P1tr

P1tr

Petr Čáp

Česko
Filmový fanoušek

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
  • 23.3.2018  15:35

  Ve druhém díle se Bondovská série začíná naplno rozjíždět a zasévá zárodky budoucích trademarků včetně SPECTRE a Blofelda. Jde o zábavné dobrodružství obsahující několik ikonických momentů a dodnes Srdečné pozdravy z Ruska příliš nezestárly a jsou stále kvalitním filmem, který v rámci série 007 patří k tomu nejlepšímu.

  • 23.3.2018  15:15
  Goldfinger (1964)
  ****

  Legendární Bondovka, která dostává své pověsti a přináší klasický příběh v atraktivním zpracování, kterému vedle samotného agenta 007 vévodí veleznámý záporák. Po kvalitních předchozích dvou dílech si tady nastolený směr pořádně sednul, vychytaly se mnohé mouchy a jde tak zřejmě o nejlepší Conneryho Bondovské dobrodružství.

  • 23.3.2018  15:10
  Master of None (TV seriál) (2015)
  *****

  Unikátní komediální seriál, který vedle kvalitního humoru nabízí tradiční vztahový prvek, jen zpracovaný netradičním způsobem. Master of None se totiž láskou a jejím průběhem zabývá velmi pozvolně a detailně a čerpá zkušenosti z reálného života, díky čemuž nastálé situace nepůsobí uměle, jako scénáristický kalkul ale naopak jako upřímné momenty ze života, které se mohou stát každému. Struktura vyprávění a jeho vizuální prezentace jsou na špici a obzvláště ve druhé sérii se dočkáme mnoha nádherných záběrů, které si nezadají s filmovou produkcí a seriál se tak pocitově často blíží těm nejlepším nezávislým filmovým vztahovkám. Ať už máte rádi Azize Ansariho či ne, dejte Master of None šanci, neboť jeho kvality jsou univerzální a zaujmou každého.

  • 23.3.2018  15:00
  Thunderball (1965)
  **

  Dost slabá Bondovka, která je často velmi nudná a svůj už tak celkem pochybný námět zpracovává nezáživně a mnohdy působí dosti směšně. Je zvláštní, že zákulisní souboj o práva se strhl zrovna kolem jednoho z nejslabších Bondových dobrodružství. Pozitiva se na Thunderballu hledají opravdu těžko a dokáže zaujmout snad jen na začátku, kdy máte ještě naději, že se z toho vyklube kvalitní film, ale postupně se naděje vytrácí, až úplně zmizí.

  • 23.3.2018  14:56

  Zajímavá premisa není rozehrána příliš šikovně a ačkoliv se několik klasických a zajímavých momentů najde, dojde bohužel i na horší pasáže a obzvláště Japonské prostředí je zde prezentované nepříliš atraktivně a působí, jakoby si s ním tvůrci nevěděli rady. Connery jako Bond si odehraje to svoje a spoustu chvil zachraňuje také ikonický záporák Blofeld. Žiješ jenom dvakrát je solidní, lehce nadprůměrná Bondovka, kterou mám zakódovanou spíše pod názvem Uvidíš jenom jednou a stačí.

  • 23.3.2018  14:30

  Lazenbyho jako Bonda jsem se velice bál a nakonec jsem zjistil, že nebylo čeho, neboť se v mých očích jedná o jednu z nejlepších Bondovek vůbec. Příběh je chytlavý a napínavý a díky velkému důrazu na osobní život 007 a lásku získává děj nečekaný náboj a mnohokrát dokáže silně chytit za srdce. Vizuální zpracování je také na výši a na svojí dobu vykresluje krásné záběry, za které by se nemuseli fimaři stydět ani dnes. V tajné službě Jejího veličenstva je díky Lazenbymu opomíjený klenot v rámci série, který se od ostatních dílů velmi liší a je velmi kvalitním snímkem, který mě neskutečně chytl a který je něčím hlubším, než jen dalším špiónským dobrodružstvím.

  • 23.3.2018  14:26
  W/ Bob and David (TV seriál) (2015)
  *****

  Výborný skečový kousek navazující na tradici Mr. Show, tedy předchozí projekt stejného ražení od titulního dua. Je příjemné vidět, že i komici v pokročilejším věku dokáží být velmi ujetí a energičtí a tvořit komediální materiál s dětskou upřímností a radostí. Menší počet epizod má za příjemný následek, že se cílí především na kvalitu a ne kvantitu a tak je většina scének skvělá. W/ Bob and David mi udělalo nesmírnou radost a doufám, že ještě dostaneme nášup.

