víc, než jak kvalitně je natočený. Formule mě nezajímají, proto dokážu jen těžko hodnotit cokoliv jiného, než osobní přínos.

• 21.8.2017  09:50
    Angelika (2013)

Remake je vždycky trochu problém, hlavně pokud jde o kultovní filmy. Jelikož jsem byla takříkajíc Angelikou nepolíbena a viděla všechny starší filmy až poměrně nedávno, nemám takovou potřebu srovnávat s původní verzí. Mě se ten film prostě líbil. Angelika v podání Nory Arnezeder mi připadala přirozená a živelná, líbila se mi mnohem víc než Michèle Mercier. Nová Angelika je jemnější, mladistvější, temperamentnější. Zřejmě budu jedna z mála, kdo si novou verzi s potěšením užil.

• 19.8.2017  14:43

Kdyby přidali víc skvělého jazzu, byla bych ochotná prominout víc.

• 17.8.2017  21:43

Plejáda skvělých herců, jen pro samé budovatelské nadšení zapomněl scénarista na příběh. Soudruzi se mohli radovat ze zdařilé agitky, divák ostrouhal.

• 17.8.2017  10:09

Nemůžu za to, vadí mi pohled na jakákoliv zvěrstva páchaná kýmkoliv a jadno jak "dobře" natočená.

• 16.8.2017  22:46

Už je to dlouho, co jsem četla knížku o Bílé růži, tehdy to na mě silně zapůsobilo. Filmové zpracování vlastně vynechává celou organizaci a působení skupiny, začíná krátce před zatčením a věnuje se převážně sourozencům Schollovým, především Sophii v podání skvělé Julii Jentsch. I přes filmovou zkratku se podařilo do filmu dostat to podstatné - silnou osobnost mladé dívky, která byla neskutečně pohotová a silná.

• 16.8.2017  22:29
    Horúci dych (TV film) (1978)

Jako malá holka jsem nechápala, proč od takového tyrana neuteče. Na malé dědině stačilo málo, aby se člověk stal terčem pohrdání a upadl v nemilost. Dobře napsaný scénář, působivá hudba Luboše Fišera, herecký koncert všech zúčastněných.

• 15.8.2017  22:25

Američani jsou podle všeho jiný živočišný druh. Minimálně ve filmovém vkusu se totálně míjíme. Tohle mi nepřipadalo ani vtipné ani romantické natož dramatické. Dám na Simbet a přečtu si knihu.

• 15.8.2017  11:52

Pokud existuje neupravená verze, divím se, proč jí cs film neuvádí. Příliš optimistický a těžko uvěřitelný konec pokazil celý dojem z filmu. Nebo tu někdo věří, že by rudá armáda na potkání rozdávala koně. Pokud je mi známo, ti je spíš zabavovali ...

• 14.8.2017  15:00

Amatérský film nepatří na obrazovku, ale do hospody, kde vznikl, tam bude s nadšením přijat. Sorry.

• 13.8.2017  23:42

Roztomilé, jak si soudruzi představovali západ ...

• 13.8.2017  22:03

Nějak se mi vytrácela Aškenazyho poetika. Možná jsem byla jen málo pozorný divák?

• 13.8.2017  10:04
    Neha (1991)

Žádný z filmů Martina Šulíka mě dosud nezklamal. Zaujal mě už od prvního filmu, ty další jsem si automaticky dávala do hledáčku. Neha překvapila. Ne tím, že je dobrá, to jsem tak nějak očekávala. Spíš tím, že si ani ne 30letý Šulík vybrat téma vnitřní rozervanosti. Vlastně ani to by nemělo překvapit, bylo přece krátce po revoluci, nadšení pomalu opadávalo a každý směl točit co chtěl. Znepokujující téma v neustálené společnosti. První film je cosi jako první láska, tvůrci do něj dávají všechno. Potěšující je, že Šulík neubral na intenzitě ani u dalších filmů. Neha je sled vytříbených obrazů odkrývající postupně zraněné duše hlavní trojice. Co se dá označit za normální a co už je za hranou? Děj není předvídatelný, divák se má na co dívat, je v napětí a očekávání, co přinese další scéna. Vyladěná kamera s hudbou vytváří jedinečnou atmosféru.                                                                                                                                                                                                         oficiální text distributora nám opět věší bulíky na nos - z filmu je patrné, že Mária a Viktor nejsou manželé.

• 10.8.2017  17:48

Pěkné kostýmy a účesy, nic víc ...

• 9.8.2017  22:00

Pomalu si na Woodyho Allena začánám zvykat. Sice jsme každý naladěný na jinou vlnu, ale má svoje kouzlo.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68