Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tááák,film s veľkým F splnil moje očakávania.Všetky potencionálne výhrady a drobné muchy sa stratili v záplave 3 hodinovej vizuálnej nádhery.Všetky zložky tohto diela do seba zapadajú ako puzzle a tvoria viac než len dôstojného nástupcu 1.dielu veľkolepej filmovej trilógie.Kto by bol povedal,že zdanlivo banálny archetypálny boj DOBRO vs. ZLO môže byť základným kameňom monumentálneho eposu?Bez ohľadu na komerčnosť,či neznalectvo žánru fantasy-TOTO MUSÍTE VIDIEŤ!!!

Výstřely na Broadwayi (1994)

Krásny príbeh,inteligentný humor,skvelí herci a rozmaznaný pes.Jediné,čo chyba k dokonalosti je už hádam len ten neurotik Allen.

Vanilkové nebe (2001)

Dokonale mozgovymyvanie a ked je uz chaozz dobre upeceny...cary mary fuk...scenaristicka barlicka...bol to len sen.Tak toto Vam,pan Crow,kazdy nezbasti!Ale soundtrack patri k mojim najoblubenejsim,naladovka,ktora pendluje medzi emociami este viac ako film .

Minority Report (2002)

Videla som to trikrat,ale aj tak sa mi nezunoval humor a la ocne bulvy,kotulajuce sa po chodbe ci brilantny Peter Stormare so svojou svedskou asistentkou.Ale preco... preco k tomuto majstrovskemu kusku prilepili poslednu minutu sladkeho happy endu?Privela cukru skodi!

Hráči se smrtí (1990)

Zaujimavy film,ktory staci na to,aby divaka zaujal svojou atmosferou.Ale nieco tomu chyba,nieco nad ramec dobre odvedenej remeselnej prace.Bez hereckeho ansablu,Joela Schumachera,Iana de Bonta a Jamesa Newtona Howarda by pravdepodobne skoncil v hlavnom vysielacom case na Hallmarku.

Království ohně (2002) odpad!

Skoda toho horibilneho rozpoctu...pravdepodobne ho tvorcovia prepili v krcme,kde sedeli nad scenarom.Uznajte,ze takyto pribeh sa neda vytvorit za triezva.

Vymítač ďábla (1973)

Jedinecne dielo svojho zanru,ale asi aj svojej doby.Dnesnu generaciu,zvyknutu na konzumaciu ludskeho mozgu ci ine brutalne lahodky na striebornom platne uz asi malo dojmu niektore,kedysi dychberuce sceny.Napriek tomu,svojou hrozivou atmosferou moze smelo konkurovat vsetkym tym nadupanym sucasnym hororovym monstram.P.S.Nezabudnutelny je hlavne Sydow v kultovej scene vymetania diabla,brrrr

Pret-a-Porter (1994)

panoptikum slavnych,ktorych bohemstvo vsak vzbudzuje skor lutost nez obdiv a herecky koncert pod vedenim famozneho dirigenta Altmana...inteligentna komedia,ktora pobavi bez toho,aby sa divak chytal za brucho od smiechu