  • 23.3.2018  14:12

  Velmi smutné rozloučení Seana Conneryho s jeho Bondovskou štací suverénně nejhorším dílem. Diamanty nejsou v tomto případě věčné, ale dementní a není mi jasné, jak mohlo něco takovéhoto vziknout, neboť film má debilní příběh a často působí spíše jako parodie na Bondovky, než originální Bondův příběh. Občas jsem se upřímně zasmál, ale pouze z údivu nad stupidností filmu a rozhodně nešlo o pozitivní smích, neboť tento snímek je opravdu katastrofálně špatný a nezaslouží si váš čas.

  • 23.3.2018  13:57

  Roger Moore poprvé a hned povedeně. Později se až na jednu vyjímku jeho Bondovská série vydávala spíše sestupnou tendencí, ale v Žít a nechat zemřít se Moorovi ještě dařilo diváky upřímně bavit a přinést celkem zajímavou změnu oproti předchozím dílům v sérii a působit svěže. Tady to ještě tvůrcům fungovalo celkem hladce a neoddávali se přílišným absurdnostem a jde tak tento díl považovat za dobrý i když se k tomu nejlepšímu v sérii přesto nezapíše.

  • 23.3.2018  13:55

  Další nepříliš výrazná a zajímavá Bondovka s Rogerem Moorem, ve které hraje záporáka tradičně kvalitně Christopher Lee, ale jinak se jedná o průměrný zážitek, který vás příliš nevytrhne a jen potvrzuje, že Moorovky nepatří k výkvětu žánru.

  • 23.3.2018  13:47
  Jessica Jones (TV seriál) (2015)
  ****

  Jessica Jones rozhodně není klasickou superhrdinskou show, neboť jí ani tak nezáleží na tradičních žánrových prvcích, ale zabývá se mnohem hlubšími a závažnějšími tématy souvisejícími se svobodou a psychikou hlavní hrdinky, díky čemuž jde o emočně velmi silný a vtahující zážitek, který se od konkurence výrazně odlišuje. S hlavním tématem souvisí konfrontace se záporákem, který je zde detailně vykreslen a nestojí pouze bokem, nýbrž je integrální částí příběhu a patří k nejpropracovanějším Marveláckým antagonistům. Bohužel se u tohoto seriálu projevuje tradiční Netflixácký nešvar a to přestřelený počet dílů, kdy by rozhodně bylo vhodnější natočit méně epizod, ale i tak je Jessica Jones tím lepším ze seriálové produkce Marvelu.

  • 23.3.2018  13:41

  Romantická linka hraje v tomto snímku mnohem větší roli, než je u Bondovek běžné a jedná se o vítanou změnu, která je na celém filmu skoro tím nejlepším. Zbytek je tradiční Bondovkou dané doby, která střídá zajímavé momenty s těmi slabšími a občas vás donutí kroutit hlavou nad prezentovanými nesmysly. Jde o nevyrovnaný zážitek, který ale patří k tomu lepšímu, v čem Moore účinkoval.

  • 22.3.2018  17:37
  Moonraker (1979)
  ***

  Zvláštní Bondovka, která to s ujetostí zápletky dotáhla na maximum a bylo to zkrátka už moc a Moonraker není příliš příjemným zážitkem. Jeho problémem paradoxně je, že nabízí šíleně hloupý příběh, ale jeho zpracování, ačkoliv ujeté, není šílené dostatečně, což ději překvapivě ubližuje a je díky tomu ještě méně zajímavý, než normálně. I přes svojí zvláštnost dokáže Moonraker chvílemi pobavit a jeho nepovedenost a přílišná výstřednost z něj ve výsledku dělají výrazný přírůstek do série, který má jisté kvality a hodnotu právě díky své nekvalitě a stojí díky tomu určitě za shlédnutí. Nakonec, pokud budete ke sledování přistupovat s potřebnými rezervami, dá se to asi i celkem užít.

