Čára (2017)

Velice příjemné překvapení, které ukazuje, že když se chce, dokáže se Slovenská filmografie ve všech ohledech rovnat světové produkci. Čára zpracováva zajímavé téma ještě zajímavějším způsobem, kdy k tématu přistupuje sice seriózně, ale dění doplňuje velice svojským humorem, který je velice vtipný a jeho specifičnost utváří unikátní atmosféru, která snímek jasně odděluje od jiných snímků podobného druhu. Tuhle Čáru si rozhodně dejte, bude vám při ní i po ní skvěle!

Mečiar (2017)

Dokument Mečiar začíná velmi zajímavé a nastiňuje, že by se mohlo jednat o dílo zpracovávající životopisné téma významné politické osobnosti a jejich prohřešků z netradičního a osobnějšího úhlu pohledu, ovšem jak čas ubíhá, stává se z Mečiara čím dál tím více klasický dokument, který ve výsledku nenabízí vůbec nic nového formálně a ani informačně, což je vzhledem k počátečním ambicím nakonec solidní zklamání.

Best of Enemies (2015)

Chytlavý a zajímavý pohled na rivalitu dvou intelektuálů, který zkoumá jejich televizní souboje velmi detailně a prezentuje názory obou účastníků natolik propracovaně a zřetelně, že si bude každý moci o obou udělat svůj názor a najít si svého oblíbece, kterému bude retrospektivně v diskuzích fandit. Muselo jít o zajímavou a netradiční sérii televizních událostí, kterou nám dokumentaristé velmi šikovně zprostředkovávají.

Our Souls at Night (2017)

Pokud již máte tradičních romantických příběhů po krk, sáhněte po Our Souls at Night, které přináší do žánru osvěžení v podobě soustředění se na lásku v pokročilém věku, kdy se drahá polovička nehledá a ani neudržuje snadno. Film je velmi decentní a téma stařecké lásky zpracovává poměrně věrohodně a hlavně velmi civilně, tudíž nečekejte žádný laciný humor. Místo toho se připravte na dojemné vyprávění s dobrými postavami, se kterými budete jejich cestu příjemně a rádi prožívat.

Spielberg (2017) (TV film)

Extrémně dlouhý, ale také extrémně bohatý a zábavný dokument mapující kariéru jednoho z nejvýznamnějších režisérů všech dob. Spielberg se kouká na všechny významné filmy režiséra a nabízí k ním zajímavé informace a netradiční pohledy na věc, které vám přiblíží, jak funguje mysl a pracovní proces tohoto velikána. Kromě samotného obsahu přidává dokumentu na atraktivitě účast mnoha známých osobností, které také přispěji svojí historkovou troškou do mlýna. Takto by měly životopisné dokumenty vypadat - bezprostřední, zajímavé, bohaté a svižné.

Jack Whitehall: At Large (2017) (TV film)

Jack Whitehall mě zaujal již ve svých talkshow vystoupeních i v pár komediálních rolích a ještě více mě bavil v tomto svém stand up vystoupení, které nabízí nonstop třeskutý humor, jehož účinky jsou umocněny Whitehallovým pozitivním přednesem plným energie. Tento mladý komik nám přinesl vyladěné vystoupení, které by pro mnohé komiky znamenalo vrchol jejich kariéry, tudíž bude velice zajímavé, kam se tento talentovaný komik posune dál.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Ženská variace na Johna Wicka od poloviny režisérského dua Johna Wicka, takže toto přirovnání rozhodně není náhodné a rozhodně to není špatně, neboť z akčního bijáku s Keanu Reevesem se do Atomic Blonde přenesly nekompromisní a výborně nacvičené akční scény, které lahodí oku a kterým vévodí dlouhá bitka na jeden záběr beze střihu, která je nejen napínavou scénou, ale také velkým technickým úspěchem štábu. Akci doplňuje solidní příběh, který se na konci ukáže býti přespříliš zamotaným pro své vlastní dobro, ale alespoň díky tomu dokáže překvapit. Charlize Theron si to nehorázně dává a vy byste si tenhle film měli dát s ní.

Blok 99 (2017)

Páradní film, ve kterém S. Craig Zahler naplno ukázal svůj potenciál, který nastínil v Bone Tomahawk. Těšil jsem se na nenáročnou a hodně brutální podívanou a dostal jsem mnohem víc, neboť Blok 99 není pouze snímkem, ve kterém se drtí lebky, ale nabízí zajímavou a velmi propracovanou hlavní postavu, které budete celou dobu ohromně fandit a prožívat s ní každý moment a každou překážku. Blok 99 ani vteřinu nenudí a jde o výbornou kombinaci béčkových a áčkových filmových elementů, kterých se nám moc nedostává a každého takovéhoto kousku si musíme vážit, obzvláště, když nám po dlouhé době nabízí Vince Vaughna výborně hrajícího v seriózní roli.

Marjorie Prime (2017)

Komorní sci-fi se zajímavou myšlenkou a oddanými herci, které dokáže párkrát překvapit nečekanými momenty a zvládá i dojímat a ačkoliv se nejde zbavit pozitivních dojmů, je pravda, že i na kratší ploše se děj občas celkem táhne a dostaví se chvilková nuda a celkově snímek působí, že spíše než celovečerní kinofilm pro kina by zvoleným konceptem i stylem zpracování fungoval lépe jako epizoda seriálu Black Mirror.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Čím to je, že nejlepšími videoherními adaptacemi jsou filmy, které z žádné herní licence nevychází? Nové Jumanji se odehrává v počítačové hře a výhody tohoto prostředí využívá bohatě a hráčí tento přístup ocení obzvláště, neboť film obsahuje spoustu momentů a narážek přesně vystihujících herní zážitky. Pokračování legendárního snímku s Robinem Williamsem se zdálo býti zbytečným, ale tvůrci se k úkolu postavili velmi zodpovědně a kreativně a zajímavým způsobem rozšiřují a obohacují mytologii světa Jumanji a díky jejich pečlivosti vzniklo pokračování, které je dosti jiné, než předchůdce a kvalitami se mu minimálně vyrovná a ve spoustě aspektech je dokonce lepší. Dětská radost a hravost je z filmu hodně cítit a umocňují to herci, kteří na jednu stranu hrají své tradiční role, ale trošku jinak a hrají ve výsledku trošku proti svému typu, což zní podivně, ale je to tak a ve snímku to skvěle funguje. Takto sympatický a funkční dobrodružný film, který je sice moderní, ale ctí klasické postupy, tu velmi chyběl.