Craig Ferguson: Tickle Fight (2017) (pořad)

Craig Ferguson je hrozně sympatický a vtipný člověk, jehož vystoupení všeho druhu zbožňuji, ale v Tickle Fight jsme ho bohužel nezastihli v příliš silné formě a ačkoliv nejde o katastrofu, je nutné přiznat, že většinu tohoto stand upu táhne Ferguson svojí osobností a charizmatem, nikoliv silným materiálem.

Dark (2017) (seriál)

Němci se vytáhli a potěšili zajímavým mysteriózním seriálem, který rozehrává zajímavý příběh, který se sice celkem táhne, ale jelikož je svět prezentován zajímavě a detailně a klade důraz na postavy, rádi pomalejší tempo skousnete. Ačkoliv Dark vychází ze zajímavé sci-fi premisy, nevěnuje jí kupodivu příliš prostoru z očekávaného nadpřirozeného úhlu a zajímá se hlavně o lidskou stránku věci, tedy postavy a jejich vypořádávání se s efekty nalezení tajemného průchodu časem, což mi sice hlavně ze začátku lehce vadilo, ale jakmile jsem přistoupil na pravidla hry, pochopil jsem, že se jedná o dobré rozhodnutí, které Dark odlišuje od konkurence.

Vánoce v El Camino (2017)

Vánoční příběh, ve kterém není Santa Claus ani tradiční sváteční atmosféra, nýbrž pouze parta zoufalců v pouštním městečku. Opravdu se tedy nejedná o klasický Vánoční snímek, což filmu hraje do karet a tuto polohu umně prodává divákům. Celkem sympatické postavy se snaží přežít tragické svátky, během kterých zažijí spoustu netradičních chvil, které sice nejsou třeskutě vtipné a silných vtipů je ve filmu celkově málo, ale po celou dobu má El Camino Christmas nepopsatelně chytlavou atmosféru, která vás u filmu drží i přesto, že se nekoukáte na nic extra a zajišťuje zajímavý zážitek, kterého nebudete litovat.

Večírek (2017)

Malý, komorní večírek se zvrhne v průšvih velkých proporcí a je radost to sledovat. Hosté před sebou skrývají tajemství, která se postupně rozkrývají a málokdo má dobrou náladu a právě frustrace a její ventilování tvoří solidní humorné momenty. I vážnější poloha filmu sluší a prezentuje nám zajímavé postavy, kdy každý charakter je odlišný a každý nabízí něco, čím zaujme a tak vám bude jedno, koho zrovna sledujete, bavit vás bude každý, za což vděčíme nejen scénáři ale také prvotřídním hercům. The Party je příjemným malým snímkem, kterých není nikdy dost.

Večírek (1968)

Edwardsův Večírek se bohužel kvalitou blíží méně povedeným Panterům a slabý scénář nezachrání ani Peter Sellers. Celý film se velmi vleče a ačkoliv se o humor snaží pravidelně, jednotlivé pokusy bohužel nejsou příliš kvalitní ani kreativní a celkem se opakují a humor založený na nešikovnosti hlavní postavy se rychle okouká a díky tomu, že hlavní postava, ani postavy okolo nejsou ničím zajímavé, je tento styl humoru méně úspěšný, než právě u Růžového pantera, kde je oblíbený Clouseau, který leccos zachrání, ale na Večírku bohužel moc záchranných bodů není.

Ovčáček čtveráček (2017) (divadelní záznam) odpad!

Odpad rozhodně nedávám kvůli tomu, že bych byl fanouškem Jiřího Ovčačka a cítil urážku na jeho cti tímto dílem, naopak. Nejnižší hodnocení dávám proto, že Ovčáček čtveráček je velice špatné a nevtipné představení zavánějící amatérštinou. Je mi jasné, že to celé vzniklo narychlo a v době prvního uvedení mohlo jít pro některé diváky o příjemné překvapení, které se vynořilo odnikud, ale s odstupem nelze hodnotit jinak, než negativně. Tvůrci se jistě snažili napodobit formu a auru geniálního Ivánku kamaráde, ale Čtvrtníček je jenom jeden a tvůrci čtveráčka mu nesahají ani po kotníky a jejich satira vlastně ani satirou moc není a místo humoru nabízí pouze trapnost. Titulní herec napodobuje prezidentova mluvčího výtečně, ale tím pochvaly končí. Ruce pryč, pusťte si raději libovolné veřejné vystoupení reálného Ovčáčka, budete se u něho bavit více.

Personal Shopper (2016)

Nečekaně hluboké a intimní dílo, které přistupuje k duchařskému tématu jinak, než je zvykem a místo laciných a častých lekaček se soustředí více na hlavní postavu a její život a využívá mysterióznost k prozkoumání Maureeniných problémů a k posunutí její postavy v životě dál. Tento snímek je hlavně o mezilidských vztazích a místo aby děsil, tak dojímá a udivuje svojí scénaristickou finesou a filmařškým umem.

Strašidelné Vánoce (1988)

Moderní variace na Dickensovu klasiku začíná velice nadějně a zpočátku jde o kreativní a neotřelou zábavu, ovšem okolo poloviny stopáže se to zlomí a jako by došly dobré nápady i dobrý vkus a kvalita jde sešupem dolů. Leccos zachrání jako vždy spolehlivý Bill Murray, ale ani on není tak geniální, aby pomohl filmu posunout se více do nadprůměru.

Judd Apatow: The Return (2017) (pořad)

Známý producent a režisér vypráví historky ze svého života, ovšem jedná se o jiný level, než u tradičních standupů, neboť Judd Apatow vypráví především o svých novějších zkušenostech, díky čemuž v jeho historkách vystupuje spousta známých osobností a dozvídáme se hodně o pozadí jeho kretivního procesu, čímž vystoupení získává na atraktivitě. Je navíc příjemné vidět, že i člověk, který toho dokázal v životě tolik, jako Apatow dokáže stále mít určitý stupeň sebereflexe a dokáže si ze sebe solidně utahovat.

Voyeur (2017)

Chytlavá studie jedné perverzní duše, která ve svém ubytovacím zařízení po několik let špehovala své hosty. Titulní úchyl se snaží na kameře prezentovat jako normální a slušný člověk a neustále se obhajuje, ovšem rozhodně nepůsobí důvěryhodně, což jeho zpověd činí ještě zajímavější, neboť jeho protiřečení a zpochybňování faktů vytváří zajímavé konflikty a dilemata, které podtrhují vážnost jeho činů a vytváří kompletní profil jeho osobnosti. Všechna čest tvůrcům, že se rozhodli toto téma zpracovat takto detailně a prezentují nám všechna důležitá fakta a po shlédnutí dokumentu nemám pocit, že by mi něco k danému tématu chybělo.