  • 22.3.2018  17:31

  Bill Murray je jako vždy ohromně charizmatický a sympatický a je fajn, že se stavila i spousta dalších známých tváří, ale co na tom, když vystupují v nevýrazném Vánočním speciálu, jehož záměr a důvod vzniku mi naprosto unikají. Díky kvalitním hercům je několik momentů ucházejících, ale jakékoliv kvality plynou jen a pouze z hereckých výkonů, které z chabého obsahu těží maximum a posouvají ho do průměru. Pokud nemáte co dělat a potřebujete zabít čas, klidně si A Very Murray Christmas pusťte, ale pokud máte na výběr, dejte přednost raději něčemu výraznějšímu.

  • 22.3.2018  17:26

  Jen pro tvé oči je bohužel jen okolo průměru se pohybujícím dílem, který se po přepáleném Moonrakerovi vrátil zpátky na Zem a snaží se být na Moorovy poměry možná až příliš střídmý, což filmu ubírá na atraktivitě a zábavnosti a díky absenci nějakých výraznějších odlišností působi film celkem tuctově a zaměnitelně. Nabízí zábavné momenty, ale ty jsou utopené v průměrném a nevýrazném zbytku, který neurazí, ale rozhodně nenadchne.

  • 22.3.2018  17:21
  John Mulaney: New in Town (TV film) (2012)
  *****

  John Mulaney je v současnosti dost možná mým nejoblíbenějším stand up komikem. Věnuje se širokému spektru témat, na která má svěží pohled a dokáže si dělat srandu ze všeho. K jeho appealu patří kombinace jeho mladického vzhledu s takřka stařeckým přístupem, které tvoří zábavný kontrast. Mulaneyho vyjadřovací schopnosti jsou špičkové a dokáže svojí pečlivě naplánovanou mluvou udělat kvalitní vtip z každé situace. New in Town patří k nejlepším komediálním představením, jaké jsem měl v životě možnost vidět a každý fanoušek kvalitní zábavy by si ho neměl nechat ujít, stejně jako všechny další Malaneyho kousky.

  • 22.3.2018  17:18
  Chobotnička (1983)
  ****

  Druhá kvalitní Moorovka. V Chobotničce dobře funguje příběh disponující zajímavými a funkčními záporaky, kteří dávají Bondovi celkem zabrat. Funguje také přitažlivost mezi Bondem a Bond Girl a ačkoliv to nikdy nebýval problém v sérii, tentokrát je z filmu cítit hlubší a hmatatelnější pouto osvěžující příběh. Tvůrci se navíc drželi celkem na uzdě a příběh je v rámci této éry přízemní a uvěřitelný a šílené momenty a vychytávky jsou omezeny na nutné minimum. Chobotnička je tedy povedenou Bondovkou, ve které Roger Moore dosáhl skoro na vrchol své špiónské štace.

  • 22.3.2018  17:09

  Moorovky skončily ve správnou chvíli, neboť s Vyhlídkou na vraždu už evidentně došlo k únavě už dřívě nevyrovnaného materiálu. Příběh a jeho průběh nejsou již zajímavé ani pro tuto éru tradiční ujetostí a je to po většinu stopáže šedá nuda. Vyhlídku na vraždu lze tedy doporučit pouze jako zářez pro diváky co chtějí nakoukat všechny Bondovky. Pokud tento záměr nemáte a hledáte pouze kvalitní díly, tomuto se vyhněte.

  • 22.3.2018  17:03
  Dech života (1987)
  ****

  Před shlédnutím Dechu života jsem nepovažoval Timothyho Daltona za vhodnou volbu pro Jamese Bonda, ale nyní musím říci, že pro zvolenou inkarnaci se hodí. Daltonovka se totiž sympaticky blíží Craigovu Bondovi v tom, že po předchozí ujetější éře prezentuje Bonda jako drsnějšího a vážnějšího agenta, který se musí více spoléhat na svojí sílu a odvahu namísto humorných udělátek. Dech života pro mě byl tedy příjemným, surovějším překvapením, které bylo vítanou změnou v sérii.

  • 22.3.2018  16:59

  Špičkový návrat k jedné z nejvýznamnějších filmových sérií všech dob. J.J. Abrams šikovně kombinuje klasické prvky s těmi novými a připravil si pro nás svižné a nádherně vypadající Hvězdné války pro novou generaci, které se zabývají novými charaktery, které jsou stavěny do popředí, ale nezapomíná se ani na staré známé, kteří jsou zakomponování do nového příběhu šikovně a s úctou. Tempo příběhu je úžasné a film vám uteče jako voda. Dějově se nejedná o žádnou revoluci, ale tvůrcům se daří sympaticky recyklovat ověřené postupy, prezentovat nové kouty světa, přinášet odpovědi na palčivé otázky a zároveň vyvolávat nové otázky do budoucnosti značky. Jde zkrátka o start nové trilogie jak se patří v podobě špičkového blockbusteru, kterému se těžce něco vytíká, když se u něj skvěle bavíte a máte celou dobu při sledování na tváři dětský úsměv značíčí štěstí. Nejsem zarytý fanda Star Wars, ale Síla se probouzí mě i tak dostala a zavalila mě pocity nostalgie a radosti z moderního updatu značky. Lépe to snad ani dopadnout nemohlo.

  • 22.3.2018  16:50

  Velmi povedený Spielbergův počin, který celkem dlouho sahal po plném hodnocení. Legendárnímu režisérovi se daří tvořit intenzivní atmosféru a v solidním tempu sune napínavý a zajímavý příběh vpřed. I přes výrazné kvality filmu zahrnující také skvělé herce, zejména Oscarovéha Marka Rylance, se nelze zbavit dojmu, že první polovina filmu šlape o něco lépe, než ta druhá a ačkoliv se druhá půlka rozhodně nemá za co stydět a nevleče se, tempo první části je natolik svižné a hutné, že cokoliv pomalejšího oproti tomu působí zaostale. V žádném případě nedojde na chvíle nudy, ale přecijen je tento rozdíl jasně vnímatelný. Ani příběhové se druhé polovině nedaří na tu první navázat stejnou kvalitou, ale to jsou mírně neférové výtky, neboť první půlka je naprosto excelentní a je opravdu téměř nemožné se jí vyrovnat a udržet podobnou kvalitu po celou dobu. Most špiónů tedy v druhé polovině lehce ztrácí, ale i tak se jedná o velmi vtahující zážitek, který jen tak z hlavy nedostanete.

  • 22.3.2018  16:41

  Sandlerův komediální western je příliš dlouhým a nevyrovnaným pokusem o pobavení diváků, kterému by slušelo pořádné zkrácení. Film nabízí několik povedených a vtipných momentů, jenže jejich kadence není tak velká a tak se ve dvouhodinové stopáži najde hodně hluchých míst. I přes slabší momenty ale po celou stopáž panuje příjemná a odlehčená atmosféra, kterou umocňuje dobré obsazení. Ačkoliv jde o tradiční hloupoučkou Sandlerovku, díky zasazení na divoký západ je cítit určitý pokus o změnu a posun vpřed, který sice úplně nevyšel, ale o úplnou katastrofu se nejedná a do nezávadného průměru se snímek bez problémů probojoval.

  • 22.3.2018  15:50
  F is for Family (TV seriál) (2015)
  ****

  Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou.

  • 22.3.2018  15:42

  Moderní romantická komedie dle mého gusta. Sice disponuje pro žánr typicky předvídatelným příběhem, ale jednotlivé zákruty po cestě k onomu očekávanému konci působí celkem svěže, především díky scénáři, který působí často velmi upřímně a jako ze života, kdy se nebojí tvrdších momentů a vztahových pravd a nechodí daleko ani pro sprosťárny a další peprnější prvky. K tomu si připočtěte sympatické herce a je jasné, že Milenci těch druhých jsou velmi povedeným snímkem o kterém by mělo vědět více lidí.

  • 22.3.2018  15:23

  Trevor Noah zde potvrzuje svůj komediální talent komentováním širokého spektra témat a jeho mladický přednes plný energie doplněný o notnou dávku inteligence nepochybně zaujal tvůrce Daily Show a proto si ho vybrali jako nového moderátora. Nejde o příliš zásadní a přelomové vystoupení, ale jde o sympatickou ukázku mladého, nadějného komika, který ukazuje jeho solidní formu a velký příslib do budoucna.

  • 22.3.2018  15:17
  Creed (2015)
  ****

  Rocky jako trenér funguje skoro lépe, než jako boxér. Creed je totiž velmi dobře napsanou a natočenou sondou do života mladého boxera na vzestupu, která funguje spolehlivě nejen v boxerských scénách, ale také v osobní rovině a to nejen u hlavního hrdiny, ale i u ostatních postav. Tvůrci dali do tohoto snímku všechno a i když mě příběh příliš neodstřelil, jde stále o velmi kvalitní zážitek, který si zarputilí fanoušci série užijí ještě o stupeň více, než běžný divák.

  • 22.3.2018  14:54

  S Osmi hroznými si Tarantino vybral slabší chvilku. Je známé, že jeho styl je založen na přehnané brutalitě a silných dialozích, ale tyto aspekty jsou většinou doplněny ještě dalšími skvosty a hlavně silným příběhem, což bohužel není případ tohoto filmu. Tarantinův druhý western spoléha víceméně pouze na dialogy a groteskní brutalitu a to je zkrátka na téměř tříhodinovou stopáž příliš málo. Postavy nejsou sympatické, což zážitek neusnadňuje a vývoj příběhu je také slabší, takže jsem se přištihl, že mě na filmu pořádně bavil pouze jeho začátek, sjíždění postav do chalupy a jejich seznamování a čím dále se děj vyvíjel, tím více jsem se nudil. Dialogů se po chvíli bez silnějšího příběhového pozadí přejíte a už nefascinují a spíše nudí a s násilím to Tarantino tentokrát přepískl a i na mě působilo v určitých chvílích příliš přehnaně, až směšně a hlavně příliš samoúčelně. I přes výtky jde stále o film od jednoho z nejlepších režisérů své generace, tudíž jde o profesionální dílo, které zkrátka bohužel nedostálo vysokým očekáváním a nedokáže naplno strhnout a pobavit. Ale záblesky tam rozhodně jsou.

  • 22.3.2018  12:00

  Nádherně nasnímaný, intenzivní zážitek, který je opravdu spíše zážitkem, než klasickým filmem, neboť tvůrci neprezentují příliš hutný, klasický příběh, ale místo toho nás berou s DiCapriovou postavou na napínavou a brutální cestu za přežitím a pomstou. Samozřejmě určitý děj tu přítomen je, ale jde pouze o nutný základ, na který je nabalen velmi grafický postup přírodou, během kterého uvidíme spoustu věcí, které jsme ve filmu zatím neviděli. Hlavní devízou Revenantu je jeho vizuální stránka, pomocí které vtahuje do děje a bezprostředně nám prezentuje všechny své části v neskutečných detailech a to vše v krásných záběrech, které patří k nejlepší kamerové práci co jsem kdy viděl. Revenant je ojedinělým zážitkem, který je sice velmi dlouhý, ale díky své intenzitě a bezprostřednosti dokáže udržet vaší pozornost po celou dobu a zcela vás pohltit.

  • 22.3.2018  11:47

  V tomto snímku se v čisté podobě prezentují Del Torovy nejsilnější schopnosti i jeho největší chyby. Režisér dokáže vymyslet a krásně nasnímat zajímavý svět a naplnit ho lákavým příběhem, který skýtá zajímavé možnosti, jenže následně nedokáže námět dostatečně kvalitně a uspokojivě rozvinout a ztrácí koncentraci na podstatné prvky. Tentokrát se místo soustředění na chytlavější prvky svého světa začne utápět v nepříliš funkční romantice a pohádkovosti, která působí příliš prvoplánově, nezajímavě a uměle, díky čemuž se do ní těžce vžívá. Film obsahuje zajímavé záblesky a není úplně k zahození, ale bohužel v žádném případě nemohu Purpurový vrch považovat za zcela povedený film, který nezachrání ani kvalitní herci.

  • 22.3.2018  11:40
  Diktátor (2012)
  *****

  Třeskutá komedie, která rozesměje hned na začátku a z vysokého humorného tempa nepoleví až do konce. Diktátor je nedoceněným klenotem, kterému se po hříchu nedostává zasloužené pozornosti, neboť v posledních letech vzniklo málo podobně nabitých a funkčních komedií, které servírují humor ve velkém a téměř vůbec nemíjí cíl. Ve prospěch snímku hovoří také neobvykle krátká stopáž, která jen umocňuje komediální nabitost, ale přesto nezanechává pocit neúplnosti, či nuceného krácení. Pro fandy komedií je Diktátor naprostou povinností.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace